Licensed to WSY Swimming               Hy-Tek's Meet Manager 10/9/2005 04:47 PM
                       WSY Fall Invitational A/BB/C Meet                       
                        at Cumberland Valley Natatorium                        
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls Senior 200 Yard Backstroke
===============================================================================
     CV Pool: % 2:03.45   10/8/2005 LEAH N GINGRICH, WSY Swimming              
                2:23.89  A
                2:47.89  B
                     --  C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Gingrich, Leah N    15 WSY SWIMMING-MA      2:02.58    2:03.45%A      
                  29.95     1:01.73 (31.78)     1:32.64 (30.91)     2:03.45 (30.81)
  2 Folk, Breanna L     14 TRIDENT-MA           2:12.86    2:11.12 A      
                  30.91     1:03.48 (32.57)     1:36.96 (33.48)     2:11.12 (34.16)
  3 Ault, Sarah J       14 TRIDENT-MA           2:16.40    2:17.58 A      
                  32.18     1:06.17 (33.99)     1:41.49 (35.32)     2:17.58 (36.09)
  4 Mullican, Kelly A   16 LAC-MA               2:15.14    2:18.03 A      
                  31.73     1:06.45 (34.72)     1:42.82 (36.37)     2:18.03 (35.21)
  5 Cooley, Kiersten M  16 HERSHEY-MA           2:14.90    2:22.51 A      
                  33.60     1:09.22 (35.62)     1:45.95 (36.73)     2:22.51 (36.56)
  6 Holland, Maggie E   16 LAC-MA               2:18.92    2:24.80 B      
                  32.80     1:09.31 (36.51)     1:47.29 (37.98)     2:24.80 (37.51)
 -- Cooney, Megan L     18 HERSHEY-MA           2:18.47         NS        
 -- Hassett, Kiri L     15 TRIDENT-MA           2:22.14         NS        
B - Division  
  1 Rapp, Erica C       15 HERSHEY-MA           2:24.60    2:20.84 A      
                  32.93     1:08.19 (35.26)     1:45.07 (36.88)     2:20.84 (35.77)
  2 Montgomery, Katie   15 GRA-MA               2:28.32    2:26.59 B      
                  34.81     1:11.22 (36.41)     1:48.80 (37.58)     2:26.59 (37.79)
  3 Beecher, Sierra M   15 UNAT-MA              2:28.79    2:30.98 B      
                  34.53     1:12.03 (37.50)     1:52.02 (39.99)     2:30.98 (38.96)
  4 Stoughton, Katie D  16 LIONVILLE-MA         2:26.42    2:34.73 B      
                  35.22     1:14.86 (39.64)     1:55.34 (40.48)     2:34.73 (39.39)
  5 Yoskoski, Sara A    15 LAC-MA               2:32.99    2:36.47 B      
                  36.44     1:15.83 (39.39)     1:56.66 (40.83)     2:36.47 (39.81)
  6 Pearson, Ashley G   15 LIONVILLE-MA         2:42.94    2:38.37 B      
                  37.18     1:17.23 (40.05)     1:58.44 (41.21)     2:38.37 (39.93)
  7 Everhart, Amanda L  15 TRIDENT-MA           2:36.23    2:39.88 B      
                                                    1:59.78 ( )     2:39.88 (40.10)
  8 Ramsey, Abbey M     15 WSY SWIMMING-MA      2:43.56    2:41.12 B      
                  38.35     1:18.79 (40.44)     2:01.00 (42.21)     2:41.12 (40.12)
  9 Scheaffer, Ashley   17 TRIDENT-MA           2:41.23    2:44.69 B      
                  37.15     1:18.82 (41.67)     2:02.15 (43.33)     2:44.69 (42.54)
 -- Marchionne, Jenn M  15 LIONVILLE-MA         2:31.54         NS        
 -- Fiore, Francesca M  15 GRA-MA               2:34.48         NS        
C - Division  
  1 Karp, Amanda        18 YORK Y-MA                 NT    2:22.19 A      
                  33.09     1:08.53 (35.44)     1:45.38 (36.85)     2:22.19 (36.81)
 
Event 2  Boys Senior 200 Yard Backstroke
===============================================================================
     CV Pool: % 1:59.43   10/9/2004 NICK J SCHWARTZ, WSY Swimming              
                2:09.09  A
                2:30.59  B
                     --  C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Soisson, Drew M     17 WSY SWIMMING-MA      1:57.56    2:01.25 A      
  2 Siemasko, Brandon   14 LAC-MA               2:01.19    2:02.65 A      
                  29.27     1:00.23 (30.96)     1:32.17 (31.94)     2:02.65 (30.48)
  3 Hill, Darren J      16 TRIDENT-MA           2:02.56    2:03.78 A      
                  29.29       59.93 (30.64)     1:31.84 (31.91)     2:03.78 (31.94)
  4 Nyce, Josh S        16 TRIDENT-MA           1:59.05    2:04.44 A      
                  29.89     1:01.28 (31.39)     1:33.32 (32.04)     2:04.44 (31.12)
  5 Drysdale, Brian G   22 DST-MA               1:56.30    2:07.85 A      
  6 Siemasko, Rob C     16 LAC-MA               2:01.82    2:09.97 B      
                  29.34     1:01.71 (32.37)     1:36.58 (34.87)     2:09.97 (33.39)
  7 Austin, John W      16 GRA-MA               2:05.66    2:10.78 B      
                  30.03     1:02.37 (32.34)     1:36.51 (34.14)     2:10.78 (34.27)
  8 Winter, Johnny C    16 HERSHEY-MA           2:08.38    2:14.26 B      
                  29.68     1:02.69 (33.01)     1:38.32 (35.63)     2:14.26 (35.94)
B - Division  
  1 Gehman, Eric S      16 LAC-MA               2:26.12    2:13.11 B      
                  31.21     1:05.19 (33.98)     1:39.51 (34.32)     2:13.11 (33.60)
  2 Putt, Andy J        16 LAC-MA               2:13.41    2:15.97 B      
  3 Walley, Kyle L      17 LAC-MA               2:18.15    2:16.04 B      
  4 Beegle, Justin B    15 WSY SWIMMING-MA      2:22.96    2:20.47 B      
                  32.69     1:07.88 (35.19)     1:44.56 (36.68)     2:20.47 (35.91)
C - Division  
  1 Recio, Gabriel J    16 LAC-MA                    NT    2:17.06 B      
                  31.73     1:06.17 (34.44)     1:42.02 (35.85)     2:17.06 (35.04)
 -- Schwartz, Nick      18 WSY SWIMMING-MA           NT   X2:00.63        
                  27.76       56.80 (29.04)     1:27.87 (31.07)     2:00.63 (32.76)
 
Event 3  Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
     CV Pool: % 2:08.38    2/7/2004 LEAH N GINGRICH  -  WSY                    
                2:27.29  A
                2:51.79  B
                     --  C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Tarka, Grace M      13 WSY SWIMMING-MA      2:11.71    2:12.29 A      
                  31.20     1:04.47 (33.27)     1:38.32 (33.85)     2:12.29 (33.97)
  2 Zelenky, Alie S     14 WSY SWIMMING-MA      2:13.99    2:14.76 A      
                  30.81     1:05.26 (34.45)     1:40.24 (34.98)     2:14.76 (34.52)
  3 Kinsey, Stephanie   14 WSY SWIMMING-MA      2:13.75    2:16.84 A      
                  30.92     1:04.45 (33.53)     1:40.07 (35.62)     2:16.84 (36.77)
  4 Schleif, Dana E     14 LAC-MA               2:12.72    2:18.22 A      
                  32.05     1:06.80 (34.75)     1:42.91 (36.11)     2:18.22 (35.31)
  5 Holland, Natalie M  14 LAC-MA               2:15.46    2:20.99 A      
                  32.87     1:08.42 (35.55)     1:45.05 (36.63)     2:20.99 (35.94)
  6 Emerich, Becca L    14 GRA-MA               2:21.50    2:21.39 A      
                  31.89     1:06.60 (34.71)     1:43.58 (36.98)     2:21.39 (37.81)
  7 Brownrigg, Julia M  13 WSY SWIMMING-MA      2:19.83    2:22.91 A      
                  31.71     1:07.17 (35.46)     1:44.87 (37.70)     2:22.91 (38.04)
  8 Jerzerick, Kimberl  14 WSY SWIMMING-MA      2:18.68    2:23.04 A      
                  32.58     1:07.82 (35.24)     1:45.25 (37.43)     2:23.04 (37.79)
  9 Carberry, Sam E     13 WSY SWIMMING-MA      2:20.89    2:23.75 A      
                  32.86     1:09.48 (36.62)     1:46.68 (37.20)     2:23.75 (37.07)
 10 Powanda, Shea N     14 UNAT-MA              2:25.54    2:31.14 B      
                  34.53     1:13.03 (38.50)     1:52.52 (39.49)     2:31.14 (38.62)
B - Division  
  1 Decker, Ashley N    14 WSY SWIMMING-MA      2:28.87    2:23.68 A      
                  33.05     1:09.13 (36.08)     1:46.89 (37.76)     2:23.68 (36.79)
  2 Atkinson, Hillary   13 TRIDENT-MA           2:30.22    2:23.85 A      
                  33.05     1:09.49 (36.44)     1:47.09 (37.60)     2:23.85 (36.76)
  3 Schmittle, Lauren   14 YORK Y-MA            2:33.33    2:25.24 A      
                  33.36     1:09.63 (36.27)     1:47.49 (37.86)     2:25.24 (37.75)
  4 Nowak, Carolynn E   13 TRIDENT-MA           2:32.49    2:25.80 A      
                  34.05     1:10.74 (36.69)     1:48.73 (37.99)     2:25.80 (37.07)
  5 Yarosh, Hillary K   13 GRA-MA               2:27.48    2:26.93 A      
                  34.52     1:11.75 (37.23)     1:49.21 (37.46)     2:26.93 (37.72)
  6 Mitton, Caroline L  13 YORK Y-MA            2:27.53    2:27.53 B      
                  33.42     1:10.54 (37.12)     1:49.42 (38.88)     2:27.53 (38.11)
  7 Bowman, Kimberlee   14 FSC-MA               2:33.29    2:28.74 B      
                  34.30     1:11.76 (37.46)     1:50.94 (39.18)     2:28.74 (37.80)
  8 Figenshu, Holly E   14 GRA-MA               2:30.41    2:29.57 B      
                  33.69     1:10.78 (37.09)     1:49.53 (38.75)     2:29.57 (40.04)
  9 Nissly, Amanda L    14 TRIDENT-MA           2:29.93    2:33.28 B      
                  33.81     1:10.98 (37.17)     1:48.59 (37.61)     2:33.28 (44.69)
 10 Marrero, Katie A    13 HERSHEY-MA           2:32.62    2:36.37 B      
                  37.48     1:17.12 (39.64)     1:57.03 (39.91)     2:36.37 (39.34)
 11 Hlavac, Kelsey V    13 CVAC-MA              2:47.45    2:50.52 B      
                  38.53     1:21.97 (43.44)     2:06.37 (44.40)     2:50.52 (44.15)
 -- McNichol, Kacie L   13 GRA-MA               2:28.47         NS        
C - Division  
  1 Quillen, Rebecca A  13 FSC-MA                    NT    2:25.82 A      
                  33.74     1:11.08 (37.34)     1:49.71 (38.63)     2:25.82 (36.11)
  2 Yeingst, Sydney M   14 TRIDENT-MA                NT    2:34.61 B      
                  36.68     1:16.58 (39.90)     1:56.80 (40.22)     2:34.61 (37.81)
  3 Mazzeo, Amber N     13 TRIDENT-MA                NT    2:48.10 B      
                  38.87     1:20.54 (41.67)     2:04.69 (44.15)     2:48.10 (43.41)
  4 Tankle, Denise G    13 GRA-MA                    NT    2:48.43 B      
                  38.59     1:21.88 (43.29)     2:06.02 (44.14)     2:48.43 (42.41)
  5 Slagle, Alex L      13 WSY SWIMMING-MA           NT    2:51.55 B      
                  40.24                             2:08.87 ( )     2:51.55 (42.68)
  6 Jones, Megan E      13 WSY SWIMMING-MA           NT    2:59.05 C      
                  42.10     1:26.91 (44.81)   2:59.05 (1:32.14)                    
 -- Porr, Amie N        14 WSY SWIMMING-MA           NT   X2:22.62        
                  33.48     1:09.89 (36.41)     1:47.07 (37.18)     2:22.62 (35.55)
 
Event 4  Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
     CV Pool: % 1:55.96   10/9/2004 BRENNAN W MORRIS, Big Cat                  
                2:19.49  A
                2:42.79  B
                     --  C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Smith, Brandon L    14 LAC-MA               2:12.06    2:07.42 A      
                  28.77     1:00.73 (31.96)     1:34.11 (33.38)     2:07.42 (33.31)
  2 Weik, Al S          13 FSC-MA               2:17.15    2:12.49 A      
                  31.37     1:04.79 (33.42)     1:39.21 (34.42)     2:12.49 (33.28)
  3 Strathmeyer, Brian  14 YORK Y-MA            2:14.26    2:18.66 A      
                  31.53     1:06.76 (35.23)     1:42.90 (36.14)     2:18.66 (35.76)
  4 Myers, John A       14 LAC-MA               2:15.70    2:22.90 B      
                  32.18     1:07.64 (35.46)     1:45.28 (37.64)     2:22.90 (37.62)
B - Division  
  1 Stutzman, Christop  14 PACS-MA              2:34.31    2:17.25 A      
                  31.89   2:17.25 (1:45.36)                                        
  2 Quigley, Drew P     13 WSY SWIMMING-MA      2:29.92    2:36.40 B      
                  36.54     1:15.65 (39.11)     1:56.57 (40.92)     2:36.40 (39.83)
C - Division  
  1 Austin, Shane T     13 GRA-MA                    NT    2:14.37 A      
                  31.62     1:06.21 (34.59)     1:40.74 (34.53)     2:14.37 (33.63)
  2 Gordy, Chase C      13 TSC-UN-MA                 NT    2:18.00 A      
                1:06.62     1:42.51 (35.89)     2:18.00 (35.49)                    
  3 Byles, Anthony A    13 WSY SWIMMING-MA           NT    2:27.27 B      
                  33.88     1:10.49 (36.61)     1:49.48 (38.99)     2:27.27 (37.79)
  4 Cambria, Benjamin   13 ACWS-MA                   NT    2:37.10 B      
                  34.43     1:14.04 (39.61)     1:55.51 (41.47)     2:37.10 (41.59)
 -- O'Handley, Brian A  14 BAY BARRACUDAS-MA         NT         DQ        
 
Event 5  Girls Senior 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
     CV Pool: % 1:08.18   1/31/2004 ALEX L. L BARSANTI  -  HERSHEY             
                1:16.39  A
                1:29.09  B
                     --  C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Folk, Breanna L     14 TRIDENT-MA           1:06.92    1:08.20 A      
                  32.96     1:08.20 (35.24)                                        
  2 Gingrich, Leah N    15 WSY SWIMMING-MA      1:09.04    1:09.78 A      
                  33.63     1:09.78 (36.15)                                        
  3 Brownrigg, Megan N  16 WSY SWIMMING-MA      1:07.94    1:10.65 A      
                  33.76     1:10.65 (36.89)                                        
  4 McAdoo, Amanda L    16 LAC-MA               1:06.57    1:11.47 A      
                  34.03     1:11.47 (37.44)                                        
  5 Gerhardt, Jackie L  15 HERSHEY-MA           1:09.36    1:13.18 A      
                  34.82     1:13.18 (38.36)                                        
  6 Pearson, Ashley G   15 LIONVILLE-MA         1:09.44    1:13.64 A      
                  34.45     1:13.64 (39.19)                                        
  7 Pry, Kelli M        17 GRA-MA               1:11.73    1:13.69 A      
                  34.76     1:13.69 (38.93)                                        
  8 Stonerook, Carolyn  16 LAC-MA               1:12.24    1:15.24 A      
                  34.59     1:15.24 (40.65)                                        
  8 Karp, Amanda        18 YORK Y-MA            1:10.81    1:15.24 A      
                  35.64     1:15.24 (39.60)                                        
 10 Cloud, Heather C    16 GRA-MA               1:14.29    1:15.82 A      
                  35.39     1:15.82 (40.43)                                        
 11 Palmer, Amanda C    17 LIONVILLE-MA         1:10.11    1:16.29 A      
                  36.22     1:16.29 (40.07)                                        
 12 Beecher, Sierra M   15 UNAT-MA              1:15.87    1:16.98 B      
                  36.01     1:16.98 (40.97)                                        
 -- Cooney, Megan L     18 HERSHEY-MA           1:11.83         NS        
 -- Hassett, Kiri L     15 TRIDENT-MA           1:13.27         NS        
 -- Leuschner, Molly J  16 HERSHEY-MA           1:06.97         NS        
 -- Minney, Mercedes J  17 TRIDENT-MA           1:09.98         NS        
B - Division  
  1 Zeller, Kayla S     16 TRIDENT-MA           1:16.54    1:15.12 A      
                  35.77     1:15.12 (39.35)                                        
  2 Hampson, Kristen N  17 TRIDENT-MA           1:18.83    1:17.61 B      
                  36.24     1:17.61 (41.37)                                        
  3 Wentzel, Kirsten N  15 TRIDENT-MA           1:20.41    1:20.00 B      
                  37.76     1:20.00 (42.24)                                        
  4 Sheets, Abby N      15 HERSHEY-MA           1:22.78    1:23.46 B      
                  39.43     1:23.46 (44.03)                                        
  5 Logan, Abigail J    15 HERSHEY-MA           1:26.19    1:24.02 B      
                  39.75     1:24.02 (44.27)                                        
  6 Scheaffer, Becky N  15 TRIDENT-MA           1:24.75    1:24.37 B      
                  39.36     1:24.37 (45.01)                                        
  7 Yoskoski, Sara A    15 LAC-MA               1:19.61    1:25.23 B      
                  39.47     1:25.23 (45.76)                                        
  8 Stoughton, Katie D  16 LIONVILLE-MA         1:26.05    1:29.54 C      
                  42.11     1:29.54 (47.43)                                        
 -- Marchionne, Jenn M  15 LIONVILLE-MA         1:19.15         NS        
C - Division  
  1 Neifert, Brittany   16 WSY SWIMMING-MA           NT    1:16.38 A      
                  35.77     1:16.38 (40.61)                                        
  2 Longenbach, Daniel  16 WSY SWIMMING-MA           NT    1:18.27 B      
                  37.03     1:18.27 (41.24)                                        
  3 Rosenberger, Leigh  16 TRIDENT-MA                NT    1:19.94 B      
                  37.09     1:19.94 (42.85)                                        
  4 Jaros, Regan        16 GRA-MA                    NT    1:26.00 B      
                  38.92     1:26.00 (47.08)                                        
  5 Beatty, Evan L      15 HERSHEY-MA           1:29.89    1:32.65 C      
                  42.33     1:32.65 (50.32)                                        
 -- Linnell, Kalani E   15 LAC-MA                    NT         NS        
 -- Fiore, Francesca M  15 GRA-MA               1:31.36         NS        
 
Event 6  Boys Senior 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
     CV Pool: % 1:02.27  11/22/2003 JOHN M CREMO JR.  -  WSY                   
                1:07.59  A
                1:18.79  B
                     --  C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Sanderson, Brent K  15 GRA-MA               1:00.41    1:03.14 A      
                  29.76     1:03.14 (33.38)                                        
  2 McCormick, Ken F    16 GRA-MA               1:03.16    1:04.85 A      
                  30.17     1:04.85 (34.68)                                        
  3 Stephens, Justin P  16 BAY BARRACUDAS-MA    1:05.60    1:05.80 A      
                  30.97     1:05.80 (34.83)                                        
  4 Beegle, Justin B    15 WSY SWIMMING-MA      1:05.17    1:07.45 A      
                  31.59     1:07.45 (35.86)                                        
  5 Capatch, Adam M     15 BAY BARRACUDAS-MA    1:07.26    1:09.61 B      
                  33.23     1:09.61 (36.38)                                        
  6 Siemasko, Rob C     16 LAC-MA               1:06.54    1:10.56 B      
                  32.82     1:10.56 (37.74)                                        
B - Division  
  1 Kinderwater, Josef  16 TRIDENT-MA           1:09.76    1:06.14 A      
                  31.74     1:06.14 (34.40)                                        
  2 Nyce, Josh S        16 TRIDENT-MA           1:12.93    1:08.96 B      
                  32.53     1:08.96 (36.43)                                        
  3 Buck, James W       16 WSY SWIMMING-MA      1:07.77    1:10.80 B      
                  32.97     1:10.80 (37.83)                                        
  4 Winter, Johnny C    16 HERSHEY-MA           1:14.64    1:15.01 B      
                  34.90     1:15.01 (40.11)                                        
  5 Stick, Andy N       15 TRIDENT-MA           1:18.75    1:16.49 B      
                  34.87     1:16.49 (41.62)                                        
  6 Kinsey, Alex P      15 WSY SWIMMING-MA      1:17.36    1:19.10 C      
                  35.61     1:19.10 (43.49)                                        
C - Division  
  1 Sherk, Giovanni     15 TRIDENT-MA                NT    1:06.17 A      
                  30.60     1:06.17 (35.57)                                        
  2 Fink, Andrew M      16 GRA-MA                    NT    1:08.97 B      
                  32.75     1:08.97 (36.22)                                        
 -- Schwartz, St. John  17 WSY SWIMMING-MA           NT   X1:08.13        
                  32.02     1:08.13 (36.11)                                        
 -- Ulrich, Brian W     17 WSY SWIMMING-MA           NT         NS        
 
Event 7  Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
     CV Pool: % 1:08.15   10/8/2005 ALIE S ZELENKY, WSY Swimming               
                1:17.99  A
                1:30.99  B
                     --  C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Zelenky, Alie S     14 WSY SWIMMING-MA      1:07.49    1:08.15%A      
                  32.39     1:08.15 (35.76)                                        
  2 Tarka, Grace M      13 WSY SWIMMING-MA      1:07.61    1:09.21 A      
                  33.18     1:09.21 (36.03)                                        
  3 Kinsey, Stephanie   14 WSY SWIMMING-MA      1:12.23    1:14.92 A      
                  35.15     1:14.92 (39.77)                                        
  4 Schleif, Dana E     14 LAC-MA               1:14.48    1:16.54 A      
                  36.37     1:16.54 (40.17)                                        
  5 Lawson, Erika A     13 WSY SWIMMING-MA      1:17.44    1:19.23 B      
                  37.20     1:19.23 (42.03)                                        
  6 Marrero, Katie A    13 HERSHEY-MA           1:16.26    1:19.43 B      
                  37.43     1:19.43 (42.00)                                        
 -- McNichol, Kacie L   13 GRA-MA               1:17.16         NS        
B - Division  
  1 Lin, Julie Y        13 GRA-MA               1:19.65    1:16.93 A      
                  36.23     1:16.93 (40.70)                                        
  2 Doss, Skyler N      13 FSC-MA               1:19.68    1:18.25 B      
                  36.26     1:18.25 (41.99)                                        
  3 Yarosh, Hillary K   13 GRA-MA               1:21.04    1:19.46 B      
                  37.52     1:19.46 (41.94)                                        
  4 Rohrbaugh, Carolyn  14 YORK Y-MA            1:21.75    1:21.25 B      
                  38.39     1:21.25 (42.86)                                        
  5 Feinstein, Grace J  14 LAC-MA               1:27.14    1:23.52 B      
                  39.31     1:23.52 (44.21)                                        
  6 Reiner, Georgia A   14 LIONVILLE-MA         1:22.66    1:25.69 B      
                  40.85     1:25.69 (44.84)                                        
  7 Strathmeyer, Paige  13 YORK Y-MA            1:23.35    1:25.76 B      
                  39.85     1:25.76 (45.91)                                        
  8 Otto, Kristie M     13 GRA-MA               1:25.53    1:25.93 B      
                  40.13     1:25.93 (45.80)                                        
  9 Bohn, Jessica R     13 GRA-MA               1:26.49    1:26.53 B      
                  39.44     1:26.53 (47.09)                                        
 10 Kidd, Hayley M      13 WSY SWIMMING-MA      1:30.22    1:26.80 B      
                  41.53     1:26.80 (45.27)                                        
 11 Figenshu, Holly E   14 GRA-MA               1:28.81    1:29.30 B      
                  41.83     1:29.30 (47.47)                                        
 -- Pennock, Megan E    14 HERSHEY-MA           1:27.36         NS        
C - Division  
  1 Karr, Caitlyn M     13 LAC-MA                    NT    1:16.67 A      
                  35.72     1:16.67 (40.95)                                        
  2 Bunting, Patrice E  13 GRA-MA               1:42.02    1:25.21 B      
                  38.82     1:25.21 (46.39)                                        
  3 Foltz, Alisha A     14 WSY SWIMMING-MA      1:45.96    1:26.86 B      
                  41.55     1:26.86 (45.31)                                        
  4 Jones, Megan E      13 WSY SWIMMING-MA           NT    1:37.77 C      
                  45.49     1:37.77 (52.28)                                        
 -- Wimer, Leah M       13 TRIDENT-MA           1:35.47         NS        
 -- Conard, Sam M       13 HATY-MA              1:22.11        SCR        
 
Event 8  Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
     CV Pool: % 1:03.79   2/22/2004 JORDAN T REED  -  MASC                     
                1:12.29  A
                1:24.39  B
                     --  C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Lumas, Daniel R     14 LAC-MA               1:06.76    1:07.26 A      
                  31.47     1:07.26 (35.79)                                        
  2 Nelson, Derek A     13 EAC-MA               1:12.15    1:09.84 A      
                  32.64     1:09.84 (37.20)                                        
B - Division  
  1 McCormick, David J  13 GRA-MA               1:13.83    1:10.78 A      
                  32.88     1:10.78 (37.90)                                        
  2 Westhafer, Ryan P   14 GRA-MA               1:18.57    1:10.81 A      
                  33.13     1:10.81 (37.68)                                        
  3 Byles, Anthony A    13 WSY SWIMMING-MA      1:16.83    1:16.73 B      
                  35.89     1:16.73 (40.84)                                        
  4 Quigley, Drew P     13 WSY SWIMMING-MA      1:19.70    1:19.82 B      
                  37.22     1:19.82 (42.60)                                        
  5 O'Handley, Brian A  14 BAY BARRACUDAS-MA    1:24.37    1:21.04 B      
                  37.14     1:21.04 (43.90)                                        
  6 Cambria, Benjamin   13 ACWS-MA              1:22.70    1:27.95 C      
                  39.92     1:27.95 (48.03)                                        
C - Division  
  1 Weik, Al S          13 FSC-MA               1:27.50    1:11.78 A      
                  33.32     1:11.78 (38.46)                                        
  2 Obrien, Chris W     14 FSC-MA                    NT    1:16.56 B      
                  36.00     1:16.56 (40.56)                                        
  3 Austin, Shane T     13 GRA-MA                    NT    1:16.58 B      
                  35.52     1:16.58 (41.06)                                        
  4 Gordy, Chase C      13 TSC-UN-MA                 NT    1:21.69 B      
                  38.00     1:21.69 (43.69)                                        
  5 Gruin, Collin       14 HERSHEY-MA                NT    1:26.57 C      
                  41.18     1:26.57 (45.39)                                        
  6 Mathias, Adam K     14 TRIDENT-MA           1:46.16    1:29.34 C      
                  40.70     1:29.34 (48.64)                                        
  7 Ruddle, Ben T       13 HERSHEY-MA           1:39.27    1:34.18 C      
                  42.25     1:34.18 (51.93)                                        
 
Event 9  Girls Senior 200 Yard Butterfly
===============================================================================
     CV Pool: % 2:05.26   10/9/2004 KAILEY B MORRIS, Big Cat                   
                2:24.19  A
                2:48.19  B
                     --  C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Cooley, Kiersten M  16 HERSHEY-MA           2:11.32    2:28.58 B      
                  32.20     1:09.54 (37.34)     1:48.58 (39.04)     2:28.58 (40.00)
  2 Palmer, Amanda C    17 LIONVILLE-MA         2:22.23    2:31.99 B      
                  34.16     1:13.06 (38.90)     1:52.65 (39.59)     2:31.99 (39.34)
C - Division  
  1 Rapp, Erica C       15 HERSHEY-MA                NT    2:42.03 B      
                  33.44     1:13.89 (40.45)     1:59.00 (45.11)     2:42.03 (43.03)
 
Event 10  Boys 14 & Under 200 Yard Butterfly
===============================================================================
14&U CV Pool: % 2:27.17   10/8/2005 JOHN A MYERS, LAC  -MA                     
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Myers, John A       14 LAC-MA               2:19.55    2:27.17%        20  
                  30.82     1:07.49 (36.67)     1:47.07 (39.58)     2:27.17 (40.10)
 
Event 10  Boys 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
15&O CV Pool: % 2:01.09   10/8/2005 JOSEF H KINDERWATER, Trident               
                2:09.59  15&O A
                2:31.19  15&O B
                     --  15&O C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Kinderwater, Josef  16 TRIDENT-MA           2:00.98    2:01.09%A      
                  27.98       58.60 (30.62)     1:29.98 (31.38)     2:01.09 (31.11)
  2 Gehman, Eric S      16 LAC-MA               2:04.26    2:04.54 A      
                  27.78       58.86 (31.08)     1:31.12 (32.26)     2:04.54 (33.42)
  3 Soisson, Drew M     17 WSY SWIMMING-MA      2:01.58    2:08.86 A      
                  29.05     1:01.93 (32.88)     1:35.56 (33.63)     2:08.86 (33.30)
  4 Woodcock, Ian W     15 BAY BARRACUDAS-MA    2:07.09    2:10.53 B      
                  29.18     1:02.02 (32.84)     1:36.05 (34.03)     2:10.53 (34.48)
B - Division  
  1 McCormick, Stephen  15 TRIDENT-MA           2:16.00    2:14.29 B      
                  28.32     1:01.15 (32.83)     1:37.22 (36.07)     2:14.29 (37.07)
 
Event 11  Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
     CV Pool: % 2:11.89   10/8/2005 LAUREN A MCCLEAF, WSY Swimming             
                2:28.59  A
                2:53.39  B
                     --  C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 McCleaf, Lauren A   14 WSY SWIMMING-MA      2:12.03    2:11.89%A      
                  29.90     1:02.91 (33.01)     1:36.94 (34.03)     2:11.89 (34.95)
  2 Carberry, Sam E     13 WSY SWIMMING-MA      2:23.49    2:35.65 B      
                  33.25     1:11.68 (38.43)     1:54.16 (42.48)     2:35.65 (41.49)
B - Division  
  1 Mitton, Caroline L  13 YORK Y-MA            2:35.24    2:32.38 B      
                  30.44     1:06.98 (36.54)     1:48.68 (41.70)     2:32.38 (43.70)
  2 Lawson, Erika A     13 WSY SWIMMING-MA      2:37.18    2:41.33 B      
                  34.07     1:14.24 (40.17)     1:57.09 (42.85)     2:41.33 (44.24)
C - Division  
  1 Tarka, Grace M      13 WSY SWIMMING-MA           NT    2:18.21 A      
                  30.49     1:05.15 (34.66)     1:41.54 (36.39)     2:18.21 (36.67)
  2 Mascoli, Rose T     14 FSC-MA                    NT    2:46.24 B      
                  33.19     1:13.52 (40.33)     1:58.74 (45.22)     2:46.24 (47.50)
 
Event 12  Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
     CV Pool: % 2:02.71   10/9/2004 BRENNAN W MORRIS, Big Cat                  
                2:20.79  A
                2:44.29  B
                     --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Myers, John A             14 LAC-MA               2:19.55        SCR        
 
Event 13  Girls Senior 100 Yard Freestyle
===============================================================================
     CV Pool: % 52.19   10/9/2004 LISA N MCDONNELL, Trident                    
              1:00.79  A
              1:10.89  B
                   --  C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Zelenky, Alie S     14 WSY SWIMMING-MA        53.75      54.74 A      
                  26.41       54.74 (28.33)                                        
  2 Ault, Sarah J       14 TRIDENT-MA             54.44      56.09 A      
                  26.81       56.09 (29.28)                                        
  3 Rapp, Erica C       15 HERSHEY-MA             57.56      57.53 A      
                  27.67       57.53 (29.86)                                        
  4 Minney, Catherine   17 TRIDENT-MA             58.26      57.60 A      
                  27.72       57.60 (29.88)                                        
  5 Porr, Amie N        14 WSY SWIMMING-MA        56.39      57.61 A      
                  27.44       57.61 (30.17)                                        
  6 Neifert, Brittany   16 WSY SWIMMING-MA        57.21      57.63 A      
                  27.53       57.63 (30.10)                                        
  7 Zeller, Kayla S     16 TRIDENT-MA             55.87      58.00 A      
                  28.01       58.00 (29.99)                                        
  8 Mullican, Kelly A   16 LAC-MA                 58.48      59.36 A      
                  28.59       59.36 (30.77)                                        
  9 Pry, Kelli M        17 GRA-MA                 57.89    1:00.13 A      
                  28.41     1:00.13 (31.72)                                        
 10 Gerhardt, Jackie L  15 HERSHEY-MA           1:00.09    1:00.28 A      
                  29.01     1:00.28 (31.27)                                        
 11 Stonerook, Carolyn  16 LAC-MA                 58.98    1:00.55 A      
                  28.57     1:00.55 (31.98)                                        
 12 Pearson, Ashley G   15 LIONVILLE-MA           57.84    1:01.32 B      
                  29.50     1:01.32 (31.82)                                        
 13 Brownrigg, Megan N  16 WSY SWIMMING-MA      1:00.59    1:01.98 B      
                  29.88     1:01.98 (32.10)                                        
 14 McAdoo, Amanda L    16 LAC-MA                 58.81    1:02.91 B      
                  30.17     1:02.91 (32.74)                                        
 -- Marchionne, Jenn M  15 LIONVILLE-MA           58.57         NS        
 -- Cooney, Megan L     18 HERSHEY-MA             59.66         NS        
 -- Hassett, Kiri L     15 TRIDENT-MA             59.67         NS        
B - Division  
  1 Montgomery, Katie   15 GRA-MA               1:01.43    1:01.72 B      
                  29.62     1:01.72 (32.10)                                        
  2 Wentzel, Kirsten N  15 TRIDENT-MA           1:00.94    1:02.16 B      
                  30.09     1:02.16 (32.07)                                        
  3 Cloud, Heather C    16 GRA-MA               1:03.12    1:02.92 B      
                  30.45     1:02.92 (32.47)                                        
  4 Holland, Maggie E   16 LAC-MA               1:01.10    1:03.29 B      
                  30.17     1:03.29 (33.12)                                        
  5 Palmer, Amanda C    17 LIONVILLE-MA         1:02.12    1:03.53 B      
                  31.04     1:03.53 (32.49)                                        
  6 Beatty, Evan L      15 HERSHEY-MA           1:02.78    1:03.68 B      
                  30.26     1:03.68 (33.42)                                        
  7 Scheaffer, Becky N  15 TRIDENT-MA           1:04.07    1:03.76 B      
                  30.62     1:03.76 (33.14)                                        
  8 Logan, Abigail J    15 HERSHEY-MA           1:03.78    1:04.29 B      
                  30.93     1:04.29 (33.36)                                        
  9 Sheets, Abby N      15 HERSHEY-MA           1:01.18    1:04.70 B      
                  30.60     1:04.70 (34.10)                                        
 10 Scheaffer, Ashley   17 TRIDENT-MA           1:02.11    1:04.86 B      
                  30.74     1:04.86 (34.12)                                        
 11 Ramsey, Abbey M     15 WSY SWIMMING-MA      1:05.82    1:06.00 B      
                  31.79     1:06.00 (34.21)                                        
 12 Everhart, Amanda L  15 TRIDENT-MA           1:04.80    1:06.15 B      
                  31.90     1:06.15 (34.25)                                        
 13 Stoughton, Katie D  16 LIONVILLE-MA         1:01.57    1:08.08 B      
                  31.91     1:08.08 (36.17)                                        
 14 Hampson, Kristen N  17 TRIDENT-MA           1:04.17    1:08.35 B      
                  32.18     1:08.35 (36.17)                                        
 -- Fiore, Francesca M  15 GRA-MA               1:05.10         NS        
C - Division  
  1 Jaros, Regan        16 GRA-MA                    NT      57.59 A      
                  27.37       57.59 (30.22)                                        
  2 Rosenberger, Leigh  16 TRIDENT-MA                NT      59.83 A      
                  28.07       59.83 (31.76)                                        
 -- Linnell, Kalani E   15 LAC-MA                    NT         NS        
 -- Minney, Mercedes J  17 TRIDENT-MA             55.07        SCR        
 
Event 14  Boys Senior 100 Yard Freestyle
===============================================================================
     CV Pool: % 47.35   2/22/2004 CALEB COURAGE  -  SAC                        
                54.29  A
              1:03.39  B
                   --  C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Fink, Andrew M      16 GRA-MA                 47.44      48.13 A      
                  22.95       48.13 (25.18)                                        
  2 McCormick, Ken F    16 GRA-MA                 48.36      49.48 A      
                  23.56       49.48 (25.92)                                        
  3 Nyce, Josh S        16 TRIDENT-MA             50.08      49.92 A      
                  24.20       49.92 (25.72)                                        
  4 Austin, John W      16 GRA-MA                 48.74      51.01 A      
                  24.41       51.01 (26.60)                                        
  5 Siemasko, Brandon   14 LAC-MA                 50.93      51.49 A      
                  25.01       51.49 (26.48)                                        
  6 Sanderson, Brent K  15 GRA-MA                 51.01      52.02 A      
                  25.05       52.02 (26.97)                                        
  7 Buck, James W       16 WSY SWIMMING-MA        51.40      52.15 A      
                  24.61       52.15 (27.54)                                        
  8 Kinderwater, Josef  16 TRIDENT-MA             51.93      52.20 A      
                  25.78       52.20 (26.42)                                        
  9 McCormick, Stephen  15 TRIDENT-MA             51.85      52.54 A      
                  25.42       52.54 (27.12)                                        
 10 Hill, Darren J      16 TRIDENT-MA             52.40      52.62 A      
                  25.67       52.62 (26.95)                                        
 11 Walley, Kyle L      17 LAC-MA                 54.29      53.96 A      
                  25.81       53.96 (28.15)                                        
 12 Winter, Johnny C    16 HERSHEY-MA             53.95      55.27 B      
                  26.67       55.27 (28.60)                                        
B - Division  
  1 Putt, Andy J        16 LAC-MA                 55.20      54.81 B      
                  26.41       54.81 (28.40)                                        
  2 Capatch, Adam M     15 BAY BARRACUDAS-MA    1:00.22      54.99 B      
                  26.49       54.99 (28.50)                                        
  3 Feinstein, Samuel   16 LAC-MA                 54.82      55.02 B      
                  26.42       55.02 (28.60)                                        
  4 Wright, Chris J     15 TRIDENT-MA             57.98      56.88 B      
                  27.04       56.88 (29.84)                                        
  5 Kinsey, Alex P      15 WSY SWIMMING-MA      1:02.32    1:00.34 B      
                  27.66     1:00.34 (32.68)                                        
C - Division  
  1 Drysdale, Brian G   22 DST-MA                    NT      53.17 A      
                  25.68       53.17 (27.49)                                        
  2 Recio, Gabriel J    16 LAC-MA                    NT      53.33 A      
                  25.39       53.33 (27.94)                                        
  3 Sherk, Giovanni     15 TRIDENT-MA                NT      53.69 A      
                  24.93       53.69 (28.76)                                        
  4 Bunting, Mike G     15 GRA-MA               1:03.76      59.30 B      
                  28.37       59.30 (30.93)                                        
  5 Stick, Andy N       15 TRIDENT-MA           1:05.29    1:04.37 C      
                  29.84     1:04.37 (34.53)                                        
 -- Schwartz, Nick      18 WSY SWIMMING-MA           NT     X49.02        
                  23.17       49.02 (25.85)                                        
 -- Schwartz, St. John  17 WSY SWIMMING-MA           NT     X50.88        
                  24.57       50.88 (26.31)                                        
 -- Ulrich, Brian W     17 WSY SWIMMING-MA           NT        SCR        
 
Event 15  Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
     CV Pool: % 53.28    2/7/2004 LEAH GINGRICH - WSY                          
              1:02.19  A
              1:12.59  B
                   --  C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Jerzerick, Kimberl  14 WSY SWIMMING-MA        53.96      55.18 A      
                  26.45       55.18 (28.73)                                        
  2 Schmittle, Lauren   14 YORK Y-MA              54.97      55.50 A      
  3 Karr, Caitlyn M     13 LAC-MA                 57.24      56.29 A      
                  27.20       56.29 (29.09)                                        
  4 Yarosh, Hillary K   13 GRA-MA                 57.12      57.12 A      
                  27.66       57.12 (29.46)                                        
  5 Schleif, Dana E     14 LAC-MA                 55.70      57.25 A      
                  27.49       57.25 (29.76)                                        
  6 McCleaf, Lauren A   14 WSY SWIMMING-MA        57.28      57.50 A      
                  27.66       57.50 (29.84)                                        
  7 Rohrbaugh, Carolyn  14 YORK Y-MA              57.70      57.93 A      
  8 Kinsey, Stephanie   14 WSY SWIMMING-MA        56.30      57.98 A      
                  27.45       57.98 (30.53)                                        
  9 Decker, Ashley N    14 WSY SWIMMING-MA        57.04      58.28 A      
                  28.06       58.28 (30.22)                                        
 10 Emerich, Becca L    14 GRA-MA                 59.39      58.33 A      
                  27.74       58.33 (30.59)                                        
 11 Lin, Julie Y        13 GRA-MA                 58.60      58.81 A      
                  28.23       58.81 (30.58)                                        
 12 Figenshu, Holly E   14 GRA-MA                 58.60      59.46 A      
                  28.56       59.46 (30.90)                                        
 13 Yeingst, Sydney M   14 TRIDENT-MA             59.22      59.76 A      
                  28.01       59.76 (31.75)                                        
 14 Mitton, Caroline L  13 YORK Y-MA            1:00.35    1:00.75 A      
                  28.98     1:00.75 (31.77)                                        
 15 Nissly, Amanda L    14 TRIDENT-MA           1:01.25    1:00.85 A      
                  28.67     1:00.85 (32.18)                                        
 16 Brownrigg, Julia M  13 WSY SWIMMING-MA        58.89    1:00.86 A      
                  28.34     1:00.86 (32.52)                                        
 17 Holland, Natalie M  14 LAC-MA               1:00.63    1:00.91 A      
                  29.10     1:00.91 (31.81)                                        
 18 Atkinson, Hillary   13 TRIDENT-MA           1:00.89    1:01.09 A      
                  29.76     1:01.09 (31.33)                                        
 19 Carberry, Sam E     13 WSY SWIMMING-MA        58.36    1:01.80 A      
                  29.61     1:01.80 (32.19)                                        
 19 Shea-Miller, Cara   14 TRIDENT-MA           1:01.96    1:01.80 A      
                  29.54     1:01.80 (32.26)                                        
 21 Mascoli, Rose T     14 FSC-MA               1:00.86    1:02.29 B      
                  29.93     1:02.29 (32.36)                                        
 22 Lawson, Erika A     13 WSY SWIMMING-MA      1:00.14    1:02.77 B      
                  30.02     1:02.77 (32.75)                                        
 23 Marrero, Katie A    13 HERSHEY-MA           1:01.58    1:02.90 B      
                  30.59     1:02.90 (32.31)                                        
 24 Kidd, Hayley M      13 WSY SWIMMING-MA        59.83    1:03.15 B      
 -- Porr, Amie N        14 WSY SWIMMING-MA        56.39         NS        
B - Division  
  1 Nowak, Carolynn E   13 TRIDENT-MA           1:02.67    1:00.83 A      
                  29.35     1:00.83 (31.48)                                        
  2 Doss, Skyler N      13 FSC-MA               1:02.58    1:02.03 A      
                  30.11     1:02.03 (31.92)                                        
  3 Bowman, Kimberlee   14 FSC-MA               1:03.43    1:03.13 B      
                  30.03     1:03.13 (33.10)                                        
  4 Stepchuk, Brianne   13 GRA-MA               1:07.54    1:04.25 B      
                  30.72     1:04.25 (33.53)                                        
  5 Tankle, Denise G    13 GRA-MA               1:03.53    1:04.79 B      
                  30.86     1:04.79 (33.93)                                        
  6 Slagle, Alex L      13 WSY SWIMMING-MA      1:04.81    1:04.91 B      
                  31.53     1:04.91 (33.38)                                        
  7 Strathmeyer, Paige  13 YORK Y-MA            1:03.36    1:04.97 B      
                  30.89     1:04.97 (34.08)                                        
  8 Bohn, Jessica R     13 GRA-MA               1:05.56    1:05.67 B      
                  31.84     1:05.67 (33.83)                                        
  9 Otto, Kristie M     13 GRA-MA               1:04.27    1:05.72 B      
                  30.91     1:05.72 (34.81)                                        
 10 Foltz, Alisha A     14 WSY SWIMMING-MA      1:06.59    1:05.76 B      
                  31.80     1:05.76 (33.96)                                        
 11 Feinstein, Grace J  14 LAC-MA               1:08.70    1:06.45 B      
                  32.71     1:06.45 (33.74)                                        
 12 Hlavac, Kelsey V    13 CVAC-MA              1:13.67L   1:07.01 B      
                  32.30     1:07.01 (34.71)                                        
 13 Bunting, Patrice E  13 GRA-MA               1:12.57    1:08.25 B      
                  32.10     1:08.25 (36.15)                                        
 14 Reiner, Georgia A   14 LIONVILLE-MA         1:07.20    1:10.26 B      
                  34.49     1:10.26 (35.77)                                        
C - Division  
  1 Mullins, Joy E      13 UNAT-MA                   NT    1:00.39 A      
                  28.63     1:00.39 (31.76)                                        
  2 Mazzeo, Amber N     13 TRIDENT-MA                NT    1:07.64 B      
                  32.34     1:07.64 (35.30)                                        
  3 Jones, Megan E      13 WSY SWIMMING-MA           NT    1:11.50 B      
                  33.71     1:11.50 (37.79)                                        
 -- Pennock, Megan E    14 HERSHEY-MA           1:16.54         NS        
 -- Wimer, Leah M       13 TRIDENT-MA           1:15.07         NS        
 -- Conard, Sam M       13 HATY-MA                58.07        SCR        
 
Event 16  Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
     CV Pool: % 48.11   2/22/2004 CODY A WEIK  -  FSC                          
                57.99  A
              1:07.69  B
                   --  C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Naylor, Eric M      14 YORK Y-MA              54.50      51.29 A      
                  24.50       51.29 (26.79)                                        
  2 Smith, Brandon L    14 LAC-MA                 52.60      51.49 A      
                  24.96       51.49 (26.53)                                        
  3 Krapf, Jon G        14 GRA-MA                 54.34      52.72 A      
                  25.22       52.72 (27.50)                                        
  4 Miller, Stephen J   14 GRA-MA                 53.55      52.97 A      
                  25.45       52.97 (27.52)                                        
  5 Stutzman, Christop  14 PACS-MA                55.60      54.21 A      
                  25.23       54.21 (28.98)                                        
  6 Weik, Al S          13 FSC-MA                 53.55      54.53 A      
                  26.41       54.53 (28.12)                                        
  7 Strathmeyer, Brian  14 YORK Y-MA              53.97      54.80 A      
                  25.77       54.80 (29.03)                                        
  8 Austin, Shane T     13 GRA-MA                 55.31      55.18 A      
                  26.66       55.18 (28.52)                                        
  9 Myers, John A       14 LAC-MA                 57.30      58.03 B      
                  27.50       58.03 (30.53)                                        
B - Division  
  1 Lumas, Daniel R     14 LAC-MA                 58.14      56.40 A      
                  27.18       56.40 (29.22)                                        
  2 Westhafer, Ryan P   14 GRA-MA               1:01.14      57.21 A      
                  27.49       57.21 (29.72)                                        
  3 McCormick, David J  13 GRA-MA                 59.96      58.17 B      
                  27.77       58.17 (30.40)                                        
  4 Nelson, Derek A     13 EAC-MA               1:03.12    1:01.12 B      
                  29.02     1:01.12 (32.10)                                        
  4 Byles, Anthony A    13 WSY SWIMMING-MA      1:03.06    1:01.12 B      
                  29.14     1:01.12 (31.98)                                        
  6 Cambria, Benjamin   13 ACWS-MA              1:01.39    1:01.46 B      
                  28.74     1:01.46 (32.72)                                        
  7 Denniston, John H   13 WSY SWIMMING-MA      1:03.77    1:02.06 B      
                  29.28     1:02.06 (32.78)                                        
  8 Rosko, Brendan P    13 GRA-MA               1:05.49    1:03.97 B      
                  29.38     1:03.97 (34.59)                                        
  9 Quigley, Drew P     13 WSY SWIMMING-MA        59.86    1:04.61 B      
                  29.69     1:04.61 (34.92)                                        
C - Division  
  1 Gordy, Chase C      13 TSC-UN-MA                 NT      58.03 B      
                  27.54       58.03 (30.49)                                        
  2 Obrien, Chris W     14 FSC-MA                    NT      58.14 B      
                  27.53       58.14 (30.61)                                        
  3 O'Handley, Brian A  14 BAY BARRACUDAS-MA    1:08.95    1:05.91 B      
                  30.37     1:05.91 (35.54)                                        
  4 Gruin, Collin       14 HERSHEY-MA                NT    1:05.96 B      
                  32.08     1:05.96 (33.88)                                        
  5 Mathias, Adam K     14 TRIDENT-MA           1:16.47    1:07.75 C      
                  31.37     1:07.75 (36.38)                                        
  6 Ruddle, Ben T       13 HERSHEY-MA           1:12.76    1:17.84 C      
                  34.64     1:17.84 (43.20)                                        
 
Event 17  Girls Senior 200 Yard IM
===============================================================================
     CV Pool: % 2:08.27   10/8/2005 LEAH N GINGRICH, WSY Swimming              
                2:26.99  A
                2:51.49  B
                     --  C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Gingrich, Leah N    15 WSY SWIMMING-MA      2:04.39    2:08.27%A      
                  28.51     1:00.46 (31.95)     1:39.16 (38.70)     2:08.27 (29.11)
  2 Folk, Breanna L     14 TRIDENT-MA           2:08.52    2:11.89 A      
                  28.80     1:02.97 (34.17)     1:40.49 (37.52)     2:11.89 (31.40)
  3 Ault, Sarah J       14 TRIDENT-MA           2:17.99    2:19.49 A      
                  30.75     1:05.88 (35.13)     1:47.92 (42.04)     2:19.49 (31.57)
  4 Zeller, Kayla S     16 TRIDENT-MA           2:17.46    2:21.64 A      
                  32.33     1:08.79 (36.46)     1:50.44 (41.65)     2:21.64 (31.20)
  5 Minney, Catherine   17 TRIDENT-MA           2:20.32    2:21.88 A      
                  31.50                             1:49.38 ( )     2:21.88 (32.50)
  6 Brownrigg, Megan N  16 WSY SWIMMING-MA      2:23.20    2:25.20 A      
                  31.99     1:10.45 (38.46)     1:50.18 (39.73)     2:25.20 (35.02)
  7 Cooley, Kiersten M  16 HERSHEY-MA           2:20.48    2:25.27 A      
                  30.17     1:07.64 (37.47)     1:51.77 (44.13)     2:25.27 (33.50)
  8 Mullican, Kelly A   16 LAC-MA               2:19.27    2:25.29 A      
                  31.83     1:06.89 (35.06)     1:52.46 (45.57)     2:25.29 (32.83)
  9 McAdoo, Amanda L    16 LAC-MA               2:17.42    2:27.31 B      
                  32.57     1:11.49 (38.92)     1:52.33 (40.84)     2:27.31 (34.98)
 10 Stonerook, Carolyn  16 LAC-MA               2:25.94    2:27.67 B      
                  31.91     1:11.95 (40.04)     1:54.02 (42.07)     2:27.67 (33.65)
 11 Pry, Kelli M        17 GRA-MA               2:21.52    2:28.47 B      
                  32.17     1:11.13 (38.96)     1:53.43 (42.30)     2:28.47 (35.04)
 12 Holland, Maggie E   16 LAC-MA               2:24.24    2:29.08 B      
                  32.38     1:09.97 (37.59)     1:55.27 (45.30)     2:29.08 (33.81)
 13 Palmer, Amanda C    17 LIONVILLE-MA         2:23.12    2:31.16 B      
                  33.51     1:14.28 (40.77)     1:56.36 (42.08)     2:31.16 (34.80)
 -- Marchionne, Jenn M  15 LIONVILLE-MA         2:23.65         NS        
 -- Leuschner, Molly J  16 HERSHEY-MA           2:16.75         NS        
 -- Cooney, Megan L     18 HERSHEY-MA           2:20.15         NS        
 -- Minney, Mercedes J  17 TRIDENT-MA           2:11.66         NS        
B - Division  
  1 Beecher, Sierra M   15 UNAT-MA              2:27.84    2:31.06 B      
                  33.77     1:11.94 (38.17)     1:55.84 (43.90)     2:31.06 (35.22)
  2 Pearson, Ashley G   15 LIONVILLE-MA         2:27.01    2:31.89 B      
                  35.67     1:14.21 (38.54)     1:56.30 (42.09)     2:31.89 (35.59)
  3 Gerhardt, Jackie L  15 HERSHEY-MA           2:34.21    2:34.61 B      
                  36.21     1:19.89 (43.68)     2:01.75 (41.86)     2:34.61 (32.86)
  4 Wentzel, Kirsten N  15 TRIDENT-MA           2:31.98    2:34.76 B      
                  34.62     1:14.68 (40.06)     1:59.86 (45.18)     2:34.76 (34.90)
  5 Logan, Abigail J    15 HERSHEY-MA           2:39.58    2:39.85 B      
                  35.30     1:17.04 (41.74)     2:04.90 (47.86)     2:39.85 (34.95)
  6 Yoskoski, Sara A    15 LAC-MA               2:40.29    2:40.01 B      
                  36.45     1:18.83 (42.38)     2:05.34 (46.51)     2:40.01 (34.67)
  7 Everhart, Amanda L  15 TRIDENT-MA           2:38.63    2:42.21 B      
                  36.41     1:16.85 (40.44)     2:05.84 (48.99)     2:42.21 (36.37)
  8 Ramsey, Abbey M     15 WSY SWIMMING-MA      2:43.61    2:43.94 B      
                  36.44     1:18.04 (41.60)     2:07.90 (49.86)     2:43.94 (36.04)
  9 Hampson, Kristen N  17 TRIDENT-MA           2:39.27    2:49.18 B      
                  36.25     1:24.14 (47.89)     2:10.49 (46.35)     2:49.18 (38.69)
 10 Beatty, Evan L      15 HERSHEY-MA           2:39.08    2:49.42 B      
                  38.12     1:20.46 (42.34)     2:14.05 (53.59)     2:49.42 (35.37)
 11 Stoughton, Katie D  16 LIONVILLE-MA         2:33.77    2:51.29 B      
                  37.80     1:20.19 (42.39)     2:13.70 (53.51)     2:51.29 (37.59)
 -- Fiore, Francesca M  15 GRA-MA               2:42.11         NS        
C - Division  
  1 Neifert, Brittany   16 WSY SWIMMING-MA           NT    2:23.60 A      
                  30.18     1:06.40 (36.22)     1:49.90 (43.50)     2:23.60 (33.70)
  2 Rosenberger, Leigh  16 TRIDENT-MA                NT    2:40.16 B      
                  35.32     1:16.55 (41.23)     2:04.79 (48.24)     2:40.16 (35.37)
 -- Linnell, Kalani E   15 LAC-MA                    NT         NS        
 
Event 18  Boys Senior 200 Yard IM
===============================================================================
     CV Pool: % 2:01.67   10/9/2004 DREW M SOISSON, WSY Swimming               
                2:12.49  A
                2:34.59  B
                     --  C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 McCormick, Ken F    16 GRA-MA               1:59.91    2:03.89 A      
                  26.16       58.11 (31.95)     1:36.04 (37.93)     2:03.89 (27.85)
  2 Soisson, Drew M     17 WSY SWIMMING-MA      1:59.95    2:04.25 A      
                  27.70       59.61 (31.91)     1:35.72 (36.11)     2:04.25 (28.53)
  3 Fink, Andrew M      16 GRA-MA               2:05.03    2:07.86 A      
                  26.96       59.78 (32.82)     1:39.02 (39.24)     2:07.86 (28.84)
  4 Nyce, Josh S        16 TRIDENT-MA           2:07.01    2:09.14 A      
                  28.26     1:01.06 (32.80)     1:39.52 (38.46)     2:09.14 (29.62)
  5 Hill, Darren J      16 TRIDENT-MA           2:10.55    2:09.21 A      
                  27.89       59.56 (31.67)     1:40.02 (40.46)     2:09.21 (29.19)
  6 Siemasko, Brandon   14 LAC-MA               2:04.59    2:10.16 A      
                  28.17     1:00.64 (32.47)     1:41.32 (40.68)     2:10.16 (28.84)
  7 Sanderson, Brent K  15 GRA-MA               2:05.47    2:11.70 A      
                  27.99     1:03.65 (35.66)     1:40.26 (36.61)     2:11.70 (31.44)
  8 Austin, John W      16 GRA-MA               2:12.20    2:14.27 B      
                  28.86     1:01.64 (32.78)     1:43.88 (42.24)     2:14.27 (30.39)
  9 Capatch, Adam M     15 BAY BARRACUDAS-MA    2:11.46    2:14.45 B      
                  29.51     1:05.21 (35.70)     1:43.03 (37.82)     2:14.45 (31.42)
 10 Siemasko, Rob C     16 LAC-MA               2:05.35    2:15.77 B      
                  29.79     1:03.89 (34.10)     1:44.75 (40.86)     2:15.77 (31.02)
 11 Drysdale, Brian G   22 DST-MA               2:02.01    2:16.06 B      
                  28.41     1:03.01 (34.60)     1:44.34 (41.33)     2:16.06 (31.72)
B - Division  
  1 Stephens, Justin P  16 BAY BARRACUDAS-MA    2:15.42    2:16.23 B      
                  30.04     1:06.27 (36.23)     1:44.87 (38.60)     2:16.23 (31.36)
  2 Walley, Kyle L      17 LAC-MA               2:19.96    2:17.31 B      
                  28.04     1:02.78 (34.74)     1:45.88 (43.10)     2:17.31 (31.43)
  3 Beegle, Justin B    15 WSY SWIMMING-MA      2:13.93    2:17.99 B      
                  30.68     1:06.67 (35.99)     1:45.48 (38.81)     2:17.99 (32.51)
  4 Putt, Andy J        16 LAC-MA               2:13.49    2:18.96 B      
                  29.80     1:05.13 (35.33)     1:47.78 (42.65)     2:18.96 (31.18)
  5 Winter, Johnny C    16 HERSHEY-MA           2:17.89    2:26.52 B      
                  31.24     1:06.63 (35.39)     1:51.26 (44.63)     2:26.52 (35.26)
 -- Hampson, Kyle J     17 TRIDENT-MA           2:20.41         NS        
C - Division  
  1 Recio, Gabriel J    16 LAC-MA                    NT    2:23.19 B      
                  29.55     1:06.77 (37.22)     1:51.00 (44.23)     2:23.19 (32.19)
  2 Feinstein, Samuel   16 LAC-MA                    NT    2:25.09 B      
                  28.69     1:06.30 (37.61)     1:51.99 (45.69)     2:25.09 (33.10)
  3 Stick, Andy N       15 TRIDENT-MA           2:39.42    2:39.15 C      
                  36.13     1:17.14 (41.01)     2:02.40 (45.26)     2:39.15 (36.75)
 -- Schwartz, St. John  17 WSY SWIMMING-MA           NT   X2:11.52        
                  26.96     1:00.71 (33.75)     1:41.84 (41.13)     2:11.52 (29.68)
 -- Bunting, Mike G     15 GRA-MA               2:37.65         DQ        
                  32.75     1:12.00 (39.25)     1:59.05 (47.05)          DQ (35.60)
 -- Ulrich, Brian W     17 WSY SWIMMING-MA           NT         NS        
 -- Schwartz, Nick      18 WSY SWIMMING-MA           NT        SCR        
 
Event 19  Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
     CV Pool: % 2:12.48    2/7/2004 LEAH GINGRICH - WSY                        
                2:31.29  A
                2:56.89  B
                     --  C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Tarka, Grace M      13 WSY SWIMMING-MA      2:12.60    2:15.56 A      
                  29.41     1:04.59 (35.18)     1:43.01 (38.42)     2:15.56 (32.55)
  2 Zelenky, Alie S     14 WSY SWIMMING-MA      2:15.03    2:18.01 A      
                  30.30     1:05.22 (34.92)     1:45.58 (40.36)     2:18.01 (32.43)
  3 McCleaf, Lauren A   14 WSY SWIMMING-MA      2:17.68    2:20.08 A      
                  29.62     1:05.94 (36.32)     1:47.90 (41.96)     2:20.08 (32.18)
  4 Kinsey, Stephanie   14 WSY SWIMMING-MA      2:17.00    2:23.92 A      
                  29.85     1:06.32 (36.47)     1:49.56 (43.24)     2:23.92 (34.36)
  5 Schmittle, Lauren   14 YORK Y-MA            2:27.74    2:24.97 A      
                  31.02     1:08.34 (37.32)     1:52.36 (44.02)     2:24.97 (32.61)
  6 Yarosh, Hillary K   13 GRA-MA               2:28.56    2:25.66 A      
                  30.99     1:09.85 (38.86)     1:52.98 (43.13)     2:25.66 (32.68)
  7 Mitton, Caroline L  13 YORK Y-MA            2:27.71    2:26.39 A      
                  29.85     1:08.17 (38.32)     1:52.82 (44.65)     2:26.39 (33.57)
  8 Holland, Natalie M  14 LAC-MA               2:24.53    2:26.72 A      
                  32.56     1:09.07 (36.51)     1:55.02 (45.95)     2:26.72 (31.70)
  9 Lin, Julie Y        13 GRA-MA               2:28.01    2:27.08 A      
                  31.66     1:08.35 (36.69)     1:53.52 (45.17)     2:27.08 (33.56)
 10 Emerich, Becca L    14 GRA-MA               2:25.75    2:28.34 A      
                  31.87     1:07.54 (35.67)     1:53.23 (45.69)     2:28.34 (35.11)
 11 Marrero, Katie A    13 HERSHEY-MA           2:28.54    2:31.35 B      
                  33.65     1:14.02 (40.37)     1:56.72 (42.70)     2:31.35 (34.63)
 12 Yeingst, Sydney M   14 TRIDENT-MA           2:30.97    2:33.80 B      
                  31.92     1:10.67 (38.75)     1:59.22 (48.55)     2:33.80 (34.58)
 13 Carberry, Sam E     13 WSY SWIMMING-MA      2:24.75    2:35.42 B      
                  32.61     1:10.08 (37.47)     2:00.37 (50.29)     2:35.42 (35.05)
 14 Mascoli, Rose T     14 FSC-MA               2:31.28    2:35.46 B      
                  32.55     1:12.35 (39.80)     2:00.83 (48.48)     2:35.46 (34.63)
 -- McNichol, Kacie L   13 GRA-MA               2:24.74         NS        
B - Division  
  1 Karr, Caitlyn M     13 LAC-MA               2:32.27    2:25.27 A      
                  30.86     1:09.19 (38.33)     1:53.51 (44.32)     2:25.27 (31.76)
  2 Brownrigg, Julia M  13 WSY SWIMMING-MA      2:31.40    2:27.05 A      
                  31.24     1:09.09 (37.85)     1:53.86 (44.77)     2:27.05 (33.19)
  3 Nowak, Carolynn E   13 TRIDENT-MA           2:32.47    2:30.00 A      
                  32.65     1:10.16 (37.51)     1:56.95 (46.79)     2:30.00 (33.05)
  4 Nissly, Amanda L    14 TRIDENT-MA           2:35.46    2:32.84 B      
                  32.92     1:11.21 (38.29)     1:58.45 (47.24)     2:32.84 (34.39)
  5 Rohrbaugh, Carolyn  14 YORK Y-MA            2:35.17    2:33.41 B      
                  30.71     1:11.46 (40.75)     1:59.37 (47.91)     2:33.41 (34.04)
  6 Atkinson, Hillary   13 TRIDENT-MA           2:31.62    2:34.53 B      
                  35.61     1:11.98 (36.37)     1:59.66 (47.68)     2:34.53 (34.87)
  7 Doss, Skyler N      13 FSC-MA               2:39.14    2:35.06 B      
                  34.87     1:14.97 (40.10)     1:59.96 (44.99)     2:35.06 (35.10)
  8 Bowman, Kimberlee   14 FSC-MA               2:33.90    2:35.23 B      
                  33.16     1:11.54 (38.38)     2:00.73 (49.19)     2:35.23 (34.50)
  9 Shea-Miller, Cara   14 TRIDENT-MA           2:34.92    2:36.58 B      
                  32.97     1:13.62 (40.65)     2:01.91 (48.29)     2:36.58 (34.67)
 10 Foltz, Alisha A     14 WSY SWIMMING-MA      2:45.89    2:37.71 B      
                  34.69     1:16.46 (41.77)     2:02.66 (46.20)     2:37.71 (35.05)
 11 Kidd, Hayley M      13 WSY SWIMMING-MA      2:37.45    2:40.41 B      
                  35.44     1:16.71 (41.27)     2:06.17 (49.46)     2:40.41 (34.24)
 12 Otto, Kristie M     13 GRA-MA               2:42.87    2:43.49 B      
                  37.60     1:19.66 (42.06)     2:05.92 (46.26)     2:43.49 (37.57)
 13 Bohn, Jessica R     13 GRA-MA               2:41.59    2:46.97 B      
                  35.51     1:18.33 (42.82)     2:08.88 (50.55)     2:46.97 (38.09)
 14 Reiner, Georgia A   14 LIONVILLE-MA         2:48.19    2:52.54 B      
                  39.09     1:25.57 (46.48)     2:13.49 (47.92)     2:52.54 (39.05)
 15 Hlavac, Kelsey V    13 CVAC-MA              2:53.04    2:58.93 C      
                  38.60     1:23.50 (44.90)     2:17.93 (54.43)     2:58.93 (41.00)
 -- Figenshu, Holly E   14 GRA-MA               2:33.05         DQ        
                  30.77     1:10.38 (39.61)     1:59.29 (48.91)          DQ (37.69)
C - Division  
  1 Mullins, Joy E      13 UNAT-MA                   NT    2:32.59 B      
                  30.71     1:10.68 (39.97)     1:57.30 (46.62)     2:32.59 (35.29)
  2 Stepchuk, Brianne   13 GRA-MA               3:07.12    2:49.76 B      
                  34.75     1:17.22 (42.47)     2:08.96 (51.74)     2:49.76 (40.80)
  3 Mazzeo, Amber N     13 TRIDENT-MA                NT    2:54.25 B      
                  37.56     1:20.95 (43.39)     2:13.73 (52.78)     2:54.25 (40.52)
 -- Conard, Sam M       13 HATY-MA              2:29.26        SCR        
 
Event 20  Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
     CV Pool: % 1:56.63   2/22/2004 CODY A WEIK  -  FSC                        
                2:21.89  A
                2:45.49  B
                     --  C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Naylor, Eric M      14 YORK Y-MA            2:12.81    2:11.35 A      
                  27.35       58.23 (30.88)     1:39.83 (41.60)     2:11.35 (31.52)
  2 Smith, Brandon L    14 LAC-MA               2:15.11    2:13.26 A      
                  27.59     1:00.91 (33.32)     1:43.65 (42.74)     2:13.26 (29.61)
  3 Krapf, Jon G        14 GRA-MA               2:17.87    2:15.27 A      
                  27.58     1:04.93 (37.35)     1:46.84 (41.91)     2:15.27 (28.43)
  4 Strathmeyer, Brian  14 YORK Y-MA            2:17.78    2:26.07 B      
                  30.18     1:06.06 (35.88)     1:51.72 (45.66)     2:26.07 (34.35)
B - Division  
  1 Weik, Al S          13 FSC-MA               2:22.31    2:15.29 A      
                  31.37     1:04.95 (33.58)     1:46.92 (41.97)     2:15.29 (28.37)
  2 Austin, Shane T     13 GRA-MA               2:25.48    2:21.48 A      
                  29.40     1:02.88 (33.48)     1:50.39 (47.51)     2:21.48 (31.09)
  3 Stutzman, Christop  14 PACS-MA              2:41.40    2:22.04 B      
                  29.40     1:04.28 (34.88)     1:49.81 (45.53)     2:22.04 (32.23)
  4 Lumas, Daniel R     14 LAC-MA               2:24.63    2:23.92 B      
                  30.41     1:09.50 (39.09)     1:49.00 (39.50)     2:23.92 (34.92)
  5 Westhafer, Ryan P   14 GRA-MA               2:35.31    2:25.82 B      
                  33.29     1:10.73 (37.44)     1:53.51 (42.78)     2:25.82 (32.31)
  6 Byles, Anthony A    13 WSY SWIMMING-MA      2:35.81    2:28.25 B      
                  32.03     1:10.07 (38.04)     1:53.88 (43.81)     2:28.25 (34.37)
  7 Nelson, Derek A     13 EAC-MA               2:41.42    2:40.87 B      
                  35.69     1:20.44 (44.75)     2:06.12 (45.68)     2:40.87 (34.75)
  8 Cambria, Benjamin   13 ACWS-MA              2:33.47    2:44.67 B      
                  35.42     1:16.65 (41.23)     2:08.02 (51.37)     2:44.67 (36.65)
 -- Miller, Stephen J   14 GRA-MA               2:22.21         NS        
C - Division  
  1 Gordy, Chase C      13 TSC-UN-MA                 NT    2:28.65 B      
                  31.19     1:08.10 (36.91)     1:55.00 (46.90)     2:28.65 (33.65)
  2 Obrien, Chris W     14 FSC-MA                    NT    2:29.73 B      
                  31.05     1:08.15 (37.10)     1:54.42 (46.27)     2:29.73 (35.31)
  3 Denniston, John H   13 WSY SWIMMING-MA      2:47.50    2:39.43 B      
                  33.37     1:15.47 (42.10)     2:03.70 (48.23)     2:39.43 (35.73)
  4 Quigley, Drew P     13 WSY SWIMMING-MA      2:48.23    2:40.54 B      
                  35.09     1:17.77 (42.68)     2:03.35 (45.58)     2:40.54 (37.19)
  5 Rosko, Brendan P    13 GRA-MA               3:00.79    2:50.54 C      
                  34.20     1:15.64 (41.44)     2:09.73 (54.09)     2:50.54 (40.81)
  6 Mathias, Adam K     14 TRIDENT-MA                NT    2:52.23 C      
                  38.16     1:21.01 (42.85)     2:12.34 (51.33)     2:52.23 (39.89)
 
Event 21  Girls 10 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
10&U CV Pool: % 5:40.14   10/8/2005 KAITLYN E JONES, DST - UN-MA               
                6:48.39  10&U A
                8:30.49  10&U B
                     --  10&U C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Jones, Kaitlyn E          10 DST - UN-MA          5:44.22    5:40.14%A      
                  29.82     1:03.17 (33.35)     1:38.01 (34.84)     2:13.17 (35.16)
        2:48.12 (34.95)     3:23.11 (34.99)     3:58.36 (35.25)     4:33.67 (35.31)
        5:08.26 (34.59)     5:40.14 (31.88)                                        
  2 Eckels, Carrigan C        10 WSY SWIMMING-MA      6:46.00    6:32.83 A      
                2:33.06                                                            
            3:13.00 ( )     3:53.54 (40.54)     4:33.93 (40.39)     5:15.49 (41.56)
        5:55.90 (40.41)     6:32.83 (36.93)                                        
B - Division  
  1 Talwar, Ali K             10 WSY SWIMMING-MA      7:04.00    6:47.50 A      
                  36.58     1:17.68 (41.10)     2:00.58 (42.90)     2:43.59 (43.01)
        3:24.87 (41.28)     4:07.45 (42.58)     4:48.54 (41.09)     5:30.61 (42.07)
        6:11.59 (40.98)     6:47.50 (35.91)                                        
C - Division  
  1 Clark, Sarah J            10 WSY SWIMMING-MA           NT    8:04.35 B      
                  40.34     1:28.23 (47.89)     2:18.33 (50.10)     3:08.27 (49.94)
        3:58.07 (49.80)     4:48.80 (50.73)     5:39.28 (50.48)     6:29.22 (49.94)
        7:18.92 (49.70)     8:04.35 (45.43)                                        
 
Event 21  Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
11-12 CV Poo: % 5:29.60   10/8/2005 CLAIRE F LOHT, WSY Swimming                
                6:09.29  11-12 A
                7:10.79  11-12 B
                     --  11-12 C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Loht, Claire F            12 WSY SWIMMING-MA      5:33.56    5:29.60%A      
                  29.20     1:02.33 (33.13)     1:36.10 (33.77)     2:10.10 (34.00)
        2:43.80 (33.70)     3:16.98 (33.18)     3:50.94 (33.96)     4:24.50 (33.56)
        4:57.85 (33.35)     5:29.60 (31.75)                                        
  2 Ferrara, Paula M          11 FSC-MA               5:41.24    5:40.86 A      
                  30.54     1:03.79 (33.25)     1:38.44 (34.65)     2:13.23 (34.79)
        2:47.61 (34.38)     3:22.72 (35.11)     3:57.73 (35.01)     4:32.60 (34.87)
        5:08.08 (35.48)     5:40.86 (32.78)                                        
  3 Hine, Lauren V            11 FSC-MA               5:48.50    5:46.49 A      
                  31.34     1:04.87 (33.53)     1:39.41 (34.54)     2:14.30 (34.89)
        2:49.35 (35.05)     3:25.10 (35.75)     4:01.19 (36.09)     4:36.90 (35.71)
        5:12.73 (35.83)     5:46.49 (33.76)                                        
  4 Jibrine, Nicole J         12 UNAT-MA              5:49.07    5:51.84 A      
                  29.94     1:03.37 (33.43)                             2:14.28 ( )
        2:50.55 (36.27)     3:27.06 (36.51)     4:04.26 (37.20)     4:40.93 (36.67)
        5:17.46 (36.53)     5:51.84 (34.38)                                        
  5 Sevco, Leah N             11 FSC-MA               6:00.18    5:54.93 A      
                  31.89     1:05.58 (33.69)     1:40.53 (34.95)     2:16.35 (35.82)
        2:52.73 (36.38)     3:29.57 (36.84)     4:06.69 (37.12)     4:42.90 (36.21)
        5:19.44 (36.54)     5:54.93 (35.49)                                        
B - Division  
  1 Murtaugh, Codyanne        12 GRA-MA               6:19.44    6:02.55 A      
                  31.68     1:06.79 (35.11)     1:43.29 (36.50)     2:20.40 (37.11)
        2:58.07 (37.67)     3:35.68 (37.61)     4:13.40 (37.72)     4:51.12 (37.72)
        5:27.43 (36.31)     6:02.55 (35.12)                                        
  2 Kelemen, Anna             11 TRIDENT-MA           6:12.04    6:17.84 B      
                  31.38     1:06.27 (34.89)     1:43.29 (37.02)     2:22.09 (38.80)
        3:01.28 (39.19)     3:40.40 (39.12)     4:19.66 (39.26)     4:59.50 (39.84)
        5:39.28 (39.78)     6:17.84 (38.56)                                        
  3 Somer, Kendall L          12 GRA-MA               6:22.83    6:20.95 B      
                  33.05     1:10.36 (37.31)     1:48.97 (38.61)     2:27.64 (38.67)
        3:06.13 (38.49)     3:45.48 (39.35)     4:25.58 (40.10)     5:04.14 (38.56)
        5:42.89 (38.75)     6:20.95 (38.06)                                        
  4 Kendig, Elizabeth H       12 TRIDENT-MA           6:37.36    6:56.68 B      
C - Division  
  1 Kling, Taylor L           12 BAY BARRACUDAS-MA         NT    5:56.30 A      
                1:08.70     1:44.36 (35.66)     2:19.95 (35.59)     2:56.42 (36.47)
        3:32.83 (36.41)     4:08.49 (35.66)     4:45.75 (37.26)     5:22.29 (36.54)
        5:56.75 (34.46)         5:56.30 ( )                                        
  2 Houck, Gwen E             12 UNAT-MA                   NT    6:00.02 A      
                  32.17     1:07.28 (35.11)     1:43.21 (35.93)     2:19.37 (36.16)
        2:56.12 (36.75)     3:33.15 (37.03)     4:10.32 (37.17)     4:47.56 (37.24)
        5:24.66 (37.10)     6:00.02 (35.36)                                        
  3 Lelinski, Katherine F     12 UNAT-MA                   NT    6:14.72 B      
                  32.04     1:09.44 (37.40)     1:48.00 (38.56)     2:25.52 (37.52)
        3:04.20 (38.68)     3:43.76 (39.56)     4:22.47 (38.71)     5:01.05 (38.58)
        5:38.83 (37.78)     6:14.72 (35.89)                                        
  4 Ross, Caitlin M           12 HERSHEY-MA                NT    6:16.24 B      
                  33.93     1:12.74 (38.81)     1:51.07 (38.33)     2:29.55 (38.48)
        3:07.72 (38.17)     3:47.47 (39.75)     4:25.49 (38.02)     5:03.20 (37.71)
        5:41.16 (37.96)     6:16.24 (35.08)                                        
  5 Colby, Camerin M          11 GRA-MA               7:22.08    6:58.23 B      
                1:14.02                                                 3:22.37 ( )
      6:58.23 (3:35.86)                                                            
 -- Fiore, Giulietta I        12 GRA-MA                    NT        SCR        
 
Event 22  Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
11-12 CV Poo: % 5:28.09   10/9/2004 AL S WEIK, FSC  -MA                        
                6:04.69  11-12 A
                7:05.49  11-12 B
                     --  11-12 C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
B - Division  
  1 Peterson, Jonathan A      12 TRIDENT-MA           6:36.80    6:00.92 A      
                  30.26     1:04.74 (34.48)     1:40.50 (35.76)     2:17.30 (36.80)
        2:54.58 (37.28)     3:32.21 (37.63)     4:10.17 (37.96)     4:48.00 (37.83)
        5:25.62 (37.62)     6:00.92 (35.30)                                        
  2 Heiland, Dalton L         12 WSY SWIMMING-MA      6:50.00    6:42.91 B      
                  35.26     1:15.03 (39.77)     1:55.83 (40.80)     2:36.29 (40.46)
        3:17.09 (40.80)     3:59.01 (41.92)     4:40.50 (41.49)     5:22.33 (41.83)
        6:03.98 (41.65)     6:42.91 (38.93)                                        
C - Division  
  1 Mitchell, Kevin D         12 TRIDENT-MA                NT    5:51.84 A      
                  29.92     1:04.12 (34.20)     1:39.76 (35.64)     2:15.38 (35.62)
        2:51.66 (36.28)     3:28.11 (36.45)     4:04.83 (36.72)     4:41.54 (36.71)
        5:18.77 (37.23)     5:51.84 (33.07)                                        
 
Event 23  Girls 13-14 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
13-14 CV Poo: % 10:57.47   10/9/2004 KYLEE R TALWAR, WSY Swimming              
                12:07.59  13-14 A
                14:08.89  13-14 B
                      --  13-14 C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Folk, Breanna L           14 TRIDENT-MA          10:48.72   11:07.24 A      
                  29.42     1:02.15 (32.73)     1:35.27 (33.12)     2:08.66 (33.39)
        2:40.60 (31.94)     3:13.56 (32.96)     3:47.25 (33.69)     4:21.32 (34.07)
        4:55.50 (34.18)     5:29.30 (33.80)     6:03.24 (33.94)     6:37.59 (34.35)
        7:11.09 (33.50)     7:44.92 (33.83)     8:19.31 (34.39)     8:53.31 (34.00)
        9:26.66 (33.35)    10:00.32 (33.66)    10:34.17 (33.85)    11:07.24 (33.07)
B - Division  
  1 Quillen, Rebecca A        13 FSC-MA              12:17.53   11:30.73 A      
                  30.78     1:05.13 (34.35)     1:39.97 (34.84)     2:14.65 (34.68)
        2:49.33 (34.68)     3:24.27 (34.94)     3:58.93 (34.66)     4:34.03 (35.10)
        5:08.99 (34.96)     5:43.85 (34.86)     6:18.89 (35.04)     6:54.66 (35.77)
        7:29.18 (34.52)     8:04.66 (35.48)     8:39.79 (35.13)     9:14.31 (34.52)
        9:49.21 (34.90)    10:23.92 (34.71)    10:58.33 (34.41)    11:30.73 (32.40)
  2 Kidd, Hayley M            13 WSY SWIMMING-MA     12:29.84   12:38.26 B      
                  32.87     1:09.99 (37.12)     1:47.79 (37.80)     2:25.66 (37.87)
        3:04.43 (38.77)     3:42.55 (38.12)     4:21.20 (38.65)     4:59.72 (38.52)
        5:38.27 (38.55)     6:16.94 (38.67)     6:55.36 (38.42)     7:34.18 (38.82)
        8:12.59 (38.41)     8:51.43 (38.84)     9:29.51 (38.08)    10:07.07 (37.56)
       10:46.58 (39.51)    11:24.50 (37.92)    12:01.73 (37.23)    12:38.26 (36.53)
C - Division  
  1 Ault, Sarah J             14 TRIDENT-MA                NT   11:10.50 A      
                  29.92     1:02.70 (32.78)     1:36.54 (33.84)     2:10.60 (34.06)
        2:43.72 (33.12)     3:17.33 (33.61)     3:51.36 (34.03)     4:25.36 (34.00)
        5:00.16 (34.80)     5:34.37 (34.21)     6:08.42 (34.05)     6:42.59 (34.17)
        7:16.16 (33.57)     7:50.02 (33.86)     8:23.89 (33.87)     8:57.69 (33.80)
        9:32.18 (34.49)    10:05.65 (33.47)    10:38.42 (32.77)    11:10.50 (32.08)
  2 Nowak, Carolynn E         13 TRIDENT-MA                NT   11:46.38 A      
                  32.30     1:08.05 (35.75)     1:44.39 (36.34)     2:21.23 (36.84)
        2:55.16 (33.93)     3:29.79 (34.63)     4:04.81 (35.02)     4:40.19 (35.38)
        5:16.50 (36.31)     5:52.42 (35.92)     6:28.49 (36.07)     7:04.14 (35.65)
        7:39.41 (35.27)     8:14.73 (35.32)     8:50.51 (35.78)     9:26.43 (35.92)
       10:01.50 (35.07)    10:37.19 (35.69)    11:12.10 (34.91)    11:46.38 (34.28)
  3 Marrero, Katie A          13 HERSHEY-MA                NT   11:48.24 A      
                  32.06     1:06.66 (34.60)     1:42.12 (35.46)     2:18.12 (36.00)
        2:54.02 (35.90)     3:29.40 (35.38)     4:05.05 (35.65)     4:40.81 (35.76)
        5:16.60 (35.79)     5:52.19 (35.59)     6:27.96 (35.77)     7:03.53 (35.57)
        7:39.53 (36.00)     8:15.09 (35.56)     8:51.11 (36.02)     9:27.05 (35.94)
       10:02.48 (35.43)    10:38.20 (35.72)    11:13.59 (35.39)    11:48.24 (34.65)
  4 Mascoli, Rose T           14 FSC-MA                    NT   12:22.21 B      
                  32.69     1:08.21 (35.52)     1:44.24 (36.03)     2:21.36 (37.12)
        2:58.52 (37.16)     3:35.93 (37.41)     4:13.60 (37.67)     4:50.82 (37.22)
        5:28.81 (37.99)     6:06.42 (37.61)     6:44.27 (37.85)     7:22.39 (38.12)
        8:00.05 (37.66)     8:37.99 (37.94)     9:15.61 (37.62)     9:52.91 (37.30)
       10:30.55 (37.64)    11:08.19 (37.64)    11:45.78 (37.59)    12:22.21 (36.43)
  5 Tankle, Denise G          13 GRA-MA                    NT   13:41.44 B      
                  33.55     1:12.16 (38.61)     1:52.27 (40.11)     2:33.84 (41.57)
        3:15.48 (41.64)     3:56.96 (41.48)     4:39.42 (42.46)     5:21.68 (42.26)
        6:04.03 (42.35)     6:46.13 (42.10)     7:27.68 (41.55)     8:09.95 (42.27)
        8:51.38 (41.43)     9:34.33 (42.95)    10:15.83 (41.50)    10:57.68 (41.85)
       11:40.36 (42.68)    12:21.35 (40.99)    13:02.95 (41.60)    13:41.44 (38.49)
  6 Slagle, Alex L            13 WSY SWIMMING-MA     14:45.00   14:07.20 B      
                  35.78     1:16.11 (40.33)     1:58.79 (42.68)                    
            3:23.81 ( )     4:06.60 (42.79)     4:50.23 (43.63)     5:33.27 (43.04)
        6:16.62 (43.35)     7:00.81 (44.19)     7:45.04 (44.23)     8:28.70 (43.66)
        9:12.71 (44.01)     9:55.61 (42.90)    10:38.46 (42.85)    11:21.60 (43.14)
       12:03.91 (42.31)    12:46.74 (42.83)    13:28.11 (41.37)    14:07.20 (39.09)
 
Event 23  Girls 15 & Over 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
15&O CV Pool: % 10:28.30   10/9/2004 KAILEY B MORRIS, Big Cat                  
                11:53.59  15&O A
                13:52.59  15&O B
                      --  15&O C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Zeller, Kayla S           16 TRIDENT-MA          10:32.34   10:39.75 A      
                  29.53     1:02.23 (32.70)     1:35.33 (33.10)     2:07.61 (32.28)
        2:38.81 (31.20)     3:10.24 (31.43)     3:41.81 (31.57)     4:13.71 (31.90)
        4:46.29 (32.58)     5:19.18 (32.89)     5:52.17 (32.99)     6:24.54 (32.37)
        6:56.27 (31.73)     7:28.48 (32.21)     8:00.53 (32.05)     8:32.69 (32.16)
        9:05.41 (32.72)     9:38.08 (32.67)    10:09.83 (31.75)    10:39.75 (29.92)
  2 Cooley, Kiersten M        16 HERSHEY-MA          10:55.73   11:47.98 A      
                  30.88     1:04.85 (33.97)     1:40.31 (35.46)     2:15.63 (35.32)
        2:51.06 (35.43)     3:26.52 (35.46)     4:02.02 (35.50)     4:37.82 (35.80)
        5:13.40 (35.58)     5:49.41 (36.01)     6:25.58 (36.17)     7:01.57 (35.99)
        7:37.80 (36.23)     8:14.03 (36.23)     8:50.27 (36.24)     9:26.16 (35.89)
       10:01.97 (35.81)    10:37.74 (35.77)    11:13.09 (35.35)    11:47.98 (34.89)
 -- Sheets, Abby N            15 HERSHEY-MA          12:47.54        SCR        
 
Event 24  Boys 13-14 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
13-14 CV Poo: % 9:49.21   10/9/2004 BRENNAN W MORRIS, Big Cat                  
               11:41.49  13-14 A
               13:38.39  13-14 B
                     --  13-14 C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Weik, Al S                13 FSC-MA              10:15.85   10:37.37 A      
                  28.40       59.73 (31.33)     1:31.79 (32.06)     2:03.80 (32.01)
        2:35.97 (32.17)     3:08.12 (32.15)     3:40.45 (32.33)     4:12.94 (32.49)
        4:45.05 (32.11)     5:17.33 (32.28)     5:49.47 (32.14)     6:21.67 (32.20)
        6:53.66 (31.99)     7:25.92 (32.26)     7:58.40 (32.48)     8:29.90 (31.50)
        9:02.31 (32.41)     9:34.70 (32.39)    10:05.81 (31.11)    10:37.37 (31.56)
C - Division  
  1 Miller, Stephen J         14 GRA-MA                    NT   10:40.98 A      
                  27.97       58.95 (30.98)     1:32.76 (33.81)     2:05.47 (32.71)
        2:37.52 (32.05)     3:10.19 (32.67)     3:42.74 (32.55)     4:15.86 (33.12)
        4:47.96 (32.10)     5:20.51 (32.55)     5:52.40 (31.89)     6:25.19 (32.79)
        6:57.24 (32.05)     7:30.47 (33.23)     8:02.32 (31.85)     8:34.69 (32.37)
        9:07.30 (32.61)     9:39.39 (32.09)    10:11.65 (32.26)    10:40.98 (29.33)
  2 Krapf, Jon G              14 GRA-MA                    NT   11:23.84 A      
                  29.04     1:01.34 (32.30)     1:34.65 (33.31)     2:09.05 (34.40)
        2:43.93 (34.88)     3:18.64 (34.71)     3:53.80 (35.16)     4:29.11 (35.31)
        5:03.85 (34.74)     5:38.91 (35.06)     6:14.36 (35.45)     6:49.94 (35.58)
        7:25.59 (35.65)     8:01.02 (35.43)     8:34.73 (33.71)     9:09.35 (34.62)
        9:43.75 (34.40)    10:18.71 (34.96)    10:51.89 (33.18)    11:23.84 (31.95)
  3 Cambria, Benjamin D       13 ACWS-MA                   NT   13:28.36 B      
                  32.68     1:10.41 (37.73)     1:49.30 (38.89)     2:31.22 (41.92)
        3:10.67 (39.45)     3:52.23 (41.56)     4:34.71 (42.48)     5:16.52 (41.81)
        5:58.14 (41.62)     6:40.03 (41.89)     7:22.27 (42.24)     8:04.05 (41.78)
        8:44.30 (40.25)     9:26.48 (42.18)    10:08.40 (41.92)    10:49.93 (41.53)
       11:30.74 (40.81)    12:10.94 (40.20)    12:52.05 (41.11)    13:28.36 (36.31)
 
Event 24  Boys 15 & Over 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
15&O CV Pool: % 10:03.95   10/9/2004 DAN S ROZICK, Big Cat                     
                11:03.89  15&O A
                12:54.49  15&O B
                      --  15&O C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 McCormick, Stephen J      15 TRIDENT-MA          10:24.42   10:31.92 A      
                  27.84       59.45 (31.61)     1:31.58 (32.13)     2:04.14 (32.56)
        2:34.52 (30.38)     3:06.50 (31.98)     3:38.16 (31.66)     4:11.32 (33.16)
        4:44.22 (32.90)     5:17.08 (32.86)     5:49.71 (32.63)     6:21.28 (31.57)
        6:52.48 (31.20)     7:23.87 (31.39)     7:56.14 (32.27)     8:27.99 (31.85)
        8:59.75 (31.76)     9:31.09 (31.34)    10:01.71 (30.62)    10:31.92 (30.21)
C - Division  
  1 Woodcock, Ian W           15 BAY BARRACUDAS-MA         NT   11:00.05 A      
                  29.30     1:01.71 (32.41)     1:34.65 (32.94)     2:07.85 (33.20)
        2:41.39 (33.54)     3:15.38 (33.99)     3:49.01 (33.63)     4:22.60 (33.59)
        4:56.24 (33.64)     5:29.04 (32.80)     6:02.17 (33.13)     6:35.52 (33.35)
        7:09.08 (33.56)     7:42.09 (33.01)     8:14.95 (32.86)     8:48.05 (33.10)
        9:21.16 (33.11)     9:54.38 (33.22)    10:27.48 (33.10)    11:00.05 (32.57)
  2 Drysdale, Brian G         22 DST-MA                    NT   11:16.99 B      
                  28.07       59.41 (31.34)     1:31.72 (32.31)     2:04.36 (32.64)
        2:37.83 (33.47)     3:12.20 (34.37)     3:47.12 (34.92)     4:21.70 (34.58)
        4:56.34 (34.64)     5:31.23 (34.89)     6:06.26 (35.03)     6:41.40 (35.14)
        7:16.06 (34.66)     7:50.81 (34.75)     8:25.61 (34.80)     9:00.75 (35.14)
        9:35.72 (34.97)    10:10.45 (34.73)    10:44.62 (34.17)    11:16.99 (32.37)
  3 Wright, Chris J           15 TRIDENT-MA          13:00.69   11:37.14 B      
                  29.42     1:02.28 (32.86)     1:37.41 (35.13)     2:12.77 (35.36)
        2:48.13 (35.36)     3:23.73 (35.60)     3:59.52 (35.79)     4:34.71 (35.19)
        5:10.46 (35.75)     5:45.91 (35.45)     6:21.62 (35.71)     6:57.10 (35.48)
        7:32.44 (35.34)     8:07.68 (35.24)     8:43.04 (35.36)     9:18.56 (35.52)
        9:53.75 (35.19)    10:28.99 (35.24)    11:03.85 (34.86)    11:37.14 (33.29)
 -- Hampson, Kyle J           17 TRIDENT-MA          11:26.36        SCR        
 
Event 25  Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
     CV Pool: % 1:11.41   10/8/2005 KAITLYN E JONES, DST - UN-MA               
                1:26.69  A
                1:57.49  B
                     --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Jones, Kaitlyn E          10 DST - UN-MA          1:11.17    1:11.41%A      
                  33.04     1:11.41 (38.37)                                        
  2 Surfus, Sam M             10 U-HERSHEY-MA         1:15.68    1:15.18 A      
                  34.79     1:15.18 (40.39)                                        
  3 Day, Zowie J               9 YORK Y-MA            1:22.96    1:20.23 A      
                  37.47     1:20.23 (42.76)                                        
B - Division  
  1 Talwar, Ali K             10 WSY SWIMMING-MA      1:32.23    1:25.10 A      
                  37.86     1:25.10 (47.24)                                        
  2 Schick, Katie E           10 GRA-MA               1:42.50    1:37.33 B      
                  43.30     1:37.33 (54.03)                                        
  3 Schumann, Claire C         9 GRA-MA               1:42.31    1:39.34 B      
                  44.68     1:39.34 (54.66)                                        
  4 Schick, Stephanie J       10 GRA-MA               1:46.55    1:42.20 B      
                  45.25     1:42.20 (56.95)                                        
C - Division  
  1 Hornibrook, Mackenzie L   10 GRA-MA                    NT    1:39.34 B      
                  47.70     1:39.34 (51.64)                                        
  2 Clark, Sarah J            10 WSY SWIMMING-MA           NT    1:50.03 B      
                  51.83     1:50.03 (58.20)                                        
  3 Bertz, Stefany E          10 TRIDENT-MA           2:19.41    1:56.62 B      
                  48.96   1:56.62 (1:07.66)                                        
  4 Savastio, Ellen M          9 WSY SWIMMING-MA           NT    1:58.63 C      
                  53.40   1:58.63 (1:05.23)                                        
 
Event 26  Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
     CV Pool: % 1:11.50   10/8/2005 TREVOR A HINE, FSC  -MA                    
                1:25.69  A
                1:55.39  B
                     --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Hine, Trevor A             9 FSC-MA               1:17.13    1:11.50%A      
                  32.75     1:11.50 (38.75)                                        
C - Division  
  1 Doss, Austin D            10 FSC-MA                    NT    1:23.77 A      
                  37.40     1:23.77 (46.37)                                        
  2 Salerno, Andrew M         10 WSY SWIMMING-MA           NT    1:32.47 B      
                  40.96     1:32.47 (51.51)                                        
 
Event 27  Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
     CV Pool: % 1:03.34    2/7/2004 EMILY P WEANER  -  WSY                     
                1:13.59  A
                1:27.59  B
                     --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Moffitt, Samantha J       12 FSC-MA               1:05.94    1:04.08 A      
                  29.24     1:04.08 (34.84)                                        
  2 Jibrine, Nicole J         12 UNAT-MA              1:05.76    1:05.40 A      
                  31.01     1:05.40 (34.39)                                        
  3 Mulcahy, Shannon A        12 YORK Y-MA            1:09.09    1:09.07 A      
                  32.67     1:09.07 (36.40)                                        
  4 Loht, Claire F            12 WSY SWIMMING-MA      1:12.40    1:10.70 A      
                  32.39     1:10.70 (38.31)                                        
  5 Sevco, Leah N             11 FSC-MA               1:13.54    1:11.11 A      
                  32.96     1:11.11 (38.15)                                        
B - Division  
  1 Stewart, Sada O           11 YORK Y-MA            1:16.07    1:13.00 A      
                  32.96     1:13.00 (40.04)                                        
  2 Ross, Caitlin M           12 HERSHEY-MA           1:14.93    1:13.76 B      
                  34.25     1:13.76 (39.51)                                        
  3 Kelemen, Anna             11 TRIDENT-MA           1:14.21    1:13.82 B      
                  34.45     1:13.82 (39.37)                                        
  4 Somer, Kendall L          12 GRA-MA               1:17.01    1:15.76 B      
                  34.78     1:15.76 (40.98)                                        
  5 Hine, Lauren V            11 FSC-MA               1:19.40    1:19.71 B      
                  37.11     1:19.71 (42.60)                                        
  6 Wilson, Catherine E       11 TRIDENT-MA           1:20.86    1:21.71 B      
                  37.27     1:21.71 (44.44)                                        
C - Division  
  1 Kling, Taylor L           12 BAY BARRACUDAS-MA         NT    1:09.84 A      
                  32.73     1:09.84 (37.11)                                        
  2 Schumann, Natalie A       12 GRA-MA               1:29.39    1:30.41 C      
                  40.68     1:30.41 (49.73)                                        
  3 Colby, Camerin M          11 GRA-MA               1:33.36    1:31.49 C      
                  41.50     1:31.49 (49.99)                                        
 -- Burger, Meredith L        12 TRIDENT-MA           1:33.69         DQ        
                  42.88          DQ (56.11)                                        
 -- Lelinski, Katherine F     12 UNAT-MA              1:14.99        SCR        
 
Event 28  Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
     CV Pool: % 1:02.97    2/7/2004 STEVEN M GASPARINI  -  WSY                 
                1:12.19  A
                1:26.39  B
                     --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Emlet, Derek S            12 GRA-MA               1:09.82    1:13.30 B      
                  33.76     1:13.30 (39.54)                                        
B - Division  
  1 Mitchell, Kevin D         12 TRIDENT-MA           1:13.10    1:08.66 A      
                  31.15     1:08.66 (37.51)                                        
  2 Wenger, Andrew S          12 TRIDENT-MA           1:17.49    1:13.42 B      
                  33.30     1:13.42 (40.12)                                        
  3 Logan, Ian T              12 HERSHEY-MA           1:17.13    1:14.15 B      
                  35.01     1:14.15 (39.14)                                        
  4 Veith, Mitchell W         12 HERSHEY-MA           1:18.83    1:14.62 B      
                  34.88     1:14.62 (39.74)                                        
  5 Heckman, Alec A           11 TRIDENT-MA           1:12.56    1:18.36 B      
                  33.65     1:18.36 (44.71)                                        
  6 Hojnacki, Nick J          12 GRA-MA               1:21.15    1:18.95 B      
                  34.29     1:18.95 (44.66)                                        
  7 Bond, Dakin J             11 GRA-MA               1:20.66    1:21.39 B      
                  36.16     1:21.39 (45.23)                                        
  8 Tankle, Matthew G         11 GRA-MA               1:22.53    1:27.25 C      
                  39.23     1:27.25 (48.02)                                        
C - Division  
  1 Hoffmaster, Clayton M     11 TSC-UN-MA                 NT    1:37.12 C      
                  40.47     1:37.12 (56.65)                                        
 
Event 29  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
     CV Pool: % 32.69   10/8/2005 KAITLYN E JONES, DST - UN-MA                 
                38.19  A
                48.89  B
                   --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Jones, Kaitlyn E          10 DST - UN-MA            32.32      32.69%A      
  2 Surfus, Sam M             10 U-HERSHEY-MA           37.09      35.78 A      
  3 Kosic, Allison L          10 GRA-MA                 37.12      35.86 A      
  4 Talwar, Ali K             10 WSY SWIMMING-MA        35.31      36.18 A      
  5 Osterhoudt, Madison L     10 WSY SWIMMING-MA        35.80      37.34 A      
B - Division  
  1 Sweeney, Samantha N       10 YORK Y-MA              38.74      37.17 A      
  2 Miller, Rebecca I         10 YORK Y-MA              40.67      37.52 A      
  3 Tankle, Bernadette L       9 GRA-MA                 39.14      38.41 B      
  4 Bentzel, Kaitlyn M         9 WSY SWIMMING-MA        39.17      38.80 B      
  5 Urban, Valerie J          10 TRIDENT-MA             42.02      39.08 B      
  6 Rosko, Meghan E           10 GRA-MA                 38.25      39.12 B      
  7 Miller, Katelyn E         10 YORK Y-MA              43.77      39.72 B      
  8 Bohn, Madison F           10 GRA-MA                 39.80      39.89 B      
  9 Goodwin, Maria G          10 TRIDENT-MA             42.64      39.93 B      
 10 Gurdak, Victoria S        10 TRIDENT-MA             42.24      40.96 B      
 11 Gunn, Helen M             10 YORK Y-MA              43.64      41.20 B      
 12 McNichol, Maddie J         9 GRA-MA                 41.17      41.22 B      
 13 Ezell, Paige               9 SAC-MA                 47.25      42.52 B      
 14 Schick, Stephanie J       10 GRA-MA                 43.41      42.80 B      
 15 Stewart, Tessa V          10 YORK Y-MA              42.44      42.95 B      
 16 Colby, Makenna J           9 GRA-MA                 45.66      43.21 B      
 17 Manion, Lexie L           10 UNAT-MA                42.96      43.81 B      
 18 Smith, Alexa J            10 LAC-MA                 44.42      43.88 B      
 19 Schumann, Claire C         9 GRA-MA                 43.93      44.23 B      
 20 Byles, Alison M           10 WSY SWIMMING-MA        45.77      45.66 B      
C - Division  
  1 Raab, Meaghan M            9 HERSHEY-MA                NT      36.74 A      
  2 Clippinger, Rachel M      10 TRIDENT-MA                NT      36.76 A      
  3 Shirtliff, Samantha L      9 WSY SWIMMING-MA           NT      38.30 B      
  4 Waitkavicz, Ariana M      10 HERSHEY-MA                NT      40.17 B      
  5 Blake, Savannah N         10 TRIDENT-MA                NT      41.72 B      
  6 Young, Jenny S             9 HERSHEY-MA                NT      43.80 B      
  7 Veith, Madelyn R           9 HERSHEY-MA                NT      44.12 B      
  8 Foltz, Ashley A            9 WSY SWIMMING-MA           NT      44.98 B      
  9 Hojnacki, Victoria M       9 GRA-MA                 50.10      45.87 B      
 10 Wolfe, Olivia L           10 TRIDENT-MA             48.94      47.69 B      
 11 Kontanis, Hanna A          9 TRIDENT-MA                NT      48.99 C      
 12 Kelemen, Malina           10 TRIDENT-MA                NT      50.51 C      
 13 Fowler, Karen X            9 WSY SWIMMING-MA        56.80      56.77 C      
 
Event 30  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
     CV Pool: % 33.31   10/8/2005 AUSTIN D DOSS, FSC  -MA                      
                38.39  A
                49.29  B
                   --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Doss, Austin D            10 FSC-MA                 33.82      33.31%A      
  2 Tafuto, Vinny F           10 U-HERSHEY-MA           40.14L     35.41 A      
  3 Hine, Trevor A             9 FSC-MA                 37.04      36.45 A      
 -- Atkinson, Denny L         10 TRIDENT-MA             37.40         NS        
B - Division  
  1 Ballew, Gregory T         10 WSY SWIMMING-MA        39.74      37.72 A      
  2 Boyer, Donald A            9 YORK Y-MA              41.54      38.59 B      
  3 Stewart, Joshua H          9 WSY SWIMMING-MA        38.52      38.64 B      
  4 Masciandaro, Vinnie S     10 UNAT-MA                40.45      38.91 B      
  5 Schultz, Spencer C         9 GRA-MA                 44.54      43.63 B      
  6 Simpson, Derek J          10 FSC-MA                 43.85      43.98 B      
C - Division  
  1 Apa, Sam S                 9 WSY SWIMMING-MA           NT      44.10 B      
  2 Dychala, Justin D          9 GRA-MA                 49.88      46.91 B      
  3 Drexler, Evan M           10 HERSHEY-MA                NT      48.24 B      
  4 Waters, James X            9 PACS-MA                   NT      48.36 B      
  5 Kirman, Mitch S           10 HERSHEY-MA                NT      49.27 B      
  6 Slaymaker, Sam R           9 TRIDENT-MA                NT      51.28 C      
  7 Ruddle, Trevor G           9 HERSHEY-MA                NT      54.89 C      
 
Event 31  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
     CV Pool: % 29.11   2/22/2004 KATIE NOLAN  -  HERSHEY                      
                34.29  A
                39.99  B
                   --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Jibrine, Nicole J         12 UNAT-MA                30.27      30.11 A      
  2 Stewart, Sada O           11 YORK Y-MA              32.74      33.36 A      
  3 Hine, Lauren V            11 FSC-MA                 32.92      33.37 A      
B - Division  
  1 Sevco, Leah N             11 FSC-MA                 34.77      33.31 A      
  2 Houck, Gwen E             12 UNAT-MA                34.56      33.54 A      
  3 Tomalavage, Grace C       11 UNAT-MA                35.26      34.89 B      
  4 Murtaugh, Codyanne        12 GRA-MA                 37.58      35.19 B      
  5 Ross, Caitlin M           12 HERSHEY-MA             35.60      35.21 B      
  6 Kontanis, Alissa A        12 TRIDENT-MA             35.62      35.50 B      
  7 Schwartz, Taylor R        11 WSY SWIMMING-MA        37.61      35.77 B      
  8 Brownrigg, Kimberly A     12 WSY SWIMMING-MA        36.75      35.85 B      
  9 Clingenpeel, Emily J      11 TRIDENT-MA             36.79      36.03 B      
 10 Takoushian, Madison L     11 GRA-MA                 39.49      36.27 B      
 11 Lin, Connie Y             11 GRA-MA                 38.47      37.08 B      
 12 Conners, Erin L           11 GRA-MA                 39.85      39.04 B      
 13 Schumann, Natalie A       12 GRA-MA                 39.31      39.79 B      
 -- Fiore, Giulietta I        12 GRA-MA                 39.67         NS        
 -- Koos, Kelsey E            11 UNAT-MA                35.10         NS        
C - Division  
  1 Fox, Delaney L            11 GRA-MA                    NT      32.68 A      
  2 Potthoff, Jordan L        11 TRIDENT-MA                NT      33.30 A      
  3 Gable, Layne L            11 TRIDENT-MA             43.69      36.37 B      
  4 Kirman, Cara L            12 HERSHEY-MA             40.91      36.88 B      
  5 Anderson, Alexis M        11 WSY SWIMMING-MA        40.15      38.32 B      
  6 Hickey, Colleen C         11 GRA-MA                 40.19      38.75 B      
  7 Miller, Katherine L       11 TRIDENT-MA             44.80      38.88 B      
  8 Rhoads, Laura A           11 HERSHEY-MA                NT      38.91 B      
  9 Torres, Sonya M           12 HERSHEY-MA             43.85      38.94 B      
 10 Wilson, Catherine E       11 TRIDENT-MA             41.28      39.21 B      
 11 Giglio, Marisa E          11 TRIDENT-MA                NT      40.23 C      
 12 Hoke, Karlee M            12 WSY SWIMMING-MA        41.25      40.35 C      
 13 Ross, Brooke E            11 TRIDENT-MA             45.65      40.56 C      
 14 Learn, Lauren E           11 TRIDENT-MA                NT      47.85 C      
 
Event 32  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
     CV Pool: % 29.75   10/8/2005 ANDREW W KOSIC, GRA  -MA                     
                33.69  A
                39.79  B
                   --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Kosic, Andrew W           12 GRA-MA                 29.96      29.75%A      
  2 Manion, Will G            11 UNAT-MA                30.91      31.32 A      
  3 Sherwood, Ian M           11 HERSHEY-MA             32.19      34.10 B      
 -- Stewart, Justin J         12 WSY SWIMMING-MA        32.99         NS        
B - Division  
  1 Wenger, Andrew S          12 TRIDENT-MA             36.01      32.08 A      
  2 Ruddle, Kyle S            11 HERSHEY-MA             33.94      32.13 A      
  3 Peterson, Jonathan A      12 TRIDENT-MA             34.66      32.19 A      
  4 Mitchell, Kevin D         12 TRIDENT-MA             33.82      32.79 A      
  5 Hojnacki, Nick J          12 GRA-MA                 34.41      33.38 A      
  6 Heckman, Alec A           11 TRIDENT-MA             34.00      34.77 B      
  7 Hill, Austin A            11 TRIDENT-MA             36.23      34.86 B      
  8 Damiano, James A          12 GRA-MA                 36.08      35.05 B      
  9 Turner, Ryan C            11 WSY SWIMMING-MA        38.57      35.19 B      
 10 Emlet, Derek S            12 GRA-MA                 38.63      35.49 B      
 11 Maza, John R              12 GRA-MA                 38.27      36.42 B      
 12 Tankle, Matthew G         11 GRA-MA                 35.59      36.44 B      
 13 Logan, Ian T              12 HERSHEY-MA             35.97      36.84 B      
 14 Bond, Dakin J             11 GRA-MA                 36.61      37.06 B      
C - Division  
  1 Albert, Everett H         11 TRIDENT-MA                NT      36.80 B      
  2 Young, Jeffrey B          12 HERSHEY-MA                NT      39.33 B      
  3 Heiland, Dalton L         12 WSY SWIMMING-MA        40.90      40.49 C      
 
Event 33  Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
     CV Pool: % 1:00.44   2/22/2004 SAMANTHA J MOFFITT  -  FSC                 
                1:12.29  A
                1:31.89  B
                     --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Jones, Kaitlyn E          10 DST - UN-MA          1:03.02    1:01.27 A      
                  29.53     1:01.27 (31.74)                                        
  2 Eckels, Carrigan C        10 WSY SWIMMING-MA      1:04.67    1:05.06 A      
                  30.87     1:05.06 (34.19)                                        
  3 Surfus, Sam M             10 U-HERSHEY-MA         1:09.15    1:09.17 A      
                  33.12     1:09.17 (36.05)                                        
  4 Bentzel, Kaitlyn M         9 WSY SWIMMING-MA      1:11.88    1:11.45 A      
                  34.26     1:11.45 (37.19)                                        
  5 Osterhoudt, Madison L     10 WSY SWIMMING-MA      1:12.07    1:11.79 A      
                  33.67     1:11.79 (38.12)                                        
  6 Day, Zowie J               9 YORK Y-MA            1:09.16    1:11.96 A      
                  33.99     1:11.96 (37.97)                                        
  7 Sweeney, Samantha N       10 YORK Y-MA            1:11.17    1:12.03 A      
                  34.20     1:12.03 (37.83)                                        
B - Division  
  1 Baylor, Logann L          10 WSY SWIMMING-MA      1:13.91    1:10.27 A      
                  34.74     1:10.27 (35.53)                                        
  2 Zelenky, Nat A            10 WSY SWIMMING-MA      1:13.14    1:10.56 A      
                  34.53     1:10.56 (36.03)                                        
  3 Miller, Katelyn E         10 YORK Y-MA            1:12.31    1:11.22 A      
                  33.91     1:11.22 (37.31)                                        
  4 Talwar, Ali K             10 WSY SWIMMING-MA      1:13.73    1:11.26 A      
                  34.15     1:11.26 (37.11)                                        
  5 Goodwin, Maria G          10 TRIDENT-MA           1:17.48    1:12.07 A      
                  34.07     1:12.07 (38.00)                                        
  6 Miller, Rebecca I         10 YORK Y-MA            1:16.87    1:12.83 B      
                  34.91     1:12.83 (37.92)                                        
  7 Bohn, Madison F           10 GRA-MA               1:13.37    1:13.17 B      
                  35.11     1:13.17 (38.06)                                        
  8 Urban, Valerie J          10 TRIDENT-MA           1:19.85    1:14.61 B      
                  36.68     1:14.61 (37.93)                                        
  9 Tankle, Bernadette L       9 GRA-MA               1:12.76    1:15.31 B      
                  35.77     1:15.31 (39.54)                                        
 10 Gurdak, Victoria S        10 TRIDENT-MA           1:19.65    1:19.88 B      
 11 Byles, Alison M           10 WSY SWIMMING-MA      1:21.97    1:20.56 B      
                  37.10     1:20.56 (43.46)                                        
 12 Blake, Savannah N         10 TRIDENT-MA           1:25.42    1:22.10 B      
                  37.95     1:22.10 (44.15)                                        
 13 Colby, Makenna J           9 GRA-MA               1:27.54    1:22.88 B      
                  38.64     1:22.88 (44.24)                                        
 14 Schick, Stephanie J       10 GRA-MA               1:22.07    1:23.20 B      
                  39.27     1:23.20 (43.93)                                        
 15 Manion, Lexie L           10 UNAT-MA              1:19.84    1:24.06 B      
                  39.24     1:24.06 (44.82)                                        
 16 Schumann, Claire C         9 GRA-MA               1:29.25    1:24.72 B      
                  40.10     1:24.72 (44.62)                                        
 17 Schick, Katie E           10 GRA-MA               1:29.04    1:26.69 B      
                  43.20     1:26.69 (43.49)                                        
 18 Clark, Sarah J            10 WSY SWIMMING-MA      1:26.52    1:27.00 B      
                  41.12     1:27.00 (45.88)                                        
 19 Smith, Alexa J            10 LAC-MA               1:28.87    1:28.19 B      
                  41.26     1:28.19 (46.93)                                        
 20 Bunting, Victoria H       10 GRA-MA               1:24.54    1:31.02 B      
                  42.18     1:31.02 (48.84)                                        
C - Division  
  1 Raab, Meaghan M            9 HERSHEY-MA                NT    1:10.71 A      
                  32.73     1:10.71 (37.98)                                        
  2 Shirtliff, Samantha L      9 WSY SWIMMING-MA           NT    1:15.71 B      
                  36.98     1:15.71 (38.73)                                        
  3 Hornibrook, Mackenzie L   10 GRA-MA                    NT    1:16.54 B      
                  36.27     1:16.54 (40.27)                                        
  4 Waitkavicz, Ariana M      10 HERSHEY-MA                NT    1:16.94 B      
                  37.63     1:16.94 (39.31)                                        
  5 Ezell, Paige               9 SAC-MA                    NT    1:20.87 B      
                  37.44     1:20.87 (43.43)                                        
  6 Veith, Madelyn R           9 HERSHEY-MA                NT    1:22.12 B      
                  40.57     1:22.12 (41.55)                                        
  7 Wolfe, Olivia L           10 TRIDENT-MA           1:32.70    1:24.59 B      
                  40.50     1:24.59 (44.09)                                        
  8 Foltz, Ashley A            9 WSY SWIMMING-MA           NT    1:28.97 B      
                  41.52     1:28.97 (47.45)                                        
  9 Bertz, Stefany E          10 TRIDENT-MA           1:41.83    1:30.58 B      
                  41.12     1:30.58 (49.46)                                        
 10 Savastio, Ellen M          9 WSY SWIMMING-MA           NT    1:31.87 B      
                  43.35     1:31.87 (48.52)                                        
 11 Hojnacki, Victoria M       9 GRA-MA               1:44.43    1:32.47 C      
                  42.87     1:32.47 (49.60)                                        
 12 Kelemen, Malina           10 TRIDENT-MA                NT    1:35.99 C      
                  45.33     1:35.99 (50.66)                                        
 13 Fowler, Karen X            9 WSY SWIMMING-MA      1:35.77    1:59.06 C      
                  52.75   1:59.06 (1:06.31)                                        
 
Event 34  Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
     CV Pool: % 1:01.06   2/22/2004 DAVID J NOLAN  -  HERSHEY                  
                1:10.79  A
                1:29.19  B
                     --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Hine, Trevor A             9 FSC-MA               1:06.95    1:05.47 A      
                  31.86     1:05.47 (33.61)                                        
  2 Doss, Austin D            10 FSC-MA               1:06.70    1:05.86 A      
                  31.87     1:05.86 (33.99)                                        
  3 Tafuto, Vinny F           10 U-HERSHEY-MA         1:19.78L   1:09.70 A      
                  32.76     1:09.70 (36.94)                                        
  4 Wenner, Seth R            10 WSY SWIMMING-MA      1:10.49    1:11.17 B      
                  32.63     1:11.17 (38.54)                                        
B - Division  
  1 Masciandaro, Vinnie S     10 UNAT-MA              1:11.01    1:10.72 A      
                  33.04     1:10.72 (37.68)                                        
  2 Boyer, Donald A            9 YORK Y-MA            1:12.72    1:13.12 B      
                  34.38     1:13.12 (38.74)                                        
  3 Dychala, Justin D          9 GRA-MA               1:28.46    1:20.05 B      
                  38.30     1:20.05 (41.75)                                        
 -- Atkinson, Denny L         10 TRIDENT-MA           1:12.43         NS        
C - Division  
  1 Ballew, Gregory T         10 WSY SWIMMING-MA           NT    1:24.00 B      
                  38.45     1:24.00 (45.55)                                        
  2 Simpson, Derek J          10 FSC-MA               1:33.40    1:28.58 B      
                  42.64     1:28.58 (45.94)                                        
  3 Waters, James X            9 PACS-MA                   NT    1:33.17 C      
                  42.51     1:33.17 (50.66)                                        
  4 LeBoon, Joshua D           9 TRIDENT-MA           1:56.00    1:33.67 C      
                  42.55     1:33.67 (51.12)                                        
  5 Slaymaker, Sam R           9 TRIDENT-MA                NT    1:36.15 C      
                  45.21     1:36.15 (50.94)                                        
  6 Kirman, Mitch S           10 HERSHEY-MA                NT    1:39.68 C      
                  46.11     1:39.68 (53.57)                                        
  7 Drexler, Evan M           10 HERSHEY-MA                NT    1:39.90 C      
                  48.20     1:39.90 (51.70)                                        
  8 Smith, Kyle A              9 TRIDENT-MA                NT    1:46.83 C      
                  49.83     1:46.83 (57.00)                                        
 
Event 35  Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
     CV Pool: % 56.43   10/8/2005 SAMANTHA J MOFFITT, FSC  -MA                 
              1:03.09  A
              1:13.59  B
                   --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Moffitt, Samantha J       12 FSC-MA                 56.63      56.43%A      
                  27.16       56.43 (29.27)                                        
  2 Loht, Claire F            12 WSY SWIMMING-MA        57.18      57.93 A      
                  28.02       57.93 (29.91)                                        
  3 Jibrine, Nicole J         12 UNAT-MA                58.67      59.11 A      
                  28.64       59.11 (30.47)                                        
  4 Ferrara, Paula M          11 FSC-MA                 59.13      59.79 A      
                  28.53       59.79 (31.26)                                        
  5 Beamer, Emily R           12 WSY SWIMMING-MA      1:00.86    1:00.82 A      
                  29.48     1:00.82 (31.34)                                        
  6 Stewart, Sada O           11 YORK Y-MA            1:01.07    1:01.44 A      
                  29.49     1:01.44 (31.95)                                        
  7 Lelinski, Katherine F     12 UNAT-MA              1:01.98    1:01.86 A      
                  29.49     1:01.86 (32.37)                                        
  8 Hine, Lauren V            11 FSC-MA               1:01.65    1:03.34 B      
                  30.01     1:03.34 (33.33)                                        
B - Division  
  1 Murtaugh, Codyanne        12 GRA-MA               1:04.38    1:02.33 A      
                  30.52     1:02.33 (31.81)                                        
  2 Kling, Taylor L           12 BAY BARRACUDAS-MA    1:04.11    1:02.94 A      
                  30.68     1:02.94 (32.26)                                        
  3 Mulcahy, Shannon A        12 YORK Y-MA            1:03.11    1:05.22 B      
                  31.40     1:05.22 (33.82)                                        
  4 Kontanis, Alissa A        12 TRIDENT-MA           1:12.02    1:05.98 B      
                  31.89     1:05.98 (34.09)                                        
  5 Ross, Caitlin M           12 HERSHEY-MA           1:09.13    1:06.21 B      
                  31.65     1:06.21 (34.56)                                        
  6 Takoushian, Madison L     11 GRA-MA               1:09.49    1:06.35 B      
                  32.32     1:06.35 (34.03)                                        
  7 Hoke, Karlee M            12 WSY SWIMMING-MA      1:07.19    1:06.39 B      
                  31.80     1:06.39 (34.59)                                        
  8 Tomalavage, Grace C       11 UNAT-MA              1:13.49    1:06.53 B      
                  31.57     1:06.53 (34.96)                                        
  9 Grier, Alexis R           11 UNAT-MA              1:08.60    1:06.75 B      
                  32.15     1:06.75 (34.60)                                        
 10 Koos, Kelsey E            11 UNAT-MA              1:08.03    1:06.80 B      
                  31.99     1:06.80 (34.81)                                        
 11 Clingenpeel, Emily J      11 TRIDENT-MA           1:11.04    1:08.72 B      
                  32.39     1:08.72 (36.33)                                        
 12 Kendig, Elizabeth H       12 TRIDENT-MA           1:08.11    1:09.20 B      
                  32.81     1:09.20 (36.39)                                        
 13 Brownrigg, Kimberly A     12 WSY SWIMMING-MA      1:09.55    1:09.37 B      
                  32.68     1:09.37 (36.69)                                        
 14 Anderson, Alexis M        11 WSY SWIMMING-MA      1:11.98    1:10.39 B      
                  33.85     1:10.39 (36.54)                                        
 15 Wilson, Catherine E       11 TRIDENT-MA           1:12.46    1:10.76 B      
                  33.81     1:10.76 (36.95)                                        
 16 Conners, Erin L           11 GRA-MA               1:13.55    1:10.86 B      
                  34.03     1:10.86 (36.83)                                        
 17 Colby, Camerin M          11 GRA-MA               1:12.66    1:12.02 B      
                  34.77     1:12.02 (37.25)                                        
 -- Kelemen, Anna             11 TRIDENT-MA           1:06.07         DQ        
                  31.11          DQ (33.24)                                        
C - Division  
  1 Fox, Delaney L            11 GRA-MA                    NT    1:03.17 B      
                  30.27     1:03.17 (32.90)                                        
  2 Gable, Layne L            11 TRIDENT-MA           1:14.92    1:07.04 B      
                  31.54     1:07.04 (35.50)                                        
  3 Schwartz, Taylor R        11 WSY SWIMMING-MA      1:16.20    1:07.39 B      
                  31.86     1:07.39 (35.53)                                        
  4 Kirman, Cara L            12 HERSHEY-MA           1:17.65    1:11.27 B      
                  33.61     1:11.27 (37.66)                                        
  5 Lin, Connie Y             11 GRA-MA               1:14.78    1:12.73 B      
                  34.11     1:12.73 (38.62)                                        
  6 McCarty, Carolyn M        11 HERSHEY-MA           1:14.77    1:12.93 B      
                  34.71     1:12.93 (38.22)                                        
  7 Hickey, Colleen C         11 GRA-MA               1:17.87    1:14.14 C      
                  34.28     1:14.14 (39.86)                                        
  8 Schumann, Natalie A       12 GRA-MA               1:15.15    1:14.64 C      
                  35.44     1:14.64 (39.20)                                        
  9 Miller, Katherine L       11 TRIDENT-MA           1:27.38    1:17.17 C      
                  36.23     1:17.17 (40.94)                                        
 10 Ross, Brooke E            11 TRIDENT-MA           1:19.12    1:17.72 C      
                  36.13     1:17.72 (41.59)                                        
 11 Giglio, Marisa E          11 TRIDENT-MA                NT    1:18.94 C      
                  38.87     1:18.94 (40.07)                                        
 12 Rhoads, Laura A           11 HERSHEY-MA                NT    1:20.62 C      
                  37.63     1:20.62 (42.99)                                        
 13 Torres, Sonya M           12 HERSHEY-MA                NT    1:21.20 C      
                  37.46     1:21.20 (43.74)                                        
 14 Learn, Lauren E           11 TRIDENT-MA                NT    1:28.80 C      
                  39.21     1:28.80 (49.59)                                        
 
Event 36  Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
     CV Pool: % 56.49   2/22/2004 BRANDON L SMITH  -  EAC                      
              1:02.89  A
              1:13.29  B
                   --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Kosic, Andrew W           12 GRA-MA                 58.73      58.62 A      
                  27.50       58.62 (31.12)                                        
  2 Wenger, Andrew S          12 TRIDENT-MA           1:02.88    1:01.91 A      
                  29.08     1:01.91 (32.83)                                        
  3 Ruddle, Kyle S            11 HERSHEY-MA           1:02.34    1:02.12 A      
                  29.31     1:02.12 (32.81)                                        
  4 Heckman, Alec A           11 TRIDENT-MA           1:02.60    1:07.72 B      
                  31.51     1:07.72 (36.21)                                        
B - Division  
  1 Peterson, Jonathan A      12 TRIDENT-MA           1:04.60      59.92 A      
                  27.86       59.92 (32.06)                                        
  2 Mitchell, Kevin D         12 TRIDENT-MA           1:03.53    1:00.63 A      
                  28.84     1:00.63 (31.79)                                        
  3 Damiano, James A          12 GRA-MA               1:04.55    1:04.95 B      
                  30.90     1:04.95 (34.05)                                        
  4 Strathmeyer, Bradley C    11 YORK Y-MA            1:03.14    1:05.08 B      
                  31.08     1:05.08 (34.00)                                        
  5 Sherwood, Ian M           11 HERSHEY-MA           1:05.21    1:05.20 B      
                  31.05     1:05.20 (34.15)                                        
  6 Maza, John R              12 GRA-MA               1:06.21    1:05.21 B      
                  31.93     1:05.21 (33.28)                                        
  7 Manion, Will G            11 UNAT-MA              1:04.13    1:05.95 B      
                  31.06     1:05.95 (34.89)                                        
  8 Logan, Ian T              12 HERSHEY-MA           1:05.21    1:06.97 B      
                  31.77     1:06.97 (35.20)                                        
  9 Emlet, Derek S            12 GRA-MA               1:03.85    1:07.01 B      
                  31.57     1:07.01 (35.44)                                        
 10 Veith, Mitchell W         12 HERSHEY-MA           1:08.46    1:07.47 B      
                  32.36     1:07.47 (35.11)                                        
 11 Bond, Dakin J             11 GRA-MA               1:08.18    1:07.75 B      
                  32.37     1:07.75 (35.38)                                        
 12 Tankle, Matthew G         11 GRA-MA               1:12.96    1:10.43 B      
                  33.56     1:10.43 (36.87)                                        
 13 Heiland, Dalton L         12 WSY SWIMMING-MA      1:10.47    1:11.89 B      
                  34.56     1:11.89 (37.33)                                        
 -- Hojnacki, Nick J          12 GRA-MA               1:08.12         NS        
C - Division  
  1 Young, Jeffrey B          12 HERSHEY-MA                NT    1:11.03 B      
                  32.76     1:11.03 (38.27)                                        
  2 Albert, Everett H         11 TRIDENT-MA                NT    1:11.09 B      
                  34.17     1:11.09 (36.92)                                        
  3 Hill, Austin A            11 TRIDENT-MA           1:21.02    1:12.17 B      
                  34.01     1:12.17 (38.16)                                        
  4 Turner, Ryan C            11 WSY SWIMMING-MA           NT    1:15.02 C      
                  35.10     1:15.02 (39.92)                                        
  5 Hoffmaster, Clayton M     11 TSC-UN-MA            1:21.03    1:18.42 C      
                  36.90     1:18.42 (41.52)                                        
 
Event 37  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
     CV Pool: % 37.53   2/15/2004 HANNAH SUNDAY - CVAC                         
                41.99  A
                53.59  B
                   --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Zelenky, Nat A            10 WSY SWIMMING-MA        36.57      38.79 A      
  2 Kosic, Allison L          10 GRA-MA                 40.34      39.26 A      
  3 Baylor, Logann L          10 WSY SWIMMING-MA        41.83      42.71 B      
  4 Stewart, Tessa V          10 YORK Y-MA              41.21      42.80 B      
B - Division  
  1 Goodwin, Maria G          10 TRIDENT-MA             45.87      43.43 B      
  2 Rosko, Meghan E           10 GRA-MA                 44.19      43.57 B      
  3 McNichol, Maddie J         9 GRA-MA                 44.79      43.88 B      
  4 Osterhoudt, Madison L     10 WSY SWIMMING-MA        44.78      44.28 B      
  5 Bentzel, Kaitlyn M         9 WSY SWIMMING-MA        42.31      44.56 B      
  6 Wolfe, Olivia L           10 TRIDENT-MA             47.50      44.63 B      
  7 Sweeney, Samantha N       10 YORK Y-MA              49.46      46.67 B      
  8 Colby, Makenna J           9 GRA-MA                 49.40      47.58 B      
  9 Miller, Katelyn E         10 YORK Y-MA              48.86      48.13 B      
 10 Bertz, Stefany E          10 TRIDENT-MA             48.42      48.57 B      
 11 Urban, Valerie J          10 TRIDENT-MA             53.49      50.30 B      
 12 Miller, Rebecca I         10 YORK Y-MA              51.59      50.80 B      
 13 Clark, Sarah J            10 WSY SWIMMING-MA        52.63      51.81 B      
 14 Byles, Alison M           10 WSY SWIMMING-MA        52.37      53.39 B      
 15 Bunting, Victoria H       10 GRA-MA                 50.86      55.48 C      
 -- Gurdak, Victoria S        10 TRIDENT-MA             45.96         DQ        
 -- Manion, Lexie L           10 UNAT-MA                50.06         NS        
C - Division  
  1 Raab, Meaghan M            9 HERSHEY-MA                NT      41.01 A      
  2 Clippinger, Rachel M      10 TRIDENT-MA                NT      44.94 B      
  3 Blake, Savannah N         10 TRIDENT-MA                NT      46.43 B      
  4 Kontanis, Hanna A          9 TRIDENT-MA             54.80      47.63 B      
  5 Veith, Madelyn R           9 HERSHEY-MA                NT      47.76 B      
  6 Young, Jenny S             9 HERSHEY-MA                NT      49.42 B      
  7 Waitkavicz, Ariana M      10 HERSHEY-MA                NT      49.58 B      
  8 Foltz, Ashley A            9 WSY SWIMMING-MA           NT      50.53 B      
  9 Gunn, Helen M             10 YORK Y-MA              54.70      50.93 B      
 10 Schick, Katie E           10 GRA-MA                 54.09      52.96 B      
 11 Fowler, Karen X            9 WSY SWIMMING-MA        54.08      54.81 C      
 12 Kelemen, Malina           10 TRIDENT-MA                NT      57.85 C      
 13 Smith, Alexa J            10 LAC-MA                 55.56      58.64 C      
 14 Hojnacki, Victoria M       9 GRA-MA               1:03.82    1:00.60 C      
 
Event 38  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
     CV Pool: % 37.68   2/22/2004 TIMMY C MAURER  -  HERSHEY                   
                42.49  A
                53.89  B
                   --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Wenner, Seth R            10 WSY SWIMMING-MA        41.07      41.48 A      
  2 Salerno, Andrew M         10 WSY SWIMMING-MA        41.59      42.81 B      
B - Division  
  1 Masciandaro, Vinnie S     10 UNAT-MA                44.60      41.74 A      
  2 Doss, Austin D            10 FSC-MA                 43.02      41.87 A      
  3 Apa, Sam S                 9 WSY SWIMMING-MA        46.24      43.82 B      
  4 Stewart, Joshua H          9 WSY SWIMMING-MA        46.02      45.80 B      
  5 Schultz, Spencer C         9 GRA-MA                 52.17      50.57 B      
 -- Atkinson, Denny L         10 TRIDENT-MA             46.17         NS        
C - Division  
  1 Dychala, Justin D          9 GRA-MA                 54.02      51.24 B      
  2 Kirman, Mitch S           10 HERSHEY-MA                NT      55.89 C      
  3 Drexler, Evan M           10 HERSHEY-MA                NT      56.66 C      
  4 Simpson, Derek J          10 FSC-MA                 58.30      57.52 C      
  5 LeBoon, Joshua D           9 TRIDENT-MA           1:17.33      57.77 C      
  6 Ruddle, Trevor G           9 HERSHEY-MA                NT    1:08.85 C      
 -- Smith, Kyle A              9 TRIDENT-MA                NT         DQ        
 
Event 39  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
     CV Pool: % 33.98  10/19/2003 KIMBERLY JEZERICK - WSY                      
                37.99  A
                44.29  B
                   --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Beamer, Emily R           12 WSY SWIMMING-MA        35.61      35.42 A      
  2 Koos, Kelsey E            11 UNAT-MA                35.95      35.82 A      
  3 Houck, Gwen E             12 UNAT-MA                35.10      36.31 A      
  4 Somer, Kendall L          12 GRA-MA                 36.95      36.37 A      
  5 Brownrigg, Kimberly A     12 WSY SWIMMING-MA        36.81      37.51 A      
B - Division  
  1 Moffitt, Samantha J       12 FSC-MA                 40.48      35.39 A      
  2 Sevco, Leah N             11 FSC-MA                 39.63      36.62 A      
  3 Kirman, Cara L            12 HERSHEY-MA             41.56      39.33 B      
  4 Clingenpeel, Emily J      11 TRIDENT-MA             39.28      39.39 B      
  5 Kontanis, Alissa A        12 TRIDENT-MA             41.11      39.53 B      
  6 Murtaugh, Codyanne        12 GRA-MA                 41.53      40.22 B      
  7 Gable, Layne L            11 TRIDENT-MA             43.74      40.76 B      
  8 Conners, Erin L           11 GRA-MA                 40.76      41.02 B      
  9 Kendig, Elizabeth H       12 TRIDENT-MA             39.12      41.06 B      
 10 Tomalavage, Grace C       11 UNAT-MA                42.69      41.21 B      
 11 Grier, Alexis R           11 UNAT-MA                42.61      41.24 B      
 12 Takoushian, Madison L     11 GRA-MA                 43.79      42.82 B      
C - Division  
  1 Ferrara, Paula M          11 FSC-MA                 45.98      37.94 A      
  2 Potthoff, Jordan L        11 TRIDENT-MA                NT      39.84 B      
  3 Hickey, Colleen C         11 GRA-MA                 47.20      43.69 B      
  4 Learn, Lauren E           11 TRIDENT-MA                NT      43.98 B      
  5 Hine, Lauren V            11 FSC-MA                 48.36      44.09 B      
  6 Giglio, Marisa E          11 TRIDENT-MA                NT      44.12 B      
  7 Torres, Sonya M           12 HERSHEY-MA             50.48      46.18 C      
  8 Ross, Brooke E            11 TRIDENT-MA             53.20      46.44 C      
  9 Burger, Meredith L        12 TRIDENT-MA             48.34      47.79 C      
 10 Rhoads, Laura A           11 HERSHEY-MA                NT      48.50 C      
 11 Miller, Katherine L       11 TRIDENT-MA             55.98      51.53 C      
 -- Fiore, Giulietta I        12 GRA-MA                 46.98         NS        
 
Event 40  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
     CV Pool: % 32.18   2/22/2004 STEVEN GASPARINI - WSY                       
                37.59  A
                44.59  B
                   --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Peterson, Jonathan A      12 TRIDENT-MA             35.74      34.95 A      
  2 Ruddle, Kyle S            11 HERSHEY-MA             36.56      35.58 A      
  3 Emlet, Derek S            12 GRA-MA                 36.25      37.26 A      
B - Division  
  1 Manion, Will G            11 UNAT-MA                37.93      39.31 B      
  2 Veith, Mitchell W         12 HERSHEY-MA             40.40      39.91 B      
  3 Hill, Austin A            11 TRIDENT-MA             40.75      40.99 B      
  4 Maza, John R              12 GRA-MA                 43.26      41.76 B      
  5 Damiano, James A          12 GRA-MA                 42.05      42.03 B      
  6 Logan, Ian T              12 HERSHEY-MA             41.91      42.10 B      
  7 Heckman, Alec A           11 TRIDENT-MA             43.30      43.71 B      
 -- Stewart, Justin J         12 WSY SWIMMING-MA        39.62         NS        
C - Division  
  1 Young, Jeffrey B          12 HERSHEY-MA                NT      41.58 B      
  2 Albert, Everett H         11 TRIDENT-MA                NT      42.69 B      
  3 Turner, Ryan C            11 WSY SWIMMING-MA           NT      46.10 C      
  4 Bond, Dakin J             11 GRA-MA                 44.89      46.82 C      
  5 Heiland, Dalton L         12 WSY SWIMMING-MA        46.21      47.04 C      
 
Event 41  Girls 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
     CV Pool: % 2:30.54   10/8/2005 KAITLYN E JONES, DST - UN-MA               
                2:55.99  A
                3:42.69  B
                     --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Jones, Kaitlyn E          10 DST - UN-MA          2:28.88    2:30.54%A      
                  32.89     1:08.98 (36.09)     1:57.44 (48.46)     2:30.54 (33.10)
  2 Eckels, Carrigan C        10 WSY SWIMMING-MA      2:44.62    2:42.64 A      
                  34.76     1:17.13 (42.37)     2:05.53 (48.40)     2:42.64 (37.11)
  3 Surfus, Sam M             10 U-HERSHEY-MA         2:48.94    2:49.20 A      
                  36.80     1:18.76 (41.96)     2:14.22 (55.46)     2:49.20 (34.98)
B - Division  
  1 Talwar, Ali K             10 WSY SWIMMING-MA      3:02.23    2:56.46 B      
                  37.86     1:22.74 (44.88)     2:18.08 (55.34)     2:56.46 (38.38)
  2 Bentzel, Kaitlyn M         9 WSY SWIMMING-MA      2:57.40    3:04.39 B      
                  39.88     1:26.85 (46.97)     2:23.06 (56.21)     3:04.39 (41.33)
  3 Sweeney, Samantha N       10 YORK Y-MA            3:29.28L   3:06.40 B      
                  42.35     1:26.98 (44.63)     2:25.23 (58.25)     3:06.40 (41.17)
  4 Miller, Katelyn E         10 YORK Y-MA            3:18.41    3:08.98 B      
                  45.18     1:32.01 (46.83)     2:30.56 (58.55)     3:08.98 (38.42)
  5 Stewart, Tessa V          10 YORK Y-MA            3:24.05    3:09.18 B      
                  44.25     1:34.57 (50.32)     2:29.01 (54.44)     3:09.18 (40.17)
  6 Bohn, Madison F           10 GRA-MA               3:10.31    3:14.70 B      
                  42.58     1:30.57 (47.99)   2:32.96 (1:02.39)     3:14.70 (41.74)
  7 McNichol, Maddie J         9 GRA-MA               3:11.00    3:15.84 B      
                  41.56     1:32.38 (50.82)     2:28.31 (55.93)     3:15.84 (47.53)
  8 Tankle, Bernadette L       9 GRA-MA               3:11.22    3:16.65 B      
                  46.69     1:35.08 (48.39)     2:35.00 (59.92)     3:16.65 (41.65)
  9 Colby, Makenna J           9 GRA-MA               3:24.21    3:24.80 B      
                  47.46     1:43.44 (55.98)     2:39.87 (56.43)     3:24.80 (44.93)
 10 Ezell, Paige               9 SAC-MA               3:28.45    3:24.86 B      
                  45.62     1:36.97 (51.35)   2:42.45 (1:05.48)     3:24.86 (42.41)
 11 Schumann, Claire C         9 GRA-MA               3:29.70    3:25.47 B      
                  47.33     1:37.77 (50.44)   2:37.83 (1:00.06)     3:25.47 (47.64)
 12 Schick, Katie E           10 GRA-MA               3:36.37    3:32.13 B      
                  50.51     1:40.88 (50.37)   2:45.63 (1:04.75)     3:32.13 (46.50)
 13 Byles, Alison M           10 WSY SWIMMING-MA      3:26.44    3:36.95 B      
                  51.23     1:49.30 (58.07)   2:52.18 (1:02.88)     3:36.95 (44.77)
 14 Schick, Stephanie J       10 GRA-MA               3:31.96    3:37.51 B      
                  48.45     1:41.15 (52.70)   2:48.21 (1:07.06)     3:37.51 (49.30)
C - Division  
  1 Zelenky, Nat A            10 WSY SWIMMING-MA           NT    2:53.19 A      
                  38.49     1:23.99 (45.50)     2:13.35 (49.36)     2:53.19 (39.84)
  2 Goodwin, Maria G          10 TRIDENT-MA                NT    3:00.88 B      
                  41.83     1:28.15 (46.32)     2:21.62 (53.47)     3:00.88 (39.26)
  3 Clippinger, Rachel M      10 TRIDENT-MA                NT    3:01.96 B      
                  40.92     1:23.12 (42.20)     2:16.17 (53.05)     3:01.96 (45.79)
  4 Kosic, Allison L          10 GRA-MA                    NT    3:06.40 B      
                  39.81     1:26.01 (46.20)     2:18.57 (52.56)     3:06.40 (47.83)
  5 Urban, Valerie J          10 TRIDENT-MA                NT    3:15.59 B      
                  46.95     1:33.93 (46.98)   2:35.89 (1:01.96)     3:15.59 (39.70)
  6 Miller, Rebecca I         10 YORK Y-MA                 NT    3:21.08 B      
                  50.89     1:37.79 (46.90)   2:40.45 (1:02.66)     3:21.08 (40.63)
  7 Hornibrook, Mackenzie L   10 GRA-MA                    NT    3:22.46 B      
                  45.04     1:41.82 (56.78)     2:39.28 (57.46)     3:22.46 (43.18)
  8 Wolfe, Olivia L           10 TRIDENT-MA                NT    3:37.50 B      
                  58.28     1:56.74 (58.46)     2:52.23 (55.49)     3:37.50 (45.27)
  9 Hojnacki, Victoria M       9 GRA-MA               3:57.66    3:51.25 C      
                  50.03     1:45.52 (55.49)   2:59.48 (1:13.96)     3:51.25 (51.77)
 10 Kontanis, Hanna A          9 TRIDENT-MA                NT    3:53.67 C      
                  55.35     1:54.37 (59.02)   2:55.07 (1:00.70)     3:53.67 (58.60)
 
Event 42  Boys 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
     CV Pool: % 2:42.02   10/9/2004 WILL G MANION, EACM                        
                2:55.29  A
                3:40.89  B
                     --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
B - Division  
  1 Masciandaro, Vinnie S     10 UNAT-MA              2:59.75    2:52.40 A      
                  38.26     1:22.53 (44.27)     2:14.10 (51.57)     2:52.40 (38.30)
  2 Tafuto, Vinny F           10 U-HERSHEY-MA         3:21.67L   2:56.96 B      
                  37.44     1:19.67 (42.23)     2:17.43 (57.76)     2:56.96 (39.53)
  3 Stewart, Joshua H          9 WSY SWIMMING-MA      3:14.11    3:11.13 B      
                  43.49     1:27.28 (43.79)     2:26.30 (59.02)     3:11.13 (44.83)
C - Division  
  1 Hine, Trevor A             9 FSC-MA                    NT    2:48.36 A      
                  35.40     1:17.96 (42.56)     2:11.06 (53.10)     2:48.36 (37.30)
  2 Ballew, Gregory T         10 WSY SWIMMING-MA           NT    3:22.94 B      
                  45.33     1:36.91 (51.58)   2:38.04 (1:01.13)     3:22.94 (44.90)
  3 Wenner, Seth R            10 WSY SWIMMING-MA           NT    3:23.28 B      
                  47.06     1:41.41 (54.35)     2:37.95 (56.54)     3:23.28 (45.33)
  4 Dychala, Justin D          9 GRA-MA                    NT    3:23.73 B      
                  44.47     1:36.67 (52.20)   2:38.54 (1:01.87)     3:23.73 (45.19)
 -- Schultz, Spencer C         9 GRA-MA                    NT         DQ        
                  50.16     1:41.60 (51.44)   2:46.04 (1:04.44)          DQ (45.93)
 
Event 43  Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
     CV Pool: % 2:21.91  10/19/2003 LAUREN MCCLEAF - WSY                       
                2:38.59  A
                3:04.99  B
                     --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Jibrine, Nicole J         12 UNAT-MA              2:23.93    2:23.63 A      
                  30.67     1:06.93 (36.26)     1:49.84 (42.91)     2:23.63 (33.79)
  2 Ferrara, Paula M          11 FSC-MA               2:28.71    2:29.94 A      
                  31.92     1:10.04 (38.12)     1:56.04 (46.00)     2:29.94 (33.90)
  3 Loht, Claire F            12 WSY SWIMMING-MA      2:34.81    2:30.06 A      
                  33.24     1:10.42 (37.18)     1:57.42 (47.00)     2:30.06 (32.64)
  4 Sevco, Leah N             11 FSC-MA               2:32.46    2:30.07 A      
                  34.50     1:11.74 (37.24)     1:56.35 (44.61)     2:30.07 (33.72)
  5 Houck, Gwen E             12 UNAT-MA              2:23.32    2:31.80 A      
                  32.58     1:12.10 (39.52)     1:55.17 (43.07)     2:31.80 (36.63)
  6 Kling, Taylor L           12 BAY BARRACUDAS-MA    2:37.76    2:33.07 A      
                  32.82     1:13.40 (40.58)     1:58.50 (45.10)     2:33.07 (34.57)
  7 Stewart, Sada O           11 YORK Y-MA            2:36.04    2:33.56 A      
                  33.42     1:12.26 (38.84)     1:59.37 (47.11)     2:33.56 (34.19)
  8 Mulcahy, Shannon A        12 YORK Y-MA            2:32.18    2:34.62 A      
                  33.11     1:13.79 (40.68)     1:59.35 (45.56)     2:34.62 (35.27)
  9 Somer, Kendall L          12 GRA-MA               2:35.03    2:38.38 A      
                  34.31     1:18.53 (44.22)     2:02.23 (43.70)     2:38.38 (36.15)
B - Division  
  1 Kelemen, Anna             11 TRIDENT-MA           2:40.58    2:37.48 A      
                  34.26     1:14.04 (39.78)     2:01.71 (47.67)     2:37.48 (35.77)
  2 Ross, Caitlin M           12 HERSHEY-MA           2:41.10    2:39.41 B      
                  34.08     1:16.17 (42.09)     2:01.72 (45.55)     2:39.41 (37.69)
  3 Brownrigg, Kimberly A     12 WSY SWIMMING-MA      2:43.47    2:45.63 B      
                  36.26     1:18.71 (42.45)     2:06.40 (47.69)     2:45.63 (39.23)
  4 Koos, Kelsey E            11 UNAT-MA              2:48.35    2:51.76 B      
                  39.57     1:23.94 (44.37)     2:10.98 (47.04)     2:51.76 (40.78)
  5 Kendig, Elizabeth H       12 TRIDENT-MA           2:49.25    2:52.58 B      
                  40.39     1:26.35 (45.96)     2:14.06 (47.71)     2:52.58 (38.52)
  6 Takoushian, Madison L     11 GRA-MA               2:57.41    2:53.52 B      
                  39.57     1:24.56 (44.99)     2:14.33 (49.77)     2:53.52 (39.19)
  7 McCarty, Carolyn M        11 HERSHEY-MA           2:50.12    2:54.71 B      
                  39.85     1:26.25 (46.40)     2:15.09 (48.84)     2:54.71 (39.62)
  8 Clingenpeel, Emily J      11 TRIDENT-MA           3:00.85    2:55.45 B      
                  41.36     1:26.15 (44.79)     2:16.78 (50.63)     2:55.45 (38.67)
  9 Lin, Connie Y             11 GRA-MA               2:58.38    2:57.61 B      
                  38.74     1:22.78 (44.04)     2:15.75 (52.97)     2:57.61 (41.86)
 10 Schumann, Natalie A       12 GRA-MA               2:57.06    3:02.74 B      
                  41.80     1:27.01 (45.21)     2:22.04 (55.03)     3:02.74 (40.70)
 -- Colby, Camerin M          11 GRA-MA               3:02.84         NS        
C - Division  
  1 Beamer, Emily R           12 WSY SWIMMING-MA           NT    2:34.21 A      
                  32.87     1:14.59 (41.72)     1:59.22 (44.63)     2:34.21 (34.99)
  2 Potthoff, Jordan L        11 TRIDENT-MA                NT    2:40.46 B      
                  33.33     1:12.28 (38.95)     2:03.15 (50.87)     2:40.46 (37.31)
  3 Lelinski, Katherine F     12 UNAT-MA                   NT    2:41.32 B      
                  34.02     1:17.59 (43.57)     2:05.69 (48.10)     2:41.32 (35.63)
  4 Kirman, Cara L            12 HERSHEY-MA                NT    2:55.06 B      
                  38.17     1:23.81 (45.64)     2:14.26 (50.45)     2:55.06 (40.80)
  5 Gable, Layne L            11 TRIDENT-MA                NT    2:56.98 B      
                  38.24     1:23.72 (45.48)     2:16.94 (53.22)     2:56.98 (40.04)
  6 Schwartz, Taylor R        11 WSY SWIMMING-MA           NT    2:59.37 B      
                  38.12     1:24.26 (46.14)     2:18.93 (54.67)     2:59.37 (40.44)
  7 Wilson, Catherine E       11 TRIDENT-MA           3:13.82    3:01.08 B      
                  38.72     1:25.01 (46.29)     2:22.43 (57.42)     3:01.08 (38.65)
  8 Conners, Erin L           11 GRA-MA               3:17.23    3:02.84 B      
                  45.99     1:33.90 (47.91)     2:23.22 (49.32)     3:02.84 (39.62)
  9 Burger, Meredith L        12 TRIDENT-MA           3:11.78    3:11.91 C      
                  44.86     1:33.11 (48.25)     2:30.78 (57.67)     3:11.91 (41.13)
 10 Giglio, Marisa E          11 TRIDENT-MA                NT    3:17.53 C      
                                1:40.26 ( )     2:35.67 (55.41)     3:17.53 (41.86)
 11 Miller, Katherine L       11 TRIDENT-MA                NT    3:17.92 C      
                  45.35     1:33.42 (48.07)   2:35.19 (1:01.77)     3:17.92 (42.73)
 
Event 44  Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
     CV Pool: % 2:24.34   10/9/2004 AL S WEIK, FSC  -MA                        
                2:35.89  A
                3:03.49  B
                     --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Kosic, Andrew W           12 GRA-MA               2:30.30    2:27.73 A      
                  31.23     1:07.00 (35.77)     1:53.34 (46.34)     2:27.73 (34.39)
  2 Manion, Will G            11 UNAT-MA              2:33.40    2:36.12 B      
                  34.88     1:13.83 (38.95)     1:59.41 (45.58)     2:36.12 (36.71)
B - Division  
  1 Peterson, Jonathan A      12 TRIDENT-MA           2:38.73    2:32.82 A      
                  32.28     1:12.70 (40.42)     1:57.33 (44.63)     2:32.82 (35.49)
  2 Wenger, Andrew S          12 TRIDENT-MA           2:37.69    2:35.23 A      
                  33.47     1:15.36 (41.89)     2:02.07 (46.71)     2:35.23 (33.16)
  3 Damiano, James A          12 GRA-MA               2:51.30    2:53.45 B      
                  37.17     1:21.80 (44.63)     2:16.00 (54.20)     2:53.45 (37.45)
  4 Tankle, Matthew G         11 GRA-MA               2:54.79    2:56.33 B      
                  40.54     1:23.73 (43.19)     2:18.85 (55.12)     2:56.33 (37.48)
 -- Veith, Mitchell W         12 HERSHEY-MA           2:49.38         DQ        
                  36.07     1:21.40 (45.33)     2:10.61 (49.21)          DQ (39.97)
 -- Hojnacki, Nick J          12 GRA-MA               2:54.33         NS        
C - Division  
  1 Strathmeyer, Bradley C    11 YORK Y-MA                 NT    2:45.15 B      
                  34.64     1:17.06 (42.42)     2:09.53 (52.47)     2:45.15 (35.62)
  2 Sherwood, Ian M           11 HERSHEY-MA                NT    2:45.20 B      
                  37.65     1:19.26 (41.61)     2:09.80 (50.54)     2:45.20 (35.40)
 
Event 45  Girls Senior 200 Yard Freestyle
===============================================================================
     CV Pool: % 1:52.52   10/9/2005 LEAH N GINGRICH, WSY Swimming              
                2:10.59  A
                2:32.29  B
                     --  C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Gingrich, Leah N    15 WSY SWIMMING-MA      1:49.31    1:52.52%A      
                  27.03       55.41 (28.38)     1:24.03 (28.62)     1:52.52 (28.49)
  2 Zeller, Kayla S     16 TRIDENT-MA           1:56.51    1:59.16 A      
                  28.22       58.43 (30.21)     1:29.01 (30.58)     1:59.16 (30.15)
  3 Clugh, Jenna E      17 HERSHEY-MA           1:57.24    2:03.39 A      
                  29.01     1:00.38 (31.37)     1:31.84 (31.46)     2:03.39 (31.55)
  4 Ault, Sarah J       14 TRIDENT-MA           1:57.00    2:03.81 A      
                  28.49       59.61 (31.12)     1:31.81 (32.20)     2:03.81 (32.00)
  5 Minney, Catherine   17 TRIDENT-MA           2:04.53    2:04.83 A      
                  28.43       59.52 (31.09)     1:32.13 (32.61)     2:04.83 (32.70)
  6 Butler, Erinne J    16 WSY SWIMMING-MA      2:04.24    2:05.24 A      
                  29.15     1:01.39 (32.24)     1:33.58 (32.19)     2:05.24 (31.66)
  7 Rapp, Erica C       15 HERSHEY-MA           2:09.16    2:08.89 A      
                  28.91     1:01.79 (32.88)     1:35.78 (33.99)     2:08.89 (33.11)
  8 Cooley, Kiersten M  16 HERSHEY-MA           2:00.36    2:08.97 A      
                  29.31     1:01.83 (32.52)     1:35.48 (33.65)     2:08.97 (33.49)
  9 Herman, Kelly L     18 TRIDENT-MA           2:09.59    2:09.64 A      
                  30.60     1:03.83 (33.23)     1:36.69 (32.86)     2:09.64 (32.95)
 10 Persing, Johanna E  17 BAY BARRACUDAS-MA    2:09.73    2:14.40 B      
                  32.56     1:06.91 (34.35)     1:41.36 (34.45)     2:14.40 (33.04)
B - Division  
  1 Pearson, Ashley G   15 LIONVILLE-MA         2:11.30    2:13.49 B      
                  31.12     1:04.82 (33.70)     1:39.70 (34.88)     2:13.49 (33.79)
  2 Scheaffer, Becky N  15 TRIDENT-MA           2:17.56    2:16.01 B      
                  31.47     1:05.59 (34.12)     1:40.18 (34.59)     2:16.01 (35.83)
  3 Beatty, Evan L      15 HERSHEY-MA           2:11.29    2:16.95 B      
                  32.85     1:08.09 (35.24)     1:42.72 (34.63)     2:16.95 (34.23)
  3 Wentzel, Kirsten N  15 TRIDENT-MA           2:15.61    2:16.95 B      
                  32.04     1:07.15 (35.11)     1:42.81 (35.66)     2:16.95 (34.14)
  5 Scheaffer, Ashley   17 TRIDENT-MA           2:14.20    2:19.28 B      
                  29.83     1:04.98 (35.15)     1:42.31 (37.33)     2:19.28 (36.97)
  6 Sheets, Abby N      15 HERSHEY-MA           2:12.32    2:20.89 B      
                  31.95     1:07.11 (35.16)     1:43.33 (36.22)     2:20.89 (37.56)
  7 Jones, Brianna N    15 BAY BARRACUDAS-MA    2:16.33    2:21.58 B      
                  31.93     1:08.31 (36.38)     1:45.72 (37.41)     2:21.58 (35.86)
  8 Stoughton, Katie D  16 LIONVILLE-MA         2:19.37    2:24.02 B      
                  32.08     1:09.13 (37.05)     1:47.09 (37.96)     2:24.02 (36.93)
  9 Ramsey, Abbey M     15 WSY SWIMMING-MA      2:20.42    2:26.84 B      
                  33.08     1:10.91 (37.83)     1:49.82 (38.91)     2:26.84 (37.02)
 -- Cooney, Megan L     18 HERSHEY-MA           2:11.15         NS        
C - Division  
  1 Neifert, Brittany   16 WSY SWIMMING-MA           NT    2:05.66 A      
                  28.25       59.69 (31.44)     1:32.53 (32.84)     2:05.66 (33.13)
  2 Jaros, Regan        16 GRA-MA                    NT    2:07.85 A      
                  28.38     1:00.35 (31.97)     1:35.15 (34.80)     2:07.85 (32.70)
  3 Rosenberger, Leigh  16 TRIDENT-MA                NT    2:13.45 B      
                  28.54     1:01.62 (33.08)     1:37.27 (35.65)     2:13.45 (36.18)
  4 Neifert, Shannon M  17 WSY SWIMMING-MA           NT    2:21.89 B      
                  30.66     1:06.23 (35.57)     1:44.08 (37.85)     2:21.89 (37.81)
 
Event 46  Boys Senior 200 Yard Freestyle
===============================================================================
     CV Pool: % 1:44.47  10/10/2004 CODY A WEIK, FSC  -MA                      
                1:58.29  A
                2:17.99  B
                     --  C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Fink, Andrew M      16 GRA-MA               1:46.77    1:47.02 A      
                  24.80       51.84 (27.04)     1:19.40 (27.56)     1:47.02 (27.62)
  2 Foster, Harry       16 YORK Y-MA            1:45.81    1:48.70 A      
                  24.93       52.60 (27.67)     1:21.41 (28.81)     1:48.70 (27.29)
  3 Hill, Darren J      16 TRIDENT-MA           1:52.55    1:52.09 A      
                  26.08       54.20 (28.12)     1:23.30 (29.10)     1:52.09 (28.79)
  4 McCormick, Stephen  15 TRIDENT-MA           1:52.36    1:53.40 A      
                  26.05       54.20 (28.15)     1:24.11 (29.91)     1:53.40 (29.29)
  5 Soisson, Drew M     17 WSY SWIMMING-MA      1:49.24    1:54.32 A      
                  25.31       53.03 (27.72)     1:22.88 (29.85)     1:54.32 (31.44)
  6 Austin, John W      16 GRA-MA               1:53.58    1:56.27 A      
                  26.03       55.01 (28.98)     1:25.22 (30.21)     1:56.27 (31.05)
 -- Drysdale, Brian G   22 DST-MA               1:49.43         NS        
B - Division  
  1 Vlassis, Tony T     17 TRIDENT-MA           2:05.32    2:06.43 B      
                  28.73     1:00.50 (31.77)     1:33.33 (32.83)     2:06.43 (33.10)
  2 Wright, Chris J     15 TRIDENT-MA           2:05.27    2:06.73 B      
                  27.78       59.68 (31.90)     1:33.58 (33.90)     2:06.73 (33.15)
  3 Kinsey, Alex P      15 WSY SWIMMING-MA      2:16.19    2:19.78 C      
                  29.41     1:05.12 (35.71)     1:41.92 (36.80)     2:19.78 (37.86)
 -- Capatch, Adam M     15 BAY BARRACUDAS-MA    2:06.49         DQ        
                  30.11     1:04.11 (34.00)   2:12.26 (1:08.15)          DQ (22.85)
C - Division  
  1 Price, Matthew J    16 WSY SWIMMING-MA           NT    2:13.29 B      
                  31.52     1:05.58 (34.06)     1:40.02 (34.44)     2:13.29 (33.27)
  2 Stick, Andy N       15 TRIDENT-MA           2:23.24    2:19.88 C      
                  30.51     1:05.52 (35.01)     1:42.78 (37.26)     2:19.88 (37.10)
  3 Doss, Austin D      10 FSC-MA               2:23.29    2:21.93 C      
                  32.22     1:09.03 (36.81)     1:46.52 (37.49)     2:21.93 (35.41)
  4 Teklits, Joseph     17 TRIDENT-MA                NT    2:22.70 C      
 -- Conard, Stew B      15 HATY-MA              2:11.52        SCR        
 
Event 47  Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
     CV Pool: % 1:58.19  10/10/2004 KIMBERLY A JERZERICK, WSY Swimming         
                2:14.19  A
                2:36.59  B
                     --  C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 McCleaf, Lauren A   14 WSY SWIMMING-MA      2:01.86    2:02.11 A      
                  28.74       59.45 (30.71)     1:31.18 (31.73)     2:02.11 (30.93)
  2 Schmittle, Lauren   14 YORK Y-MA            2:05.23    2:02.52 A      
                  28.01       59.36 (31.35)     1:31.35 (31.99)     2:02.52 (31.17)
  3 Jerzerick, Kimberl  14 WSY SWIMMING-MA      1:58.19    2:02.71 A      
                  27.75       58.57 (30.82)     1:30.64 (32.07)     2:02.71 (32.07)
  4 Tarka, Grace M      13 WSY SWIMMING-MA      2:09.30    2:04.23 A      
                  28.87     1:00.36 (31.49)     1:32.53 (32.17)     2:04.23 (31.70)
  5 Figenshu, Holly E   14 GRA-MA               2:13.16    2:07.79 A      
  6 Decker, Ashley N    14 WSY SWIMMING-MA      2:09.98    2:07.87 A      
                  28.57     1:00.66 (32.09)     1:33.87 (33.21)     2:07.87 (34.00)
  7 Rohrbaugh, Carolyn  14 YORK Y-MA            2:11.64    2:08.51 A      
                  29.39     1:01.62 (32.23)     1:35.21 (33.59)     2:08.51 (33.30)
  8 Emerich, Becca L    14 GRA-MA               2:09.07    2:09.39 A      
                  28.72     1:01.52 (32.80)     1:34.98 (33.46)     2:09.39 (34.41)
  9 Quillen, Rebecca A  13 FSC-MA               2:11.78    2:09.83 A      
                  29.72     1:02.34 (32.62)     1:36.88 (34.54)     2:09.83 (32.95)
 10 Nowak, Carolynn E   13 TRIDENT-MA           2:13.34    2:10.56 A      
                  30.12     1:03.54 (33.42)     1:37.43 (33.89)     2:10.56 (33.13)
 11 Mitton, Caroline L  13 YORK Y-MA            2:13.18    2:11.83 A      
                  29.19     1:03.10 (33.91)     1:37.95 (34.85)     2:11.83 (33.88)
 12 Brownrigg, Julia M  13 WSY SWIMMING-MA      2:10.01    2:12.34 A      
                  29.34     1:03.14 (33.80)     1:37.84 (34.70)     2:12.34 (34.50)
 13 Marrero, Katie A    13 HERSHEY-MA           2:09.30    2:12.48 A      
                  30.86     1:04.34 (33.48)     1:38.40 (34.06)     2:12.48 (34.08)
 14 Mascoli, Rose T     14 FSC-MA               2:14.18    2:13.64 A      
                  30.74     1:04.88 (34.14)     1:39.64 (34.76)     2:13.64 (34.00)
 15 Atkinson, Hillary   13 TRIDENT-MA           2:12.70    2:16.84 B      
                  31.01     1:05.64 (34.63)     1:41.92 (36.28)     2:16.84 (34.92)
 16 Shea-Miller, Cara   14 TRIDENT-MA           2:13.33    2:17.65 B      
                  30.73     1:05.18 (34.45)     1:41.72 (36.54)     2:17.65 (35.93)
 17 Kidd, Hayley M      13 WSY SWIMMING-MA      2:12.60    2:17.66 B      
                  30.73     1:05.92 (35.19)     1:43.00 (37.08)     2:17.66 (34.66)
 -- Yarosh, Hillary K   13 GRA-MA               2:07.47         NS        
 -- Carberry, Sam E     13 WSY SWIMMING-MA      2:05.01         NS        
 -- McNichol, Kacie L   13 GRA-MA               2:08.69         NS        
B - Division  
  1 Doss, Skyler N      13 FSC-MA               2:15.28    2:14.45 B      
                  30.97     1:05.51 (34.54)     1:40.84 (35.33)     2:14.45 (33.61)
  2 Bowman, Kimberlee   14 FSC-MA               2:20.89    2:15.01 B      
                  31.16     1:05.20 (34.04)     1:40.90 (35.70)     2:15.01 (34.11)
  3 Slagle, Alex L      13 WSY SWIMMING-MA      2:24.05    2:22.22 B      
                  32.45     1:07.97 (35.52)     1:45.56 (37.59)     2:22.22 (36.66)
  4 Rubritz, Monica L   13 YORK Y-MA            2:25.81    2:22.99 B      
                  32.03     1:07.97 (35.94)     1:45.92 (37.95)     2:22.99 (37.07)
  5 Rubritz, Melissa A  13 YORK Y-MA            2:17.71    2:23.64 B      
                  32.91     1:09.80 (36.89)     1:46.95 (37.15)     2:23.64 (36.69)
  6 Strathmeyer, Paige  13 YORK Y-MA            2:17.50    2:24.07 B      
                  32.89     1:09.60 (36.71)     1:47.64 (38.04)     2:24.07 (36.43)
  7 Bohn, Jessica R     13 GRA-MA               2:24.29    2:26.35 B      
                  32.78     1:10.23 (37.45)     1:49.02 (38.79)     2:26.35 (37.33)
  8 Hlavac, Kelsey V    13 CVAC-MA              2:30.45    2:34.53 B      
                  34.63     1:13.02 (38.39)     1:54.31 (41.29)     2:34.53 (40.22)
C - Division  
  1 Otto, Kristie M     13 GRA-MA                    NT    2:21.74 B      
                  31.72     1:07.97 (36.25)     1:45.28 (37.31)     2:21.74 (36.46)
  2 Bell, Samantha E    13 TRIDENT-MA           2:45.33    2:27.68 B      
                  32.16     1:09.30 (37.14)     1:48.05 (38.75)     2:27.68 (39.63)
  3 Bellicini, Lily M   13 TRIDENT-MA                NT    2:29.48 B      
                  33.20     1:10.34 (37.14)     1:49.56 (39.22)     2:29.48 (39.92)
  4 Simpson, Amber S    13 FSC-MA                    NT    2:31.95 B      
                  33.48     1:12.63 (39.15)     1:53.27 (40.64)     2:31.95 (38.68)
  5 Mazzeo, Amber N     13 TRIDENT-MA                NT    2:33.61 B      
                  33.88     1:13.38 (39.50)     1:54.83 (41.45)     2:33.61 (38.78)
  6 Kothari, Sonia M    13 HERSHEY-MA           2:52.53    2:50.87 C      
                  37.89     1:20.85 (42.96)     2:06.01 (45.16)     2:50.87 (44.86)
 -- Conard, Sam M       13 HATY-MA              2:05.85        SCR        
 
Event 48  Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
     CV Pool: % 1:49.05  10/10/2004 BRENNAN W MORRIS, Big Cat                  
                2:05.79  A
                2:26.79  B
                     --  C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Miller, Stephen J   14 GRA-MA               1:54.19    1:56.60 A      
                  26.62       56.38 (29.76)     1:26.80 (30.42)     1:56.60 (29.80)
  2 Weik, Al S          13 FSC-MA               1:54.73    1:58.39 A      
                  27.10       57.33 (30.23)     1:28.60 (31.27)     1:58.39 (29.79)
  3 Wenner, Adam D      14 WSY SWIMMING-MA      2:00.65    1:59.25 A      
                  26.38       56.93 (30.55)     1:28.89 (31.96)     1:59.25 (30.36)
  4 Austin, Shane T     13 GRA-MA               1:58.41    1:59.72 A      
                  27.90       59.14 (31.24)     1:30.21 (31.07)     1:59.72 (29.51)
  5 Strathmeyer, Brian  14 YORK Y-MA            1:59.15    2:06.74 B      
                  27.30       59.46 (32.16)     1:33.38 (33.92)     2:06.74 (33.36)
 -- Krapf, Jon G        14 GRA-MA               1:57.53         NS        
B - Division  
  1 Stutzman, Christop  14 PACS-MA              2:10.13    2:02.88 A      
                  27.71       58.55 (30.84)     1:30.44 (31.89)     2:02.88 (32.44)
  2 Westhafer, Ryan P   14 GRA-MA               2:14.54    2:06.87 B      
                  28.23       59.21 (30.98)     1:31.92 (32.71)     2:06.87 (34.95)
  3 Denniston, John H   13 WSY SWIMMING-MA      2:23.12    2:15.72 B      
                  29.91     1:03.27 (33.36)     1:39.05 (35.78)     2:15.72 (36.67)
  4 Nelson, Derek A     13 EAC-MA               2:19.86    2:17.17 B      
                  29.97     1:03.30 (33.33)     1:40.27 (36.97)     2:17.17 (36.90)
  5 Cambria, Benjamin   13 ACWS-MA              2:13.73    2:20.95 B      
                  29.26     1:04.74 (35.48)     1:43.81 (39.07)     2:20.95 (37.14)
  6 O'Day, Ryan C       13 TRIDENT-MA           2:25.35    2:22.77 B      
                  30.41     1:06.26 (35.85)     1:44.67 (38.41)     2:22.77 (38.10)
C - Division  
  1 Obrien, Chris W     14 FSC-MA                    NT    2:08.53 B      
                  28.52       59.88 (31.36)     1:32.47 (32.59)     2:08.53 (36.06)
  2 Gordy, Chase C      13 TSC-UN-MA                 NT    2:10.29 B      
                  28.73     1:01.28 (32.55)     1:35.78 (34.50)     2:10.29 (34.51)
  3 Byles, Anthony A    13 WSY SWIMMING-MA      2:32.36    2:12.67 B      
                  30.13     1:03.03 (32.90)     1:37.60 (34.57)     2:12.67 (35.07)
  4 Malloy, Thomas M    13 TRIDENT-MA                NT    2:20.00 B      
                  30.48     1:05.21 (34.73)     1:42.77 (37.56)     2:20.00 (37.23)
  5 Bledsoe, Alex K     14 TRIDENT-MA           2:36.63    2:20.24 B      
                  30.32     1:05.04 (34.72)     1:42.46 (37.42)     2:20.24 (37.78)
  6 Vlassis, Stephen A  13 TRIDENT-MA                NT    2:56.54 C      
                  35.99     1:19.69 (43.70)   2:56.54 (1:36.85)                    
 -- Grier, Sean P       13 UNAT-MA                   NT         NS        
 
Event 49  Girls Senior 100 Yard Butterfly
===============================================================================
     CV Pool: % 58.07  10/10/2004 KAILEY B MORRIS, Big Cat                     
              1:05.99  A
              1:16.99  B
                   --  C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Gingrich, Leah N    15 WSY SWIMMING-MA        58.60      59.59 A      
                  28.57       59.59 (31.02)                                        
  2 Folk, Breanna L     14 TRIDENT-MA             58.64    1:00.33 A      
                  28.58     1:00.33 (31.75)                                        
  3 Minney, Mercedes J  17 TRIDENT-MA             59.20    1:02.36 A      
                  28.82     1:02.36 (33.54)                                        
  4 Clugh, Jenna E      17 HERSHEY-MA             59.43    1:02.97 A      
                  29.31     1:02.97 (33.66)                                        
  5 Cooley, Kiersten M  16 HERSHEY-MA             59.71    1:04.98 A      
                  30.27     1:04.98 (34.71)                                        
  6 Karp, Amanda        18 YORK Y-MA            1:02.30    1:05.89 A      
                  31.36     1:05.89 (34.53)                                        
  7 Misavage, Kala N    15 BAY BARRACUDAS-MA    1:01.57    1:05.90 A      
                  30.54     1:05.90 (35.36)                                        
  8 Persing, Johanna E  17 BAY BARRACUDAS-MA    1:04.23    1:06.46 B      
                  32.14     1:06.46 (34.32)                                        
B - Division  
  1 Butler, Erinne J    16 WSY SWIMMING-MA      1:07.01    1:04.07 A      
                  29.92     1:04.07 (34.15)                                        
  2 Usciak, Amy L       17 TRIDENT-MA           1:08.35    1:06.02 B      
                  31.17     1:06.02 (34.85)                                        
  3 Brownrigg, Megan N  16 WSY SWIMMING-MA      1:09.82    1:08.41 B      
                  31.45     1:08.41 (36.96)                                        
  4 Pearson, Ashley G   15 LIONVILLE-MA         1:14.56    1:15.65 B      
                  35.12     1:15.65 (40.53)                                        
  5 Logan, Abigail J    15 HERSHEY-MA           1:12.45    1:16.35 B      
                  35.42     1:16.35 (40.93)                                        
  6 Stoughton, Katie D  16 LIONVILLE-MA         1:09.37    1:16.66 B      
                  36.25     1:16.66 (40.41)                                        
  7 Jones, Brianna N    15 BAY BARRACUDAS-MA    1:12.14    1:17.71 C      
                  34.96     1:17.71 (42.75)                                        
 -- Cooney, Megan L     18 HERSHEY-MA           1:10.17         NS        
 -- Leuschner, Molly J  16 HERSHEY-MA           1:08.69         NS        
C - Division  
  1 Neifert, Brittany   16 WSY SWIMMING-MA           NT    1:03.80 A      
                  29.34     1:03.80 (34.46)                                        
  2 Neifert, Shannon M  17 WSY SWIMMING-MA           NT    1:14.03 B      
                  33.75     1:14.03 (40.28)                                        
  3 Knowles, Katherine  16 TRIDENT-MA                NT    1:14.68 B      
                  33.08     1:14.68 (41.60)                                        
 -- Slagle, Alex L      13 WSY SWIMMING-MA           NT        SCR        
 
Event 50  Boys Senior 100 Yard Butterfly
===============================================================================
     CV Pool: % 52.36  10/10/2004 CODY A WEIK, FSC  -MA                        
                59.09  A
              1:08.99  B
                   --  C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 McCormick, Ken F    16 GRA-MA                 53.35      53.69 A      
                  25.03       53.69 (28.66)                                        
  2 Fink, Andrew M      16 GRA-MA                 55.22      55.35 A      
                  25.95       55.35 (29.40)                                        
  3 Woodcock, Ian W     15 BAY BARRACUDAS-MA      57.80      59.43 B      
                  27.65       59.43 (31.78)                                        
  4 Sanderson, Brent K  15 GRA-MA                 59.09    1:00.23 B      
                  27.77     1:00.23 (32.46)                                        
B - Division  
  1 Kinderwater, Josef  16 TRIDENT-MA             59.50      56.90 A      
                  27.14       56.90 (29.76)                                        
  2 Foster, Harry       16 YORK Y-MA            1:02.23      57.40 A      
                  27.03       57.40 (30.37)                                        
  3 McCormick, Stephen  15 TRIDENT-MA             59.88    1:00.06 B      
                  28.16     1:00.06 (31.90)                                        
  4 Hill, Darren J      16 TRIDENT-MA           1:01.65    1:00.13 B      
                  27.98     1:00.13 (32.15)                                        
  5 Vlassis, Tony T     17 TRIDENT-MA           1:06.20    1:07.73 B      
                  31.24     1:07.73 (36.49)                                        
C - Division  
  1 Rutkowski, Robert   17 TRIDENT-MA                NT      56.15 A      
                  25.85       56.15 (30.30)                                        
  2 Sherk, Giovanni     15 TRIDENT-MA                NT    1:03.29 B      
                  28.64     1:03.29 (34.65)                                        
  3 Price, Matthew J    16 WSY SWIMMING-MA           NT    1:10.31 C      
                  32.23     1:10.31 (38.08)                                        
 -- Schwartz, Nick      18 WSY SWIMMING-MA           NT     X54.16        
                  24.83       54.16 (29.33)                                        
 -- Schwartz, St. John  17 WSY SWIMMING-MA           NT     X58.84        
                  26.36       58.84 (32.48)                                        
 -- Drysdale, Brian G   22 DST-MA                    NT         NS        
 
Event 51  Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
     CV Pool: % 1:00.37   10/9/2005 LAUREN A MCCLEAF, WSY Swimming             
                1:08.09  A
                1:19.39  B
                     --  C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 McCleaf, Lauren A   14 WSY SWIMMING-MA      1:00.37    1:00.37%A      
                  28.59     1:00.37 (31.78)                                        
  2 Kinsey, Stephanie   14 WSY SWIMMING-MA      1:02.96    1:01.87 A      
                  28.42     1:01.87 (33.45)                                        
  3 Tarka, Grace M      13 WSY SWIMMING-MA      1:06.75    1:02.86 A      
                  29.32     1:02.86 (33.54)                                        
  4 Yarosh, Hillary K   13 GRA-MA               1:06.04    1:03.26 A      
                  29.54     1:03.26 (33.72)                                        
  5 Phillips, Adrienne  14 WSY SWIMMING-MA      1:07.23    1:04.68 A      
                  29.92     1:04.68 (34.76)                                        
  6 Mitton, Caroline L  13 YORK Y-MA            1:03.50    1:05.14 A      
                  29.66     1:05.14 (35.48)                                        
  7 Porr, Amie N        14 WSY SWIMMING-MA      1:03.16    1:06.42 A      
                  30.50     1:06.42 (35.92)                                        
  8 Rohrbaugh, Carolyn  14 YORK Y-MA            1:05.43    1:06.74 A      
                  31.25     1:06.74 (35.49)                                        
  9 Figenshu, Holly E   14 GRA-MA               1:03.61    1:07.08 A      
                  29.83     1:07.08 (37.25)                                        
 10 Brownrigg, Julia M  13 WSY SWIMMING-MA      1:06.48    1:08.21 B      
                  31.59     1:08.21 (36.62)                                        
 11 Schmittle, Lauren   14 YORK Y-MA            1:07.48    1:08.28 B      
                  31.83     1:08.28 (36.45)                                        
 12 Mascoli, Rose T     14 FSC-MA               1:07.24    1:08.68 B      
                  31.77     1:08.68 (36.91)                                        
 13 Lawson, Erika A     13 WSY SWIMMING-MA      1:06.97    1:10.51 B      
                  32.44     1:10.51 (38.07)                                        
 -- Yeingst, Sydney M   14 TRIDENT-MA           1:07.96         NS        
 -- Carberry, Sam E     13 WSY SWIMMING-MA      1:06.98         NS        
 -- McNichol, Kacie L   13 GRA-MA               1:07.30         NS        
B - Division  
  1 Lin, Julie Y        13 GRA-MA               1:10.04    1:09.28 B      
                  31.45     1:09.28 (37.83)                                        
  2 Nowak, Carolynn E   13 TRIDENT-MA           1:10.95    1:10.49 B      
                  32.66     1:10.49 (37.83)                                        
  3 Marrero, Katie A    13 HERSHEY-MA           1:09.60    1:11.81 B      
                  33.45     1:11.81 (38.36)                                        
  4 Shea-Miller, Cara   14 TRIDENT-MA           1:11.31    1:13.11 B      
                  33.46     1:13.11 (39.65)                                        
  5 Foltz, Alisha A     14 WSY SWIMMING-MA      1:16.68    1:15.59 B      
                  35.06     1:15.59 (40.53)                                        
  6 Bohn, Jessica R     13 GRA-MA               1:16.23    1:17.98 B      
                  35.64     1:17.98 (42.34)                                        
C - Division  
  1 Mullins, Joy E      13 UNAT-MA                   NT    1:05.28 A      
                  30.45     1:05.28 (34.83)                                        
  2 Tankle, Denise G    13 GRA-MA               1:20.20    1:15.45 B      
                  34.17     1:15.45 (41.28)                                        
  3 Stepchuk, Brianne   13 GRA-MA               1:22.93    1:15.81 B      
                  34.05     1:15.81 (41.76)                                        
  4 Bell, Samantha E    13 TRIDENT-MA           1:40.46    1:17.95 B      
                  34.43     1:17.95 (43.52)                                        
  5 Nguyen, Natalie D   14 HERSHEY-MA                NT    1:19.01 B      
                  35.44     1:19.01 (43.57)                                        
  6 Hlavac, Kelsey V    13 CVAC-MA              1:30.55L   1:19.82 C      
                  35.74     1:19.82 (44.08)                                        
  7 Mazzeo, Amber N     13 TRIDENT-MA                NT    1:30.31 C      
                  40.57     1:30.31 (49.74)                                        
  8 Kothari, Sonia M    13 HERSHEY-MA           1:31.95    1:37.50 C      
                  42.48     1:37.50 (55.02)                                        
 -- Schmid, Rachel O    13 TRIDENT-MA           1:23.13         NS        
 -- Pennock, Megan E    14 HERSHEY-MA           1:21.92         NS        
 
Event 52  Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
     CV Pool: % 56.90  10/10/2004 BRENNAN W MORRIS, Big Cat                    
              1:03.39  A
              1:13.99  B
                   --  C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Krapf, Jon G        14 GRA-MA               1:00.61      58.93 A      
                  27.15       58.93 (31.78)                                        
  2 Miller, Stephen J   14 GRA-MA               1:02.02    1:02.82 A      
                  28.94     1:02.82 (33.88)                                        
  3 Gebhart, Chris C    13 WSY SWIMMING-MA      1:02.76    1:03.49 B      
                  28.72     1:03.49 (34.77)                                        
B - Division  
  1 Weik, Al S          13 FSC-MA               1:08.45    1:05.37 B      
                  30.38     1:05.37 (34.99)                                        
  2 Strathmeyer, Brian  14 YORK Y-MA            1:05.16    1:06.72 B      
                  29.54     1:06.72 (37.18)                                        
  3 Bledsoe, Alex K     14 TRIDENT-MA           1:11.34    1:11.73 B      
                  32.08     1:11.73 (39.65)                                        
C - Division  
  1 Alvanos, Chris G    13 GRA-MA                    NT    1:04.80 B      
                  30.16     1:04.80 (34.64)                                        
  2 Moore, Aarone S     14 TRIDENT-MA                NT    1:09.09 B      
                  30.67     1:09.09 (38.42)                                        
  3 Gordy, Chase C      13 TSC-UN-MA                 NT    1:09.26 B      
                  31.38     1:09.26 (37.88)                                        
  4 Malloy, Thomas M    13 TRIDENT-MA                NT    1:09.34 B      
                  32.38     1:09.34 (36.96)                                        
  5 Denniston, John H   13 WSY SWIMMING-MA      1:20.77    1:14.41 C      
                  33.95     1:14.41 (40.46)                                        
 -- Grier, Sean P       13 UNAT-MA                   NT         NS        
 -- Austin, Shane T     13 GRA-MA                    NT         NS        
 -- Cambria, Benjamin   13 ACWS-MA                   NT        SCR        
 
Event 53  Girls Senior 50 Yard Freestyle
===============================================================================
     CV Pool: % 23.98  10/10/2004 KATE S RIEFENSTAHL, Trident                  
                28.19  A
                32.79  B
                   --  C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Stumpf, Ashlyn N    17 WSY SWIMMING-MA        24.63      25.19 A      
  2 Butler, Erinne J    16 WSY SWIMMING-MA        24.77      25.36 A      
  3 Folk, Breanna L     14 TRIDENT-MA             25.41      25.71 A      
  4 Ault, Sarah J       14 TRIDENT-MA             25.16      25.83 A      
  5 Minney, Mercedes J  17 TRIDENT-MA             25.08      25.91 A      
  6 Rapp, Erica C       15 HERSHEY-MA             25.94      25.93 A      
  7 Zeller, Kayla S     16 TRIDENT-MA             25.81      26.59 A      
  8 Minney, Catherine   17 TRIDENT-MA             27.50      27.07 A      
  9 Persing, Johanna E  17 BAY BARRACUDAS-MA      26.86      28.15 A      
 10 Wentzel, Kirsten N  15 TRIDENT-MA             27.97      28.31 B      
 10 Herman, Kelly L     18 TRIDENT-MA             27.97      28.31 B      
 12 Pearson, Ashley G   15 LIONVILLE-MA           27.07      28.79 B      
 -- Leuschner, Molly J  16 HERSHEY-MA             27.43         NS        
B - Division  
  1 Cloud, Heather C    16 GRA-MA                 28.31      27.75 A      
  2 Misavage, Kala N    15 BAY BARRACUDAS-MA      28.57      28.15 A      
  3 Usciak, Amy L       17 TRIDENT-MA             28.35      28.30 B      
  4 Montgomery, Katie   15 GRA-MA                 28.98      28.35 B      
  5 Brownrigg, Megan N  16 WSY SWIMMING-MA        28.38      29.03 B      
  5 Sheets, Abby N      15 HERSHEY-MA             28.26      29.03 B      
  7 Beatty, Evan L      15 HERSHEY-MA             28.36      29.17 B      
  8 Scheaffer, Ashley   17 TRIDENT-MA             28.31      29.37 B      
  9 Stoughton, Katie D  16 LIONVILLE-MA           28.54      29.41 B      
 10 Logan, Abigail J    15 HERSHEY-MA             28.73      29.56 B      
 10 Dipasqua, Margie C  17 GRA-MA                 28.27      29.56 B      
 12 Scheaffer, Becky N  15 TRIDENT-MA             29.68      29.59 B      
 13 Everhart, Amanda L  15 TRIDENT-MA             28.98      29.63 B      
 14 Hampson, Kristen N  17 TRIDENT-MA             29.12      29.82 B      
 15 Ramsey, Abbey M     15 WSY SWIMMING-MA        30.08      30.18 B      
C - Division  
  1 Jaros, Regan        16 GRA-MA                    NT      25.93 A      
  2 Neifert, Brittany   16 WSY SWIMMING-MA           NT      26.22 A      
  3 Rosenberger, Leigh  16 TRIDENT-MA                NT      26.73 A      
  4 Karp, Amanda        18 YORK Y-MA                 NT      28.22 B      
  5 Knowles, Katherine  16 TRIDENT-MA                NT      29.07 B      
  6 Neifert, Shannon M  17 WSY SWIMMING-MA           NT      29.89 B      
 
Event 54  Boys Senior 50 Yard Freestyle
===============================================================================
     CV Pool: % 21.47    2/7/2004 MATT R HAUPT  -  BIG CAT                     
                24.89  A
                28.99  B
                   --  C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Fink, Andrew M      16 GRA-MA                 22.07      22.01 A      
  2 McCormick, Ken F    16 GRA-MA                 22.41      22.59 A      
  3 Foster, Harry       16 YORK Y-MA              23.21      22.73 A      
  4 Austin, John W      16 GRA-MA                 22.02      22.86 A      
  4 Nyce, Josh S        16 TRIDENT-MA             23.07      22.86 A      
  6 Sanderson, Brent K  15 GRA-MA                 22.94      23.36 A      
  7 McCormick, Stephen  15 TRIDENT-MA             24.32      24.44 A      
  8 Winter, Johnny C    16 HERSHEY-MA             24.20      24.49 A      
B - Division  
  1 Hill, Darren J      16 TRIDENT-MA             24.98      24.35 A      
  2 Kinderwater, Josef  16 TRIDENT-MA             27.32      24.60 A      
  3 Wright, Chris J     15 TRIDENT-MA             26.36      26.34 B      
  4 Kinsey, Alex P      15 WSY SWIMMING-MA        26.45      26.75 B      
  5 Vlassis, Tony T     17 TRIDENT-MA             26.42      26.94 B      
C - Division  
  1 Rutkowski, Robert   17 TRIDENT-MA                NT      23.86 A      
  2 Sherk, Giovanni     15 TRIDENT-MA                NT      23.93 A      
  3 Alvanos, Jon C      15 GRA-MA                    NT      25.82 B      
  4 Stick, Andy N       15 TRIDENT-MA             29.06      28.80 B      
  5 Doss, Austin D      10 FSC-MA                 30.67      30.22 C      
 -- Schwartz, Nick      18 WSY SWIMMING-MA           NT     X22.44        
 -- Schwartz, St. John  17 WSY SWIMMING-MA           NT     X23.66        
 -- Teklits, Joseph     17 TRIDENT-MA                NT         DQ        
 -- Drysdale, Brian G   22 DST-MA                    NT         NS        
 -- Conard, Stew B      15 HATY-MA                26.71        SCR        
 
Event 55  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
     CV Pool: % 24.92    2/7/2004 LEAH GINGRICH - WSY                          
                28.69  A
                33.39  B
                   --  C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Schmittle, Lauren   14 YORK Y-MA              25.32      25.79 A      
  2 Jerzerick, Kimberl  14 WSY SWIMMING-MA        25.35      26.07 A      
  3 Kinsey, Stephanie   14 WSY SWIMMING-MA        26.80      26.08 A      
  4 Yarosh, Hillary K   13 GRA-MA                 26.18      26.40 A      
  5 Porr, Amie N        14 WSY SWIMMING-MA        25.70      26.70 A      
  6 Decker, Ashley N    14 WSY SWIMMING-MA        26.29      26.74 A      
  7 McCleaf, Lauren A   14 WSY SWIMMING-MA        26.45      26.75 A      
  8 Emerich, Becca L    14 GRA-MA                 26.79      26.88 A      
  9 Phillips, Adrienne  14 WSY SWIMMING-MA        27.13      26.91 A      
 10 Rohrbaugh, Carolyn  14 YORK Y-MA              26.60      27.00 A      
 11 Lin, Julie Y        13 GRA-MA                 27.18      27.11 A      
 12 Figenshu, Holly E   14 GRA-MA                 26.87      27.12 A      
 13 Powanda, Shea N     14 UNAT-MA                26.37      27.39 A      
 14 Brownrigg, Julia M  13 WSY SWIMMING-MA        27.41      27.44 A      
 15 Lawson, Erika A     13 WSY SWIMMING-MA        27.85      27.87 A      
 16 Kidd, Hayley M      13 WSY SWIMMING-MA        26.99      27.99 A      
 17 Bowman, Kimberlee   14 FSC-MA                 27.87      28.85 B      
 18 Atkinson, Hillary   13 TRIDENT-MA             28.19      28.88 B      
 19 Mascoli, Rose T     14 FSC-MA                 28.69      28.97 B      
 20 Tankle, Denise G    13 GRA-MA                 28.49      29.04 B      
 21 Shea-Miller, Cara   14 TRIDENT-MA             28.57      29.12 B      
 -- Yeingst, Sydney M   14 TRIDENT-MA             26.84         NS        
 -- Carberry, Sam E     13 WSY SWIMMING-MA        27.20         NS        
B - Division  
  1 Doss, Skyler N      13 FSC-MA                 28.76      28.17 A      
  2 Mitton, Caroline L  13 YORK Y-MA              28.93      28.22 A      
  3 Bellicini, Lily M   13 TRIDENT-MA             30.58      29.19 B      
  3 Stepchuk, Brianne   13 GRA-MA                 29.69      29.19 B      
  5 Marrero, Katie A    13 HERSHEY-MA             28.86      29.37 B      
  6 Quillen, Rebecca A  13 FSC-MA                 29.15      29.38 B      
  7 Bohn, Jessica R     13 GRA-MA                 29.96      29.59 B      
  8 Foltz, Alisha A     14 WSY SWIMMING-MA        29.92      29.79 B      
  9 Simpson, Amber S    13 FSC-MA                 31.39      29.91 B      
 10 Otto, Kristie M     13 GRA-MA                 28.95      30.15 B      
 11 Rubritz, Melissa A  13 YORK Y-MA              29.59      30.62 B      
 12 Rubritz, Monica L   13 YORK Y-MA              29.38      30.67 B      
 13 Hlavac, Kelsey V    13 CVAC-MA                33.97L     31.13 B      
 -- Wimer, Leah M       13 TRIDENT-MA             31.79         NS        
 -- Schmid, Rachel O    13 TRIDENT-MA             31.04         NS        
C - Division  
  1 Slagle, Alex L      13 WSY SWIMMING-MA           NT      29.10 B      
  2 Mazzeo, Amber N     13 TRIDENT-MA                NT      31.33 B      
  3 Eichenlaub, Alliso  13 TRIDENT-MA             34.21      31.38 B      
 -- Conard, Sam M       13 HATY-MA                27.29        SCR        
 
Event 56  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
     CV Pool: % 23.35  10/10/2004 KYLE R KING, Hershey                         
                26.59  A
                31.09  B
                   --  C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Naylor, Eric M      14 YORK Y-MA              24.46      23.54 A      
  2 Stutzman, Christop  14 PACS-MA                24.69      23.56 A      
  3 Wenner, Adam D      14 WSY SWIMMING-MA        23.60      23.68 A      
  4 Austin, Shane T     13 GRA-MA                 25.07      24.31 A      
  5 Krapf, Jon G        14 GRA-MA                 25.26      24.51 A      
  6 Miller, Stephen J   14 GRA-MA                 24.98      24.81 A      
  7 Weik, Al S          13 FSC-MA                 25.25      25.67 A      
  8 Gebhart, Chris C    13 WSY SWIMMING-MA        24.88      25.80 A      
B - Division  
  1 McCormick, David J  13 GRA-MA                 27.59      25.75 A      
  2 Westhafer, Ryan P   14 GRA-MA                 28.10      25.85 A      
  3 Cambria, Benjamin   13 ACWS-MA                27.53      27.48 B      
  4 Nelson, Derek A     13 EAC-MA                 27.92      27.75 B      
  5 Quigley, Drew P     13 WSY SWIMMING-MA        27.72      27.89 B      
  6 Byles, Anthony A    13 WSY SWIMMING-MA        29.06      27.99 B      
  7 Bledsoe, Alex K     14 TRIDENT-MA             30.55      28.47 B      
  8 Denniston, John H   13 WSY SWIMMING-MA        30.20      29.30 B      
 -- Grier, Sean P       13 UNAT-MA                27.68         NS        
C - Division  
  1 Obrien, Chris W     14 FSC-MA                    NT      24.90 A      
  2 Gordy, Chase C      13 TSC-UN-MA                 NT      26.75 B      
  3 Moore, Aarone S     14 TRIDENT-MA                NT      26.92 B      
  4 Alvanos, Chris G    13 GRA-MA                    NT      27.18 B      
  5 Malloy, Thomas M    13 TRIDENT-MA                NT      27.19 B      
  6 Gruin, Collin       14 HERSHEY-MA                NT      29.90 B      
  7 Faust, Max A        14 TRIDENT-MA                NT      30.38 B      
  8 Bellicini, Alex N   14 TRIDENT-MA                NT      32.21 C      
  9 Vlassis, Stephen A  13 TRIDENT-MA                NT      33.94 C      
 
Event 57  Girls Senior 100 Yard Backstroke
===============================================================================
     CV Pool: % 59.07  10/10/2004 LEAH N GINGRICH, WSY Swimming                
              1:06.99  A
              1:18.19  B
                   --  C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Ault, Sarah J       14 TRIDENT-MA           1:02.53    1:03.01 A      
                  31.36     1:03.01 (31.65)                                        
  2 Rapp, Erica C       15 HERSHEY-MA           1:05.07    1:05.01 A      
                  31.93     1:05.01 (33.08)                                        
  3 Stumpf, Ashlyn N    17 WSY SWIMMING-MA      1:04.06    1:05.90 A      
                  31.99     1:05.90 (33.91)                                        
  4 Zeller, Kayla S     16 TRIDENT-MA           1:06.95    1:06.46 A      
                  32.40     1:06.46 (34.06)                                        
  5 Karp, Amanda        18 YORK Y-MA            1:02.91    1:07.21 B      
                  32.65     1:07.21 (34.56)                                        
  6 Jones, Brianna N    15 BAY BARRACUDAS-MA    1:06.94    1:07.41 B      
                  33.39     1:07.41 (34.02)                                        
  7 Cooley, Kiersten M  16 HERSHEY-MA           1:05.20    1:07.93 B      
                  33.36     1:07.93 (34.57)                                        
B - Division  
  1 Stoughton, Katie D  16 LIONVILLE-MA         1:07.27    1:10.26 B      
                  34.03     1:10.26 (36.23)                                        
  2 Cloud, Heather C    16 GRA-MA               1:12.99    1:11.26 B      
                  35.23     1:11.26 (36.03)                                        
  3 Herman, Kelly L     18 TRIDENT-MA           1:10.01    1:12.16 B      
                  35.43     1:12.16 (36.73)                                        
  4 Usciak, Amy L       17 TRIDENT-MA           1:15.23    1:12.50 B      
                  35.32     1:12.50 (37.18)                                        
  5 Dipasqua, Margie C  17 GRA-MA               1:10.44    1:13.36 B      
                  35.54     1:13.36 (37.82)                                        
  6 Logan, Abigail J    15 HERSHEY-MA           1:12.91    1:14.86 B      
                  36.04     1:14.86 (38.82)                                        
  7 Everhart, Amanda L  15 TRIDENT-MA           1:13.71    1:15.43 B      
  8 Scheaffer, Ashley   17 TRIDENT-MA           1:13.51    1:17.54 B      
                  37.71     1:17.54 (39.83)                                        
  9 Foltz, Alisha A     14 WSY SWIMMING-MA      1:17.80    1:18.20 C      
                  39.00     1:18.20 (39.20)                                        
 10 Ramsey, Abbey M     15 WSY SWIMMING-MA      1:16.66    1:18.27 C      
                  38.45     1:18.27 (39.82)                                        
 -- Montgomery, Katie   15 GRA-MA               1:10.38         DQ        
                  34.49          DQ (35.65)                                        
 -- Cooney, Megan L     18 HERSHEY-MA           1:07.23         NS        
C - Division  
  1 Neifert, Brittany   16 WSY SWIMMING-MA           NT    1:04.90 A      
                  31.85     1:04.90 (33.05)                                        
  2 Jaros, Regan        16 GRA-MA                    NT    1:12.56 B      
                  35.55     1:12.56 (37.01)                                        
  3 Knowles, Katherine  16 TRIDENT-MA                NT    1:16.57 B      
                  35.87     1:16.57 (40.70)                                        
 
Event 58  Boys Senior 100 Yard Backstroke
===============================================================================
     CV Pool: % 53.25    2/7/2004 NICHOLAS J SCHWARTZ  -  WSY                  
                59.99  A
              1:09.99  B
                   --  C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 McCormick, Ken F    16 GRA-MA                 58.86      58.06 A      
                  28.39       58.06 (29.67)                                        
  2 Hill, Darren J      16 TRIDENT-MA             57.33      58.13 A      
                  28.62       58.13 (29.51)                                        
  3 Soisson, Drew M     17 WSY SWIMMING-MA        56.86      58.39 A      
                  28.64       58.39 (29.75)                                        
  4 Nyce, Josh S        16 TRIDENT-MA             56.42      58.50 A      
                  29.18       58.50 (29.32)                                        
  5 Austin, John W      16 GRA-MA                 55.52      58.78 A      
                  28.72       58.78 (30.06)                                        
  6 Winter, Johnny C    16 HERSHEY-MA             59.64      59.00 A      
                  29.11       59.00 (29.89)                                        
 -- Drysdale, Brian G   22 DST-MA                 52.93         NS        
B - Division  
  1 Woodcock, Ian W     15 BAY BARRACUDAS-MA    1:04.49    1:02.30 B      
                  30.78     1:02.30 (31.52)                                        
  2 Foster, Harry       16 YORK Y-MA            1:04.31    1:04.21 B      
                  30.99     1:04.21 (33.22)                                        
  3 Kinsey, Alex P      15 WSY SWIMMING-MA      1:09.51    1:09.35 B      
                  33.23     1:09.35 (36.12)                                        
  4 Wright, Chris J     15 TRIDENT-MA           1:07.78    1:10.62 C      
                  33.72     1:10.62 (36.90)                                        
C - Division  
  1 Alvanos, Jon C      15 GRA-MA                    NT    1:09.54 B      
                  34.01     1:09.54 (35.53)                                        
  2 Price, Matthew J    16 WSY SWIMMING-MA           NT    1:11.47 C      
                  35.48     1:11.47 (35.99)                                        
  3 Doss, Austin D      10 FSC-MA               1:16.14    1:12.20 C      
                  35.12     1:12.20 (37.08)                                        
 -- Schwartz, St. John  17 WSY SWIMMING-MA           NT        XNS        
 -- Schwartz, Nick      18 WSY SWIMMING-MA           NT        XNS        
 -- Conard, Stew B      15 HATY-MA              1:03.61        SCR        
 
Event 59  Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
     CV Pool: % 1:00.00    2/7/2004 LEAH GINGRICH - WSY                        
                1:08.69  A
                1:20.19  B
                     --  C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Kinsey, Stephanie   14 WSY SWIMMING-MA      1:00.93    1:02.05 A      
                  30.12     1:02.05 (31.93)                                        
  2 Phillips, Adrienne  14 WSY SWIMMING-MA      1:02.19    1:03.12 A      
                  30.47     1:03.12 (32.65)                                        
  3 Emerich, Becca L    14 GRA-MA               1:02.88    1:05.14 A      
                  31.56     1:05.14 (33.58)                                        
  4 Decker, Ashley N    14 WSY SWIMMING-MA      1:06.26    1:06.48 A      
                  32.83     1:06.48 (33.65)                                        
  5 Porr, Amie N        14 WSY SWIMMING-MA      1:04.54    1:06.63 A      
                  32.28     1:06.63 (34.35)                                        
  6 Brownrigg, Julia M  13 WSY SWIMMING-MA      1:04.97    1:07.26 A      
                  32.51     1:07.26 (34.75)                                        
  7 Atkinson, Hillary   13 TRIDENT-MA           1:06.57    1:08.06 A      
                  33.13     1:08.06 (34.93)                                        
  7 Jerzerick, Kimberl  14 WSY SWIMMING-MA      1:05.26    1:08.06 A      
                  32.74     1:08.06 (35.32)                                        
  9 Bowman, Kimberlee   14 FSC-MA               1:06.21    1:08.59 A      
                  33.28     1:08.59 (35.31)                                        
 10 Powanda, Shea N     14 UNAT-MA              1:05.89    1:09.34 B      
                  33.83     1:09.34 (35.51)                                        
 11 Mitton, Caroline L  13 YORK Y-MA            1:08.19    1:10.35 B      
                  33.96     1:10.35 (36.39)                                        
 -- Carberry, Sam E     13 WSY SWIMMING-MA      1:04.35         NS        
B - Division  
  1 Lin, Julie Y        13 GRA-MA               1:10.97    1:08.46 A      
                  33.47     1:08.46 (34.99)                                        
  2 Yarosh, Hillary K   13 GRA-MA               1:08.87    1:09.28 B      
                  34.13     1:09.28 (35.15)                                        
  3 Figenshu, Holly E   14 GRA-MA               1:09.49    1:09.54 B      
                  33.32     1:09.54 (36.22)                                        
  4 Nowak, Carolynn E   13 TRIDENT-MA           1:11.97    1:10.01 B      
                  34.09     1:10.01 (35.92)                                        
  5 Quillen, Rebecca A  13 FSC-MA               1:10.74    1:10.30 B      
                  34.10     1:10.30 (36.20)                                        
  6 Shea-Miller, Cara   14 TRIDENT-MA           1:14.58    1:13.52 B      
                  36.14     1:13.52 (37.38)                                        
  7 Mascoli, Rose T     14 FSC-MA               1:11.93    1:14.19 B      
                  36.40     1:14.19 (37.79)                                        
  8 Doss, Skyler N      13 FSC-MA               1:14.25    1:14.51 B      
                  36.46     1:14.51 (38.05)                                        
  9 Kidd, Hayley M      13 WSY SWIMMING-MA      1:13.98    1:15.19 B      
                  36.74     1:15.19 (38.45)                                        
 10 Tankle, Denise G    13 GRA-MA               1:13.69    1:16.27 B      
                  36.09     1:16.27 (40.18)                                        
 11 Rubritz, Melissa A  13 YORK Y-MA            1:15.65    1:16.32 B      
                  37.27     1:16.32 (39.05)                                        
 12 Hlavac, Kelsey V    13 CVAC-MA              1:18.40    1:19.68 B      
                  38.43     1:19.68 (41.25)                                        
 -- Yeingst, Sydney M   14 TRIDENT-MA           1:10.07         NS        
 -- Bohn, Jessica R     13 GRA-MA               1:13.77         NS        
 -- Pennock, Megan E    14 HERSHEY-MA           1:14.84         NS        
C - Division  
  1 Tarka, Grace M      13 WSY SWIMMING-MA           NT    1:02.76 A      
                  30.91     1:02.76 (31.85)                                        
  2 Bellicini, Lily M   13 TRIDENT-MA           1:21.58    1:17.72 B      
                1:17.64      1:17.72 (0.08)                                        
  3 Bell, Samantha E    13 TRIDENT-MA           1:26.68    1:20.70 C      
                  38.93     1:20.70 (41.77)                                        
  4 Eichenlaub, Alliso  13 TRIDENT-MA                NT    1:20.78 C      
                  37.95     1:20.78 (42.83)                                        
  5 Mazzeo, Amber N     13 TRIDENT-MA                NT    1:23.04 C      
                  40.54     1:23.04 (42.50)                                        
  6 Kothari, Sonia M    13 HERSHEY-MA                NT    1:27.95 C      
                  42.57     1:27.95 (45.38)                                        
 -- Wimer, Leah M       13 TRIDENT-MA                NT         NS        
 -- Schmid, Rachel O    13 TRIDENT-MA           1:20.27         NS        
 
Event 60  Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
     CV Pool: % 55.08  10/10/2004 BRENNAN W MORRIS, Big Cat                    
              1:04.89  A
              1:15.69  B
                   --  C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Naylor, Eric M      14 YORK Y-MA              57.61      57.52 A      
                  27.48       57.52 (30.04)                                        
  2 Stutzman, Christop  14 PACS-MA              1:04.10    1:00.65 A      
  3 Austin, Shane T     13 GRA-MA               1:02.86    1:01.93 A      
                  29.92     1:01.93 (32.01)                                        
  4 Strathmeyer, Brian  14 YORK Y-MA            1:02.03    1:03.23 A      
                  30.16     1:03.23 (33.07)                                        
  5 Gebhart, Chris C    13 WSY SWIMMING-MA      1:04.16    1:03.36 A      
                  30.79     1:03.36 (32.57)                                        
B - Division  
  1 Weik, Al S          13 FSC-MA               1:06.00    1:03.85 A      
                  31.46     1:03.85 (32.39)                                        
  2 Wenner, Adam D      14 WSY SWIMMING-MA      1:07.71    1:07.14 B      
                  32.49     1:07.14 (34.65)                                        
  3 Byles, Anthony A    13 WSY SWIMMING-MA      1:11.97    1:08.07 B      
                  33.04     1:08.07 (35.03)                                        
  4 Quigley, Drew P     13 WSY SWIMMING-MA      1:11.54    1:12.98 B      
                  35.40     1:12.98 (37.58)                                        
C - Division  
  1 Gordy, Chase C      13 TSC-UN-MA                 NT    1:07.21 B      
                  33.27     1:07.21 (33.94)                                        
  2 Moore, Aarone S     14 TRIDENT-MA                NT    1:10.22 B      
                  32.83     1:10.22 (37.39)                                        
  3 O'Day, Ryan C       13 TRIDENT-MA           1:16.25    1:14.16 B      
                  35.21     1:14.16 (38.95)                                        
  4 Nelson, Derek A     13 EAC-MA               1:16.46    1:21.14 C      
                  37.91     1:21.14 (43.23)                                        
  5 Bellicini, Alex N   14 TRIDENT-MA                NT    1:22.39 C      
                  39.05     1:22.39 (43.34)                                        
  6 Faust, Max A        14 TRIDENT-MA                NT    1:28.16 C      
 
Event 61  Girls Senior 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
     CV Pool: % 2:27.09  10/10/2004 LISA D COLAPIETRO, Big Cat                 
                2:44.79  A
                3:12.29  B
                     --  C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Gingrich, Leah N    15 WSY SWIMMING-MA      2:25.67    2:29.86 A      
                  34.74     1:13.75 (39.01)     1:52.13 (38.38)     2:29.86 (37.73)
  2 Folk, Breanna L     14 TRIDENT-MA           2:27.43    2:31.35 A      
                  34.78     1:14.03 (39.25)     1:52.58 (38.55)     2:31.35 (38.77)
  3 Clugh, Jenna E      17 HERSHEY-MA           2:24.50    2:31.88 A      
                  34.62     1:13.38 (38.76)     1:52.77 (39.39)     2:31.88 (39.11)
  4 Brownrigg, Megan N  16 WSY SWIMMING-MA      2:28.14    2:33.14 A      
                  34.62     1:13.46 (38.84)     1:53.14 (39.68)     2:33.14 (40.00)
  5 Pearson, Ashley G   15 LIONVILLE-MA         2:29.35    2:43.32 A      
                  36.95     1:18.47 (41.52)     2:00.97 (42.50)     2:43.32 (42.35)
  6 Minney, Catherine   17 TRIDENT-MA           2:35.71    2:45.63 B      
                  37.24     1:18.60 (41.36)     2:01.77 (43.17)     2:45.63 (43.86)
 -- Leuschner, Molly J  16 HERSHEY-MA           2:24.69         NS        
 -- Cooney, Megan L     18 HERSHEY-MA           2:33.14         NS        
B - Division  
  1 Cloud, Heather C    16 GRA-MA               2:45.43    2:44.57 A      
                  36.88     1:19.92 (43.04)     2:02.75 (42.83)     2:44.57 (41.82)
  2 Wentzel, Kirsten N  15 TRIDENT-MA           2:54.00    2:52.87 B      
                  37.79     1:22.22 (44.43)     2:08.27 (46.05)     2:52.87 (44.60)
  3 Hampson, Kristen N  17 TRIDENT-MA           2:48.94    2:54.37 B      
                  37.56     1:21.10 (43.54)     2:07.81 (46.71)     2:54.37 (46.56)
  4 Scheaffer, Becky N  15 TRIDENT-MA           3:00.61    3:01.48 B      
                  41.41     1:26.71 (45.30)     2:14.50 (47.79)     3:01.48 (46.98)
  5 Everhart, Amanda L  15 TRIDENT-MA           2:56.40    3:02.81 B      
                  41.38     1:27.91 (46.53)     2:15.41 (47.50)     3:02.81 (47.40)
  6 Beatty, Evan L      15 HERSHEY-MA           3:06.51    3:21.15 C      
                  45.41     1:36.63 (51.22)     2:29.72 (53.09)     3:21.15 (51.43)
C - Division  
  1 Koos, Kelsey E      11 UNAT-MA                   NT    2:56.54 B      
                  37.29     1:22.60 (45.31)     2:10.32 (47.72)     2:56.54 (46.22)
  2 Rosenberger, Leigh  16 TRIDENT-MA                NT    2:59.41 B      
                  38.96     1:25.42 (46.46)     2:12.88 (47.46)     2:59.41 (46.53)
  3 Kirman, Cara L      12 HERSHEY-MA           3:15.59    3:01.72 B      
                  39.99     1:25.47 (45.48)     2:13.88 (48.41)     3:01.72 (47.84)
 
Event 62  Boys Senior 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
     CV Pool: % 2:15.29  10/10/2004 CODY A WEIK, FSC  -MA                      
                2:27.59  A
                2:52.19  B
                     --  C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Kinderwater, Josef  16 TRIDENT-MA           2:24.92    2:21.27 A      
                  32.19     1:08.04 (35.85)     1:44.84 (36.80)     2:21.27 (36.43)
  2 Sanderson, Brent K  15 GRA-MA               2:14.83    2:26.84 A      
                  32.01     1:09.13 (37.12)     1:47.05 (37.92)     2:26.84 (39.79)
B - Division  
  1 Capatch, Adam M     15 BAY BARRACUDAS-MA    2:30.22    2:27.94 B      
                  34.06     1:12.11 (38.05)     1:49.46 (37.35)     2:27.94 (38.48)
C - Division  
  1 Soisson, Drew M     17 WSY SWIMMING-MA           NT    2:26.20 A      
                  33.26     1:09.79 (36.53)     1:47.73 (37.94)     2:26.20 (38.47)
  2 Sherk, Giovanni     15 TRIDENT-MA                NT    2:26.41 A      
                  32.48     1:09.05 (36.57)     1:47.61 (38.56)     2:26.41 (38.80)
  3 Stick, Andy N       15 TRIDENT-MA           2:57.37    2:50.92 B      
                  37.11     1:20.24 (43.13)     2:05.53 (45.29)     2:50.92 (45.39)
 
Event 63  Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
     CV Pool: % 2:26.17   10/9/2005 GRACE M TARKA, WSY Swimming                
                2:47.99  A
                3:15.99  B
                     --  C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Tarka, Grace M      13 WSY SWIMMING-MA      2:26.25    2:26.17%A      
                  32.81     1:09.83 (37.02)     1:48.14 (38.31)     2:26.17 (38.03)
  2 Kinsey, Stephanie   14 WSY SWIMMING-MA      2:34.08    2:39.77 A      
                  36.27     1:17.28 (41.01)     1:58.95 (41.67)     2:39.77 (40.82)
  3 Marrero, Katie A    13 HERSHEY-MA           2:44.83    2:48.39 B      
                  38.03     1:20.60 (42.57)     2:04.45 (43.85)     2:48.39 (43.94)
 -- McNichol, Kacie L   13 GRA-MA               2:43.12         NS        
B - Division  
  1 Lawson, Erika A     13 WSY SWIMMING-MA      2:51.51    2:57.59 B      
                  39.28     1:24.55 (45.27)     2:12.02 (47.47)     2:57.59 (45.57)
C - Division  
  1 Phillips, Adrienne  14 WSY SWIMMING-MA           NT    2:45.23 A      
                  36.61     1:18.95 (42.34)     2:02.64 (43.69)     2:45.23 (42.59)
  2 Doss, Skyler N      13 FSC-MA                    NT    2:56.06 B      
                  38.17     1:23.09 (44.92)     2:10.74 (47.65)     2:56.06 (45.32)
  3 Mullins, Joy E      13 UNAT-MA                   NT    3:00.32 B      
                  39.52     1:24.82 (45.30)     2:12.48 (47.66)     3:00.32 (47.84)
  4 Nguyen, Natalie D   14 HERSHEY-MA                NT    3:02.64 B      
                  40.16     1:26.05 (45.89)     2:13.86 (47.81)     3:02.64 (48.78)
  5 Bell, Samantha E    13 TRIDENT-MA                NT    3:04.99 B      
                  40.36     1:28.43 (48.07)     2:17.96 (49.53)     3:04.99 (47.03)
  6 Strathmeyer, Paige  13 YORK Y-MA                 NT    3:06.37 B      
                  40.15     1:27.99 (47.84)     2:17.83 (49.84)     3:06.37 (48.54)
  7 Simpson, Amber S    13 FSC-MA                    NT    3:18.77 C      
                  43.52     1:35.93 (52.41)     2:28.45 (52.52)     3:18.77 (50.32)
 
Event 64  Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
     CV Pool: % 2:20.14  10/10/2004 BRENNAN W MORRIS, Big Cat                  
                2:36.29  A
                3:02.39  B
                     --  C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
B - Division  
  1 McCormick, David J  13 GRA-MA               2:53.36    2:40.28 B      
                  35.44     1:17.75 (42.31)     1:59.86 (42.11)     2:40.28 (40.42)
  2 Westhafer, Ryan P   14 GRA-MA               2:50.57    2:40.57 B      
                  35.52     1:16.65 (41.13)     1:59.15 (42.50)     2:40.57 (41.42)
  3 Nelson, Derek A     13 EAC-MA               2:49.67    2:41.00 B      
                  35.65     1:16.57 (40.92)     1:59.32 (42.75)     2:41.00 (41.68)
  4 Quigley, Drew P     13 WSY SWIMMING-MA      2:42.19    2:49.32 B      
                  37.63     1:21.06 (43.43)     2:05.28 (44.22)     2:49.32 (44.04)
C - Division  
  1 Byles, Anthony A    13 WSY SWIMMING-MA           NT    2:51.02 B      
                  37.18     1:18.69 (41.51)     2:00.31 (41.62)     2:51.02 (50.71)
  2 Obrien, Chris W     14 FSC-MA                    NT    2:52.26 B      
                  38.69     1:22.53 (43.84)     2:07.21 (44.68)     2:52.26 (45.05)
  3 Cambria, Benjamin   13 ACWS-MA                   NT    2:57.57 B      
                  37.74     1:23.45 (45.71)     2:12.31 (48.86)     2:57.57 (45.26)
  4 O'Day, Ryan C       13 TRIDENT-MA           3:05.10    2:58.44 B      
                  39.75     1:24.48 (44.73)     2:12.49 (48.01)     2:58.44 (45.95)
 
Event 65  Girls 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
     CV Pool: % 2:16.99  10/10/2004 SADA O STEWART, York Y                     
                2:36.39  A
                3:20.19  B
                     --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Jones, Kaitlyn E          10 DST - UN-MA          2:12.64    2:10.94%A      
  2 Surfus, Sam M             10 U-HERSHEY-MA         2:28.37    2:26.75 A      
                  11.96       32.02 (20.06)   2:26.75 (1:54.73)                    
  3 Phillips, Ashlyn E        10 TRIDENT-MA           2:33.83    2:40.91 B      
B - Division  
  1 Day, Zowie J               9 YORK Y-MA            2:40.56    2:30.97 A      
  2 Talwar, Ali K             10 WSY SWIMMING-MA      2:47.96    2:33.40 A      
  3 Shirtliff, Samantha L      9 WSY SWIMMING-MA      3:18.00    2:51.91 B      
  4 Manion, Lexie L           10 UNAT-MA              2:58.94    2:58.13 B      
 -- Bohn, Madison F           10 GRA-MA               2:45.57         NS        
C - Division  
  1 Bentzel, Kaitlyn M         9 WSY SWIMMING-MA           NT    2:36.68 B      
                  36.76     1:16.82 (40.06)     1:58.63 (41.81)     2:36.68 (38.05)
  2 Wright, Kate M            10 TRIDENT-MA                NT    2:51.46 B      
                  37.83     1:22.78 (44.95)     2:09.78 (47.00)     2:51.46 (41.68)
  3 Blake, Savannah N         10 TRIDENT-MA                NT    2:54.90 B      
                  36.74     1:19.43 (42.69)     2:07.33 (47.90)     2:54.90 (47.57)
  4 Clark, Sarah J            10 WSY SWIMMING-MA      3:55.00    2:58.72 B      
                  40.44     1:27.62 (47.18)     2:14.20 (46.58)     2:58.72 (44.52)
  5 Whalen, Brett B            9 WSY SWIMMING-MA      3:43.00    3:08.75 B      
  6 Foltz, Ashley A            9 WSY SWIMMING-MA      3:38.00    3:15.95 B      
                  42.86     1:33.84 (50.98)     2:26.10 (52.26)     3:15.95 (49.85)
 -- Sweeney, Samantha N       10 YORK Y-MA                 NT         NS        
 
Event 66  Boys 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
     CV Pool: % 2:23.37  10/10/2004 WILL G MANION, EACM                        
                2:31.89  A
                3:09.89  B
                     --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Hine, Trevor A             9 FSC-MA               2:25.69    2:25.14 A      
                  33.50     1:10.23 (36.73)     1:48.63 (38.40)     2:25.14 (36.51)
B - Division  
  1 Masciandaro, Vinnie S     10 UNAT-MA              2:35.82    2:28.29 A      
                  33.69     1:10.75 (37.06)     1:49.65 (38.90)     2:28.29 (38.64)
C - Division  
  1 Tafuto, Vinny F           10 U-HERSHEY-MA              NT    2:39.34 B      
  2 Boyer, Donald A            9 YORK Y-MA                 NT    2:43.26 B      
                  36.01     1:16.68 (40.67)     1:59.79 (43.11)     2:43.26 (43.47)
  3 Luttrell, Zachary W        9 PACS-MA                   NT    2:48.71 B      
                  36.53     1:20.50 (43.97)     2:05.50 (45.00)     2:48.71 (43.21)
  4 Ballew, Gregory T         10 WSY SWIMMING-MA           NT    2:54.34 B      
                  38.28     1:22.97 (44.69)     2:08.87 (45.90)     2:54.34 (45.47)
  5 Simpson, Derek J          10 FSC-MA                    NT    3:06.03 B      
                  42.17     1:30.62 (48.45)     2:21.74 (51.12)     3:06.03 (44.29)
 
Event 67  Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
     CV Pool: % 2:05.38  10/10/2004 KATHERINE C BURKHART, UMLY-MA              
                2:20.19  A
                2:43.49  B
                     --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Loht, Claire F            12 WSY SWIMMING-MA      2:00.37    2:03.79%A      
                  28.23       59.52 (31.29)     1:31.87 (32.35)     2:03.79 (31.92)
  2 Moffitt, Samantha J       12 FSC-MA               2:09.05    2:04.13%A      
                  28.23       59.79 (31.56)     1:32.55 (32.76)     2:04.13 (31.58)
  3 Jibrine, Nicole J         12 UNAT-MA              2:10.71    2:08.65 A      
                  28.85     1:00.96 (32.11)     1:34.55 (33.59)     2:08.65 (34.10)
  4 Ferrara, Paula M          11 FSC-MA               2:09.47    2:09.95 A      
                  29.10     1:01.75 (32.65)     1:36.19 (34.44)     2:09.95 (33.76)
  5 Hine, Lauren V            11 FSC-MA               2:11.79    2:11.95 A      
                  30.43     1:03.52 (33.09)     1:37.89 (34.37)     2:11.95 (34.06)
  6 Stewart, Sada O           11 YORK Y-MA            2:11.78    2:12.75 A      
                  29.49     1:02.99 (33.50)     1:37.64 (34.65)     2:12.75 (35.11)
  7 Sevco, Leah N             11 FSC-MA               2:14.97    2:14.35 A      
                  30.59     1:04.10 (33.51)     1:39.48 (35.38)     2:14.35 (34.87)
  8 Murtaugh, Codyanne        12 GRA-MA               2:18.57    2:15.80 A      
                  31.10     1:05.66 (34.56)     1:41.87 (36.21)     2:15.80 (33.93)
  9 Dewitt, Bethany J         11 GRA-MA               2:19.80    2:15.98 A      
                  31.59     1:05.95 (34.36)     1:42.02 (36.07)     2:15.98 (33.96)
 10 Lelinski, Katherine F     12 UNAT-MA              2:19.36    2:17.57 A      
                  29.62     1:04.26 (34.64)     1:41.25 (36.99)     2:17.57 (36.32)
 11 Jacobs, Allison N         12 YORK Y-MA            2:17.15    2:18.17 A      
                  32.12     1:07.38 (35.26)     1:43.49 (36.11)     2:18.17 (34.68)
 12 Santangelo, Emma E        11 HERSHEY-MA           2:15.94    2:19.77 A      
                  31.52     1:07.09 (35.57)     1:43.82 (36.73)     2:19.77 (35.95)
 13 Mulcahy, Shannon A        12 YORK Y-MA            2:16.21    2:19.91 A      
                  32.17     1:07.89 (35.72)     1:44.47 (36.58)     2:19.91 (35.44)
B - Division  
  1 Kling, Taylor L           12 BAY BARRACUDAS-MA    2:28.31    2:14.42 A      
                  30.36     1:04.61 (34.25)     1:40.31 (35.70)     2:14.42 (34.11)
  2 Kelemen, Anna             11 TRIDENT-MA           2:20.77    2:16.65 A      
                  30.93     1:05.20 (34.27)     1:41.17 (35.97)     2:16.65 (35.48)
  3 Ross, Caitlin M           12 HERSHEY-MA           2:31.20    2:22.49 B      
                  31.39     1:08.17 (36.78)     1:45.98 (37.81)     2:22.49 (36.51)
  4 Kendig, Elizabeth H       12 TRIDENT-MA           2:26.44    2:28.17 B      
                  33.37     1:11.07 (37.70)     1:50.18 (39.11)     2:28.17 (37.99)
  5 Takoushian, Madison L     11 GRA-MA               2:33.22    2:31.82 B      
                  35.56     1:15.08 (39.52)     1:54.29 (39.21)     2:31.82 (37.53)
  6 Wilson, Catherine E       11 TRIDENT-MA           2:38.72    2:32.53 B      
                  34.21     1:13.29 (39.08)     1:54.22 (40.93)     2:32.53 (38.31)
C - Division  
  1 Beamer, Emily R           12 WSY SWIMMING-MA           NT    2:14.68 A      
                  29.72     1:04.27 (34.55)     1:40.42 (36.15)     2:14.68 (34.26)
  2 Schwartz, Taylor R        11 WSY SWIMMING-MA           NT    2:32.30 B      
                  32.41     1:10.94 (38.53)     1:52.80 (41.86)     2:32.30 (39.50)
  3 Grier, Alexis R           11 UNAT-MA                   NT    2:32.35 B      
                  33.53     1:12.56 (39.03)     1:54.48 (41.92)     2:32.35 (37.87)
  4 Conners, Erin L           11 GRA-MA               2:48.17    2:33.56 B      
                  35.20     1:15.00 (39.80)     1:55.05 (40.05)     2:33.56 (38.51)
  5 Zanghi, Lizzie P          12 TSC-UN-MA                 NT    2:34.84 B      
                  36.96     1:16.86 (39.90)     1:57.41 (40.55)     2:34.84 (37.43)
  6 Whalen, Ashton E          11 WSY SWIMMING-MA      2:45.77    2:36.53 B      
                  35.91     1:16.09 (40.18)     1:57.07 (40.98)     2:36.53 (39.46)
  7 Teklits, Hannah E         12 TRIDENT-MA                NT    2:44.87 C      
                  33.66     1:14.09 (40.43)     1:58.58 (44.49)     2:44.87 (46.29)
  8 Rueppel, Colleen M        11 TRIDENT-MA                NT    2:48.50 C      
                  36.58     1:18.51 (41.93)     2:04.00 (45.49)     2:48.50 (44.50)
  9 Rhoads, Laura A           11 HERSHEY-MA                NT    3:00.85 C      
                  38.48     1:24.19 (45.71)     2:13.23 (49.04)     3:00.85 (47.62)
 10 Winter, Sara B            11 HERSHEY-MA                NT    3:30.60 C      
                  45.60     1:39.13 (53.53)     2:36.50 (57.37)     3:30.60 (54.10)
 
Event 68  Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
     CV Pool: % 2:08.99  10/10/2004 DAVID J NOLAN, Hershey                     
                2:16.59  A
                2:39.39  B
                     --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
B - Division  
  1 Robinson, Jacob C         12 TRIDENT-MA           2:21.97    2:10.79 A      
                  28.44     1:01.72 (33.28)     1:37.07 (35.35)     2:10.79 (33.72)
  2 Damiano, James A          12 GRA-MA               2:27.51    2:22.86 B      
                  32.58     1:09.85 (37.27)     1:47.56 (37.71)     2:22.86 (35.30)
  3 Veith, Mitchell W         12 HERSHEY-MA           2:32.74    2:28.51 B      
                  33.42     1:11.23 (37.81)     1:50.28 (39.05)     2:28.51 (38.23)
 -- Heckman, Alec A           11 TRIDENT-MA           2:27.11         NS        
C - Division  
  1 Peterson, Jonathan A      12 TRIDENT-MA                NT    2:12.27 A      
                  29.09     1:02.71 (33.62)     1:37.98 (35.27)     2:12.27 (34.29)
  2 Nalls, Jude J             12 GRA-MA                    NT    2:22.14 B      
                  31.71     1:07.45 (35.74)     1:44.49 (37.04)     2:22.14 (37.65)
  3 Gordin, Jacob             12 HERSHEY-MA                NT    2:30.78 B      
                  33.61     1:12.69 (39.08)     1:53.00 (40.31)     2:30.78 (37.78)
  4 Nguyen, Felix D           12 HERSHEY-MA                NT    2:45.27 C      
                  36.63     1:18.89 (42.26)     2:02.65 (43.76)     2:45.27 (42.62)
  5 Hoffmaster, Clayton M     11 TSC-UN-MA                 NT    2:51.94 C      
                  37.47   2:51.94 (2:14.47)                                        
 
Event 69  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
     CV Pool: % 32.02   2/15/2004 CAROLINE BIXLER - NBAC                       
                37.29  A
                48.79  B
                   --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Jones, Kaitlyn E          10 DST - UN-MA            33.14      32.27 A      
  2 Eckels, Carrigan C        10 WSY SWIMMING-MA        34.13      32.70 A      
  3 Surfus, Sam M             10 U-HERSHEY-MA           34.66      33.60 A      
  4 Day, Zowie J               9 YORK Y-MA              35.99      35.00 A      
  5 Talwar, Ali K             10 WSY SWIMMING-MA        35.42      35.35 A      
  6 Bentzel, Kaitlyn M         9 WSY SWIMMING-MA        36.25      36.78 A      
  7 Phillips, Ashlyn E        10 TRIDENT-MA             36.27      38.93 B      
B - Division  
  1 Goodwin, Maria G          10 TRIDENT-MA             41.03      37.69 B      
  2 McNichol, Maddie J         9 GRA-MA                 40.32      38.78 B      
  3 Bohn, Madison F           10 GRA-MA                 38.75      39.56 B      
  4 Tankle, Bernadette L       9 GRA-MA                 40.07      40.33 B      
  5 Urban, Valerie J          10 TRIDENT-MA             41.87      40.98 B      
  6 Blake, Savannah N         10 TRIDENT-MA             47.97      42.35 B      
  7 Ezell, Paige               9 SAC-MA                 48.61      42.41 B      
  8 Gunn, Helen M             10 YORK Y-MA              47.14      42.49 B      
  9 Stewart, Tessa V          10 YORK Y-MA              42.31      43.13 B      
 10 Manion, Lexie L           10 UNAT-MA                45.80      45.61 B      
 11 Phillips, Carolyn M       10 WSY SWIMMING-MA        44.72      46.36 B      
 -- Close, Kelly M            10 GRA-MA                 47.36         NS        
 -- Rock, Ann Marie J         10 GRA-MA                 41.77         NS        
C - Division  
  1 Raab, Meaghan M            9 HERSHEY-MA                NT      33.04 A      
  2 Zelenky, Nat A            10 WSY SWIMMING-MA           NT      35.80 A      
  3 Clippinger, Rachel M      10 TRIDENT-MA                NT      38.48 B      
  4 Hornibrook, Mackenzie L   10 GRA-MA                    NT      39.81 B      
  5 Alvanos, Kaitlyn M        10 GRA-MA                    NT      40.66 B      
  6 Veith, Madelyn R           9 HERSHEY-MA                NT      43.57 B      
  7 Savastio, Ellen M          9 WSY SWIMMING-MA        48.83      49.68 C      
  8 Clark, Sarah J            10 WSY SWIMMING-MA        52.89      49.86 C      
  9 Foltz, Ashley A            9 WSY SWIMMING-MA           NT      49.94 C      
 10 Kelemen, Malina           10 TRIDENT-MA                NT      53.31 C      
 11 Valentin, Azaria C         9 TRIDENT-MA                NT      55.59 C      
 12 Fowler, Karen X            9 WSY SWIMMING-MA      1:11.30    1:11.77 C      
 
Event 70  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
     CV Pool: % 30.57   2/22/2004 DAVID J NOLAN  -  HERSHEY                    
                36.69  A
                47.29  B
                   --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Hine, Trevor A             9 FSC-MA                 33.09      33.51 A      
B - Division  
  1 Masciandaro, Vinnie S     10 UNAT-MA                38.63      35.58 A      
  2 Salerno, Andrew M         10 WSY SWIMMING-MA        38.20      36.89 B      
  3 Tafuto, Vinny F           10 U-HERSHEY-MA           41.31L     37.46 B      
  4 Ballew, Gregory T         10 WSY SWIMMING-MA        38.71      37.56 B      
  5 Metzler, Starrett R        9 TRIDENT-MA             42.92      40.79 B      
  6 Luttrell, Zachary W        9 PACS-MA                49.25L     42.05 B      
C - Division  
  1 Ceneviva, Steven M        10 HERSHEY-MA                NT      40.94 B      
  2 Dychala, Justin D          9 GRA-MA                 59.32      43.74 B      
  3 LeBoon, Joshua D           9 TRIDENT-MA                NT      43.80 B      
  4 Schultz, Spencer C         9 GRA-MA                 47.54      43.95 B      
  5 Waters, James X            9 PACS-MA                   NT      46.28 B      
  6 Slaymaker, Sam R           9 TRIDENT-MA                NT      47.48 C      
  7 dePerrot, John W          10 TRIDENT-MA                NT      55.69 C      
  8 Kirman, Mitch S           10 HERSHEY-MA                NT      58.35 C      
 -- Myers, Elijah J           10 TRIDENT-MA                NT         DQ        
 
Event 71  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
     CV Pool: % 27.18   2/22/2004 KATIE NOLAN  -  HERSHEY                      
                32.69  A
                38.09  B
                   --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Moffitt, Samantha J       12 FSC-MA                 29.44      28.57 A      
  2 Jibrine, Nicole J         12 UNAT-MA                29.03      29.47 A      
  3 Beamer, Emily R           12 WSY SWIMMING-MA        29.28      29.80 A      
  4 Kling, Taylor L           12 BAY BARRACUDAS-MA      31.17      31.03 A      
  5 Tomalavage, Grace C       11 UNAT-MA                32.58      31.72 A      
  6 Sheriff, Alana N          11 PACS-MA                32.03      31.77 A      
  7 Lelinski, Katherine F     12 UNAT-MA                32.67      32.05 A      
  8 Sevco, Leah N             11 FSC-MA                 32.62      32.20 A      
B - Division  
  1 Stewart, Sada O           11 YORK Y-MA              32.95      31.77 A      
  2 Santangelo, Emma E        11 HERSHEY-MA             35.72      31.85 A      
  3 Somer, Kendall L          12 GRA-MA                 33.10      32.05 A      
  4 Kelemen, Anna             11 TRIDENT-MA             33.60      33.09 B      
  5 Dewitt, Bethany J         11 GRA-MA                 33.98      33.47 B      
  6 Grier, Alexis R           11 UNAT-MA                37.46      33.62 B      
  7 Koos, Kelsey E            11 UNAT-MA                34.34      33.68 B      
  8 Ross, Caitlin M           12 HERSHEY-MA             33.08      33.77 B      
  9 Hoke, Karlee M            12 WSY SWIMMING-MA        34.33      34.15 B      
 10 Brownrigg, Kimberly A     12 WSY SWIMMING-MA        35.86      34.52 B      
 11 Jacobs, Allison N         12 YORK Y-MA              37.07      35.16 B      
 12 Hine, Lauren V            11 FSC-MA                 33.92      35.20 B      
 13 Anderson, Alexis M        11 WSY SWIMMING-MA        34.94      35.23 B      
 14 Wilson, Catherine E       11 TRIDENT-MA             35.28      35.45 B      
 15 Lin, Connie Y             11 GRA-MA                 37.84      37.59 B      
 16 Burger, Meredith L        12 TRIDENT-MA             37.85      38.07 B      
 17 Clingenpeel, Emily J      11 TRIDENT-MA             37.35      38.26 C      
 18 Kendig, Elizabeth H       12 TRIDENT-MA             36.00      39.39 C      
C - Division  
  1 Potthoff, Jordan L        11 TRIDENT-MA                NT      32.83 B      
  2 Caruso, Jackie M          11 GRA-MA                 38.56      34.88 B      
  3 Gable, Layne L            11 TRIDENT-MA             39.53      34.91 B      
  4 Press, Julie M            11 TRIDENT-MA                NT      35.40 B      
  5 Kirman, Cara L            12 HERSHEY-MA             43.40      36.19 B      
  6 Charochak, Michelle A     11 PACS-MA                   NT      37.26 B      
  7 Durbin, Andrea L          12 TSC-UN-MA                 NT      37.79 B      
  8 McCarty, Carolyn M        11 HERSHEY-MA             39.04      38.01 B      
  9 Takoushian, Madison L     11 GRA-MA                 41.54      38.77 C      
 10 Triggs, Katherine A       11 YORK Y-MA              46.47      40.98 C      
 11 Rueppel, Colleen M        11 TRIDENT-MA             43.20      43.23 C      
 12 Giglio, Marisa E          11 TRIDENT-MA                NT      44.61 C      
 
Event 72  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
     CV Pool: % 27.93    2/7/2004 STEVEN GASPARINI - WSY                       
                32.39  A
                38.59  B
                   --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Robinson, Jacob C         12 TRIDENT-MA             30.49      30.13 A      
  2 Emlet, Derek S            12 GRA-MA                 31.53      31.36 A      
  3 Heckman, Alec A           11 TRIDENT-MA             30.36      31.87 A      
  4 Logan, Ian T              12 HERSHEY-MA             32.12      32.50 B      
B - Division  
  1 Peterson, Jonathan A      12 TRIDENT-MA             33.85      32.04 A      
  2 Manion, Will G            11 UNAT-MA                33.23      33.02 B      
  3 Strathmeyer, Bradley C    11 YORK Y-MA              32.86      33.55 B      
  4 Sherwood, Ian M           11 HERSHEY-MA             32.56      33.82 B      
  5 Veith, Mitchell W         12 HERSHEY-MA             35.09      33.89 B      
  6 Nalls, Jude J             12 GRA-MA                 34.63      33.97 B      
  7 Damiano, James A          12 GRA-MA                 35.10      33.99 B      
  8 Heiland, Dalton L         12 WSY SWIMMING-MA        38.03      36.97 B      
  9 Tankle, Matthew G         11 GRA-MA                 37.23      37.75 B      
C - Division  
  1 Vaughan, Ian C            12 GRA-MA                    NT      35.41 B      
  2 Gordin, Jacob             12 HERSHEY-MA                NT      37.38 B      
  3 DeLuce, Peter D           11 HERSHEY-MA             44.57      39.37 C      
  4 Ceneviva, Nick E          12 HERSHEY-MA                NT      39.40 C      
  5 Hoffmaster, Clayton M     11 TSC-UN-MA              42.78      40.03 C      
 
Event 73  Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
     CV Pool: % 1:12.66  10/10/2004 SADA O STEWART, York Y                     
                1:22.19  A
                1:45.69  B
                     --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Jones, Kaitlyn E          10 DST - UN-MA          1:09.25    1:09.47%A      
                  33.96     1:09.47 (35.51)                                        
  2 Surfus, Sam M             10 U-HERSHEY-MA         1:20.38    1:19.38 A      
                  39.23     1:19.38 (40.15)                                        
  3 Talwar, Ali K             10 WSY SWIMMING-MA      1:21.99    1:19.68 A      
                  38.16     1:19.68 (41.52)                                        
  4 Osterhoudt, Madison L     10 WSY SWIMMING-MA      1:19.30    1:21.24 A      
                  38.20     1:21.24 (43.04)                                        
  5 Sweeney, Samantha N       10 YORK Y-MA            1:35.17L   1:22.36 B      
                  39.52     1:22.36 (42.84)                                        
B - Division  
  1 Bohn, Madison F           10 GRA-MA               1:24.41    1:24.72 B      
                  41.84     1:24.72 (42.88)                                        
  2 Urban, Valerie J          10 TRIDENT-MA           1:31.68    1:25.93 B      
                  42.87     1:25.93 (43.06)                                        
  3 Phillips, Ashlyn E        10 TRIDENT-MA           1:27.94    1:26.38 B      
                  41.68     1:26.38 (44.70)                                        
  4 Goodwin, Maria G          10 TRIDENT-MA           1:31.22    1:27.30 B      
                  42.36     1:27.30 (44.94)                                        
  5 Wright, Kate M            10 TRIDENT-MA           1:29.15    1:29.06 B      
                  41.95     1:29.06 (47.11)                                        
  6 McNichol, Maddie J         9 GRA-MA               1:29.32    1:31.36 B      
                  44.66     1:31.36 (46.70)                                        
  7 Phillips, Carolyn M       10 WSY SWIMMING-MA      1:36.69    1:38.09 B      
                  46.65     1:38.09 (51.44)                                        
  8 Manion, Lexie L           10 UNAT-MA              1:31.33    1:38.73 B      
                  47.26     1:38.73 (51.47)                                        
 -- Close, Kelly M            10 GRA-MA               1:23.67         NS        
C - Division  
  1 Clippinger, Rachel M      10 TRIDENT-MA                NT    1:17.79 A      
                  38.03     1:17.79 (39.76)                                        
  2 Zelenky, Nat A            10 WSY SWIMMING-MA           NT    1:19.13 A      
                  38.57     1:19.13 (40.56)                                        
  3 Baylor, Logann L          10 WSY SWIMMING-MA           NT    1:20.69 A      
                  39.56     1:20.69 (41.13)                                        
  4 Ezell, Paige               9 SAC-MA                    NT    1:33.48 B      
                  45.76     1:33.48 (47.72)                                        
  5 Kontanis, Hanna A          9 TRIDENT-MA                NT    1:47.28 C      
                  50.61     1:47.28 (56.67)                                        
 -- Whalen, Brett B            9 WSY SWIMMING-MA           NT         DQ        
 -- Shirtliff, Samantha L      9 WSY SWIMMING-MA           NT         DQ        
                  41.40          DQ (44.59)                                        
 -- Rock, Ann Marie J         10 GRA-MA                    NT         NS        
 
Event 74  Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
     CV Pool: % 1:14.79  10/10/2004 WILL G MANION, EACM                        
                1:21.69  A
                1:43.29  B
                     --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Tafuto, Vinny F           10 U-HERSHEY-MA         1:30.41L   1:22.04 B      
                  39.10     1:22.04 (42.94)                                        
B - Division  
  1 Luttrell, Zachary W        9 PACS-MA              1:30.46    1:31.32 B      
                  43.94     1:31.32 (47.38)                                        
  2 Schultz, Spencer C         9 GRA-MA               1:37.11    1:31.89 B      
C - Division  
  1 Hine, Trevor A             9 FSC-MA                    NT    1:19.03 A      
                  40.04     1:19.03 (38.99)                                        
  2 Kidd, Ryan A              10 WSY SWIMMING-MA           NT    1:26.31 B      
                  42.89     1:26.31 (43.42)                                        
  3 Boyer, Donald A            9 YORK Y-MA                 NT    1:28.31 B      
                  43.37     1:28.31 (44.94)                                        
  4 Metzler, Starrett R        9 TRIDENT-MA                NT    1:33.59 B      
                  46.21     1:33.59 (47.38)                                        
  5 Simpson, Derek J          10 FSC-MA                    NT    1:35.48 B      
                  46.88     1:35.48 (48.60)                                        
  6 Dychala, Justin D          9 GRA-MA                    NT    1:38.82 B      
                  47.42     1:38.82 (51.40)                                        
  7 Kirman, Mitch S           10 HERSHEY-MA                NT    1:46.39 C      
                  51.18     1:46.39 (55.21)                                        
 
Event 75  Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
     CV Pool: % 1:03.38    2/7/2004 EMILY P WEANER  -  WSY                     
                1:14.89  A
                1:28.89  B
                     --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Jibrine, Nicole J         12 UNAT-MA              1:04.36    1:06.09 A      
                  32.01     1:06.09 (34.08)                                        
  2 Sevco, Leah N             11 FSC-MA               1:13.42    1:10.36 A      
                  34.77     1:10.36 (35.59)                                        
  3 Ferrara, Paula M          11 FSC-MA               1:08.61    1:10.83 A      
                  34.10     1:10.83 (36.73)                                        
  4 Hine, Lauren V            11 FSC-MA               1:12.23    1:12.03 A      
                  35.21     1:12.03 (36.82)                                        
  5 Stewart, Sada O           11 YORK Y-MA            1:10.09    1:12.94 A      
                  35.21     1:12.94 (37.73)                                        
B - Division  
  1 Dewitt, Bethany J         11 GRA-MA               1:16.63    1:11.37 A      
                  35.14     1:11.37 (36.23)                                        
  2 Santangelo, Emma E        11 HERSHEY-MA           1:18.05    1:12.41 A      
                  35.32     1:12.41 (37.09)                                        
  3 Ross, Caitlin M           12 HERSHEY-MA           1:24.05    1:13.22 A      
                  35.90     1:13.22 (37.32)                                        
  4 Sheriff, Alana N          11 PACS-MA              1:16.27    1:13.93 A      
                  36.07     1:13.93 (37.86)                                        
  5 Kontanis, Alissa A        12 TRIDENT-MA           1:21.80    1:16.07 B      
                  36.95     1:16.07 (39.12)                                        
  6 Murtaugh, Codyanne        12 GRA-MA               1:17.88    1:17.20 B      
                  37.34     1:17.20 (39.86)                                        
  7 Clingenpeel, Emily J      11 TRIDENT-MA           1:18.76    1:17.99 B      
                  38.18     1:17.99 (39.81)                                        
  8 Tomalavage, Grace C       11 UNAT-MA              1:18.90    1:18.73 B      
                  38.42     1:18.73 (40.31)                                        
  9 Lin, Connie Y             11 GRA-MA               1:20.73    1:19.55 B      
                  38.30     1:19.55 (41.25)                                        
 10 Koos, Kelsey E            11 UNAT-MA              1:18.93    1:20.94 B      
                  39.71     1:20.94 (41.23)                                        
 11 Takoushian, Madison L     11 GRA-MA               1:20.78    1:22.18 B      
                  41.01     1:22.18 (41.17)                                        
 12 Burger, Meredith L        12 TRIDENT-MA           1:28.47    1:27.25 B      
C - Division  
  1 Potthoff, Jordan L        11 TRIDENT-MA                NT    1:13.27 A      
                  34.66     1:13.27 (38.61)                                        
  2 Schwartz, Taylor R        11 WSY SWIMMING-MA           NT    1:20.05 B      
                  38.76     1:20.05 (41.29)                                        
  3 Gable, Layne L            11 TRIDENT-MA                NT    1:21.69 B      
                  39.79     1:21.69 (41.90)                                        
  4 Anderson, Alexis M        11 WSY SWIMMING-MA           NT    1:21.97 B      
                  40.17     1:21.97 (41.80)                                        
  5 Whalen, Ashton E          11 WSY SWIMMING-MA           NT    1:22.77 B      
                  40.54     1:22.77 (42.23)                                        
  6 Wilson, Catherine E       11 TRIDENT-MA           1:32.72    1:25.81 B      
                  41.88     1:25.81 (43.93)                                        
  7 Press, Julie M            11 TRIDENT-MA                NT    1:25.94 B      
  8 Giglio, Marisa E          11 TRIDENT-MA                NT    1:26.06 B      
                  42.09     1:26.06 (43.97)                                        
  9 Charochak, Michelle A     11 PACS-MA                   NT    1:26.47 B      
                  41.43     1:26.47 (45.04)                                        
 10 Durbin, Andrea L          12 TSC-UN-MA                 NT    1:27.56 B      
                  42.06     1:27.56 (45.50)                                        
 11 Rhoads, Laura A           11 HERSHEY-MA                NT    1:28.67 B      
                  43.05     1:28.67 (45.62)                                        
 12 Torres, Sonya M           12 HERSHEY-MA           1:39.32    1:31.21 C      
                  42.06     1:31.21 (49.15)                                        
 13 Winter, Sara B            11 HERSHEY-MA                NT    1:35.61 C      
                  46.68     1:35.61 (48.93)                                        
 14 Learn, Lauren E           11 TRIDENT-MA                NT    1:43.35 C      
                  48.60     1:43.35 (54.75)                                        
 -- Fox, Delaney L            11 GRA-MA                    NT         DQ        
                  34.59          DQ (37.78)                                        
 
Event 76  Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
     CV Pool: % 1:03.48    2/7/2004 STEVEN M GASPARINI  -  WSY                 
                1:12.29  A
                1:25.79  B
                     --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Robinson, Jacob C         12 TRIDENT-MA           1:08.27    1:07.39 A      
                  32.21     1:07.39 (35.18)                                        
  2 Manion, Will G            11 UNAT-MA              1:08.90    1:07.74 A      
                  32.65     1:07.74 (35.09)                                        
  3 Sherwood, Ian M           11 HERSHEY-MA           1:11.55    1:13.51 B      
                  35.71     1:13.51 (37.80)                                        
B - Division  
  1 Tankle, Matthew G         11 GRA-MA               1:19.58    1:16.14 B      
                  38.19     1:16.14 (37.95)                                        
  2 Heckman, Alec A           11 TRIDENT-MA           1:15.17    1:16.98 B      
                  36.93     1:16.98 (40.05)                                        
  3 Damiano, James A          12 GRA-MA               1:17.35    1:17.78 B      
                  38.13     1:17.78 (39.65)                                        
  4 Maza, John R              12 GRA-MA               1:23.13    1:18.93 B      
  5 DeLuce, Peter D           11 HERSHEY-MA           1:24.11    1:26.86 C      
                  42.38     1:26.86 (44.48)                                        
C - Division  
  1 Albert, Everett H         11 TRIDENT-MA                NT    1:20.62 B      
                  40.29     1:20.62 (40.33)                                        
  2 Gordin, Jacob             12 HERSHEY-MA                NT    1:21.90 B      
                  41.85     1:21.90 (40.05)                                        
  3 Veith, Mitchell W         12 HERSHEY-MA                NT    1:22.97 B      
                  40.87     1:22.97 (42.10)                                        
  4 Nguyen, Felix D           12 HERSHEY-MA                NT    1:25.42 B      
                  41.81     1:25.42 (43.61)                                        
 
Event 77  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
     CV Pool: % 27.53   2/22/2004 SAMANTHA J MOFFITT  -  FSC                   
                32.39  A
                40.09  B
                   --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Jones, Kaitlyn E          10 DST - UN-MA            29.63      28.96 A      
  2 Eckels, Carrigan C        10 WSY SWIMMING-MA        29.29      29.29 A      
  3 Baylor, Logann L          10 WSY SWIMMING-MA        30.76      29.89 A      
  4 Surfus, Sam M             10 U-HERSHEY-MA           32.21      31.22 A      
  5 Osterhoudt, Madison L     10 WSY SWIMMING-MA        31.73      31.54 A      
  6 Talwar, Ali K             10 WSY SWIMMING-MA        32.25      31.62 A      
  7 Day, Zowie J               9 YORK Y-MA              31.28      32.28 A      
  8 Sweeney, Samantha N       10 YORK Y-MA              32.32      32.34 A      
  9 Phillips, Ashlyn E        10 TRIDENT-MA             31.97      33.14 B      
B - Division  
  1 Bentzel, Kaitlyn M         9 WSY SWIMMING-MA        32.82      31.95 A      
  2 Goodwin, Maria G          10 TRIDENT-MA             37.03      32.13 A      
  3 Bohn, Madison F           10 GRA-MA                 32.96      33.40 B      
  4 Tankle, Bernadette L       9 GRA-MA                 33.34      33.51 B      
  5 Wright, Kate M            10 TRIDENT-MA             34.89      34.04 B      
  6 Shirtliff, Samantha L      9 WSY SWIMMING-MA        35.59      35.09 B      
  7 Urban, Valerie J          10 TRIDENT-MA             36.97      35.17 B      
  8 Whalen, Brett B            9 WSY SWIMMING-MA        38.36      35.29 B      
  9 Blake, Savannah N         10 TRIDENT-MA             35.45      35.99 B      
 10 Stewart, Tessa V          10 YORK Y-MA              35.51      37.31 B      
 11 Phillips, Carolyn M       10 WSY SWIMMING-MA        37.97      38.35 B      
 12 Manion, Lexie L           10 UNAT-MA                37.01      38.45 B      
 13 Savastio, Ellen M          9 WSY SWIMMING-MA        39.14      39.65 B      
 14 Foltz, Ashley A            9 WSY SWIMMING-MA        38.68      39.84 B      
 -- Close, Kelly M            10 GRA-MA                 34.62         NS        
 -- Rock, Ann Marie J         10 GRA-MA                 38.15         NS        
C - Division  
  1 Raab, Meaghan M            9 HERSHEY-MA                NT      30.07 A      
  1 Zelenky, Nat A            10 WSY SWIMMING-MA           NT      30.07 A      
  3 Hornibrook, Mackenzie L   10 GRA-MA                    NT      33.28 B      
  4 Alvanos, Kaitlyn M        10 GRA-MA                    NT      33.67 B      
  5 Veith, Madelyn R           9 HERSHEY-MA                NT      34.15 B      
  6 Ezell, Paige               9 SAC-MA                    NT      36.88 B      
  7 Gunn, Helen M             10 YORK Y-MA                 NT      37.19 B      
  8 Kontanis, Hanna A          9 TRIDENT-MA             47.15      40.14 C      
  9 Kelemen, Malina           10 TRIDENT-MA                NT      45.21 C      
 10 Valentin, Azaria C         9 TRIDENT-MA             49.25      45.75 C      
 11 Fowler, Karen X            9 WSY SWIMMING-MA        53.73      49.07 C      
 
Event 78  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
     CV Pool: % 29.51   2/22/2002 TRAVIS BOHN  -  LVST                         
                31.89  A
                39.19  B
                   --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Hine, Trevor A             9 FSC-MA                 30.71      31.20 A      
 -- Wenner, Seth R            10 WSY SWIMMING-MA        31.02         NS        
B - Division  
  1 Tafuto, Vinny F           10 U-HERSHEY-MA           36.49L     31.68 A      
  2 Masciandaro, Vinnie S     10 UNAT-MA                32.69      31.93 B      
  3 Boyer, Donald A            9 YORK Y-MA              32.94      33.85 B      
  4 Salerno, Andrew M         10 WSY SWIMMING-MA        37.45      34.43 B      
  5 Luttrell, Zachary W        9 PACS-MA                36.03      35.52 B      
  6 Metzler, Starrett R        9 TRIDENT-MA             36.54      36.25 B      
  7 Dychala, Justin D          9 GRA-MA                 39.13      36.62 B      
  8 Schultz, Spencer C         9 GRA-MA                 39.05      37.21 B      
  9 Simpson, Derek J          10 FSC-MA                 38.94      38.46 B      
C - Division  
  1 Ballew, Gregory T         10 WSY SWIMMING-MA           NT      34.54 B      
  2 Ceneviva, Steven M        10 HERSHEY-MA                NT      34.79 B      
  3 Kidd, Ryan A              10 WSY SWIMMING-MA           NT      35.39 B      
  4 Apa, Sam S                 9 WSY SWIMMING-MA        40.36      35.70 B      
  5 Myers, Elijah J           10 TRIDENT-MA             40.14      37.70 B      
  6 Waters, James X            9 PACS-MA                   NT      38.57 B      
  7 LeBoon, Joshua D           9 TRIDENT-MA             48.13      40.99 C      
  8 Slaymaker, Sam R           9 TRIDENT-MA                NT      41.04 C      
  9 Kirman, Mitch S           10 HERSHEY-MA                NT      42.49 C      
 10 dePerrot, John W          10 TRIDENT-MA                NT      46.17 C      
 
Event 79  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
     CV Pool: % 25.80    2/7/2004 EMILY WEANER - WSY                           
                29.79  A
                34.59  B
                   --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Moffitt, Samantha J       12 FSC-MA                 25.95      25.86 A      
  2 Loht, Claire F            12 WSY SWIMMING-MA        26.68      26.70 A      
  3 Lelinski, Katherine F     12 UNAT-MA                28.14      28.56 A      
  4 Ferrara, Paula M          11 FSC-MA                 27.68      28.67 A      
  5 Stewart, Sada O           11 YORK Y-MA              28.76      28.76 A      
  6 Somer, Kendall L          12 GRA-MA                 29.20      29.01 A      
  7 Dewitt, Bethany J         11 GRA-MA                 29.41      29.04 A      
  8 Kelemen, Anna             11 TRIDENT-MA             29.76      29.11 A      
  9 Hine, Lauren V            11 FSC-MA                 28.51      29.21 A      
 10 Murtaugh, Codyanne        12 GRA-MA                 29.70      29.29 A      
 11 Jacobs, Allison N         12 YORK Y-MA              28.81      30.05 B      
B - Division  
  1 Mulcahy, Shannon A        12 YORK Y-MA              31.40      30.01 B      
  1 Grier, Alexis R           11 UNAT-MA                33.51      30.01 B      
  3 Gable, Layne L            11 TRIDENT-MA             32.80      30.08 B      
  4 Hoke, Karlee M            12 WSY SWIMMING-MA        30.19      30.33 B      
  5 Tomalavage, Grace C       11 UNAT-MA                30.57      30.38 B      
  6 Caruso, Jackie M          11 GRA-MA                 30.92      30.59 B      
  7 Brownrigg, Kimberly A     12 WSY SWIMMING-MA        31.02      30.66 B      
  8 Sheriff, Alana N          11 PACS-MA                31.15      30.69 B      
  9 Koos, Kelsey E            11 UNAT-MA                30.21      31.10 B      
 10 Whalen, Ashton E          11 WSY SWIMMING-MA        30.66      31.18 B      
 11 Kontanis, Alissa A        12 TRIDENT-MA             31.41      31.35 B      
 12 Clingenpeel, Emily J      11 TRIDENT-MA             32.36      31.50 B      
 13 Kirman, Cara L            12 HERSHEY-MA             33.98      31.68 B      
 14 Conners, Erin L           11 GRA-MA                 32.06      32.20 B      
 15 Triggs, Katherine A       11 YORK Y-MA              32.61      32.21 B      
 16 Zanghi, Lizzie P          12 TSC-UN-MA              33.23      32.30 B      
 17 Wilson, Catherine E       11 TRIDENT-MA             32.88      32.57 B      
 18 McCarty, Carolyn M        11 HERSHEY-MA             33.99      33.59 B      
 19 Burger, Meredith L        12 TRIDENT-MA             33.90      34.87 C      
 -- Takoushian, Madison L     11 GRA-MA                 31.72         NS        
C - Division  
  1 Potthoff, Jordan L        11 TRIDENT-MA                NT      28.26 A      
  2 Fox, Delaney L            11 GRA-MA                    NT      28.76 A      
  3 Schwartz, Taylor R        11 WSY SWIMMING-MA           NT      30.86 B      
  4 Durbin, Andrea L          12 TSC-UN-MA                 NT      31.91 B      
  5 Teklits, Hannah E         12 TRIDENT-MA                NT      32.74 B      
  6 Rueppel, Colleen M        11 TRIDENT-MA             35.02      33.27 B      
  7 Giglio, Marisa E          11 TRIDENT-MA                NT      34.46 B      
  8 Press, Julie M            11 TRIDENT-MA                NT      35.15 C      
  9 Torres, Sonya M           12 HERSHEY-MA             36.46      35.48 C      
 10 Rhoads, Laura A           11 HERSHEY-MA                NT      37.16 C      
 11 Learn, Lauren E           11 TRIDENT-MA                NT      40.49 C      
 12 Winter, Sara B            11 HERSHEY-MA                NT      43.32 C      
 
Event 80  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
     CV Pool: % 25.34   2/22/2004 BRANDON L SMITH  -  EAC                      
                28.59  A
                33.39  B
                   --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Robinson, Jacob C         12 TRIDENT-MA             28.02      27.56 A      
  2 Heckman, Alec A           11 TRIDENT-MA             28.32      29.41 B      
B - Division  
  1 Peterson, Jonathan A      12 TRIDENT-MA             28.86      26.97 A      
  2 Nalls, Jude J             12 GRA-MA                 28.75      28.71 B      
  3 Logan, Ian T              12 HERSHEY-MA             28.62      29.01 B      
  4 Maza, John R              12 GRA-MA                 30.37      29.11 B      
  5 Damiano, James A          12 GRA-MA                 29.16      29.57 B      
  6 Emlet, Derek S            12 GRA-MA                 29.22      29.62 B      
  7 Manion, Will G            11 UNAT-MA                29.12      29.70 B      
  8 Strathmeyer, Bradley C    11 YORK Y-MA              29.83      30.02 B      
  9 Vaughan, Ian C            12 GRA-MA                 32.17      30.20 B      
 10 Veith, Mitchell W         12 HERSHEY-MA             30.35      30.34 B      
 11 Tankle, Matthew G         11 GRA-MA                 31.78      32.08 B      
 12 Heiland, Dalton L         12 WSY SWIMMING-MA        33.04      33.60 C      
C - Division  
  1 Albert, Everett H         11 TRIDENT-MA                NT      31.18 B      
  2 Gordin, Jacob             12 HERSHEY-MA                NT      31.28 B      
  3 Hill, Austin A            11 TRIDENT-MA             34.72      31.98 B      
  4 DeLuce, Peter D           11 HERSHEY-MA             33.44      33.63 C      
  5 Hoffmaster, Clayton M     11 TSC-UN-MA              35.22      34.84 C      
  6 Ceneviva, Nick E          12 HERSHEY-MA                NT      35.65 C      
 
Event 81  Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
     CV Pool: % 1:27.86    2/7/2004 ALEXANDRA M BORNMAN  -  CVAC               
                1:33.39  A
                1:59.99  B
                     --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Eckels, Carrigan C        10 WSY SWIMMING-MA      1:26.84    1:25.20%A      
                  40.19     1:25.20 (45.01)                                        
B - Division  
  1 Goodwin, Maria G          10 TRIDENT-MA           1:41.60    1:31.76 A      
                  43.18     1:31.76 (48.58)                                        
  2 Osterhoudt, Madison L     10 WSY SWIMMING-MA      1:35.89    1:36.00 B      
                  45.16     1:36.00 (50.84)                                        
  3 McNichol, Maddie J         9 GRA-MA               1:40.54    1:37.50 B      
                  45.36     1:37.50 (52.14)                                        
  4 Bentzel, Kaitlyn M         9 WSY SWIMMING-MA      1:37.63    1:38.95 B      
                  45.18     1:38.95 (53.77)                                        
  5 Stewart, Tessa V          10 YORK Y-MA            1:40.32    1:39.76 B      
                  46.80     1:39.76 (52.96)                                        
  6 Phillips, Carolyn M       10 WSY SWIMMING-MA      1:49.88    1:44.15 B      
                  49.54     1:44.15 (54.61)                                        
  7 Kontanis, Hanna A          9 TRIDENT-MA           1:54.26    1:44.72 B      
                  49.57     1:44.72 (55.15)                                        
  8 Fowler, Karen X            9 WSY SWIMMING-MA      1:47.89    2:05.70 C      
                  55.82   2:05.70 (1:09.88)                                        
 -- Rock, Ann Marie J         10 GRA-MA               1:39.86         NS        
C - Division  
  1 Zelenky, Nat A            10 WSY SWIMMING-MA           NT    1:25.30%A      
                  39.51     1:25.30 (45.79)                                        
  2 Raab, Meaghan M            9 HERSHEY-MA                NT    1:28.10 A      
                  41.01     1:28.10 (47.09)                                        
  3 Baylor, Logann L          10 WSY SWIMMING-MA           NT    1:34.56 B      
                  44.12     1:34.56 (50.44)                                        
  4 Clippinger, Rachel M      10 TRIDENT-MA                NT    1:35.77 B      
                  44.87     1:35.77 (50.90)                                        
  5 Wright, Kate M            10 TRIDENT-MA                NT    1:42.05 B      
                  47.78     1:42.05 (54.27)                                        
  6 Veith, Madelyn R           9 HERSHEY-MA                NT    1:42.43 B      
                  48.29     1:42.43 (54.14)                                        
  7 Sweeney, Samantha N       10 YORK Y-MA                 NT    1:45.33 B      
                  50.39     1:45.33 (54.94)                                        
  8 Clark, Sarah J            10 WSY SWIMMING-MA           NT    1:50.92 B      
                  52.49     1:50.92 (58.43)                                        
  9 Foltz, Ashley A            9 WSY SWIMMING-MA           NT    1:53.48 B      
                  52.45   1:53.48 (1:01.03)                                        
 10 Savastio, Ellen M          9 WSY SWIMMING-MA           NT    2:13.05 C      
                1:02.78   2:13.05 (1:10.27)                                        
 
Event 82  Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
     CV Pool: % 1:25.81  10/10/2004 WILL G MANION, EACM                        
                1:32.69  A
                1:56.79  B
                     --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
B - Division  
  1 Masciandaro, Vinnie S     10 UNAT-MA              1:38.77    1:30.87 A      
                  42.33     1:30.87 (48.54)                                        
C - Division  
  1 Wenner, Seth R            10 WSY SWIMMING-MA           NT    1:31.73 A      
                  42.05     1:31.73 (49.68)                                        
  2 Salerno, Andrew M         10 WSY SWIMMING-MA           NT    1:36.54 B      
                  45.41     1:36.54 (51.13)                                        
  3 Apa, Sam S                 9 WSY SWIMMING-MA           NT    1:38.31 B      
                  45.73     1:38.31 (52.58)                                        
  4 Ceneviva, Steven M        10 HERSHEY-MA                NT    1:40.17 B      
                  46.60     1:40.17 (53.57)                                        
  5 Dychala, Justin D          9 GRA-MA                    NT    1:50.23 B      
                  51.66     1:50.23 (58.57)                                        
  6 Kirman, Mitch S           10 HERSHEY-MA                NT    2:02.04 C      
                  56.36   2:02.04 (1:05.68)                                        
  7 LeBoon, Joshua D           9 TRIDENT-MA                NT    2:04.13 C      
                  58.08   2:04.13 (1:06.05)                                        
 
Event 83  Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
     CV Pool: % 1:16.46    2/7/2004 SHANNON L BURKE  -NYAC                     
                1:22.19  A
                1:36.39  B
                     --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Jibrine, Nicole J         12 UNAT-MA              1:20.42    1:16.72 A      
                  36.52     1:16.72 (40.20)                                        
  2 Somer, Kendall L          12 GRA-MA               1:19.98    1:18.25 A      
                  36.68     1:18.25 (41.57)                                        
  3 Koos, Kelsey E            11 UNAT-MA              1:20.13    1:20.29 A      
                  37.76     1:20.29 (42.53)                                        
B - Division  
  1 Ross, Caitlin M           12 HERSHEY-MA           1:25.41    1:21.54 A      
                  38.93     1:21.54 (42.61)                                        
  2 Jacobs, Allison N         12 YORK Y-MA            1:28.37    1:21.59 A      
                  38.95     1:21.59 (42.64)                                        
  3 Santangelo, Emma E        11 HERSHEY-MA           1:24.75    1:22.06 A      
                  38.51     1:22.06 (43.55)                                        
  4 Sheriff, Alana N          11 PACS-MA              1:27.79    1:23.10 B      
                  40.40     1:23.10 (42.70)                                        
  5 Kirman, Cara L            12 HERSHEY-MA           1:29.49    1:24.69 B      
                  40.66     1:24.69 (44.03)                                        
  6 McCarty, Carolyn M        11 HERSHEY-MA           1:26.32    1:26.35 B      
                  40.89     1:26.35 (45.46)                                        
  7 Kontanis, Alissa A        12 TRIDENT-MA           1:32.84    1:27.10 B      
                  41.79     1:27.10 (45.31)                                        
  8 Clingenpeel, Emily J      11 TRIDENT-MA           1:25.91    1:27.19 B      
                  41.13     1:27.19 (46.06)                                        
  9 Kendig, Elizabeth H       12 TRIDENT-MA           1:26.81    1:28.45 B      
                  42.51     1:28.45 (45.94)                                        
 10 Murtaugh, Codyanne        12 GRA-MA               1:31.03    1:29.10 B      
                  41.69     1:29.10 (47.41)                                        
 11 Gable, Layne L            11 TRIDENT-MA           1:36.38    1:29.78 B      
                  42.11     1:29.78 (47.67)                                        
 12 Caruso, Jackie M          11 GRA-MA               1:30.23    1:30.85 B      
                  41.89     1:30.85 (48.96)                                        
 13 Conners, Erin L           11 GRA-MA               1:30.60    1:31.67 B      
                  43.88     1:31.67 (47.79)                                        
 14 Lin, Connie Y             11 GRA-MA               1:33.30    1:34.27 B      
                  43.68     1:34.27 (50.59)                                        
C - Division  
  1 Beamer, Emily R           12 WSY SWIMMING-MA           NT    1:19.35 A      
                  37.06     1:19.35 (42.29)                                        
  2 Sevco, Leah N             11 FSC-MA                    NT    1:20.72 A      
                  38.11     1:20.72 (42.61)                                        
  3 Ferrara, Paula M          11 FSC-MA               1:41.27    1:22.18 A      
                  38.95     1:22.18 (43.23)                                        
  4 Brownrigg, Kimberly A     12 WSY SWIMMING-MA           NT    1:23.88 B      
                  39.04     1:23.88 (44.84)                                        
  5 Loht, Claire F            12 WSY SWIMMING-MA           NT    1:24.32 B      
                  40.36     1:24.32 (43.96)                                        
  6 Kling, Taylor L           12 BAY BARRACUDAS-MA         NT    1:24.62 B      
                  39.74     1:24.62 (44.88)                                        
  7 Potthoff, Jordan L        11 TRIDENT-MA                NT    1:28.95 B      
                  41.10     1:28.95 (47.85)                                        
  8 Zanghi, Lizzie P          12 TSC-UN-MA            1:36.85    1:32.15 B      
                  43.75     1:32.15 (48.40)                                        
  9 Torres, Sonya M           12 HERSHEY-MA           1:42.59    1:33.84 B      
                  44.84     1:33.84 (49.00)                                        
 10 Charochak, Michelle A     11 PACS-MA                   NT    1:34.12 B      
                  44.50     1:34.12 (49.62)                                        
 11 Takoushian, Madison L     11 GRA-MA                    NT    1:35.39 B      
                  45.55     1:35.39 (49.84)                                        
 12 Learn, Lauren E           11 TRIDENT-MA                NT    1:37.85 C      
                  44.69     1:37.85 (53.16)                                        
 13 Giglio, Marisa E          11 TRIDENT-MA                NT    1:38.82 C      
                  47.19     1:38.82 (51.63)                                        
 14 Rueppel, Colleen M        11 TRIDENT-MA           1:50.59    1:43.99 C      
                  49.27     1:43.99 (54.72)                                        
 
Event 84  Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
     CV Pool: % 1:11.51    2/7/2004 STEVEN M GASPARINI  -  WSY                 
                1:21.09  A
                1:35.69  B
                     --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Peterson, Jonathan A      12 TRIDENT-MA           1:20.36    1:16.60 A      
                  35.76     1:16.60 (40.84)                                        
  2 Emlet, Derek S            12 GRA-MA               1:18.09    1:19.60 A      
                  37.14     1:19.60 (42.46)                                        
  3 Manion, Will G            11 UNAT-MA              1:21.05    1:23.44 B      
                  39.05     1:23.44 (44.39)                                        
  4 Logan, Ian T              12 HERSHEY-MA           1:20.47    1:27.97 B      
                  41.46     1:27.97 (46.51)                                        
 -- Nalls, Jude J             12 GRA-MA               1:20.60         NS        
B - Division  
  1 Hill, Austin A            11 TRIDENT-MA           1:28.96    1:25.86 B      
                  41.00     1:25.86 (44.86)                                        
  2 Vaughan, Ian C            12 GRA-MA               1:30.99    1:26.08 B      
                  41.11     1:26.08 (44.97)                                        
  3 DeLuce, Peter D           11 HERSHEY-MA           1:27.90    1:31.85 B      
                  42.40     1:31.85 (49.45)                                        
  4 Maza, John R              12 GRA-MA               1:35.20    1:32.55 B      
                  43.71     1:32.55 (48.84)                                        
C - Division  
  1 Nguyen, Felix D           12 HERSHEY-MA                NT    1:36.25 C      
                  45.98     1:36.25 (50.27)                                        
  2 Ceneviva, Nick E          12 HERSHEY-MA                NT    1:36.31 C      
                  46.48     1:36.31 (49.83)                                        
  3 Hoffmaster, Clayton M     11 TSC-UN-MA                 NT    1:40.61 C      
                  46.48     1:40.61 (54.13)                                        
 -- Sherwood, Ian M           11 HERSHEY-MA                NT         NS