Licensed to WSY Swimming           HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 2/16/2020 06:58 PM
         WSY Presidents Day A/BB/C Meet  Cumberland Valley High School         
                     RESULTS/Heat Sheets at www.yswim.org                      
                                    Results                                    
 
Event 2  Boys 9 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  3 Oren, David A             17 WSY SWIMMING-MA      4:50.40    4:58.53        
              25.36       54.04 (28.68)     1:23.84 (29.80)     1:54.44 (30.60)
        2:25.18 (30.74)     2:56.28 (31.10)     3:27.36 (31.08)     3:58.47 (31.11)
        4:28.94 (30.47)     4:58.53 (29.59)                                        
 34 Hearn, Mitch A            11 WSY SWIMMING-MA      6:13.76    6:12.99        
              32.60     1:09.49 (36.89)     1:46.77 (37.28)     2:24.73 (37.96)
        3:02.92 (38.19)     3:41.33 (38.41)     4:20.25 (38.92)     4:58.85 (38.60)
        5:37.35 (38.50)     6:12.99 (35.64)                                        
 39 Koslowski, Drew J         12 WSY SWIMMING-MA           NT    6:29.90        
              33.66     1:13.24 (39.58)     1:52.98 (39.74)     2:33.09 (40.11)
        3:12.49 (39.40)     3:51.62 (39.13)     4:31.73 (40.11)     5:12.09 (40.36)
        5:52.83 (40.74)     6:29.90 (37.07)                                        
 
Event 5  Girls 13 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
        4:49.99  13&O SR20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 10 Evans, Faith A            14 WSY SWIMMING-MA      5:18.45    5:24.82        
              33.47     1:13.91 (40.44)     1:57.39 (43.48)     2:39.24 (41.85)
        3:26.41 (47.17)     4:12.33 (45.92)     4:48.88 (36.55)     5:24.82 (35.94)
 
Event 7  Girls Senior 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:13.09  SR20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  5 Ciesielka, Julia B        17 WSY SWIMMING-MA           NT    2:18.61        
              33.27     1:08.26 (34.99)     1:43.53 (35.27)     2:18.61 (35.08)
 12 Marvel, Kate E            16 WSY SWIMMING-MA      2:33.18    2:31.21        
              32.52     1:10.85 (38.33)     1:51.44 (40.59)     2:31.21 (39.77)
 
Event 8  Boys Senior 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:03.09  SR20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seman, Alex N             16 WSY SWIMMING-MA      1:58.66    2:00.40 SR20   
              28.74       59.24 (30.50)     1:29.99 (30.75)     2:00.40 (30.41)
  2 Guckavan, Gavin M         15 WSY SWIMMING-MA      2:03.58    2:01.47 SR20   
              28.42       58.38 (29.96)     1:29.71 (31.33)     2:01.47 (31.76)
 11 Cunningham, Brian R       15 WSY SWIMMING-MA      2:25.73    2:15.64        
              31.25     1:05.56 (34.31)     1:41.29 (35.73)     2:15.64 (34.35)
 
Event 9  Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:05.49  AAAA
        2:11.49  AAA
        2:13.09  SR20
        2:17.39  AA
        2:17.59  JO20
        2:23.39  A
        2:47.29  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
 10 Peiffer, Tyya J           14 WSY SWIMMING-MA      2:18.36    2:24.41 B      
              33.97     1:10.07 (36.10)     1:47.03 (36.96)     2:24.41 (37.38)
C - Division  
  1 Linsey, Samantha C        14 WSY SWIMMING-MA           NT    2:29.66 B      
                            1:13.77 ( )     1:52.35 (38.58)     2:29.66 (37.31)
 
Event 10  Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:57.79  AAAA
        2:03.09  SR20
        2:03.49  AAA
        2:09.09  AA
        2:11.99  JO20
        2:14.69  A
        2:37.09  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  2 Chang, Jonathan H         14 WSY SWIMMING-MA      2:11.26    2:05.71 AA     
              29.23     1:01.38 (32.15)     1:33.84 (32.46)     2:05.71 (31.87)
B - Division  
  2 Gaudion, James C          13 WSY SWIMMING-MA      2:28.47    2:18.42 B      
              31.61     1:05.75 (34.14)     1:42.66 (36.91)     2:18.42 (35.76)
 14 Gaudion, Peter N          13 WSY SWIMMING-MA      2:31.10    2:30.74 B      
              35.01     1:12.93 (37.92)     1:52.47 (39.54)     2:30.74 (38.27)
C - Division  
  3 Shoen, Ryan T             13 WSY SWIMMING-MA           NT    2:33.81 B      
            1:15.48   2:33.81 (1:18.33)                                        
 
Event 11  Girls Senior 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:09.99  SR20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  6 Jacobson, Ilana R         17 WSY SWIMMING-MA      1:13.19    1:15.08        
              35.01     1:15.08 (40.07)                                        
 
Event 12  Boys Senior 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:04.09  SR20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Oren, David A             17 WSY SWIMMING-MA        58.75      59.95 SR20   
              28.49       59.95 (31.46)                                        
  3 Majka, Scott R            17 WSY SWIMMING-MA      1:02.89    1:03.05 SR20   
              28.79     1:03.05 (34.26)                                        
 
Event 13  Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:06.49  AAAA
        1:09.69  AAA
        1:09.99  SR20
        1:12.89  AA
        1:13.09  JO20
        1:15.99  A
        1:28.69  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
B - Division  
  8 Linsey, Samantha C        14 WSY SWIMMING-MA      1:21.69    1:18.93 B      
              37.13     1:18.93 (41.80)                                        
 13 Evans, Faith A            14 WSY SWIMMING-MA      1:21.79    1:20.21 B      
              37.61     1:20.21 (42.60)                                        
 33 Peiffer, Tyya J           14 WSY SWIMMING-MA      1:27.85    1:26.62 B      
              41.32     1:26.62 (45.30)                                        
C - Division  
 13 Stout, Nevaeh L           13 WSY SWIMMING-MA           NT    1:50.76        
              52.09     1:50.76 (58.67)                                        
 
Event 14  Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:01.09  AAAA
        1:03.99  AAA
        1:04.09  SR20
        1:06.89  AA
        1:08.39  JO20
        1:09.79  A
        1:21.39  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 10 Badders, Owen J           13 WSY SWIMMING-MA      1:38.78    1:35.14        
              45.19     1:35.14 (49.95)                                        
 
Event 16  Boys Senior 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:07.09  SR20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  4 Chase, Tommy              18 WSY SWIMMING-MA      2:06.29    2:05.88 SR20   
              27.18       59.02 (31.84)     1:31.81 (32.79)     2:05.88 (34.07)
 
Event 19  Girls Senior 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          54.89  SR20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  7 Ciesielka, Julia B        17 WSY SWIMMING-MA        56.77      57.44        
              27.62       57.44 (29.82)                                        
  9 Peiffer, Tyya J           14 WSY SWIMMING-MA        58.66      58.09        
              28.03       58.09 (30.06)                                        
 14 Jacobson, Ilana R         17 WSY SWIMMING-MA      1:00.14    1:00.03        
              28.33     1:00.03 (31.70)                                        
 17 McAninch, Katie E         17 WSY SWIMMING-MA        57.35    1:00.71        
              29.24     1:00.71 (31.47)                                        
 
Event 20  Boys Senior 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          49.49  SR20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sbaiti, Naeem             17 WSY SWIMMING-MA        50.71      48.08 SR20   
              23.17       48.08 (24.91)                                        
  4 Majka, Scott R            17 WSY SWIMMING-MA        47.32      49.24 SR20   
              23.59       49.24 (25.65)                                        
 13 Chase, Tommy              18 WSY SWIMMING-MA        53.47      53.20        
              25.13       53.20 (28.07)                                        
 13 Oren, David A             17 WSY SWIMMING-MA        51.55      53.20        
              25.52       53.20 (27.68)                                        
 19 Cunningham, Brian R       15 WSY SWIMMING-MA        56.76      54.53        
              26.12       54.53 (28.41)                                        
 
Event 21  Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          53.09  AAAA
          54.89  SR20
          55.69  AAA
          56.39  JO20
          58.19  AA
        1:00.69  A
        1:10.79  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
 20 Linsey, Samantha C        14 WSY SWIMMING-MA        58.82      59.35 A      
              28.85       59.35 (30.50)                                        
B - Division  
 12 Evans, Faith A            14 WSY SWIMMING-MA      1:03.23    1:02.45 B      
              29.70     1:02.45 (32.75)                                        
C - Division  
  8 Stout, Nevaeh L           13 WSY SWIMMING-MA      1:27.78    1:29.27        
              40.15     1:29.27 (49.12)                                        
 
Event 22  Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          49.19  AAAA
          49.49  SR20
          51.59  AAA
          53.09  JO20
          53.89  AA
          56.29  A
        1:05.59  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Chang, Jonathan H         14 WSY SWIMMING-MA        51.40      50.60 AAA    
              24.67       50.60 (25.93)                                        
 11 Gaudion, James C          13 WSY SWIMMING-MA        55.30      55.91 A      
              26.67       55.91 (29.24)                                        
B - Division  
 15 Gaudion, Peter N          13 WSY SWIMMING-MA        59.68      59.94 B      
              28.68       59.94 (31.26)                                        
 22 Shoen, Ryan T             13 WSY SWIMMING-MA      1:04.97    1:02.23 B      
              29.68     1:02.23 (32.55)                                        
C - Division  
  8 Badders, Owen J           13 WSY SWIMMING-MA      1:20.60    1:21.60        
              38.91     1:21.60 (42.69)                                        
 
Event 23  Girls Senior 200 Yard IM
===============================================================================
        2:13.99  SR20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  6 McAninch, Katie E         17 WSY SWIMMING-MA      2:26.12    2:29.91        
              33.62     1:13.46 (39.84)     1:57.31 (43.85)     2:29.91 (32.60)
 
Event 24  Boys Senior 200 Yard IM
===============================================================================
        2:03.39  SR20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seman, Alex N             16 WSY SWIMMING-MA      2:01.98    2:01.68 SR20   
              26.38       56.97 (30.59)     1:33.79 (36.82)     2:01.68 (27.89)
  2 Guckavan, Gavin M         15 WSY SWIMMING-MA      2:01.63    2:01.71 SR20   
              26.37       56.27 (29.90)     1:31.50 (35.23)     2:01.71 (30.21)
  3 Oren, David A             17 WSY SWIMMING-MA      2:01.51    2:03.19 SR20   
              27.27     1:00.60 (33.33)     1:33.74 (33.14)     2:03.19 (29.45)
  6 Majka, Scott R            17 WSY SWIMMING-MA      2:02.57    2:06.14        
              25.99       59.89 (33.90)     1:37.30 (37.41)     2:06.14 (28.84)
 17 Cunningham, Brian R       15 WSY SWIMMING-MA      2:15.28    2:24.12        
              29.06     1:06.03 (36.97)     1:48.52 (42.49)     2:24.12 (35.60)
 
Event 25  Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
        2:08.59  AAAA
        2:13.99  SR20
        2:14.69  AAA
        2:18.59  JO20
        2:20.89  AA
        2:26.99  A
        2:51.49  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
B - Division  
  8 Peiffer, Tyya J           14 WSY SWIMMING-MA      2:28.18    2:30.12 B      
              31.54     1:10.84 (39.30)     1:57.19 (46.35)     2:30.12 (32.93)
  9 Evans, Faith A            14 WSY SWIMMING-MA      2:31.51    2:30.76 B      
              30.97     1:11.01 (40.04)     1:55.82 (44.81)     2:30.76 (34.94)
 13 Linsey, Samantha C        14 WSY SWIMMING-MA      2:31.24    2:32.22 B      
              31.98     1:11.18 (39.20)     1:56.27 (45.09)     2:32.22 (35.95)
 
Event 26  Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
        1:59.99  AAAA
        2:03.39  SR20
        2:05.69  AAA
        2:11.39  AA
        2:17.19  A
        2:18.09  JO20
        2:39.99  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Chang, Jonathan H         14 WSY SWIMMING-MA      2:04.84    2:03.58 AAA    
              26.85       58.22 (31.37)     1:36.00 (37.78)     2:03.58 (27.58)
B - Division  
  9 Gaudion, James C          13 WSY SWIMMING-MA      2:26.96    2:23.70 B      
              30.05     1:06.83 (36.78)     1:52.78 (45.95)     2:23.70 (30.92)
 18 Gaudion, Peter N          13 WSY SWIMMING-MA      2:30.26    2:34.51 B      
              35.00     1:13.29 (38.29)     2:00.39 (47.10)     2:34.51 (34.12)
 
Event 29  Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:01.29  AAAA
        1:04.69  AAA
        1:07.69  JO20
        1:08.09  AA
        1:11.49  A
        1:25.09  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chang, Katie N            12 WSY SWIMMING-MA      1:12.10    1:08.56 A      
              31.72     1:08.56 (36.84)                                        
 
Event 30  Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
          59.39  AAAA
        1:02.79  AAA
        1:06.19  AA
        1:08.79  JO20
        1:09.59  A
        1:23.29  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  5 Koslowski, Drew J         12 WSY SWIMMING-MA      1:15.35    1:11.80 B      
              32.91     1:11.80 (38.89)                                        
 
Event 31  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          31.59  AAAA
          33.29  AAA
          34.99  AA
          36.59  JO20
          36.69  A
          46.99  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Buhrman, Ava L             9 WSY SWIMMING-MA        36.52      34.69 AA     
B - Division  
 13 Evans, Summer L            9 WSY SWIMMING-MA        39.82      39.85 B      
 
Event 32  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          31.79  AAAA
          33.59  AAA
          35.29  AA
          36.59  JO20
          37.09  A
          47.69  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Keefer, Grant E           10 WSY SWIMMING-MA        37.94      36.78 A      
 19 Gaudion, Henry B           9 WSY SWIMMING-MA        42.79      43.26 B      
 25 Kertes, Jacob M           10 WSY SWIMMING-MA        41.08      44.80 B      
 
Event 33  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          28.79  AAAA
          30.09  AAA
          31.49  AA
          31.59  JO20
          32.89  A
          38.29  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 35 Ludwick, Chloe M          11 WSY SWIMMING-MA        36.16      35.77 B      
 37 Houkasse, Yassmin R       11 WSY SWIMMING-MA        35.77      35.99 B      
 49 Evans, Grace L            12 WSY SWIMMING-MA        38.04      39.48        
 
Event 34  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          27.99  AAAA
          29.39  AAA
          30.89  AA
          31.49  JO20
          32.29  A
          38.19  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 17 Koslowski, Drew J         12 WSY SWIMMING-MA        34.55      34.52 B      
 21 Hearn, Mitch A            11 WSY SWIMMING-MA        35.25      34.69 B      
C - Division  
 13 Burkley, Cole M           12 WSY SWIMMING-MA        40.89      39.07        
 
Event 35  Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:00.99  AAAA
        1:04.19  AAA
        1:07.29  AA
        1:09.99  JO20
        1:10.49  A
        1:29.59  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  3 Buhrman, Ava L             9 WSY SWIMMING-MA      1:09.54    1:09.36 JO20   
              32.92     1:09.36 (36.44)                                        
B - Division  
  5 Evans, Summer L            9 WSY SWIMMING-MA      1:14.57    1:11.98 B      
              34.94     1:11.98 (37.04)                                        
 
Event 36  Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:00.59  AAAA
        1:03.69  AAA
        1:06.69  AA
        1:09.69  A
        1:09.99  JO20
        1:27.79  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  3 Keefer, Grant E           10 WSY SWIMMING-MA      1:07.16    1:06.54 AA     
              31.81     1:06.54 (34.73)                                        
B - Division  
 18 Gaudion, Henry B           9 WSY SWIMMING-MA      1:19.43    1:17.25 B      
              37.13     1:17.25 (40.12)                                        
 30 Kertes, Jacob M           10 WSY SWIMMING-MA      1:20.77    1:30.35        
              42.72     1:30.35 (47.63)                                        
 
Event 37  Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          55.19  AAAA
          57.79  AAA
          59.99  JO20
        1:00.49  AA
        1:03.09  A
        1:13.59  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  7 Chang, Katie N            12 WSY SWIMMING-MA      1:00.68      59.87 JO20   
              28.38       59.87 (31.49)                                        
B - Division  
 16 Ludwick, Chloe M          11 WSY SWIMMING-MA      1:05.50    1:05.27 B      
              31.36     1:05.27 (33.91)                                        
 48 Evans, Grace L            12 WSY SWIMMING-MA      1:11.65    1:15.65        
              36.48     1:15.65 (39.17)                                        
 
Event 38  Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          53.29  AAAA
          55.79  AAA
          58.29  AA
          59.99  JO20
        1:00.89  A
        1:10.99  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 10 Hearn, Mitch A            11 WSY SWIMMING-MA      1:02.68    1:03.17 B      
              30.89     1:03.17 (32.28)                                        
 32 Koslowski, Drew J         12 WSY SWIMMING-MA      1:05.95    1:07.01 B      
              31.52     1:07.01 (35.49)                                        
 
Event 39  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          35.99  AAAA
          37.99  AAA
          39.89  AA
          41.79  A
          42.59  JO20
          53.29  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 24 Evans, Summer L            9 WSY SWIMMING-MA        46.78      49.79 B      
 
Event 40  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          35.49  AAAA
          37.29  AAA
          39.19  AA
          40.99  A
          42.79  JO20
          52.09  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  2 Keefer, Grant E           10 WSY SWIMMING-MA        40.80      39.01 AA     
B - Division  
 14 Gaudion, Henry B           9 WSY SWIMMING-MA        47.49      47.02 B      
C - Division  
  6 Kertes, Jacob M           10 WSY SWIMMING-MA        53.70      54.37        
 
Event 41  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          32.29  AAAA
          33.89  AAA
          35.39  AA
          35.49  JO20
          36.89  A
          43.09  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
B - Division  
 31 Ludwick, Chloe M          11 WSY SWIMMING-MA        42.10      43.23        
C - Division  
 11 Houkasse, Yassmin R       11 WSY SWIMMING-MA        46.59      43.83        
 30 Evans, Grace L            12 WSY SWIMMING-MA        47.61      49.14        
 
Event 42  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          31.09  AAAA
          32.79  AAA
          34.49  AA
          35.99  JO20
          36.19  A
          42.89  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 11 Hearn, Mitch A            11 WSY SWIMMING-MA        43.91      43.48        
 -- Burkley, Cole M           12 WSY SWIMMING-MA        51.34         DQ        
      Butterfly kick
 
Event 43  Girls 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
        2:29.79  10&U AAAA
        2:37.39  10&U AAA
        2:45.09  10&U AA
        2:52.69  10&U A
        2:53.99  10&U JO20
        3:38.49  10&U B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  2 Buhrman, Ava L             9 WSY SWIMMING-MA      2:52.69    3:00.06 B      
              38.24     1:20.67 (42.43)   2:21.21 (1:00.54)     3:00.06 (38.85)
 
Event 43  Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
        2:15.59  11-12 AAAA
        2:21.99  11-12 AAA
        2:28.09  11-12 JO20
        2:28.49  11-12 AA
        2:34.89  11-12 A
        3:00.69  11-12 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  4 Chang, Katie N            12 WSY SWIMMING-MA      2:29.79    2:27.29 JO20   
              31.72     1:09.57 (37.85)     1:53.76 (44.19)     2:27.29 (33.53)
C - Division  
  7 Houkasse, Yassmin R       11 WSY SWIMMING-MA           NT    2:59.47 B      
              39.77     1:24.56 (44.79)     2:19.03 (54.47)     2:59.47 (40.44)
 
Event 44  Boys 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
        2:28.69  10&U AAAA
        2:36.19  10&U AAA
        2:43.59  10&U AA
        2:50.99  10&U A
        2:54.99  10&U JO20
        3:35.49  10&U B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Keefer, Grant E           10 WSY SWIMMING-MA      2:49.58    2:47.18 A      
              37.39     1:19.14 (41.75)     2:10.97 (51.83)     2:47.18 (36.21)
 
Event 44  Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
        2:10.89  11-12 AAAA
        2:17.49  11-12 AAA
        2:24.19  11-12 AA
        2:28.59  11-12 JO20
        2:30.89  11-12 A
        2:57.59  11-12 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
B - Division  
 16 Hearn, Mitch A            11 WSY SWIMMING-MA      2:42.02    2:44.05 B      
              37.92     1:18.00 (40.08)     2:09.50 (51.50)     2:44.05 (34.55)
C - Division  
  6 Koslowski, Drew J         12 WSY SWIMMING-MA      2:58.91    2:49.48 B      
              33.91     1:15.16 (41.25)     2:12.03 (56.87)     2:49.48 (37.45)
 
Event 45  Girls Senior 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:58.99  SR20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 14 Jacobson, Ilana R         17 WSY SWIMMING-MA      2:14.35    2:12.16        
              30.22     1:04.02 (33.80)     1:38.53 (34.51)     2:12.16 (33.63)
 15 Ciesielka, Julia B        17 WSY SWIMMING-MA      2:10.91    2:14.84        
              31.00     1:04.99 (33.99)     1:40.17 (35.18)     2:14.84 (34.67)
 
Event 46  Boys Senior 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:48.99  SR20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seman, Alex N             16 WSY SWIMMING-MA      1:47.18    1:47.91 SR20   
              25.13       52.66 (27.53)     1:20.36 (27.70)     1:47.91 (27.55)
  3 Majka, Scott R            17 WSY SWIMMING-MA      1:48.10    1:48.90 SR20   
              24.96       52.69 (27.73)     1:20.58 (27.89)     1:48.90 (28.32)
  4 Oren, David A             17 WSY SWIMMING-MA      1:51.34    1:50.82        
              25.64       53.82 (28.18)     1:22.47 (28.65)     1:50.82 (28.35)
  5 Guckavan, Gavin M         15 WSY SWIMMING-MA      1:56.20    1:51.80        
              25.22       52.78 (27.56)     1:22.20 (29.42)     1:51.80 (29.60)
  6 Chase, Tommy              18 WSY SWIMMING-MA      1:58.86    1:55.25        
              26.22       55.07 (28.85)     1:25.10 (30.03)     1:55.25 (30.15)
  7 Ziegler, Harrison M       17 WSY SWIMMING-MA      1:53.47    1:55.46        
              26.25       55.52 (29.27)     1:26.11 (30.59)     1:55.46 (29.35)
 12 Cunningham, Brian R       15 WSY SWIMMING-MA      2:11.08    2:03.63        
              27.69       59.28 (31.59)     1:31.72 (32.44)     2:03.63 (31.91)
 
Event 47  Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:54.89  AAAA
        1:58.99  SR20
        2:00.39  AAA
        2:02.49  JO20
        2:05.79  AA
        2:11.29  A
        2:33.19  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  7 Peiffer, Tyya J           14 WSY SWIMMING-MA      2:09.20    2:05.33 AA     
              30.05     1:02.17 (32.12)     1:34.79 (32.62)     2:05.33 (30.54)
 16 Skiles, Araceli G         14 WSY SWIMMING-MA      2:10.69    2:09.68 A      
              29.47     1:03.37 (33.90)     1:37.72 (34.35)     2:09.68 (31.96)
B - Division  
 13 Evans, Faith A            14 WSY SWIMMING-MA      2:17.72    2:17.36 B      
              31.06     1:06.30 (35.24)     1:43.23 (36.93)     2:17.36 (34.13)
C - Division  
  4 Fisher, Lauren G          14 WSY SWIMMING-MA      2:58.88    2:38.82        
              34.81     1:16.20 (41.39)     1:59.22 (43.02)     2:38.82 (39.60)
 
Event 48  Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:47.29  AAAA
        1:48.99  SR20
        1:52.39  AAA
        1:56.29  JO20
        1:57.49  AA
        2:02.59  A
        2:22.99  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  2 Chang, Jonathan H         14 WSY SWIMMING-MA      1:52.31    1:51.47 AAA    
              26.15       54.82 (28.67)     1:24.00 (29.18)     1:51.47 (27.47)
B - Division  
 -- Gaudion, Peter N          13 WSY SWIMMING-MA      2:11.43         DQ        
              30.09     1:03.50 (33.41)     1:37.93 (34.43)          DQ (33.51)
 
Event 49  Girls Senior 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:00.09  SR20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 15 Jacobson, Ilana R         17 WSY SWIMMING-MA      1:14.75    1:12.08        
              33.77     1:12.08 (38.31)                                        
 
Event 50  Boys Senior 100 Yard Butterfly
===============================================================================
          55.09  SR20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  2 Majka, Scott R            17 WSY SWIMMING-MA        54.68      54.36 SR20   
              25.46       54.36 (28.90)                                        
  5 Chenot, Nolan E           16 WSY SWIMMING-MA        55.03      57.20        
              26.68       57.20 (30.52)                                        
  6 Guckavan, Gavin M         15 WSY SWIMMING-MA        57.13      57.30        
              26.94       57.30 (30.36)                                        
  7 Oren, David A             17 WSY SWIMMING-MA        58.52      57.66        
              27.70       57.66 (29.96)                                        
 10 Chase, Tommy              18 WSY SWIMMING-MA        57.68      58.76        
              26.81       58.76 (31.95)                                        
 13 Cunningham, Brian R       15 WSY SWIMMING-MA        59.70    1:01.22        
              28.50     1:01.22 (32.72)                                        
 
Event 51  Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
          57.69  AAAA
        1:00.09  SR20
        1:00.49  AAA
        1:03.19  AA
        1:03.69  JO20
        1:05.99  A
        1:16.89  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  5 Peiffer, Tyya J           14 WSY SWIMMING-MA      1:02.06    1:03.54 JO20   
              30.30     1:03.54 (33.24)                                        
  9 Evans, Faith A            14 WSY SWIMMING-MA      1:05.81    1:09.11 B      
              31.32     1:09.11 (37.79)                                        
B - Division  
  6 Linsey, Samantha C        14 WSY SWIMMING-MA      1:09.41    1:06.86 B      
              30.52     1:06.86 (36.34)                                        
 18 Skiles, Araceli G         14 WSY SWIMMING-MA      1:11.44    1:11.29 B      
              33.33     1:11.29 (37.96)                                        
 
Event 52  Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
          53.59  AAAA
          55.09  SR20
          56.09  AAA
          58.69  AA
          59.59  JO20
        1:01.29  A
        1:11.49  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  2 Chang, Jonathan H         14 WSY SWIMMING-MA        56.03      57.03 AA     
              26.91       57.03 (30.12)                                        
B - Division  
  5 Gaudion, James C          13 WSY SWIMMING-MA      1:06.09    1:03.78 B      
              29.11     1:03.78 (34.67)                                        
C - Division  
  8 Shoen, Ryan T             13 WSY SWIMMING-MA      1:17.49    1:17.77        
              34.18     1:17.77 (43.59)                                        
 
Event 53  Girls Senior 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          25.39  SR20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  8 McAninch, Katie E         17 WSY SWIMMING-MA        26.01      26.54        
 18 Freedman, Rebecca J       15 WSY SWIMMING-MA        25.75      27.58        
 
Event 54  Boys Senior 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          22.69  SR20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  2 Chenot, Nolan E           16 WSY SWIMMING-MA        22.30      22.65 SR20   
 17 Ziegler, Harrison M       17 WSY SWIMMING-MA        24.85      25.14        
 19 Cunningham, Brian R       15 WSY SWIMMING-MA        26.18      25.34        
 
Event 55  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          24.49  AAAA
          25.39  SR20
          25.69  AAA
          26.09  JO20
          26.79  AA
          27.99  A
          32.69  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
 17 Skiles, Araceli G         14 WSY SWIMMING-MA        27.25      26.97 A      
 18 Linsey, Samantha C        14 WSY SWIMMING-MA        26.46      27.06 A      
 -- Peiffer, Tyya J           14 WSY SWIMMING-MA        27.16         DQ        
      False start
B - Division  
 17 Evans, Faith A            14 WSY SWIMMING-MA        29.09      29.19 B      
 43 Fisher, Lauren G          14 WSY SWIMMING-MA        30.68      31.23 B      
 
Event 56  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          22.49  AAAA
          22.69  SR20
          23.59  AAA
          24.49  JO20
          24.69  AA
          25.69  A
          29.99  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Chang, Jonathan H         14 WSY SWIMMING-MA        23.77      23.52 AAA    
 10 Gaudion, James C          13 WSY SWIMMING-MA        25.28      25.21 A      
B - Division  
 19 Gaudion, Peter N          13 WSY SWIMMING-MA        27.68      27.82 B      
 25 Shoen, Ryan T             13 WSY SWIMMING-MA        29.18      28.73 B      
C - Division  
  8 Badders, Owen J           13 WSY SWIMMING-MA        35.27      33.52        
 
Event 57  Girls Senior 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:01.09  SR20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  5 Ciesielka, Julia B        17 WSY SWIMMING-MA      1:00.34    1:03.44        
              30.95     1:03.44 (32.49)                                        
 10 McAninch, Katie E         17 WSY SWIMMING-MA      1:06.55    1:07.72        
              33.47     1:07.72 (34.25)                                        
 11 Jacobson, Ilana R         17 WSY SWIMMING-MA      1:07.55    1:07.99        
              32.59     1:07.99 (35.40)                                        
 16 Freedman, Rebecca J       15 WSY SWIMMING-MA      1:05.13    1:10.15        
              34.60     1:10.15 (35.55)                                        
 
Event 58  Boys Senior 100 Yard Backstroke
===============================================================================
          55.99  SR20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  2 Seman, Alex N             16 WSY SWIMMING-MA        55.42      56.49        
              27.75       56.49 (28.74)                                        
  9 Chase, Tommy              18 WSY SWIMMING-MA      1:00.93    1:00.91        
              29.36     1:00.91 (31.55)                                        
 12 Cunningham, Brian R       15 WSY SWIMMING-MA      1:06.02    1:02.73        
              30.52     1:02.73 (32.21)                                        
 18 Ziegler, Harrison M       17 WSY SWIMMING-MA      1:09.57    1:07.75        
              33.26     1:07.75 (34.49)                                        
 
Event 59  Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
          57.89  AAAA
        1:00.59  AAA
        1:01.09  SR20
        1:03.39  AA
        1:03.59  JO20
        1:06.19  A
        1:17.19  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
 10 Peiffer, Tyya J           14 WSY SWIMMING-MA      1:04.47    1:05.24 A      
              33.23     1:05.24 (32.01)                                        
B - Division  
 12 Linsey, Samantha C        14 WSY SWIMMING-MA      1:12.94    1:11.59 B      
              34.85     1:11.59 (36.74)                                        
 24 Evans, Faith A            14 WSY SWIMMING-MA      1:12.06    1:14.12 B      
              36.01     1:14.12 (38.11)                                        
C - Division  
 14 Fisher, Lauren G          14 WSY SWIMMING-MA      1:19.79    1:20.08        
              39.49     1:20.08 (40.59)                                        
 
Event 60  Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
          54.09  AAAA
          55.99  SR20
          56.59  AAA
          59.19  AA
        1:00.39  JO20
        1:01.79  A
        1:12.09  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  2 Chang, Jonathan H         14 WSY SWIMMING-MA        59.88      58.42 AA     
              28.76       58.42 (29.66)                                        
B - Division  
  5 Gaudion, James C          13 WSY SWIMMING-MA      1:04.98    1:03.90 B      
              31.06     1:03.90 (32.84)                                        
 20 Gaudion, Peter N          13 WSY SWIMMING-MA      1:07.90    1:08.68 B      
              33.64     1:08.68 (35.04)                                        
C - Division  
  6 Shoen, Ryan T             13 WSY SWIMMING-MA      1:12.34    1:14.51        
              36.63     1:14.51 (37.88)                                        
 15 Badders, Owen J           13 WSY SWIMMING-MA      1:44.25    1:43.49        
              50.26     1:43.49 (53.23)                                        
 
Event 62  Boys Senior 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:21.09  SR20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Oren, David A             17 WSY SWIMMING-MA      2:06.64    2:09.90 SR20   
              30.08     1:02.69 (32.61)     1:36.26 (33.57)     2:09.90 (33.64)
  4 Lee, Ryan                 15 WSY SWIMMING-MA      2:17.49    2:23.84        
              31.54     1:07.94 (36.40)     1:45.75 (37.81)     2:23.84 (38.09)
  5 Seman, Alex N             16 WSY SWIMMING-MA      2:29.58    2:24.74        
              32.05     1:08.60 (36.55)     1:46.96 (38.36)     2:24.74 (37.78)
 
Event 63  Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:23.99  AAAA
        2:30.89  AAA
        2:33.69  SR20
        2:37.69  AA
        2:39.69  JO20
        2:44.59  A
        3:11.99  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  8 Skiles, Araceli G         14 WSY SWIMMING-MA      2:35.09    2:42.49 A      
              35.43     1:17.81 (42.38)     1:59.97 (42.16)     2:42.49 (42.52)
B - Division  
 14 Fisher, Lauren G          14 WSY SWIMMING-MA      2:56.59    2:58.66 B      
              40.19     1:25.01 (44.82)     2:13.44 (48.43)     2:58.66 (45.22)
 
Event 65  Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
        1:03.29  AAAA
        1:06.29  AAA
        1:08.49  JO20
        1:09.29  AA
        1:12.29  A
        1:24.39  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  3 Chang, Katie N            12 WSY SWIMMING-MA      1:11.53    1:07.89 JO20   
              31.31     1:07.89 (36.58)                                        
 
Event 66  Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
        1:00.29  AAAA
        1:03.29  AAA
        1:06.19  AA
        1:08.69  JO20
        1:09.09  A
        1:20.89  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
B - Division  
 26 Hearn, Mitch A            11 WSY SWIMMING-MA      1:16.40    1:15.95 B      
              35.04     1:15.95 (40.91)                                        
C - Division  
  5 Koslowski, Drew J         12 WSY SWIMMING-MA      1:24.03    1:19.23 B      
              33.50     1:19.23 (45.73)                                        
 -- Murray, Cohen F           11 WSY SWIMMING-MA      1:30.82         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
              42.10          DQ (49.05)                                        
 
Event 67  Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
        1:09.79  AAAA
        1:13.49  AAA
        1:17.09  AA
        1:19.49  JO20
        1:20.79  A
        1:42.59  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
B - Division  
 16 Evans, Summer L            9 WSY SWIMMING-MA      1:27.52    1:29.13 B      
 
Event 68  Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
        1:09.09  AAAA
        1:13.89  AAA
        1:18.69  AA
        1:19.49  JO20
        1:23.49  A
        1:52.39  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  3 Keefer, Grant E           10 WSY SWIMMING-MA      1:18.81    1:16.32 AA     
              35.52     1:16.32 (40.80)                                        
B - Division  
  9 Gaudion, Henry B           9 WSY SWIMMING-MA      1:32.91    1:28.17 B      
              43.19     1:28.17 (44.98)                                        
 16 Kertes, Jacob M           10 WSY SWIMMING-MA      1:37.17    1:35.01 B      
              44.39     1:35.01 (50.62)                                        
 
Event 69  Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:13.69  10&U AAAA
        2:20.99  10&U AAA
        2:28.29  10&U AA
        2:31.89  10&U JO20
        2:35.59  10&U A
        3:19.19  10&U B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  4 Evans, Summer L            9 WSY SWIMMING-MA      3:06.90    2:45.83 B      
              38.30     1:22.36 (44.06)     2:06.21 (43.85)     2:45.83 (39.62)
 
Event 69  Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:00.89  11-12 AAAA
        2:06.69  11-12 AAA
        2:09.89  11-12 JO20
        2:12.39  11-12 AA
        2:18.19  11-12 A
        2:41.19  11-12 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
C - Division  
  2 Houkasse, Yassmin R       11 WSY SWIMMING-MA      2:47.40    2:34.94 B      
              34.21     1:13.94 (39.73)     1:55.62 (41.68)     2:34.94 (39.32)
 
Event 70  Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:10.69  10&U AAAA
        2:16.89  10&U AAA
        2:23.09  10&U AA
        2:29.39  10&U A
        2:32.39  10&U JO20
        3:06.69  10&U B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
B - Division  
  4 Kertes, Jacob M           10 WSY SWIMMING-MA      2:58.66    3:02.91 B      
              40.22     1:26.49 (46.27)     2:15.12 (48.63)     3:02.91 (47.79)
 
Event 70  Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:56.79  11-12 AAAA
        2:02.39  11-12 AAA
        2:07.89  11-12 AA
        2:10.79  11-12 JO20
        2:13.49  11-12 A
        2:35.69  11-12 B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 12 Hearn, Mitch A            11 WSY SWIMMING-MA      2:20.92    2:21.60 B      
              32.53     1:09.63 (37.10)     1:46.60 (36.97)     2:21.60 (35.00)
 
Event 72  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          30.29  AAAA
          31.99  AAA
          33.69  AA
          35.19  JO20
          35.39  A
          45.69  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  2 Keefer, Grant E           10 WSY SWIMMING-MA        36.70      36.03 B      
 
Event 73  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          27.59  AAAA
          28.89  AAA
          29.89  JO20
          30.19  AA
          31.49  A
          36.69  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
 13 Chang, Katie N            12 WSY SWIMMING-MA        30.83      30.48 A      
B - Division  
 15 Ludwick, Chloe M          11 WSY SWIMMING-MA        34.36      34.08 B      
C - Division  
 20 Evans, Grace L            12 WSY SWIMMING-MA        43.62      40.37        
 
Event 74  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          26.79  AAAA
          28.19  AAA
          29.69  AA
          29.99  JO20
          31.19  A
          37.09  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
B - Division  
  9 Koslowski, Drew J         12 WSY SWIMMING-MA        32.16      31.71 B      
 25 Hearn, Mitch A            11 WSY SWIMMING-MA        35.12      34.20 B      
C - Division  
  9 Murray, Cohen F           11 WSY SWIMMING-MA        41.58      42.35        
 
Event 76  Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:08.69  AAAA
        1:12.19  AAA
        1:15.69  AA
        1:19.19  A
        1:20.99  JO20
        1:40.19  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
B - Division  
  2 Keefer, Grant E           10 WSY SWIMMING-MA      1:21.90    1:19.14 A      
              38.58     1:19.14 (40.56)                                        
 11 Kertes, Jacob M           10 WSY SWIMMING-MA      1:33.53    1:34.67 B      
C - Division  
  2 Gaudion, Henry B           9 WSY SWIMMING-MA           NT    1:28.84 B      
              44.00     1:28.84 (44.84)                                        
 
Event 77  Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:01.69  AAAA
        1:05.09  AAA
        1:07.39  JO20
        1:08.39  AA
        1:11.79  A
        1:25.19  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  3 Chang, Katie N            12 WSY SWIMMING-MA      1:09.71    1:07.33 JO20   
              32.51     1:07.33 (34.82)                                        
B - Division  
 30 Evans, Grace L            12 WSY SWIMMING-MA      1:24.43    1:26.41        
              41.57     1:26.41 (44.84)                                        
C - Division  
  2 Ludwick, Chloe M          11 WSY SWIMMING-MA      1:34.53    1:19.22 B      
              39.40     1:19.22 (39.82)                                        
 
Event 78  Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
          59.59  AAAA
        1:02.79  AAA
        1:06.09  AA
        1:08.29  JO20
        1:09.29  A
        1:22.19  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
B - Division  
 15 Koslowski, Drew J         12 WSY SWIMMING-MA      1:13.89    1:14.78 B      
              36.11     1:14.78 (38.67)                                        
C - Division  
  6 Murray, Cohen F           11 WSY SWIMMING-MA      1:26.25    1:25.25        
              40.79     1:25.25 (44.46)                                        
 
Event 79  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          27.69  AAAA
          28.89  AAA
          30.19  AA
          31.39  A
          31.59  JO20
          38.89  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
B - Division  
  3 Evans, Summer L            9 WSY SWIMMING-MA        33.03      31.77 B      
 
Event 80  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          27.39  AAAA
          28.59  AAA
          29.79  AA
          30.99  A
          31.29  JO20
          38.09  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 21 Gaudion, Henry B           9 WSY SWIMMING-MA        35.15      34.97 B      
 30 Kertes, Jacob M           10 WSY SWIMMING-MA        36.73      38.37        
 
Event 81  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          25.59  AAAA
          26.79  AAA
          27.29  JO20
          27.89  AA
          29.09  A
          33.79  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 20 Ludwick, Chloe M          11 WSY SWIMMING-MA        30.39      30.56 B      
 27 Houkasse, Yassmin R       11 WSY SWIMMING-MA        31.47      31.41 B      
 50 Evans, Grace L            12 WSY SWIMMING-MA        32.89      33.20 B      
 
Event 82  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          24.49  AAAA
          25.59  AAA
          26.79  AA
          27.29  JO20
          27.89  A
          32.59  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 17 Hearn, Mitch A            11 WSY SWIMMING-MA        28.51      29.08 B      
 24 Koslowski, Drew J         12 WSY SWIMMING-MA        29.75      29.66 B      
C - Division  
 12 Murray, Cohen F           11 WSY SWIMMING-MA        35.41      35.46        
 
Event 83  Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:18.79  AAAA
        1:23.09  AAA
        1:27.49  AA
        1:31.39  JO20
        1:31.89  A
        1:58.09  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
B - Division  
 20 Evans, Summer L            9 WSY SWIMMING-MA      1:51.46    1:49.84 B      
              53.53     1:49.84 (56.31)                                        
 
Event 84  Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:18.39  AAAA
        1:22.39  AAA
        1:26.29  AA
        1:30.19  A
        1:32.29  JO20
        1:53.59  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Keefer, Grant E           10 WSY SWIMMING-MA      1:29.74    1:24.33 AA     
              40.08     1:24.33 (44.25)                                        
C - Division  
  2 Gaudion, Henry B           9 WSY SWIMMING-MA           NT    1:43.88 B      
              49.55     1:43.88 (54.33)                                        
 
Event 85  Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:09.99  AAAA
        1:13.49  AAA
        1:16.99  AA
        1:17.39  JO20
        1:20.39  A
        1:34.39  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  4 Chang, Katie N            12 WSY SWIMMING-MA      1:16.61    1:16.26 AA     
              35.45     1:16.26 (40.81)                                        
C - Division  
 10 Houkasse, Yassmin R       11 WSY SWIMMING-MA      1:40.07    1:38.48        
              46.04     1:38.48 (52.44)