Licensed to WSY Swimming          HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 10/28/2019 09:59 AM
                 YMCA October Spooky Splash 2019 - 10/27/2019                  
                        YMCA October Spooky Splash 2019                        
                          at Messiah College 10/27/19                          
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 9 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        5:07.69  NATS 2020 Y Nationals
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  6 Ilana Jacobson            17 WSY                  5:55.11    5:59.96        
      32.54   35.47   36.46   36.76   36.62   37.00   36.28   36.73
      36.67   35.43                                                
  7 Kate Marvel               16 WSY                  5:50.36    6:07.32        
      31.16   34.92   36.73   37.37   37.64   38.06   37.82   38.87
      37.59   37.16                                                
 
Event 2  Boys 9 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        4:45.49  NATS 2020 Y Nationals
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ryan Lee                  15 WSY                  5:04.77    5:07.63        
      26.42   29.62   31.14   31.06   31.37   31.71   32.09   32.11
      32.44   29.67                                                
  2 Harrison Ziegler          17 WSY                  5:04.01    5:19.30        
      28.89   31.56   32.38   32.63   32.60   32.58   32.27   32.72
      32.60   31.07                                                
  4 Jonathan Chang            13 WSY                  5:23.22    5:19.41        
      28.25   32.40   33.32   33.23   32.68   33.41   33.46   32.63
      31.03   29.00                                                
 
Event 3  Girls 9-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
        1:50.99  NATS 2020 Y Nationals
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wsy Swimming                                      2:12.75    2:13.57        
     1) Katie Chang 12                  2) Allison Tinsley 11             
     3) Chloe Ludwick 11                4) Morgan Keefer 12               
       33.47    42.19    30.01    27.90                                    
  3 Wsy Swimming  'B'                                 2:32.61    2:33.44        
     1) Grace Evans 12                  2) Rylee Maggio 12                
     3) Summer Evans 9                  4) Maura Pandya 12                
       39.22    37.18    43.02    34.02                                    
  6 Wsy Swimming  'C'                                      NT   x3:17.88        
     1)                                 2) Nichole Butterfield 9          
     3) Hailey Unger 11                 4) Abigail Walls 10               
       54.24  1:06.87    38.07    38.70                                    
 
Event 4  Boys 9-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
        1:39.79  NATS 2020 Y Nationals
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wsy Swimming                                      2:16.78    2:20.87        
     1) Jonathan Brettschneider 12      2) Ian Gamber 11                  
     3) Drew Koslowski 11               4) Mitch Hearn 11                 
       35.67    41.28    33.24    30.68                                    
  4 Wsy Swimming  'B'                                 2:40.45    2:42.37        
     1) Cohen Murray 11                 2) Chase Orban 12                 
     3) Max Laurore 10                  4) Jacob Kertes 10                
       39.88    51.04    34.09    37.36                                    
  5 Wsy Swimming  'C'                                 3:40.58   x3:28.78        
     1) Cole Burkley 12                 2) Theo Culleiton 9               
     3) Ryan Mahrady 10                 4) Nate Coons 9                   
       45.28  1:01.08  1:10.91    31.51                                    
 
Event 5  Girls 13 & Over 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
        1:50.99  NATS 2020 Y Nationals
        2:18.49  DIST 2020 Y Districts
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  2 Wsy Swimming                                      1:58.72    2:01.69 DIST   
     1) Julia Ciesielka 17              2) Araceli Skiles 14              
     3) Lauren Chang 15                 4) Chae Stier 17                  
       30.29    35.40    30.20    25.80                                    
  3 Wsy Swimming  'C'                                 2:06.53    2:07.46 DIST   
     1) Kate Marvel 16                  2) Lauren Fisher 14               
     3) Samantha Linsey 13              4) Katie McAninch 17              
       33.06    34.50    29.92    29.98                                    
  5 Wsy Swimming  'B'                                 2:03.82   x2:11.57 DIST   
     1) Ilana Jacobson 17               2) Sadie Ludwick 13               
     3) Brea Maggio 14                  4) Faith Evans 14                 
       34.68    35.05    31.40    30.44                                    
  7 Wsy Swimming  'D'                                      NT   x2:16.10 DIST   
     1) Emma Wylam 17                   2) Layla Mahrady 14               
     3) Jena Dehoff 17                  4) Brenna Tinsley 14              
       34.34    41.44    32.36    27.96                                    
  8 Wsy Swimming  'E'                                      NT   x2:19.77        
     1) Valentina Haro 16               2) Becky Butterfield 15           
     3) Elise Shore 17                  4) Nora Gaudion 15                
       39.78    40.56    59.43                                             
 
Event 6  Boys 13 & Over 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
        1:39.79  NATS 2020 Y Nationals
        2:15.49  DIST 2020 Y Districts
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wsy Swimming                                      1:39.88    1:41.54 DIST   
     1) Tyler Distenfeld 17             2) Logan Smith 15                 
     3) David Oren 17                   4) Logan Skiles 18                
       27.01    26.60    26.56    21.37                                    
  2 Wsy Swimming  'C'                                 1:48.86    1:49.53 DIST   
     1) Gavin Guckavan 15               2) Scott Majka 17                 
     3) Nick Shelly 15                  4) Nolan Chenot 16                
       28.84    29.66    26.89    24.14                                    
  3 Wsy Swimming  'B'                                 1:44.28   x1:54.07 DIST   
     1) Alex Seman 15                   2) Ryan Lee 15                    
     3) Jonathan Chang 13               4) Zach Miller 17                 
       28.30    30.91    28.29    26.57                                    
  4 Wsy Swimming  'D'                                 1:59.45   x2:02.13 DIST   
     1) Adam Dopkowski 15               2) Breydon Maggio 14              
     3) Peter Gaudion 13                4) Kyle Farrow 17                 
       29.32    42.41    27.43    22.97                                    
  8 Wsy Swimming  'E'                                 2:26.86   x2:37.29        
     1)                                 2) Ian Lakey 13                   
     3) Brian Cunningham 15             4) Harrison Ziegler 17            
       50.48    51.62    29.49    25.70                                    
 
Event 9  Girls 9-12 200 Yard IM
===============================================================================
        2:09.79  NATS 2020 Y Nationals
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  2 Allison Tinsley           11 WSY                  2:53.62    2:49.37        
      39.66   42.87   48.36   38.48                                
 
Event 10  Boys 9-12 200 Yard IM
===============================================================================
        1:57.79  NATS 2020 Y Nationals
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  4 Jacob Kertes              10 WSY                  3:28.69    3:34.12        
      50.98   50.87 1:06.12   46.15                                
 
Event 11  Girls 13 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
        2:09.79  NATS 2020 Y Nationals
        2:31.99  DIST 2020 Y Districts
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  2 Araceli Skiles            14 WSY                  2:26.91    2:30.25 DIST   
      34.32   40.80   41.86   33.27                                
  3 Elise Shore               17 WSY                  2:29.14    2:30.57 DIST   
      31.98   39.38   46.00   33.21                                
  6 Brenna Tinsley            14 WSY                  2:46.78    2:37.37        
      35.00   40.89   46.56   34.92                                
  8 Emma Wylam                17 WSY                  2:38.44   x2:42.14        
      33.33   40.34   51.00   37.47                                
 15 Valentina Haro            16 WSY                  2:52.10   x2:55.90        
      39.91   43.52   51.97   40.50                                
 
Event 12  Boys 13 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
        1:57.79  NATS 2020 Y Nationals
        2:18.99  DIST 2020 Y Districts
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gavin Guckavan            15 WSY                  2:10.05    2:13.91 DIST   
      28.78   32.58   39.31   33.24                                
  3 Brian Cunningham          15 WSY                  2:27.22    2:26.72        
      31.68   38.13   44.85   32.06                                
  4 James Gaudion             13 WSY                  2:31.34    2:27.73        
      31.51   37.22   46.60   32.40                                
  5 Peter Gaudion             13 WSY                  2:35.20   x2:30.63        
      32.83   36.54   47.01   34.25                                
  6 Harrison Ziegler          17 WSY                  2:27.15   x2:30.66        
      32.20   39.79   47.17   31.50                                
 
Event 13  Girls 9-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          53.39  NATS 2020 Y Nationals
        1:07.49  DIST 2020 Y Districts
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Morgan Keefer             12 WSY                  1:02.33    1:01.97 DIST   
      29.86   32.11                                                
  4 Rylee Maggio              12 WSY                  1:07.58    1:10.71        
      32.92   37.79                                                
  6 Chloe Ludwick             11 WSY                  1:09.63    1:12.14        
      33.97   38.17                                                
  8 Grace Evans               12 WSY                  1:11.65   x1:15.79        
      35.20   40.59                                                
  9 Maura Pandya              12 WSY                  1:15.51   x1:15.93        
      36.84   39.09                                                
 13 Chloe Einsig              12 WSY                       NT   x1:21.70        
      37.31   44.39                                                
 26 Abigail Walls             10 WSY                  1:28.02   x1:30.71        
 34 Nichole Butterfield        9 WSY                       NT   x1:59.19        
      53.84 1:05.35                                                
 
Event 14  Boys 9-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          48.19  NATS 2020 Y Nationals
        1:10.49  DIST 2020 Y Districts
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  6 Jonathan Brettschneider   12 WSY                  1:05.61    1:05.47 DIST   
      31.19   34.28                                                
  8 Mitch Hearn               11 WSY                  1:05.94    1:07.15 DIST   
      32.38   34.77                                                
 10 Drew Koslowski            11 WSY                  1:14.90    1:08.14 DIST   
      32.85   35.29                                                
 11 Max Laurore               10 WSY                  1:10.52   x1:08.86 DIST   
      32.06   36.80                                                
 14 Ian Gamber                11 WSY                  1:11.44   x1:12.89        
      34.64   38.25                                                
 18 Henry Gaudion              8 WSY                  1:24.59   x1:21.02        
      38.54   42.48                                                
 21 Cohen Murray              11 WSY                  1:21.17   x1:22.91        
      38.15   44.76                                                
 22 Nate Coons                 9 WSY                  1:31.19   x1:25.05        
      40.55   44.50                                                
 24 Jacob Kertes              10 WSY                  1:24.91   x1:25.42        
      41.30   44.12                                                
 26 Cole Burkley              12 WSY                  1:25.34   x1:28.76        
      39.80   48.96                                                
 29 Theo Culleiton             9 WSY                  1:33.53   x1:36.14        
      46.93   49.21                                                
 31 Ryan Mahrady              10 WSY                  1:59.87   x1:50.41        
 
Event 15  Girls 13 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          53.39  NATS 2020 Y Nationals
        1:00.20  DIST 2020 Y Districts
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  2 Chae Stier                17 WSY                    53.96      56.97 DIST   
      27.48   29.49                                                
  6 Lauren Chang              15 WSY                    54.44      59.67 DIST   
      28.94   30.73                                                
  7 Julia Ciesielka           17 WSY                    56.77      59.97 DIST   
      29.32   30.65                                                
  9 Samantha Linsey           13 WSY                  1:00.28   x1:00.94        
      29.40   31.54                                                
 11 Brenna Tinsley            14 WSY                  1:00.36   x1:01.57        
      29.70   31.87                                                
 12 Elise Shore               17 WSY                  1:02.11   x1:02.59        
      30.10   32.49                                                
 13 Rebecca Freedman          15 WSY                    54.90   x1:02.67        
      29.05   33.62                                                
 20 Katie McAninch            17 WSY                    57.35   x1:04.30        
      30.92   33.38                                                
 22 Brea Maggio               14 WSY                  1:03.68   x1:04.87        
      30.34   34.53                                                
 23 Nora Gaudion              15 WSY                  1:04.07   x1:05.06        
      30.20   34.86                                                
 27 Jena Dehoff               17 WSY                  1:03.76   x1:06.23        
      31.32   34.91                                                
 31 Faith Evans               14 WSY                  1:03.23   x1:07.20        
      31.42   35.78                                                
 32 Becky Butterfield         15 WSY                  1:07.41   x1:07.71        
      32.89   34.82                                                
 35 Lauren Fisher             14 WSY                  1:08.94   x1:09.64        
      33.15   36.49                                                
 36 Valentina Haro            16 WSY                  1:06.16   x1:10.06        
      33.34   36.72                                                
 
Event 16  Boys 13 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          48.19  NATS 2020 Y Nationals
          54.00  DIST 2020 Y Districts
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Logan Skiles              18 WSY                    45.93      48.65 DIST   
      23.21   25.44                                                
  2 Tyler Distenfeld          17 WSY                    48.59      50.31 DIST   
      24.40   25.91                                                
  3 Alex Seman                15 WSY                    50.68      50.36 DIST   
      24.42   25.94                                                
  5 Scott Majka               17 WSY                    50.21     x51.12 DIST   
      24.61   26.51                                                
  6 Kyle Farrow               17 WSY                    47.68     x52.22 DIST   
      25.03   27.19                                                
  8 Nolan Chenot              16 WSY                    50.08     x54.34        
      25.59   28.75                                                
  9 Jonathan Chang            13 WSY                    53.37     x54.64        
      26.38   28.26                                                
 10 Ryan Lee                  15 WSY                    53.69     x54.70        
      26.55   28.15                                                
 11 Gavin Guckavan            15 WSY                    52.37     x54.82        
      26.44   28.38                                                
 12 Nick Shelly               15 WSY                    54.55     x54.99        
      26.39   28.60                                                
 15 Adam Dopkowski            15 WSY                    56.82     x55.47        
      25.94   29.53                                                
 17 Harrison Ziegler          17 WSY                    55.48     x55.65        
      26.87   28.78                                                
 22 Brian Cunningham          15 WSY                    57.92     x58.85        
      28.35   30.50                                                
 23 James Gaudion             13 WSY                    57.40     x58.94        
      28.52   30.42                                                
 26 Peter Gaudion             13 WSY                  1:01.14   x1:01.24        
      29.17   32.07                                                
 30 Breydon Maggio            14 WSY                  1:07.09   x1:09.54        
      33.15   36.39                                                
 34 Benjamin Orban            14 WSY                  1:28.37   x1:28.46        
 
Event 17  Girls 9-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          36.49  DIST 2020 Y Districts
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  2 Ava Buhrman                8 WSY                       NT      37.25        
  7 Summer Evans               9 WSY                    43.91      41.10        
  9 Maura Pandya              12 WSY                    41.84      41.64        
 36 Nichole Butterfield        9 WSY                    57.61   x1:02.04        
 
Event 18  Boys 9-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          38.49  DIST 2020 Y Districts
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  3 Drew Koslowski            11 WSY                    35.79      34.87 DIST   
  5 Jonathan Brettschneider   12 WSY                    34.70      37.15 DIST   
  6 Max Laurore               10 WSY                    38.47      38.78        
  7 Chase Orban               12 WSY                    42.70     x40.47        
  8 Cole Burkley              12 WSY                    44.03     x43.96        
 11 Nate Coons                 9 WSY                    48.89     x44.79        
 13 Henry Gaudion              8 WSY                    44.64     x45.35        
 14 Jacob Kertes              10 WSY                    42.91     x46.29        
 17 Theo Culleiton             9 WSY                    43.91     x49.99        
 25 Ryan Mahrady              10 WSY                    57.02     x55.27        
 27 Declan Ryan                8 WSY                  1:15.22   x1:02.28        
 
Event 19  Girls 11 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
          59.09  NATS 2020 Y Nationals
        1:09.00  DIST 2020 Y Districts
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  2 Julia Ciesielka           17 WSY                  1:01.39    1:05.74 DIST   
      31.98   33.76                                                
  5 Chae Stier                17 WSY                  1:08.52    1:08.34 DIST   
      33.59   34.75                                                
 11 Sadie Ludwick             13 WSY                  1:18.34    1:10.66        
      33.96   36.70                                                
 13 Emma Wylam                17 WSY                  1:10.80   x1:11.79        
      34.76   37.03                                                
 14 Katie McAninch            17 WSY                  1:06.55   x1:12.82        
      36.15   36.67                                                
 17 Ilana Jacobson            17 WSY                  1:07.55   x1:13.43        
      35.39   38.04                                                
 19 Nora Gaudion              15 WSY                  1:12.91   x1:13.77        
      35.92   37.85                                                
 22 Morgan Keefer             12 WSY                  1:14.77   x1:14.83        
      36.41   38.42                                                
 24 Brea Maggio               14 WSY                  1:15.24   x1:15.72        
      36.61   39.11                                                
 25 Layla Mahrady             14 WSY                  1:19.10   x1:16.14        
      35.48   40.66                                                
 29 Valentina Haro            16 WSY                  1:19.29   x1:21.26        
      39.58   41.68                                                
 32 Chloe Einsig              12 WSY                       NT   x1:34.14        
      45.39   48.75                                                
 
Event 20  Boys 11 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
          53.89  NATS 2020 Y Nationals
        1:05.00  DIST 2020 Y Districts
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Logan Skiles              18 WSY                    54.44      56.37 DIST   
      27.07   29.30                                                
  2 Logan Smith               15 WSY                    57.69      59.70 DIST   
      28.32   31.38                                                
  4 Alex Seman                15 WSY                    57.12      59.97 DIST   
      29.45   30.52                                                
  5 Kyle Farrow               17 WSY                    52.17   x1:00.45 DIST   
      29.54   30.91                                                
  6 Nick Shelly               15 WSY                    57.35   x1:00.63 DIST   
      29.15   31.48                                                
  7 Gavin Guckavan            15 WSY                    58.01   x1:01.43 DIST   
      30.05   31.38                                                
  8 David Oren                17 WSY                  1:00.19   x1:01.90 DIST   
      29.85   32.05                                                
 10 Jonathan Chang            13 WSY                  1:00.69   x1:03.88 DIST   
      31.85   32.03                                                
 11 Adam Dopkowski            15 WSY                  1:07.05   x1:05.04        
      31.32   33.72                                                
 12 Nolan Chenot              16 WSY                  1:03.82   x1:07.10        
      32.30   34.80                                                
 14 James Gaudion             13 WSY                  1:06.56   x1:08.71        
      33.36   35.35                                                
 15 Peter Gaudion             13 WSY                  1:07.92   x1:09.98        
 21 Cohen Murray              11 WSY                  1:31.40   x1:26.25        
      41.84   44.41                                                
 23 Benjamin Orban            14 WSY                       NT   x1:58.58        
      55.34 1:03.24                                                
 
Event 21  Girls 9-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          39.99  DIST 2020 Y Districts
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  2 Allison Tinsley           11 WSY                    37.52      37.25 DIST   
  3 Rylee Maggio              12 WSY                    37.57      38.62 DIST   
  9 Chloe Ludwick             11 WSY                    45.32      46.02        
 10 Maura Pandya              12 WSY                    47.70     x46.21        
 11 Briana Weber              12 WSY                    51.39     x46.73        
 14 Grace Evans               12 WSY                    47.61     x48.03        
 18 Ava Buhrman                8 WSY                       NT     x48.79        
 20 Hailey Unger              11 WSY                    54.39     x49.98        
 23 Summer Evans               9 WSY                    51.79     x50.93        
 27 Olivia Kimmel              8 WSY                       NT     x54.92        
 40 Nichole Butterfield        9 WSY                  1:09.03   x1:07.61        
 
Event 22  Boys 9-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          42.99  DIST 2020 Y Districts
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  6 Mitch Hearn               11 WSY                    45.18      45.63        
 11 Henry Gaudion              8 WSY                    48.09      49.88        
 15 Cohen Murray              11 WSY                    56.82      53.17        
 16 Cole Burkley              12 WSY                       NT     x54.63        
 20 Theo Culleiton             9 WSY                  1:02.97     x58.35        
 23 Ryan Mahrady              10 WSY                  1:13.97   x1:11.29        
 
Event 23  Girls 11 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:07.89  NATS 2020 Y Nationals
        1:19.50  DIST 2020 Y Districts
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  3 Araceli Skiles            14 WSY                  1:10.49    1:14.42 DIST   
      35.28   39.14                                                
  4 Sadie Ludwick             13 WSY                  1:15.01    1:16.55 DIST   
      35.94   40.61                                                
  5 Lauren Fisher             14 WSY                  1:18.22    1:17.66 DIST   
      36.35   41.31                                                
  7 Morgan Keefer             12 WSY                  1:17.41   x1:18.21 DIST   
      37.26   40.95                                                
 12 Samantha Linsey           13 WSY                  1:21.69   x1:22.31        
      38.66   43.65                                                
 18 Becky Butterfield         15 WSY                  1:25.18   x1:29.46        
      42.53   46.93                                                
 19 Layla Mahrady             14 WSY                  1:31.93   x1:32.26        
      44.44   47.82                                                
 20 Valentina Haro            16 WSY                  1:33.95   x1:32.43        
      44.77   47.66                                                
 23 Chloe Einsig              12 WSY                       NT   x1:42.93        
      47.91   55.02                                                
 25 Briana Weber              12 WSY                       NT   x1:50.14        
      50.13 1:00.01                                                
 
Event 24  Boys 11 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:00.89  NATS 2020 Y Nationals
        1:11.50  DIST 2020 Y Districts
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 David Oren                17 WSY                    58.83    1:04.15 DIST   
      30.79   33.36                                                
  2 Ryan Lee                  15 WSY                  1:05.36    1:05.10 DIST   
      30.98   34.12                                                
  4 Nick Shelly               15 WSY                  1:11.39    1:13.65        
      34.81   38.84                                                
  9 Breydon Maggio            14 WSY                  1:22.48   x1:26.25        
      40.95   45.30                                                
 11 Ian Gamber                11 WSY                  1:33.36   x1:33.73        
      42.92   50.81                                                
 14 Chase Orban               12 WSY                  2:00.50   x1:53.56        
      53.29 1:00.27                                                
 15 Ian Lakey                 13 WSY                       NT   x1:59.68        
      54.03 1:05.65                                                
 
Event 25  Girls 9 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:55.39  NATS 2020 Y Nationals
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  7 Ilana Jacobson            17 WSY                  2:14.35    2:14.71        
      31.40   34.59   34.99   33.73                                
 12 Katie McAninch            17 WSY                  2:18.78    2:22.71        
      32.01   36.13   38.01   36.56                                
 14 Brea Maggio               14 WSY                  2:33.68    2:23.29        
      31.93   37.35   38.16   35.85                                
 19 Nora Gaudion              15 WSY                       NT   x2:29.26        
      32.30   37.75   40.22   38.99                                
 21 Grace Evans               12 WSY                  2:44.26   x2:48.79        
      37.39   43.89   44.88   42.63                                
 22 Briana Weber              12 WSY                       NT   x3:15.76        
      43.06   50.10   51.97   50.63                                
 23 Abigail Walls             10 WSY                       NT   x3:18.43        
      43.68   50.20   53.54   51.01                                
 
Event 26  Boys 9 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:45.19  NATS 2020 Y Nationals
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scott Majka               17 WSY                  1:49.50    1:51.66        
      25.96   27.78   28.13   29.79                                
  4 Logan Smith               15 WSY                  1:53.08    1:54.38        
      26.23   28.52   29.95   29.68                                
  5 David Oren                17 WSY                  1:51.34    1:58.14        
      27.11   29.63   30.65   30.75                                
  7 Gavin Guckavan            15 WSY                  1:56.20   x2:02.19        
      26.89   30.31   32.43   32.56                                
 11 Nolan Chenot              16 WSY                  1:57.97   x2:04.11        
      27.86   31.82   32.86   31.57                                
 13 Adam Dopkowski            15 WSY                       NT   x2:10.54        
      29.01   33.71   34.82   33.00                                
 15 Brian Cunningham          15 WSY                  2:11.08   x2:16.25        
      30.56   34.58   35.79   35.32                                
 19 Jonathan Brettschneider   12 WSY                       NT   x2:24.38        
      32.81   37.10   38.20   36.27                                
 23 Max Laurore               10 WSY                  2:45.89   x2:41.51        
      34.45   39.83   43.81   43.42                                
 25 Jacob Kertes              10 WSY                  2:58.66   x2:59.56        
      40.56   46.36   47.19   45.45                                
 
Event 29  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          34.70  DIST 2020 Y Districts
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  2 Chloe Ludwick             11 WSY                    34.78      34.88        
  5 Rylee Maggio              12 WSY                    36.42      38.73        
  6 Ava Buhrman                8 WSY                       NT      40.42        
  7 Summer Evans               9 WSY                    43.77     x47.37        
  8 Nour Sharban              12 WSY                       NT     x51.09        
 
Event 30  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          37.80  DIST 2020 Y Districts
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  2 Drew Koslowski            11 WSY                    32.79      33.42 DIST   
  7 Mitch Hearn               11 WSY                    36.84      36.60 DIST   
  8 Ian Gamber                11 WSY                    38.67      37.54 DIST   
 10 Cohen Murray              11 WSY                    45.89     x45.96        
 11 Chase Orban               12 WSY                    45.90     x46.25        
 
Event 31  Girls 9 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
          58.69  NATS 2020 Y Nationals
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  3 Elise Shore               17 WSY                  1:05.61    1:08.36        
      31.92   36.44                                                
  5 Sadie Ludwick             13 WSY                  1:08.68    1:11.01        
      33.36   37.65                                                
  8 Emma Wylam                17 WSY                  1:13.57    1:12.54        
      33.80   38.74                                                
 10 Araceli Skiles            14 WSY                  1:11.44   x1:17.76        
      35.65   42.11                                                
 
Event 32  Boys 9 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
          52.79  NATS 2020 Y Nationals
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alex Seman                15 WSY                    55.54      55.98        
      25.56   30.42                                                
  3 David Oren                17 WSY                    59.58    1:01.44        
      28.23   33.21                                                
  4 Nick Shelly               15 WSY                  1:01.38    1:02.31        
      28.56   33.75                                                
  5 Jonathan Chang            13 WSY                    59.72   x1:02.87        
      29.97   32.90                                                
 
Event 41  Girls 9-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          24.69  NATS 2020 Y Nationals
          30.99  DIST 2020 Y Districts
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  2 Morgan Keefer             12 WSY                    28.66      28.77 DIST   
  4 Allison Tinsley           11 WSY                    31.13      30.90 DIST   
  7 Rylee Maggio              12 WSY                    31.12      31.89        
  8 Chloe Ludwick             11 WSY                    33.36     x32.49        
 13 Maura Pandya              12 WSY                    33.23     x34.29        
 16 Ava Buhrman                8 WSY                    34.02     x34.72        
 18 Hailey Unger              11 WSY                    36.21     x36.44        
 19 Briana Weber              12 WSY                    38.80     x36.45        
 20 Summer Evans               9 WSY                    34.38     x36.91        
 31 Olivia Kimmel              8 WSY                       NT     x40.00        
 36 Nour Sharban              12 WSY                    39.60     x41.93        
 37 Abigail Walls             10 WSY                    38.34     x42.30        
 
Event 42  Boys 9-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          22.09  NATS 2020 Y Nationals
          31.99  DIST 2020 Y Districts
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  2 Mitch Hearn               11 WSY                    29.12      29.25 DIST   
  6 Jonathan Brettschneider   12 WSY                    29.91      30.55 DIST   
  7 Drew Koslowski            11 WSY                    32.68      31.12 DIST   
  9 Ian Gamber                11 WSY                    32.56     x31.49 DIST   
 10 Max Laurore               10 WSY                    31.22     x32.28        
 13 Henry Gaudion              8 WSY                    36.36     x36.29        
 14 Chase Orban               12 WSY                    34.13     x36.50        
 17 Nate Coons                 9 WSY                    37.33     x37.56        
 22 Cole Burkley              12 WSY                    37.30     x39.39        
 
Event 43  Girls 13 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          24.69  NATS 2020 Y Nationals
          27.80  DIST 2020 Y Districts
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  2 Brenna Tinsley            14 WSY                    26.56      27.07 DIST   
  3 Julia Ciesielka           17 WSY                    27.03      27.22 DIST   
  4 Lauren Chang              15 WSY                    25.78      27.25 DIST   
  5 Samantha Linsey           13 WSY                    27.60     x27.38 DIST   
  8 Sadie Ludwick             13 WSY                    26.90     x27.62 DIST   
  9 Katie McAninch            17 WSY                    26.01     x28.10        
 10 Araceli Skiles            14 WSY                    26.88     x28.17        
 12 Brea Maggio               14 WSY                    28.67     x28.40        
 13 Ilana Jacobson            17 WSY                    27.16     x28.58        
 19 Nora Gaudion              15 WSY                    28.26     x29.50        
 21 Layla Mahrady             14 WSY                    30.50     x29.62        
 25 Lauren Fisher             14 WSY                    30.68     x31.21        
 26 Becky Butterfield         15 WSY                    30.86     x32.06        
 
Event 44  Boys 13 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          22.09  NATS 2020 Y Nationals
          24.50  DIST 2020 Y Districts
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Logan Skiles              18 WSY                    20.74      21.85 NATS   
  4 Alex Seman                15 WSY                    23.63      23.80 DIST   
  5 Scott Majka               17 WSY                    24.00      23.81 DIST   
  6 Logan Smith               15 WSY                    23.03     x23.82 DIST   
  7 Nolan Chenot              16 WSY                    22.62     x23.90 DIST   
  8 Adam Dopkowski            15 WSY                    24.89     x24.82        
 10 Ryan Lee                  15 WSY                    24.89     x25.26        
 16 Brian Cunningham          15 WSY                    26.70     x27.34        
 20 Breydon Maggio            14 WSY                    29.69     x30.51        
 26 Benjamin Orban            14 WSY                    37.79     x37.58        
 27 Ian Lakey                 13 WSY                    47.37     x43.03