Licensed to WSY Swimming               Hy-Tek's Meet Manager 2/11/2007 05:35 PM
                  Welcome to the WSY Valentine 9 & Under Meet                  
                   held at the Cumberland Valley Natatorium                    
                                    Results                                    
 
Event 3  Boys 6 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Foster, Tyler M            6 GETTYSBURG-MA        2:19.50    2:22.83        
                1:00.33   2:22.83 (1:22.50)                                        
 
Event 3  Boys 7 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Deckman, Jacob             7 CVAC-MA              1:31.25    1:31.71        
                  40.10     1:31.71 (51.61)                                        
  2 Smith, Crawford            7 CVAC-MA              1:39.13    1:33.18        
                  44.63     1:33.18 (48.55)                                        
  3 Koch, Michael A            7 YORK Y-MA            1:36.54    1:38.58        
                  42.27     1:38.58 (56.31)                                        
  4 Gunn, Ted P                7 YORK Y-MA                 NT    1:41.79        
                  48.01     1:41.79 (53.78)                                        
  5 Walter, Christopher        7 ACWS-MA              1:34.17    1:41.87        
                  47.54     1:41.87 (54.33)                                        
  6 Boyer, David B             7 WSY SWIMMING-MA      1:46.82    1:43.55        
                  48.81     1:43.55 (54.74)                                        
  7 Anderson, Jarod T          7 WSY SWIMMING-MA      1:45.18    1:43.75        
                  48.95     1:43.75 (54.80)                                        
  8 Seymour, Grant D           7 YORK Y-MA            1:54.41    1:50.20        
                  52.59     1:50.20 (57.61)                                        
  9 Francis, Tyler             7 CVAC-MA              1:39.17    1:50.37        
                  53.41     1:50.37 (56.96)                                        
 10 Cowden, Alex               7 GETTYSBURG-MA        1:53.77    1:56.87        
 11 Wahl, Chancelor G          7 WSY SWIMMING-MA      2:06.29    2:03.09        
                1:01.32   2:03.09 (1:01.77)                                        
 
Event 4  Girls 6 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 King, Caelyn K             6 EPAC-MA              2:00.27    1:52.01        
                  54.32     1:52.01 (57.69)                                        
  2 Kline, Vyktoria            6 LEBY-MA                   NT    2:10.88        
                1:00.13   2:10.88 (1:10.75)                                        
 -- Oltmans, Lily              6 EAC-MA-MA                 NT         DQ        
                1:24.89        DQ (1:32.94)                                        
 
Event 4  Girls 7 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Johns, Abigail             7 EAC-MA-MA                 NT    1:45.81        
                  45.75   1:45.81 (1:00.06)                                        
  2 Surfus, Taylor M           7 HERSHEY-MA           1:55.44    1:50.31        
                  47.68   1:50.31 (1:02.63)                                        
  3 Williams, Emma             7 LANCASTER-MA         1:50.26    1:51.23        
                  52.48     1:51.23 (58.75)                                        
  4 Lloyd, Tatum M             7 NORTHERN DAUPHIN-MA  1:53.12    1:51.33        
                  53.01     1:51.33 (58.32)                                        
  5 Rice, Macyn                7 CVAC-MA              2:01.31    1:59.61        
                  57.03   1:59.61 (1:02.58)                                        
  6 Brubaker, Catherine J      7 WSY SWIMMING-MA      2:04.53    2:03.44        
                  58.87   2:03.44 (1:04.57)                                        
  7 Brock, Emilee              7 SLST                 2:17.55    2:17.50        
                1:01.01   2:17.50 (1:16.49)                                        
  8 Putnam, Kira K             7 GETTYSBURG-MA        2:34.00    2:36.61        
                1:12.29   2:36.61 (1:24.32)                                        
 -- Herring, Leah              7 LANCASTER-MA              NT         DQ        
                  57.81        DQ (1:07.66)                                        
 
Event 5  Boys 8 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stewart, Coleman M         8 YORK Y-MA            1:22.56    1:23.04        
                  37.13     1:23.04 (45.91)                                        
  2 Koch, Joseph A             8 YORK Y-MA            1:22.66    1:26.34        
                  38.71     1:26.34 (47.63)                                        
  3 Chu, Benjamin S            8 YORK Y-MA            1:28.10    1:26.61        
                  39.09     1:26.61 (47.52)                                        
  4 Kroeck, Derek N            8 LEBY-MA              1:45.91    1:42.40        
                  49.78     1:42.40 (52.62)                                        
  5 Dolan, Ethan               8 SMSC-MA              1:42.04    1:42.83        
                  47.68     1:42.83 (55.15)                                        
  6 Manning, Padraic J         8 WSY SWIMMING-MA      1:46.19    1:47.46        
                  55.80     1:47.46 (51.66)                                        
  7 Bennett, Kodi K            8 CHY-MA-MA            1:56.81    1:52.71        
                  57.36     1:52.71 (55.35)                                        
  8 Lauer, Austin              8 SLST                 1:59.54    1:54.68        
                  55.49     1:54.68 (59.19)                                        
 -- Axtman, August             8 LPAC-MA                   NT         DQ        
                  50.16          DQ (51.97)                                        
 -- Osterhoudt, Hunter J       8 WSY SWIMMING-MA      1:45.07         DQ        
                  49.90          DQ (58.93)                                        
 
Event 6  Girls 8 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barone, Oriana             8 LEBY-MA              1:28.81    1:26.06        
                  40.01     1:26.06 (46.05)                                        
  2 Sweeney, Lili P            8 YORK Y-MA            1:28.11    1:26.84        
                  38.98     1:26.84 (47.86)                                        
  3 Clark, Moriah              8 CVAC-MA              1:32.19    1:27.84        
                  39.74     1:27.84 (48.10)                                        
  4 Stoner, Samantha M         8 EAC-MA-MA            1:29.57    1:29.64        
                  41.64     1:29.64 (48.00)                                        
  5 Vaughn, Carley E           8 YORK Y-MA            1:30.37    1:30.20        
                  42.57     1:30.20 (47.63)                                        
  6 Small, Summer R            8 HAY-MA               1:28.96    1:31.47        
                  42.48     1:31.47 (48.99)                                        
  7 Hoover, Taylor C           8 YORK Y-MA            1:31.97    1:32.00        
                  45.06     1:32.00 (46.94)                                        
  8 Meck, Jennifer             8 LANCASTER-MA         1:34.27    1:32.74        
                  44.43     1:32.74 (48.31)                                        
  9 Luft, Rebecca E            8 WSY SWIMMING-MA      1:35.03    1:35.30        
                  44.72     1:35.30 (50.58)                                        
 10 Doty, Megan E              8 YORK Y-MA            1:51.74    1:39.05        
                  43.70     1:39.05 (55.35)                                        
 11 Szajnuk, Kimmi A           8 EPAC-MA              1:43.98    1:42.86        
                  45.52     1:42.86 (57.34)                                        
 12 Kappenhagen, Ava I         8 NORTHERN DAUPHIN-MA  1:46.46    1:43.23        
                  46.75     1:43.23 (56.48)                                        
 13 Cunningham, Olivia         8 ACWS-MA              1:49.72    1:43.33        
                  47.39     1:43.33 (55.94)                                        
 14 McCracken, Delaney         8 ACWS-MA                   NT    1:46.80        
                  46.89     1:46.80 (59.91)                                        
 15 Lodovici, Gabby J          8 WSY SWIMMING-MA      1:47.66    1:48.98        
                  51.74     1:48.98 (57.24)                                        
 16 Croxall, Emily S           8 HERSHEY-MA           1:54.29    1:53.63        
                  51.07   1:53.63 (1:02.56)                                        
 17 Zelko, Amber               8 SLST                 1:54.77    1:54.27        
                  50.04   1:54.27 (1:04.23)                                        
 18 Giovanniello, Natalie S    8 HERSHEY-MA           1:59.96    1:55.46        
                  51.22   1:55.46 (1:04.24)                                        
 19 Stutzman, Bethany E        8 PACS-MA                   NT    1:55.96        
                  49.42   1:55.96 (1:06.54)                                        
 20 Waverka, Grace E           8 HERSHEY-MA           2:07.44    1:58.02        
                  51.88   1:58.02 (1:06.14)                                        
 21 Epler, Meghan E            8 HERSHEY-MA           2:15.71    1:58.39        
                  49.43   1:58.39 (1:08.96)                                        
 22 Winkelmann, Abigail        8 GETTYSBURG-MA        2:13.27    1:58.94        
                  59.66     1:58.94 (59.28)                                        
 23 Borges, Camille            8 SLST                 2:00.24    2:04.43        
 24 Kern, Kaitlyn              8 HERSHEY-MA           2:07.80    2:08.13        
                  57.86   2:08.13 (1:10.27)                                        
 -- Cook, Cameron              8 ACWS-MA                   NT         DQ        
                  43.23          DQ (59.96)                                        
 
Event 7  Boys 9 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stewart, Noah              9 YORK Y-MA            1:11.10    1:12.98        
                  33.99     1:12.98 (38.99)                                        
  2 Asadi, Caesar              9 KAY-MA               1:22.23    1:21.72        
                  38.30     1:21.72 (43.42)                                        
  3 Francis, Benjamin          9 CVAC-MA              1:23.56    1:22.78        
                  37.51     1:22.78 (45.27)                                        
  4 Seymour, James P           9 YORK Y-MA            1:24.35    1:24.75        
                  39.28     1:24.75 (45.47)                                        
  5 Ceneviva, Zach J           9 HERSHEY-MA           1:29.19    1:25.53        
                  40.99     1:25.53 (44.54)                                        
  6 Drexler, Will H            9 HERSHEY-MA           1:23.01    1:25.78        
                  38.65     1:25.78 (47.13)                                        
  7 Becket, Maximilian L       9 YORK Y-MA            1:27.87    1:26.54        
                  39.81     1:26.54 (46.73)                                        
  8 Reilly, Jacob S            9 HERSHEY-MA           1:35.06    1:29.39        
                  42.84     1:29.39 (46.55)                                        
  9 Williams, Ethan            9 LANCASTER-MA         1:27.54    1:31.17        
                  42.58     1:31.17 (48.59)                                        
 10 Schmidt, David M           9 YORK Y-MA                 NT    1:47.71        
                  51.42     1:47.71 (56.29)                                        
 11 Bonson, Zachary J          9 JVYMCA               1:51.70    1:54.41        
                  56.28     1:54.41 (58.13)                                        
 12 Becker, Evan               9 JVYMCA               2:09.86    2:01.78        
                  58.16   2:01.78 (1:03.62)                                        
 -- Spahr, Aaron               9 ACWS-MA                   NT         DQ        
                1:10.11        DQ (1:16.50)                                        
 -- Knaub, Dylan               9 SMSC-MA              1:59.09         DQ        
 
Event 8  Girls 9 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McIntyre, Summer A         9 WSY SWIMMING-MA      1:20.02    1:17.57        
                  36.05     1:17.57 (41.52)                                        
  2 Thomas, Maddy              9 UNATTACHED-MA        1:18.97    1:17.84        
                  35.31     1:17.84 (42.53)                                        
  3 Schmittle, Anna C          9 YORK Y-MA            1:24.72    1:22.08        
                  36.57     1:22.08 (45.51)                                        
  4 Lyons, Peyten L            9 PACS-MA              1:26.78    1:25.62        
                  38.23     1:25.62 (47.39)                                        
  5 Reznitchenko, Inna V       9 WSY SWIMMING-MA      1:28.25    1:25.96        
                  38.78     1:25.96 (47.18)                                        
  6 Walter, Bethany            9 ACWS-MA              1:26.92    1:26.61        
                  40.34     1:26.61 (46.27)                                        
  7 Chalk, Regan M             9 HAY-MA               1:23.88    1:26.75        
                  40.01     1:26.75 (46.74)                                        
  8 Swartzell, Lillian K       9 EPAC-MA              1:26.39    1:27.17        
                  40.70     1:27.17 (46.47)                                        
  9 Gunn, Allison R            9 YORK Y-MA            1:33.15    1:30.48        
                  42.03     1:30.48 (48.45)                                        
 10 Walmer, Jenna M            9 EAC-MA-MA            1:39.84    1:32.05        
                  42.71     1:32.05 (49.34)                                        
 11 Hamrick, Maddy             9 CVAC-MA              1:33.72    1:32.58        
                  41.94     1:32.58 (50.64)                                        
 12 Gallagher, Meghan T        9 WSY SWIMMING-MA      1:29.19    1:32.70        
                  40.64     1:32.70 (52.06)                                        
 13 Mart, Cassidy R            9 HAY-MA               1:41.41    1:33.92        
                  41.54     1:33.92 (52.38)                                        
 14 Day, Logan                 9 WSY SWIMMING-MA           NT    1:34.62        
                  44.40     1:34.62 (50.22)                                        
 15 Reilly, Sabrina R          9 HERSHEY-MA           1:38.07    1:34.99        
                  45.53     1:34.99 (49.46)                                        
 16 Curtin, Riley N            9 HERSHEY-MA           1:30.42    1:35.56        
                  44.75     1:35.56 (50.81)                                        
 17 Stauffer, Abby             9 CHY-MA-MA            1:37.86    1:35.96        
                  44.46     1:35.96 (51.50)                                        
 18 Proctor, Sienna L          9 LEBY-MA              1:35.44    1:37.02        
                  44.62     1:37.02 (52.40)                                        
 19 Bani, Veronica J           9 WSY SWIMMING-MA      1:44.89    1:37.89        
                  45.99     1:37.89 (51.90)                                        
 20 Burger, Sarah E            9 EAC-MA-MA            1:53.48    1:40.46        
                  46.58     1:40.46 (53.88)                                        
 21 Hinson, Brittney           9 SLST                 1:41.53    1:43.13        
                  52.26     1:43.13 (50.87)                                        
 22 Salvaggio, Emily M         9 PACS-MA              1:46.16    1:43.83        
                  48.03     1:43.83 (55.80)                                        
 23 Johnson, Angela            9 EPAC-MA              1:48.85    1:48.70        
                  48.42   1:48.70 (1:00.28)                                        
 24 Johnson, Christine         9 EPAC-MA              1:50.89    1:48.98        
                  51.49     1:48.98 (57.49)                                        
 25 Fisher, Erin               9 NORTHERN DAUPHIN-MA  2:06.07    2:08.62        
                  56.95   2:08.62 (1:11.67)                                        
 -- Neff, Kelsey M             9 EPAC-MA              1:44.73         DQ        
                  48.58          DQ (53.06)                                        
 -- Kiessling, Carly           9 SLST                      NT         DQ        
                  55.11        DQ (1:03.72)                                        
 
Event 9  Boys 5 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Campbell, Brian D          5 LEBY-MA                24.82      24.23        
  2 Burger, Kyle E             5 EAC-MA-MA              25.29      27.42        
  3 Lauer, Jacob               5 SLST                   36.68      37.09        
  4 Burrows, Joshua            5 SLST                   37.00      38.42        
  5 Patton, Lee                5 MSC-MA                 31.80      38.97        
 
Event 10  Girls 5 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Luft, Katie M              5 WSY SWIMMING-MA        23.26      22.45        
  2 Hatalowich, Lauren         5 SLST                   31.55      31.88        
  3 Johnston, Erin A           5 WSY SWIMMING-MA        35.13      34.73        
  4 Rohner, Kayla M            5 LEBY-MA                29.19      37.14        
  5 Smith, Aliza               4 CVAC-MA                39.30      38.12        
  6 Clemmer, Maddie R          4 WSY SWIMMING-MA           NT      46.05        
  7 Fink, Erika                5 SMSC-MA                38.25      46.21        
 
Event 11  Boys 6 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Aaron               6 EAC-MA-MA              17.95      19.72        
  2 Kerr, Nathan               6 ACWS-MA                23.99      19.86        
  3 King, Daniel               6 LPAC-MA                18.87      20.06        
  4 Foster, Tyler M            6 GETTYSBURG-MA          21.07      20.58        
  5 Spahr, Riley               6 ACWS-MA                20.92      20.82        
  6 Reznitchenko, Maxim        6 CVAC-MA                22.25      21.53        
  7 James, Ryan M              6 PACS-MA                22.02      21.96        
  8 Stephens, Will             6 MSC-MA                 22.94      22.73        
  9 Bloom, Christopher         6 LPAC-MA                22.08      22.79        
 10 Reed, Noah M               6 NORTHERN DAUPHIN-MA    22.98      22.96        
 11 Luttrell, Cole M           6 HERSHEY-MA             23.19      23.91        
 12 Radlein, Logan             6 SMSC-MA                24.58      24.34        
 13 Donnachie, Joshua          6 LEBY-MA                28.41      29.78        
 14 Dolan, Neil                6 CYAA-MA                44.37      43.96        
 15 Fink, Dalton               6 SMSC-MA                29.58      48.03        
 16 Massie, William B          6 WSY SWIMMING-MA        43.93      52.62        
 
Event 12  Girls 6 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reicheiderfer, Abbie M     6 CHY-MA-MA              21.82      21.27        
  2 Janocha, Hailey I          6 HAY-MA                 21.00      22.28        
  3 Berra, Lindsay C           6 WSY SWIMMING-MA        22.70      22.34        
  4 Stevens, Casey E           6 EPAC-MA                24.23      23.19        
  5 Rachael, Oliviah           6 EAC-MA-MA              24.27      23.32        
  6 Epler, Lauren N            6 HERSHEY-MA             22.79      23.39        
  7 Hinson, Ashley             6 SLST                   24.48      23.78        
  8 Drayer, Mallory            6 HERSHEY-MA             27.10      25.00        
  9 Hockley, Nicole K          6 LEBY-MA                23.69      25.60        
 10 Cook, Calle                6 ACWS-MA                26.45      26.26        
 11 Posavec, Katie             6 LPAC-MA                26.14      26.34        
 12 Wolfe, Paige               6 HERSHEY-MA             28.50      26.41        
 13 Oh, Katie G                6 HERSHEY-MA             27.84      26.57        
 14 Doty, Jessie L             6 YORK Y-MA              28.69      26.88        
 15 Bouslough, Payton          6 HERSHEY-MA             29.67      28.77        
 16 Raffensperger, Alexa       6 CVAC-MA                27.20      32.30        
 17 Maher, Shannon             6 CVAC-MA                   NT      34.54        
 18 Ricther, Morgan E          6 HAY-MA                 30.68      37.64        
 19 Nazeeri, Elizabeth R       6 LEBY-MA                38.45      39.38        
 20 Williams, Anna             6 EPAC-MA                43.13      40.55        
 
Event 13  Boys 7 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Deckman, Jacob             7 CVAC-MA                15.85      16.67        
  2 Yunginger, Joseph          7 EAC-MA-MA              17.59      17.39        
  3 Mata, Jonathan             7 LPAC-MA                17.68      18.35        
  4 Stare, Weston              7 MSC-MA                 18.48      19.67        
  5 Roadcap, Mason M           7 NORTHERN DAUPHIN-MA    18.83      19.78        
  6 Francis, Tyler             7 CVAC-MA                18.41      19.99        
  7 Ashley, Andrew             7 EAC-MA-MA              22.80      20.49        
  8 Wahl, Chancelor G          7 WSY SWIMMING-MA        21.16      20.90        
  9 Ross, Jackson K            7 WSY SWIMMING-MA        20.12      21.28        
 10 Schmittle, Karl            7 YORK Y-MA              20.51      21.52        
 11 Wolf, Campbell E           7 WSY SWIMMING-MA           NT      21.61        
 12 Perry, Nick R              7 WSY SWIMMING-MA        24.57      22.43        
 13 Young, Jason K             7 HERSHEY-MA             24.55      22.81        
 14 Bouslough, Jake G          7 HERSHEY-MA             20.73      22.86        
 15 Dengler, Jack T            7 WSY SWIMMING-MA        23.87      23.54        
 16 Keefe, Shamus M            7 HAY-MA                 28.91      25.60        
 17 Koch, John A               7 YORK Y-MA              17.30      30.09        
 18 Adams, Trevor W            7 WSY SWIMMING-MA           NT      30.35        
 19 Balafoutas, John           7 MSC-MA                 35.14      30.49        
 20 Rothwell, Liam K           7 WSY SWIMMING-MA        41.53      42.14        
 
Event 14  Girls 7 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pokrzywa, Julia            7 CVAC-MA                16.84      17.14        
  2 Johns, Abigail             7 EAC-MA-MA              18.39      17.18        
  3 Margraf, Jesse P           7 EPAC-MA                18.34      18.48        
  4 Lecrone, Camille K         7 HAY-MA                 18.10      19.27        
  5 Ryder, Natalie M           7 YORK Y-MA              18.84      19.35        
  6 Lloyd, Tatum M             7 NORTHERN DAUPHIN-MA    18.76      19.59        
  7 Surfus, Taylor M           7 HERSHEY-MA             18.81      19.85        
  8 Howery, Taylor L           7 GETTYSBURG-MA          23.31      20.99        
  9 Cowden, Olivia             7 GETTYSBURG-MA          20.86      21.45        
 10 Eby, Rachel M              7 WSY SWIMMING-MA        23.33      21.59        
 11 Neff, Kali                 7 EPAC-MA                27.44      23.43        
 12 Grove, Ashton              7 SAC-MA                 24.42      24.49        
 13 Hatcher, Lilly M           7 EPAC-MA                26.85      26.61        
 14 Williams, Olivia           7 MSC-MA                 24.54      26.89        
 15 Auriemma, Ashlyn           7 MSC-MA                 25.32      27.72        
 16 Shoemaker, Amanda N        7 GETTYSBURG-MA          28.41      31.10        
 17 Carroll, Maria A           7 WSY SWIMMING-MA           NT      56.42        
 
Event 15  Boys 8 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Snyder, Zachary            8 CVAC-MA                14.39      14.02        
  2 Stewart, Coleman M         8 YORK Y-MA              15.11      14.76        
  3 Axtman, August             8 LPAC-MA                17.08      16.18        
  4 Apa, Alex M                8 WSY SWIMMING-MA        16.48      16.20        
  5 Hatalowich, George         8 SLST                   15.87      16.81        
  6 Bloom, Nick                8 LPAC-MA                17.00      17.21        
  7 Slattery, Quinn            8 SAC-MA                 18.67      17.34        
  8 Osterhoudt, Hunter J       8 WSY SWIMMING-MA        16.79      17.38        
  8 Weikert, Bobby             8 GETTYSBURG-MA          17.24      17.38        
 10 Manning, Padraic J         8 WSY SWIMMING-MA        17.25      17.68        
 11 Massie, George R           8 WSY SWIMMING-MA        20.16      17.69        
 12 Landis, Gregory N          8 WSY SWIMMING-MA        17.58      17.73        
 13 Ceneviva, Matt R           8 HERSHEY-MA             19.01      17.99        
 14 Radlein, Conor             8 SMSC-MA                18.59      18.70        
 15 Kroeck, Derek N            8 LEBY-MA                17.77      19.01        
 16 Bennett, Kodi K            8 CHY-MA-MA              19.13      19.41        
 17 Klinefelter, Jarod N       8 PACS-MA                19.89      19.80        
 18 Martino, Nick J            8 WSY SWIMMING-MA        19.22      20.00        
 19 Mitrovic, Alex E           8 HERSHEY-MA             20.86      20.12        
 20 Dolan, Ethan               8 SMSC-MA                18.17      20.43        
 21 Clemmer, Tyler L           8 WSY SWIMMING-MA           NT      21.43        
 22 Toon, Trevor               8 CVAC-MA                19.83      21.55        
 23 Hilsinger, Gracen          8 MSC-MA                 21.25      21.70        
 24 Cross, Richard             8 NORTHERN DAUPHIN-MA    24.83      21.75        
 25 Burns, Jonathan            8 CVAC-MA                23.82      22.10        
 26 Madsen, Ben P              8 LEBY-MA                23.31      22.73        
 
Event 16  Girls 8 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kopacko, Katelyn           8 MSC-MA                 15.22      15.55        
  2 Hershey, Samantha J        8 EAC-MA-MA              14.94      15.58        
  3 Clark, Moriah              8 CVAC-MA                15.00      15.66        
  4 Giamber, Sarah             8 CHY-MA-MA              15.44      15.87        
  5 Jermyn, Josie E            8 YORK Y-MA              16.93      16.36        
  6 Szajnuk, Kimmi A           8 EPAC-MA                15.94      16.56        
  7 Burkholder, Alexis         8 LPAC-MA                17.82      16.80        
  8 Meck, Jennifer             8 LANCASTER-MA           16.41      17.11        
  9 Cunningham, Olivia         8 ACWS-MA                17.30      17.32        
 10 Cook, Cameron              8 ACWS-MA                17.20      17.53        
 11 Kerwin, Karolyn M          8 NORTHERN DAUPHIN-MA    17.24      18.07        
 12 Smith, Bailey              8 EAC-MA-MA              18.25      18.18        
 13 Luttrell, Kiersten C       8 HERSHEY-MA             18.14      18.19        
 14 Croxall, Emily S           8 HERSHEY-MA             18.30      18.65        
 15 DeSimone, Olivia           8 ACWS-MA                19.33      18.66        
 16 Leisher, Ashley            8 LPAC-MA                24.24      18.95        
 17 Lawson, Courtney           8 SAC-MA                 19.02      19.03        
 18 Rundquist, Erika M         8 CHY-MA-MA              20.20      19.25        
 19 Wrightstone, Mackenzie     8 ACWS-MA                19.92      19.46        
 20 Zelko, Amber               8 SLST                   18.41      19.52        
 21 Stutzman, Bethany E        8 PACS-MA                18.78      19.74        
 22 Hummel, KateLynne          8 SAC-MA                 21.41      19.96        
 23 Ross, Katherine            8 WSY SWIMMING-MA        19.59      20.03        
 24 Borges, Camille            8 SLST                   19.55      20.33        
 25 Epler, Meghan E            8 HERSHEY-MA             18.23      20.42        
 26 Albert, Amber              8 SLST                   20.08      20.89        
 27 Seitz, Maria               8 MSC-MA                 23.25      21.36        
 28 Peterson, Kylee            8 HERSHEY-MA             19.93      22.05        
 29 Winkelmann, Abigail        8 GETTYSBURG-MA          21.90      22.44        
 30 Goodling, Karly            8 YORK Y-MA              23.00      22.55        
 31 Waverka, Grace E           8 HERSHEY-MA             20.15      22.59        
 32 Warren, Alexis R           8 EPAC-MA                23.55      24.05        
 33 Peachey, Taylor            8 SLST                   19.94      24.22        
 34 Bowser, Alexis C           8 NORTHERN DAUPHIN-MA    24.93      28.62        
 
Event 17  Boys 9 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Johnston, Ben M            9 WSY SWIMMING-MA        30.60      30.24        
  2 Drexler, Will H            9 HERSHEY-MA             30.82      31.76        
  3 Boyd, Nick N               9 CHY-MA-MA              36.06      34.02        
  4 Kushner, Jack              9 LPAC-MA                33.75      34.43        
  5 Hagan, Josh                9 HERSHEY-MA             35.04      34.91        
  6 Lytle, Jordan A            9 HAY-MA                 35.39      35.33        
  7 Knaub, Dylan               9 SMSC-MA                35.92      36.76        
  8 Alsher, Phil M             9 EPAC-MA                36.70      37.04        
  9 Hudson, Alec B             9 CHY-MA-MA              38.69      37.69        
 10 Bonson, Zachary J          9 JVYMCA                 37.22      38.08        
 11 Auriemma, Colin            9 MSC-MA                 37.22      38.09        
 12 Miller, Kyle               9 GETTYSBURG-MA          40.49      39.05        
 13 Kumar, Ganesh              9 LPAC-MA                39.18      39.25        
 14 Gerhards, Andrew           9 SLST                   38.49      42.49        
 15 Nazeeri, Albert I          9 LEBY-MA                47.31      43.55        
 16 Spahr, Aaron               9 ACWS-MA                45.92      48.49        
 17 Patton, Gib                9 MSC-MA                    NT      57.34        
 
Event 18  Girls 9 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schmittle, Anna C          9 YORK Y-MA              29.66      31.11        
  2 Swartzell, Lillian K       9 EPAC-MA                31.73      32.31        
  3 Chalk, Regan M             9 HAY-MA                 33.02      33.63        
  4 Reznitchenko, Inna V       9 WSY SWIMMING-MA        33.63      33.76        
  5 Lyons, Peyten L            9 PACS-MA                32.55      33.78        
  6 Katrina, Jenna R           9 CHY-MA-MA              34.44      34.27        
  7 Gallagher, Meghan T        9 WSY SWIMMING-MA        33.73      34.28        
  8 Curtin, Riley N            9 HERSHEY-MA             34.50      35.40        
  9 Walmer, Jenna M            9 EAC-MA-MA              34.06      35.56        
 10 Bani, Veronica J           9 WSY SWIMMING-MA        36.05      35.79        
 11 Morris, Taryn              9 ACWS-MA                41.05      35.84        
 12 Day, Logan                 9 WSY SWIMMING-MA           NT      36.16        
 13 Proctor, Sienna L          9 LEBY-MA                34.46      36.54        
 14 Hamrick, Maddy             9 CVAC-MA                35.65      36.62        
 15 Lecrone, Olivia V          9 HAY-MA                 38.03      37.56        
 16 Stauffer, Abby             9 CHY-MA-MA              38.00      37.70        
 17 Linder, Jena M             9 WSY SWIMMING-MA        36.94      37.81        
 18 Reilly, Sabrina R          9 HERSHEY-MA             37.16      38.34        
 19 Perry, Taylor G            9 WSY SWIMMING-MA           NT      38.88        
 20 Hinson, Brittney           9 SLST                   38.81      39.35        
 21 Johnson, Angela            9 EPAC-MA                39.30      39.78        
 22 Mitchem, Morgan P          9 PACS-MA                42.08      40.82        
 23 Salvaggio, Emily M         9 PACS-MA                40.97      40.85        
 24 Kerr, Miranda              9 ACWS-MA                39.95      41.08        
 25 Burger, Sarah E            9 EAC-MA-MA              39.73      41.77        
 26 Kiessling, Carly           9 SLST                   44.84      43.81        
 27 Ryder, Katie J             9 YORK Y-MA                 NT      44.68        
 28 Kiessling, Joli            9 SLST                   42.63      46.07        
 
Event 19  Boys 5 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Campbell, Brian D          5 LEBY-MA                27.58      28.85        
  2 Burger, Kyle E             5 EAC-MA-MA              34.92      38.72        
  3 Lauer, Jacob               5 SLST                   42.43      43.71        
  4 Patton, Lee                5 MSC-MA                 41.15      48.65        
  5 Burrows, Joshua            5 SLST                   57.38      53.31        
 
Event 20  Girls 5 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Luft, Katie M              5 WSY SWIMMING-MA        25.24      27.82        
  2 Hatalowich, Lauren         5 SLST                   26.82      30.22        
  3 Rohner, Kayla M            5 LEBY-MA                27.34      37.08        
  4 Maher, Jillian             4 CVAC-MA                   NT      38.48        
  5 Smith, Aliza               4 CVAC-MA                46.57      40.70        
  6 Johnston, Erin A           5 WSY SWIMMING-MA        37.21      43.83        
 -- Clemmer, Maddie R          4 WSY SWIMMING-MA           NT         DQ        
 -- Fink, Erika                5 SMSC-MA                42.98         DQ        
 
Event 21  Boys 6 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Foster, Tyler M            6 GETTYSBURG-MA          24.13      23.27        
  2 Reed, Noah M               6 NORTHERN DAUPHIN-MA    24.59      24.67        
  3 Kerr, Nathan               6 ACWS-MA                30.99      24.86        
  4 King, Daniel               6 LPAC-MA                24.48      25.75        
  5 Smith, Aaron               6 EAC-MA-MA              23.32      25.77        
  6 Bloom, Christopher         6 LPAC-MA                26.50      26.43        
  7 Reznitchenko, Maxim        6 CVAC-MA                23.60      26.90        
  8 Radlein, Logan             6 SMSC-MA                26.76      26.93        
  9 James, Ryan M              6 PACS-MA                29.81      27.71        
 10 Luttrell, Cole M           6 HERSHEY-MA             29.52      27.91        
 11 Spahr, Riley               6 ACWS-MA                28.01      28.47        
 12 Mart, Elijah M             6 HAY-MA                 27.49      28.91        
 13 Stephens, Will             6 MSC-MA                 29.27      31.89        
 14 Massie, William B          6 WSY SWIMMING-MA        59.82      33.20        
 15 Donnachie, Joshua          6 LEBY-MA                31.75      35.28        
 16 Fink, Dalton               6 SMSC-MA                37.43      37.77        
 
Event 22  Girls 6 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stevens, Casey E           6 EPAC-MA                24.39      25.97        
  2 Oltmans, Lily              6 EAC-MA-MA              30.04      26.78        
  3 Rachael, Oliviah           6 EAC-MA-MA              31.71      27.01        
  4 Oh, Katie G                6 HERSHEY-MA             27.52      27.78        
  5 Janocha, Hailey I          6 HAY-MA                 24.73      27.88        
  6 Wolfe, Paige               6 HERSHEY-MA             27.67      28.10        
  7 Epler, Lauren N            6 HERSHEY-MA             27.83      28.48        
  8 Hockley, Nicole K          6 LEBY-MA                30.97      28.68        
  9 Cook, Calle                6 ACWS-MA                28.15      28.80        
 10 Reicheiderfer, Abbie M     6 CHY-MA-MA              20.63      28.96        
 11 Hinson, Ashley             6 SLST                   28.37      28.97        
 12 Posavec, Katie             6 LPAC-MA                27.90      29.22        
 13 Berra, Lindsay C           6 WSY SWIMMING-MA        28.57      29.53        
 14 Drayer, Mallory            6 HERSHEY-MA             27.65      29.54        
 15 Tafuto, Sally E            6 HERSHEY-MA             25.78      29.55        
 16 Bouslough, Payton          6 HERSHEY-MA             32.71      32.01        
 17 Raffensperger, Alexa       6 CVAC-MA                36.88      35.00        
 18 Williams, Anna             6 EPAC-MA                38.20      35.31        
 19 Doty, Jessie L             6 YORK Y-MA              33.43      36.33        
 20 Maher, Shannon             6 CVAC-MA                   NT      37.80        
 21 Ricther, Morgan E          6 HAY-MA                 36.56      38.16        
 22 Nazeeri, Elizabeth R       6 LEBY-MA                35.92      43.98        
 
Event 23  Boys 7 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walter, Christopher        7 ACWS-MA                19.67      20.92        
  2 Koch, Michael A            7 YORK Y-MA              20.55      21.78        
  3 Gunn, Ted P                7 YORK Y-MA              24.89      22.20        
  4 Mata, Jonathan             7 LPAC-MA                21.76      22.37        
  5 Stare, Weston              7 MSC-MA                 23.78      23.41        
  6 Seymour, Grant D           7 YORK Y-MA              24.95      23.73        
  7 Young, Jason K             7 HERSHEY-MA             24.73      25.12        
  8 Dengler, Jack T            7 WSY SWIMMING-MA        30.72      25.28        
  9 Wolf, Campbell E           7 WSY SWIMMING-MA           NT      25.68        
 10 Perry, Nick R              7 WSY SWIMMING-MA        29.90      25.85        
 11 Ross, Jackson K            7 WSY SWIMMING-MA        25.25      26.11        
 12 Bouslough, Jake G          7 HERSHEY-MA             25.60      27.15        
 13 Roadcap, Mason M           7 NORTHERN DAUPHIN-MA    27.15      27.60        
 14 Ashley, Andrew             7 EAC-MA-MA              29.72      30.31        
 15 Keefe, Shamus M            7 HAY-MA                 30.67      30.54        
 16 Schmittle, Karl            7 YORK Y-MA              28.85      30.70        
 17 Balafoutas, John           7 MSC-MA                 53.39      34.83        
 18 Adams, Trevor W            7 WSY SWIMMING-MA           NT      36.40        
 19 Rothwell, Liam K           7 WSY SWIMMING-MA        42.26      43.21        
 
Event 24  Girls 7 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Margraf, Jesse P           7 EPAC-MA                21.47      21.93        
  2 McConnell, Kaity E         7 LEBY-MA                21.87      22.08        
  3 Pokrzywa, Julia            7 CVAC-MA                20.52      22.21        
  4 Rice, Macyn                7 CVAC-MA                23.38      22.77        
  5 Cowden, Olivia             7 GETTYSBURG-MA          23.39      23.07        
  6 Howery, Taylor L           7 GETTYSBURG-MA          24.05      23.23        
  7 Lloyd, Tatum M             7 NORTHERN DAUPHIN-MA    23.15      24.35        
  8 Herring, Leah              7 LANCASTER-MA           27.33      24.68        
  9 Brubaker, Catherine J      7 WSY SWIMMING-MA        28.19      25.14        
 10 Lecrone, Camille K         7 HAY-MA                 22.69      25.30        
 11 Grove, Ashton              7 SAC-MA                 24.52      26.69        
 12 Eby, Rachel M              7 WSY SWIMMING-MA        29.19      26.96        
 13 Ryder, Natalie M           7 YORK Y-MA              24.07      27.38        
 14 Hatcher, Lilly M           7 EPAC-MA                29.63      28.66        
 15 Brock, Emilee              7 SLST                   25.92      29.06        
 16 Shoemaker, Amanda N        7 GETTYSBURG-MA          32.15      31.68        
 17 Neff, Kali                 7 EPAC-MA                30.50      32.59        
 18 Putnam, Kira K             7 GETTYSBURG-MA          31.32      34.45        
 19 Williams, Olivia           7 MSC-MA                 36.35      35.25        
 20 Auriemma, Ashlyn           7 MSC-MA                 30.05      36.45        
 21 Carroll, Maria A           7 WSY SWIMMING-MA           NT      50.02        
 22 Woods, Emma G              7 YORK Y-MA              38.71      54.96        
 
Event 25  Boys 8 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Snyder, Zachary            8 CVAC-MA                18.62      18.42        
  2 Chu, Benjamin S            8 YORK Y-MA              20.37      19.25        
  3 Hatalowich, George         8 SLST                   20.94      20.44        
  4 Dolan, Ethan               8 SMSC-MA                19.13      20.59        
  5 Bloom, Nick                8 LPAC-MA                21.12      20.76        
  6 Weikert, Bobby             8 GETTYSBURG-MA          21.88      21.05        
  7 Radlein, Conor             8 SMSC-MA                   NT      21.25        
  8 Apa, Alex M                8 WSY SWIMMING-MA        22.12      21.48        
  9 Axtman, August             8 LPAC-MA                21.36      21.65        
 10 Massie, George R           8 WSY SWIMMING-MA        25.40      22.24        
 11 Slattery, Quinn            8 SAC-MA                 22.75      22.60        
 12 Toon, Trevor               8 CVAC-MA                23.86      22.84        
 13 Lauer, Austin              8 SLST                   25.17      25.07        
 14 Landis, Gregory N          8 WSY SWIMMING-MA        22.92      25.51        
 15 Cross, Richard             8 NORTHERN DAUPHIN-MA    27.15      25.88        
 16 Martino, Nick J            8 WSY SWIMMING-MA        26.05      26.23        
 17 Mitrovic, Alex E           8 HERSHEY-MA             26.07      27.76        
 18 Burns, Jonathan            8 CVAC-MA                29.17      27.95        
 19 Madsen, Ben P              8 LEBY-MA                27.32      28.01        
 20 Clemmer, Tyler L           8 WSY SWIMMING-MA           NT      33.59        
 
Event 26  Girls 8 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vaughn, Carley E           8 YORK Y-MA              18.28      18.33        
  2 Sweeney, Lili P            8 YORK Y-MA              18.04      18.60        
  3 Kopacko, Katelyn           8 MSC-MA                 18.85      19.74        
  4 Stoner, Samantha M         8 EAC-MA-MA              18.99      19.87        
  5 Hershey, Samantha J        8 EAC-MA-MA              20.44      19.97        
  6 Doty, Megan E              8 YORK Y-MA              20.57      20.03        
  7 Burkholder, Alexis         8 LPAC-MA                21.16      20.62        
  8 Hoover, Taylor C           8 YORK Y-MA              22.46      20.83        
  9 Duck, Olivia               8 HERSHEY-MA             21.06      20.97        
 10 Stutzman, Bethany E        8 PACS-MA                21.02      21.03        
 11 Oh, Sarah M                8 HERSHEY-MA             21.89      21.43        
 12 Luttrell, Kiersten C       8 HERSHEY-MA             21.05      21.49        
 13 Cook, Cameron              8 ACWS-MA                20.25      21.60        
 14 Jermyn, Josie E            8 YORK Y-MA                 NT      21.85        
 15 Kerwin, Karolyn M          8 NORTHERN DAUPHIN-MA    21.23      21.87        
 16 Leisher, Ashley            8 LPAC-MA                23.34      22.18        
 17 Donnachie, Caitlin M       8 LEBY-MA                22.36      22.31        
 18 DeSimone, Olivia           8 ACWS-MA                24.10      22.80        
 19 Lodovici, Gabby J          8 WSY SWIMMING-MA        21.67      23.54        
 20 Smith, Bailey              8 EAC-MA-MA              22.46      23.86        
 21 Epler, Meghan E            8 HERSHEY-MA             22.77      23.99        
 22 McCracken, Delaney         8 ACWS-MA                22.62      24.03        
 23 Winkelmann, Abigail        8 GETTYSBURG-MA          24.92      24.74        
 24 Ross, Katherine            8 WSY SWIMMING-MA        24.88      24.85        
 25 Kern, Kaitlyn              8 HERSHEY-MA             25.89      25.02        
 26 Goodling, Karly            8 YORK Y-MA              24.08      25.13        
 27 Seitz, Maria               8 MSC-MA                 26.29      25.45        
 28 Peterson, Kylee            8 HERSHEY-MA             24.75      25.58        
 28 Albert, Amber              8 SLST                   23.31      25.58        
 30 Warren, Alexis R           8 EPAC-MA                29.54      26.16        
 31 Hummel, KateLynne          8 SAC-MA                 26.87      26.68        
 32 Peachey, Taylor            8 SLST                   23.92      27.99        
 33 Klinger, Grace R           8 NORTHERN DAUPHIN-MA    27.95      30.19        
 34 Borges, Camille            8 SLST                   23.74      30.58        
 35 Bowser, Alexis C           8 NORTHERN DAUPHIN-MA    29.74      31.43        
 
Event 27  Boys 9 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kushner, Jack              9 LPAC-MA                37.76      33.13        
  2 Stewart, Noah              9 YORK Y-MA              33.60      33.34        
  3 Asadi, Caesar              9 KAY-MA                 36.73      37.28        
  4 Becket, Maximilian L       9 YORK Y-MA              39.40      38.00        
  5 Seymour, James P           9 YORK Y-MA              40.04      38.92        
  6 Francis, Benjamin          9 CVAC-MA                37.99      39.18        
  7 Reilly, Jacob S            9 HERSHEY-MA             40.33      41.04        
  8 Boyd, Nick N               9 CHY-MA-MA              42.97      41.47        
  9 Alsher, Phil M             9 EPAC-MA                41.98      41.98        
 10 Williams, Ethan            9 LANCASTER-MA           41.60      42.97        
 11 Lytle, Jordan A            9 HAY-MA                 42.32      44.22        
 12 Schmidt, David M           9 YORK Y-MA              45.35      44.66        
 13 Hudson, Alec B             9 CHY-MA-MA              43.97      45.75        
 14 Bonson, Zachary J          9 JVYMCA                 48.10      48.14        
 15 Kumar, Ganesh              9 LPAC-MA              1:02.52      50.62        
 16 Gerhards, Andrew           9 SLST                   58.52      53.41        
 17 Nazeeri, Albert I          9 LEBY-MA                57.03      55.62        
 18 Auriemma, Colin            9 MSC-MA                    NT      56.29        
 19 Becker, Evan               9 JVYMCA               1:00.31      59.34        
 20 Spahr, Aaron               9 ACWS-MA                59.96    1:02.55        
 -- Patton, Gib                9 MSC-MA                    NT         DQ        
 
Event 28  Girls 9 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thomas, Maddy              9 UNATTACHED-MA          37.38      37.22        
  2 Swartzell, Lillian K       9 EPAC-MA                36.99      38.88        
  3 Chalk, Regan M             9 HAY-MA                 38.72      38.90        
  4 Schmittle, Anna C          9 YORK Y-MA              37.96      40.83        
  5 Gunn, Allison R            9 YORK Y-MA              42.34      41.55        
  6 Katrina, Jenna R           9 CHY-MA-MA              41.15      43.86        
  7 Bani, Veronica J           9 WSY SWIMMING-MA        43.69      44.36        
  8 Reilly, Sabrina R          9 HERSHEY-MA             43.38      44.63        
  9 Hamrick, Maddy             9 CVAC-MA                43.71      46.07        
 10 Perry, Taylor G            9 WSY SWIMMING-MA           NT      47.89        
 11 Neff, Kelsey M             9 EPAC-MA                48.09      49.03        
 12 Kerr, Miranda              9 ACWS-MA                48.70      49.39        
 13 Price, Hannah              9 SMSC-MA                51.96      49.75        
 14 Kiessling, Joli            9 SLST                   49.49      51.17        
 15 Johnson, Christine         9 EPAC-MA                51.96      51.90        
 16 Kiessling, Carly           9 SLST                   54.12      56.36        
 17 Mitchem, Morgan P          9 PACS-MA                50.49      59.90        
 18 Fisher, Erin               9 NORTHERN DAUPHIN-MA    57.81    1:00.24        
 19 Waters, Madeleine          9 LPAC-MA                   NT    1:02.49        
 -- Morris, Taryn              9 ACWS-MA                45.70         DQ        
 -- Ryder, Katie J             9 YORK Y-MA                 NT         DQ        
 -- Salvaggio, Emily M         9 PACS-MA                45.59         DQ        
 
Event 29  Boys 6 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bloom, Christopher         6 LPAC-MA                28.85      30.14        
  2 Reznitchenko, Maxim        6 CVAC-MA                31.59      30.44        
  3 Reed, Noah M               6 NORTHERN DAUPHIN-MA    31.48      32.40        
  4 King, Daniel               6 LPAC-MA                   NT      32.41        
  5 Fink, Dalton               6 SMSC-MA                34.72      33.30        
  6 Spahr, Riley               6 ACWS-MA                34.78      33.37        
  7 Donnachie, Joshua          6 LEBY-MA                   NT      38.40        
  8 Burger, Kyle E             5 EAC-MA-MA              37.46      41.00        
 -- Smith, Aaron               6 EAC-MA-MA                 NT         DQ        
 -- Mart, Elijah M             6 HAY-MA                    NT         DQ        
 -- Campbell, Brian D          5 LEBY-MA                   NT         DQ        
 -- Massie, William B          6 WSY SWIMMING-MA           NT         DQ        
 
Event 30  Girls 6 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 King, Caelyn K             6 EPAC-MA                27.61      28.07        
  2 Reicheiderfer, Abbie M     6 CHY-MA-MA              27.18      28.24        
  3 Kline, Vyktoria            6 LEBY-MA                30.89      30.49        
  4 Oltmans, Lily              6 EAC-MA-MA              37.02      35.22        
  5 Rachael, Oliviah           6 EAC-MA-MA              37.20      36.64        
  6 Raffensperger, Alexa       6 CVAC-MA                35.94      36.94        
  7 Smith, Aliza               4 CVAC-MA                50.66      58.51        
 -- Hockley, Nicole K          6 LEBY-MA                38.54         DQ        
 -- Luft, Katie M              5 WSY SWIMMING-MA           NT         DQ        
 -- Nazeeri, Elizabeth R       6 LEBY-MA                   NT         DQ        
 -- Cook, Calle                6 ACWS-MA                38.25         DQ        
 -- Hinson, Ashley             6 SLST                      NT         DQ        
 -- Doty, Jessie L             6 YORK Y-MA                 NT         DQ        
 -- Tafuto, Sally E            6 HERSHEY-MA                NT         DQ        
 -- Oh, Katie G                6 HERSHEY-MA                NT         DQ        
 
Event 31  Boys 7 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Crawford            7 CVAC-MA                21.73      21.96        
  2 Anderson, Jarod T          7 WSY SWIMMING-MA        23.92      23.99        
  3 Boyer, David B             7 WSY SWIMMING-MA        24.93      26.14        
  4 Ashley, Andrew             7 EAC-MA-MA              27.59      27.88        
  5 Francis, Tyler             7 CVAC-MA                24.80      28.23        
  6 Roadcap, Mason M           7 NORTHERN DAUPHIN-MA    27.95      29.00        
  7 Mata, Jonathan             7 LPAC-MA                24.90      29.45        
  8 Wahl, Chancelor G          7 WSY SWIMMING-MA        29.65      30.81        
  9 Cowden, Alex               7 GETTYSBURG-MA          27.07      30.91        
 10 Woods, Chris D             7 YORK Y-MA                 NT      33.75        
 11 Ross, Jackson K            7 WSY SWIMMING-MA        38.07      34.98        
 12 Dengler, Jack T            7 WSY SWIMMING-MA        47.41      45.35        
 -- Yunginger, Joseph          7 EAC-MA-MA                 NT         DQ        
 -- Keefe, Shamus M            7 HAY-MA                    NT         DQ        
 -- Bouslough, Jake G          7 HERSHEY-MA             31.29         DQ        
 
Event 32  Girls 7 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pokrzywa, Julia            7 CVAC-MA                24.02      25.17        
  2 Johns, Abigail             7 EAC-MA-MA              23.77      25.47        
  3 Cowden, Olivia             7 GETTYSBURG-MA          26.19      26.60        
  4 Williams, Emma             7 LANCASTER-MA              NT      26.86        
  5 Lecrone, Camille K         7 HAY-MA                 25.74      27.24        
  6 Surfus, Taylor M           7 HERSHEY-MA             25.97      27.77        
  7 Brubaker, Catherine J      7 WSY SWIMMING-MA        29.86      28.61        
  8 Herring, Leah              7 LANCASTER-MA           30.83      28.97        
  9 Rice, Macyn                7 CVAC-MA                29.68      29.82        
 10 Ryder, Natalie M           7 YORK Y-MA              30.42      30.67        
 11 Brock, Emilee              7 SLST                   30.84      34.46        
 12 Putnam, Kira K             7 GETTYSBURG-MA          42.06      37.44        
 13 Auriemma, Ashlyn           7 MSC-MA                 35.97      39.23        
 -- Carroll, Maria A           7 WSY SWIMMING-MA           NT         DQ        
 -- Shoemaker, Amanda N        7 GETTYSBURG-MA          44.65         DQ        
 -- Grove, Ashton              7 SAC-MA                    NT         DQ        
 -- Hatcher, Lilly M           7 EPAC-MA                   NT         DQ        
 -- Williams, Olivia           7 MSC-MA                 45.82         DQ        
 -- McConnell, Kaity E         7 LEBY-MA                30.81         DQ        
 -- Eby, Rachel M              7 WSY SWIMMING-MA        33.85         DQ        
 
Event 33  Boys 8 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Koch, Joseph A             8 YORK Y-MA              19.86      20.73        
  2 Apa, Alex M                8 WSY SWIMMING-MA        21.96      21.00        
  3 Axtman, August             8 LPAC-MA                22.82      22.45        
  4 Ceneviva, Matt R           8 HERSHEY-MA             24.36      23.41        
  5 Weikert, Bobby             8 GETTYSBURG-MA          23.41      23.78        
  6 Osterhoudt, Hunter J       8 WSY SWIMMING-MA           NT      24.26        
  7 Bloom, Nick                8 LPAC-MA                22.71      25.39        
  8 Lauer, Austin              8 SLST                   25.02      26.13        
  9 Bennett, Kodi K            8 CHY-MA-MA              25.50      27.66        
 10 Cross, Richard             8 NORTHERN DAUPHIN-MA    38.88      29.95        
 11 Mitrovic, Alex E           8 HERSHEY-MA             31.68      30.90        
 12 Burns, Jonathan            8 CVAC-MA                36.10      31.36        
 -- Martino, Nick J            8 WSY SWIMMING-MA           NT         DQ        
 -- Massie, George R           8 WSY SWIMMING-MA        27.49         DQ        
 -- Landis, Gregory N          8 WSY SWIMMING-MA           NT         DQ        
 -- Hilsinger, Gracen          8 MSC-MA                    NT         DQ        
 -- Madsen, Ben P              8 LEBY-MA                35.95         DQ        
 -- Hatalowich, George         8 SLST                      NT         DQ        
 
Event 34  Girls 8 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barone, Oriana             8 LEBY-MA                19.39      20.60        
  2 Small, Summer R            8 HAY-MA                 22.09      21.39        
  3 Luft, Rebecca E            8 WSY SWIMMING-MA        21.66      21.65        
  4 Kopacko, Katelyn           8 MSC-MA                 21.57      21.66        
  5 Sutyak, Diane M            8 YORK Y-MA              22.75      21.86        
  6 Hershey, Samantha J        8 EAC-MA-MA              20.28      21.93        
  7 Giamber, Sarah             8 CHY-MA-MA              21.77      22.61        
  8 Burkholder, Alexis         8 LPAC-MA                23.61      22.87        
  9 Meck, Jennifer             8 LANCASTER-MA           23.64      23.49        
 10 Croxall, Emily S           8 HERSHEY-MA             24.00      24.51        
 11 Kappenhagen, Ava I         8 NORTHERN DAUPHIN-MA    24.73      25.14        
 12 Oh, Sarah M                8 HERSHEY-MA             25.48      25.84        
 13 Donnachie, Caitlin M       8 LEBY-MA                24.12      25.96        
 14 Leisher, Ashley            8 LPAC-MA                24.26      26.43        
 15 Goodling, Karly            8 YORK Y-MA              27.11      26.67        
 16 Winkelmann, Abigail        8 GETTYSBURG-MA          26.28      26.91        
 17 Lawson, Courtney           8 SAC-MA                 25.97      26.92        
 18 Borges, Camille            8 SLST                   27.80      27.29        
 19 Luttrell, Kiersten C       8 HERSHEY-MA             26.90      27.31        
 20 Wrightstone, Mackenzie     8 ACWS-MA                27.81      27.71        
 21 Rundquist, Erika M         8 CHY-MA-MA              26.97      27.76        
 22 Jermyn, Josie E            8 YORK Y-MA                 NT      28.09        
 23 Giovanniello, Natalie S    8 HERSHEY-MA             26.48      29.38        
 24 Epler, Meghan E            8 HERSHEY-MA             32.41      29.56        
 25 Waverka, Grace E           8 HERSHEY-MA             32.35      30.22        
 26 Klinger, Grace R           8 NORTHERN DAUPHIN-MA    27.23      31.16        
 27 Seitz, Maria               8 MSC-MA                 31.68      31.27        
 28 DeSimone, Olivia           8 ACWS-MA                31.07      32.54        
 29 Kern, Kaitlyn              8 HERSHEY-MA             28.57      32.76        
 30 Peterson, Kylee            8 HERSHEY-MA             28.66      34.73        
 31 Peachey, Taylor            8 SLST                   33.31      37.62        
 -- Albert, Amber              8 SLST                   33.56         DQ        
 
Event 35  Boys 9 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stewart, Noah              9 YORK Y-MA              39.00      38.76        
  2 Johnston, Ben M            9 WSY SWIMMING-MA        39.16      38.83        
  3 Ceneviva, Zach J           9 HERSHEY-MA             42.57      43.83        
  4 Francis, Benjamin          9 CVAC-MA                45.57      46.84        
  5 Hagan, Josh                9 HERSHEY-MA             51.28      46.94        
  6 Kushner, Jack              9 LPAC-MA                44.56      47.43        
  7 Drexler, Will H            9 HERSHEY-MA             49.52      48.23        
  8 Reilly, Jacob S            9 HERSHEY-MA             49.62      48.39        
  9 Auriemma, Colin            9 MSC-MA                 48.81      49.82        
 10 Kroeck, Derek N            8 LEBY-MA                57.51      53.03        
 11 Hudson, Alec B             9 CHY-MA-MA              52.34      54.30        
 12 Kumar, Ganesh              9 LPAC-MA                55.15      58.34        
 13 Becker, Evan               9 JVYMCA               1:05.48      59.53        
 14 Schmidt, David M           9 YORK Y-MA              57.89    1:01.40        
 15 Bonson, Zachary J          9 JVYMCA                 58.83    1:04.38        
 -- Asadi, Caesar              9 KAY-MA                 43.01         DQ        
 -- Nazeeri, Albert I          9 LEBY-MA              1:09.76         DQ        
 
Event 36  Girls 9 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McIntyre, Summer A         9 WSY SWIMMING-MA        41.23      42.00        
  2 Thomas, Maddy              9 UNATTACHED-MA          43.35      42.74        
  3 Morris, Taryn              9 ACWS-MA                46.36      45.78        
  4 Linder, Jena M             9 WSY SWIMMING-MA        44.64      46.19        
  5 Walter, Bethany            9 ACWS-MA                48.03      46.21        
  6 Reznitchenko, Inna V       9 WSY SWIMMING-MA        47.22      46.38        
  7 Clark, Hannah E            9 WSY SWIMMING-MA        45.97      46.90        
  8 Curtin, Riley N            9 HERSHEY-MA                NT      47.55        
  9 Walmer, Jenna M            9 EAC-MA-MA              46.74      47.80        
 10 Lecrone, Olivia V          9 HAY-MA                 47.67      47.89        
 11 Neff, Kelsey M             9 EPAC-MA                47.85      47.96        
 12 Hinson, Brittney           9 SLST                   48.93      48.48        
 13 Luft, Rebecca E            8 WSY SWIMMING-MA           NT      48.72        
 14 Stauffer, Abby             9 CHY-MA-MA              47.34      48.99        
 15 Katrina, Jenna R           9 CHY-MA-MA              49.69      49.69        
 16 Burger, Sarah E            9 EAC-MA-MA              50.31      50.07        
 17 Mart, Cassidy R            9 HAY-MA                 51.53      51.35        
 18 Proctor, Sienna L          9 LEBY-MA                50.11      51.80        
 19 Reilly, Sabrina R          9 HERSHEY-MA             53.26      52.62        
 20 Price, Hannah              9 SMSC-MA                59.41      53.76        
 21 Bani, Veronica J           9 WSY SWIMMING-MA        55.24      54.60        
 22 Kerr, Miranda              9 ACWS-MA              1:03.07      56.30        
 23 Ryder, Katie J             9 YORK Y-MA                 NT      56.68        
 24 Kiessling, Joli            9 SLST                   57.55      59.41        
 25 Fisher, Erin               9 NORTHERN DAUPHIN-MA  1:05.14    1:06.53        
 -- Waters, Madeleine          9 LPAC-MA                   NT         DQ        
 
Event 37  Boys 6 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Foster, Tyler M            6 GETTYSBURG-MA          29.62      28.19        
  2 Spahr, Riley               6 ACWS-MA                32.45      28.45        
  3 Reznitchenko, Maxim        6 CVAC-MA                46.46      29.99        
 -- Luttrell, Cole M           6 HERSHEY-MA                NT         DQ        
 -- Campbell, Brian D          5 LEBY-MA                25.04         DQ        
 -- Mart, Elijah M             6 HAY-MA                 34.81         DQ        
 -- Massie, William B          6 WSY SWIMMING-MA           NT         DQ        
 
Event 38  Girls 6 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 King, Caelyn K             6 EPAC-MA                27.52      26.61        
  2 Tafuto, Sally E            6 HERSHEY-MA             36.54      27.88        
  3 Kline, Vyktoria            6 LEBY-MA                39.33      31.94        
  4 Janocha, Hailey I          6 HAY-MA                 34.59      34.59        
  5 Raffensperger, Alexa       6 CVAC-MA                36.25      41.02        
 -- Smith, Aliza               4 CVAC-MA              1:09.03         DQ        
 -- Luft, Katie M              5 WSY SWIMMING-MA           NT         DQ        
 -- Rachael, Oliviah           6 EAC-MA-MA                 NT         DQ        
 -- Bouslough, Payton          6 HERSHEY-MA                NT         DQ        
 
Event 39  Boys 7 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Koch, Michael A            7 YORK Y-MA              17.59      18.22        
  2 Koch, John A               7 YORK Y-MA              17.53      18.26        
  3 Deckman, Jacob             7 CVAC-MA                19.64      18.27        
  4 Walter, Christopher        7 ACWS-MA                18.68      19.13        
  5 Smith, Crawford            7 CVAC-MA                   NT      21.22        
  6 Gunn, Ted P                7 YORK Y-MA              21.51      21.71        
  7 Francis, Tyler             7 CVAC-MA                21.44      22.86        
  8 Mata, Jonathan             7 LPAC-MA                21.34      23.09        
  9 Boyer, David B             7 WSY SWIMMING-MA        21.66      23.37        
 10 Anderson, Jarod T          7 WSY SWIMMING-MA        23.22      23.73        
 11 Seymour, Grant D           7 YORK Y-MA              22.95      23.88        
 12 Cowden, Alex               7 GETTYSBURG-MA          25.06      24.31        
 13 Yunginger, Joseph          7 EAC-MA-MA              22.77      25.68        
 14 Stare, Weston              7 MSC-MA                 26.99      28.97        
 15 Schmittle, Karl            7 YORK Y-MA              25.46      33.75        
 
Event 40  Girls 7 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Johns, Abigail             7 EAC-MA-MA              20.57      22.01        
  1 Margraf, Jesse P           7 EPAC-MA                21.80      22.01        
  1 Pokrzywa, Julia            7 CVAC-MA                21.57      22.01        
  4 Surfus, Taylor M           7 HERSHEY-MA             22.62      24.35        
  5 Lecrone, Camille K         7 HAY-MA                 23.69      26.07        
  6 Brubaker, Catherine J      7 WSY SWIMMING-MA        26.63      28.61        
  7 Grove, Ashton              7 SAC-MA                 29.49      29.15        
  8 Cowden, Olivia             7 GETTYSBURG-MA          25.02      30.31        
  9 Shoemaker, Amanda N        7 GETTYSBURG-MA          43.09      44.18        
 -- McConnell, Kaity E         7 LEBY-MA                25.31         DQ        
 
Event 41  Boys 8 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Snyder, Zachary            8 CVAC-MA                16.77      16.60        
  2 Chu, Benjamin S            8 YORK Y-MA              16.84      17.03        
  3 Yancheski, John            8 YORK Y-MA              26.15      17.04        
  4 Bloom, Nick                8 LPAC-MA                20.39      20.67        
  5 Apa, Alex M                8 WSY SWIMMING-MA        26.46      21.09        
  6 Massie, George R           8 WSY SWIMMING-MA           NT      22.19        
  7 Manning, Padraic J         8 WSY SWIMMING-MA        23.85      23.76        
  8 Lauer, Austin              8 SLST                   24.12      26.60        
  9 Cross, Richard             8 NORTHERN DAUPHIN-MA    34.56      30.01        
 10 Burns, Jonathan            8 CVAC-MA                   NT      32.34        
 -- Osterhoudt, Hunter J       8 WSY SWIMMING-MA        22.19         DQ        
 
Event 42  Girls 8 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vaughn, Carley E           8 YORK Y-MA              17.35      17.29        
  2 Clark, Moriah              8 CVAC-MA                18.38      17.33        
  3 Sweeney, Lili P            8 YORK Y-MA              17.52      17.35        
  4 Barone, Oriana             8 LEBY-MA                18.32      17.77        
  5 Stoner, Samantha M         8 EAC-MA-MA              17.06      17.82        
  6 Hoover, Taylor C           8 YORK Y-MA              18.12      18.67        
  7 Kerwin, Karolyn M          8 NORTHERN DAUPHIN-MA    18.11      18.68        
  8 Giamber, Sarah             8 CHY-MA-MA              17.91      18.98        
  9 Zelko, Amber               8 SLST                   19.68      19.74        
 10 Doty, Megan E              8 YORK Y-MA              21.23      19.99        
 11 Szajnuk, Kimmi A           8 EPAC-MA                20.78      20.12        
 12 Cunningham, Olivia         8 ACWS-MA                21.30      20.30        
 13 Duck, Olivia               8 HERSHEY-MA             18.71      21.00        
 14 Small, Summer R            8 HAY-MA                 20.21      21.26        
 15 Luttrell, Kiersten C       8 HERSHEY-MA             22.32      22.27        
 16 Oh, Sarah M                8 HERSHEY-MA             21.86      22.42        
 17 Lawson, Courtney           8 SAC-MA                 22.04      22.51        
 18 Lodovici, Gabby J          8 WSY SWIMMING-MA        20.93      22.82        
 19 Wrightstone, Mackenzie     8 ACWS-MA                23.99      23.18        
 20 Croxall, Emily S           8 HERSHEY-MA             23.98      23.80        
 21 Donnachie, Caitlin M       8 LEBY-MA                24.25      24.12        
 22 Rundquist, Erika M         8 CHY-MA-MA              27.50      24.50        
 23 Hummel, KateLynne          8 SAC-MA                    NT      26.52        
 24 Goodling, Karly            8 YORK Y-MA              27.87      28.18        
 25 Klinger, Grace R           8 NORTHERN DAUPHIN-MA       NT      35.25        
 -- McCracken, Delaney         8 ACWS-MA                21.06         DQ        
 -- Giovanniello, Natalie S    8 HERSHEY-MA             25.10         DQ        
 -- Bowser, Alexis C           8 NORTHERN DAUPHIN-MA       NT         DQ        
 
Event 43  Boys 9 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Johnston, Ben M            9 WSY SWIMMING-MA        35.97      36.33        
  2 Hagan, Josh                9 HERSHEY-MA             39.59      37.50        
  3 Becket, Maximilian L       9 YORK Y-MA              37.51      37.89        
  4 Seymour, James P           9 YORK Y-MA              38.47      38.22        
  5 Ceneviva, Zach J           9 HERSHEY-MA             43.89      41.38        
  6 Williams, Ethan            9 LANCASTER-MA           41.87      44.46        
  7 Kumar, Ganesh              9 LPAC-MA                43.56      46.75        
  8 Hudson, Alec B             9 CHY-MA-MA              45.27      47.48        
  9 Knaub, Dylan               9 SMSC-MA              1:06.53      50.51        
 -- Miller, Kyle               9 GETTYSBURG-MA        1:18.53         DQ        
 -- Becker, Evan               9 JVYMCA               1:05.61         DQ        
 
Event 44  Girls 9 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thomas, Maddy              9 UNATTACHED-MA          35.28      36.17        
  2 Swartzell, Lillian K       9 EPAC-MA                39.99      37.62        
  3 Gallagher, Meghan T        9 WSY SWIMMING-MA        36.92      38.37        
  4 Lyons, Peyten L            9 PACS-MA                37.98      38.61        
  5 Chalk, Regan M             9 HAY-MA                 38.51      38.75        
  6 Walter, Bethany            9 ACWS-MA                40.16      39.89        
  7 Hamrick, Maddy             9 CVAC-MA                39.89      40.24        
  8 Reznitchenko, Inna V       9 WSY SWIMMING-MA        43.81      40.62        
  9 Curtin, Riley N            9 HERSHEY-MA             42.96      44.80        
 10 Gunn, Allison R            9 YORK Y-MA              43.80      45.09        
 11 Morris, Taryn              9 ACWS-MA                44.95      46.40        
 12 Lecrone, Olivia V          9 HAY-MA                 44.04      46.54        
 13 Salvaggio, Emily M         9 PACS-MA                47.25      47.38        
 14 Mart, Cassidy R            9 HAY-MA                 47.65      47.96        
 15 Johnson, Angela            9 EPAC-MA                49.71      48.36        
 16 Stauffer, Abby             9 CHY-MA-MA              46.16      48.40        
 17 Johnson, Christine         9 EPAC-MA                51.76      52.75        
 18 Fisher, Erin               9 NORTHERN DAUPHIN-MA       NT    1:01.93        
 
Event 45  Boys 6 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Aaron               6 EAC-MA-MA              41.44      45.27        
  2 Reed, Noah M               6 NORTHERN DAUPHIN-MA    57.10      53.19        
  3 James, Ryan M              6 PACS-MA              1:03.37      57.14        
  4 Donnachie, Joshua          6 LEBY-MA              1:04.58    1:03.67        
  5 Mart, Elijah M             6 HAY-MA                 58.30    1:07.97        
  6 Radlein, Logan             6 SMSC-MA                56.24    1:10.02        
 
Event 45  Boys 7 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Deckman, Jacob             7 CVAC-MA                34.92      36.29        
  2 Walter, Christopher        7 ACWS-MA                37.35      36.80        
  3 Smith, Crawford            7 CVAC-MA                40.06      39.79        
  4 Boyer, David B             7 WSY SWIMMING-MA        44.94      41.92        
  5 Anderson, Jarod T          7 WSY SWIMMING-MA        42.37      42.99        
  6 Gunn, Ted P                7 YORK Y-MA              55.41      44.96        
  7 Yunginger, Joseph          7 EAC-MA-MA              42.38      45.58        
  8 Stare, Weston              7 MSC-MA                 44.81      46.77        
  9 Cowden, Alex               7 GETTYSBURG-MA          45.07      46.78        
 10 Roadcap, Mason M           7 NORTHERN DAUPHIN-MA    47.77      46.98        
 11 Wahl, Chancelor G          7 WSY SWIMMING-MA        50.27      47.62        
 12 Schmittle, Karl            7 YORK Y-MA                 NT      51.62        
 13 Ross, Jackson K            7 WSY SWIMMING-MA        49.02      52.33        
 14 Young, Jason K             7 HERSHEY-MA             58.19      59.02        
 
Event 46  Girls 5 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Johnston, Erin A           5 WSY SWIMMING-MA      1:21.93    1:19.02        
 
Event 46  Girls 6 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kline, Vyktoria            6 LEBY-MA                51.64      46.16        
  2 King, Caelyn K             6 EPAC-MA                49.72      48.28        
  3 Janocha, Hailey I          6 HAY-MA                 50.46      49.25        
  4 Berra, Lindsay C           6 WSY SWIMMING-MA           NT      52.45        
  5 Epler, Lauren N            6 HERSHEY-MA           1:07.08      54.64        
  6 Doty, Jessie L             6 YORK Y-MA            1:06.97    1:00.50        
  7 Posavec, Katie             6 LPAC-MA              1:08.64    1:03.34        
  8 Tafuto, Sally E            6 HERSHEY-MA             59.57    1:03.69        
  9 Oltmans, Lily              6 EAC-MA-MA                 NT    1:09.72        
 10 Madsen, Emily L            6 LEBY-MA                   NT    1:37.48        
 
Event 46  Girls 7 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Margraf, Jesse P           7 EPAC-MA                39.61      39.11        
  2 Williams, Emma             7 LANCASTER-MA           44.09      41.62        
  3 Lloyd, Tatum M             7 NORTHERN DAUPHIN-MA    43.79      45.20        
  4 Ryder, Natalie M           7 YORK Y-MA              44.35      45.37        
  5 Rice, Macyn                7 CVAC-MA                47.13      47.38        
  6 Howery, Taylor L           7 GETTYSBURG-MA          53.62      47.91        
  7 McConnell, Kaity E         7 LEBY-MA                45.62      50.23        
  8 Brock, Emilee              7 SLST                      NT      53.54        
  9 Eby, Rachel M              7 WSY SWIMMING-MA        54.47      54.10        
 10 Hatcher, Lilly M           7 EPAC-MA              1:00.65      54.89        
 11 Neff, Kali                 7 EPAC-MA                59.95      57.18        
 12 Putnam, Kira K             7 GETTYSBURG-MA          59.91    1:02.47        
 
Event 47  Boys 8 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Snyder, Zachary            8 CVAC-MA                32.58      31.48        
  2 Stewart, Coleman M         8 YORK Y-MA              32.42      32.77        
  3 Koch, Joseph A             8 YORK Y-MA              32.48      33.01        
  4 Hatalowich, George         8 SLST                   36.50      37.02        
  5 Weikert, Bobby             8 GETTYSBURG-MA          39.61      38.79        
  6 Landis, Gregory N          8 WSY SWIMMING-MA        40.22      38.96        
  7 Slattery, Quinn            8 SAC-MA                 41.91      39.44        
  8 Ceneviva, Matt R           8 HERSHEY-MA             44.30      43.11        
  9 Klinefelter, Jarod N       8 PACS-MA                46.58      43.68        
 10 Radlein, Conor             8 SMSC-MA                43.45      44.03        
 11 Toon, Trevor               8 CVAC-MA                50.91      45.00        
 12 Bennett, Kodi K            8 CHY-MA-MA              46.23      48.66        
 13 Mitrovic, Alex E           8 HERSHEY-MA             50.08      51.17        
 14 Madsen, Ben P              8 LEBY-MA                   NT      53.94        
 
Event 48  Girls 8 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clark, Moriah              8 CVAC-MA                33.97      33.75        
  2 Hershey, Samantha J        8 EAC-MA-MA              33.43      34.61        
  3 Small, Summer R            8 HAY-MA                 33.54      34.78        
  4 Kopacko, Katelyn           8 MSC-MA                 36.24      35.08        
  5 Barone, Oriana             8 LEBY-MA                32.83      35.18        
  6 Vaughn, Carley E           8 YORK Y-MA              36.81      35.71        
  7 Stoner, Samantha M         8 EAC-MA-MA              35.76      35.96        
  8 Meck, Jennifer             8 LANCASTER-MA           37.24      37.03        
  9 Duck, Olivia               8 HERSHEY-MA             37.45      37.92        
 10 Szajnuk, Kimmi A           8 EPAC-MA                37.32      37.97        
 11 Cunningham, Olivia         8 ACWS-MA                40.39      38.27        
 12 Cook, Cameron              8 ACWS-MA                38.11      38.61        
 13 Kerwin, Karolyn M          8 NORTHERN DAUPHIN-MA    38.98      39.38        
 14 Kappenhagen, Ava I         8 NORTHERN DAUPHIN-MA    37.88      39.45        
 15 Smith, Bailey              8 EAC-MA-MA              43.34      41.72        
 16 Zelko, Amber               8 SLST                   40.54      41.89        
 17 Stutzman, Bethany E        8 PACS-MA                41.71      42.06        
 18 Oh, Sarah M                8 HERSHEY-MA             44.48      42.62        
 18 Donnachie, Caitlin M       8 LEBY-MA                44.82      42.62        
 20 Wrightstone, Mackenzie     8 ACWS-MA                53.69      42.95        
 21 McCracken, Delaney         8 ACWS-MA                41.34      43.57        
 22 Lodovici, Gabby J          8 WSY SWIMMING-MA        46.12      44.04        
 23 Lawson, Courtney           8 SAC-MA                 46.77      45.82        
 24 DeSimone, Olivia           8 ACWS-MA                53.69      46.03        
 25 Jermyn, Josie E            8 YORK Y-MA                 NT      47.57        
 26 Hummel, KateLynne          8 SAC-MA                 47.96      47.58        
 27 Kern, Kaitlyn              8 HERSHEY-MA             48.27      48.66        
 28 Albert, Amber              8 SLST                   45.56      48.74        
 29 Giovanniello, Natalie S    8 HERSHEY-MA             47.67      49.36        
 30 Warren, Alexis R           8 EPAC-MA                57.94      51.71        
 31 Seitz, Maria               8 MSC-MA                 49.63      52.66        
 32 Klinger, Grace R           8 NORTHERN DAUPHIN-MA  1:04.77      57.98        
 33 Bowser, Alexis C           8 NORTHERN DAUPHIN-MA       NT    1:04.51        
 
Event 49  Boys 7 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Koch, Michael A            7 YORK Y-MA            1:27.70    1:30.13        
                  41.58     1:30.13 (48.55)                                        
  2 Koch, John A               7 YORK Y-MA            1:50.62    1:32.28        
                  42.71     1:32.28 (49.57)                                        
  3 Seymour, Grant D           7 YORK Y-MA                 NT    1:42.54        
                  47.73     1:42.54 (54.81)                                        
 
Event 49  Boys 8 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stewart, Coleman M         8 YORK Y-MA            1:13.28    1:16.24        
                  35.57     1:16.24 (40.67)                                        
  2 Koch, Joseph A             8 YORK Y-MA            1:14.92    1:18.22        
                  37.04     1:18.22 (41.18)                                        
  3 Chu, Benjamin S            8 YORK Y-MA                 NT    1:19.96        
                  38.28     1:19.96 (41.68)                                        
  4 Kroeck, Derek N            8 LEBY-MA                   NT    1:35.31        
                  43.51     1:35.31 (51.80)                                        
  5 Ceneviva, Matt R           8 HERSHEY-MA           1:45.21    1:41.94        
                  48.63     1:41.94 (53.31)                                        
 
Event 49  Boys 9 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stewart, Noah              9 YORK Y-MA            1:03.71    1:04.07        
                  30.46     1:04.07 (33.61)                                        
  2 Johnston, Ben M            9 WSY SWIMMING-MA      1:08.59    1:08.41        
                  32.61     1:08.41 (35.80)                                        
  3 Asadi, Caesar              9 KAY-MA               1:11.91    1:12.90        
                  34.72     1:12.90 (38.18)                                        
  4 Seymour, James P           9 YORK Y-MA            1:14.17    1:14.87        
                  36.25     1:14.87 (38.62)                                        
  5 Francis, Benjamin          9 CVAC-MA              1:12.68    1:15.87        
                  36.31     1:15.87 (39.56)                                        
  6 Ceneviva, Zach J           9 HERSHEY-MA           1:15.97    1:16.22        
                  34.81     1:16.22 (41.41)                                        
  7 Drexler, Will H            9 HERSHEY-MA           1:12.01    1:16.78        
                  35.52     1:16.78 (41.26)                                        
  8 Hagan, Josh                9 HERSHEY-MA           1:19.71    1:18.97        
                  37.37     1:18.97 (41.60)                                        
  9 Boyd, Nick N               9 CHY-MA-MA            1:23.42    1:19.01        
                  36.84     1:19.01 (42.17)                                        
 10 Reilly, Jacob S            9 HERSHEY-MA           1:19.59    1:20.67        
                  38.09     1:20.67 (42.58)                                        
 11 Becket, Maximilian L       9 YORK Y-MA            1:19.35    1:21.85        
                  39.68     1:21.85 (42.17)                                        
 12 Lytle, Jordan A            9 HAY-MA               1:20.52    1:21.98        
                  38.81     1:21.98 (43.17)                                        
 13 Knaub, Dylan               9 SMSC-MA              1:30.50    1:31.13        
                  44.63     1:31.13 (46.50)                                        
 14 Schmidt, David M           9 YORK Y-MA            1:27.70    1:32.39        
                  43.82     1:32.39 (48.57)                                        
 15 Miller, Kyle               9 GETTYSBURG-MA        1:31.99    1:33.00        
                  45.24     1:33.00 (47.76)                                        
 16 Gerhards, Andrew           9 SLST                 1:34.27    1:39.66        
                  47.60     1:39.66 (52.06)                                        
 17 Spahr, Aaron               9 ACWS-MA              2:02.17    2:05.47        
                  54.95   2:05.47 (1:10.52)                                        
 
Event 50  Girls 8 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sweeney, Lili P            8 YORK Y-MA            1:15.26    1:13.11        
                  34.40     1:13.11 (38.71)                                        
  2 Giamber, Sarah             8 CHY-MA-MA            1:19.46    1:21.04        
                  36.83     1:21.04 (44.21)                                        
  3 Hoover, Taylor C           8 YORK Y-MA                 NT    1:21.93        
                  39.66     1:21.93 (42.27)                                        
  4 Luft, Rebecca E            8 WSY SWIMMING-MA           NT    1:24.87        
                  41.42     1:24.87 (43.45)                                        
  5 Doty, Megan E              8 YORK Y-MA                 NT    1:33.22        
                  43.95     1:33.22 (49.27)                                        
 
Event 50  Girls 9 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schmittle, Anna C          9 YORK Y-MA            1:05.41    1:05.75        
                  31.77     1:05.75 (33.98)                                        
  2 McIntyre, Summer A         9 WSY SWIMMING-MA      1:08.19    1:06.31        
                  32.11     1:06.31 (34.20)                                        
  3 Lyons, Peyten L            9 PACS-MA              1:11.34    1:11.62        
                  34.13     1:11.62 (37.49)                                        
  4 Walter, Bethany            9 ACWS-MA              1:15.77    1:20.18        
                  36.73     1:20.18 (43.45)                                        
  5 Walmer, Jenna M            9 EAC-MA-MA            1:21.94    1:20.22        
                  37.81     1:20.22 (42.41)                                        
  6 Day, Logan                 9 WSY SWIMMING-MA      1:22.73    1:20.81        
                  37.19     1:20.81 (43.62)                                        
  7 Gunn, Allison R            9 YORK Y-MA            1:20.89    1:21.56        
                  39.56     1:21.56 (42.00)                                        
  8 Mart, Cassidy R            9 HAY-MA               1:22.71    1:29.94        
                  41.81     1:29.94 (48.13)                                        
  9 Johnson, Angela            9 EPAC-MA              1:32.04    1:35.56        
                  44.25     1:35.56 (51.31)                                        
 10 Johnson, Christine         9 EPAC-MA              1:32.86    1:35.82        
                  44.58     1:35.82 (51.24)                                        
 11 Mitchem, Morgan P          9 PACS-MA              1:42.33    1:39.38        
                  44.20     1:39.38 (55.18)                                        
 12 Price, Hannah              9 SMSC-MA              1:38.52    1:41.69        
                  47.05     1:41.69 (54.64)                                        
 13 Ryder, Katie J             9 YORK Y-MA                 NT    1:45.28        
                  49.40     1:45.28 (55.88)