Licensed to WSY Swimming               Hy-Tek's Meet Manager 2/12/2006 07:37 PM
                  Welcome to the WSY Valentine 9 & Under Meet                  
                   held at the Cumberland Valley Natatorium                    
                                    Results                                    
 
Event 3  Boys 6 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walter, Chris              6 ACWS-MA              1:42.45    1:38.21        
                  45.46     1:38.21 (52.75)                                        
  2 Deckman, Jacob             6 CVAC-MA              1:43.69    1:42.61        
                  47.53     1:42.61 (55.08)                                        
  3 Cowden, Alex               6 GETTYSBURG-MA        2:25.17    2:04.37        
                  56.05   2:04.37 (1:08.32)                                        
 
Event 3  Boys 7 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stewart, Coleman           7 YORK Y-MA            1:30.21    1:32.05        
                  41.50     1:32.05 (50.55)                                        
  2 Snyder, Zachary            7 CVAC-MA              1:37.32    1:37.04        
                  44.20     1:37.04 (52.84)                                        
  3 Chu, Benjamin S            7 YORK Y-MA            1:37.00    1:38.64        
                  46.13     1:38.64 (52.51)                                        
  4 Osterhoudt, Hunter J       7 NYAC-MA              1:49.79    1:51.53        
                  51.77     1:51.53 (59.76)                                        
  5 Bennett, Kodi K            7 CHARGERS-MA          2:06.11    2:01.87        
                  59.01   2:01.87 (1:02.86)                                        
  6 Ceneviva, Matt R           7 HERSHEY-MA                NT    2:02.41        
                  56.10   2:02.41 (1:06.31)                                        
  7 Apa, Alex M                7 WSY SWIMMING-MA      2:03.97    2:08.21        
                1:01.24   2:08.21 (1:06.97)                                        
 
Event 4  Girls 7 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sweeney, Lili P            7 YORK Y-MA            1:34.78    1:32.55        
                  41.83     1:32.55 (50.72)                                        
  2 Barone, Oriana B           7 LEBY-MA              1:50.75    1:33.34        
                  42.51     1:33.34 (50.83)                                        
  3 Giamber, Sarah             7 CHARGERS-MA          1:34.64    1:38.64        
                  43.66     1:38.64 (54.98)                                        
  4 Stoner, Samantha           7 EAC-MA               1:41.06    1:39.30        
                  45.84     1:39.30 (53.46)                                        
  5 Hoover, Taylor C           7 YORK Y-MA            1:40.64    1:47.05        
  6 Vaughn, Carley E           7 YORK Y-MA            1:40.84    1:50.41        
                  45.86   1:50.41 (1:04.55)                                        
  7 Luft, Rebecca E            7 NYAC-MA              1:59.49    1:55.30        
                  53.71   1:55.30 (1:01.59)                                        
  8 Miller, Grace G            7 HERSHEY-MA           1:52.60    1:55.87        
                  52.66   1:55.87 (1:03.21)                                        
  9 Grantham, Caitlyn M        7 GETTYSBURG-MA        2:01.32    1:59.87        
                  53.17   1:59.87 (1:06.70)                                        
 10 Szajnuk, Kimmi A           7 EPAC-MA              2:16.45    2:12.88        
 11 Oh, Sarah M                7 HERSHEY-MA                NT    2:15.68        
                  58.61   2:15.68 (1:17.07)                                        
 12 Seitz, Maria               7 MSC-MA               2:21.79    2:15.78        
                1:05.17   2:15.78 (1:10.61)                                        
 13 Clark, Moriah              7 CVAC-MA              2:15.82    2:17.28        
                  59.40   2:17.28 (1:17.88)                                        
 -- Doty, Megan E              7 YORK Y-MA            2:00.41         DQ        
                  52.27        DQ (1:09.51)                                        
 
Event 5  Boys 8 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stewart, Noah              8 YORK Y-MA            1:17.74    1:18.96        
                  35.32     1:18.96 (43.64)                                        
  2 Francis, Benjamin          8 CVAC-MA              1:32.48    1:32.88        
                  42.35     1:32.88 (50.53)                                        
  3 Raab, Timothy J            8 HERSHEY-MA           1:38.72    1:34.00        
                  42.93     1:34.00 (51.07)                                        
  4 Ceneviva, Zach J           8 HERSHEY-MA           1:33.46    1:36.00        
                  47.13     1:36.00 (48.87)                                        
  5 Drexler, Will H            8 HERSHEY-MA           1:31.80    1:36.46        
                  44.54     1:36.46 (51.92)                                        
  6 Reilly, Jacob S            8 HERSHEY-MA           1:42.44    1:50.83        
                  50.85     1:50.83 (59.98)                                        
 -- Soltanov, Georgiy A        8 FSC-MA               1:37.06         NS        
 -- Seymour, James P           8 YORK Y-MA            1:37.01         NS        
 -- Binner, Aaron              8 LEBY-MA              1:54.09         NS        
 
Event 6  Girls 8 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tafuto, Vivi M             8 HERSHEY-MA           1:29.91    1:29.35        
                  42.30     1:29.35 (47.05)                                        
  2 Fistrovic, Nikki M         8 HERSHEY-MA           1:32.80    1:32.45        
                  43.05     1:32.45 (49.40)                                        
  3 Walter, Bethany            8 ACWS-MA              1:33.47    1:34.74        
                  44.63     1:34.74 (50.11)                                        
  4 Bode, Noelle L             8 HAY-MA               1:41.02    1:36.82        
                  45.58     1:36.82 (51.24)                                        
  5 Swartzell, Lillian K       8 EPAC-MA              1:35.75    1:37.45        
                  42.46     1:37.45 (54.99)                                        
  6 Reznitchenko, Inna V       8 WSY SWIMMING-MA      1:41.91    1:38.75        
                  46.50     1:38.75 (52.25)                                        
  7 Proctor, Sienna            8 LEBY-MA              1:45.48    1:39.57        
                  48.64     1:39.57 (50.93)                                        
  8 Day, Logan E               8 YORK Y-MA            1:39.54    1:41.68        
                  47.24     1:41.68 (54.44)                                        
  9 Metz, Karlee N             8 CHARGERS-MA          1:42.65    1:41.85        
                  45.94     1:41.85 (55.91)                                        
 10 Stachelek, Kayce M         8 HERSHEY-MA           1:50.45    1:44.34        
                  48.47     1:44.34 (55.87)                                        
 11 Armstrong, Annalise K      8 NYAC-MA              1:44.59    1:48.14        
                  50.70     1:48.14 (57.44)                                        
 12 Mart, Cassidy R            8 HAY-MA               1:42.84    1:48.31        
                  50.35     1:48.31 (57.96)                                        
 13 Clark, Hannah E            8 WSY SWIMMING-MA      1:53.23    1:50.28        
                  53.17     1:50.28 (57.11)                                        
 14 Walmer, Jenna              8 EAC-MA               2:02.06    1:51.50        
                  53.93     1:51.50 (57.57)                                        
 15 Feite, Toni E              8 NYAC-MA              1:53.87    1:52.21        
                  53.14     1:52.21 (59.07)                                        
 16 Zook, Bria D               8 CHARGERS-MA          2:03.93    1:55.26        
                  54.11   1:55.26 (1:01.15)                                        
 17 Salvaggio, Emily M         8 PACS-MA              1:58.45    1:58.82        
                  55.00   1:58.82 (1:03.82)                                        
 18 Rhoads, Rylie A            8 HERSHEY-MA           1:51.89    2:00.42        
                  56.62   2:00.42 (1:03.80)                                        
 19 Downey, Nicole A           8 HAY-MA               2:30.83    2:04.72        
                  55.24   2:04.72 (1:09.48)                                        
 20 Bani, Veronica J           8 WSY SWIMMING-MA           NT    2:27.43        
                1:06.92   2:27.43 (1:20.51)                                        
 -- McIntyre, Summer A         8 YORK Y-MA            1:21.92         DQ        
                  38.99          DQ (45.99)                                        
 -- Reilly, Sabrina R          8 HERSHEY-MA                NT         DQ        
                  50.31        DQ (1:05.03)                                        
 -- Morris, Taryn              8 ACWS-MA              1:48.59         DQ        
                  49.94          DQ (55.79)                                        
 -- Lyter, Kelsey J            8 FSC-MA               1:43.79         NS        
 -- Sweigart, Shana J          8 FSC-MA               1:41.43         NS        
 -- Illgenfritz, Emily R       8 YORK Y-MA            1:36.85         NS        
 -- Moffitt, Ana M             8 FSC-MA               1:30.17         NS        
 
Event 7  Boys 9 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stewart, Joshua H          9 WSY SWIMMING-MA      1:28.08    1:23.32        
                  38.10     1:23.32 (45.22)                                        
  2 Apa, Sam S                 9 WSY SWIMMING-MA      1:24.36    1:23.65        
                  40.12     1:23.65 (43.53)                                        
  3 Tanguay, Henry L           9 WSY SWIMMING-MA      1:26.90    1:24.27        
                  39.65     1:24.27 (44.62)                                        
  4 Lloyd, Ian E               9 NORTHERN DAUPHIN-MA  1:22.92    1:24.64        
                  39.30     1:24.64 (45.34)                                        
  5 Zimmerman, Michael         9 CVAC-MA              1:26.07    1:25.51        
                  39.29     1:25.51 (46.22)                                        
  6 Francis, Nicholas          9 CVAC-MA              1:31.92    1:26.95        
                  41.33     1:26.95 (45.62)                                        
  7 Wildeson, Cohen            9 CHARGERS-MA          1:42.44    1:40.66        
                  47.74     1:40.66 (52.92)                                        
  8 Brehm, Mason               9 LEBY-MA              1:46.68    1:41.50        
                  44.13     1:41.50 (57.37)                                        
 -- Keith, Justin              9 EAC-MA                    NT         DQ        
                  51.25          DQ (55.52)                                        
 -- Luttrell, Zach W           9 PACS-MA              1:24.20         DQ        
                  37.82          DQ (47.15)                                        
 -- Gabriel, Brandon           9 GETTYSBURG-MA             NT         DQ        
                  42.35          DQ (56.46)                                        
 -- Boyer, DJ A                9 YORK Y-MA            1:28.19         NS        
 -- Bereznay, Brayden          9 YORK Y-MA            1:29.52         NS        
 -- Antonetti, John            9 EAC-MA               1:38.93         NS        
 -- Koller, Jonny C            9 FSC-MA               1:46.09         NS        
 
Event 8  Girls 9 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Raab, Meaghan M            9 HERSHEY-MA           1:16.22    1:15.13        
                  33.85     1:15.13 (41.28)                                        
  2 Bixler, Alyssa             9 YORK Y-MA            1:20.21    1:19.36        
                  36.93     1:19.36 (42.43)                                        
  3 Schmittle, Emily A         9 YORK Y-MA            1:18.65    1:21.39        
                  36.46     1:21.39 (44.93)                                        
  4 Wingert, Katie             9 LVO-MA               1:20.00    1:22.53        
                  35.30     1:22.53 (47.23)                                        
  5 Munshower, Alexis          9 NYAC-MA              1:21.92    1:22.57        
                  37.48     1:22.57 (45.09)                                        
  6 Vaughn, Haley R            9 YORK Y-MA            1:27.29    1:27.08        
                  41.08     1:27.08 (46.00)                                        
  7 Clauser, Elizabeth L       9 HAY-MA               1:29.18    1:28.58        
                  38.75     1:28.58 (49.83)                                        
  8 Amsbaugh, Anna A           9 CYAA-MA              1:45.31    1:29.24        
                  42.04     1:29.24 (47.20)                                        
  9 Young, Jenny S             9 HERSHEY-MA           1:32.91    1:29.46        
                  40.62     1:29.46 (48.84)                                        
 10 Whalen, Brett B            9 WSY SWIMMING-MA      1:31.58    1:31.06        
                  41.74     1:31.06 (49.32)                                        
 11 Sinclair, Olivia A         9 WSY SWIMMING-MA      1:38.30    1:33.48        
                  42.95     1:33.48 (50.53)                                        
 12 Metz, Kylee E              9 CHARGERS-MA          1:28.20    1:33.73        
                  44.84     1:33.73 (48.89)                                        
 13 Kent, Carley K             9 WSY SWIMMING-MA      1:46.09    1:33.82        
                  44.71     1:33.82 (49.11)                                        
 14 Dolan, Karly               9 EAC-MA               1:33.42    1:34.09        
                  42.44     1:34.09 (51.65)                                        
 15 Crownover, Hayley          9 MSC-MA               1:39.24    1:35.13        
                  43.42     1:35.13 (51.71)                                        
 16 Eline, Ellen E             9 YORK Y-MA            1:36.27    1:36.34        
                  46.26     1:36.34 (50.08)                                        
 17 Kilgallen, Bridget K       9 HERSHEY-MA           1:43.41    1:36.93        
                  42.35     1:36.93 (54.58)                                        
 18 Snyder, Natalie            9 CVAC-MA              1:39.16    1:39.51        
                  46.18     1:39.51 (53.33)                                        
 19 Peachey, Krista            9 PSHAC                1:54.64    1:40.81        
                  47.42     1:40.81 (53.39)                                        
 20 Clark, MaryGrace           9 CVAC-MA              1:57.47    1:41.15        
                  45.77     1:41.15 (55.38)                                        
 21 Basso, Erin N              9 EPAC-MA              1:40.18    1:42.21        
                  44.77     1:42.21 (57.44)                                        
 22 Stump, Casey L             9 HERSHEY-MA           1:44.16    1:42.70        
                  47.69     1:42.70 (55.01)                                        
 23 Doty, Alexandria M         9 YORK Y-MA            1:44.05    1:43.70        
                  49.15     1:43.70 (54.55)                                        
 24 Fowler, Karen E            9 NYAC-MA              1:50.69    1:53.60        
                  52.70   1:53.60 (1:00.90)                                        
 -- DeMaio, Alexa N            9 FSC-MA               1:36.48         NS        
 
Event 9  Boys 5 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Luttrell, Cole             5 PACS-MA                32.31      34.32        
  2 Foster, Tyler              5 GETTYSBURG-MA          31.85      34.96        
  3 Burger, Kyle               4 EAC-MA                 38.21      41.52        
  4 Massie, William B          5 WSY SWIMMING-MA        38.42      45.36        
 
Event 10  Girls 5 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Raab, Allie J              5 HERSHEY-MA             20.10      21.79        
  2 Shay, Brianna A            5 PACS-MA                25.39      29.54        
  3 King, Caelyn K             5 EPAC-MA                27.08      30.34        
  4 Epler, lauren N            5 HERSHEY-MA             29.33      36.26        
  5 Schleig, Briana            5 PSHAC                  34.95      39.63        
  6 Cook, Calle                5 ACWS-MA                35.72      41.74        
  7 Tafuto, Sally E            5 HERSHEY-MA             35.15      49.25        
 -- Schappell, Ariana E        5 PACS-MA                39.58        SCR        
 -- Hamilton, Afton B          5 PACS-MA              1:03.90        SCR        
 -- Kline, Vyktoria            5 LEBY-MA                36.31        SCR        
 
Event 11  Boys 6 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Deckman, Jacob             6 CVAC-MA                17.99      16.77        
  2 Walter, Chris              6 ACWS-MA                17.95      18.43        
  3 Koch, John A               6 YORK Y-MA              19.00      19.51        
  4 Koch, Michael A            6 YORK Y-MA              18.29      19.61        
  5 Anderson, Jarod T          6 WSY SWIMMING-MA        20.14      21.49        
  6 Stare, Weston              6 MSC-MA                 20.91      22.81        
  7 Cowden, Alex               6 GETTYSBURG-MA          22.87      22.97        
  8 Black, Royce               6 CYAA-MA                25.41      23.69        
  9 Francis, Tyler             6 CVAC-MA                24.56      24.78        
 10 Bouslough, Jake G          6 HERSHEY-MA             24.86      24.83        
 11 Perry, Nick R              6 WSY SWIMMING-MA        24.57      25.60        
 12 Roadcap, Mason M           6 NORTHERN DAUPHIN-MA    23.07      26.05        
 13 Contesible, Joe M          6 FSC-MA                 48.22      39.60        
 -- Kirby, Mason T             6 YORK Y-MA              24.10         NS        
 -- Boyer, David B             6 YORK Y-MA              21.38         NS        
 -- Moffitt, Matthew J         6 FSC-MA                 17.94         NS        
 -- Seymour, Grant D           6 YORK Y-MA              24.11         NS        
 
Event 12  Girls 6 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lloyd, Tatum M             6 NORTHERN DAUPHIN-MA    19.50      20.10        
  2 Waughen, Amy               6 PSHAC                  22.33      20.64        
  3 Mulkey, Claire             6 JVYMCA                 20.52      22.20        
  4 Surfus, Taylor M           6 HERSHEY-MA             21.58      24.51        
  5 Brubaker, Catherine        6 NYAC-MA                23.37      25.02        
  6 Brock, Emilee              6 PSHAC                  24.42      26.10        
  7 Rampulla, Emma             6 SMSC-MA                23.99      26.16        
  8 Limberg, Nicole            6 CYAA-MA                26.93      26.87        
  9 Lecrone, Camille K         6 HAY-MA                 24.90      28.82        
 10 Armstrong, Kathryn J       6 NYAC-MA                28.39      30.10        
 11 McCreary, Elizabeth        6 SMSC-MA                29.74      30.35        
 12 Cowden, Olivia             6 GETTYSBURG-MA          23.37      30.91        
 13 Auriemma, Ashlyn           6 MSC-MA                 28.49      35.98        
 -- Elrod, Kailey E            6 PACS-MA                35.25         NS        
 -- Weik, Megan R              6 FSC-MA                 30.98         NS        
 
Event 13  Boys 7 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Snyder, Zachary            7 CVAC-MA                16.09      16.23        
  2 Koch, Joseph A             7 YORK Y-MA              14.85      16.64        
  3 Chu, Benjamin S            7 YORK Y-MA              17.92      17.64        
  4 Nasta, Adam                7 HERSHEY-MA             19.53      19.18        
  5 Weikert, Bobby             7 GETTYSBURG-MA          19.70      19.91        
  6 Kinch, Greg J              7 CHARGERS-MA            18.35      20.20        
  7 Osterhoudt, Hunter J       7 NYAC-MA                17.60      20.64        
  8 Massie, George R           7 WSY SWIMMING-MA        21.04      21.65        
  9 Ceneviva, Matt R           7 HERSHEY-MA             19.93      22.18        
 10 Balint, Johnny             7 PSHAC                  21.03      22.61        
 11 Dolan, Ethan               7 SMSC-MA                24.69      25.10        
 12 Butler, Brian M            7 WSY SWIMMING-MA        24.88      25.73        
 13 Kint, Matthew              7 CVAC-MA                27.80      28.08        
 -- Martino, Nick J            7 WSY SWIMMING-MA        25.52         NS        
 
Event 14  Girls 7 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sweeney, Lili P            7 YORK Y-MA              15.40      15.96        
  2 Kopacko, Katelyn           7 MSC-MA                 16.64      16.55        
  3 Small, Summer R            7 HAY-MA                 16.69      16.56        
  4 Stoner, Samantha           7 EAC-MA                 17.80      17.86        
  5 Hoover, Taylor C           7 YORK Y-MA              16.46      18.24        
  6 Duck, Olivia               7 HERSHEY-MA             19.43      18.41        
  7 Rampulla, Olivia           7 SMSC-MA                18.71      19.15        
  8 Kappenhagen, Ava I         7 NORTHERN DAUPHIN-MA    20.44      19.38        
  9 Clark, Moriah              7 CVAC-MA                17.24      19.72        
 10 Luttrell, Kiersten C       7 PACS-MA                19.73      19.85        
 11 Cook, Cameryn              7 ACWS-MA                20.00      19.99        
 12 Grantham, Caitlyn M        7 GETTYSBURG-MA          19.78      20.15        
 13 Kent, Grace M              7 WSY SWIMMING-MA        21.07      20.78        
 14 Zelko, Amber               7 PSHAC                  21.05      21.20        
 15 Giovanniello, Natalie S    7 HERSHEY-MA             21.31      21.23        
 16 Szajnuk, Kimmi A           7 EPAC-MA                19.45      21.48        
 17 Croxall, Emily S           7 HERSHEY-MA             21.46      21.54        
 18 Epler, Meghan E            7 HERSHEY-MA             21.71      21.90        
 19 DeSimone, Olivia           7 ACWS-MA                25.92      22.46        
 20 Ross, Katherine            7 WSY SWIMMING-MA           NT      22.94        
 21 Murray, Zoe A              7 HERSHEY-MA             21.38      23.00        
 22 Waverka, Grace E           7 HERSHEY-MA             23.13      23.41        
 23 Lodovici, Gabby            7 NYAC-MA                27.59      24.35        
 24 Flenner, Amanda            7 SMSC-MA                24.25      25.24        
 25 Kern, Kaitlyn M            7 PACS-MA                26.87      26.70        
 26 Peachey, Taylor            7 PSHAC                  30.54      28.76        
 27 Guise, Lauren A            7 GETTYSBURG-MA          30.79      29.51        
 28 Smuts, Rachel              7 PSHAC                  30.46      33.31        
 -- Baker, Emily               7 EAC-MA                 27.70         NS        
 
Event 15  Boys 8 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stewart, Noah              8 YORK Y-MA              14.74      14.66        
  2 Raab, Timothy J            8 HERSHEY-MA             14.56      14.75        
  3 Johnston, Ben M            8 WSY SWIMMING-MA        15.70      15.61        
  4 Francis, Benjamin          8 CVAC-MA                16.77      16.13        
  5 Ceneviva, Zach J           8 HERSHEY-MA             15.65      16.19        
  6 Nickol, Andrew T           8 HAY-MA                 19.64      17.69        
  7 Lytle, Jordan A            8 HAY-MA                 18.65      18.29        
  8 Auriemma, Colin            8 MSC-MA                 18.13      18.69        
  9 Seymour, James P           8 YORK Y-MA              16.80      39.60        
 -- Soltanov, Georgiy A        8 FSC-MA                 17.89         NS        
 -- Becket, Maximilian L       8 YORK Y-MA              16.64         NS        
 -- Binner, Aaron              8 LEBY-MA                17.89         NS        
 -- Bonson, Zachary J          8 JVYMCA                 18.16         NS        
 -- Graffis, Owen              8 CYAA-MA                18.55         NS        
 
Event 16  Girls 8 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schmittle, Anna            8 YORK Y-MA              14.34      15.10        
  2 Johnson, Christina S       8 WSY SWIMMING-MA        15.69      15.51        
  3 Lyons, Peyten              8 PACS-MA                15.67      15.73        
  4 Fistrovic, Nikki M         8 HERSHEY-MA             15.91      15.96        
  5 Curtin, Riley N            8 HERSHEY-MA             17.06      16.44        
  6 Bode, Noelle L             8 HAY-MA                 17.31      17.06        
  7 Day, Logan E               8 YORK Y-MA              16.75      17.27        
  8 Metz, Karlee N             8 CHARGERS-MA            16.93      18.22        
  9 Walmer, Jenna              8 EAC-MA                 16.79      18.33        
 10 Perry, Taylor G            8 WSY SWIMMING-MA        19.65      18.69        
 11 Lecrone, Olivia V          8 HAY-MA                 18.27      18.79        
 12 Zook, Bria D               8 CHARGERS-MA            20.90      19.46        
 13 Feite, Toni E              8 NYAC-MA                20.20      19.48        
 14 Kenee, Emma B              8 WSY SWIMMING-MA        18.88      19.49        
 15 Burger, Sarah E            8 EAC-MA                 19.73      19.60        
 16 Wawrousek, Mickayla M      8 YORK Y-MA              20.01      19.76        
 17 Waughen, Kelsey            8 PSHAC                  21.65      21.76        
 18 Shank, McKenzie            8 NYAC-MA                20.38      21.85        
 19 Mastrine, Cara G           8 EPAC-MA                22.92      23.11        
 20 Hammond, Liz               8 SMSC-MA                26.37      26.16        
 -- Stachelek, Kayce M         8 HERSHEY-MA                NT     X17.20        
 -- Contesible, Valerie        8 FSC-MA                    NT     X58.02        
 -- Linder, Jena               8 NYAC-MA                19.74         NS        
 -- Lyter, Kelsey J            8 FSC-MA                 18.13         NS        
 -- Sweigart, Shana J          8 FSC-MA                 16.67         NS        
 -- Moffitt, Ana M             8 FSC-MA                 15.72         NS        
 -- Illgenfritz, Emily R       8 YORK Y-MA              16.58         NS        
 
Event 17  Boys 9 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stewart, Joshua H          9 WSY SWIMMING-MA        33.11      32.99        
  2 Apa, Sam S                 9 WSY SWIMMING-MA        32.93      33.10        
  3 Francis, Nicholas          9 CVAC-MA                33.88      33.62        
  4 Luttrell, Zach W           9 PACS-MA                32.78      34.07        
  5 Richwine, Noah A           9 NYAC-MA                35.46      34.10        
  6 Gabriel, Brandon           9 GETTYSBURG-MA          41.16      35.33        
  7 Wildeson, Cohen            9 CHARGERS-MA            37.12      35.71        
  8 Waters, James X            9 PACS-MA                36.62      35.86        
  9 Brehm, Mason               9 LEBY-MA                37.38      36.49        
 10 Leighton, John             9 CVAC-MA                37.73      36.56        
 11 Kilgallen, Patrick J       9 HERSHEY-MA             36.93      36.64        
 12 Hershey, Simon             9 CYAA-MA                36.48      36.93        
 13 Keith, Justin              9 EAC-MA                 39.07      39.31        
 14 Duck, Isaiah M             9 HERSHEY-MA             41.00      40.23        
 15 Sanders, Jack              9 SMSC-MA                40.82      40.59        
 16 Massie, Bennett B          9 WSY SWIMMING-MA        47.30      41.57        
 17 Yang, Gary W               9 HERSHEY-MA             41.38      42.25        
 18 Tkachenko, Nazar           9 HERSHEY-MA             42.87      42.50        
 19 Bode, Zachary K            9 HAY-MA                 37.25      44.92        
 20 Spangler, Benjamin J       9 YORK Y-MA              46.52      47.03        
 -- Boyer, DJ A                9 YORK Y-MA              31.67         NS        
 -- Koller, Jonny C            9 FSC-MA                 41.77         NS        
 -- Antonetti, John            9 EAC-MA                 38.91         NS        
 -- Seibel, Scott D            9 PACS-MA                56.82         NS        
 -- Bereznay, Brayden          9 YORK Y-MA              33.98         NS        
 -- Kerestes, Hunter K         9 YORK Y-MA              35.51         NS        
 
Event 18  Girls 9 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Raab, Meaghan M            9 HERSHEY-MA             28.67      29.49        
  2 Bixler, Alyssa             9 YORK Y-MA              30.84      30.72        
  3 Schmittle, Emily A         9 YORK Y-MA              30.61      30.73        
  4 Bleiler, Madison B         9 NYAC-MA                30.84      32.03        
  5 Whalen, Brett B            9 WSY SWIMMING-MA        32.82      32.53        
  6 Munshower, Alexis          9 NYAC-MA                33.53      32.74        
  7 Shirtliff, Samantha L      9 WSY SWIMMING-MA        32.87      32.94        
  8 Amsbaugh, Anna A           9 CYAA-MA                32.84      33.50        
  9 Vaughn, Haley R            9 YORK Y-MA              32.08      33.66        
 10 Dixon, Mandy C             9 WSY SWIMMING-MA        35.24      34.46        
 11 Foltz, Ashley A            9 WSY SWIMMING-MA        35.20      34.75        
 12 Clauser, Elizabeth L       9 HAY-MA                 34.30      35.18        
 13 Eline, Ellen E             9 YORK Y-MA              34.13      35.32        
 14 Johnson, McKenzie B        9 CHARGERS-MA            35.15      35.61        
 15 Young, Jenny S             9 HERSHEY-MA             37.81      36.05        
 16 Metz, Kylee E              9 CHARGERS-MA            35.01      36.93        
 17 Kilgallen, Bridget K       9 HERSHEY-MA             38.57      37.28        
 18 Stump, Casey L             9 HERSHEY-MA             36.24      37.33        
 19 Kent, Carley K             9 WSY SWIMMING-MA        38.88      37.44        
 20 Dolan, Karly               9 EAC-MA                 35.14      37.60        
 21 Snyder, Natalie            9 CVAC-MA                38.16      37.82        
 22 Sinclair, Olivia A         9 WSY SWIMMING-MA        37.39      38.48        
 23 Otto, Lauren               9 SMSC-MA                37.74      38.77        
 24 Crownover, Hayley          9 MSC-MA                 37.07      38.87        
 25 Clark, MaryGrace           9 CVAC-MA                38.95      39.24        
 25 Basso, Erin N              9 EPAC-MA                37.79      39.24        
 27 Peachey, Krista            9 PSHAC                  40.24      40.44        
 28 Guise, Claudia             9 GETTYSBURG-MA          42.20      40.83        
 29 Stare, Megan               9 MSC-MA                 39.94      42.09        
 30 Fenerty, Rachel N          9 EPAC-MA                42.20      42.40        
 31 Spong, Sophia B            9 HERSHEY-MA             47.61      45.92        
 32 Fowler, Karen E            9 NYAC-MA                47.87      50.11        
 33 Brown, Hannah              9 PSHAC                  45.76      50.80        
 -- Hoover, Avery M            9 FSC-MA                 36.27         NS        
 -- Brockington, Amber N       9 YORK Y-MA              34.76         NS        
 -- Graffis, Anna              9 CYAA-MA                40.07         NS        
 
Event 19  Boys 5 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Foster, Tyler              5 GETTYSBURG-MA          30.70      30.87        
  2 Luttrell, Cole             5 PACS-MA                38.88      45.49        
  3 Burger, Kyle               4 EAC-MA                 47.02      46.54        
  4 Massie, William B          5 WSY SWIMMING-MA        57.49    1:08.58        
 
Event 20  Girls 5 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Raab, Allie J              5 HERSHEY-MA             23.79      27.54        
  2 King, Caelyn K             5 EPAC-MA                27.99      30.74        
  3 Shay, Brianna A            5 PACS-MA                33.18      35.39        
  4 Epler, lauren N            5 HERSHEY-MA             34.72      39.20        
  5 Reichelderfer, Abbie       5 CHARGERS-MA               NT      41.44        
  6 Cook, Calle                5 ACWS-MA                39.59      44.68        
  7 Schleig, Briana            5 PSHAC                  41.30      50.80        
  8 Tafuto, Sally E            5 HERSHEY-MA             34.57    1:01.91        
 -- Hamilton, Afton B          5 PACS-MA              1:04.45        SCR        
 -- Kline, Vyktoria            5 LEBY-MA                31.23        SCR        
 -- Schappell, Ariana E        5 PACS-MA                50.09        SCR        
 
Event 21  Boys 6 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walter, Chris              6 ACWS-MA                21.94      23.41        
  2 Koch, Michael A            6 YORK Y-MA              22.56      23.73        
  3 Koch, John A               6 YORK Y-MA              23.00      23.75        
  4 Anderson, Jarod T          6 WSY SWIMMING-MA        26.27      25.70        
  5 Stare, Weston              6 MSC-MA                 26.81      25.76        
  6 Black, Royce               6 CYAA-MA                26.97      26.92        
  7 Cowden, Alex               6 GETTYSBURG-MA          28.54      27.50        
  8 Perry, Nick R              6 WSY SWIMMING-MA        31.02      29.90        
  9 Bouslough, Jake G          6 HERSHEY-MA             30.66      31.86        
 10 Roadcap, Mason M           6 NORTHERN DAUPHIN-MA    29.59      33.12        
 11 Francis, Tyler             6 CVAC-MA                33.80      35.59        
 12 Contesible, Joe M          6 FSC-MA                 40.87      39.93        
 -- Boyer, David B             6 YORK Y-MA              27.47         NS        
 -- Seymour, Grant D           6 YORK Y-MA              27.96         NS        
 -- Moffitt, Matthew J         6 FSC-MA                 22.90         NS        
 -- Dengler, Jack T            6 WSY SWIMMING-MA           NT         NS        
 -- Kirby, Mason T             6 YORK Y-MA              27.52        SCR        
 
Event 22  Girls 6 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lloyd, Tatum M             6 NORTHERN DAUPHIN-MA    23.15      24.59        
  2 Cowden, Olivia             6 GETTYSBURG-MA          28.63      25.72        
  3 Mulkey, Claire             6 JVYMCA                 25.50      26.43        
  4 Brock, Emilee              6 PSHAC                  28.26      26.75        
  5 Waughen, Amy               6 PSHAC                  28.16      28.07        
  6 Limberg, Nicole            6 CYAA-MA                29.40      28.48        
  7 Armstrong, Kathryn J       6 NYAC-MA                30.18      28.79        
  8 Surfus, Taylor M           6 HERSHEY-MA             30.72      29.37        
  9 Brubaker, Catherine        6 NYAC-MA                28.19      30.94        
 10 Rampulla, Emma             6 SMSC-MA                30.33      31.65        
 11 McCreary, Elizabeth        6 SMSC-MA                35.61      35.15        
 12 Lecrone, Camille K         6 HAY-MA                 35.34      36.95        
 13 Auriemma, Ashlyn           6 MSC-MA                 39.23      42.40        
 -- Weik, Megan R              6 FSC-MA                 32.56         NS        
 -- Elrod, Kailey E            6 PACS-MA                48.64         NS        
 
Event 23  Boys 7 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stewart, Coleman           7 YORK Y-MA              18.97      19.12        
  2 Snyder, Zachary            7 CVAC-MA                21.72      19.83        
  3 Osterhoudt, Hunter J       7 NYAC-MA                22.17      23.24        
  4 Weikert, Bobby             7 GETTYSBURG-MA          25.53      23.27        
  5 Nasta, Adam                7 HERSHEY-MA             23.68      24.31        
  6 Balint, Johnny             7 PSHAC                  24.33      24.43        
  7 Apa, Alex M                7 WSY SWIMMING-MA        25.13      25.06        
  8 Massie, George R           7 WSY SWIMMING-MA        24.72      25.40        
  9 Bennett, Kodi K            7 CHARGERS-MA            29.74      25.77        
 10 Butler, Brian M            7 WSY SWIMMING-MA        29.26      26.97        
 11 Dolan, Ethan               7 SMSC-MA                25.15      26.98        
 12 Ceneviva, Matt R           7 HERSHEY-MA             25.11      27.09        
 13 Kint, Matthew              7 CVAC-MA                35.05      31.81        
 -- Martino, Nick J            7 WSY SWIMMING-MA        29.78         NS        
 
Event 24  Girls 7 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sweeney, Lili P            7 YORK Y-MA              19.14      20.14        
  2 Barone, Oriana B           7 LEBY-MA                20.95      20.50        
  3 Kopacko, Katelyn           7 MSC-MA                 20.08      20.79        
  4 Vaughn, Carley E           7 YORK Y-MA              20.21      21.64        
  5 Rampulla, Olivia           7 SMSC-MA                21.86      23.33        
  6 Doty, Megan E              7 YORK Y-MA              23.28      23.54        
  6 Duck, Olivia               7 HERSHEY-MA             21.82      23.54        
  8 Murray, Zoe A              7 HERSHEY-MA             24.82      23.75        
  9 Cook, Cameryn              7 ACWS-MA                23.45      24.14        
 10 Luttrell, Kiersten C       7 PACS-MA                23.65      24.29        
 11 Kappenhagen, Ava I         7 NORTHERN DAUPHIN-MA    22.17      24.59        
 12 Luft, Rebecca E            7 NYAC-MA                23.01      24.60        
 13 Ross, Katherine            7 WSY SWIMMING-MA        24.88      25.18        
 14 Epler, Meghan E            7 HERSHEY-MA             24.88      26.02        
 15 Clark, Moriah              7 CVAC-MA                24.28      26.11        
 15 Szajnuk, Kimmi A           7 EPAC-MA                24.15      26.11        
 17 DeSimone, Olivia           7 ACWS-MA                26.62      26.20        
 18 Deardorff, Ashley J        7 NYAC-MA                25.01      26.58        
 19 Kent, Grace M              7 WSY SWIMMING-MA        27.54      26.74        
 20 Giovanniello, Natalie S    7 HERSHEY-MA             27.03      27.33        
 21 Oh, Sarah M                7 HERSHEY-MA             25.74      27.35        
 22 Lodovici, Gabby            7 NYAC-MA                30.95      27.46        
 23 Kern, Kaitlyn M            7 PACS-MA                27.49      27.67        
 24 Zelko, Amber               7 PSHAC                  25.17      28.48        
 25 Croxall, Emily S           7 HERSHEY-MA             26.05      28.52        
 26 Waverka, Grace E           7 HERSHEY-MA             29.55      30.26        
 27 Guise, Lauren A            7 GETTYSBURG-MA          32.59      31.07        
 28 Flenner, Amanda            7 SMSC-MA                30.85      32.71        
 29 Peachey, Taylor            7 PSHAC                  27.97      35.21        
 30 Smuts, Rachel              7 PSHAC                  34.19      35.54        
 -- Baker, Emily               7 EAC-MA                 31.59         NS        
 
Event 25  Boys 8 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stewart, Noah              8 YORK Y-MA              17.90      17.63        
  2 Reilly, Jacob S            8 HERSHEY-MA             24.75      20.29        
  3 Ceneviva, Zach J           8 HERSHEY-MA             19.75      20.41        
  4 Drexler, Will H            8 HERSHEY-MA             19.58      21.17        
  5 Nickol, Andrew T           8 HAY-MA                 23.41      22.96        
  6 Cawley, Andrew             8 SMSC-MA                27.90      25.73        
  7 Lytle, Jordan A            8 HAY-MA                 24.00      26.19        
 -- Becket, Maximilian L       8 YORK Y-MA              18.89         NS        
 -- Seymour, James P           8 YORK Y-MA              20.28         NS        
 -- Bonson, Zachary J          8 JVYMCA                 23.81         NS        
 -- Soltanov, Georgiy A        8 FSC-MA                 21.06         NS        
 -- Binner, Aaron              8 LEBY-MA                   NT         NS        
 
Event 26  Girls 8 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Swartzell, Lillian K       8 EPAC-MA                18.16      18.85        
  2 Lyons, Peyten              8 PACS-MA                18.58      18.93        
  3 Reznitchenko, Inna V       8 WSY SWIMMING-MA        19.91      19.02        
  4 McIntyre, Summer A         8 YORK Y-MA              18.79      19.60        
  5 Fistrovic, Nikki M         8 HERSHEY-MA             19.41      19.88        
  6 Armstrong, Annalise K      8 NYAC-MA                19.95      20.78        
  7 Metz, Karlee N             8 CHARGERS-MA            22.52      21.11        
  8 Bode, Noelle L             8 HAY-MA                 19.45      21.41        
  9 Reilly, Sabrina R          8 HERSHEY-MA             21.77      21.64        
 10 Tafuto, Vivi M             8 HERSHEY-MA             21.18      21.77        
 11 Walter, Bethany            8 ACWS-MA                21.04      22.04        
 12 Mart, Cassidy R            8 HAY-MA                 21.25      22.14        
 13 Johnson, Christina S       8 WSY SWIMMING-MA        22.62      22.33        
 14 Wawrousek, Mickayla M      8 YORK Y-MA              21.50      22.93        
 15 Kenee, Emma B              8 WSY SWIMMING-MA        23.23      23.65        
 16 Perry, Taylor G            8 WSY SWIMMING-MA        23.25      23.70        
 17 Feite, Toni E              8 NYAC-MA                22.14      23.73        
 18 Day, Logan E               8 YORK Y-MA              21.09      24.20        
 19 Rhoads, Rylie A            8 HERSHEY-MA             24.11      24.83        
 20 Burger, Sarah E            8 EAC-MA                    NT      25.16        
 21 Waughen, Kelsey            8 PSHAC                  26.17      25.75        
 22 Bani, Veronica J           8 WSY SWIMMING-MA        28.13      25.93        
 23 Shank, McKenzie            8 NYAC-MA                28.18      27.00        
 24 Mastrine, Cara G           8 EPAC-MA                27.84      27.10        
 25 Hammond, Liz               8 SMSC-MA                28.20      34.08        
 -- Contesible, Valerie        8 FSC-MA                    NT     X46.68        
 -- Lyter, Kelsey J            8 FSC-MA                 20.57         NS        
 -- Stachelek, Kayce M         8 HERSHEY-MA             22.68         NS        
 
Event 27  Boys 9 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stewart, Joshua H          9 WSY SWIMMING-MA        38.27      37.68        
  2 Tanguay, Henry L           9 WSY SWIMMING-MA        38.79      38.32        
  3 Luttrell, Zach W           9 PACS-MA                37.53      38.53        
  4 Zimmerman, Michael         9 CVAC-MA                39.10      39.76        
  5 Lloyd, Ian E               9 NORTHERN DAUPHIN-MA    40.07      41.60        
  6 Leighton, John             9 CVAC-MA                42.36      43.40        
  7 Waters, James X            9 PACS-MA                43.48      43.64        
  8 Brehm, Mason               9 LEBY-MA                43.39      43.96        
  9 Hill, Charles              9 MSC-MA                    NT      44.47        
 10 Duck, Isaiah M             9 HERSHEY-MA             45.01      44.93        
 11 Kilgallen, Patrick J       9 HERSHEY-MA             46.71      45.84        
 12 Gabriel, Brandon           9 GETTYSBURG-MA          46.46      46.65        
 13 Tkachenko, Nazar           9 HERSHEY-MA             50.23      48.88        
 14 Hershey, Simon             9 CYAA-MA                49.99      48.89        
 15 Richwine, Noah A           9 NYAC-MA                49.72      50.59        
 16 Keith, Justin              9 EAC-MA                 51.90      54.20        
 17 Yang, Gary W               9 HERSHEY-MA             56.04      55.09        
 18 Bode, Zachary K            9 HAY-MA               1:01.85      55.87        
 19 Spangler, Benjamin J       9 YORK Y-MA              56.26      55.90        
 20 Sanders, Jack              9 SMSC-MA              1:02.43      58.43        
 -- Boyer, DJ A                9 YORK Y-MA              38.59         NS        
 -- Kerestes, Hunter K         9 YORK Y-MA              40.67         NS        
 -- Bereznay, Brayden          9 YORK Y-MA              46.52         NS        
 -- Antonetti, John            9 EAC-MA                 48.84         NS        
 -- Koller, Jonny C            9 FSC-MA                    NT        SCR        
 -- Seibel, Scott D            9 PACS-MA              1:16.92        SCR        
 
Event 28  Girls 9 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bleiler, Madison B         9 NYAC-MA                36.07      35.44        
  2 Wingert, Katie             9 LVO-MA                 36.54      35.69        
  3 Shirtliff, Samantha L      9 WSY SWIMMING-MA        37.66      38.77        
  4 Schmittle, Emily A         9 YORK Y-MA              39.72      39.38        
  5 Whalen, Brett B            9 WSY SWIMMING-MA        38.79      40.11        
  6 Metz, Kylee E              9 CHARGERS-MA            39.98      40.44        
  7 Clauser, Elizabeth L       9 HAY-MA                 43.70      41.74        
  8 Johnson, McKenzie B        9 CHARGERS-MA            40.83      42.34        
  9 Foltz, Ashley A            9 WSY SWIMMING-MA        42.51      42.53        
 10 Amsbaugh, Anna A           9 CYAA-MA                42.22      42.62        
 11 Sinclair, Olivia A         9 WSY SWIMMING-MA        45.48      43.17        
 12 Young, Jenny S             9 HERSHEY-MA             43.80      43.62        
 13 Kilgallen, Bridget K       9 HERSHEY-MA             43.22      43.63        
 14 Snyder, Natalie            9 CVAC-MA                42.31      44.41        
 15 Dolan, Karly               9 EAC-MA                 42.98      45.05        
 16 Dixon, Mandy C             9 WSY SWIMMING-MA        45.85      46.43        
 17 Peachey, Krista            9 PSHAC                  44.59      47.00        
 18 Basso, Erin N              9 EPAC-MA                43.78      47.04        
 19 Otto, Lauren               9 SMSC-MA                52.78      47.44        
 20 Stump, Casey L             9 HERSHEY-MA             46.36      49.06        
 21 Doty, Alexandria M         9 YORK Y-MA              49.16      49.32        
 22 Guise, Claudia             9 GETTYSBURG-MA          53.51      50.86        
 23 Stare, Megan               9 MSC-MA                 52.78      52.72        
 24 Fenerty, Rachel N          9 EPAC-MA                53.29      53.30        
 25 Spong, Sophia B            9 HERSHEY-MA             50.47      53.77        
 26 Fowler, Karen E            9 NYAC-MA                56.85      57.96        
 27 Clark, MaryGrace           9 CVAC-MA                51.51      58.13        
 -- DeMaio, Alexa N            9 FSC-MA                 44.83         NS        
 -- Brockington, Amber N       9 YORK Y-MA              40.91         NS        
 -- Hoover, Avery M            9 FSC-MA                    NT         NS        
 
Event 29  Boys 6 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Anderson, Jarod T          6 WSY SWIMMING-MA        27.22      29.26        
  2 Francis, Tyler             6 CVAC-MA                32.82      30.72        
 -- Koch, John A               6 YORK Y-MA                 NT     X29.62        
 -- Stare, Weston              6 MSC-MA                    NT         DQ        
 -- Contesible, Joe M          6 FSC-MA                 49.82         DQ        
 -- Kirby, Mason T             6 YORK Y-MA                 NT         NS        
 -- Moffitt, Matthew J         6 FSC-MA                 28.00         NS        
 -- Seymour, Grant D           6 YORK Y-MA              36.67         NS        
 
Event 30  Girls 6 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Raab, Allie J              5 HERSHEY-MA             28.66      32.11        
  2 Mulkey, Claire             6 JVYMCA                 32.39      33.51        
  3 Lecrone, Camille K         6 HAY-MA                    NT      35.91        
  4 Armstrong, Kathryn J       6 NYAC-MA                   NT      38.43        
  5 Cowden, Olivia             6 GETTYSBURG-MA          36.61      38.95        
  6 Waughen, Amy               6 PSHAC                  38.49      39.51        
 -- Weik, Megan R              6 FSC-MA                    NT         DQ        
 -- Elrod, Kailey E            6 PACS-MA                54.54         NS        
 
Event 31  Boys 7 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Koch, Joseph A             7 YORK Y-MA              21.51      22.38        
  2 Chu, Benjamin S            7 YORK Y-MA              23.89      25.31        
  3 Kinch, Greg J              7 CHARGERS-MA            23.85      26.53        
  4 Bennett, Kodi K            7 CHARGERS-MA            26.83      28.26        
  5 Apa, Alex M                7 WSY SWIMMING-MA        28.16      28.99        
  6 Massie, George R           7 WSY SWIMMING-MA        28.98      30.09        
  7 Ceneviva, Matt R           7 HERSHEY-MA             30.62      30.89        
 -- Butler, Brian M            7 WSY SWIMMING-MA           NT        SCR        
 -- Martino, Nick J            7 WSY SWIMMING-MA           NT        SCR        
 
Event 32  Girls 7 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kopacko, Katelyn           7 MSC-MA                 22.59      23.03        
  2 Giamber, Sarah             7 CHARGERS-MA            24.05      24.68        
  3 Luft, Rebecca E            7 NYAC-MA                25.36      25.65        
  4 Hoover, Taylor C           7 YORK Y-MA              24.64      26.04        
  5 Kent, Grace M              7 WSY SWIMMING-MA        27.60      26.90        
  6 Kappenhagen, Ava I         7 NORTHERN DAUPHIN-MA    26.75      27.38        
  7 Giovanniello, Natalie S    7 HERSHEY-MA             28.10      28.35        
  8 Seitz, Maria               7 MSC-MA                 33.29      33.83        
  9 Croxall, Emily S           7 HERSHEY-MA             34.59      34.94        
 10 Vaughn, Carley E           7 YORK Y-MA              23.69      35.08        
 -- Miller, Grace G            7 HERSHEY-MA             26.15         DQ        
 -- Doty, Megan E              7 YORK Y-MA              29.36         DQ        
 -- Murray, Zoe A              7 HERSHEY-MA                NT         DQ        
 -- Deardorff, Ashley J        7 NYAC-MA                   NT         DQ        
 -- Guise, Lauren A            7 GETTYSBURG-MA          43.14         DQ        
 -- Ross, Katherine            7 WSY SWIMMING-MA        28.28         DQ        
 -- Waverka, Grace E           7 HERSHEY-MA                NT         DQ        
 -- Rampulla, Olivia           7 SMSC-MA                29.06         DQ        
 -- Small, Summer R            7 HAY-MA                 24.47         DQ        
 
Event 33  Boys 8 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Johnston, Ben M            8 WSY SWIMMING-MA        21.51      20.90        
  2 Raab, Timothy J            8 HERSHEY-MA             20.37      21.42        
  3 Ceneviva, Zach J           8 HERSHEY-MA             21.54      23.61        
  4 Auriemma, Colin            8 MSC-MA                 23.62      24.16        
  5 Francis, Benjamin          8 CVAC-MA                23.48      24.22        
  6 Reilly, Jacob S            8 HERSHEY-MA             24.51      25.19        
  7 Cawley, Andrew             8 SMSC-MA                   NT      32.38        
 -- Soltanov, Georgiy A        8 FSC-MA                 23.72         NS        
 -- Graffis, Owen              8 CYAA-MA                32.13        SCR        
 -- Becket, Maximilian L       8 YORK Y-MA              22.76        SCR        
 -- Bonson, Zachary J          8 JVYMCA                 27.77        SCR        
 
Event 34  Girls 8 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tafuto, Vivi M             8 HERSHEY-MA             19.55      20.81        
  2 McIntyre, Summer A         8 YORK Y-MA              20.62      22.35        
  3 Morris, Taryn              8 ACWS-MA                23.09      22.63        
  4 Curtin, Riley N            8 HERSHEY-MA             22.94      23.75        
  5 Bode, Noelle L             8 HAY-MA                 24.22      24.05        
  6 Lecrone, Olivia V          8 HAY-MA                 24.56      24.11        
  7 Walmer, Jenna              8 EAC-MA                 26.01      24.41        
  8 Metz, Karlee N             8 CHARGERS-MA            23.42      24.84        
  9 Proctor, Sienna            8 LEBY-MA                27.32      25.02        
 10 Stachelek, Kayce M         8 HERSHEY-MA             25.14      25.32        
 11 Burger, Sarah E            8 EAC-MA                 25.67      25.82        
 12 Armstrong, Annalise K      8 NYAC-MA                25.50      26.10        
 13 Zook, Bria D               8 CHARGERS-MA            28.75      26.94        
 14 Mart, Cassidy R            8 HAY-MA                 25.58      27.01        
 15 Downey, Nicole A           8 HAY-MA                 35.05      27.75        
 16 Salvaggio, Emily M         8 PACS-MA                26.26      27.86        
 17 Rhoads, Rylie A            8 HERSHEY-MA             25.66      28.76        
 18 Reilly, Sabrina R          8 HERSHEY-MA             27.96      29.57        
 19 Perry, Taylor G            8 WSY SWIMMING-MA           NT      29.66        
 20 Mastrine, Cara G           8 EPAC-MA                   NT      31.14        
 21 Kenee, Emma B              8 WSY SWIMMING-MA        32.65      31.30        
 22 Waughen, Kelsey            8 PSHAC                  28.47      31.40        
 23 Illgenfritz, Emily R       8 YORK Y-MA              23.67      40.15        
 -- Lyter, Kelsey J            8 FSC-MA                 24.45         NS        
 -- Linder, Jena               8 NYAC-MA                23.91         NS        
 -- Sweigart, Shana J          8 FSC-MA                 23.53         NS        
 
Event 35  Boys 9 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Apa, Sam S                 9 WSY SWIMMING-MA        41.03      41.50        
  2 Tanguay, Henry L           9 WSY SWIMMING-MA        44.47      44.01        
  3 Zimmerman, Michael         9 CVAC-MA                42.24      44.21        
  4 Stewart, Joshua H          9 WSY SWIMMING-MA        45.80      44.87        
  5 Francis, Nicholas          9 CVAC-MA                49.27      46.30        
  6 Wildeson, Cohen            9 CHARGERS-MA            50.83      51.21        
  7 Hill, Charles              9 MSC-MA                 54.70      54.73        
  8 Tkachenko, Nazar           9 HERSHEY-MA             57.48      55.63        
  9 Kilgallen, Patrick J       9 HERSHEY-MA             54.89      56.98        
 10 Bode, Zachary K            9 HAY-MA               1:00.57      57.36        
 11 Massie, Bennett B          9 WSY SWIMMING-MA        59.87      57.92        
 12 Spangler, Benjamin J       9 YORK Y-MA              57.29      58.30        
 13 Sanders, Jack              9 SMSC-MA                   NT    1:02.50        
 14 Yang, Gary W               9 HERSHEY-MA                NT    1:04.18        
 -- Keith, Justin              9 EAC-MA                 54.63         DQ        
 -- Richwine, Noah A           9 NYAC-MA              1:03.69         DQ        
 -- Seibel, Scott D            9 PACS-MA              1:09.75         NS        
 -- Kerestes, Hunter K         9 YORK Y-MA              50.47         NS        
 -- Bereznay, Brayden          9 YORK Y-MA              43.21         NS        
 -- Koller, Jonny C            9 FSC-MA                    NT         NS        
 
Event 36  Girls 9 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Raab, Meaghan M            9 HERSHEY-MA             37.50      38.88        
  2 Metz, Kylee E              9 CHARGERS-MA            45.46      46.60        
  3 Vaughn, Haley R            9 YORK Y-MA              47.35      47.25        
  4 Young, Jenny S             9 HERSHEY-MA             47.60      47.57        
  5 Kent, Carley K             9 WSY SWIMMING-MA        48.45      48.47        
  6 Eline, Ellen E             9 YORK Y-MA              48.32      48.93        
  7 Foltz, Ashley A            9 WSY SWIMMING-MA        48.12      49.04        
  8 Barone, Oriana B           7 LEBY-MA                   NT      51.42        
  9 Stump, Casey L             9 HERSHEY-MA             54.39      51.55        
 10 Fowler, Karen E            9 NYAC-MA                50.15      51.70        
 11 Clark, Hannah E            8 WSY SWIMMING-MA        55.12      52.09        
 12 Wawrousek, Mickayla M      8 YORK Y-MA              51.46      52.37        
 13 Peachey, Krista            9 PSHAC                  53.57      52.94        
 14 Dixon, Mandy C             9 WSY SWIMMING-MA        49.90      53.25        
 15 Clark, MaryGrace           9 CVAC-MA                52.08      53.79        
 16 Doty, Alexandria M         9 YORK Y-MA              53.66      56.56        
 17 Stare, Megan               9 MSC-MA                 58.75      56.60        
 18 Spong, Sophia B            9 HERSHEY-MA             55.53    1:01.47        
 -- Guise, Claudia             9 GETTYSBURG-MA          56.76         DQ        
 -- Fenerty, Rachel N          9 EPAC-MA                57.04         DQ        
 -- Brown, Hannah              9 PSHAC                     NT         DQ        
 -- Graffis, Anna              9 CYAA-MA                54.08         NS        
 -- Brockington, Amber N       9 YORK Y-MA              47.44         NS        
 -- Hoover, Avery M            9 FSC-MA                 52.26         NS        
 -- DeMaio, Alexa N            9 FSC-MA                 54.49         NS        
 
Event 37  Boys 6 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Deckman, Jacob             6 CVAC-MA                20.28      22.23        
  2 Koch, John A               6 YORK Y-MA              21.22      23.14        
  3 Koch, Michael A            6 YORK Y-MA              23.41      23.32        
  4 Cowden, Alex               6 GETTYSBURG-MA          25.89      25.75        
  5 Francis, Tyler             6 CVAC-MA                54.07      29.00        
  6 Perry, Nick R              6 WSY SWIMMING-MA        26.92      30.68        
  7 Black, Royce               6 CYAA-MA                44.68      45.57        
 -- Stare, Weston              6 MSC-MA                 31.43         DQ        
 -- Anderson, Jarod T          6 WSY SWIMMING-MA        27.85         DQ        
 -- Moffitt, Matthew J         6 FSC-MA                 23.89         NS        
 -- Boyer, David B             6 YORK Y-MA              28.78         NS        
 -- Seymour, Grant D           6 YORK Y-MA              31.87         NS        
 -- Contesible, Joe M          6 FSC-MA                 51.18         NS        
 
Event 38  Girls 6 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Surfus, Taylor M           6 HERSHEY-MA             28.53      25.97        
  2 Raab, Allie J              5 HERSHEY-MA             24.56      26.59        
  3 Lloyd, Tatum M             6 NORTHERN DAUPHIN-MA    27.41      27.58        
  4 Brubaker, Catherine        6 NYAC-MA                41.20      31.27        
  5 Shay, Brianna A            5 PACS-MA                   NT      37.88        
  6 Epler, lauren N            5 HERSHEY-MA                NT      50.25        
  7 McCreary, Elizabeth        6 SMSC-MA                40.62      53.60        
 -- Waughen, Amy               6 PSHAC                     NT         DQ        
 -- Lecrone, Camille K         6 HAY-MA                    NT         DQ        
 -- Mulkey, Claire             6 JVYMCA                 25.23         DQ        
 -- Elrod, Kailey E            6 PACS-MA                   NT         NS        
 -- Tafuto, Sally E            5 HERSHEY-MA                NT         NS        
 
Event 39  Boys 7 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stewart, Coleman           7 YORK Y-MA              16.92      17.85        
  2 Snyder, Zachary            7 CVAC-MA                18.48      20.26        
  3 Chu, Benjamin S            7 YORK Y-MA              18.83      20.70        
  4 Kinch, Greg J              7 CHARGERS-MA            21.01      21.40        
  5 Osterhoudt, Hunter J       7 NYAC-MA                22.19      25.37        
  6 Apa, Alex M                7 WSY SWIMMING-MA        26.46      29.27        
  7 Balint, Johnny             7 PSHAC                  29.12      29.38        
 
Event 40  Girls 7 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stoner, Samantha           7 EAC-MA                 19.68      18.59        
  2 Giamber, Sarah             7 CHARGERS-MA            19.45      19.68        
  3 Vaughn, Carley E           7 YORK Y-MA              18.77      19.71        
  4 Miller, Grace G            7 HERSHEY-MA             25.61      21.19        
  5 Small, Summer R            7 HAY-MA                 21.64      22.71        
  6 Grantham, Caitlyn M        7 GETTYSBURG-MA          25.34      23.41        
  7 Luttrell, Kiersten C       7 PACS-MA                27.61      24.25        
  8 Duck, Olivia               7 HERSHEY-MA                NT      24.36        
  9 Zelko, Amber               7 PSHAC                  23.44      26.25        
 10 Epler, Meghan E            7 HERSHEY-MA             28.21      27.86        
 11 Kappenhagen, Ava I         7 NORTHERN DAUPHIN-MA    31.99      28.34        
 12 Croxall, Emily S           7 HERSHEY-MA                NT      28.40        
 13 Oh, Sarah M                7 HERSHEY-MA             27.80      28.92        
 13 Szajnuk, Kimmi A           7 EPAC-MA                29.58      28.92        
 15 Seitz, Maria               7 MSC-MA                 33.51      36.77        
 -- Lodovici, Gabby            7 NYAC-MA                34.42         DQ        
 
Event 41  Boys 8 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stewart, Noah              8 YORK Y-MA              15.40      15.32        
  2 Raab, Timothy J            8 HERSHEY-MA             15.56      16.39        
  3 Drexler, Will H            8 HERSHEY-MA             17.26      16.72        
  4 Johnston, Ben M            8 WSY SWIMMING-MA        19.00      18.20        
  5 Lytle, Jordan A            8 HAY-MA                 23.75      23.39        
  6 Auriemma, Colin            8 MSC-MA                 29.72      28.35        
 -- Soltanov, Georgiy A        8 FSC-MA                 21.53         NS        
 -- Seymour, James P           8 YORK Y-MA              18.26         NS        
 -- Graffis, Owen              8 CYAA-MA                24.30         NS        
 
Event 42  Girls 8 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schmittle, Anna            8 YORK Y-MA              15.34      16.43        
  2 Johnson, Christina S       8 WSY SWIMMING-MA        16.98      17.45        
  3 McIntyre, Summer A         8 YORK Y-MA              16.50      17.46        
  4 Swartzell, Lillian K       8 EPAC-MA                17.75      17.97        
  5 Lyons, Peyten              8 PACS-MA                17.36      18.46        
  6 Tafuto, Vivi M             8 HERSHEY-MA             17.98      18.56        
  7 Morris, Taryn              8 ACWS-MA                20.10      19.67        
  8 Walter, Bethany            8 ACWS-MA                19.40      20.15        
  9 Lecrone, Olivia V          8 HAY-MA                 21.49      21.02        
 10 Curtin, Riley N            8 HERSHEY-MA             21.51      21.03        
 11 Perry, Taylor G            8 WSY SWIMMING-MA        21.12      21.69        
 12 Kenee, Emma B              8 WSY SWIMMING-MA        22.07      22.67        
 13 Burger, Sarah E            8 EAC-MA                 24.20      23.76        
 14 Salvaggio, Emily M         8 PACS-MA                21.71      25.50        
 15 Proctor, Sienna            8 LEBY-MA                23.83      25.81        
 16 Zook, Bria D               8 CHARGERS-MA            35.36      27.51        
 17 Downey, Nicole A           8 HAY-MA                    NT      29.68        
 18 Shank, McKenzie            8 NYAC-MA                30.77      31.14        
 19 Bani, Veronica J           8 WSY SWIMMING-MA        32.61      36.98        
 -- Sweigart, Shana J          8 FSC-MA                 19.89         NS        
 -- Illgenfritz, Emily R       8 YORK Y-MA              17.66         NS        
 -- Moffitt, Ana M             8 FSC-MA                 17.53         NS        
 
Event 43  Boys 9 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lloyd, Ian E               9 NORTHERN DAUPHIN-MA    37.49      37.67        
  2 Francis, Nicholas          9 CVAC-MA                39.07      38.69        
  3 Luttrell, Zach W           9 PACS-MA                39.30      39.02        
  4 Waters, James X            9 PACS-MA                45.64      45.97        
  5 Duck, Isaiah M             9 HERSHEY-MA             50.88      49.22        
  6 Leighton, John             9 CVAC-MA                49.82      49.81        
  7 Massie, Bennett B          9 WSY SWIMMING-MA           NT      58.93        
 
Event 44  Girls 9 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Raab, Meaghan M            9 HERSHEY-MA             30.28      31.76        
  2 Bixler, Alyssa             9 YORK Y-MA              34.26      33.85        
  3 Wingert, Katie             9 LVO-MA                 35.66      35.64        
  4 Schmittle, Emily A         9 YORK Y-MA              34.96      35.88        
  5 Munshower, Alexis          9 NYAC-MA                36.88      38.11        
  6 Johnson, McKenzie B        9 CHARGERS-MA            38.93      38.87        
  7 Bleiler, Madison B         9 NYAC-MA                38.69      39.56        
  8 Crownover, Hayley          9 MSC-MA                 42.29      41.65        
  9 Kilgallen, Bridget K       9 HERSHEY-MA             43.07      41.69        
 10 Dolan, Karly               9 EAC-MA                 40.37      42.00        
 11 Whalen, Brett B            9 WSY SWIMMING-MA        39.61      44.85        
 12 Stare, Megan               9 MSC-MA                 49.83      51.88        
 13 Doty, Alexandria M         9 YORK Y-MA                 NT      53.12        
 14 Basso, Erin N              9 EPAC-MA                47.69      53.96        
 15 Fenerty, Rachel N          9 EPAC-MA                   NT    1:00.44        
 16 Spong, Sophia B            9 HERSHEY-MA             54.93    1:01.14        
 -- DeMaio, Alexa N            9 FSC-MA                 47.13         NS        
 -- Brockington, Amber N       9 YORK Y-MA              43.96         NS        
 -- Graffis, Anna              9 CYAA-MA                55.71         NS        
 
Event 45  Boys 5 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Foster, Tyler              5 GETTYSBURG-MA        1:30.41    1:14.58        
 
Event 45  Boys 6 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Deckman, Jacob             6 CVAC-MA                41.36      38.86        
  2 Walter, Chris              6 ACWS-MA                41.87      43.13        
  3 Koch, Michael A            6 YORK Y-MA              43.19      44.25        
  4 Black, Royce               6 CYAA-MA                55.23      49.22        
  5 Roadcap, Mason M           6 NORTHERN DAUPHIN-MA    55.71      56.31        
 -- Boyer, David B             6 YORK Y-MA              48.12         NS        
 
Event 45  Boys 7 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Koch, Joseph A             7 YORK Y-MA              34.75      34.92        
  2 Stewart, Coleman           7 YORK Y-MA              34.89      35.01        
  3 Kinch, Greg J              7 CHARGERS-MA            47.82      43.89        
  4 Nasta, Adam                7 HERSHEY-MA             44.91      46.24        
  5 Weikert, Bobby             7 GETTYSBURG-MA          48.11      47.34        
  6 Bennett, Kodi K            7 CHARGERS-MA            51.04      50.34        
  7 Dolan, Ethan               7 SMSC-MA                53.11      50.61        
  8 Balint, Johnny             7 PSHAC                     NT      51.70        
  9 Butler, Brian M            7 WSY SWIMMING-MA      1:00.55      52.75        
 -- Martino, Nick J            7 WSY SWIMMING-MA      1:00.29         NS        
 
Event 46  Girls 5 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 King, Caelyn K             5 EPAC-MA              1:03.70    1:06.38        
  2 Epler, lauren N            5 HERSHEY-MA                NT    1:33.78        
 
Event 46  Girls 6 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lloyd, Tatum M             6 NORTHERN DAUPHIN-MA    47.82      46.29        
  2 Surfus, Taylor M           6 HERSHEY-MA             51.62      54.59        
  3 Brock, Emilee              6 PSHAC                     NT      55.85        
  4 Rampulla, Emma             6 SMSC-MA                59.82      58.26        
  5 Brubaker, Catherine        6 NYAC-MA                55.34    1:00.59        
  6 Cowden, Olivia             6 GETTYSBURG-MA        1:01.85    1:08.40        
 -- Weik, Megan R              6 FSC-MA                    NT         NS        
 
Event 46  Girls 7 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sweeney, Lili P            7 YORK Y-MA              35.98      34.78        
  2 Barone, Oriana B           7 LEBY-MA                40.60      37.32        
  3 Giamber, Sarah             7 CHARGERS-MA            37.23      37.60        
  4 Stoner, Samantha           7 EAC-MA                 39.51      39.81        
  5 Kopacko, Katelyn           7 MSC-MA                 45.46      40.54        
  6 Rampulla, Olivia           7 SMSC-MA                48.44      40.63        
  7 Hoover, Taylor C           7 YORK Y-MA              39.72      40.81        
  8 Duck, Olivia               7 HERSHEY-MA             42.60      42.77        
  9 Luttrell, Kiersten C       7 PACS-MA                42.50      44.32        
 10 Luft, Rebecca E            7 NYAC-MA              1:00.73      44.47        
 11 Cook, Cameryn              7 ACWS-MA                45.12      45.34        
 12 Grantham, Caitlyn M        7 GETTYSBURG-MA          46.74      46.13        
 13 Kent, Grace M              7 WSY SWIMMING-MA        52.97      47.67        
 14 Small, Summer R            7 HAY-MA                 38.47      48.17        
 15 Clark, Moriah              7 CVAC-MA                43.88      50.75        
 16 Zelko, Amber               7 PSHAC                  45.34      51.18        
 17 Murray, Zoe A              7 HERSHEY-MA             49.10      51.26        
 18 Epler, Meghan E            7 HERSHEY-MA             49.31      53.25        
 19 Deardorff, Ashley J        7 NYAC-MA                54.06      54.77        
 20 Seitz, Maria               7 MSC-MA                 56.00      56.04        
 21 Oh, Sarah M                7 HERSHEY-MA             57.22      56.08        
 22 DeSimone, Olivia           7 ACWS-MA              1:05.88      56.83        
 23 Lodovici, Gabby            7 NYAC-MA                   NT    1:06.20        
 24 Guise, Lauren A            7 GETTYSBURG-MA        1:18.58    1:12.94        
 25 Smuts, Rachel              7 PSHAC                     NT    1:14.24        
 -- Kern, Kaitlyn M            7 PACS-MA                   NT   X1:05.70        
 
Event 47  Boys 8 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Johnston, Ben M            8 WSY SWIMMING-MA        34.20      34.90        
  2 Francis, Benjamin          8 CVAC-MA                40.12      38.38        
  3 Nickol, Andrew T           8 HAY-MA                 45.73      38.59        
  4 Reilly, Jacob S            8 HERSHEY-MA             39.16      43.64        
  5 Lytle, Jordan A            8 HAY-MA                 45.76      43.83        
  6 Auriemma, Colin            8 MSC-MA                 39.41      44.01        
  7 Cawley, Andrew             8 SMSC-MA                   NT      45.47        
 -- Graffis, Owen              8 CYAA-MA                41.58         NS        
 -- Becket, Maximilian L       8 YORK Y-MA              37.72         NS        
 -- Bonson, Zachary J          8 JVYMCA                 44.24         NS        
 -- Binner, Aaron              8 LEBY-MA                40.95         NS        
 
Event 48  Girls 8 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schmittle, Anna            8 YORK Y-MA              30.97      32.50        
  2 Lyons, Peyten              8 PACS-MA                34.47      36.29        
  3 Fistrovic, Nikki M         8 HERSHEY-MA             36.31      36.30        
  4 Johnson, Christina S       8 WSY SWIMMING-MA        35.88      36.98        
  5 Day, Logan E               8 YORK Y-MA              37.56      38.12        
  6 Reznitchenko, Inna V       8 WSY SWIMMING-MA        37.97      38.55        
  7 Morris, Taryn              8 ACWS-MA                42.96      38.70        
  8 Swartzell, Lillian K       8 EPAC-MA                37.74      39.29        
  9 Curtin, Riley N            8 HERSHEY-MA             42.21      40.79        
 10 Reilly, Sabrina R          8 HERSHEY-MA             39.77      41.84        
 11 Armstrong, Annalise K      8 NYAC-MA                42.94      43.18        
 12 Stachelek, Kayce M         8 HERSHEY-MA             48.33      43.38        
 13 Clark, Hannah E            8 WSY SWIMMING-MA        43.50      43.42        
 14 Mart, Cassidy R            8 HAY-MA                 49.91      43.53        
 15 Walmer, Jenna              8 EAC-MA                 42.67      44.04        
 16 Wawrousek, Mickayla M      8 YORK Y-MA              44.75      45.40        
 17 Rhoads, Rylie A            8 HERSHEY-MA             44.80      48.37        
 18 Shank, McKenzie            8 NYAC-MA                52.60      49.22        
 19 Salvaggio, Emily M         8 PACS-MA                47.40      50.14        
 20 Waughen, Kelsey            8 PSHAC                  59.94      50.33        
 21 Bani, Veronica J           8 WSY SWIMMING-MA        48.07      52.48        
 22 Mastrine, Cara G           8 EPAC-MA                53.84      53.48        
 23 Hammond, Liz               8 SMSC-MA              1:02.05      58.41        
 -- Moffitt, Ana M             8 FSC-MA                 33.95         NS        
 -- Linder, Jena               8 NYAC-MA                44.21         NS        
 -- Sweigart, Shana J          8 FSC-MA                 37.80         NS        
 
Event 49  Boys 7 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Koch, Joseph A             7 YORK Y-MA            1:22.46    1:17.58        
                  37.28     1:17.58 (40.30)                                        
 
Event 49  Boys 8 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Drexler, Will H            8 HERSHEY-MA           1:22.20    1:22.11        
                  39.36     1:22.11 (42.75)                                        
 
Event 49  Boys 9 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Apa, Sam S                 9 WSY SWIMMING-MA      1:16.86    1:12.17        
                  34.22     1:12.17 (37.95)                                        
  2 Lloyd, Ian E               9 NORTHERN DAUPHIN-MA  1:14.56    1:15.94        
                  35.82     1:15.94 (40.12)                                        
  3 Brehm, Mason               9 LEBY-MA              1:22.78    1:21.49        
                  38.23     1:21.49 (43.26)                                        
  4 Waters, James X            9 PACS-MA              1:21.96    1:22.20        
  5 Hershey, Simon             9 CYAA-MA              1:24.73    1:22.21        
                  40.96     1:22.21 (41.25)                                        
  6 Leighton, John             9 CVAC-MA              1:21.66    1:22.24        
                  40.27     1:22.24 (41.97)                                        
  7 Richwine, Noah A           9 NYAC-MA              1:21.81    1:22.36        
                  38.22     1:22.36 (44.14)                                        
  8 Hill, Charles              9 MSC-MA               1:27.57    1:25.97        
                  39.04     1:25.97 (46.93)                                        
  9 Gabriel, Brandon           9 GETTYSBURG-MA        1:34.41    1:26.51        
                  42.13     1:26.51 (44.38)                                        
 10 Kilgallen, Patrick J       9 HERSHEY-MA           1:29.13    1:27.02        
                1:27.02         1:27.02 ( )                                        
 11 Sanders, Jack              9 SMSC-MA              1:38.55    1:33.05        
                  43.32     1:33.05 (49.73)                                        
 12 Bode, Zachary K            9 HAY-MA               1:53.53    1:53.62        
                  50.74   1:53.62 (1:02.88)                                        
 -- Boyer, DJ A                9 YORK Y-MA            1:11.93         NS        
 -- Antonetti, John            9 EAC-MA               1:31.91         NS        
 -- Koller, Jonny C            9 FSC-MA               1:30.72         NS        
 
Event 50  Girls 8 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walter, Bethany            8 ACWS-MA                   NT    1:20.56        
  2 Proctor, Sienna            8 LEBY-MA                   NT    1:25.37        
                  39.84     1:25.37 (45.53)                                        
  3 Clark, Hannah E            8 WSY SWIMMING-MA      1:38.50    1:47.89        
                  49.51     1:47.89 (58.38)                                        
  4 Downey, Nicole A           8 HAY-MA                    NT    1:50.38        
                  51.81     1:50.38 (58.57)                                        
 
Event 50  Girls 9 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bixler, Alyssa             9 YORK Y-MA            1:07.82    1:07.86        
                  31.92     1:07.86 (35.94)                                        
  2 Wingert, Katie             9 LVO-MA               1:11.39    1:09.76        
                  33.16     1:09.76 (36.60)                                        
  3 Bleiler, Madison B         9 NYAC-MA              1:10.22    1:12.39        
                  34.70     1:12.39 (37.69)                                        
  4 Amsbaugh, Anna A           9 CYAA-MA              1:15.98    1:14.23        
                  34.68     1:14.23 (39.55)                                        
  5 Shirtliff, Samantha L      9 WSY SWIMMING-MA      1:12.58    1:14.51        
                  35.08     1:14.51 (39.43)                                        
  6 Munshower, Alexis          9 NYAC-MA              1:12.99    1:15.04        
                  35.83     1:15.04 (39.21)                                        
  7 Vaughn, Haley R            9 YORK Y-MA            1:16.08    1:15.72        
                  35.51     1:15.72 (40.21)                                        
  8 Clauser, Elizabeth L       9 HAY-MA               1:16.09    1:15.93        
                  35.66     1:15.93 (40.27)                                        
  9 Johnson, McKenzie B        9 CHARGERS-MA          1:17.42    1:17.14        
                  37.24     1:17.14 (39.90)                                        
 10 Foltz, Ashley A            9 WSY SWIMMING-MA      1:20.06    1:21.16        
                  38.18     1:21.16 (42.98)                                        
 11 Dixon, Mandy C             9 WSY SWIMMING-MA      1:29.44    1:22.06        
                  38.92     1:22.06 (43.14)                                        
 12 Eline, Ellen E             9 YORK Y-MA            1:22.06    1:23.80        
                  37.97     1:23.80 (45.83)                                        
 13 Snyder, Natalie            9 CVAC-MA              1:33.14    1:27.42        
                  39.51     1:27.42 (47.91)                                        
 14 Crownover, Hayley          9 MSC-MA               1:29.97    1:28.42        
                  40.49     1:28.42 (47.93)                                        
 15 Otto, Lauren               9 SMSC-MA              1:35.71    1:28.81        
                  42.12     1:28.81 (46.69)                                        
 16 Guise, Claudia             9 GETTYSBURG-MA        1:37.43    1:42.21        
                  46.37     1:42.21 (55.84)                                        
 -- Graffis, Anna              9 CYAA-MA              1:30.75         NS