Licensed to WSY Swimming           HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 2/25/2019 08:19 AM
           2019 YSCAP League Championships - 2/23/2019 to 2/24/2019            
                         MA Approved Meet: MA 1933 AP                          
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
        Meet: M 1:55.40   2/24/2018 York YMCA Swimming, York                   
                         L Laux, A Gemma, S Ulmer, P Staretz               
                1:50.99  NATS
                2:21.00  DIST
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  3 WSY Swimming-MA  'A'                              2:03.92    2:02.00 DIST   
     1) Burton, Apple 14                2) Ludwick, Sadie 13              
     3) Peiffer, Tyya 13                4) Tinsley, Brenna 13             
  7 WSY Swimming-MA  'B'                              2:10.05    2:12.28 DIST   
     1) Smith, Brie 13                  2) Fisher, Lauren 13              
     3) Evans, Faith 13                 4) Miskin, Hannah 13              
              35.01     1:13.33 (38.32)     1:43.51 (30.18)     2:12.28 (28.77)
 
Event 2  Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
        Meet: M 1:50.22   2/24/2018 Hanover YMCA Stingrays, HAY                
                         R West, A Flores, D Gordon, T Smith               
                1:39.99  NATS
                2:20.00  DIST
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  3 WSY Swimming-MA  'A'                              2:03.09    1:56.33 DIST   
     1) Shelly, Nick 14                 2) Chang, Jonathan 13             
     3) Geray, Brandon 14               4) Guckavan, Gavin 14             
 -- WSY Swimming-MA  'B'                              2:15.19         DQ        
      False start - Misc
     1) Cunningham, Brian 14            2) Maggio, Breydon 13             
     3) Engle, Pete 14                  4) Houston, Caleb 13              
 
Event 3  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
        Meet: M 1:58.64   2/24/2018 Chambersburg Chargers, CC                  
                         J Strine, K Powell, M Wicks, L Rydbom             
                2:26.00  DIST
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  7 WSY Swimming-MA  'A'                              2:14.90    2:14.60 DIST   
     1) Keefer, Morgan 11               2) Maggio, Rylee 11               
     3) Chang, Katie 11                 4) Linsey, Samantha 12            
 14 WSY Swimming-MA  'B'                              2:41.11    2:39.41        
     1) Hambright, Evelyn 11            2) Savo, Greta 12                 
     3) Minnich, Larkin 11              4) Evans, Grace 11                
              45.49     1:25.29 (39.80)     2:06.65 (41.36)     2:39.41 (32.76)
 
Event 4  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
        Meet: M 1:59.64   2/24/2018 Chambersburg Chargers, CC                  
                         D Estep, B Estep, R Pong, B Jackson               
                2:32.00  DIST
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  7 WSY Swimming-MA  'A'                              2:19.28    2:25.21 DIST   
     1) Gaudion, James 12               2) Douglass, Brody 11             
     3) Gaudion, Peter 12               4) Brettschneider, Jonathan 11    
 
Event 5  Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
        Meet: M 2:03.88   2/24/2018 York YMCA Swimming, York                   
                         C Moore, I Phifer, K Hinson, T Folcomer           
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  5 WSY Swimming-MA  'A'                              2:41.21    2:47.80        
     1) Adams, Charleigh 9              2) Tinsley, Allison 10            
     3) Ludwick, Chloe 10               4) Anderson, Peyton 9             
 
Event 6  Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
        Meet: M 2:17.32   2/27/2016 York YMCA Swimming, YY                     
                         J Rees, A Grega, N Welker, C Henry                
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  4 WSY Swimming-MA  'A'                              2:29.72    2:33.84        
     1) Murray, Cohen 10                2) Keefer, Grant 9                
     3) Koslowski, Drew 10              4) Hearn, Mitch 10                
 
Event 7  Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        Meet: M 2:04.39   2/28/2015 Marget Shelly, CC   -MA                    
                2:07.49  NATS
                2:17.59  JO
                2:34.70  DIST
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  2 Burton, Apple             14 WSY-MA               2:17.10    2:16.53 JO     
              32.31     1:07.15 (34.84)     1:42.79 (35.64)     2:16.53 (33.74)
  5 Peiffer, Tyya             13 WSY-MA               2:21.81    2:19.79 DIST   
              34.53     1:10.19 (35.66)     1:45.66 (35.47)     2:19.79 (34.13)
 
Event 7  Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        Meet: M 2:04.39   2/28/2015 Marget Shelly, CC   -MA                    
                2:07.49  NATS
                2:17.59  JO
                2:34.70  DIST
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  2 Burton, Apple             14 WSY-MA               2:12.26    2:17.10 JO     
              32.27     1:06.64 (34.37)     1:42.34 (35.70)     2:17.10 (34.76)
  5 Peiffer, Tyya             13 WSY-MA               2:18.36    2:21.81 DIST   
              36.05     1:12.94 (36.89)     1:48.55 (35.61)     2:21.81 (33.26)
 22 Maggio, Brea              13 WSY-MA               2:40.07    2:48.16        
 
Event 8  Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        Meet: M 2:01.83   2/25/2017 CJ Pong, CC   -MA                          
                1:56.59  NATS
                2:11.99  JO
                2:29.00  DIST
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Shelly, Nick              14 WSY-MA               2:13.02    2:09.80 JO     
  8 Geray, Brandon            14 WSY-MA               2:20.79    2:19.40 DIST   
              33.07     1:08.68 (35.61)     1:44.81 (36.13)     2:19.40 (34.59)
 
Event 8  Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        Meet: M 2:01.83   2/25/2017 CJ Pong, CC   -MA                          
                1:56.59  NATS
                2:11.99  JO
                2:29.00  DIST
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  4 Shelly, Nick              14 WSY-MA               2:11.84    2:13.02 DIST   
              31.08     1:04.73 (33.65)     1:39.34 (34.61)     2:13.02 (33.68)
  9 Geray, Brandon            14 WSY-MA               2:18.26    2:20.79 DIST   
              32.93     1:08.81 (35.88)     1:45.42 (36.61)     2:20.79 (35.37)
 
Event 9  Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        Meet: M 1:00.10    3/1/2014 Kate Luft, WSY  -MA                        
                1:07.39  JO
                1:17.90  DIST
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  5 Chang, Katie              11 WSY-MA               1:10.53    1:09.71 DIST   
              33.72     1:09.71 (35.99)                                        
 
Event 9  Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        Meet: M 1:00.10    3/1/2014 Kate Luft, WSY  -MA                        
                1:07.39  JO
                1:17.90  DIST
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  6 Chang, Katie              11 WSY-MA               1:12.47    1:10.53 DIST   
 18 Keefer, Morgan            11 WSY-MA               1:14.77    1:16.76 DIST   
              36.83     1:16.76 (39.93)                                        
 30 Evans, Grace              11 WSY-MA               1:35.16    1:24.43        
 
Event 10  Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        Meet: M 1:01.95   2/25/2017 Nick Shelly, CC   -MA                      
                1:07.29  JO
                1:18.00  DIST
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  3 Gaudion, James            12 WSY-MA               1:08.04    1:07.62 DIST   
  4 Gaudion, Peter            12 WSY-MA               1:09.72    1:07.92 DIST   
              33.21     1:07.92 (34.71)                                        
 
Event 10  Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        Meet: M 1:01.95   2/25/2017 Nick Shelly, CC   -MA                      
                1:07.29  JO
                1:18.00  DIST
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  3 Gaudion, James            12 WSY-MA               1:07.55    1:08.04 DIST   
              33.03     1:08.04 (35.01)                                        
  7 Gaudion, Peter            12 WSY-MA               1:13.44    1:09.72 DIST   
 21 Brettschneider, Jonathan  11 WSY-MA               1:26.80    1:22.12        
 23 Douglass, Brody           11 WSY-MA               1:23.44    1:24.53        
 32 Orban, Chase              11 WSY-MA                    NT    1:38.28        
              42.97     1:38.28 (55.31)                                        
 
Event 12  Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        Meet: M 1:08.29   2/28/2015 Nick Shelly, CC   -MA                      
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  2 Koslowski, Drew           10 WSY-MA               1:20.71    1:19.16        
  5 Hearn, Mitch              10 WSY-MA               1:20.63    1:21.64        
              39.36     1:21.64 (42.28)                                        
 
Event 12  Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        Meet: M 1:08.29   2/28/2015 Nick Shelly, CC   -MA                      
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  3 Hearn, Mitch              10 WSY-MA               1:18.55    1:20.63        
              39.23     1:20.63 (41.40)                                        
  4 Koslowski, Drew           10 WSY-MA               1:19.82    1:20.71        
              38.51     1:20.71 (42.20)                                        
 17 Murray, Cohen             10 WSY-MA               1:31.40    1:33.00        
 
Event 13  Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        Meet: M 1:07.84   2/25/2017 Gabrielle Doss, SUNY                       
                1:07.89  NATS
                1:13.09  JO
                1:21.40  DIST
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  6 Ludwick, Sadie            13 WSY-MA               1:17.26    1:17.05 DIST   
              35.57     1:17.05 (41.48)                                        
  7 Burton, Apple             14 WSY-MA               1:17.26    1:17.51 DIST   
              36.79     1:17.51 (40.72)                                        
B - Final
 11 Smith, Brie               13 WSY-MA               1:19.15    1:19.46 DIST   
              37.08     1:19.46 (42.38)                                        
 14 Evans, Faith              13 WSY-MA               1:23.83    1:24.24        
              39.34     1:24.24 (44.90)                                        
 15 Tinsley, Brenna           13 WSY-MA               1:25.90    1:25.30        
              40.43     1:25.30 (44.87)                                        
 
Event 13  Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        Meet: M 1:07.84   2/25/2017 Gabrielle Doss, SUNY                       
                1:07.89  NATS
                1:13.09  JO
                1:21.40  DIST
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  7 Ludwick, Sadie            13 WSY-MA               1:17.40    1:17.26 DIST   
  7 Burton, Apple             14 WSY-MA               1:18.99    1:17.26 DIST   
              36.62     1:17.26 (40.64)                                        
 10 Smith, Brie               13 WSY-MA               1:17.70    1:19.15 DIST   
 13 Evans, Faith              13 WSY-MA               1:20.60    1:23.83        
              39.45     1:23.83 (44.38)                                        
 15 Tinsley, Brenna           13 WSY-MA               1:34.86    1:25.90        
              39.87     1:25.90 (46.03)                                        
 18 Miskin, Hannah            13 WSY-MA               1:25.93    1:29.52        
 19 Butterfield, Becky        14 WSY-MA               1:31.28    1:29.67        
              41.92     1:29.67 (47.75)                                        
 23 Fisher, Lauren            13 WSY-MA               1:31.52    1:30.63        
 
Event 14  Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        Meet: M 1:01.21   2/24/2018 Logan Smith, FSC-LEBY                      
                1:00.99  NATS
                1:08.39  JO
                1:18.50  DIST
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  9 Chang, Jonathan           13 WSY-MA               1:15.25    1:13.69 DIST   
 
Event 14  Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        Meet: M 1:01.21   2/24/2018 Logan Smith, FSC-LEBY                      
                1:00.99  NATS
                1:08.39  JO
                1:18.50  DIST
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
 11 Chang, Jonathan           13 WSY-MA               1:15.23    1:15.25 DIST   
 17 Maggio, Breydon           13 WSY-MA               1:22.48    1:23.94        
 18 Houston, Caleb            13 WSY-MA               1:34.07    1:33.74        
 
Event 15  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
        Meet: M 32.00   2/24/2018 Kari Powell, CC   -MA                        
                35.49  JO
                40.10  DIST
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  6 Chang, Katie              11 WSY-MA                 36.32      36.08 DIST   
B - Final
 11 Maggio, Rylee             11 WSY-MA                 38.26      37.79 DIST   
 
Event 15  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
        Meet: M 32.00   2/24/2018 Kari Powell, CC   -MA                        
                35.49  JO
                40.10  DIST
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  8 Chang, Katie              11 WSY-MA                 36.43      36.32 DIST   
 14 Maggio, Rylee             11 WSY-MA                 39.60      38.26 DIST   
 19 Linsey, Samantha          12 WSY-MA                 39.25      38.76 DIST   
 20 Keefer, Morgan            11 WSY-MA                 38.83      38.82 DIST   
 28 Savo, Greta               12 WSY-MA                 41.42      40.49        
 48 Evans, Grace              11 WSY-MA                 47.62      48.16        
 51 Minnich, Larkin           11 WSY-MA                 50.94      48.51        
 55 Hambright, Evelyn         11 WSY-MA                 49.91      51.75        
 59 Boyce, Hannah             11 WSY-MA               1:08.08    1:04.73        
 
Event 16  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
        Meet: M 30.30   2/25/2017 Logan Smith, FSC-LEBY                        
                35.49  JO
                43.10  DIST
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
 28 Shoen, Ryan               12 WSY-MA                 49.07      47.58        
 30 Douglass, Brody           11 WSY-MA                 46.62      50.00        
 32 Orban, Chase              11 WSY-MA                 54.36      53.56        
 
Event 17  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
        Meet: M 36.41    3/1/2014 Gabrielle Doss, SUNY                         
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  2 Tinsley, Allison          10 WSY-MA                 40.88      39.96        
 
Event 17  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
        Meet: M 36.41    3/1/2014 Gabrielle Doss, SUNY                         
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  2 Tinsley, Allison          10 WSY-MA                 40.05      40.88        
 17 Ludwick, Chloe            10 WSY-MA                 47.79      48.92        
 27 Anderson, Peyton           9 WSY-MA                 51.36      53.59        
 31 Unger, Hailey             10 WSY-MA                 54.39      56.42        
 34 Adams, Charleigh           9 WSY-MA                 54.58      57.74        
 
Event 18  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
        Meet: M 36.46   2/23/2013 Matthew Hardt, WSY  -MA                      
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  8 Keefer, Grant              9 WSY-MA                 42.22      43.05        
 
Event 18  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
        Meet: M 36.46   2/23/2013 Matthew Hardt, WSY  -MA                      
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  8 Keefer, Grant              9 WSY-MA                 42.30      42.22        
 26 Kertes, Jacob              9 WSY-MA                 53.70      54.76        
 33 Guerch, Omar               9 WSY-MA               1:32.06    1:16.39        
 
Event 19  Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        Meet: M 2:11.49   2/28/2015 Marget Shelly, CC   -MA                    
                2:10.79  NATS
                2:24.89  JO
                2:43.00  DIST
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  4 Peiffer, Tyya             13 WSY-MA               2:30.42    2:36.95 DIST   
              34.33     1:14.62 (40.29)     1:56.26 (41.64)     2:36.95 (40.69)
  5 Evans, Faith              13 WSY-MA               2:46.42    2:43.14        
              34.07     1:14.75 (40.68)     1:59.02 (44.27)     2:43.14 (44.12)
 
Event 19  Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        Meet: M 2:11.49   2/28/2015 Marget Shelly, CC   -MA                    
                2:10.79  NATS
                2:24.89  JO
                2:43.00  DIST
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  4 Peiffer, Tyya             13 WSY-MA               2:33.61    2:30.42 DIST   
  5 Evans, Faith              13 WSY-MA               2:38.30    2:46.42        
              35.02     1:17.34 (42.32)     2:02.22 (44.88)     2:46.42 (44.20)
 
Event 24  Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        Meet: M 1:08.78   2/27/2016 Nathan Welker, YY   -MA                    
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  4 Koslowski, Drew           10 WSY-MA               1:22.54    1:19.68        
              36.52     1:19.68 (43.16)                                        
 
Event 24  Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        Meet: M 1:08.78   2/27/2016 Nathan Welker, YY   -MA                    
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  4 Koslowski, Drew           10 WSY-MA               1:22.05    1:22.54        
 
Event 25  Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet: M 53.32    3/1/2014 Marget Shelly, CC   -MA                      
                53.39  NATS
                56.39  JO
              1:01.00  DIST
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  5 Peiffer, Tyya             13 WSY-MA                 58.66      59.56 DIST   
              28.73       59.56 (30.83)                                        
B - Final
 11 Tinsley, Brenna           13 WSY-MA               1:00.61    1:00.81 DIST   
              28.81     1:00.81 (32.00)                                        
 16 Smith, Brie               13 WSY-MA               1:00.72    1:02.38        
              29.57     1:02.38 (32.81)                                        
 
Event 25  Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet: M 53.32    3/1/2014 Marget Shelly, CC   -MA                      
                53.39  NATS
                56.39  JO
              1:01.00  DIST
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  6 Peiffer, Tyya             13 WSY-MA                 58.79      58.66 DIST   
 11 Tinsley, Brenna           13 WSY-MA               1:00.40    1:00.61 DIST   
 12 Smith, Brie               13 WSY-MA               1:02.18    1:00.72 DIST   
 19 Ludwick, Sadie            13 WSY-MA               1:02.71    1:02.38        
 25 Miskin, Hannah            13 WSY-MA               1:02.01    1:03.81        
 29 Maggio, Brea              13 WSY-MA               1:03.68    1:06.28        
 34 Butterfield, Becky        14 WSY-MA               1:07.89    1:08.32        
 39 Fisher, Lauren            13 WSY-MA               1:19.74    1:19.77        
 
Event 26  Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet: M 50.12    3/1/2014 Devon Chenot, UN-MA                          
                48.19  NATS
                53.09  JO
              1:00.00  DIST
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  4 Guckavan, Gavin           14 WSY-MA                 54.71      54.05 DIST   
              26.00       54.05 (28.05)                                        
B - Final
  9 Chang, Jonathan           13 WSY-MA                 55.59      54.11 DIST   
              26.18       54.11 (27.93)                                        
 
Event 26  Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet: M 50.12    3/1/2014 Devon Chenot, UN-MA                          
                48.19  NATS
                53.09  JO
              1:00.00  DIST
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  6 Guckavan, Gavin           14 WSY-MA                 53.15      54.71 DIST   
 10 Chang, Jonathan           13 WSY-MA                 53.74      55.59 DIST   
 19 Geray, Brandon            14 WSY-MA                 57.12      58.38 DIST   
 22 Cunningham, Brian         14 WSY-MA                 58.82    1:00.03        
 31 Maggio, Breydon           13 WSY-MA               1:07.10    1:07.09        
 34 Houston, Caleb            13 WSY-MA               1:07.41    1:09.96        
 
Event 27  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet: M 25.47   2/23/2013 Marget Shelly, CC-MA                         
                27.29  JO
                30.80  DIST
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  9 Linsey, Samantha          12 WSY-MA                 28.53      28.28 DIST   
 
Event 27  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet: M 25.47   2/23/2013 Marget Shelly, CC-MA                         
                27.29  JO
                30.80  DIST
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
 13 Linsey, Samantha          12 WSY-MA                 27.97      28.53 DIST   
 33 Keefer, Morgan            11 WSY-MA                 29.83      30.61 DIST   
 42 Savo, Greta               12 WSY-MA                 31.65      31.32        
 46 Maggio, Rylee             11 WSY-MA                 31.12      31.91        
 53 Evans, Grace              11 WSY-MA                 32.89      33.10        
 72 Minnich, Larkin           11 WSY-MA                 38.15      37.30        
 75 Hambright, Evelyn         11 WSY-MA                 38.41      39.12        
 77 Boyce, Hannah             11 WSY-MA                 58.03      54.04        
 
Event 28  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet: M 24.58   2/24/2018 Carlos Hidalgo, FSC-LEBY                     
                26.79  JO
                32.00  DIST
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  5 Gaudion, James            12 WSY-MA                 26.82      27.10 DIST   
  8 Gaudion, Peter            12 WSY-MA                 27.74      28.15 DIST   
 
Event 28  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet: M 24.58   2/24/2018 Carlos Hidalgo, FSC-LEBY                     
                26.79  JO
                32.00  DIST
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  6 Gaudion, James            12 WSY-MA                 26.71      26.82 DIST   
  8 Gaudion, Peter            12 WSY-MA                 27.93      27.74 DIST   
 17 Shoen, Ryan               12 WSY-MA                 31.67      30.67 DIST   
 23 Brettschneider, Jonathan  11 WSY-MA                 31.65      31.16 DIST   
 45 Orban, Chase              11 WSY-MA                 38.35      38.25        
 
Event 29  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet: M 28.63   2/25/2017 Julia Havice, York Y                         
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  3 Tinsley, Allison          10 WSY-MA                 32.69      32.40        
 
Event 29  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet: M 28.63   2/25/2017 Julia Havice, York Y                         
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  7 Tinsley, Allison          10 WSY-MA                 33.71      32.69        
 15 Ludwick, Chloe            10 WSY-MA                 34.26      35.22        
 24 Unger, Hailey             10 WSY-MA                 39.20      38.78        
 44 Anderson, Peyton           9 WSY-MA                 37.92      42.31        
 48 Adams, Charleigh           9 WSY-MA                 41.57      44.16        
 
Event 30  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet: M 27.00   2/23/2013 Zack Gallagher, WSY  -MA                     
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  5 Hearn, Mitch              10 WSY-MA                 29.76      29.73        
 
Event 30  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet: M 27.00   2/23/2013 Zack Gallagher, WSY  -MA                     
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  4 Hearn, Mitch              10 WSY-MA                 30.12      29.76        
 18 Keefer, Grant              9 WSY-MA                 32.51      32.97        
 40 Murray, Cohen             10 WSY-MA                 37.23      40.07        
 41 Kertes, Jacob              9 WSY-MA                 37.65      40.10        
 52 Guerch, Omar               9 WSY-MA                 55.27      52.24        
 
Event 31  Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
        Meet: M 2:10.46   2/24/2018 Gabrielle Doss, GSVY -MA                   
                2:10.19  NATS
                2:18.99  JO
                2:38.00  DIST
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  4 Burton, Apple             14 WSY-MA               2:19.38    2:20.40 DIST   
              30.82     1:06.58 (35.76)     1:49.81 (43.23)     2:20.40 (30.59)
B - Final
 14 Evans, Faith              13 WSY-MA               2:37.28    2:38.12        
              34.42     1:17.10 (42.68)     2:02.77 (45.67)     2:38.12 (35.35)
 
Event 31  Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
        Meet: M 2:10.46   2/24/2018 Gabrielle Doss, GSVY -MA                   
                2:10.19  NATS
                2:18.99  JO
                2:38.00  DIST
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  4 Burton, Apple             14 WSY-MA               2:15.41    2:19.38 DIST   
              30.23     1:04.89 (34.66)     1:47.99 (43.10)     2:19.38 (31.39)
 14 Evans, Faith              13 WSY-MA               2:32.29    2:37.28 DIST   
              33.19     1:15.80 (42.61)     2:01.32 (45.52)     2:37.28 (35.96)
 19 Tinsley, Brenna           13 WSY-MA                    NT    2:46.78        
              38.26     1:19.25 (40.99)     2:08.93 (49.68)     2:46.78 (37.85)
 20 Miskin, Hannah            13 WSY-MA               2:40.11    2:49.81        
              37.50     1:20.74 (43.24)     2:13.43 (52.69)     2:49.81 (36.38)
 23 Butterfield, Becky        14 WSY-MA               3:00.57    3:00.19        
              43.46     1:31.08 (47.62)     2:22.10 (51.02)     3:00.19 (38.09)
 
Event 32  Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
        Meet: M 2:08.85   2/28/2015 Jacob Greenwood, CC   -MA                  
                1:57.99  NATS
                2:11.19  JO
                2:40.00  DIST
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  3 Chang, Jonathan           13 WSY-MA               2:12.26    2:11.55 DIST   
              28.64     1:01.72 (33.08)   2:11.55 (1:09.83)                    
B - Final
  9 Geray, Brandon            14 WSY-MA               2:21.76    2:18.75 DIST   
              29.99     1:06.31 (36.32)     1:47.72 (41.41)     2:18.75 (31.03)
 
Event 32  Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
        Meet: M 2:08.85   2/28/2015 Jacob Greenwood, CC   -MA                  
                1:57.99  NATS
                2:11.19  JO
                2:40.00  DIST
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  4 Chang, Jonathan           13 WSY-MA               2:13.92    2:12.26 DIST   
              29.08     1:02.20 (33.12)     1:43.32 (41.12)     2:12.26 (28.94)
 11 Geray, Brandon            14 WSY-MA               2:19.45    2:21.76 DIST   
 18 Cunningham, Brian         14 WSY-MA               2:30.59    2:32.52 DIST   
              30.58     1:09.73 (39.15)     1:55.99 (46.26)     2:32.52 (36.53)
 25 Houston, Caleb            13 WSY-MA               2:59.47    3:01.93        
              37.40     1:28.38 (50.98)     2:23.67 (55.29)     3:01.93 (38.26)
 
Event 33  Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
        Meet: M 2:17.69    3/1/2014 Abigail Doss, SUNY                         
                2:26.69  JO
                2:43.00  DIST
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  4 Chang, Katie              11 WSY-MA               2:32.07    2:29.79 DIST   
  5 Linsey, Samantha          12 WSY-MA               2:35.24    2:32.69 DIST   
              32.17     1:11.72 (39.55)     1:57.16 (45.44)     2:32.69 (35.53)
 
Event 33  Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
        Meet: M 2:17.69    3/1/2014 Abigail Doss, SUNY                         
                2:26.69  JO
                2:43.00  DIST
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  5 Chang, Katie              11 WSY-MA               2:32.83    2:32.07 DIST   
                                                2:32.23 ( )         2:32.07 ( )
  8 Linsey, Samantha          12 WSY-MA               2:32.16    2:35.24 DIST   
              32.80     1:13.38 (40.58)     1:59.18 (45.80)     2:35.24 (36.06)
 
Event 34  Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
        Meet: M 2:16.65   2/24/2018 Nathan Welker, York Y                      
                2:26.59  JO
                2:54.00  DIST
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  5 Gaudion, James            12 WSY-MA               2:32.06    2:32.77 DIST   
  6 Gaudion, Peter            12 WSY-MA               2:35.65    2:35.20 DIST   
              34.40     1:12.52 (38.12)     1:59.70 (47.18)     2:35.20 (35.50)
 
Event 34  Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
        Meet: M 2:16.65   2/24/2018 Nathan Welker, York Y                      
                2:26.59  JO
                2:54.00  DIST
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  5 Gaudion, James            12 WSY-MA               2:31.34    2:32.06 DIST   
              31.91     1:10.56 (38.65)     1:58.31 (47.75)     2:32.06 (33.75)
  6 Gaudion, Peter            12 WSY-MA                    NT    2:35.65 DIST   
              34.94     1:11.24 (36.30)   2:35.65 (1:24.41)                    
 19 Shoen, Ryan               12 WSY-MA               3:27.40    3:12.01        
              39.34     1:24.96 (45.62)   2:30.06 (1:05.10)     3:12.01 (41.95)
 20 Douglass, Brody           11 WSY-MA               3:21.20    3:20.10        
              49.06     1:36.91 (47.85)   2:38.48 (1:01.57)     3:20.10 (41.62)
 
Event 35  Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
        Meet: M 1:12.02   2/24/2018 Eve Phillips, WAY  -MA                     
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  4 Tinsley, Allison          10 WSY-MA               1:25.07    1:22.92        
              38.85     1:22.92 (44.07)                                        
 
Event 35  Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
        Meet: M 1:12.02   2/24/2018 Eve Phillips, WAY  -MA                     
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  6 Tinsley, Allison          10 WSY-MA               1:25.20    1:25.07        
 10 Ludwick, Chloe            10 WSY-MA               1:31.25    1:28.10        
              42.51     1:28.10 (45.59)                                        
 28 Unger, Hailey             10 WSY-MA               1:45.62    1:44.37        
              50.14     1:44.37 (54.23)                                        
 
Event 36  Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
        Meet: M 1:09.38   2/27/2016 Nathan Welker, YY   -MA                    
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  8 Hearn, Mitch              10 WSY-MA               1:21.27    1:21.40        
              36.44     1:21.40 (44.96)                                        
 
Event 36  Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
        Meet: M 1:09.38   2/27/2016 Nathan Welker, YY   -MA                    
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  8 Hearn, Mitch              10 WSY-MA               1:20.80    1:21.27        
 11 Keefer, Grant              9 WSY-MA               1:22.67    1:23.44        
 16 Koslowski, Drew           10 WSY-MA               1:27.73    1:27.87        
              38.08     1:27.87 (49.79)                                        
 29 Kertes, Jacob              9 WSY-MA               1:37.90    1:39.34        
              46.34     1:39.34 (53.00)                                        
 33 Murray, Cohen             10 WSY-MA               1:34.26    1:40.30        
              46.13     1:40.30 (54.17)                                        
 
Event 37  Girls 9-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet: M 5:05.35   2/27/2016 Abigail Doss, SUNY -MA                     
                5:07.69  NATS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 11 Smith, Brie               13 WSY-MA               5:59.23    6:06.36        
              30.87     1:06.60 (35.73)     1:44.21 (37.61)     2:22.44 (38.23)
        2:59.93 (37.49)     3:38.23 (38.30)     4:15.78 (37.55)     4:53.63 (37.85)
        5:30.79 (37.16)     6:06.36 (35.57)                                        
 12 Ludwick, Sadie            13 WSY-MA               6:11.76    6:09.72        
              32.00     1:08.50 (36.50)     1:45.75 (37.25)     2:24.33 (38.58)
        3:02.65 (38.32)     3:41.52 (38.87)     4:19.18 (37.66)     4:56.76 (37.58)
        5:33.69 (36.93)     6:09.72 (36.03)                                        
 
Event 38  Boys 9-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet: M 5:08.97   2/24/2018 Logan Smith, FSC-LEBY                      
                4:45.49  NATS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 12 Brettschneider, Jonathan  11 WSY-MA               7:16.75    6:40.29        
              34.94     1:13.73 (38.79)     1:54.77 (41.04)     2:35.06 (40.29)
        3:16.38 (41.32)     3:57.74 (41.36)     4:39.53 (41.79)     5:20.43 (40.90)
        6:01.00 (40.57)     6:40.29 (39.29)                                        
 
Event 46  Boys 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
        Meet: M 37.01   2/24/2018 Jomar Hidalgo, FSC-LEBY                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  3 Gaudion, Henry             8 WSY-MA                 46.43      44.64        
 
Event 47  Girls 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        Meet: M 1:08.67   2/24/2018 Bella Wise, York Y                         
                1:07.89  NATS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  5 Jacobson, Ilana           16 WSY-MA               1:13.19    1:14.57        
              34.83     1:14.57 (39.74)                                        
 15 Richards, Kristy          16 WSY-MA               1:20.86    1:21.79        
              38.58     1:21.79 (43.21)                                        
 
Event 48  Boys 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        Meet: M 1:01.36   2/28/2015 Daniel Callis, CC   -MA                    
                1:00.99  NATS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Oren, David               16 WSY-MA                 59.83      59.69MNATS   
              28.55       59.69 (31.14)                                        
 
Event 50  Boys 7-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
        Meet: M 21.51   2/23/2013 Sam Stoner, York Y                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  2 Gaudion, Henry             8 WSY-MA                 24.52      22.18        
 
Event 55  Girls 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
        Meet: M 37.53   2/23/2013 Zoe Gallagher, WSY  -MA                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  4 Evans, Summer              8 WSY-MA                 47.18      45.29        
 
Event 57  Girls 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet: M 53.68   2/24/2018 Abigail Doss, GSVY -MA                       
                53.39  NATS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 21 Jacobson, Ilana           16 WSY-MA               1:00.14    1:01.31        
              29.05     1:01.31 (32.26)                                        
 32 Richards, Kristy          16 WSY-MA               1:03.31    1:05.56        
              31.06     1:05.56 (34.50)                                        
 
Event 58  Boys 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet: M 48.26   2/24/2018 Christian Coleman, GSVY -MA                  
                48.19  NATS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  2 Oren, David               16 WSY-MA                 51.55      52.52        
              25.31       52.52 (27.21)                                        
 
Event 59  Girls 7-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet: M 14.77   2/27/2016 Eve Phillips, WAY  -MA                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  2 Evans, Summer              8 WSY-MA                 17.04      15.82        
 
Event 60  Boys 7-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet: M 15.05   2/23/2013 Nick Shelly, CC-MA                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  2 Gaudion, Henry             8 WSY-MA                 17.01      16.71        
 
Event 63  Girls 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
        Meet: M 2:10.92   2/23/2013 Katie Saloky, SUNY                         
                2:10.19  NATS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 10 Jacobson, Ilana           16 WSY-MA               2:24.14    2:30.81        
              33.85     1:13.34 (39.49)     1:55.02 (41.68)     2:30.81 (35.79)
 11 Richards, Kristy          16 WSY-MA               2:33.32    2:31.53        
              31.30   2:31.53 (2:00.23)                                        
 
Event 64  Boys 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
        Meet: M 2:00.12   2/27/2016 Ted Gunn, YY   -MA                         
                1:57.99  NATS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  2 Oren, David               16 WSY-MA               2:01.80    2:02.00        
              27.36       59.45 (32.09)     1:33.02 (33.57)     2:02.00 (28.98)
 
Event 65  Girls 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
        Meet: M 1:21.65   2/23/2013 Meaghan Harnish, York Y                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  5 Evans, Summer              8 WSY-MA               1:32.38    1:39.38        
 
Event 69  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
        Meet: M 1:44.82   2/27/2011 Chambersburg Chargers, CC-MA               
                         A Stauffer, K Metz, L Ellis, K Metz               
                1:39.69  NATS
                2:06.50  DIST
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  3 WSY Swimming-MA  'A'                              1:47.34    1:50.42 DIST   
     1) Smith, Brie 13                  2) Peiffer, Tyya 13               
     3) Tinsley, Brenna 13              4) Freedman, Rebecca 14           
              31.23       56.38 (25.15)     1:23.99 (27.61)     1:50.42 (26.43)
 11 WSY Swimming-MA  'B'                              1:52.15    1:59.70 DIST   
     1) Evans, Faith 13                 2) Ludwick, Sadie 13              
     3) Mahrady, Layla 13               4) Maggio, Brea 13                
              29.34     1:00.11 (30.77)     1:30.16 (30.05)     1:59.70 (29.54)
 
Event 70  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
              1:29.49  NATS
              2:03.00  DIST
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  3 WSY Swimming-MA  'A'                              1:42.20    1:44.48 DIST   
     1) Chang, Jonathan 13              2) Cunningham, Brian 14           
     3) Geray, Brandon 14               4) Guckavan, Gavin 14             
              25.64       52.64 (27.00)     1:19.15 (26.51)     1:44.48 (25.33)
 
Event 71  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
        Meet: M 1:49.29   2/26/2017 WSY Swimming, WSY                          
                         J Shoemaker, L Chang, K Barone, P Staretz         
                2:10.70  DIST
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  5 WSY Swimming-MA  'A'                              1:57.75    1:55.81 DIST   
     1) Chang, Katie 11                 2) Keefer, Morgan 11              
     3) Maggio, Rylee 11                4) Linsey, Samantha 12            
              28.77       58.28 (29.51)     1:29.10 (30.82)     1:55.81 (26.71)
 
Event 72  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
        Meet: M 1:48.75   2/28/2016 Chambersburg Chargers, CC                  
                         A McMillen, S Vessah, D Gonzalez, N Shelly        
                2:14.00  DIST
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  4 WSY Swimming-MA  'A'                              1:59.63    1:57.33 DIST   
     1) Gaudion, Peter 12               2) Shoen, Ryan 12                 
     3) Gamber, Ian 11                  4) Gaudion, James 12              
              28.79       58.41 (29.62)     1:31.42 (33.01)     1:57.33 (25.91)
 
Event 74  Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
        Meet: M 1:57.55   2/24/2013 WSY Swimming, WSY                          
                         K Farrow, T Chase, M Hardt, Z Gallagher           
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  4 WSY Swimming-MA  'A'                              2:12.54    2:14.34        
     1) Keefer, Grant 9                 2) Koslowski, Drew 10             
     3) Murray, Cohen 10                4) Hearn, Mitch 10                
              33.16     1:07.34 (34.18)     1:43.46 (36.12)     2:14.34 (30.88)
 
Event 75  Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet: M 1:55.00   2/28/2016 Abigail Doss, SUNY -MA                     
                1:55.69  NATS
                2:02.49  JO
                2:15.00  DIST
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  2 Freedman, Rebecca         14 WSY-MA               2:05.68    2:01.79 JO     
              27.79       58.72 (30.93)     1:30.48 (31.76)     2:01.79 (31.31)
  3 Peiffer, Tyya             13 WSY-MA               2:10.74    2:10.71 DIST   
              31.00     1:04.54 (33.54)     1:38.42 (33.88)     2:10.71 (32.29)
 
Event 75  Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet: M 1:55.00   2/28/2016 Abigail Doss, SUNY -MA                     
                1:55.69  NATS
                2:02.49  JO
                2:15.00  DIST
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  3 Freedman, Rebecca         14 WSY-MA               2:01.88    2:05.68 DIST   
              29.00     1:00.73 (31.73)     1:33.34 (32.61)     2:05.68 (32.34)
  6 Peiffer, Tyya             13 WSY-MA               2:09.20    2:10.74 DIST   
              31.43     1:05.46 (34.03)     1:38.72 (33.26)     2:10.74 (32.02)
 21 Butterfield, Becky        14 WSY-MA               2:37.92    2:26.70        
              33.58     1:10.96 (37.38)     1:49.15 (38.19)     2:26.70 (37.55)
 30 Mahrady, Layla            13 WSY-MA               2:41.05    2:39.43        
              33.86     1:13.46 (39.60)     1:55.77 (42.31)     2:39.43 (43.66)
 
Event 76  Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet: M 1:52.60   2/25/2018 Logan Smith, FSC-LEBY                      
                1:45.39  NATS
                1:56.29  JO
                2:13.00  DIST
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  5 Geray, Brandon            14 WSY-MA               2:03.37    2:04.49 DIST   
              28.40       59.81 (31.41)     1:32.30 (32.49)     2:04.49 (32.19)
 
Event 76  Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet: M 1:52.60   2/25/2018 Logan Smith, FSC-LEBY                      
                1:45.39  NATS
                1:56.29  JO
                2:13.00  DIST
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  3 Geray, Brandon            14 WSY-MA               2:02.94    2:03.37 DIST   
              28.24       59.47 (31.23)     1:31.56 (32.09)     2:03.37 (31.81)
 
Event 77  Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet: M 2:04.28    3/2/2014 Abigail Doss, SUNY                         
                2:09.89  JO
                2:25.50  DIST
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  4 Linsey, Samantha          12 WSY-MA               2:14.93    2:15.04 DIST   
              31.21     1:05.42 (34.21)     1:40.42 (35.00)     2:15.04 (34.62)
 
Event 77  Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet: M 2:04.28    3/2/2014 Abigail Doss, SUNY                         
                2:09.89  JO
                2:25.50  DIST
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  6 Linsey, Samantha          12 WSY-MA               2:17.61    2:14.93 DIST   
              30.64     1:04.93 (34.29)     1:40.23 (35.30)     2:14.93 (34.70)
 22 Evans, Grace              11 WSY-MA               2:47.23    2:44.26        
              35.28     1:17.57 (42.29)     2:00.91 (43.34)     2:44.26 (43.35)
 
Event 78  Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet: M 2:00.78   2/26/2017 Nick Shelly, CC   -MA                      
                2:08.79  JO
                2:32.50  DIST
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Gaudion, Peter            12 WSY-MA               2:17.14    2:12.53 DIST   
              29.95     1:03.73 (33.78)     1:38.40 (34.67)     2:12.53 (34.13)
B - Final
 10 Shoen, Ryan               12 WSY-MA               2:37.04    2:31.66 DIST   
              34.28     1:14.20 (39.92)   2:31.66 (1:17.46)                    
 15 Douglass, Brody           11 WSY-MA               2:40.91    2:41.41        
              36.64     1:18.63 (41.99)     2:01.00 (42.37)     2:41.41 (40.41)
 
Event 78  Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet: M 2:00.78   2/26/2017 Nick Shelly, CC   -MA                      
                2:08.79  JO
                2:32.50  DIST
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  6 Gaudion, Peter            12 WSY-MA               2:16.56    2:17.14 DIST   
              31.17     1:05.89 (34.72)     1:42.35 (36.46)     2:17.14 (34.79)
 17 Shoen, Ryan               12 WSY-MA               2:48.33    2:37.04        
              33.43   1:55.94 (1:22.51)     2:37.04 (41.10)                    
 20 Douglass, Brody           11 WSY-MA               2:40.38    2:40.91        
              36.92     1:18.62 (41.70)     2:01.00 (42.38)     2:40.91 (39.91)
 
Event 81  Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        Meet: M 1:00.52   2/26/2017 Gabrielle Doss, SUNY                       
                  58.79  NATS
                1:03.69  JO
                1:13.00  DIST
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Peiffer, Tyya             13 WSY-MA               1:04.17    1:03.11 JO     
              30.39     1:03.11 (32.72)                                        
  7 Evans, Faith              13 WSY-MA               1:09.67    1:09.81 DIST   
              32.27     1:09.81 (37.54)                                        
  8 Ludwick, Sadie            13 WSY-MA               1:10.52    1:10.36 DIST   
              31.98     1:10.36 (38.38)                                        
B - Final
 13 Maggio, Brea              13 WSY-MA               1:19.70    1:17.15        
              35.81     1:17.15 (41.34)                                        
 
Event 81  Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        Meet: M 1:00.52   2/26/2017 Gabrielle Doss, SUNY                       
                  58.79  NATS
                1:03.69  JO
                1:13.00  DIST
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Peiffer, Tyya             13 WSY-MA               1:04.17    1:04.17 DIST   
              31.71     1:04.17 (32.46)                                        
  7 Smith, Brie               13 WSY-MA               1:09.62    1:08.20 DIST   
              31.05     1:08.20 (37.15)                                        
  8 Evans, Faith              13 WSY-MA               1:08.02    1:09.67 DIST   
              32.26     1:09.67 (37.41)                                        
 10 Ludwick, Sadie            13 WSY-MA               1:13.68    1:10.52 DIST   
              32.62     1:10.52 (37.90)                                        
 17 Maggio, Brea              13 WSY-MA               1:17.15    1:19.70        
              35.47     1:19.70 (44.23)                                        
 
Event 82  Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        Meet: M 55.25   2/26/2017 CJ Pong, CC   -MA                            
                52.99  NATS
                59.59  JO
              1:13.00  DIST
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  4 Chang, Jonathan           13 WSY-MA               1:01.32      59.72 DIST   
              28.13       59.72 (31.59)                                        
B - Final
 10 Geray, Brandon            14 WSY-MA               1:03.38    1:03.37 DIST   
              29.83     1:03.37 (33.54)                                        
 13 Cunningham, Brian         14 WSY-MA               1:07.92    1:09.35 DIST   
              30.98     1:09.35 (38.37)                                        
 
Event 82  Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        Meet: M 55.25   2/26/2017 CJ Pong, CC   -MA                            
                52.99  NATS
                59.59  JO
              1:13.00  DIST
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  5 Chang, Jonathan           13 WSY-MA               1:00.81    1:01.32 DIST   
              28.96     1:01.32 (32.36)                                        
  9 Geray, Brandon            14 WSY-MA               1:04.50    1:03.38 DIST   
              29.61     1:03.38 (33.77)                                        
 13 Cunningham, Brian         14 WSY-MA               1:04.97    1:07.92 DIST   
              30.87     1:07.92 (37.05)                                        
 20 Houston, Caleb            13 WSY-MA               1:25.87    1:21.84        
              36.74     1:21.84 (45.10)                                        
 
Event 83  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
        Meet: M 27.94   2/24/2013 Marget Shelly, CC-MA                         
                29.89  JO
                34.70  DIST
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  5 Chang, Katie              11 WSY-MA                 32.21      30.83 DIST   
 
Event 83  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
        Meet: M 27.94   2/24/2013 Marget Shelly, CC-MA                         
                29.89  JO
                34.70  DIST
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  8 Chang, Katie              11 WSY-MA                 31.43      32.21 DIST   
 26 Maggio, Rylee             11 WSY-MA                 37.73      37.76        
 35 Egner, Emma               11 WSY-MA                    NT      43.32        
 
Event 84  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
        Meet: M 26.73   2/25/2018 Carlos Hidalgo, FSC-LEBY                     
                29.99  JO
                37.80  DIST
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Gaudion, James            12 WSY-MA                 29.64      29.03 JO     
  3 Gaudion, Peter            12 WSY-MA                 31.59      30.10 DIST   
B - Final
 10 Shoen, Ryan               12 WSY-MA                 38.37      35.42 DIST   
 
Event 84  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
        Meet: M 26.73   2/25/2018 Carlos Hidalgo, FSC-LEBY                     
                29.99  JO
                37.80  DIST
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gaudion, James            12 WSY-MA                 30.05      29.64 JO     
  3 Gaudion, Peter            12 WSY-MA                 30.01      31.59 DIST   
 16 Shoen, Ryan               12 WSY-MA                 35.34      38.37        
 24 Orban, Chase              11 WSY-MA                 47.94      45.90        
 
Event 85  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
        Meet: M 29.70   2/25/2018 Eve Phillips, WAY  -MA                       
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  7 Ludwick, Chloe            10 WSY-MA                 37.44      38.15        
 
Event 85  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
        Meet: M 29.70   2/25/2018 Eve Phillips, WAY  -MA                       
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  5 Ludwick, Chloe            10 WSY-MA                 38.00      37.44        
 
Event 86  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
        Meet: M 30.66   2/24/2013 Zack Gallagher, WSY  -MA                     
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  5 Koslowski, Drew           10 WSY-MA                 36.15      35.60        
  6 Hearn, Mitch              10 WSY-MA                 40.00      36.84        
 
Event 86  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
        Meet: M 30.66   2/24/2013 Zack Gallagher, WSY  -MA                     
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  5 Koslowski, Drew           10 WSY-MA                 35.53      36.15        
  8 Hearn, Mitch              10 WSY-MA                 37.19      40.00        
 17 Murray, Cohen             10 WSY-MA                 49.89      45.89        
 
Event 87  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet: M 25.24    3/2/2014 Marget Shelly, CC   -MA                      
                24.69  NATS
                26.09  JO
                28.70  DIST
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  2 Freedman, Rebecca         14 WSY-MA                 26.06      25.75 JO     
B - Final
 14 Ludwick, Sadie            13 WSY-MA                 28.09      28.81        
 
Event 87  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet: M 25.24    3/2/2014 Marget Shelly, CC   -MA                      
                24.69  NATS
                26.09  JO
                28.70  DIST
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  3 Freedman, Rebecca         14 WSY-MA                 26.21      26.06 JO     
 12 Ludwick, Sadie            13 WSY-MA                 28.14      28.09 DIST   
 17 Smith, Brie               13 WSY-MA                 28.03      28.95        
 21 Maggio, Brea              13 WSY-MA                 28.86      29.06        
 28 Mahrady, Layla            13 WSY-MA                 30.37      30.68        
 33 Fisher, Lauren            13 WSY-MA                 32.92      33.62        
 
Event 88  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet: M 23.09    3/2/2014 Devon Chenot, UN-MA                          
                22.09  NATS
                24.49  JO
                27.50  DIST
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  4 Guckavan, Gavin           14 WSY-MA                 25.42      24.56 DIST   
  6 Chang, Jonathan           13 WSY-MA                 25.61      25.03 DIST   
 
Event 88  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet: M 23.09    3/2/2014 Devon Chenot, UN-MA                          
                22.09  NATS
                24.49  JO
                27.50  DIST
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  6 Guckavan, Gavin           14 WSY-MA                 24.88      25.42 DIST   
  8 Chang, Jonathan           13 WSY-MA                 25.03      25.61 DIST   
 24 Maggio, Breydon           13 WSY-MA                 30.06      29.69        
 
Event 89  Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet: M 57.40   2/25/2018 Kimberly Shannon, GSVY -MA                   
                59.29  JO
              1:07.60  DIST
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  3 Chang, Katie              11 WSY-MA               1:01.85    1:01.00 DIST   
              29.07     1:01.00 (31.93)                                        
B - Final
 10 Linsey, Samantha          12 WSY-MA               1:03.03    1:02.17 DIST   
              29.72     1:02.17 (32.45)                                        
 
Event 89  Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet: M 57.40   2/25/2018 Kimberly Shannon, GSVY -MA                   
                59.29  JO
              1:07.60  DIST
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  7 Chang, Katie              11 WSY-MA               1:02.06    1:01.85 DIST   
              29.43     1:01.85 (32.42)                                        
 12 Linsey, Samantha          12 WSY-MA               1:02.65    1:03.03 DIST   
              30.61     1:03.03 (32.42)                                        
 21 Keefer, Morgan            11 WSY-MA               1:06.22    1:05.08 DIST   
              31.58     1:05.08 (33.50)                                        
 39 Maggio, Rylee             11 WSY-MA               1:09.34    1:09.31        
              32.51     1:09.31 (36.80)                                        
 49 Evans, Grace              11 WSY-MA               1:11.65    1:14.32        
              34.78     1:14.32 (39.54)                                        
 56 Egner, Emma               11 WSY-MA               1:28.52    1:27.91        
 59 Guerch, Kenza             12 WSY-MA               1:42.98    1:41.51        
              48.00     1:41.51 (53.51)                                        
 
Event 90  Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet: M 54.40   2/25/2018 Carlos Hidalgo, FSC-LEBY                     
                58.89  JO
              1:10.70  DIST
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  3 Gaudion, James            12 WSY-MA                 58.96      57.40 JO     
              27.92       57.40 (29.48)                                        
 
Event 90  Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet: M 54.40   2/25/2018 Carlos Hidalgo, FSC-LEBY                     
                58.89  JO
              1:10.70  DIST
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  3 Gaudion, James            12 WSY-MA                 58.67      58.96 DIST   
              28.16       58.96 (30.80)                                        
 25 Gamber, Ian               11 WSY-MA               1:13.78    1:13.72        
              35.39     1:13.72 (38.33)                                        
 27 Douglass, Brody           11 WSY-MA               1:14.10    1:14.43        
              35.57     1:14.43 (38.86)                                        
 33 Orban, Chase              11 WSY-MA               1:25.47    1:25.81        
              40.41     1:25.81 (45.40)                                        
 
Event 92  Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet: M 59.87   2/24/2013 Zack Gallagher, WSY  -MA                     
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  4 Hearn, Mitch              10 WSY-MA               1:10.27    1:06.89        
              32.09     1:06.89 (34.80)                                        
 
Event 92  Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet: M 59.87   2/24/2013 Zack Gallagher, WSY  -MA                     
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  8 Hearn, Mitch              10 WSY-MA               1:06.84    1:10.27        
              33.61     1:10.27 (36.66)                                        
 13 Keefer, Grant              9 WSY-MA               1:09.40    1:11.65        
              34.12     1:11.65 (37.53)                                        
 20 Koslowski, Drew           10 WSY-MA               1:15.31    1:16.65        
              35.45     1:16.65 (41.20)                                        
 
Event 93  Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        Meet: M 58.83    3/1/2015 Marget Shelly, CC   -MA                      
                59.29  NATS
              1:03.59  JO
              1:11.50  DIST
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  4 Freedman, Rebecca         14 WSY-MA               1:07.23    1:05.13 DIST   
              32.10     1:05.13 (33.03)                                        
  5 Peiffer, Tyya             13 WSY-MA               1:05.43    1:05.52 DIST   
              32.65     1:05.52 (32.87)                                        
 
Event 93  Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        Meet: M 58.83    3/1/2015 Marget Shelly, CC   -MA                      
                59.29  NATS
              1:03.59  JO
              1:11.50  DIST
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  3 Peiffer, Tyya             13 WSY-MA               1:05.11    1:05.43 DIST   
              32.91     1:05.43 (32.52)                                        
  7 Freedman, Rebecca         14 WSY-MA               1:09.17    1:07.23 DIST   
              33.07     1:07.23 (34.16)                                        
 15 Smith, Brie               13 WSY-MA               1:10.18    1:10.88 DIST   
              33.51     1:10.88 (37.37)                                        
 21 Evans, Faith              13 WSY-MA               1:13.36    1:14.15        
              36.02     1:14.15 (38.13)                                        
 23 Maggio, Brea              13 WSY-MA               1:15.24    1:17.72        
              37.73     1:17.72 (39.99)                                        
 25 Mahrady, Layla            13 WSY-MA               1:19.08    1:19.10        
              37.29     1:19.10 (41.81)                                        
 32 Fisher, Lauren            13 WSY-MA               1:28.89    1:29.03        
              41.99     1:29.03 (47.04)                                        
 33 Butterfield, Becky        14 WSY-MA               1:24.20    1:29.10        
              44.15     1:29.10 (44.95)                                        
 
Event 94  Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        Meet: M 59.01    3/1/2015 Jacob Greenwood, CC   -MA                    
                53.99  NATS
              1:00.39  JO
              1:12.00  DIST
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Guckavan, Gavin           14 WSY-MA               1:00.88      59.36 JO     
              29.08       59.36 (30.28)                                        
  4 Chang, Jonathan           13 WSY-MA               1:02.23    1:00.69 DIST   
              29.92     1:00.69 (30.77)                                        
B - Final
 12 Cunningham, Brian         14 WSY-MA               1:10.63    1:10.26 DIST   
              34.05     1:10.26 (36.21)                                        
 
Event 94  Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        Meet: M 59.01    3/1/2015 Jacob Greenwood, CC   -MA                    
                53.99  NATS
              1:00.39  JO
              1:12.00  DIST
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  3 Guckavan, Gavin           14 WSY-MA                 59.33    1:00.88 DIST   
              29.92     1:00.88 (30.96)                                        
  7 Chang, Jonathan           13 WSY-MA               1:02.14    1:02.23 DIST   
              30.77     1:02.23 (31.46)                                        
 13 Cunningham, Brian         14 WSY-MA               1:10.34    1:10.63 DIST   
              34.71     1:10.63 (35.92)                                        
 21 Maggio, Breydon           13 WSY-MA               1:20.33    1:21.13        
              40.14     1:21.13 (40.99)                                        
 22 Houston, Caleb            13 WSY-MA               1:25.29    1:23.15        
 
Event 95  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
        Meet: M 30.07   2/24/2019 Ashley Kieffer, NDCY-MA                      
                31.59  JO
                36.40  DIST
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
 10 Linsey, Samantha          12 WSY-MA                 34.54      34.36 DIST   
 16 Keefer, Morgan            11 WSY-MA                 36.06      36.41        
 
Event 95  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
        Meet: M 30.07   2/24/2019 Ashley Kieffer, NDCY-MA                      
                31.59  JO
                36.40  DIST
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
 11 Linsey, Samantha          12 WSY-MA                 35.48      34.54 DIST   
 16 Keefer, Morgan            11 WSY-MA                 34.89      36.06 DIST   
 36 Evans, Grace              11 WSY-MA                 39.91      40.34        
 48 Egner, Emma               11 WSY-MA                 47.36      48.31        
 
Event 96  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
        Meet: M 28.81   2/25/2018 Carlos Hidalgo, FSC-LEBY                     
                31.29  JO
                38.40  DIST
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Gaudion, James            12 WSY-MA                 31.44      30.96 JO     
  4 Gaudion, Peter            12 WSY-MA                 32.79      32.59 DIST   
B - Final
 10 Shoen, Ryan               12 WSY-MA                 37.07      36.22 DIST   
 
Event 96  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
        Meet: M 28.81   2/25/2018 Carlos Hidalgo, FSC-LEBY                     
                31.29  JO
                38.40  DIST
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  2 Gaudion, James            12 WSY-MA                 31.00      31.44 DIST   
  6 Gaudion, Peter            12 WSY-MA                 32.79      32.79 DIST   
 12 Shoen, Ryan               12 WSY-MA                 35.40      37.07 DIST   
 23 Douglass, Brody           11 WSY-MA                 38.27      39.21        
 
Event 97  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
        Meet: M 34.57   2/26/2017 Julia Havice, York Y                         
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
 11 Ludwick, Chloe            10 WSY-MA                 42.92      42.67        
 
Event 98  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
        Meet: M 32.67    3/1/2015 Nick Shelly, CC   -MA                        
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  4 Hearn, Mitch              10 WSY-MA                 37.08      36.22        
  5 Koslowski, Drew           10 WSY-MA                 37.77      36.33        
 
Event 98  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
        Meet: M 32.67    3/1/2015 Nick Shelly, CC   -MA                        
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  6 Hearn, Mitch              10 WSY-MA                 37.09      37.08        
  8 Koslowski, Drew           10 WSY-MA                 36.85      37.77        
 14 Keefer, Grant              9 WSY-MA                 38.29      40.24        
 23 Murray, Cohen             10 WSY-MA                 41.77      42.81        
 -- Guerch, Omar               9 WSY-MA               1:03.91         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Event 99  Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        Meet: M 2:26.30   2/28/2016 Abigail Doss, SUNY -MA                     
                2:27.59  NATS
                2:39.69  JO
                2:55.10  DIST
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  7 Ludwick, Sadie            13 WSY-MA               2:49.57    2:51.23 DIST   
              37.62     1:21.96 (44.34)     2:07.20 (45.24)     2:51.23 (44.03)
  8 Evans, Faith              13 WSY-MA               2:57.54    2:59.55        
              40.62     1:27.17 (46.55)     2:13.87 (46.70)     2:59.55 (45.68)
 
Event 99  Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        Meet: M 2:26.30   2/28/2016 Abigail Doss, SUNY -MA                     
                2:27.59  NATS
                2:39.69  JO
                2:55.10  DIST
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  7 Ludwick, Sadie            13 WSY-MA               2:52.82    2:49.57 DIST   
              37.38     1:21.07 (43.69)     2:05.35 (44.28)     2:49.57 (44.22)
  8 Evans, Faith              13 WSY-MA               2:57.73    2:57.54        
              40.77     1:26.39 (45.62)     2:12.19 (45.80)     2:57.54 (45.35)
 13 Butterfield, Becky        14 WSY-MA               3:22.85    3:19.24        
              44.77     1:34.81 (50.04)     2:26.82 (52.01)     3:19.24 (52.42)
 14 Fisher, Lauren            13 WSY-MA               3:22.55    3:22.92        
              43.71     1:34.73 (51.02)     2:29.44 (54.71)     3:22.92 (53.48)
 
Event 100  Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        Meet: M 2:18.45   2/25/2018 Logan Smith, FSC-LEBY                      
                2:12.99  NATS
                2:31.69  JO
                2:48.00  DIST
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
 12 Houston, Caleb            13 WSY-MA               3:26.39    3:23.77        
              43.55     1:37.36 (53.81)     2:32.99 (55.63)     3:23.77 (50.78)
 
Event 101  Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        Meet: M 1:09.45   2/25/2018 Kari Powell, CC   -MA                      
                1:17.39  JO
                1:25.00  DIST
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  2 Chang, Katie              11 WSY-MA               1:19.74    1:19.28 DIST   
              24.99     1:19.28 (54.29)                                        
  3 Keefer, Morgan            11 WSY-MA               1:20.51    1:20.03 DIST   
              38.02     1:20.03 (42.01)                                        
B - Final
 10 Maggio, Rylee             11 WSY-MA               1:26.19    1:23.47 DIST   
              38.21     1:23.47 (45.26)                                        
 
Event 101  Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        Meet: M 1:09.45   2/25/2018 Kari Powell, CC   -MA                      
                1:17.39  JO
                1:25.00  DIST
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  3 Chang, Katie              11 WSY-MA               1:20.01    1:19.74 DIST   
              37.33     1:19.74 (42.41)                                        
  4 Keefer, Morgan            11 WSY-MA               1:22.07    1:20.51 DIST   
              37.66     1:20.51 (42.85)                                        
 15 Maggio, Rylee             11 WSY-MA               1:29.48    1:26.19        
              39.61     1:26.19 (46.58)                                        
 33 Guerch, Kenza             12 WSY-MA                    NT    2:04.34        
              58.86   2:04.34 (1:05.48)                                        
 
Event 102  Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        Meet: M 1:05.96   2/26/2017 Logan Smith, FSC-LEBY                      
                1:18.09  JO
                1:28.00  DIST
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
 12 Gamber, Ian               11 WSY-MA               1:35.67    1:34.50        
              43.35     1:34.50 (51.15)                                        
 
Event 102  Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        Meet: M 1:05.96   2/26/2017 Logan Smith, FSC-LEBY                      
                1:18.09  JO
                1:28.00  DIST
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
 14 Gamber, Ian               11 WSY-MA               1:33.36    1:35.67        
              43.72     1:35.67 (51.95)                                        
 23 Orban, Chase              11 WSY-MA                    NT    2:00.50        
              57.74   2:00.50 (1:02.76)                                        
 
Event 103  Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        Meet: M 1:21.41    3/2/2014 Madison Ortiz, FSC  -MA                    
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
 13 Ludwick, Chloe            10 WSY-MA               1:44.03    1:46.97        
              50.45     1:46.97 (56.52)                                        
 
Event 104  Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        Meet: M 1:22.49   2/24/2013 Kyle Farrow, WSY  -MA                      
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  5 Keefer, Grant              9 WSY-MA               1:35.70    1:35.23        
              43.73     1:35.23 (51.50)                                        
 
Event 104  Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        Meet: M 1:22.49   2/24/2013 Kyle Farrow, WSY  -MA                      
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  5 Keefer, Grant              9 WSY-MA               1:36.99    1:35.70        
              45.53     1:35.70 (50.17)                                        
 
Event 106  Boys 9-14 400 Yard IM
===============================================================================
        Meet: M 4:35.94   2/25/2018 Ethan Welker, CC   -MA                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  2 Geray, Brandon            14 WSY-MA               5:00.92    4:51.98        
              30.56     1:06.17 (35.61)     1:43.81 (37.64)     2:20.37 (36.56)
        3:04.00 (43.63)     3:47.80 (43.80)     4:20.66 (32.86)     4:51.98 (31.32)
 -- Cunningham, Brian         14 WSY-MA               5:31.77         DQ        
      Non-simultaneous touch - breast
              33.59     1:14.94 (41.35)     1:57.70 (42.76)     2:39.38 (41.68)
        3:27.64 (48.26)     4:17.57 (49.93)     4:55.78 (38.21)          DQ (38.86)
 
Event 112  Boys 15-18 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet: M 1:47.53    3/1/2015 Devon Chenot, CYAA -MA                     
                1:45.39  NATS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Oren, David               16 WSY-MA               1:52.77    1:54.09        
              25.83       54.04 (28.21)     1:23.59 (29.55)     1:54.09 (30.50)
 
Event 113  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet: M 1:13.24   2/24/2013 Lauren Chang, WSY  -MA                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  4 Evans, Summer              8 WSY-MA               1:20.81    1:25.62        
              39.20     1:25.62 (46.42)                                        
 
Event 114  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet: M 1:10.84   2/24/2013 Nick Shelly, CC-MA                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  4 Gaudion, Henry             8 WSY-MA               1:24.59    1:24.83        
              38.86     1:24.83 (45.97)                                        
 
Event 115  Girls 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        Meet: M 58.43   2/26/2017 Marisa Gingerich, York Y                     
                58.79  NATS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 10 Richards, Kristy          16 WSY-MA               1:09.45    1:08.90        
              31.17     1:08.90 (37.73)                                        
 18 Wylam, Emma               16 WSY-MA               1:10.91    1:13.57        
              33.38     1:13.57 (40.19)                                        
 
Event 116  Boys 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        Meet: M 52.69   2/26/2017 Alec Peckmann, York Y                        
                52.99  NATS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  5 Oren, David               16 WSY-MA                 59.58    1:00.54        
              28.40     1:00.54 (32.14)                                        
 
Event 117  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
        Meet: M 15.59   2/28/2016 Eve Phillips, WAY  -MA                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  6 Evans, Summer              8 WSY-MA                 18.86      19.35        
 
Event 118  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
        Meet: M 15.08   2/25/2018 Jomar Hidalgo, FSC-LEBY                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  2 Coons, Nate                8 WSY-MA                 19.07      21.10        
 
Event 119  Girls 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet: M 24.66   2/24/2013 Emily Maxwell, SUNY                          
                24.69  NATS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 16 Richards, Kristy          16 WSY-MA                 28.41      29.00        
 19 Wylam, Emma               16 WSY-MA                 29.50      30.60        
 
Event 121  Girls 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet: M 32.58   2/24/2013 Zoe Gallagher, WSY  -MA                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  5 Evans, Summer              8 WSY-MA                 34.75      37.28        
 
Event 122  Boys 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet: M 30.91   2/25/2018 Jomar Hidalgo, FSC-LEBY                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  5 Gaudion, Henry             8 WSY-MA                 37.34      37.06        
  6 Coons, Nate                8 WSY-MA                 37.33      38.85        
 
Event 125  Girls 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        Meet: M 58.22   2/26/2017 Marget Shelly, York Y                        
                59.29  NATS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 18 Wylam, Emma               16 WSY-MA               1:10.80    1:13.72        
              36.12     1:13.72 (37.60)                                        
 
Event 128  Boys 7-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
        Meet: M 17.45   2/25/2018 Jomar Hidalgo, FSC-LEBY                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  4 Coons, Nate                8 WSY-MA                 21.07      21.54        
 
Event 132  Boys 15-18 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        Meet: M 2:14.90   2/25/2018 Tanner Fatta, York Y                       
                2:12.99  NATS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Oren, David               16 WSY-MA               2:11.11    2:10.11MNATS   
              29.08     1:01.41 (32.33)     1:35.33 (33.92)     2:10.11 (34.78)
 
Event 134  Boys 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
        Meet: M 46.56   2/24/2013 Sam Stoner, York Y                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  2 Gaudion, Henry             8 WSY-MA                 50.18      49.86        
 
Event 135  Girls 15-18 400 Yard IM
===============================================================================
        Meet: M 4:32.85   2/26/2017 Marget Shelly, York Y                      
                4:36.59  NATS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  8 Richards, Kristy          16 WSY-MA               5:19.45    5:27.45        
              31.95     1:11.89 (39.94)     1:54.47 (42.58)     2:35.23 (40.76)
        3:21.55 (46.32)     4:08.79 (47.24)     4:48.27 (39.48)     5:27.45 (39.18)