Licensed to WSY Swimming          HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 11/11/2019 12:48 PM
          WSY Thanksgiving A/BB/C Meet  Cumberland Valley High School          
                   RESULTS/Heat Sheets using Meet Mobile App                   
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        5:06.99  13-14 AAAA
        5:19.99  13-14 SR20
        5:21.69  13-14 AAA
        5:31.29  13-14 JO20
        5:36.29  13-14 AA
        5:50.89  13-14 A
        6:49.39  13-14 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
B - Division  
  4 Skiles, Araceli G         14 WSY-MA               5:52.09    5:54.43 B      
              31.89     1:07.27 (35.38)     1:43.77 (36.50)     2:20.42 (36.65)
        2:57.68 (37.26)     3:34.48 (36.80)     4:09.48 (35.00)     4:45.79 (36.31)
        5:20.62 (34.83)     5:54.43 (33.81)                                        
  9 Ludwick, Sadie L          14 WSY-MA               6:09.72    6:06.23 B      
              30.41     1:06.34 (35.93)     1:43.74 (37.40)     2:21.92 (38.18)
        3:00.27 (38.35)     3:38.14 (37.87)     4:16.78 (38.64)     4:53.90 (37.12)
        5:30.51 (36.61)     6:06.23 (35.72)                                        
 
Event 1  Girls 15 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        5:19.99  15&O SR20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 16 Marvel, Kate E            16 WSY-MA               5:50.36    6:07.26        
              30.80     1:05.65 (34.85)     1:42.49 (36.84)     2:19.67 (37.18)
        2:57.54 (37.87)     3:35.67 (38.13)     4:12.99 (37.32)     4:51.15 (38.16)
        5:28.68 (37.53)     6:07.26 (38.58)                                        
 17 Ciesielka, Julia B        17 WSY-MA                    NT    6:19.51        
              33.07     1:09.61 (36.54)     1:47.35 (37.74)     2:25.46 (38.11)
        3:04.08 (38.62)     3:42.85 (38.77)     4:21.89 (39.04)     5:01.38 (39.49)
        5:40.80 (39.42)     6:19.51 (38.71)                                        
 
Event 2  Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        4:49.99  13-14 AAAA
        4:59.99  13-14 SR20
        5:03.79  13-14 AAA
        5:17.59  13-14 AA
        5:17.89  13-14 JO20
        5:31.39  13-14 A
        6:26.59  13-14 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
C - Division  
  9 Shoen, Ryan T             13 WSY-MA               6:58.62    6:48.65        
              33.46     1:12.34 (38.88)     1:52.35 (40.01)   3:55.43 (2:03.08)
                                                    4:36.66 ( )     5:18.16 (41.50)
      6:31.66 (1:13.50)     6:48.65 (16.99)                                        
 
Event 2  Boys 15 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        4:59.99  15&O SR20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Oren, David A             17 WSY-MA               4:58.21    4:50.40 SR20   
              25.96       54.68 (28.72)     1:24.01 (29.33)     1:53.56 (29.55)
        2:23.03 (29.47)     2:52.00 (28.97)     3:21.59 (29.59)     3:51.33 (29.74)
        4:21.22 (29.89)     4:50.40 (29.18)                                        
  2 Skiles, Logan G           18 WSY-MA               4:49.52    4:51.50 SR20   
              25.21       54.59 (29.38)     1:24.41 (29.82)     1:54.15 (29.74)
        2:24.19 (30.04)     2:53.99 (29.80)     3:23.83 (29.84)     3:53.44 (29.61)
        4:23.02 (29.58)     4:51.50 (28.48)                                        
  4 Chase, Tommy              17 WSY-MA               5:13.48    4:56.03 SR20   
              26.15       55.61 (29.46)     1:25.55 (29.94)     1:55.74 (30.19)
        2:25.83 (30.09)     2:55.99 (30.16)     3:26.26 (30.27)     3:56.53 (30.27)
        4:26.69 (30.16)     4:56.03 (29.34)                                        
  5 Seman, Alex N             15 WSY-MA               4:56.79    4:57.34 SR20   
              25.42       53.34 (27.92)     1:22.62 (29.28)     1:52.22 (29.60)
        2:22.47 (30.25)     2:52.51 (30.04)     3:23.66 (31.15)     3:55.08 (31.42)
        4:26.71 (31.63)     4:57.34 (30.63)                                        
  9 Smith, Logan W            15 WSY-MA               5:18.70    5:05.14        
              26.09       54.43 (28.34)     1:23.50 (29.07)     1:53.82 (30.32)
        2:25.18 (31.36)     2:56.99 (31.81)     3:29.06 (32.07)     4:01.25 (32.19)
        4:33.44 (32.19)     5:05.14 (31.70)                                        
 11 Guckavan, Gavin M         15 WSY-MA               5:12.63    5:08.09        
              26.24       55.31 (29.07)     1:25.21 (29.90)     1:55.85 (30.64)
        2:26.88 (31.03)     2:58.28 (31.40)     3:30.56 (32.28)     4:02.87 (32.31)
        4:35.68 (32.81)     5:08.09 (32.41)                                        
 12 Majka, Scott R            17 WSY-MA               4:57.52    5:10.42        
              15.76       55.28 (39.52)     1:25.56 (30.28)     1:56.01 (30.45)
        2:26.69 (30.68)     2:57.82 (31.13)     3:29.60 (31.78)     4:02.86 (33.26)
        4:36.57 (33.71)     5:10.42 (33.85)                                        
 13 Ziegler, Harrison M       17 WSY-MA               5:04.01    5:10.58        
              28.27       58.51 (30.24)     1:29.34 (30.83)     2:01.27 (31.93)
        2:33.17 (31.90)     3:05.42 (32.25)     3:37.48 (32.06)     4:09.47 (31.99)
        4:41.55 (32.08)     5:10.58 (29.03)                                        
 19 Shelly, Nick V            15 WSY-MA               5:32.85    5:25.56        
              27.92       59.11 (31.19)     1:31.10 (31.99)     2:04.32 (33.22)
        2:37.82 (33.50)     3:11.43 (33.61)     3:45.18 (33.75)     4:18.83 (33.65)
        4:52.43 (33.60)     5:25.56 (33.13)                                        
 
Event 6  Boys 13 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
        4:26.99  13&O SR20
        4:44.59  13&O JO20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Ryan                 15 WSY-MA               4:28.07    4:24.31 SR20   
              28.63     1:01.95 (33.32)     1:36.79 (34.84)     2:12.85 (36.06)
        2:48.48 (35.63)     3:25.40 (36.92)     3:55.41 (30.01)     4:24.31 (28.90)
 
Event 7  Girls Senior 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:13.09  SR20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 27 Marvel, Kate E            16 WSY-MA               2:40.58    2:33.18        
              34.24     1:12.95 (38.71)     1:53.55 (40.60)     2:33.18 (39.63)
 30 Wylam, Emma L             17 WSY-MA               2:30.98    2:34.22        
              36.46     1:15.58 (39.12)     1:53.95 (38.37)     2:34.22 (40.27)
 
Event 8  Boys Senior 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:03.09  SR20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  3 Distenfeld, Tyler J       17 WSY-MA               1:57.83    1:57.77 SR20   
              27.46       57.45 (29.99)     1:27.89 (30.44)     1:57.77 (29.88)
  5 Skiles, Logan G           18 WSY-MA               1:59.23    2:01.20 SR20   
              27.61       58.42 (30.81)     1:29.72 (31.30)     2:01.20 (31.48)
  6 Farrow, Kyle T            17 WSY-MA               1:56.15    2:03.30        
              28.72       59.40 (30.68)     1:31.38 (31.98)     2:03.30 (31.92)
  7 Guckavan, Gavin M         15 WSY-MA               2:04.89    2:04.33        
              29.13     1:00.70 (31.57)     1:32.74 (32.04)     2:04.33 (31.59)
  9 Seman, Alex N             15 WSY-MA               2:01.13    2:05.59        
              29.66     1:00.67 (31.01)     1:33.02 (32.35)     2:05.59 (32.57)
 12 Oren, David A             17 WSY-MA               2:06.20    2:07.49        
              29.04     1:01.67 (32.63)     1:35.79 (34.12)     2:07.49 (31.70)
 15 Lee, Ryan                 15 WSY-MA               2:16.58    2:09.16        
              29.75     1:02.65 (32.90)     1:36.56 (33.91)     2:09.16 (32.60)
 23 Cunningham, Brian R       15 WSY-MA               2:26.74    2:25.73        
              33.85     1:10.86 (37.01)     1:49.17 (38.31)     2:25.73 (36.56)
 
Event 9  Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:05.49  AAAA
        2:11.49  AAA
        2:13.09  SR20
        2:17.39  AA
        2:17.59  JO20
        2:23.39  A
        2:47.29  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
B - Division  
 11 Maggio, Brea B            14 WSY-MA               2:40.07    2:40.77 B      
              36.97     1:18.43 (41.46)     2:01.12 (42.69)     2:40.77 (39.65)
 
Event 10  Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:57.79  AAAA
        2:03.09  SR20
        2:03.49  AAA
        2:09.09  AA
        2:11.99  JO20
        2:14.69  A
        2:37.09  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chang, Jonathan H         13 WSY-MA               2:16.80    2:11.26 JO20   
              30.76     1:03.64 (32.88)     1:38.09 (34.45)     2:11.26 (33.17)
C - Division  
 10 Maggio, Breydon A         14 WSY-MA               2:57.52    2:53.16        
              39.35     1:24.56 (45.21)     2:09.54 (44.98)     2:53.16 (43.62)
 
Event 11  Girls Senior 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:09.99  SR20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 24 Jacobson, Ilana R         17 WSY-MA               1:13.19    1:18.51        
              35.99     1:18.51 (42.52)                                        
 31 Maggio, Rylee R           12 WSY-MA               1:23.47    1:26.10        
              40.14     1:26.10 (45.96)                                        
 35 Wylam, Emma L             17 WSY-MA               1:29.13    1:31.41        
              43.81     1:31.41 (47.60)                                        
 
Event 12  Boys Senior 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:04.09  SR20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  2 Oren, David A             17 WSY-MA                 58.83      59.35 SR20   
              28.63       59.35 (30.72)                                        
  3 Smith, Logan W            15 WSY-MA                 57.27      59.77 SR20   
              27.96       59.77 (31.81)                                        
  5 Skiles, Logan G           18 WSY-MA                 59.98    1:00.27 SR20   
              28.17     1:00.27 (32.10)                                        
  8 Miller, Zach Q            17 WSY-MA               1:01.65    1:03.04 SR20   
              29.65     1:03.04 (33.39)                                        
 10 Majka, Scott R            17 WSY-MA               1:04.01    1:03.97 SR20   
              30.07     1:03.97 (33.90)                                        
 11 Lee, Ryan                 15 WSY-MA               1:05.10    1:04.05 SR20   
              30.33     1:04.05 (33.72)                                        
 12 Guckavan, Gavin M         15 WSY-MA               1:06.07    1:04.98        
              30.89     1:04.98 (34.09)                                        
 14 Chase, Tommy              17 WSY-MA               1:03.60    1:05.94        
              30.43     1:05.94 (35.51)                                        
 24 Seman, Alex N             15 WSY-MA               1:10.13    1:08.81        
              32.38     1:08.81 (36.43)                                        
 27 Chenot, Nolan E           16 WSY-MA               1:09.02    1:09.38        
              32.46     1:09.38 (36.92)                                        
 37 Shelly, Nick V            15 WSY-MA               1:11.39    1:11.84        
              33.85     1:11.84 (37.99)                                        
 
Event 13  Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:06.49  AAAA
        1:09.69  AAA
        1:09.99  SR20
        1:12.89  AA
        1:13.09  JO20
        1:15.99  A
        1:28.69  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  8 Skiles, Araceli G         14 WSY-MA               1:10.49    1:12.12 AA     
              33.92     1:12.12 (38.20)                                        
 13 Ludwick, Sadie L          14 WSY-MA               1:15.01    1:13.86 A      
              34.00     1:13.86 (39.86)                                        
B - Division  
  5 Fisher, Lauren G          14 WSY-MA               1:17.66    1:18.40 B      
              36.66     1:18.40 (41.74)                                        
 19 Linsey, Samantha C        13 WSY-MA               1:21.69    1:22.89 B      
              38.55     1:22.89 (44.34)                                        
 25 Evans, Faith A            14 WSY-MA               1:20.60    1:24.86 B      
              39.87     1:24.86 (44.99)                                        
 
Event 14  Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:01.09  AAAA
        1:03.99  AAA
        1:04.09  SR20
        1:06.89  AA
        1:08.39  JO20
        1:09.79  A
        1:21.39  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  2 Chang, Jonathan H         13 WSY-MA               1:13.69    1:12.17 B      
              34.05     1:12.17 (38.12)                                        
C - Division  
  6 Maggio, Breydon A         14 WSY-MA               1:22.48    1:21.93        
              39.01     1:21.93 (42.92)                                        
 16 Badders, Owen J           13 WSY-MA                    NT    1:45.03        
              49.15     1:45.03 (55.88)                                        
 
Event 16  Boys Senior 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:07.09  SR20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  5 Chase, Tommy              17 WSY-MA               2:07.43    2:10.13        
              28.05     1:01.12 (33.07)     1:35.23 (34.11)     2:10.13 (34.90)
 
Event 19  Girls Senior 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          54.89  SR20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 11 Stier, Chae R             17 WSY-MA                 53.96      56.63        
              26.71       56.63 (29.92)                                        
 13 Ciesielka, Julia B        17 WSY-MA                 56.77      57.12        
              27.64       57.12 (29.48)                                        
 23 McAninch, Katie E         17 WSY-MA                 57.35      58.76        
              28.48       58.76 (30.28)                                        
 38 Jacobson, Ilana R         17 WSY-MA               1:00.14    1:02.36        
              29.51     1:02.36 (32.85)                                        
 46 Marvel, Kate E            16 WSY-MA               1:03.14    1:04.74        
              30.42     1:04.74 (34.32)                                        
 47 Wylam, Emma L             17 WSY-MA               1:05.58    1:06.54        
              32.26     1:06.54 (34.28)                                        
 51 Maggio, Rylee R           12 WSY-MA               1:07.58    1:07.63        
              32.03     1:07.63 (35.60)                                        
 
Event 20  Boys Senior 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          49.49  SR20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  2 Skiles, Logan G           18 WSY-MA                 45.93      47.39 SR20   
              22.32       47.39 (25.07)                                        
  3 Miller, Zach Q            17 WSY-MA                 47.40      48.21 SR20   
              22.97       48.21 (25.24)                                        
  5 Distenfeld, Tyler J       17 WSY-MA                 48.59      48.97 SR20   
              23.79       48.97 (25.18)                                        
  7 Majka, Scott R            17 WSY-MA                 50.21      49.94        
              24.25       49.94 (25.69)                                        
 11 Seman, Alex N             15 WSY-MA                 50.36      50.47        
              24.61       50.47 (25.86)                                        
 12 Farrow, Kyle T            17 WSY-MA                 47.68      50.51        
              24.25       50.51 (26.26)                                        
 13 Sbaiti, Naeem             17 WSY-MA                 50.95      50.82        
              24.64       50.82 (26.18)                                        
 16 Smith, Logan W            15 WSY-MA                 50.72      51.26        
              24.42       51.26 (26.84)                                        
 23 Oren, David A             17 WSY-MA                 51.55      52.50        
              25.02       52.50 (27.48)                                        
 24 Chenot, Nolan E           16 WSY-MA                 50.08      52.52        
              24.85       52.52 (27.67)                                        
 35 Chase, Tommy              17 WSY-MA                 53.78      53.47        
              25.33       53.47 (28.14)                                        
 37 Ziegler, Harrison M       17 WSY-MA                 55.48      53.93        
              26.17       53.93 (27.76)                                        
 39 Lee, Ryan                 15 WSY-MA                 53.69      54.17        
              26.16       54.17 (28.01)                                        
 41 Shelly, Nick V            15 WSY-MA                 54.55      54.31        
              26.33       54.31 (27.98)                                        
 51 Cunningham, Brian R       15 WSY-MA                 57.92      56.76        
              26.90       56.76 (29.86)                                        
 
Event 21  Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          53.09  AAAA
          54.89  SR20
          55.69  AAA
          56.39  JO20
          58.19  AA
        1:00.69  A
        1:10.79  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
 22 Linsey, Samantha C        13 WSY-MA               1:00.28    1:00.13 A      
              28.85     1:00.13 (31.28)                                        
B - Division  
  7 Ludwick, Sadie L          14 WSY-MA               1:01.25    1:01.68 B      
              29.62     1:01.68 (32.06)                                        
 25 Maggio, Brea B            14 WSY-MA               1:03.68    1:05.69 B      
              30.43     1:05.69 (35.26)                                        
 26 Evans, Faith A            14 WSY-MA               1:03.23    1:06.13 B      
              31.85     1:06.13 (34.28)                                        
 35 Fisher, Lauren G          14 WSY-MA               1:08.94    1:11.41        
              33.90     1:11.41 (37.51)                                        
 
Event 22  Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          49.19  AAAA
          49.49  SR20
          51.59  AAA
          53.09  JO20
          53.89  AA
          56.29  A
        1:05.59  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  2 Chang, Jonathan H         13 WSY-MA                 53.37      51.92 JO20   
              25.17       51.92 (26.75)                                        
C - Division  
  8 Maggio, Breydon A         14 WSY-MA               1:07.09    1:07.09        
              31.61     1:07.09 (35.48)                                        
 13 Badders, Owen J           13 WSY-MA               1:25.48    1:25.19        
              40.35     1:25.19 (44.84)                                        
 
Event 23  Girls Senior 200 Yard IM
===============================================================================
        2:13.99  SR20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 17 Ciesielka, Julia B        17 WSY-MA               2:35.99    2:22.97        
              30.46     1:06.46 (36.00)     1:49.76 (43.30)     2:22.97 (33.21)
 30 McAninch, Katie E         17 WSY-MA               2:26.12    2:30.01        
              34.60     1:12.90 (38.30)     1:57.78 (44.88)     2:30.01 (32.23)
 44 Wylam, Emma L             17 WSY-MA               2:38.44    2:43.51        
              32.49     1:13.64 (41.15)     2:05.31 (51.67)     2:43.51 (38.20)
 48 Maggio, Rylee R           12 WSY-MA               2:59.14    2:53.51        
              41.86     1:26.07 (44.21)     2:15.69 (49.62)     2:53.51 (37.82)
 -- Jacobson, Ilana R         17 WSY-MA               2:24.14        DFS        
      Declared false start - Misc
 
Event 24  Boys Senior 200 Yard IM
===============================================================================
        2:03.39  SR20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Distenfeld, Tyler J       17 WSY-MA               2:00.30    1:59.34 SR20   
              26.65       55.51 (28.86)     1:32.66 (37.15)     1:59.34 (26.68)
  2 Skiles, Logan G           18 WSY-MA               1:58.57    2:01.07 SR20   
              25.64       58.47 (32.83)     1:34.00 (35.53)     2:01.07 (27.07)
  5 Miller, Zach Q            17 WSY-MA               1:57.51    2:04.67        
              26.12       58.65 (32.53)     1:35.65 (37.00)     2:04.67 (29.02)
  6 Majka, Scott R            17 WSY-MA               2:02.37    2:04.77        
              26.47     1:00.30 (33.83)     1:36.69 (36.39)     2:04.77 (28.08)
  7 Seman, Alex N             15 WSY-MA               2:05.10    2:05.43        
              26.53       58.19 (31.66)     1:37.04 (38.85)     2:05.43 (28.39)
  8 Guckavan, Gavin M         15 WSY-MA               2:10.05    2:05.74        
              27.34       59.18 (31.84)     1:34.89 (35.71)     2:05.74 (30.85)
 10 Farrow, Kyle T            17 WSY-MA               1:54.28    2:06.83        
              26.85       59.10 (32.25)     1:36.48 (37.38)     2:06.83 (30.35)
 11 Oren, David A             17 WSY-MA               2:01.51    2:07.20        
              28.65     1:02.17 (33.52)     1:37.22 (35.05)     2:07.20 (29.98)
 12 Chase, Tommy              17 WSY-MA               2:03.40    2:07.77        
              27.00     1:00.00 (33.00)     1:37.35 (37.35)     2:07.77 (30.42)
 14 Lee, Ryan                 15 WSY-MA               2:08.76    2:07.96        
              28.43     1:03.87 (35.44)     1:39.98 (36.11)     2:07.96 (27.98)
 26 Sbaiti, Naeem             17 WSY-MA                    NT    2:12.87        
              26.71     1:02.69 (35.98)     1:42.46 (39.77)     2:12.87 (30.41)
 32 Shelly, Nick V            15 WSY-MA               2:10.58    2:15.33        
              28.52     1:02.83 (34.31)     1:43.99 (41.16)     2:15.33 (31.34)
 38 Chenot, Nolan E           16 WSY-MA               2:15.70    2:17.88        
              29.47     1:05.23 (35.76)     1:46.40 (41.17)     2:17.88 (31.48)
 45 Ziegler, Harrison M       17 WSY-MA               2:27.15    2:22.84        
              30.11     1:08.15 (38.04)     1:53.06 (44.91)     2:22.84 (29.78)
 47 Cunningham, Brian R       15 WSY-MA               2:26.72    2:24.78        
              30.08     1:08.07 (37.99)     1:52.47 (44.40)     2:24.78 (32.31)
 
Event 25  Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
        2:08.59  AAAA
        2:13.99  SR20
        2:14.69  AAA
        2:18.99  JO20
        2:20.89  AA
        2:26.99  A
        2:51.49  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
 18 Skiles, Araceli G         14 WSY-MA               2:26.91    2:25.42 A      
              31.48     1:11.41 (39.93)     1:52.47 (41.06)     2:25.42 (32.95)
B - Division  
  9 Linsey, Samantha C        13 WSY-MA               2:31.24    2:34.70 B      
              32.84     1:12.41 (39.57)     1:59.51 (47.10)     2:34.70 (35.19)
 14 Ludwick, Sadie L          14 WSY-MA               2:31.95    2:36.77 B      
              33.40     1:15.46 (42.06)     2:00.43 (44.97)     2:36.77 (36.34)
 17 Maggio, Brea B            14 WSY-MA               2:42.34    2:38.37 B      
              32.87     1:14.79 (41.92)     2:03.84 (49.05)     2:38.37 (34.53)
C - Division  
  5 Fisher, Lauren G          14 WSY-MA               2:58.45    2:53.78        
              40.69     1:25.35 (44.66)     2:12.65 (47.30)     2:53.78 (41.13)
 
Event 26  Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
        1:59.99  AAAA
        2:03.39  SR20
        2:05.69  AAA
        2:11.19  JO20
        2:11.39  AA
        2:17.19  A
        2:39.99  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Chang, Jonathan H         13 WSY-MA               2:11.55    2:06.30 JO20   
              28.10       59.52 (31.42)     1:37.65 (38.13)     2:06.30 (28.65)
 
Event 28  Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:09.09  AAAA
        1:13.89  AAA
        1:18.69  AA
        1:23.49  A
        1:24.39  JO20
        1:52.39  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
B - Division  
  2 Laurore, Max H            10 WSY-MA               1:45.29    1:34.75 B      
              39.82     1:34.75 (54.93)                                        
 
Event 29  Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:01.29  AAAA
        1:04.69  AAA
        1:07.69  JO20
        1:08.09  AA
        1:11.49  A
        1:25.09  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
C - Division  
  5 Ludwick, Chloe M          11 WSY-MA                    NT    1:22.19 B      
              37.25     1:22.19 (44.94)                                        
 
Event 30  Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
          59.39  AAAA
        1:02.79  AAA
        1:06.19  AA
        1:08.79  JO20
        1:09.59  A
        1:23.29  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
B - Division  
 12 Koslowski, Drew J         11 WSY-MA               1:18.44    1:16.46 B      
              34.20     1:16.46 (42.26)                                        
 
Event 31  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          31.59  AAAA
          33.29  AAA
          34.99  AA
          36.59  JO20
          36.69  A
          46.99  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
C - Division  
  4 Zheng, Jasmine            10 WSY-MA                    NT      45.45 B      
 
Event 32  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          31.79  AAAA
          33.59  AAA
          35.29  AA
          36.59  JO20
          37.09  A
          47.69  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
B - Division  
  7 Laurore, Max H            10 WSY-MA                 38.47      38.12 B      
 20 Kertes, Jacob M           10 WSY-MA                 42.91      43.24 B      
 23 Culleiton, Theo J          9 WSY-MA                 43.91      44.60 B      
 
Event 33  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          28.79  AAAA
          30.09  AAA
          31.49  AA
          31.59  JO20
          32.89  A
          38.29  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
 10 Chang, Katie N            12 WSY-MA                 31.79      32.61 A      
B - Division  
 14 Keefer, Morgan E          12 WSY-MA                 33.95      34.54 B      
 
Event 34  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          27.99  AAAA
          29.39  AAA
          30.89  AA
          31.79  JO20
          32.29  A
          38.19  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 15 Brettschneider, Jonathan  12 WSY-MA                 34.70      34.79 B      
 23 Koslowski, Drew J         11 WSY-MA                 34.87      35.71 B      
C - Division  
 10 Murray, Cohen F           11 WSY-MA                 39.88      39.53        
 17 Burkley, Cole M           12 WSY-MA                 43.96      43.33        
 
Event 35  Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:00.99  AAAA
        1:04.19  AAA
        1:07.29  AA
        1:09.00  JO20
        1:10.49  A
        1:29.59  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
B - Division  
 30 Zheng, Jasmine            10 WSY-MA               1:25.64    1:26.16 B      
              41.90     1:26.16 (44.26)                                        
 
Event 36  Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:00.59  AAAA
        1:03.69  AAA
        1:06.69  AA
        1:09.00  JO20
        1:09.69  A
        1:27.79  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  6 Laurore, Max H            10 WSY-MA               1:08.86    1:10.48 B      
              33.64     1:10.48 (36.84)                                        
B - Division  
 21 Kertes, Jacob M           10 WSY-MA               1:24.91    1:21.27 B      
              38.99     1:21.27 (42.28)                                        
C - Division  
 18 Culleiton, Theo J          9 WSY-MA               1:33.53    1:37.26        
              48.81     1:37.26 (48.45)                                        
 
Event 37  Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          55.19  AAAA
          57.79  AAA
          59.99  JO20
        1:00.49  AA
        1:03.09  A
        1:13.59  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
 14 Keefer, Morgan E          12 WSY-MA               1:01.97    1:01.98 A      
              29.63     1:01.98 (32.35)                                        
 16 Chang, Katie N            12 WSY-MA               1:00.69    1:02.39 A      
              29.36     1:02.39 (33.03)                                        
B - Division  
 40 Ludwick, Chloe M          11 WSY-MA               1:09.63    1:10.77 B      
              34.33     1:10.77 (36.44)                                        
 
Event 38  Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          53.29  AAAA
          55.79  AAA
          58.29  AA
          59.99  JO20
        1:00.89  A
        1:10.99  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 16 Brettschneider, Jonathan  12 WSY-MA               1:05.47    1:04.87 B      
              31.12     1:04.87 (33.75)                                        
 22 Hearn, Mitch A            11 WSY-MA               1:05.94    1:06.01 B      
              31.56     1:06.01 (34.45)                                        
 31 Koslowski, Drew J         11 WSY-MA               1:08.14    1:09.59 B      
              32.70     1:09.59 (36.89)                                        
C - Division  
 18 Murray, Cohen F           11 WSY-MA               1:21.17    1:21.41        
              38.53     1:21.41 (42.88)                                        
 27 Burkley, Cole M           12 WSY-MA               1:25.34    1:28.25        
 
Event 39  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          35.99  AAAA
          37.99  AAA
          39.89  AA
          41.79  A
          42.59  JO20
          53.29  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  7 Zheng, Jasmine            10 WSY-MA                    NT      55.25        
 
Event 40  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          35.49  AAAA
          37.29  AAA
          39.19  AA
          40.99  A
          42.79  JO20
          52.09  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 17 Culleiton, Theo J          9 WSY-MA                 58.35    1:05.43        
 
Event 41  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          32.29  AAAA
          33.89  AAA
          35.39  AA
          35.49  JO20
          36.89  A
          43.09  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  9 Chang, Katie N            12 WSY-MA                 34.58      35.93 A      
 11 Keefer, Morgan E          12 WSY-MA                 36.50      36.90 B      
C - Division  
 13 Ludwick, Chloe M          11 WSY-MA                 45.32      44.14        
 
Event 42  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          31.09  AAAA
          32.79  AAA
          34.49  AA
          35.99  JO20
          36.19  A
          42.89  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 10 Hearn, Mitch A            11 WSY-MA                 45.18      43.91        
 30 Burkley, Cole M           12 WSY-MA                 54.63      51.75        
 34 Murray, Cohen F           11 WSY-MA                 53.17      55.05        
 
Event 43  Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
        2:15.59  11-12 AAAA
        2:21.99  11-12 AAA
        2:28.09  11-12 JO20
        2:28.49  11-12 AA
        2:34.89  11-12 A
        3:00.69  11-12 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
B - Division  
 13 Keefer, Morgan E          12 WSY-MA               2:37.95    2:38.37 B      
              37.38     1:19.21 (41.83)     2:02.23 (43.02)     2:38.37 (36.14)
 25 Ludwick, Chloe M          11 WSY-MA               2:49.54    2:51.38 B      
              37.05     1:20.49 (43.44)     2:13.14 (52.65)     2:51.38 (38.24)
 
Event 44  Boys 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
        2:28.69  10&U AAAA
        2:36.19  10&U AAA
        2:43.59  10&U AA
        2:50.99  10&U A
        2:54.99  10&U JO20
        3:35.49  10&U B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 10 Kertes, Jacob M           10 WSY-MA               3:28.69    3:29.91 B      
                            1:40.58 ( )   2:46.98 (1:06.40)     3:29.91 (42.93)
 
Event 44  Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
        2:10.89  11-12 AAAA
        2:17.49  11-12 AAA
        2:24.19  11-12 AA
        2:28.59  11-12 JO20
        2:30.89  11-12 A
        2:57.59  11-12 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 19 Hearn, Mitch A            11 WSY-MA               2:54.32    2:52.38 B      
              40.67     1:22.83 (42.16)     2:18.53 (55.70)     2:52.38 (33.85)
 
Event 45  Girls Senior 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:58.99  SR20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 17 Stier, Chae R             17 WSY-MA               2:06.61    2:06.23        
              28.68     1:00.03 (31.35)     1:33.00 (32.97)     2:06.23 (33.23)
 29 Marvel, Kate E            16 WSY-MA               2:17.61    2:12.02        
              30.40     1:02.92 (32.52)     1:37.95 (35.03)     2:12.02 (34.07)
 42 Wylam, Emma L             17 WSY-MA               2:19.67    2:26.17        
              32.86     1:09.45 (36.59)     1:47.88 (38.43)     2:26.17 (38.29)
 
Event 46  Boys Senior 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:48.99  SR20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  2 Distenfeld, Tyler J       17 WSY-MA               1:43.92    1:46.18 SR20   
              24.61       51.21 (26.60)     1:19.15 (27.94)     1:46.18 (27.03)
  5 Seman, Alex N             15 WSY-MA               1:48.46    1:47.75 SR20   
              24.54       51.39 (26.85)     1:19.88 (28.49)     1:47.75 (27.87)
  8 Majka, Scott R            17 WSY-MA               1:49.50    1:48.28 SR20   
              24.72       51.67 (26.95)     1:19.51 (27.84)     1:48.28 (28.77)
  9 Skiles, Logan G           18 WSY-MA               1:43.87    1:49.65        
              24.36       52.19 (27.83)     1:20.60 (28.41)     1:49.65 (29.05)
 10 Miller, Zach Q            17 WSY-MA               1:47.76    1:50.36        
              24.62       52.10 (27.48)     1:20.73 (28.63)     1:50.36 (29.63)
 14 Smith, Logan W            15 WSY-MA               1:53.08    1:52.05        
              24.91       52.87 (27.96)     1:22.76 (29.89)     1:52.05 (29.29)
 14 Sbaiti, Naeem             17 WSY-MA               1:47.95    1:52.05        
              25.56       53.86 (28.30)     1:23.25 (29.39)     1:52.05 (28.80)
 19 Oren, David A             17 WSY-MA               1:51.34    1:53.17        
              25.54       54.46 (28.92)     1:24.17 (29.71)     1:53.17 (29.00)
 24 Lee, Ryan                 15 WSY-MA               1:55.68    1:56.42        
              26.26       55.99 (29.73)     1:27.03 (31.04)     1:56.42 (29.39)
 30 Ziegler, Harrison M       17 WSY-MA               1:53.47    1:58.95        
              27.71       58.11 (30.40)     1:29.30 (31.19)     1:58.95 (29.65)
 33 Shelly, Nick V            15 WSY-MA               2:02.01    1:59.58        
              27.05       57.06 (30.01)     1:28.46 (31.40)     1:59.58 (31.12)
 
Event 47  Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:54.89  AAAA
        1:58.99  SR20
        2:00.39  AAA
        2:02.49  JO20
        2:05.79  AA
        2:11.29  A
        2:33.19  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
B - Division  
  2 Skiles, Araceli G         14 WSY-MA               2:13.84    2:10.69 A      
              28.99     1:02.60 (33.61)     1:36.98 (34.38)     2:10.69 (33.71)
  7 Tinsley, Brenna T         14 WSY-MA               2:15.05    2:14.86 B      
              29.77     1:04.25 (34.48)     1:39.79 (35.54)     2:14.86 (35.07)
 
Event 48  Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:47.29  AAAA
        1:48.99  SR20
        1:52.39  AAA
        1:56.29  JO20
        1:57.49  AA
        2:02.59  A
        2:22.99  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Chang, Jonathan H         13 WSY-MA               1:55.30    1:52.31 AAA    
              25.87       54.99 (29.12)     1:24.04 (29.05)     1:52.31 (28.27)
B - Division  
  4 Gaudion, James C          13 WSY-MA               2:22.61    2:05.36 B      
              27.36       59.47 (32.11)     1:31.86 (32.39)     2:05.36 (33.50)
 17 Gaudion, Peter N          13 WSY-MA               2:12.53    2:14.72 B      
              30.02     1:03.68 (33.66)     1:39.58 (35.90)     2:14.72 (35.14)
 
Event 49  Girls Senior 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:00.09  SR20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 18 Chang, Lauren M           15 WSY-MA               1:04.67    1:05.66        
              31.00     1:05.66 (34.66)                                        
 43 Wylam, Emma L             17 WSY-MA               1:10.91    1:13.39        
              33.19     1:13.39 (40.20)                                        
 44 Marvel, Kate E            16 WSY-MA               1:11.55    1:14.24        
              32.87     1:14.24 (41.37)                                        
 
Event 50  Boys Senior 100 Yard Butterfly
===============================================================================
          55.09  SR20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Skiles, Logan G           18 WSY-MA                 49.91      51.38 SR20   
              23.80       51.38 (27.58)                                        
  3 Miller, Zach Q            17 WSY-MA                 52.66      54.01 SR20   
              25.01       54.01 (29.00)                                        
  5 Distenfeld, Tyler J       17 WSY-MA                 58.57      55.25        
              26.52       55.25 (28.73)                                        
  7 Seman, Alex N             15 WSY-MA                 55.54      55.74        
              25.81       55.74 (29.93)                                        
  8 Majka, Scott R            17 WSY-MA                 55.86      56.00        
              26.22       56.00 (29.78)                                        
  9 Farrow, Kyle T            17 WSY-MA                 55.31      56.15        
              25.72       56.15 (30.43)                                        
 14 Guckavan, Gavin M         15 WSY-MA               1:00.43      57.13        
              26.57       57.13 (30.56)                                        
 15 Chase, Tommy              17 WSY-MA                 59.63      57.68        
              26.24       57.68 (31.44)                                        
 17 Sbaiti, Naeem             17 WSY-MA                    NT      57.83        
              27.34       57.83 (30.49)                                        
 18 Chenot, Nolan E           16 WSY-MA                 55.03      58.46        
              27.10       58.46 (31.36)                                        
 19 Oren, David A             17 WSY-MA                 59.58      58.52        
              26.95       58.52 (31.57)                                        
 25 Lee, Ryan                 15 WSY-MA               1:01.33      59.53        
              27.67       59.53 (31.86)                                        
 30 Shelly, Nick V            15 WSY-MA               1:01.38    1:02.32        
              28.60     1:02.32 (33.72)                                        
 34 Cunningham, Brian R       15 WSY-MA               1:04.97    1:02.64        
              29.39     1:02.64 (33.25)                                        
 
Event 51  Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
          57.69  AAAA
        1:00.09  SR20
        1:00.49  AAA
        1:03.19  AA
        1:03.69  JO20
        1:05.99  A
        1:16.89  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
B - Division  
 11 Evans, Faith A            14 WSY-MA               1:08.02    1:12.25 B      
 
Event 52  Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
          53.59  AAAA
          55.09  SR20
          56.09  AAA
          58.69  AA
          59.59  JO20
        1:01.29  A
        1:11.49  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  2 Chang, Jonathan H         13 WSY-MA                 59.72      56.03 AAA    
              26.88       56.03 (29.15)                                        
B - Division  
 14 Gaudion, James C          13 WSY-MA               1:09.76    1:09.72 B      
              31.21     1:09.72 (38.51)                                        
C - Division  
 11 Gaudion, Peter N          13 WSY-MA               1:17.16    1:15.83        
              33.90     1:15.83 (41.93)                                        
 12 Shoen, Ryan T             13 WSY-MA               1:29.85    1:17.49        
              33.40     1:17.49 (44.09)                                        
 
Event 53  Girls Senior 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          25.39  SR20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 11 Stier, Chae R             17 WSY-MA                 24.91      25.91        
 13 Ciesielka, Julia B        17 WSY-MA                 25.66      26.27        
 23 Chang, Lauren M           15 WSY-MA                 25.78      26.98        
 26 McAninch, Katie E         17 WSY-MA                 26.01      27.11        
 48 Dehoff, Jena L            17 WSY-MA                 31.23      29.55        
 57 Wylam, Emma L             17 WSY-MA                 29.73      30.98        
 61 Butterfield, Becky A      15 WSY-MA                 30.86      32.32        
 
Event 54  Boys Senior 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          22.69  SR20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  3 Skiles, Logan G           18 WSY-MA                 20.74      22.02 SR20   
  6 Miller, Zach Q            17 WSY-MA                 22.12      22.33 SR20   
  9 Distenfeld, Tyler J       17 WSY-MA                 22.91      22.88        
 10 Majka, Scott R            17 WSY-MA                 23.81      22.89        
 11 Smith, Logan W            15 WSY-MA                 23.03      23.04        
 13 Seman, Alex N             15 WSY-MA                 23.63      23.13        
 14 Chenot, Nolan E           16 WSY-MA                 22.62      23.26        
 15 Farrow, Kyle T            17 WSY-MA                 22.29      23.31        
 22 Sbaiti, Naeem             17 WSY-MA                 23.40      23.93        
 30 Chase, Tommy              17 WSY-MA                 24.55      24.43        
 40 Shelly, Nick V            15 WSY-MA                 25.33      25.08        
 46 Ziegler, Harrison M       17 WSY-MA                 24.85      25.62        
 49 Cunningham, Brian R       15 WSY-MA                 26.70      26.18        
 
Event 55  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          24.49  AAAA
          25.39  SR20
          25.69  AAA
          26.09  JO20
          26.79  AA
          27.99  A
          32.69  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  9 Linsey, Samantha C        13 WSY-MA                 27.38      26.46 AA     
 20 Tinsley, Brenna T         14 WSY-MA                 26.56      26.95 A      
 26 Skiles, Araceli G         14 WSY-MA                 26.88      27.35 A      
B - Division  
 15 Evans, Faith A            14 WSY-MA                 29.33      30.08 B      
 22 Fisher, Lauren G          14 WSY-MA                 30.68      31.37 B      
C - Division  
  8 Stout, Nevaeh L           13 WSY-MA                 42.79      39.75        
 
Event 56  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          22.49  AAAA
          22.69  SR20
          23.59  AAA
          24.49  JO20
          24.69  AA
          25.69  A
          29.99  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Chang, Jonathan H         13 WSY-MA                 24.88      23.77 JO20   
B - Division  
  7 Gaudion, James C          13 WSY-MA                 26.71      26.50 B      
 18 Gaudion, Peter N          13 WSY-MA                 27.74      27.89 B      
 25 Shoen, Ryan T             13 WSY-MA                 29.49      29.18 B      
C - Division  
 11 Badders, Owen J           13 WSY-MA                 36.48      36.12        
 
Event 57  Girls Senior 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:01.09  SR20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  9 Ciesielka, Julia B        17 WSY-MA               1:01.30    1:03.38        
              31.30     1:03.38 (32.08)                                        
 23 Chang, Lauren M           15 WSY-MA               1:09.56    1:08.38        
              34.10     1:08.38 (34.28)                                        
 25 Stier, Chae R             17 WSY-MA               1:08.34    1:08.73        
              33.98     1:08.73 (34.75)                                        
 27 McAninch, Katie E         17 WSY-MA               1:06.55    1:09.33        
              34.23     1:09.33 (35.10)                                        
 32 Marvel, Kate E            16 WSY-MA               1:08.94    1:11.04        
              33.92     1:11.04 (37.12)                                        
 45 Dehoff, Jena L            17 WSY-MA               1:12.23    1:16.78        
              37.68     1:16.78 (39.10)                                        
 50 Butterfield, Becky A      15 WSY-MA               1:24.20    1:31.89        
              44.99     1:31.89 (46.90)                                        
 
Event 58  Boys Senior 100 Yard Backstroke
===============================================================================
          55.99  SR20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  5 Farrow, Kyle T            17 WSY-MA                 52.17      55.78 SR20   
              27.42       55.78 (28.36)                                        
  7 Seman, Alex N             15 WSY-MA                 57.12      57.02        
              28.34       57.02 (28.68)                                        
  8 Skiles, Logan G           18 WSY-MA                 54.44      57.50        
              27.71       57.50 (29.79)                                        
  9 Guckavan, Gavin M         15 WSY-MA                 58.01      57.72        
              28.37       57.72 (29.35)                                        
 13 Smith, Logan W            15 WSY-MA                 57.69      59.25        
              28.87       59.25 (30.38)                                        
 15 Miller, Zach Q            17 WSY-MA               1:00.28      59.48        
              28.83       59.48 (30.65)                                        
 18 Chase, Tommy              17 WSY-MA               1:02.92    1:00.93        
              29.09     1:00.93 (31.84)                                        
 20 Lee, Ryan                 15 WSY-MA               1:03.06    1:01.45        
              30.04     1:01.45 (31.41)                                        
 21 Shelly, Nick V            15 WSY-MA                 57.35    1:01.96        
              29.88     1:01.96 (32.08)                                        
 31 Chenot, Nolan E           16 WSY-MA               1:03.82    1:05.74        
              31.40     1:05.74 (34.34)                                        
 33 Cunningham, Brian R       15 WSY-MA               1:06.41    1:06.02        
              32.02     1:06.02 (34.00)                                        
 38 Ziegler, Harrison M       17 WSY-MA               1:09.57    1:10.79        
              34.37     1:10.79 (36.42)                                        
 
Event 59  Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
          57.89  AAAA
        1:00.59  AAA
        1:01.09  SR20
        1:03.39  AA
        1:03.59  JO20
        1:06.19  A
        1:17.19  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
B - Division  
 25 Tinsley, Brenna T         14 WSY-MA               1:15.39    1:15.88 B      
              36.90     1:15.88 (38.98)                                        
 27 Evans, Faith A            14 WSY-MA               1:13.36    1:16.71 B      
              37.53     1:16.71 (39.18)                                        
C - Division  
  4 Fisher, Lauren G          14 WSY-MA               1:21.49    1:19.79        
 16 Stout, Nevaeh L           13 WSY-MA               2:00.86    1:55.97        
 
Event 60  Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
          54.09  AAAA
          55.99  SR20
          56.59  AAA
          59.19  AA
        1:00.39  JO20
        1:01.79  A
        1:12.09  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  4 Chang, Jonathan H         13 WSY-MA               1:00.69      59.88 JO20   
              29.30       59.88 (30.58)                                        
B - Division  
  7 Gaudion, James C          13 WSY-MA               1:06.56    1:06.99 B      
              32.21     1:06.99 (34.78)                                        
 14 Gaudion, Peter N          13 WSY-MA               1:07.92    1:10.75 B      
C - Division  
  5 Shoen, Ryan T             13 WSY-MA               1:16.44    1:12.34        
              35.45     1:12.34 (36.89)                                        
 16 Badders, Owen J           13 WSY-MA                    NT    1:47.26        
 
Event 61  Girls Senior 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:33.69  SR20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 31 Butterfield, Becky A      15 WSY-MA               3:14.14    3:16.82        
              46.47     1:37.66 (51.19)     2:26.94 (49.28)     3:16.82 (49.88)
 
Event 62  Boys Senior 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:21.09  SR20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Oren, David A             17 WSY-MA               2:07.29    2:11.24 SR20   
              30.19     1:03.23 (33.04)     1:37.58 (34.35)     2:11.24 (33.66)
  4 Lee, Ryan                 15 WSY-MA               2:17.76    2:17.49 SR20   
              30.92     1:05.67 (34.75)     1:41.58 (35.91)     2:17.49 (35.91)
  5 Distenfeld, Tyler J       17 WSY-MA                    NT    2:20.22 SR20   
              32.12     1:07.62 (35.50)     1:44.94 (37.32)     2:20.22 (35.28)
  7 Chase, Tommy              17 WSY-MA               2:19.79    2:21.67        
              31.77     1:07.65 (35.88)     1:44.60 (36.95)     2:21.67 (37.07)
  8 Guckavan, Gavin M         15 WSY-MA                    NT    2:23.56        
              31.96     1:08.30 (36.34)     1:46.09 (37.79)     2:23.56 (37.47)
 
Event 63  Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:23.99  AAAA
        2:30.89  AAA
        2:33.69  SR20
        2:37.69  AA
        2:39.69  JO20
        2:44.59  A
        3:11.99  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  4 Skiles, Araceli G         14 WSY-MA               2:35.09    2:37.02 AA     
              35.52     1:16.36 (40.84)     1:57.59 (41.23)     2:37.02 (39.43)
B - Division  
  7 Fisher, Lauren G          14 WSY-MA               3:00.04    2:56.59 B      
              38.52     1:23.30 (44.78)     2:10.67 (47.37)     2:56.59 (45.92)
 
Event 65  Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
        1:03.29  AAAA
        1:06.29  AAA
        1:08.49  JO20
        1:09.29  AA
        1:12.29  A
        1:24.39  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 22 Tinsley, Allison R        11 WSY-MA               1:22.58    1:15.91 B      
              35.96     1:15.91 (39.95)                                        
 37 Ludwick, Chloe M          11 WSY-MA               1:19.73    1:19.35 B      
              36.39     1:19.35 (42.96)                                        
 
Event 66  Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
        1:00.29  AAAA
        1:03.29  AAA
        1:06.19  AA
        1:08.69  JO20
        1:09.09  A
        1:20.89  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 21 Hearn, Mitch A            11 WSY-MA               1:18.55    1:17.70 B      
              34.89     1:17.70 (42.81)                                        
C - Division  
 23 Murray, Cohen F           11 WSY-MA               1:34.26    1:33.46        
              40.86     1:33.46 (52.60)                                        
 
Event 67  Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
        1:09.79  AAAA
        1:13.49  AAA
        1:17.09  AA
        1:19.49  JO20
        1:20.79  A
        1:42.59  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  2 Zheng, Jasmine            10 WSY-MA                    NT    1:37.61 B      
              45.75     1:37.61 (51.86)                                        
 
Event 68  Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
        1:09.09  AAAA
        1:13.89  AAA
        1:18.69  AA
        1:19.49  JO20
        1:23.49  A
        1:52.39  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
B - Division  
 14 Kertes, Jacob M           10 WSY-MA               1:37.90    1:38.27 B      
              44.68     1:38.27 (53.59)                                        
 
Event 69  Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:13.69  10&U AAAA
        2:20.99  10&U AAA
        2:28.29  10&U AA
        2:31.89  10&U JO20
        2:35.59  10&U A
        3:19.19  10&U B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
C - Division  
  7 Evans, Summer L            9 WSY-MA                    NT    3:06.90 B      
              42.83     1:32.32 (49.49)     2:21.68 (49.36)     3:06.90 (45.22)
 
Event 69  Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:00.89  11-12 AAAA
        2:06.69  11-12 AAA
        2:09.89  11-12 JO20
        2:12.39  11-12 AA
        2:18.19  11-12 A
        2:41.19  11-12 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  5 Keefer, Morgan E          12 WSY-MA               2:15.63    2:17.11 A      
              30.10     1:04.83 (34.73)     1:41.05 (36.22)     2:17.11 (36.06)
B - Division  
 16 Ludwick, Chloe M          11 WSY-MA               2:31.99    2:25.88 B      
              33.79     1:11.69 (37.90)     1:50.01 (38.32)     2:25.88 (35.87)
C - Division  
 13 Evans, Grace L            12 WSY-MA               2:44.26    2:46.52        
              36.99     1:20.71 (43.72)     2:05.54 (44.83)     2:46.52 (40.98)
 
Event 70  Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:10.69  10&U AAAA
        2:16.89  10&U AAA
        2:23.09  10&U AA
        2:29.39  10&U A
        2:32.39  10&U JO20
        3:06.69  10&U B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
B - Division  
  2 Laurore, Max H            10 WSY-MA               2:41.51    2:37.03 B      
              34.65     1:13.39 (38.74)   2:37.03 (1:23.64)                    
  6 Kertes, Jacob M           10 WSY-MA               2:58.66    3:01.05 B      
              39.28     1:25.24 (45.96)     2:13.68 (48.44)     3:01.05 (47.37)
 
Event 70  Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:56.79  11-12 AAAA
        2:02.39  11-12 AAA
        2:07.89  11-12 AA
        2:10.79  11-12 JO20
        2:13.49  11-12 A
        2:35.69  11-12 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 15 Hearn, Mitch A            11 WSY-MA               2:24.62    2:21.29 B      
              32.43     1:09.09 (36.66)     1:46.21 (37.12)     2:21.29 (35.08)
 16 Brettschneider, Jonathan  12 WSY-MA               2:24.38    2:21.70 B      
              31.80     1:07.13 (35.33)     1:44.64 (37.51)     2:21.70 (37.06)
C - Division  
  6 Koslowski, Drew J         11 WSY-MA               2:40.01    2:28.01 B      
              33.24     1:11.57 (38.33)     1:51.30 (39.73)     2:28.01 (36.71)
 
Event 71  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          30.59  AAAA
          32.49  AAA
          34.39  AA
          35.19  JO20
          36.19  A
          47.39  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
B - Division  
 24 Evans, Summer L            9 WSY-MA                 43.77      44.03 B      
C - Division  
  4 Zheng, Jasmine            10 WSY-MA                    NT      46.26 B      
 
Event 72  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          30.29  AAAA
          31.99  AAA
          33.69  AA
          35.19  JO20
          35.39  A
          45.69  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  6 Laurore, Max H            10 WSY-MA                 33.45      33.85 JO20   
 
Event 73  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          27.59  AAAA
          28.89  AAA
          29.89  JO20
          30.19  AA
          31.49  A
          36.69  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
B - Division  
 31 Ludwick, Chloe M          11 WSY-MA                 34.78      35.43 B      
C - Division  
 11 Tinsley, Allison R        11 WSY-MA                    NT      36.50 B      
 
Event 74  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          26.79  AAAA
          28.19  AAA
          29.69  AA
          29.99  JO20
          31.19  A
          37.09  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
B - Division  
  8 Koslowski, Drew J         11 WSY-MA                 32.79      32.56 B      
C - Division  
 17 Murray, Cohen F           11 WSY-MA                 45.89      44.63        
 
Event 75  Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:07.99  AAAA
        1:11.79  AAA
        1:15.59  AA
        1:19.29  A
        1:20.99  JO20
        1:41.99  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  4 Zheng, Jasmine            10 WSY-MA                    NT    1:33.82 B      
 
Event 76  Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:08.69  AAAA
        1:12.19  AAA
        1:15.69  AA
        1:19.19  A
        1:20.99  JO20
        1:40.19  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  4 Kertes, Jacob M           10 WSY-MA                    NT    1:35.42 B      
              45.45     1:35.42 (49.97)                                        
 
Event 77  Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:01.69  AAAA
        1:05.09  AAA
        1:07.39  JO20
        1:08.39  AA
        1:11.79  A
        1:25.19  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
B - Division  
  6 Keefer, Morgan E          12 WSY-MA               1:14.77    1:13.34 B      
              35.27     1:13.34 (38.07)                                        
 
Event 78  Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
          59.59  AAAA
        1:02.79  AAA
        1:06.09  AA
        1:08.29  JO20
        1:09.29  A
        1:22.19  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 12 Koslowski, Drew J         11 WSY-MA               1:19.16    1:16.61 B      
              36.93     1:16.61 (39.68)                                        
C - Division  
 10 Murray, Cohen F           11 WSY-MA               1:26.25    1:32.94        
              43.80     1:32.94 (49.14)                                        
 
Event 79  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          27.69  AAAA
          28.89  AAA
          30.19  AA
          31.39  A
          31.59  JO20
          38.89  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
B - Division  
 26 Evans, Summer L            9 WSY-MA                 34.38      35.71 B      
 
Event 80  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          27.39  AAAA
          28.59  AAA
          29.79  AA
          30.99  A
          31.29  JO20
          38.09  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  2 Laurore, Max H            10 WSY-MA                 31.22      31.21 JO20   
 17 Kertes, Jacob M           10 WSY-MA                 37.27      36.82 B      
 
Event 81  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          25.59  AAAA
          26.79  AAA
          27.29  JO20
          27.89  AA
          29.09  A
          33.79  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
 16 Keefer, Morgan E          12 WSY-MA                 28.66      28.83 A      
B - Division  
 14 Tinsley, Allison R        11 WSY-MA                 30.90      29.75 B      
 44 Ludwick, Chloe M          11 WSY-MA                 32.49      32.10 B      
 50 Evans, Grace L            12 WSY-MA                 32.89      33.35 B      
 
Event 82  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          24.49  AAAA
          25.59  AAA
          26.79  AA
          27.29  JO20
          27.89  A
          32.59  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 23 Brettschneider, Jonathan  12 WSY-MA                 29.91      29.63 B      
C - Division  
 15 Murray, Cohen F           11 WSY-MA                 37.23      37.32        
 
Event 83  Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:18.79  AAAA
        1:23.09  AAA
        1:27.49  AA
        1:31.39  JO20
        1:31.89  A
        1:58.09  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  2 Evans, Summer L            9 WSY-MA                    NT    1:51.46 B      
              51.88     1:51.46 (59.58)                                        
  4 Zheng, Jasmine            10 WSY-MA                    NT    2:00.17        
              57.07   2:00.17 (1:03.10)                                        
 
Event 85  Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:09.99  AAAA
        1:13.49  AAA
        1:16.99  AA
        1:17.39  JO20
        1:20.39  A
        1:34.39  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  3 Keefer, Morgan E          12 WSY-MA               1:17.41    1:16.67 AA     
              35.92     1:16.67 (40.75)                                        
C - Division  
  1 Tinsley, Allison R        11 WSY-MA                    NT    1:21.53 B      
              38.99     1:21.53 (42.54)                                        
 17 Evans, Grace L            12 WSY-MA               1:44.80    1:42.87        
              48.45     1:42.87 (54.42)