Licensed to WSY Swimming            HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 3/5/2012 12:31 PM
              2012 Mini Champs hosted by WSY and NYAC - 3/4/2012               
                    2012 Mini Champs hosted by WSY and NYAC                    
                    presented by The Wilson Gregory Agency                     
                                    Results                                    
 
Event 1  Boys 9 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Marauder Aquatic Club-MA  'A'               1:20.89    1:23.37         40  
     1) Krawizcki, Gavin R 7            2) Pursel, Andrew S 9             
     3) Kendig, Wesley A 8              4) Gochnauer, Drew P 8            
                  45.73     1:23.37 (37.64)                                        
  2 Collegiate Aquatics-MA  'A'                 1:22.32    1:24.25         34  
     1) Fisic, Trevor N 8               2) Mills, Ian J 9                 
     3) Dubbs, Alec 9                   4) Mills, Bryce M 8               
                  49.47     1:24.25 (34.78)                                        
  3 Brandywine-Coatesville Y-MA  'A'            1:22.69    1:24.93         32  
     1) Miller  Jr, Steven 8            2) Nikolai, Christoph 8           
     3) Furcon, Matthew 9               4) O'Grady, Christopher 9         
                  47.87     1:24.93 (37.06)                                        
  4 Shippensburg Aquatic Club  'A'              1:22.55    1:26.76         30  
     1) Funk, Carter 8                  2) Powell, Lek C 8                
     3) Abbott, Nate 9                  4) Wilson, Devin 8                
                  52.63     1:26.76 (34.13)                                        
  5 Nyac-MA  'A'                                1:21.51    1:27.41         28  
     1) Chavey, Andrew G 8              2) So, Ian J 8                    
     3) Boyce, Ryan A 8                 4) Stuckey, Gavin C 8             
                  49.64     1:27.41 (37.77)                                        
  6 Lebanon Valley Otters  'A'                  1:26.02    1:29.32         26  
     1) Hain, Donovan 9                 2) Oren, David 9                  
     3) Nguyen, Jacob 8                 4) Hain, Braden 6                 
                  49.72     1:29.32 (39.60)                                        
  7 Wsy Swimming-MA  'A'                        1:36.71    1:31.23         24  
     1) Hoy, Matthew R 8                2) Manning, Martin D 9            
     3) Chase, Tommy 9                  4) Garcia, Giovanni 6             
                  50.13     1:31.23 (41.10)                                        
  8 Shippensburg Aquatic Club  'B'              2:02.38    2:16.58         22  
     1) Eveland, Noah 7                 2) Pletcher, Alexander 8          
     3) Gray, Gardner 7                 4) Saylor, Noah 5                 
                1:14.99   2:16.58 (1:01.59)                                        
 
Event 2  Girls 9 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Marauder Aquatic Club-MA  'B'               1:15.05    1:15.61         40  
     1) Horner, Catherine 9             2) McCormick, Kayla M 9           
     3) Matchett, Ginger H 9            4) Drumm, Gabrielle 9             
                  41.90     1:15.61 (33.71)                                        
  2 Hollidaysburg Area YMCA  'A'                1:18.76    1:16.28         34  
     1) Finochio, Carly 9               2) McConnell, Fiona 9             
     3) Resh, Greenlee 8                4) McCall, Emma 9                 
                  46.50     1:16.28 (29.78)                                        
  3 Brandywine-Coatesville Y-MA  'A'            1:18.18    1:21.08         32  
     1) Ladd, Madeline 8                2) Sooter, Claire 8               
     3) DiCamillo, Jordyn 8             4) Pearson, Samantha 8            
                  43.26     1:21.08 (37.82)                                        
  4 Lebanon Valley Otters  'A'                  1:22.72    1:21.47         30  
     1) Parker, Claudia 9               2) Shaulis, Kirsten 9             
     3) Hauck, Emily 9                  4) Myers, Jocelyn 8               
                  45.29     1:21.47 (36.18)                                        
  5 Marauder Aquatic Club-MA  'A'               1:16.03    1:23.20         28  
     1) Georgelis, Antonia L 8          2) Horner, Elizabeth M 8          
     3) Boldizar, Hope E 8              4) May, Carli E 8                 
                  45.01     1:23.20 (38.19)                                        
  6 Nyac-MA  'A'                                1:25.23    1:24.53         26  
     1) Engle, Meredith S 9             2) Thornton, Kennedy J 9          
     3) Landis, Elizabeth M 9           4) So, Alicia G 5                 
                  45.40     1:24.53 (39.13)                                        
  7 Shippensburg Aquatic Club  'A'              1:36.89    1:26.26         24  
     1) Connor, Rachel 8                2) Pagel, Clara 8                 
     3) Saand, Aliyah 8                 4) Strine, Julia 8                
                  45.84     1:26.26 (40.42)                                        
  8 Falcon Swim Club/Lebanon YMCA-MA  'A'            NT    1:26.70         22  
     1) Anderson, Brookelle H 9         2) Haugh, Kennedy L 9             
     3) Hain, Mikayla L 9               4) Feaser, Karly N 8              
                  46.41     1:26.70 (40.29)                                        
  9 Collegiate Aquatics-MA  'A'                 1:21.57    1:27.22         18  
     1) Caldwell, Paige C 8             2) Yoffe, Sarah V 7               
     3) Brenner, Ellie L 7              4) Heck, Paige E 8                
                  48.61     1:27.22 (38.61)                                        
 10 Collegiate Aquatics-MA  'B'                 1:43.78    1:41.40         14  
     1) Weik, Hannah E 9                2) Conway, Anna K 9               
     3) D'Souza, Rachel N 6             4) Collins, Kara 9                
                  47.69     1:41.40 (53.71)                                        
 
Event 4  Girls 7 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Shippensburg Aquatic Club  'A'              1:28.60    1:34.59         40  
     1) Brown, Alyssa 7                 2) Powell, Kari 6                 
     3) Spicka, Natalie 7               4) Hawkins, Bramley 7             
                  51.89     1:34.59 (42.70)                                        
  2 Nyac-MA  'A'                                1:45.71    1:49.37         34  
     1) Fickett, Makennah J 7           2) Sober, Lauren J 7              
     3) Engle, Allie 7                  4) Morris, Olivia L 7             
                  59.93     1:49.37 (49.44)                                        
  3 Shippensburg Aquatic Club  'B'              1:54.77    1:57.13         32  
     1) Smith, Emily X 7                2) Estep, Mia 7                   
     3) Brink, Abby 7                   4) Strine, Jillian 6              
                1:02.21     1:57.13 (54.92)                                        
  4 Brandywine-Coatesville Y-MA  'A'            2:07.65    2:17.92         30  
     1) Schofield, Graciella 6          2) Schroeder, Greta 7             
     3) O'Brien, Ella 6                 4) O'Grady, Mae 7                 
                1:09.87   2:17.92 (1:08.05)                                        
 
Event 5  Boys 6 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Saylor, Noah         5 Shippensburg           54.16      49.47         20  
  2 Pacifico, Ben        6 The Athletic Clu-MA    59.74      54.02         17  
  3 Yoon, Sondo          6 NYAC-MA                58.43      56.12         16  
 
Event 5  Boys 7 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Smith, Aaron D       7 Collegiate-MA          41.54      39.99         20  
  2 Zappe, Jack A        7 Wsy Swimming-MA        52.32    1:08.66         17  
 
Event 5  Boys 8 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Boyce, Ryan A        8 NYAC-MA                36.84      36.46         20  
  2 Kendig, Wesley A     8 MARA-MA                34.99      36.99         16.5
  2 Mills, Bryce M       8 Collegiate-MA          35.79      36.99         16.5
  4 Sheetz, Owen P       8 FSC-MA                 40.03      37.36         15  
  5 So, Ian J            8 NYAC-MA                39.65      38.93         14  
  6 Stuckey, Gavin C     8 NYAC-MA                45.21      42.92         13  
  7 Nguyen, Jacob        8 Otters                 49.71      43.45         12  
  8 Chavey, Andrew G     8 NYAC-MA                46.24      47.97         11  
  9 Funk, Carter         8 Shippensburg           48.37      49.60          9  
 10 Hoy, Matthew R       8 Wsy Swimming-MA        53.43      50.09          7  
 
Event 5  Boys 9 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pursel, Andrew S     9 MARA-MA                31.08      31.74         20  
  2 Furcon, Matthew      9 BCY-MA                 33.69      32.31         17  
  3 Chase, Tommy         9 Wsy Swimming-MA        33.46      33.74         16  
  4 Hain, Donovan        9 Otters                 36.34      34.77         15  
  5 Dubbs, Alec          9 Collegiate-MA          36.42      35.04         14  
  6 Mills, Ian J         9 Collegiate-MA          37.57      35.93         13  
  7 Manning, Martin D    9 Wsy Swimming-MA        35.82      37.70         12  
  8 Abbott, Nate         9 Shippensburg           40.91      39.92         11  
  9 O'Grady, Christoph   9 BCY-MA                    NT      44.22          9  
 
Event 6  Girls 6 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pentz, Savannah T    6 Wsy Swimming-MA        45.41      44.28         20  
  2 So, Alicia G         5 NYAC-MA                49.66      47.16         17  
  3 Paxton, Madelyn H    6 Wsy Swimming-MA        55.62      53.27         16  
  4 Secord, Ann K        6 Wsy Swimming-MA           NT      58.34         15  
 
Event 6  Girls 7 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gallagher, Zoe R     7 Wsy Swimming-MA        36.61      36.38         20  
  2 Brenner, Ellie L     7 Collegiate-MA          37.76      38.54         17  
  3 Hawkins, Bramley     7 Shippensburg           41.85      41.25         16  
  4 Shoemaker, Jennife   7 BSAC-MA                40.96      41.49         15  
  5 Fickett, Makennah    7 NYAC-MA                46.72      45.06         14  
  6 Morris, Olivia L     7 NYAC-MA                44.80      49.17         13  
  7 Smith, Emily X       7 Shippensburg         1:04.42      51.56         12  
  8 Crouse, Brynn A      7 NYAC-MA                58.79      53.30         11  
  9 Ward, Madelyn N      7 NYAC-MA                56.65    1:00.73          9  
 10 Sober, Lauren J      7 NYAC-MA              1:05.65    1:06.84          7  
 
Event 6  Girls 8 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 DiCarlo, Lila M      8 Wsy Swimming-MA        39.32      38.50         20  
  2 Georgelis, Antonia   8 MARA-MA                36.98      39.02         17  
  3 Connor, Rachel       8 Shippensburg           44.94      41.81         16  
  4 Pagel, Clara         8 Shippensburg           43.05      42.18         15  
  5 Garcia, Gabriella    8 Wsy Swimming-MA        45.58      42.27         14  
  6 MacKay, Alyssa G     8 NYAC-MA                45.81      48.99         13  
  7 Levan, Hailey        8 Otters                 50.48      50.48         12  
  8 Doyle, Grace         8 The Athletic Clu-MA    53.31      54.51         11  
  9 Secord, Jane M       8 Wsy Swimming-MA           NT      58.02          9  
 
Event 6  Girls 9 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Landis, Elizabeth    9 NYAC-MA                32.04      31.90         20  
  2 Gingrich, Madeline   9 FSC-MA                 33.13      32.28         17  
  3 Stupka, Sydney       9 Acws Swimming-MA       34.01      33.50         16  
  4 Finochio, Carly      9 HLBG                   35.49      33.82         15  
  5 McConnell, Fiona     9 HLBG                   34.97      34.93         14  
  6 McCall, Emma         9 HLBG                   36.94      34.96         13  
  7 Horner, Catherine    9 MARA-MA                34.45      35.04         12  
  8 Thornton, Kennedy    9 NYAC-MA                35.19      35.38         11  
  9 Matchett, Ginger H   9 MARA-MA                37.37      36.28          9  
 10 Hauck, Emily         9 Otters                 36.06      36.48          7  
 11 Hain, Mikayla L      9 FSC-MA                 34.92      36.91          6  
 12 Anderson, Brookell   9 FSC-MA                 36.50      37.05          5  
 13 Bonson, Hannah M     9 Jvymca                 37.93      37.40          4  
 14 Engle, Meredith S    9 NYAC-MA                37.71      37.45          3  
 15 Drumm, Gabrielle     9 MARA-MA                36.65      37.92          2  
 16 Zimmerman, Marlana   9 LPAC-MA                37.43      38.68          1  
 17 Shaulis, Kirsten     9 Otters                 36.72      38.70        
 18 Parker, Claudia      9 Otters                 38.48      38.81        
 19 Tutich, Allie S      9 NYAC-MA                40.28      39.55        
 20 Logan, Hannah        9 LPAC-MA                39.86      39.85        
 21 Conway, Anna K       9 Collegiate-MA          38.91      39.98        
 22 Shirey, Rachel L     9 FSC-MA                 41.27      40.50        
 23 Holderman, DaShant   9 HLBG                   43.19      40.83        
 24 Clemmer, Maddie R    9 Wsy Swimming-MA        39.17      40.96        
 25 McCormick, Kayla M   9 MARA-MA                38.66      41.05        
 26 Apa, Rachel          9 Acws Swimming-MA       40.41      42.42        
 27 Swan, Katelyn        9 Otters                 39.70      42.59        
 28 Spicka, Margaret     9 Shippensburg           43.96      42.62        
 29 Bildheiser, Macken   9 Otters                 42.15      42.67        
 30 Kauffman, Grace A    9 Jvymca                 42.47      43.07        
 31 Collins, Kara        9 Collegiate-MA          43.29      43.20        
 32 Gebhardt, Cecilia    9 HLBG                   45.71      45.21        
 33 Bonin, Abby E        9 NYAC-MA                47.70      46.15        
 34 Vila, Morgan         9 FSC-MA                 44.98      46.78        
 35 Williamson, Marisa   9 Wsy Swimming-MA        44.35      48.57        
 36 Grubb, Kirsten       9 Otters                 58.03      50.81        
 37 Morris, Gabrielle    9 NYAC-MA                49.06      51.24        
 
Event 7  Boys 8 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Powell, Lek C        8 Shippensburg           14.17      14.80         20  
  2 Boyce, Ryan A        8 NYAC-MA                16.99      16.43         17  
  3 Kendig, Wesley A     8 MARA-MA                15.95      16.59         16  
  4 Yaninek, Zachery     8 LPAC-MA                15.98      16.77         14.5
  4 Apa, Dominic         8 Acws Swimming-MA       15.86      16.77         14.5
  6 Mills, Bryce M       8 Collegiate-MA          16.22      16.99         13  
  7 Blacker, Alex        8 LPAC-MA                16.43      17.18         12  
  8 Gochnauer, Drew P    8 MARA-MA                18.49      17.82         11  
  9 Nikolai, Christoph   8 BCY-MA                 18.32      18.95          9  
 10 Fisic, Trevor N      8 Collegiate-MA          17.97      19.52          7  
 11 Stuckey, Gavin C     8 NYAC-MA                16.84      20.14          6  
 12 Shepherd, Noah       8 Jvymca                 20.11      20.37          5  
 13 Miller  Jr, Steven   8 BCY-MA                 20.04      20.49          4  
 14 Chavey, Andrew G     8 NYAC-MA                20.82      21.07          3  
 15 Funk, Carter         8 Shippensburg           19.85      21.60          2  
 
Event 8  Girls 8 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Boldizar, Hope E     8 MARA-MA                16.07      15.85         20  
  2 DiCamillo, Jordyn    8 BCY-MA                 17.75      16.03         17  
  3 Horner, Elizabeth    8 MARA-MA                16.21      16.16         16  
  4 Ortiz, Madison J     8 FSC-MA                 16.49      16.19         15  
  5 Reber, Alexis        8 LPAC-MA                17.54      16.71         14  
  6 Ladd, Madeline       8 BCY-MA                 16.30      16.83         13  
  7 Strine, Julia        8 Shippensburg           18.70      16.84         12  
  8 Lyesnykova, Alina    8 CVAC-MA                16.29      17.08         11  
  9 Resh, Greenlee       8 HLBG                   16.88      17.21          9  
 10 Georgelis, Antonia   8 MARA-MA                17.37      17.46          7  
 11 Caldwell, Paige C    8 Collegiate-MA          18.68      17.78          6  
 12 Pagel, Clara         8 Shippensburg           22.50      18.22          5  
 13 May, Carli E         8 MARA-MA                18.55      18.53          4  
 14 Heck, Paige E        8 Collegiate-MA          17.98      18.54          3  
 15 Connor, Rachel       8 Shippensburg           18.76      18.56          2  
 16 Myers, Jocelyn       8 Otters                 17.57      18.78          1  
 17 Zimmerman, Hannah    8 LPAC-MA                19.28      19.30        
 18 Saand, Aliyah        8 Shippensburg           17.61      20.04        
 19 MacKay, Alyssa G     8 NYAC-MA                20.91      20.87        
 20 Feaser, Karly N      8 FSC-MA                 19.90      21.23        
 21 Secord, Jane M       8 Wsy Swimming-MA        24.76      25.68        
 
Event 9  Boys 7 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hain, Alex C         7 FSC-MA                 17.21      16.84         20  
  2 Krawizcki, Gavin R   7 MARA-MA                17.73      17.21         17  
  3 Smith, Aaron D       7 Collegiate-MA          18.55      18.46         16  
  4 Kothe, Ryan G        7 Collegiate-MA          19.34      19.81         15  
  5 Zappe, Jack A        7 Wsy Swimming-MA        27.76      24.97         14  
  6 Gray, Gardner        7 Shippensburg           27.48      28.53         13  
  7 Eveland, Noah        7 Shippensburg           38.28      41.88         12  
 
Event 10  Girls 7 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Brenner, Ellie L     7 Collegiate-MA          16.66      17.37         20  
  2 Hawkins, Bramley     7 Shippensburg           17.69      17.66         17  
  3 Gaudion, Nora C      7 Wsy Swimming-MA        21.05      19.14         16  
  4 Fickett, Makennah    7 NYAC-MA                19.33      19.27         15  
  5 Yoffe, Sarah V       7 Collegiate-MA          19.03      19.52         14  
  6 Engle, Allie         7 NYAC-MA                20.05      20.88         13  
  7 Spicka, Natalie      7 Shippensburg           21.05      21.53         12  
  8 Smith, Emily X       7 Shippensburg           27.35      22.06         11  
  9 Ritchey, Emma        7 Jvymca                 21.12      22.18          9  
 10 Metzgar, Katheryn    7 Otters                 24.65      22.93          7  
 11 Crouse, Brynn A      7 NYAC-MA                23.12      23.47          6  
 12 Vila, Elizabeth      7 FSC-MA                 22.49      23.65          5  
 13 Brink, Abby          7 Shippensburg           23.62      24.11          4  
 14 Manning, Anne M      7 Wsy Swimming-MA        29.90      26.28          3  
 15 Ward, Madelyn N      7 NYAC-MA                24.04      26.31          2  
 16 Schroeder, Greta     7 BCY-MA                 25.36      26.74          1  
 17 Estep, Mia           7 Shippensburg           24.20      27.65        
 18 Brown, Alyssa        7 Shippensburg           25.55      28.48        
 19 O'Grady, Mae         7 BCY-MA                    NT      29.34        
 20 Martin, Rylee J      7 NYAC-MA                33.28      33.21        
 21 Sober, Lauren J      7 NYAC-MA                28.68      33.31        
 22 Weaver, Audrey H     7 NYAC-MA                31.64      33.65        
 
Event 11  Boys 6 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hain, Braden         6 Otters                 21.42      20.00         20  
  2 Perez, Elias M       6 Otters                 22.06      21.12         17  
  3 Pacifico, Ben        6 The Athletic Clu-MA    24.71      22.53         16  
  4 Eby, Jake D          6 NYAC-MA                23.85      23.60         15  
  5 Garcia, Giovanni     6 Wsy Swimming-MA        25.10      24.50         14  
  6 Yoon, Sondo          6 NYAC-MA                27.06      26.89         13  
  7 Parker, Will         6 Otters                 24.87      30.49         12  
  8 Levan, Wyatt         6 Otters                 39.89      44.23         11  
 
Event 12  Girls 6 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pentz, Savannah T    6 Wsy Swimming-MA        19.16      19.32         20  
  2 Shaub, Sami T        6 MARA-MA                20.76      21.24         17  
  3 Strine, Jillian      6 Shippensburg           20.97      21.97         16  
  4 Schofield, Graciel   6 BCY-MA                 22.47      22.24         15  
  5 Paxton, Madelyn H    6 Wsy Swimming-MA        23.85      22.88         14  
  6 D'Souza, Rachel N    6 Collegiate-MA          25.43      23.37         13  
  7 O'Brien, Ella        6 BCY-MA                 21.95      23.47         12  
  8 Skiles, Araceli G    6 Wsy Swimming-MA        24.28      24.72         11  
  9 Secord, Ann K        6 Wsy Swimming-MA        29.93      26.14          9  
 10 Myers, Julia         6 Otters                 25.95      26.19          7  
 11 Lobo-Gonzalez, Val   6 Shippensburg           29.64      27.44          6  
 12 Sooter, Aubrey       6 BCY-MA                 47.79      53.60          5  
 
Event 13  Boys 5 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Saylor, Noah         5 Shippensburg           20.23      23.69         20  
  2 Connelly, Cameron    5 Otters                 36.27      33.98         17  
  3 Long, Gavin          4 Otters               1:08.61    1:16.39         16  
 
Event 14  Girls 5 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 So, Alicia G         5 NYAC-MA                20.47      21.01         20  
  2 Metzgar, Allison     5 Otters                 32.38      31.09         17  
 
Event 15  Boys 8 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 So, Ian J            8 NYAC-MA                   NT      42.77         20  
  2 Stuckey, Gavin C     8 NYAC-MA                   NT      49.10         17  
 
Event 15  Boys 9 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hain, Donovan        9 Otters                 38.54      39.33         20  
  2 Furcon, Matthew      9 BCY-MA                 40.78      39.63         17  
  3 Chase, Tommy         9 Wsy Swimming-MA        39.99      41.37         16  
  4 Abbott, Nate         9 Shippensburg           45.10      44.31         15  
  5 Mills, Ian J         9 Collegiate-MA          45.77      44.90         14  
  6 O'Grady, Christoph   9 BCY-MA                    NT      49.86         13  
 
Event 16  Girls 6 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pentz, Savannah T    6 Wsy Swimming-MA        51.26      55.77         20  
  2 Secord, Ann K        6 Wsy Swimming-MA           NT    1:07.06         17  
 
Event 16  Girls 7 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gallagher, Zoe R     7 Wsy Swimming-MA           NT      46.77         20  
  2 Shoemaker, Jennife   7 BSAC-MA                   NT      47.46         17  
  3 Crouse, Brynn A      7 NYAC-MA                   NT      59.63         16  
  4 Ward, Madelyn N      7 NYAC-MA                   NT    1:06.21         15  
  5 Martin, Rylee J      7 NYAC-MA                   NT    1:22.09         14  
 
Event 16  Girls 8 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Boldizar, Hope E     8 MARA-MA                45.12      43.55         20  
  2 Secord, Jane M       8 Wsy Swimming-MA           NT    1:00.13         17  
 
Event 16  Girls 9 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lauer, Abby E        9 Collegiate-MA          40.27      38.77         20  
  2 Finochio, Carly      9 HLBG                   39.50      39.16         17  
  3 Landis, Elizabeth    9 NYAC-MA                39.82      39.93         16  
  4 Stupka, Sydney       9 Acws Swimming-MA       38.73      40.55         15  
  5 Horner, Catherine    9 MARA-MA                40.43      41.01         14  
  6 McCall, Emma         9 HLBG                   40.20      41.49         13  
  7 Bonson, Hannah M     9 Jvymca                 43.99      43.13         12  
  8 Thornton, Kennedy    9 NYAC-MA                44.51      43.17         11  
  9 Conway, Anna K       9 Collegiate-MA          44.23      43.49          9  
 10 Parker, Claudia      9 Otters                 44.57      43.55          7  
 11 Hain, Mikayla L      9 FSC-MA                 44.84      43.76          6  
 12 Hauck, Emily         9 Otters                 42.96      44.76          5  
 13 Weik, Hannah E       9 Collegiate-MA          48.80      45.06          4  
 14 Haugh, Kennedy L     9 FSC-MA                 49.19      46.79          3  
 15 Swan, Katelyn        9 Otters                 49.63      47.01          2  
 16 Shirey, Rachel L     9 FSC-MA                 46.71      47.38          1  
 17 Tutich, Allie S      9 NYAC-MA                50.66      47.46        
 18 Engle, Meredith S    9 NYAC-MA                47.23      47.54        
 19 Zimmerman, Marlana   9 LPAC-MA                46.14      47.58        
 20 Apa, Rachel          9 Acws Swimming-MA       48.67      48.55        
 21 Bildheiser, Macken   9 Otters                 50.56      49.70        
 22 Vila, Morgan         9 FSC-MA                 57.56      49.76        
 23 Holderman, DaShant   9 HLBG                   50.01      50.06        
 24 Logan, Hannah        9 LPAC-MA                48.42      50.34        
 25 Bonin, Abby E        9 NYAC-MA                57.71      52.47        
 26 Williamson, Marisa   9 Wsy Swimming-MA        51.01      53.40        
 27 Clemmer, Maddie R    9 Wsy Swimming-MA        50.36      53.64        
 28 Grubb, Kirsten       9 Otters                 58.80      57.05        
 29 Gebhardt, Cecilia    9 HLBG                   56.99    1:00.19        
 
Event 17  Boys 8 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chavey, Andrew G     8 NYAC-MA                22.63      19.46         20  
  2 Yaninek, Zachery     8 LPAC-MA                20.18      19.82         17  
  3 Blacker, Alex        8 LPAC-MA                22.37      20.53         16  
  4 Apa, Dominic         8 Acws Swimming-MA       20.46      21.92         15  
  5 Fisic, Trevor N      8 Collegiate-MA          21.86      22.27         14  
  6 Wilson, Devin        8 Shippensburg           28.67      22.47         13  
  7 Miller  Jr, Steven   8 BCY-MA                 23.97      23.29         12  
  8 Boyce, Ryan A        8 NYAC-MA                21.77      23.33         11  
  9 Nguyen, Jacob        8 Otters                 23.48      23.62          9  
 10 Funk, Carter         8 Shippensburg           22.59      24.02          7  
 11 Gochnauer, Drew P    8 MARA-MA                23.40      24.15          6  
 12 Shepherd, Noah       8 Jvymca                 25.64      24.70          5  
 13 Hoy, Matthew R       8 Wsy Swimming-MA        24.43      26.52          4  
 14 Pletcher, Alexande   8 Shippensburg           28.55      32.43          3  
 
Event 18  Girls 8 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ladd, Madeline       8 BCY-MA                 18.05      18.91         20  
  2 Horner, Elizabeth    8 MARA-MA                18.96      19.38         17  
  3 DiCarlo, Lila M      8 Wsy Swimming-MA        19.37      19.94         16  
  4 Ortiz, Madison J     8 FSC-MA                    NT      20.64         15  
  5 Strine, Julia        8 Shippensburg           20.78      21.10         14  
  6 Caldwell, Paige C    8 Collegiate-MA          20.45      21.19         13  
  7 Georgelis, Antonia   8 MARA-MA                20.77      21.67         12  
  8 Sooter, Claire       8 BCY-MA                 22.27      21.87         11  
  9 Resh, Greenlee       8 HLBG                   22.19      22.17          9  
 10 Connor, Rachel       8 Shippensburg           21.09      22.29          7  
 11 Garcia, Gabriella    8 Wsy Swimming-MA        23.59      23.51          6  
 12 MacKay, Alyssa G     8 NYAC-MA                24.36      23.84          5  
 13 Saand, Aliyah        8 Shippensburg           22.21      23.89          4  
 14 Zimmerman, Hannah    8 LPAC-MA                22.92      23.97          3  
 15 Doyle, Grace         8 The Athletic Clu-MA    25.82      24.27          2  
 16 Secord, Jane M       8 Wsy Swimming-MA        26.99      24.52          1  
 17 Levan, Hailey        8 Otters                 23.77      24.62        
 18 Feaser, Karly N      8 FSC-MA                 24.96      25.70        
 
Event 19  Boys 7 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hain, Alex C         7 FSC-MA                 20.11      20.49         20  
  2 Krawizcki, Gavin R   7 MARA-MA                20.75      23.26         17  
  3 Gray, Gardner        7 Shippensburg           33.78      30.65         16  
  4 Zappe, Jack A        7 Wsy Swimming-MA        32.91      33.39         15  
  5 Eveland, Noah        7 Shippensburg           30.39      39.50         14  
 
Event 20  Girls 7 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fickett, Makennah    7 NYAC-MA                20.60      20.62         20  
  2 Brenner, Ellie L     7 Collegiate-MA          21.24      21.57         17  
  3 Houtz, Emily         7 Jvymca                 23.49      22.32         16  
  4 Hawkins, Bramley     7 Shippensburg           22.18      24.22         15  
  5 Smith, Emily X       7 Shippensburg           26.37      25.14         14  
  6 Engle, Allie         7 NYAC-MA                26.52      25.43         13  
  7 Gaudion, Nora C      7 Wsy Swimming-MA        24.29      26.12         12  
  8 Vila, Elizabeth      7 FSC-MA                 31.74      26.74         11  
  9 Metzgar, Katheryn    7 Otters                 27.86      26.79          9  
 10 Crouse, Brynn A      7 NYAC-MA                27.91      26.87          7  
 11 Brink, Abby          7 Shippensburg           27.72      26.93          6  
 12 Brown, Alyssa        7 Shippensburg           25.24      27.24          5  
 13 Ritchey, Emma        7 Jvymca                 25.57      28.20          4  
 14 Estep, Mia           7 Shippensburg           29.15      29.23          3  
 15 O'Grady, Mae         7 BCY-MA                    NT      29.56          2  
 16 Manning, Anne M      7 Wsy Swimming-MA        27.15      30.69          1  
 17 Weaver, Audrey H     7 NYAC-MA                28.75      30.74        
 18 Ward, Madelyn N      7 NYAC-MA                26.50      31.65        
 19 Martin, Rylee J      7 NYAC-MA                38.29      35.44        
 20 Sober, Lauren J      7 NYAC-MA                35.99      38.59        
 
Event 21  Boys 5 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Saylor, Noah         5 Shippensburg           24.37      23.88         20  
  2 Connelly, Cameron    5 Otters                 34.11      37.01         17  
  3 Long, Gavin          4 Otters                 57.52      54.56         16  
 
Event 21  Boys 6 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hain, Braden         6 Otters                 24.06      23.14         20  
  2 Perez, Elias M       6 Otters                 25.64      25.09         17  
  3 Pacifico, Ben        6 The Athletic Clu-MA    29.41      26.70         16  
  4 Parker, Will         6 Otters                 26.86      28.56         15  
  5 Yoon, Sondo          6 NYAC-MA                27.03      29.01         14  
  6 Levan, Wyatt         6 Otters                 49.12      48.23         12  
 -- Garcia, Giovanni     6 Wsy Swimming-MA        31.08         DQ         13  
      Shoulders past vertical toward breast
 
Event 22  Girls 5 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 So, Alicia G         5 NYAC-MA                25.66      25.03         20  
  2 Metzgar, Allison     5 Otters                 34.33      32.41         17  
 
Event 22  Girls 6 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Powell, Kari         6 Shippensburg           22.47      24.91         20  
  2 O'Brien, Ella        6 BCY-MA                 25.27      25.29         17  
  3 Shaub, Sami T        6 MARA-MA                25.33      26.05         16  
  4 Schofield, Graciel   6 BCY-MA                 26.79      26.07         15  
  5 Paxton, Madelyn H    6 Wsy Swimming-MA        27.56      26.70         14  
  6 Strine, Jillian      6 Shippensburg           26.71      26.98         13  
  7 Myers, Julia         6 Otters                 24.89      27.30         12  
  8 Skiles, Araceli G    6 Wsy Swimming-MA        25.77      27.52         11  
  9 D'Souza, Rachel N    6 Collegiate-MA          27.90      29.15          9  
 10 Secord, Ann K        6 Wsy Swimming-MA        31.18      30.01          7  
 11 Lobo-Gonzalez, Val   6 Shippensburg           27.72      33.20          6  
 12 Sooter, Aubrey       6 BCY-MA                 40.84      51.61          5  
 
Event 23  Boys 7 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kothe, Ryan G        7 Collegiate-MA             NT      58.45         20  
 
Event 23  Boys 8 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sheetz, Owen P       8 FSC-MA                 57.00      52.43         20  
  2 So, Ian J            8 NYAC-MA                   NT      52.78         17  
 
Event 23  Boys 9 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chase, Tommy         9 Wsy Swimming-MA        42.36      42.61         20  
  2 Pursel, Andrew S     9 MARA-MA                44.99      44.96         17  
  3 Dubbs, Alec          9 Collegiate-MA          47.29      46.71         16  
  4 Manning, Martin D    9 Wsy Swimming-MA        50.81      50.33         15  
  5 Mills, Ian J         9 Collegiate-MA          51.18      51.50         14  
 
Event 24  Girls 7 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Shoemaker, Jennife   7 BSAC-MA                57.99      53.62         20  
 
Event 24  Girls 8 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Reber, Alexis        8 LPAC-MA                   NT      44.23         20  
  2 Sooter, Claire       8 BCY-MA                 55.04      52.17         17  
  3 Pearson, Samantha    8 BCY-MA                 54.89      54.70         16  
 
Event 24  Girls 9 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lauer, Abby E        9 Collegiate-MA          40.89      42.50         20  
  2 Gingrich, Madeline   9 FSC-MA                 45.52      45.36         17  
  3 McConnell, Fiona     9 HLBG                   45.71      45.70         16  
  4 Stupka, Sydney       9 Acws Swimming-MA       46.33      47.25         15  
  5 Thornton, Kennedy    9 NYAC-MA                46.58      47.88         14  
  6 McCormick, Kayla M   9 MARA-MA                48.83      49.03         13  
  7 Bonson, Hannah M     9 Jvymca                 51.06      49.08         12  
  8 Horner, Catherine    9 MARA-MA                47.35      49.13         11  
  9 Haugh, Kennedy L     9 FSC-MA                 49.37      49.96          9  
 10 Drumm, Gabrielle     9 MARA-MA                49.59      50.08          7  
 11 Logan, Hannah        9 LPAC-MA                52.68      52.05          6  
 12 Bildheiser, Macken   9 Otters                 53.79      52.53          5  
 13 Shaulis, Kirsten     9 Otters                 51.45      52.89          4  
 14 Anderson, Brookell   9 FSC-MA                 56.35      53.18          3  
 15 Engle, Meredith S    9 NYAC-MA                52.86      53.89          2  
 16 Zimmerman, Marlana   9 LPAC-MA                53.49      54.93          1  
 17 Conway, Anna K       9 Collegiate-MA          54.28      55.23        
 18 Apa, Rachel          9 Acws Swimming-MA       53.71      56.09        
 19 Weik, Hannah E       9 Collegiate-MA          55.61      56.41        
 20 Kauffman, Grace A    9 Jvymca                 59.34      56.90        
 21 Spicka, Margaret     9 Shippensburg           55.68      57.46        
 22 Shirey, Rachel L     9 FSC-MA                 58.68      58.72        
 23 Vila, Morgan         9 FSC-MA               1:04.20    1:02.42        
 24 Morris, Gabrielle    9 NYAC-MA              1:04.35    1:03.04        
 25 Bonin, Abby E        9 NYAC-MA              1:03.07    1:04.26        
 26 Tutich, Allie S      9 NYAC-MA                   NT    1:05.65        
 27 Gebhardt, Cecilia    9 HLBG                      NT    1:12.60        
 -- Grubb, Kirsten       9 Otters               1:25.05         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Clemmer, Maddie R    9 Wsy Swimming-MA      1:15.53         DQ        
      One hand touch
 
Event 25  Boys 8 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Powell, Lek C        8 Shippensburg           20.27      20.71         20  
  2 Apa, Dominic         8 Acws Swimming-MA       20.65      21.44         17  
  3 Mills, Bryce M       8 Collegiate-MA          22.17      23.12         16  
  4 Yaninek, Zachery     8 LPAC-MA                22.54      23.31         15  
  5 Blacker, Alex        8 LPAC-MA                25.10      23.58         14  
  6 Nikolai, Christoph   8 BCY-MA                 24.14      23.66         13  
  7 Gochnauer, Drew P    8 MARA-MA                27.01      26.06         12  
  8 Wilson, Devin        8 Shippensburg           32.05      27.39         11  
  9 Nguyen, Jacob        8 Otters                 24.00      27.42          9  
 10 Shepherd, Noah       8 Jvymca                 27.69      28.08          7  
 11 Miller  Jr, Steven   8 BCY-MA                 31.25      31.44          6  
 12 Pletcher, Alexande   8 Shippensburg           35.03      35.66          5  
 -- Stuckey, Gavin C     8 NYAC-MA                   NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Hoy, Matthew R       8 Wsy Swimming-MA      1:05.43         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Event 26  Girls 8 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Horner, Elizabeth    8 MARA-MA                20.30      20.69         20  
  2 Reber, Alexis        8 LPAC-MA                20.27      20.81         17  
  3 Lyesnykova, Alina    8 CVAC-MA                21.56      21.05         16  
  4 Pagel, Clara         8 Shippensburg           21.79      21.69         15  
  5 Ortiz, Madison J     8 FSC-MA                 23.59      21.98         14  
  6 DiCarlo, Lila M      8 Wsy Swimming-MA        23.27      22.35         13  
  7 Strine, Julia        8 Shippensburg           22.47      22.48         12  
  8 DiCamillo, Jordyn    8 BCY-MA                 24.48      23.56         11  
  9 Sooter, Claire       8 BCY-MA                 23.46      23.81          9  
 10 May, Carli E         8 MARA-MA                24.98      24.97          7  
 11 Pearson, Samantha    8 BCY-MA                 23.50      25.18          6  
 12 Ladd, Madeline       8 BCY-MA                 25.83      25.71          5  
 13 Saand, Aliyah        8 Shippensburg              NT      25.74          4  
 14 Levan, Hailey        8 Otters                 30.00      25.82          3  
 15 Zimmerman, Hannah    8 LPAC-MA                24.16      26.51          2  
 16 Doyle, Grace         8 The Athletic Clu-MA    27.23      27.06          1  
 17 Heck, Paige E        8 Collegiate-MA          26.00      27.35        
 18 Cheslock, Olivia R   8 FSC-MA                 28.42      28.02        
 19 Garcia, Gabriella    8 Wsy Swimming-MA        28.18      28.65        
 20 Myers, Jocelyn       8 Otters                 30.91      28.94        
 21 Feaser, Karly N      8 FSC-MA                 28.37      29.11        
 22 Ritchey, Emma        7 Jvymca                    NT      57.47        
 
Event 27  Boys 7 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kothe, Ryan G        7 Collegiate-MA          25.77      26.04         20  
  2 Gray, Gardner        7 Shippensburg              NT      41.35         17  
  3 Eveland, Noah        7 Shippensburg              NT      47.23         16  
 
Event 28  Girls 7 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Yoffe, Sarah V       7 Collegiate-MA          24.14      24.72         20  
  2 Houtz, Emily         7 Jvymca                 26.26      26.31         17  
  3 Spicka, Natalie      7 Shippensburg           29.43      28.67         16  
  4 Engle, Allie         7 NYAC-MA                   NT      28.99         15  
  5 Gaudion, Nora C      7 Wsy Swimming-MA           NT      31.51         14  
  6 Brink, Abby          7 Shippensburg              NT      32.29         13  
  7 Vila, Elizabeth      7 FSC-MA                 32.04      33.34         12  
  8 Estep, Mia           7 Shippensburg           34.02      34.92         11  
  9 Brown, Alyssa        7 Shippensburg              NT      37.33          9  
 10 Metzgar, Katheryn    7 Otters                 37.57      38.67          7  
 11 Schroeder, Greta     7 BCY-MA                 33.05      39.89          6  
 12 Sober, Lauren J      7 NYAC-MA                35.51      39.99          5  
 13 Smith, Emily X       7 Shippensburg              NT      41.84          4  
 14 Hollar, Riley        7 Shippensburg           46.42      42.19          3  
 -- Manning, Anne M      7 Wsy Swimming-MA           NT         DQ        
      One hand touch
 -- Weaver, Audrey H     7 NYAC-MA                   NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Fickett, Makennah    7 NYAC-MA                32.75         DQ        
      Alternating Kick
 
Event 29  Boys 5 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Saylor, Noah         5 Shippensburg           37.79      33.74         20  
 
Event 29  Boys 6 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Garcia, Giovanni     6 Wsy Swimming-MA        38.57      29.88         20  
  2 Pacifico, Ben        6 The Athletic Clu-MA    44.36      37.29         17  
 -- Parker, Will         6 Otters                    NT         DQ        
      Scissors kick
 -- Yoon, Sondo          6 NYAC-MA                   NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Levan, Wyatt         6 Otters                    NT         DQ        
      Alternating Kick
 
Event 30  Girls 5 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 So, Alicia G         5 NYAC-MA                42.32      37.17         20  
 -- Metzgar, Allison     5 Otters                    NT         DQ        
      Scissors kick
 
Event 30  Girls 6 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Powell, Kari         6 Shippensburg           22.86      24.64         20  
  2 Shaub, Sami T        6 MARA-MA                26.96      26.97         17  
  3 Strine, Jillian      6 Shippensburg           37.26      30.02         16  
  4 Schofield, Graciel   6 BCY-MA                 35.39      32.00         15  
  5 Skiles, Araceli G    6 Wsy Swimming-MA        37.67      33.19         14  
  6 D'Souza, Rachel N    6 Collegiate-MA          35.56      35.39         13  
  7 O'Brien, Ella        6 BCY-MA                 38.42      43.37         12  
 
Event 31  Boys 8 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sheetz, Owen P       8 FSC-MA                    NT      46.30         20  
 
Event 31  Boys 9 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Furcon, Matthew      9 BCY-MA                 39.58      38.69         20  
  2 Pursel, Andrew S     9 MARA-MA                41.39      39.42         17  
  3 Dubbs, Alec          9 Collegiate-MA          40.60      41.62         16  
  4 Hain, Donovan        9 Otters                    NT      41.96         15  
  5 Abbott, Nate         9 Shippensburg           54.76    1:00.28         14  
 
Event 32  Girls 7 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gallagher, Zoe R     7 Wsy Swimming-MA        40.46      41.72         20  
  2 Shoemaker, Jennife   7 BSAC-MA                59.88      48.64         17  
 
Event 32  Girls 8 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Boldizar, Hope E     8 MARA-MA                51.44      43.08         20  
 
Event 32  Girls 9 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Matchett, Ginger H   9 MARA-MA                38.31      37.10         20  
  2 Finochio, Carly      9 HLBG                   39.41      37.44         17  
  3 Landis, Elizabeth    9 NYAC-MA                40.35      38.03         16  
  4 Lauer, Abby E        9 Collegiate-MA          39.80      38.34         15  
  5 Hain, Mikayla L      9 FSC-MA                 40.53      40.49         14  
  6 Hauck, Emily         9 Otters                 43.17      42.35         13  
  7 McCall, Emma         9 HLBG                   48.52      44.74         12  
  8 Anderson, Brookell   9 FSC-MA                 52.68      45.86         11  
  9 Parker, Claudia      9 Otters                 45.94      47.06          9  
 10 McCormick, Kayla M   9 MARA-MA                49.65      51.18          7  
 11 Kauffman, Grace A    9 Jvymca                 54.30      54.69          6  
 12 Holderman, DaShant   9 HLBG                 1:00.64      55.96          5  
 13 Collins, Kara        9 Collegiate-MA          57.06      56.21          4  
 14 Spicka, Margaret     9 Shippensburg         1:00.02    1:01.65          3  
 -- Shaulis, Kirsten     9 Otters                 52.27         DQ        
      Kick breaststroke type
 
Event 33  Boys 8 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Powell, Lek C        8 Shippensburg           17.39      17.45         20  
  2 Kendig, Wesley A     8 MARA-MA                20.07      18.39         17  
  3 Blacker, Alex        8 LPAC-MA                20.29      18.56         16  
  4 Yaninek, Zachery     8 LPAC-MA                18.72      18.62         15  
  5 Gochnauer, Drew P    8 MARA-MA                   NT      20.97         14  
  6 Fisic, Trevor N      8 Collegiate-MA          22.64      22.63         13  
  7 Nikolai, Christoph   8 BCY-MA                 22.46      23.37         12  
  8 Mills, Bryce M       8 Collegiate-MA          20.64      23.68         11  
  9 Nguyen, Jacob        8 Otters                 21.90      23.90          9  
 10 Wilson, Devin        8 Shippensburg           24.46      24.04          7  
 11 Funk, Carter         8 Shippensburg              NT      30.82          6  
 12 Hoy, Matthew R       8 Wsy Swimming-MA        37.03      33.44          5  
 13 Pletcher, Alexande   8 Shippensburg           34.25      40.48          4  
 
Event 34  Girls 8 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 DiCamillo, Jordyn    8 BCY-MA                 19.30      18.30         20  
  2 Resh, Greenlee       8 HLBG                   18.85      18.48         17  
  3 Lyesnykova, Alina    8 CVAC-MA                19.67      18.59         16  
  4 Ortiz, Madison J     8 FSC-MA                 18.46      19.00         15  
  5 Georgelis, Antonia   8 MARA-MA                18.54      19.06         14  
  6 Cheslock, Olivia R   8 FSC-MA                 20.72      20.21         13  
  7 Heck, Paige E        8 Collegiate-MA          20.63      20.99         12  
  8 Caldwell, Paige C    8 Collegiate-MA          20.37      21.88         11  
  9 Pearson, Samantha    8 BCY-MA                 24.06      22.86          9  
 10 Pagel, Clara         8 Shippensburg           23.71      23.09          7  
 11 Connor, Rachel       8 Shippensburg           25.88      26.81          6  
 12 Saand, Aliyah        8 Shippensburg           23.54      29.21          5  
 
Event 35  Boys 7 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hain, Alex C         7 FSC-MA                 23.47      18.83         20  
  2 Krawizcki, Gavin R   7 MARA-MA                20.29      18.96         17  
  3 Smith, Aaron D       7 Collegiate-MA             NT      28.05         16  
  4 Kothe, Ryan G        7 Collegiate-MA          28.36      29.51         15  
  5 Zappe, Jack A        7 Wsy Swimming-MA           NT      31.66         14  
 -- Eveland, Noah        7 Shippensburg              NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Event 36  Girls 7 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gallagher, Zoe R     7 Wsy Swimming-MA        17.31      18.12         20  
  2 Brenner, Ellie L     7 Collegiate-MA          18.73      19.63         17  
  3 Yoffe, Sarah V       7 Collegiate-MA          18.49      20.73         16  
  4 Houtz, Emily         7 Jvymca                 22.12      24.26         15  
  5 Spicka, Natalie      7 Shippensburg           22.81      27.18         14  
  6 Ritchey, Emma        7 Jvymca                 32.84      30.83         13  
  7 Estep, Mia           7 Shippensburg           31.34      30.96         12  
  8 Brown, Alyssa        7 Shippensburg           28.72      35.08         11  
  9 Brink, Abby          7 Shippensburg           33.41      35.28          9  
 
Event 37  Boys 6 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hain, Braden         6 Otters                    NT      27.08         20  
 
Event 38  Girls 6 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pentz, Savannah T    6 Wsy Swimming-MA        25.75      24.65         20  
  2 Powell, Kari         6 Shippensburg           21.97      26.14         17  
  3 Schofield, Graciel   6 BCY-MA                    NT      32.42         16  
  4 O'Brien, Ella        6 BCY-MA                 31.29      33.65         15  
  5 D'Souza, Rachel N    6 Collegiate-MA          33.38      36.81         14  
  6 Lobo-Gonzalez, Val   6 Shippensburg              NT      36.98         13  
 
Event 39  Boys 9 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pursel, Andrew S     9 MARA-MA              1:27.63    1:24.34         20  
                  39.18     1:24.34 (45.16)                                        
  2 Furcon, Matthew      9 BCY-MA               1:25.22    1:25.16         17  
                  40.77     1:25.16 (44.39)                                        
  3 Dubbs, Alec          9 Collegiate-MA        1:28.58    1:30.99         16  
                  43.70     1:30.99 (47.29)                                        
  4 Hain, Donovan        9 Otters               1:32.03    1:32.14         15  
                  41.66     1:32.14 (50.48)                                        
  5 Mills, Ian J         9 Collegiate-MA        1:39.99    1:34.84         14  
                  46.15     1:34.84 (48.69)                                        
  6 Manning, Martin D    9 Wsy Swimming-MA           NT    1:36.81         13  
                  46.65     1:36.81 (50.16)                                        
  7 Abbott, Nate         9 Shippensburg         1:52.02    1:56.01         12  
                  49.64   1:56.01 (1:06.37)                                        
 
Event 40  Girls 9 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Finochio, Carly      9 HLBG                 1:25.88    1:24.15         20  
                  39.14     1:24.15 (45.01)                                        
  2 Lauer, Abby E        9 Collegiate-MA        1:24.47    1:24.28         17  
                  40.49     1:24.28 (43.79)                                        
  3 Stupka, Sydney       9 Acws Swimming-MA     1:23.86    1:24.40         16  
                  39.09     1:24.40 (45.31)                                        
  4 McConnell, Fiona     9 HLBG                 1:39.70    1:28.90         15  
                  44.71     1:28.90 (44.19)                                        
  5 Gingrich, Madeline   9 FSC-MA               1:26.00    1:29.03         14  
                  42.80     1:29.03 (46.23)                                        
  6 Landis, Elizabeth    9 NYAC-MA              1:32.08    1:29.25         13  
                  40.65     1:29.25 (48.60)                                        
  7 Thornton, Kennedy    9 NYAC-MA              1:31.65    1:30.16         12  
                  42.01     1:30.16 (48.15)                                        
  8 Hain, Mikayla L      9 FSC-MA               1:30.90    1:31.35         11  
                  44.22     1:31.35 (47.13)                                        
  9 Matchett, Ginger H   9 MARA-MA              1:33.98    1:31.89          9  
                  41.61     1:31.89 (50.28)                                        
 10 Horner, Catherine    9 MARA-MA              1:36.86    1:33.21          7  
                  42.84     1:33.21 (50.37)                                        
 11 McCall, Emma         9 HLBG                 1:42.76    1:33.60          6  
                  43.44     1:33.60 (50.16)                                        
 12 Bonson, Hannah M     9 Jvymca               1:35.14    1:34.88          5  
                  44.22     1:34.88 (50.66)                                        
 13 Hauck, Emily         9 Otters               1:44.65    1:36.48          4  
                  43.12     1:36.48 (53.36)                                        
 14 McCormick, Kayla M   9 MARA-MA              1:40.45    1:40.55          3  
                  47.79     1:40.55 (52.76)                                        
 15 Drumm, Gabrielle     9 MARA-MA              1:38.82    1:42.51          2  
                  51.45     1:42.51 (51.06)                                        
 16 Engle, Meredith S    9 NYAC-MA                   NT    1:42.69          1  
                  49.75     1:42.69 (52.94)                                        
 17 Zimmerman, Marlana   9 LPAC-MA              1:42.13    1:43.10        
                  50.72     1:43.10 (52.38)                                        
 18 Haugh, Kennedy L     9 FSC-MA               1:42.64    1:44.08        
                  50.27     1:44.08 (53.81)                                        
 19 Apa, Rachel          9 Acws Swimming-MA          NT    1:47.25        
                  52.80     1:47.25 (54.45)                                        
 20 Logan, Hannah        9 LPAC-MA              1:50.44    1:47.71        
                  52.49     1:47.71 (55.22)                                        
 21 Holderman, DaShant   9 HLBG                 1:56.19    1:52.60        
                  56.57     1:52.60 (56.03)                                        
 22 Kauffman, Grace A    9 Jvymca               1:47.72    1:52.76        
                  56.02     1:52.76 (56.74)                                        
 23 Spicka, Margaret     9 Shippensburg         1:54.95    1:53.17        
                  54.11     1:53.17 (59.06)                                        
 24 Collins, Kara        9 Collegiate-MA        1:59.63    1:58.04        
                  55.50   1:58.04 (1:02.54)                                        
 
Event 41  Boys 8 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Powell, Lek C        8 Shippensburg         1:25.40    1:25.62         20  
                  38.29     1:25.62 (47.33)                                        
  2 Boyce, Ryan A        8 NYAC-MA              1:34.75    1:33.50         17  
                  44.09     1:33.50 (49.41)                                        
  3 So, Ian J            8 NYAC-MA              1:51.81    1:38.06         16  
                  44.38     1:38.06 (53.68)                                        
  4 Sheetz, Owen P       8 FSC-MA               1:35.97    1:39.42         15  
                  47.27     1:39.42 (52.15)                                        
  5 Nikolai, Christoph   8 BCY-MA               2:01.63    1:50.24         14  
                  53.50     1:50.24 (56.74)                                        
  6 Fisic, Trevor N      8 Collegiate-MA        1:58.88    1:57.16         13  
  7 Wilson, Devin        8 Shippensburg         2:07.43    1:58.58         12  
                  53.49   1:58.58 (1:05.09)                                        
  8 Shepherd, Noah       8 Jvymca               2:09.75    2:21.83         11  
                1:14.04   2:21.83 (1:07.79)                                        
  9 Pletcher, Alexande   8 Shippensburg         2:38.44    2:45.17          9  
 -- Apa, Dominic         8 Acws Swimming-MA     1:37.24         DQ        
      One hand touch - fly
                  46.64          DQ (49.05)                                        
 
Event 42  Girls 8 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Boldizar, Hope E     8 MARA-MA              1:35.08    1:31.86         20  
                  41.77     1:31.86 (50.09)                                        
  2 Horner, Elizabeth    8 MARA-MA              1:37.19    1:33.14         17  
                  43.08     1:33.14 (50.06)                                        
  3 Lyesnykova, Alina    8 CVAC-MA              1:39.71    1:35.16         16  
                  43.73     1:35.16 (51.43)                                        
  4 DiCarlo, Lila M      8 Wsy Swimming-MA      1:36.20    1:35.72         15  
                  43.41     1:35.72 (52.31)                                        
  5 DiCamillo, Jordyn    8 BCY-MA               1:53.09    1:38.20         14  
                  45.85     1:38.20 (52.35)                                        
  6 Ladd, Madeline       8 BCY-MA                    NT    1:38.93         13  
                  41.73     1:38.93 (57.20)                                        
  7 Resh, Greenlee       8 HLBG                 1:41.60    1:39.03         12  
                  43.96     1:39.03 (55.07)                                        
  8 Reber, Alexis        8 LPAC-MA              1:39.76    1:42.37         11  
                  49.50     1:42.37 (52.87)                                        
  9 Strine, Julia        8 Shippensburg         1:46.67    1:43.99          9  
                  47.45     1:43.99 (56.54)                                        
 10 Heck, Paige E        8 Collegiate-MA        1:40.28    1:44.72          7  
                  47.97     1:44.72 (56.75)                                        
 11 Sooter, Claire       8 BCY-MA               1:45.21    1:44.90          6  
                  46.74     1:44.90 (58.16)                                        
 12 Cheslock, Olivia R   8 FSC-MA               1:44.61    1:46.19          5  
                  47.27     1:46.19 (58.92)                                        
 13 Pearson, Samantha    8 BCY-MA               1:54.76    1:47.04          4  
                  53.90     1:47.04 (53.14)                                        
 14 Myers, Jocelyn       8 Otters               1:49.31    1:50.66          3  
                  50.41   1:50.66 (1:00.25)                                        
 15 Zimmerman, Hannah    8 LPAC-MA              1:54.33    1:55.70          2  
                  53.80   1:55.70 (1:01.90)                                        
 16 Garcia, Gabriella    8 Wsy Swimming-MA           NT    1:57.32          1  
                  57.32   1:57.32 (1:00.00)                                        
 17 Feaser, Karly N      8 FSC-MA                    NT    2:02.29        
                  56.53   2:02.29 (1:05.76)                                        
 -- MacKay, Alyssa G     8 NYAC-MA                   NT         DQ        
      One hand touch - fly
 
Event 43  Boys 7 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hain, Alex C         7 FSC-MA               1:42.71    1:38.19         20  
                  45.38     1:38.19 (52.81)                                        
  2 Krawizcki, Gavin R   7 MARA-MA              1:46.92    1:51.88         17  
                  53.52     1:51.88 (58.36)                                        
  3 Smith, Aaron D       7 Collegiate-MA             NT    2:09.28         16  
                1:05.70   2:09.28 (1:03.58)                                        
 
Event 44  Girls 6 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Powell, Kari         6 Shippensburg         1:45.48    1:58.23         20  
                  57.93   1:58.23 (1:00.30)                                        
 
Event 44  Girls 7 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Yoffe, Sarah V       7 Collegiate-MA        1:47.56    1:47.65         20  
                  51.57     1:47.65 (56.08)                                        
  2 Houtz, Emily         7 Jvymca               1:48.95    1:56.06         17  
                  55.47   1:56.06 (1:00.59)                                        
  3 Hawkins, Bramley     7 Shippensburg         1:56.12    1:59.49         16  
                  52.94   1:59.49 (1:06.55)                                        
  4 Spicka, Natalie      7 Shippensburg         2:18.73    2:11.62         15  
                  58.05   2:11.62 (1:13.57)                                        
  5 Schroeder, Greta     7 BCY-MA                    NT    2:21.08         14  
                1:02.89   2:21.08 (1:18.19)                                        
 
Event 45  Boys 6 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lebanon Valley Otters  'A'                  2:03.09    3:00.69         40  
     1) Connelly, Cameron 5             2) Levan, Wyatt 6                 
     3) Parker, Will 6                  4) Perez, Elias M 6               
 
Event 46  Girls 6 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wsy Swimming-MA  'A'                        1:37.22    1:41.86         40  
     1) Paxton, Madelyn H 6             2) Secord, Ann K 6                
     3) Skiles, Araceli G 6             4) Pentz, Savannah T 6            
                  52.31     1:41.86 (49.55)                                        
 
Event 48  Girls 7 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Shippensburg Aquatic Club  'A'              1:19.32    1:27.50         40  
     1) Powell, Kari 6                  2) Spicka, Natalie 7              
     3) Strine, Jillian 6               4) Hawkins, Bramley 7             
                  48.89     1:27.50 (38.61)                                        
  2 Nyac-MA  'A'                                1:20.26    1:33.45         34  
     1) Engle, Allie 7                  2) So, Alicia G 5                 
     3) Morris, Olivia L 7              4) Fickett, Makennah J 7          
                  43.72     1:33.45 (49.73)                                        
  3 Shippensburg Aquatic Club  'B'              1:38.70    1:39.40         32  
     1) Estep, Mia 7                    2) Brown, Alyssa 7                
     3) Smith, Emily X 7                4) Brink, Abby 7                  
                  50.94     1:39.40 (48.46)                                        
  4 Nyac-MA  'B'                                     NT    1:57.80         30  
     1) Ward, Madelyn N 7               2) Weaver, Audrey H 7             
     3) Sober, Lauren J 7               4) Crouse, Brynn A 7              
                1:03.21     1:57.80 (54.59)                                        
 
Event 49  Boys 9 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Marauder Aquatic Club-MA  'A'               1:07.96    1:10.27         40  
     1) Pursel, Andrew S 9              2) Gochnauer, Drew P 8            
     3) Krawizcki, Gavin R 7            4) Kendig, Wesley A 8             
                  40.99     1:10.27 (29.28)                                        
  2 Shippensburg Aquatic Club  'A'              1:08.00    1:16.15         34  
     1) Abbott, Nate 9                  2) Funk, Carter 8                 
     3) Wilson, Devin 8                 4) Powell, Lek C 8                
                  45.57     1:16.15 (30.58)                                        
  3 Collegiate Aquatics-MA  'A'                 1:12.54    1:17.34         32  
     1) Kothe, Ryan G 7                 2) Mills, Ian J 9                 
     3) Smith, Aaron D 7                4) Mills, Bryce M 8               
                  40.14     1:17.34 (37.20)                                        
  4 Nyac-MA  'A'                                1:12.48    1:18.55         30  
     1) Boyce, Ryan A 8                 2) Chavey, Andrew G 8             
     3) So, Ian J 8                     4) Stuckey, Gavin C 8             
                  39.99     1:18.55 (38.56)                                        
  5 Wsy Swimming-MA  'B'                        1:22.01    1:38.88         28  
     1) Manning, Martin D 9             2) Garcia, Giovanni 6             
     3) Hoy, Matthew R 8                4) Zappe, Jack A 7                
                  46.45     1:38.88 (52.43)                                        
  6 Shippensburg Aquatic Club  'B'              1:35.00    2:03.53         26  
     1) Saylor, Noah 5                  2) Eveland, Noah 7                
     3) Pletcher, Alexander 8           4) Gray, Gardner 7                
 -- Lebanon Valley Otters  'A'                  1:13.24         DQ        
      Early take-off swimmer #2
     1) Hain, Donovan 9                 2) Oren, David 9                  
     3) Hain, Braden 6                  4) Nguyen, Jacob 8                
                  37.04          DQ (41.92)                                        
 
Event 50  Girls 9 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Marauder Aquatic Club-MA  'A'               1:08.51    1:09.30         40  
     1) Horner, Catherine 9             2) Georgelis, Antonia L 8         
     3) Horner, Elizabeth M 8           4) Boldizar, Hope E 8             
                  35.03     1:09.30 (34.27)                                        
  2 Falcon Swim Club/Lebanon YMCA-MA  'B'            NT    1:12.38         34  
     1) Cheslock, Olivia R 8            2) Gingrich, Madeline G 9         
     3) Haugh, Kennedy L 9              4) Anderson, Brookelle H 9        
                  43.45     1:12.38 (28.93)                                        
  3 Nyac-MA  'A'                                1:14.07    1:12.52         32  
     1) Thornton, Kennedy J 9           2) Engle, Meredith S 9            
     3) MacKay, Alyssa G 8              4) Landis, Elizabeth M 9          
                  34.90     1:12.52 (37.62)                                        
  4 Marauder Aquatic Club-MA  'B'               1:11.22    1:12.63         30  
     1) Drumm, Gabrielle 9              2) May, Carli E 8                 
     3) McCormick, Kayla M 9            4) Matchett, Ginger H 9           
                  36.36     1:12.63 (36.27)                                        
  5 Wsy Swimming-MA  'B'                        1:11.33    1:13.31         28  
     1) DiCarlo, Lila M 8               2) Clemmer, Maddie R 9            
     3) Garcia, Gabriella 8             4) Gallagher, Zoe R 7             
                  36.01     1:13.31 (37.30)                                        
  6 Hollidaysburg Area YMCA  'A'                1:15.77    1:14.20         26  
     1) Holderman, DaShantne 9          2) Gebhardt, Cecilia 9            
     3) McConnell, Fiona 9              4) Finochio, Carly 9              
                  41.04     1:14.20 (33.16)                                        
  7 Lebanon Valley Otters  'B'                       NT    1:14.72         24  
     1) Shaulis, Kirsten 9              2) Parker, Claudia 9              
     3) Bildheiser, Mackenzie 9         4) Hauck, Emily 9                 
                  36.38     1:14.72 (38.34)                                        
  8 Collegiate Aquatics-MA  'A'                 1:12.48    1:17.56         22  
     1) Heck, Paige E 8                 2) Caldwell, Paige C 8            
     3) Yoffe, Sarah V 7                4) Brenner, Ellie L 7             
                  46.06     1:17.56 (31.50)                                        
  9 Shippensburg Aquatic Club  'A'              1:18.92    1:18.64         18  
     1) Strine, Julia 8                 2) Spicka, Margaret 9             
     3) Connor, Rachel 8                4) Saand, Aliyah 8                
                  41.26     1:18.64 (37.38)                                        
 10 Falcon Swim Club/Lebanon YMCA-MA  'A'            NT    1:18.84         14  
     1) Ortiz, Madison J 8              2) Vila, Elizabeth 7              
     3) Vila, Morgan 9                  4) Shirey, Rachel L 9             
                  41.41     1:18.84 (37.43)                                        
 11 Lower Paxton Aquatic Club-MA  'A'                NT    1:19.05         12  
     1) Reber, Alexis 8                 2) Zimmerman, Hannah 8            
     3) Logan, Hannah 9                 4) Zimmerman, Marlana 9           
                  40.45     1:19.05 (38.60)                                        
 12 Lebanon Valley Otters  'A'                  1:13.75    1:42.05         10  
     1) Grubb, Kirsten 9                2) Swan, Katelyn 9                
     3) Kutz, Maggie 9                  4) Levan, Hailey 8                
                  55.00     1:42.05 (47.05)                                        
 
                    Combined Team Scores - Through Event 50                    
 
  1. Shippensburg Aquatic Club          1217   2. Nyac                                883
  3. Marauder Aquatic Club             829.5   4. Collegiate Aquatics               809.5
  5. Wsy Swimming                        781   6. Brandywine-Coatesville Y            598
  7. Lebanon Valley Otters               595   8. Falcon Swim Club/Lebanon YMCA       442
  9. Hollidaysburg Area YMCA             270  10. Lower Paxton Aquatic Club         208.5
 11. Juniata Valley YMCA                 158  12. Aquatic Club of the West Shore    108.5
 13. The Athletic Club of York            80  14. Big Spring Aquatic Club              69
 15. Cumberland Valley Aquatic Club       59