Licensed to WSY Swimming           HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 10/7/2019 11:08 AM
                     WSY Fall Invitational Swim Meet 2019                      
                               at CV High School                               
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls Senior 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:01.99  AAAA
        2:07.79  AAA
        2:13.09  SR20 MA SR Champs 20
        2:13.59  AA
        2:19.39  A
        2:42.59  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  2 Burton, Apple M           15 WSY-MA               2:10.28    2:18.20 A      
                  33.34     1:08.63 (35.29)     1:44.40 (35.77)     2:18.20 (33.80)
B - Division  
  9 Jacobson, Ilana R         17 WSY-MA               2:28.93    2:32.39 B      
                1:53.79     2:32.39 (38.60)                                        
 
Event 2  Boys Senior 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:50.59  AAAA
        1:55.79  AAA
        2:01.09  AA
        2:03.09  SR20 MA SR Champs 20
        2:06.29  A
        2:27.39  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  3 Seman, Alex N             15 WSY-MA               2:01.13    2:01.50 SR20   
                  29.36     1:00.02 (30.66)     1:30.87 (30.85)     2:01.50 (30.63)
B - Division  
  1 Oren, David A             17 WSY-MA               2:07.17    2:06.20 A      
                  30.14     1:01.90 (31.76)     1:34.39 (32.49)     2:06.20 (31.81)
  9 Chase, Tommy              17 WSY-MA               2:16.60    2:16.12 B      
                  30.96     1:05.90 (34.94)     1:41.61 (35.71)     2:16.12 (34.51)
C - Division  
  2 Cunningham, Brian R       15 WSY-MA               2:34.20    2:26.74 B      
                  33.91     1:11.48 (37.57)     1:50.02 (38.54)     2:26.74 (36.72)
 
Event 3  Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:06.29  AAAA
        2:12.29  AAA
        2:13.09  SR20 MA SR Champs 20
        2:17.59  JO20 Midle Atlantic JO 20
        2:18.29  AA
        2:24.29  A
        2:48.39  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  6 Peiffer, Tyya J           14 WSY-MA               2:18.36    2:25.88 B      
                  35.38     1:12.96 (37.58)     1:49.72 (36.76)     2:25.88 (36.16)
B - Division  
 -- Ludwick, Sadie L          13 WSY-MA               2:41.41         DQ        
      Delay initiating turn
                  36.72     1:15.76 (39.04)     1:55.29 (39.53)          DQ (37.59)
C - Division  
  5 Skiles, Araceli G         14 WSY-MA                    NT    2:34.11 B      
                  36.40     1:15.89 (39.49)     1:55.87 (39.98)     2:34.11 (38.24)
 
Event 4  Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:58.79  AAAA
        2:03.09  SR20 MA SR Champs 20
        2:04.49  AAA
        2:10.09  AA
        2:11.99  JO20 Midle Atlantic JO 20
        2:15.79  A
        2:38.39  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  2 Chang, Jonathan H         13 WSY-MA                    NT    2:16.80 B      
                  30.88     1:05.63 (34.75)     1:41.40 (35.77)     2:16.80 (35.40)
  4 Gaudion, James C          13 WSY-MA                    NT    2:28.47 B      
                  33.38     1:10.36 (36.98)     1:49.76 (39.40)     2:28.47 (38.71)
  5 Gaudion, Peter N          13 WSY-MA                    NT    2:31.10 B      
                  35.41     1:14.02 (38.61)     1:52.69 (38.67)     2:31.10 (38.41)
 
Event 5  Girls Senior 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:04.39  AAAA
        1:07.49  AAA
        1:09.99  SR20 MA SR Champs 20
        1:10.59  AA
        1:13.59  A
        1:25.89  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
 13 Jacobson, Ilana R         17 WSY-MA               1:13.19    1:16.88 B      
                  36.58     1:16.88 (40.30)                                        
B - Division  
 11 McAninch, Katie E         17 WSY-MA               1:23.72    1:22.02 B      
                  38.00     1:22.02 (44.02)                                        
 
Event 6  Boys Senior 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
          57.99  AAAA
        1:00.79  AAA
        1:03.59  AA
        1:04.09  SR20 MA SR Champs 20
        1:06.29  A
        1:17.39  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  2 Oren, David A             17 WSY-MA                 58.83      58.89 AAA    
                  28.14       58.89 (30.75)                                        
  3 Smith, Logan W            15 WSY-MA                 57.27      59.26 AAA    
                  27.75       59.26 (31.51)                                        
  4 Skiles, Logan G           18 WSY-MA                 59.98    1:00.79 AAA    
                  28.21     1:00.79 (32.58)                                        
  9 Miller, Zack Q            17 WSY-MA               1:01.25    1:03.85 SR20   
                  29.95     1:03.85 (33.90)                                        
 10 Majka, Scott R            17 WSY-MA               1:04.52    1:04.01 SR20   
                  29.80     1:04.01 (34.21)                                        
 12 Lee, Ryan                 15 WSY-MA               1:05.46    1:05.36 A      
                  30.87     1:05.36 (34.49)                                        
B - Division  
  8 Chenot, Nolan E           16 WSY-MA               1:09.02    1:11.66 B      
                  34.31     1:11.66 (37.35)                                        
 
Event 7  Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:07.09  AAAA
        1:09.99  SR20 MA SR Champs 20
        1:10.29  AAA
        1:13.09  JO20 Midle Atlantic JO 20
        1:13.49  AA
        1:16.59  A
        1:29.39  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  6 Skiles, Araceli G         14 WSY-MA               1:10.49    1:14.01 A      
                  34.47     1:14.01 (39.54)                                        
  8 Ludwick, Sadie L          13 WSY-MA               1:15.66    1:15.01 A      
                  35.49     1:15.01 (39.52)                                        
B - Division  
  5 Fisher, Lauren G          14 WSY-MA               1:18.22    1:20.14 B      
                  38.12     1:20.14 (42.02)                                        
 20 Peiffer, Tyya J           14 WSY-MA               1:28.12    1:27.85 B      
                  41.78     1:27.85 (46.07)                                        
C - Division  
  5 Guerch, Kenza Z           13 WSY-MA               2:04.34    2:04.78 C      
 
Event 8  Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:01.99  AAAA
        1:04.09  SR20 MA SR Champs 20
        1:04.89  AAA
        1:07.89  AA
        1:08.39  JO20 Midle Atlantic JO 20
        1:10.79  A
        1:22.59  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
B - Division  
  5 Chang, Jonathan H         13 WSY-MA               1:13.69    1:15.38 B      
                  35.70     1:15.38 (39.68)                                        
 
Event 10  Boys Senior 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:52.69  AAAA
        1:57.99  AAA
        2:03.39  AA
        2:07.09  SR20 MA SR Champs 20
        2:08.69  A
        2:30.19  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  4 Chase, Tommy              17 WSY-MA               2:07.43    2:19.30 B      
                  29.50     1:05.10 (35.60)     1:42.10 (37.00)     2:19.30 (37.20)
C - Division  
  1 Oren, David A             17 WSY-MA                    NT    2:15.83 B      
                  28.66     1:03.17 (34.51)     1:41.70 (38.53)     2:15.83 (34.13)
 -- Seman, Alex N             15 WSY-MA               2:35.60         DQ        
      Alternating Kick
                  27.20       59.69 (32.49)     1:37.98 (38.29)          DQ (37.60)
 
Event 13  Girls Senior 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          52.09  AAAA
          54.49  AAA
          54.89  SR20 MA SR Champs 20
          56.99  AA
          59.49  A
        1:09.39  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
 14 Burton, Apple M           15 WSY-MA                 56.94      58.68 A      
                  28.17       58.68 (30.51)                                        
 22 McAninch, Katie E         17 WSY-MA                 57.35    1:00.16 B      
                  28.99     1:00.16 (31.17)                                        
B - Division  
  3 Jacobson, Ilana R         17 WSY-MA               1:00.14    1:00.75 B      
                  29.39     1:00.75 (31.36)                                        
 
Event 14  Boys Senior 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          46.59  AAAA
          48.79  AAA
          49.49  SR20 MA SR Champs 20
          50.99  AA
          53.19  A
        1:02.29  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  2 Skiles, Logan G           18 WSY-MA                 45.93      48.25 AAA    
                  23.00       48.25 (25.25)                                        
  2 Miller, Zack Q            17 WSY-MA                 47.99      48.25 AAA    
                  23.21       48.25 (25.04)                                        
  9 Majka, Scott R            17 WSY-MA                 50.55      50.21 AA     
                  24.10       50.21 (26.11)                                        
 10 Seman, Alex N             15 WSY-MA                 50.92      50.68 AA     
                  24.88       50.68 (25.80)                                        
 24 Chenot, Nolan E           16 WSY-MA                 50.08      53.76 B      
                  25.32       53.76 (28.44)                                        
 27 Oren, David A             17 WSY-MA                 51.55      55.27 B      
                  26.31       55.27 (28.96)                                        
B - Division  
  9 Lee, Ryan                 15 WSY-MA                 53.69      55.42 B      
                  26.25       55.42 (29.17)                                        
 10 Ziegler, Harrison M       17 WSY-MA                 55.95      55.48 B      
                  26.50       55.48 (28.98)                                        
 13 Chase, Tommy              17 WSY-MA                 53.78      56.15 B      
                  26.51       56.15 (29.64)                                        
 16 Cunningham, Brian R       15 WSY-MA                 58.82      57.92 B      
                  27.85       57.92 (30.07)                                        
 
Event 15  Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          53.59  AAAA
          54.89  SR20 MA SR Champs 20
          56.09  AAA
          56.39  JO20 Midle Atlantic JO 20
          58.69  AA
        1:01.19  A
        1:11.39  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
 11 Skiles, Araceli G         14 WSY-MA                 59.97      59.36 A      
                  28.07       59.36 (31.29)                                        
 14 Peiffer, Tyya J           14 WSY-MA                 58.66      59.80 A      
                  28.85       59.80 (30.95)                                        
B - Division  
  5 Ludwick, Sadie L          13 WSY-MA               1:01.25    1:01.45 B      
                  29.21     1:01.45 (32.24)                                        
 24 Fisher, Lauren G          14 WSY-MA               1:08.94    1:11.97 C      
                  33.69     1:11.97 (38.28)                                        
C - Division  
  7 Guerch, Kenza Z           13 WSY-MA               1:38.21    1:39.54 C      
                  47.65     1:39.54 (51.89)                                        
 
Event 16  Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          49.49  SR20 MA SR Champs 20
          49.79  AAAA
          52.09  AAA
          53.09  JO20 Midle Atlantic JO 20
          54.49  AA
          56.89  A
        1:06.29  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  6 Chang, Jonathan H         13 WSY-MA                 53.37      53.78 AA     
                  26.16       53.78 (27.62)                                        
B - Division  
 10 Gaudion, James C          13 WSY-MA                 57.40      59.88 B      
                  28.29       59.88 (31.59)                                        
 17 Gaudion, Peter N          13 WSY-MA               1:01.14    1:01.84 B      
                  29.62     1:01.84 (32.22)                                        
 
Event 17  Girls Senior 200 Yard IM
===============================================================================
        2:05.49  AAAA
        2:11.49  AAA
        2:13.99  SR20 MA SR Champs 20
        2:17.39  AA
        2:23.39  A
        2:47.29  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  9 Burton, Apple M           15 WSY-MA               2:14.93    2:22.53 A      
                  30.66     1:06.93 (36.27)     1:50.52 (43.59)     2:22.53 (32.01)
B - Division  
  9 Jacobson, Ilana R         17 WSY-MA               2:24.14    2:32.34 B      
                  34.61     1:12.60 (37.99)     1:57.71 (45.11)     2:32.34 (34.63)
 10 McAninch, Katie E         17 WSY-MA               2:26.12    2:32.45 B      
                  34.72     1:13.36 (38.64)     1:59.64 (46.28)     2:32.45 (32.81)
 
Event 18  Boys Senior 200 Yard IM
===============================================================================
        1:52.89  AAAA
        1:58.29  AAA
        2:03.39  SR20 MA SR Champs 20
        2:03.69  AA
        2:09.09  A
        2:30.59  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  3 Miller, Zack Q            17 WSY-MA               2:00.02    2:03.31 SR20   
                  26.26       58.18 (31.92)     1:34.76 (36.58)     2:03.31 (28.55)
  4 Smith, Logan W            15 WSY-MA               1:58.80    2:03.80 A      
                  26.48       59.64 (33.16)     1:33.11 (33.47)     2:03.80 (30.69)
  5 Majka, Scott R            17 WSY-MA               2:02.37    2:05.90 A      
                  27.12     1:00.77 (33.65)     1:37.51 (36.74)     2:05.90 (28.39)
  6 Seman, Alex N             15 WSY-MA               2:05.10    2:06.23 A      
                  26.13       58.53 (32.40)     1:37.44 (38.91)     2:06.23 (28.79)
 12 Lee, Ryan                 15 WSY-MA               2:08.76    2:10.16 B      
                  29.12     1:02.73 (33.61)     1:41.57 (38.84)     2:10.16 (28.59)
 17 Chase, Tommy              17 WSY-MA               2:03.40    2:13.33 B      
                  28.33     1:02.89 (34.56)     1:41.45 (38.56)     2:13.33 (31.88)
B - Division  
 11 Chenot, Nolan E           16 WSY-MA               2:15.70    2:22.09 B      
                  30.04     1:07.34 (37.30)     1:49.43 (42.09)     2:22.09 (32.66)
 17 Cunningham, Brian R       15 WSY-MA               2:28.80    2:27.22 B      
                  32.10     1:10.19 (38.09)     1:54.59 (44.40)     2:27.22 (32.63)
C - Division  
  1 Ziegler, Harrison M       17 WSY-MA                    NT    2:27.15 B      
                  31.75     1:09.88 (38.13)     1:56.40 (46.52)     2:27.15 (30.75)
 
Event 19  Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
        2:09.89  AAAA
        2:13.99  SR20 MA SR Champs 20
        2:16.09  AAA
        2:22.29  AA
        2:28.49  A
        2:53.19  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
 15 Skiles, Araceli G         14 WSY-MA               2:26.91    2:31.40 B      
                  33.49     1:12.68 (39.19)     1:56.58 (43.90)     2:31.40 (34.82)
B - Division  
  2 Peiffer, Tyya J           14 WSY-MA               2:29.68    2:30.06 B      
                  31.73     1:10.89 (39.16)     1:57.41 (46.52)     2:30.06 (32.65)
  6 Ludwick, Sadie L          13 WSY-MA               2:31.95    2:32.26 B      
                  33.48     1:14.06 (40.58)     1:57.61 (43.55)     2:32.26 (34.65)
C - Division  
  5 Fisher, Lauren G          14 WSY-MA                    NT    2:58.45 C      
                  40.41                             2:15.68 ( )     2:58.45 (42.77)
 
Event 20  Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
        2:01.39  AAAA
        2:03.39  SR20 MA SR Champs 20
        2:07.19  AAA
        2:12.99  AA
        2:18.79  A
        2:41.89  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  9 Chang, Jonathan H         13 WSY-MA               2:11.55    2:14.88 A      
                  29.43     1:03.26 (33.83)     1:44.69 (41.43)     2:14.88 (30.19)
B - Division  
  9 Gaudion, James C          13 WSY-MA               2:31.34    2:32.17 B      
                  31.30     1:08.51 (37.21)     1:58.15 (49.64)     2:32.17 (34.02)
 13 Gaudion, Peter N          13 WSY-MA               2:35.20    2:38.73 B      
                  34.95     1:14.93 (39.98)     2:02.60 (47.67)     2:38.73 (36.13)
 
Event 24  Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:00.19  AAAA
        1:03.69  AAA
        1:07.09  AA
        1:08.79  JO20 Midle Atlantic JO 20
        1:10.59  A
        1:24.49  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  7 Koslowski, Drew J         11 WSY-MA               1:19.68    1:18.44 B      
                  36.09     1:18.44 (42.35)                                        
 
Event 26  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          32.39  AAAA
          34.19  AAA
          35.99  AA
          36.59  JO20 Midle Atlantic JO 20
          37.79  A
          48.59  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  2 Keefer, Grant E            9 WSY-MA                 38.29      37.94 B      
  3 Laurore, Max H            10 WSY-MA                 41.65      38.47 B      
  9 Kertes, Jacob M           10 WSY-MA                 42.91      43.00 B      
 
Event 27  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          29.09  AAAA
          30.49  AAA
          31.59  JO20 Midle Atlantic JO 20
          31.89  AA
          33.29  A
          38.79  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  4 Chang, Katie N            12 WSY-MA                 31.79      31.82 AA     
B - Division  
  5 Keefer, Morgan E          12 WSY-MA                 34.10      33.95 B      
C - Division  
  8 Ludwick, Chloe M          11 WSY-MA                 42.27      38.21 B      
 
Event 28  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          28.59  AAAA
          30.09  AAA
          31.59  AA
          31.79  JO20 Midle Atlantic JO 20
          33.09  A
          38.99  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
B - Division  
  9 Hearn, Mitch A            11 WSY-MA                 35.41      35.62 B      
 14 Koslowski, Drew J         11 WSY-MA                 35.79      36.92 B      
C - Division  
 10 Murray, Cohen F           11 WSY-MA                 40.96      40.69 C      
 
Event 29  Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:01.79  AAAA
        1:04.99  AAA
        1:08.19  AA
        1:09.00  JO20 Midle Atlantic JO 20
        1:11.39  A
        1:30.69  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
B - Division  
 14 Evans, Summer L            9 WSY-MA               1:20.81    1:29.36 B      
                  40.60     1:29.36 (48.76)                                        
 
Event 30  Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:01.09  AAAA
        1:04.09  AAA
        1:07.19  AA
        1:09.00  JO20 Midle Atlantic JO 20
        1:10.19  A
        1:28.49  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  3 Keefer, Grant E            9 WSY-MA               1:07.16    1:09.28 A      
                  32.44     1:09.28 (36.84)                                        
B - Division  
  1 Laurore, Max H            10 WSY-MA               1:10.52    1:11.00 B      
                  33.82     1:11.00 (37.18)                                        
  8 Kertes, Jacob M           10 WSY-MA               1:24.91    1:25.40 B      
                  40.66     1:25.40 (44.74)                                        
 
Event 31  Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          55.19  AAAA
          57.79  AAA
          59.99  JO20 Midle Atlantic JO 20
        1:00.49  AA
        1:03.09  A
        1:13.59  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  6 Chang, Katie N            12 WSY-MA               1:00.69    1:01.79 A      
                  29.38     1:01.79 (32.41)                                        
  7 Keefer, Morgan E          12 WSY-MA               1:02.41    1:02.33 A      
                  30.21     1:02.33 (32.12)                                        
B - Division  
 26 Ludwick, Chloe M          11 WSY-MA               1:09.63    1:14.33 C      
                  35.39     1:14.33 (38.94)                                        
 
Event 32  Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          54.19  AAAA
          56.69  AAA
          59.29  AA
          59.99  JO20 Midle Atlantic JO 20
        1:01.89  A
        1:12.19  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 13 Hearn, Mitch A            11 WSY-MA               1:05.94    1:06.87 B      
                  32.25     1:06.87 (34.62)                                        
C - Division  
 12 Koslowski, Drew J         11 WSY-MA               1:15.31    1:14.90 C      
                  35.83     1:14.90 (39.07)                                        
 23 Murray, Cohen F           11 WSY-MA               1:21.17    1:25.80 C      
                  40.12     1:25.80 (45.68)                                        
 
Event 33  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          36.29  AAAA
          38.19  AAA
          40.09  AA
          41.99  A
          42.59  JO20 Midle Atlantic JO 20
          53.59  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  8 Evans, Summer L            9 WSY-MA                 59.14      51.79 B      
 
Event 34  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          36.19  AAAA
          38.09  AAA
          39.99  AA
          41.89  A
          42.79  JO20 Midle Atlantic JO 20
          53.19  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  4 Keefer, Grant E            9 WSY-MA                 41.31      42.14 JO20   
B - Division  
  3 Laurore, Max H            10 WSY-MA                 43.41      43.99 B      
C - Division  
 10 Kertes, Jacob M           10 WSY-MA                 53.70      56.16 C      
 
Event 35  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          32.79  AAAA
          34.29  AAA
          35.49  JO20 Midle Atlantic JO 20
          35.89  AA
          37.49  A
          43.69  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  5 Chang, Katie N            12 WSY-MA                 34.58      35.94 A      
  6 Keefer, Morgan E          12 WSY-MA                 36.50      37.22 A      
B - Division  
  3 Tinsley, Allison R        11 WSY-MA                 38.14      37.52 B      
C - Division  
 13 Ludwick, Chloe M          11 WSY-MA                 47.25      45.32 C      
 
Event 36  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          31.69  AAAA
          33.39  AAA
          35.19  AA
          35.99  JO20 Midle Atlantic JO 20
          36.89  A
          43.79  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  6 Hearn, Mitch A            11 WSY-MA                 45.44      45.18 C      
 22 Murray, Cohen F           11 WSY-MA                 56.82      57.03 C      
 
Event 37  Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
        1:10.39  AAAA
        1:13.99  AAA
        1:17.69  AA
        1:19.49  JO20 Midle Atlantic JO 20
        1:21.39  A
             --  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 18 Evans, Summer L            9 WSY-MA               1:32.38    1:38.17 B      
                  46.17     1:38.17 (52.00)                                        
 
Event 38  Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
        1:10.29  AAAA
        1:13.69  AAA
        1:16.99  AA
        1:19.49  JO20 Midle Atlantic JO 20
        1:20.39  A
             --  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  3 Keefer, Grant E            9 WSY-MA               1:21.36    1:22.72 B      
                  40.57     1:22.72 (42.15)                                        
  5 Laurore, Max H            10 WSY-MA               1:25.12    1:24.88 B      
                  39.36     1:24.88 (45.52)                                        
 16 Kertes, Jacob M           10 WSY-MA               1:37.90    1:43.25 B      
                  48.98     1:43.25 (54.27)                                        
 
Event 39  Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
        2:16.89  AAAA
        2:23.39  AAA
        2:28.09  JO20 Midle Atlantic JO 20
        2:29.89  AA
        2:36.39  A
        3:02.49  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
B - Division  
  3 Keefer, Morgan E          12 WSY-MA               2:48.82    2:37.95 B      
                  37.39     1:18.15 (40.76)     2:03.42 (45.27)     2:37.95 (34.53)
C - Division  
  4 Ludwick, Chloe M          11 WSY-MA               3:06.78    2:49.54 B      
                  35.80     1:19.37 (43.57)     2:10.39 (51.02)     2:49.54 (39.15)
  8 Tinsley, Allison R        11 WSY-MA                    NT    2:53.62 B      
                  40.28     1:24.61 (44.33)     2:12.80 (48.19)     2:53.62 (40.82)
 
Event 40  Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
        2:13.39  AAAA
        2:20.19  AAA
        2:26.99  AA
        2:28.59  JO20 Midle Atlantic JO 20
        2:33.79  A
        3:00.99  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
B - Division  
 12 Hearn, Mitch A            11 WSY-MA               2:55.75    2:54.32 B      
                  40.64     1:23.34 (42.70)     2:19.29 (55.95)     2:54.32 (35.03)
 13 Koslowski, Drew J         11 WSY-MA               2:58.91    3:01.94 C      
                  37.25     1:21.65 (44.40)     2:21.14 (59.49)     3:01.94 (40.80)
 
Event 41  Girls Senior 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:51.89  AAAA
        1:57.19  AAA
        1:58.99  SR20 MA SR Champs 20
        2:02.49  AA
        2:07.89  A
        2:29.19  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
 16 Chang, Lauren M           15 WSY-MA               1:58.20    2:10.76 B      
                  29.88     1:02.79 (32.91)     1:36.55 (33.76)     2:10.76 (34.21)
B - Division  
  1 Stier, Chae R             17 WSY-MA               2:10.34    2:06.61 A      
                  28.88     1:01.33 (32.45)     1:34.36 (33.03)     2:06.61 (32.25)
  7 Jacobson, Ilana R         17 WSY-MA               2:14.35    2:16.61 B      
                  31.13     1:05.81 (34.68)     1:41.59 (35.78)     2:16.61 (35.02)
 
Event 42  Boys Senior 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:41.99  AAAA
        1:46.89  AAA
        1:48.99  SR20 MA SR Champs 20
        1:51.69  AA
        1:56.59  A
        2:15.99  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  2 Distenfeld, Tyler J       17 WSY-MA               1:43.92    1:48.08 SR20   
                  24.25       51.01 (26.76)     1:19.32 (28.31)     1:48.08 (28.76)
  3 Majka, Scott R            17 WSY-MA               1:49.72    1:49.50 AA     
                  25.30       53.17 (27.87)     1:21.08 (27.91)     1:49.50 (28.42)
  6 Oren, David A             17 WSY-MA               1:52.77    1:51.34 AA     
                  25.74       54.27 (28.53)     1:22.87 (28.60)     1:51.34 (28.47)
  7 Seman, Alex N             15 WSY-MA               1:48.46    1:52.18 A      
                  25.85       54.33 (28.48)     1:23.45 (29.12)     1:52.18 (28.73)
 15 Lee, Ryan                 15 WSY-MA               1:55.68    1:56.80 B      
                  26.29       55.87 (29.58)     1:26.82 (30.95)     1:56.80 (29.98)
 18 Ziegler, Harrison M       17 WSY-MA               1:53.47    2:00.24 B      
                  27.80       58.38 (30.58)     1:30.34 (31.96)     2:00.24 (29.90)
B - Division  
  3 Chase, Tommy              17 WSY-MA               1:57.25    1:58.86 B      
                  26.53       57.11 (30.58)     1:27.89 (30.78)     1:58.86 (30.97)
 
Event 43  Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:55.49  AAAA
        1:58.99  SR20 MA SR Champs 20
        2:00.99  AAA
        2:02.49  JO20 Midle Atlantic JO 20
        2:06.49  AA
        2:11.99  A
        2:33.89  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  3 Skiles, Araceli G         14 WSY-MA               2:14.06    2:13.84 B      
                  30.25     1:05.07 (34.82)     1:39.97 (34.90)     2:13.84 (33.87)
  6 Ludwick, Sadie L          13 WSY-MA               2:19.76    2:16.04 B      
                  31.08     1:06.04 (34.96)     1:41.85 (35.81)     2:16.04 (34.19)
C - Division  
  1 Tinsley, Brenna T         14 WSY-MA                    NT    2:15.05 B      
                  30.44     1:04.44 (34.00)     1:40.23 (35.79)     2:15.05 (34.82)
 
Event 44  Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:48.39  AAAA
        1:48.99  SR20 MA SR Champs 20
        1:53.59  AAA
        1:56.29  JO20 Midle Atlantic JO 20
        1:58.69  AA
        2:03.89  A
        2:24.49  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  6 Chang, Jonathan H         13 WSY-MA               1:55.30    1:58.82 A      
                  26.81       57.21 (30.40)     1:28.21 (31.00)     1:58.82 (30.61)
 
Event 45  Girls Senior 100 Yard Butterfly
===============================================================================
          56.19  AAAA
          58.89  AAA
        1:00.09  SR20 MA SR Champs 20
        1:01.59  AA
        1:04.29  A
        1:14.99  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
B - Division  
  9 Shore, Elise P            17 WSY-MA               1:05.61    1:09.64 B      
                  32.32     1:09.64 (37.32)                                        
 16 Wylam, Emma L             17 WSY-MA               1:10.91    1:14.26 B      
                  33.39     1:14.26 (40.87)                                        
 17 McAninch, Katie E         17 WSY-MA               1:10.69    1:14.87 B      
                  34.24     1:14.87 (40.63)                                        
 
Event 46  Boys Senior 100 Yard Butterfly
===============================================================================
          50.49  AAAA
          52.89  AAA
          55.09  SR20 MA SR Champs 20
          55.29  AA
          57.69  A
        1:07.29  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
 11 Seman, Alex N             15 WSY-MA                 55.54      57.01 A      
                  26.63       57.01 (30.38)                                        
 13 Chenot, Nolan E           16 WSY-MA                 55.03      59.82 B      
                  27.57       59.82 (32.25)                                        
B - Division  
  1 Miller, Zack Q            17 WSY-MA                 58.02      54.00 SR20   
                  25.02       54.00 (28.98)                                        
  2 Majka, Scott R            17 WSY-MA                 59.78      55.86 A      
                  26.26       55.86 (29.60)                                        
  4 Smith, Logan W            15 WSY-MA                 59.16      57.52 A      
                  26.26       57.52 (31.26)                                        
  7 Distenfeld, Tyler J       17 WSY-MA                 58.57      59.39 B      
                  28.30       59.39 (31.09)                                        
 10 Chase, Tommy              17 WSY-MA                 59.63    1:00.14 B      
                  27.37     1:00.14 (32.77)                                        
 15 Lee, Ryan                 15 WSY-MA               1:01.33    1:02.47 B      
                  29.05     1:02.47 (33.42)                                        
 19 Cunningham, Brian R       15 WSY-MA               1:04.97    1:05.18 B      
                  30.61     1:05.18 (34.57)                                        
 
Event 47  Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
          58.29  AAAA
        1:00.09  SR20 MA SR Champs 20
        1:01.09  AAA
        1:03.69  JO20 Midle Atlantic JO 20
        1:03.89  AA
        1:06.59  A
        1:17.69  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
 12 Peiffer, Tyya J           14 WSY-MA               1:02.06    1:05.01 A      
                  30.51     1:05.01 (34.50)                                        
B - Division  
  2 Linsey, Samantha C        13 WSY-MA               1:17.10    1:10.15 B      
                  31.33     1:10.15 (38.82)                                        
  3 Ludwick, Sadie L          13 WSY-MA               1:08.68    1:10.79 B      
                  32.87     1:10.79 (37.92)                                        
 
Event 48  Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
          54.19  AAAA
          55.09  SR20 MA SR Champs 20
          56.79  AAA
          59.29  AA
          59.59  JO20 Midle Atlantic JO 20
        1:01.89  A
        1:12.19  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  6 Chang, Jonathan H         13 WSY-MA                 59.72    1:01.73 A      
                  28.91     1:01.73 (32.82)                                        
B - Division  
  6 Gaudion, James C          13 WSY-MA               1:10.26    1:09.76 B      
                  32.27     1:09.76 (37.49)                                        
C - Division  
  5 Gaudion, Peter N          13 WSY-MA                    NT    1:17.16 C      
                  34.93     1:17.16 (42.23)                                        
  8 Shoen, Ryan T             13 WSY-MA               1:37.61    1:29.85 C      
                  38.40     1:29.85 (51.45)                                        
 
Event 49  Girls Senior 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          23.99  AAAA
          25.19  AAA
          25.39  SR20 MA SR Champs 20
          26.29  AA
          27.49  A
          31.99  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  9 Stier, Chae R             17 WSY-MA                 24.91      25.97 AA     
 18 McAninch, Katie E         17 WSY-MA                 26.01      26.97 A      
 19 Chang, Lauren M           15 WSY-MA                 25.78      27.09 A      
 34 Jacobson, Ilana R         17 WSY-MA                 27.16      27.96 B      
B - Division  
  8 Shore, Elise P            17 WSY-MA                 28.69      29.15 B      
 15 Wylam, Emma L             17 WSY-MA                 29.73      31.29 B      
 
Event 50  Boys Senior 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          21.29  AAAA
          22.29  AAA
          22.69  SR20 MA SR Champs 20
          23.29  AA
          24.29  A
          28.29  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  2 Skiles, Logan G           18 WSY-MA                 20.74      21.68 AAA    
  4 Miller, Zack Q            17 WSY-MA                 23.01      22.29 AAA    
 13 Smith, Logan W            15 WSY-MA                 23.13      23.03 AA     
 15 Distenfeld, Tyler J       17 WSY-MA                 22.91      23.47 A      
 19 Chenot, Nolan E           16 WSY-MA                 22.62      23.78 A      
 21 Seman, Alex N             15 WSY-MA                 23.63      23.84 A      
 23 Oren, David A             17 WSY-MA                 23.85      23.90 A      
 -- Majka, Scott R            17 WSY-MA                 24.00         DQ        
      False start
B - Division  
 11 Lee, Ryan                 15 WSY-MA                 24.89      25.61 B      
 13 Ziegler, Harrison M       17 WSY-MA                 24.85      25.79 B      
 15 Cunningham, Brian R       15 WSY-MA                 27.12      26.70 B      
 
Event 51  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          24.69  AAAA
          25.39  SR20 MA SR Champs 20
          25.79  AAA
          26.09  JO20 Midle Atlantic JO 20
          26.99  AA
          28.19  A
          32.89  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  9 Tinsley, Brenna T         14 WSY-MA                 27.21      26.56 AA     
 11 Ludwick, Sadie L          13 WSY-MA                 27.90      26.90 AA     
 13 Peiffer, Tyya J           14 WSY-MA                 27.45      27.16 A      
 20 Skiles, Araceli G         14 WSY-MA                 26.88      27.66 A      
 24 Linsey, Samantha C        13 WSY-MA                 27.60      28.12 A      
B - Division  
 14 Fisher, Lauren G          14 WSY-MA                 31.58      30.68 B      
 
Event 52  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          22.69  SR20 MA SR Champs 20
          22.79  AAAA
          23.89  AAA
          24.49  JO20 Midle Atlantic JO 20
          24.89  AA
          25.99  A
          30.39  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  8 Gaudion, James C          13 WSY-MA                 26.71      26.80 B      
 12 Gaudion, Peter N          13 WSY-MA                 27.74      28.06 B      
 18 Shoen, Ryan T             13 WSY-MA                 30.23      29.49 B      
 
Event 53  Girls Senior 100 Yard Backstroke
===============================================================================
          56.49  AAAA
          59.19  AAA
        1:01.09  SR20 MA SR Champs 20
        1:01.89  AA
        1:04.59  A
        1:15.29  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  4 Stier, Chae R             17 WSY-MA               1:08.55    1:08.52 B      
                  33.95     1:08.52 (34.57)                                        
  8 Chang, Lauren M           15 WSY-MA               1:09.56    1:10.41 B      
                  35.57     1:10.41 (34.84)                                        
 10 McAninch, Katie E         17 WSY-MA               1:06.55    1:11.49 B      
                  35.17     1:11.49 (36.32)                                        
 13 Wylam, Emma L             17 WSY-MA               1:10.80    1:11.84 B      
                  35.10     1:11.84 (36.74)                                        
 14 Jacobson, Ilana R         17 WSY-MA               1:07.55    1:11.85 B      
                  34.77     1:11.85 (37.08)                                        
 21 Shore, Elise P            17 WSY-MA               1:11.94    1:14.09 B      
                  36.01     1:14.09 (38.08)                                        
C - Division  
  7 Butterfield, Becky A      15 WSY-MA               1:24.20    1:28.50 C      
                  43.28     1:28.50 (45.22)                                        
 
Event 54  Boys Senior 100 Yard Backstroke
===============================================================================
          50.79  AAAA
          53.19  AAA
          55.69  AA
          55.99  SR20 MA SR Champs 20
          58.09  A
        1:07.69  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  5 Skiles, Logan G           18 WSY-MA                 54.44      55.71 SR20   
                  27.16       55.71 (28.55)                                        
  7 Distenfeld, Tyler J       17 WSY-MA                 55.39      56.46 A      
                  28.26       56.46 (28.20)                                        
 10 Seman, Alex N             15 WSY-MA                 57.12      59.49 B      
                  29.32       59.49 (30.17)                                        
B - Division  
  4 Oren, David A             17 WSY-MA               1:00.19    1:00.42 B      
                  29.26     1:00.42 (31.16)                                        
  7 Miller, Zack Q            17 WSY-MA               1:01.25    1:01.83 B      
                  30.13     1:01.83 (31.70)                                        
 10 Chase, Tommy              17 WSY-MA               1:03.13    1:02.92 B      
                  30.00     1:02.92 (32.92)                                        
 16 Chenot, Nolan E           16 WSY-MA               1:03.82    1:04.80 B      
                  31.69     1:04.80 (33.11)                                        
 19 Lee, Ryan                 15 WSY-MA               1:03.06    1:05.90 B      
                  32.13     1:05.90 (33.77)                                        
 23 Cunningham, Brian R       15 WSY-MA               1:06.41    1:08.46 C      
                  33.51     1:08.46 (34.95)                                        
C - Division  
  3 Ziegler, Harrison M       17 WSY-MA               1:09.82    1:09.57 C      
                  34.65     1:09.57 (34.92)                                        
 
Event 55  Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
          58.69  AAAA
        1:01.09  SR20 MA SR Champs 20
        1:01.49  AAA
        1:03.59  JO20 Midle Atlantic JO 20
        1:04.29  AA
        1:07.09  A
        1:18.29  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
 12 Peiffer, Tyya J           14 WSY-MA               1:04.68    1:06.72 A      
                  32.72     1:06.72 (34.00)                                        
B - Division  
  9 Skiles, Araceli G         14 WSY-MA               1:18.28    1:11.70 B      
                  34.64     1:11.70 (37.06)                                        
 16 Tinsley, Brenna T         14 WSY-MA               1:15.95    1:15.39 B      
                  36.79     1:15.39 (38.60)                                        
C - Division  
  6 Fisher, Lauren G          14 WSY-MA               1:28.89    1:21.49 C      
                  40.01     1:21.49 (41.48)                                        
 
Event 56  Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
          55.19  AAAA
          55.99  SR20 MA SR Champs 20
          57.79  AAA
        1:00.39  JO20 Midle Atlantic JO 20
        1:00.39  AA
        1:03.09  A
        1:13.59  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  8 Chang, Jonathan H         13 WSY-MA               1:00.69    1:01.51 A      
                  30.30     1:01.51 (31.21)                                        
B - Division  
  2 Gaudion, James C          13 WSY-MA               1:06.87    1:06.56 B      
                  32.84     1:06.56 (33.72)                                        
  9 Gaudion, Peter N          13 WSY-MA               1:07.92    1:10.76 B      
                  34.71     1:10.76 (36.05)                                        
C - Division  
  5 Shoen, Ryan T             13 WSY-MA               1:16.88    1:16.44 C      
                  36.67     1:16.44 (39.77)                                        
 
Event 57  Girls Senior 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:20.19  AAAA
        2:26.79  AAA
        2:33.49  AA
        2:33.69  SR20 MA SR Champs 20
        2:40.19  A
        3:06.89  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
B - Division  
  4 Jacobson, Ilana R         17 WSY-MA               2:42.65    2:52.31 B      
                  39.77     1:22.55 (42.78)     2:07.18 (44.63)     2:52.31 (45.13)
C - Division  
  1 Butterfield, Becky A      15 WSY-MA               3:14.14    3:23.00 C      
                  45.34     1:36.56 (51.22)     2:30.56 (54.00)     3:23.00 (52.44)
 
Event 58  Boys Senior 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:05.39  AAAA
        2:11.29  AAA
        2:17.29  AA
        2:21.09  SR20 MA SR Champs 20
        2:23.29  A
        2:47.09  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  2 Oren, David A             17 WSY-MA               2:07.29    2:10.82 AAA    
                  30.33     1:04.01 (33.68)     1:37.59 (33.58)     2:10.82 (33.23)
  8 Chase, Tommy              17 WSY-MA               2:19.79    2:26.32 B      
                  33.98     1:10.47 (36.49)     1:48.10 (37.63)     2:26.32 (38.22)
 
Event 59  Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:25.49  AAAA
        2:32.39  AAA
        2:33.69  SR20 MA SR Champs 20
        2:39.39  AA
        2:39.69  JO20 Midle Atlantic JO 20
        2:46.29  A
        3:13.99  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  3 Skiles, Araceli G         14 WSY-MA               2:35.09    2:37.56 AA     
                  36.97     1:18.50 (41.53)     1:58.46 (39.96)     2:37.56 (39.10)
B - Division  
  1 Ludwick, Sadie L          13 WSY-MA               2:49.57    2:45.99 A      
                  37.61     1:20.30 (42.69)     2:04.26 (43.96)     2:45.99 (41.73)
  6 Linsey, Samantha C        13 WSY-MA               3:02.89    3:07.12 B      
                  39.69     1:26.10 (46.41)     2:15.74 (49.64)     3:07.12 (51.38)
C - Division  
  2 Fisher, Lauren G          14 WSY-MA               3:22.55    3:00.04 B      
                  40.93     1:26.27 (45.34)     2:14.38 (48.11)     3:00.04 (45.66)
 
Event 60  Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:15.39  AAAA
        2:21.09  SR20 MA SR Champs 20
        2:21.79  AAA
        2:28.29  AA
        2:31.69  JO20 Midle Atlantic JO 20
        2:34.69  A
        3:00.49  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chang, Jonathan H         13 WSY-MA                    NT    2:38.93 B      
                  36.15     1:17.96 (41.81)     1:59.19 (41.23)     2:38.93 (39.74)
 
Event 61  Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
        1:03.99  AAAA
        1:06.99  AAA
        1:08.49  JO20 Midle Atlantic JO 20
        1:10.09  AA
        1:13.09  A
        1:25.29  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  4 Ludwick, Chloe M          11 WSY-MA               1:28.10    1:19.73 B      
 
Event 62  Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
        1:01.99  AAAA
        1:05.09  AAA
        1:08.09  AA
        1:08.69  JO20 Midle Atlantic JO 20
        1:11.09  A
        1:23.19  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
B - Division  
  6 Hearn, Mitch A            11 WSY-MA               1:19.45    1:18.55 B      
                  36.50     1:18.55 (42.05)                                        
C - Division  
  6 Koslowski, Drew J         11 WSY-MA               1:25.41    1:24.03 C      
                  36.57     1:24.03 (47.46)                                        
 
Event 64  Boys 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:12.39  AAAA
        2:18.69  AAA
        2:24.99  AA
        2:31.29  A
        2:32.39  JO20 Midle Atlantic JO 20
        3:09.09  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
B - Division  
  1 Laurore, Max H            10 WSY-MA               2:52.96    2:45.89 B      
  3 Kertes, Jacob M           10 WSY-MA               3:01.76    2:58.66 B      
                  41.62     1:27.25 (45.63)     2:14.23 (46.98)     2:58.66 (44.43)
 
Event 65  Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:00.89  AAAA
        2:06.69  AAA
        2:09.89  JO20 Midle Atlantic JO 20
        2:12.39  AA
        2:18.19  A
        2:41.19  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  4 Chang, Katie N            12 WSY-MA               2:14.89    2:18.41 B      
                  29.74     1:03.84 (34.10)     1:40.05 (36.21)     2:18.41 (38.36)
B - Division  
  3 Keefer, Morgan E          12 WSY-MA               2:22.65    2:15.63 A      
                  30.77     1:04.83 (34.06)     1:40.52 (35.69)     2:15.63 (35.11)
C - Division  
  3 Ludwick, Chloe M          11 WSY-MA               2:43.34    2:31.99 B      
                  36.71     1:17.23 (40.52)     1:56.87 (39.64)     2:31.99 (35.12)
 
Event 66  Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:57.89  AAAA
        2:03.49  AAA
        2:09.19  AA
        2:10.79  JO20 Midle Atlantic JO 20
        2:14.79  A
        2:37.19  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hearn, Mitch A            11 WSY-MA               2:37.61    2:24.62 B      
                  33.13     1:10.22 (37.09)     1:48.82 (38.60)     2:24.62 (35.80)
 
Event 68  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          30.89  AAAA
          32.69  AAA
          34.39  AA
          35.19  JO20 Midle Atlantic JO 20
          36.19  A
          46.69  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  5 Laurore, Max H            10 WSY-MA                 33.45      36.38 B      
B - Division  
  2 Keefer, Grant E            9 WSY-MA                 38.23      37.61 B      
 
Event 69  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          27.99  AAAA
          29.29  AAA
          29.89  JO20 Midle Atlantic JO 20
          30.59  AA
          31.89  A
          37.29  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  9 Ludwick, Chloe M          11 WSY-MA                 34.78      34.83 B      
 
Event 70  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          27.19  AAAA
          28.69  AAA
          29.99  JO20 Midle Atlantic JO 20
          30.19  AA
          31.69  A
          37.69  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  6 Koslowski, Drew J         11 WSY-MA                 32.79      33.33 B      
 11 Hearn, Mitch A            11 WSY-MA                 36.84      38.79 C      
 
Event 72  Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:09.49  AAAA
        1:13.09  AAA
        1:16.59  AA
        1:20.09  A
        1:20.99  JO20 Midle Atlantic JO 20
        1:41.39  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  2 Laurore, Max H            10 WSY-MA               1:28.43    1:28.30 B      
                  42.22     1:28.30 (46.08)                                        
C - Division  
 -- Kertes, Jacob M           10 WSY-MA                    NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Event 73  Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:02.49  AAAA
        1:05.89  AAA
        1:07.39  JO20 Midle Atlantic JO 20
        1:09.29  AA
        1:12.69  A
        1:26.29  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  4 Chang, Katie N            12 WSY-MA               1:09.71    1:10.26 A      
                  33.58     1:10.26 (36.68)                                        
B - Division  
  4 Keefer, Morgan E          12 WSY-MA               1:14.77    1:14.81 B      
                  36.21     1:14.81 (38.60)                                        
 
Event 74  Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:00.89  AAAA
        1:04.19  AAA
        1:07.49  AA
        1:08.29  JO20 Midle Atlantic JO 20
        1:10.79  A
        1:24.09  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 15 Koslowski, Drew J         11 WSY-MA               1:19.16    1:22.29 B      
                  39.10     1:22.29 (43.19)                                        
 
Event 76  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          27.79  AAAA
          28.99  AAA
          30.19  AA
          31.29  JO20 Midle Atlantic JO 20
          31.39  A
          38.49  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  3 Keefer, Grant E            9 WSY-MA                 30.58      31.99 B      
  4 Laurore, Max H            10 WSY-MA                 31.22      32.35 B      
B - Division  
  8 Kertes, Jacob M           10 WSY-MA                 37.27      40.38 C      
 
Event 77  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          25.79  AAAA
          26.99  AAA
          27.29  JO20 Midle Atlantic JO 20
          28.19  AA
          29.39  A
          34.09  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  5 Chang, Katie N            12 WSY-MA                 28.09      28.47 A      
  7 Keefer, Morgan E          12 WSY-MA                 28.70      28.66 A      
 
Event 78  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          24.79  AAAA
          25.99  AAA
          27.19  AA
          27.29  JO20 Midle Atlantic JO 20
          28.39  A
          33.09  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
B - Division  
  8 Hearn, Mitch A            11 WSY-MA                 29.12      29.77 B      
 14 Koslowski, Drew J         11 WSY-MA                 32.68      33.20 C      
 
Event 80  Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:18.49  AAAA
        1:22.39  AAA
        1:26.29  AA
        1:30.19  A
        1:32.29  JO20 Midle Atlantic JO 20
        1:53.69  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Keefer, Grant E            9 WSY-MA               1:34.83    1:31.33 JO20   
                  41.99     1:31.33 (49.34)                                        
 
Event 81  Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:10.99  AAAA
        1:14.59  AAA
        1:17.39  JO20 Midle Atlantic JO 20
        1:18.09  AA
        1:21.69  A
        1:35.79  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  5 Keefer, Morgan E          12 WSY-MA               1:18.74    1:17.41 AA     
                  36.73     1:17.41 (40.68)                                        
C - Division  
  9 Ludwick, Chloe M          11 WSY-MA               1:44.03    1:37.74 C      
                  46.33     1:37.74 (51.41)                                        
 
Event 84  Boys 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
        2:31.09  AAAA
        2:38.69  AAA
        2:46.19  AA
        2:53.69  A
        2:54.99  JO20 Midle Atlantic JO 20
        3:38.89  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
B - Division  
  1 Keefer, Grant E            9 WSY-MA               2:57.87    2:53.18 A      
                  39.37     1:22.73 (43.36)     2:14.80 (52.07)     2:53.18 (38.38)
  4 Kertes, Jacob M           10 WSY-MA               3:34.76    3:28.69 B      
                  51.18     1:41.60 (50.42)   2:45.08 (1:03.48)     3:28.69 (43.61)