Licensed to WSY Swimming           HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 1/27/2019 04:01 PM
                       YMCA January Jam 2018 - 1/27/2019                       
                             YMCA January Jam 2019                             
                          at Messiah College 01/27/19                          
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 9 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paige Heck                15 NDCY                 5:47.14    5:50.81        
                  30.97     1:05.03 (34.06)     1:39.73 (34.70)     2:15.02 (35.29)
        2:50.35 (35.33)     3:26.43 (36.08)     4:02.85 (36.42)     4:39.55 (36.70)
        5:16.23 (36.68)     5:50.81 (34.58)                                        
  2 MaKenna Thrush            15 NDCY                 6:04.01    6:12.59        
                  31.61     1:06.77 (35.16)     1:43.68 (36.91)     2:20.97 (37.29)
        2:59.00 (38.03)     3:37.11 (38.11)     4:16.00 (38.89)     4:55.62 (39.62)
        5:34.69 (39.07)     6:12.59 (37.90)                                        
  3 Sadie Ludwick             13 WSY                  6:11.76    6:13.15        
                  32.03     1:07.85 (35.82)     1:46.73 (38.88)     2:25.48 (38.75)
        3:04.21 (38.73)     3:43.26 (39.05)     4:21.99 (38.73)     5:00.22 (38.23)
        5:38.22 (38.00)     6:13.15 (34.93)                                        
  4 Teah Sponsler             15 NDCY                 6:22.85    6:24.30        
                  32.30     1:08.66 (36.36)     1:46.37 (37.71)     2:25.73 (39.36)
        3:05.08 (39.35)     3:45.50 (40.42)     4:26.39 (40.89)     5:07.42 (41.03)
        5:47.96 (40.54)     6:24.30 (36.34)                                        
 
Event 2  Boys 9 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ryan Lee                  14 WSY                  5:13.30    5:08.60        
                  27.39       57.37 (29.98)     1:28.53 (31.16)     1:59.91 (31.38)
        2:31.20 (31.29)     3:02.71 (31.51)     3:34.71 (32.00)     4:06.27 (31.56)
        4:37.90 (31.63)     5:08.60 (30.70)                                        
  2 Jonathan Chang            13 WSY                  5:55.33    5:23.22        
                  27.44       58.59 (31.15)     1:31.36 (32.77)     2:04.43 (33.07)
        2:37.76 (33.33)     3:11.37 (33.61)     3:45.00 (33.63)     4:18.31 (33.31)
        4:50.99 (32.68)     5:23.22 (32.23)                                        
  3 Brandon Geray             14 WSY                  5:40.45    5:33.41        
                  29.48     1:02.50 (33.02)     1:36.81 (34.31)     2:11.37 (34.56)
        2:45.51 (34.14)     3:19.61 (34.10)     3:53.67 (34.06)     4:27.82 (34.15)
        5:01.44 (33.62)     5:33.41 (31.97)                                        
  4 Christian Newton          11 LEBY                      NT    6:19.73        
                  33.10     1:10.23 (37.13)     1:48.50 (38.27)     2:27.04 (38.54)
        3:05.92 (38.88)     3:45.51 (39.59)     4:25.16 (39.65)     5:04.41 (39.25)
        5:43.47 (39.06)     6:19.73 (36.26)                                        
 
Event 3  Girls 9-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Northern Dauphin County YMCA                      2:16.05    2:13.37        
     1) Hannah Thrush 12                2) Delaney Updegrave 11           
     3) Ashley Kieffer 12               4) Kirra Roe 12                   
                  34.55     1:12.53 (37.98)     1:42.91 (30.38)     2:13.37 (30.46)
  2 Greater Susquehanna Valley Ymc                    2:18.74    2:19.07        
     1) Emma Gerlinski 12               2) Lea McCormick 12               
     3) Emma Hopkinson 10               4) Laurel Boyer 10                
                  35.32     1:14.27 (38.95)     1:47.38 (33.11)     2:19.07 (31.69)
  3 Wsy Swimming                                      2:18.50    2:24.84        
     1) Morgan Keefer 11                2) Lex Coble 12                   
     3) Katie Chang 11                  4) Rylee Maggio 11                
                  36.74     1:20.79 (44.05)     1:55.11 (34.32)     2:24.84 (29.73)
  4 Greater Susquehanna Valley Ymc  'B'               2:45.47    2:46.22        
     1) Roslyn Snyder 10                2) Anna Pachucki 10               
     3) Olivia Fetterman 10             4) Paige Hosterman 10             
                  41.59     1:26.59 (45.00)     2:07.93 (41.34)     2:46.22 (38.29)
  5 Wsy Swimming  'B'                                 2:39.47    2:48.82        
     1) Grace Evans 11                  2) Chloe Ludwick 10               
     3) Larkin Minnich 11               4) Hailey Unger 10                
                  41.60     1:31.54 (49.94)     2:13.46 (41.92)     2:48.82 (35.36)
  6 Northern Dauphin County YMCA  'B'                 2:47.63    2:49.52        
     1) Hailey Popp 11                  2) Lydia Engle 10                 
     3) Sierra Rogers 9                 4) Mena Clark 9                   
                  44.85     1:32.43 (47.58)     2:11.94 (39.51)     2:49.52 (37.58)
 
Event 4  Boys 9-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wsy Swimming                                      2:13.56    2:16.34        
     1) James Gaudion 12                2) Ian Gamber 11                  
     3) Peter Gaudion 12                4) Mitch Hearn 10                 
                  32.03     1:15.74 (43.71)     1:45.60 (29.86)     2:16.34 (30.74)
  2 Greater Susquehanna Valley Ymc                    2:27.56    2:22.52        
     1) Mason Ordonez 12                2) Trevor Reichner 12             
     3) Miles Fassero 12                4) Les McCormick 11               
                  32.46     1:08.17 (35.71)     1:47.37 (39.20)     2:22.52 (35.15)
  3 Wsy Swimming  'B'                                 2:27.77    2:34.60        
     1) Brody Douglass 12               2) Grant Keefer 9                 
     3) Drew Koslowski 11               4) Ryan Shoen 12                  
                  44.93     1:28.05 (43.12)     2:04.55 (36.50)     2:34.60 (30.05)
  4 Northern Dauphin County YMCA                      2:45.71    2:48.20        
     1) Brayden McLenegan 11            2) Collier Book 11                
     3) Ethan Roe 10                    4) Cameron Book 9                 
                  43.78     1:30.77 (46.99)     2:07.75 (36.98)     2:48.20 (40.45)
 
Event 5  Girls 13 & Over 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
              1:50.99  NATS
              2:18.60  DIST
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wsy Swimming                                      1:59.51    2:02.45 DIST   
     1) Apple Burton 15                 2) Abigail Brown 17               
     3) Lauren Chang 15                 4) Carolyn Bolden 17              
                  31.31     1:07.13 (35.82)     1:36.36 (29.23)     2:02.45 (26.09)
  2 Wsy Swimming  'C'                                 2:04.92    2:03.99 DIST   
     1) Lila DiCarlo 15                 2) Rebecca Freedman 14            
     3) Tyya Peiffer 13                 4) Nicole Lee 17                  
                  30.15     1:07.04 (36.89)     1:36.57 (29.53)     2:03.99 (27.42)
  3 Northern Dauphin County YMCA                      2:07.64    2:04.25 DIST   
     1) MaKenna Thrush 15               2) Tatum Rothermel 13             
     3) Sydney Updegrave 15             4) Teah Sponsler 15               
                  33.09     1:08.08 (34.99)     1:38.21 (30.13)     2:04.25 (26.04)
  4 Wsy Swimming  'B'                                 2:02.18   x2:06.92 DIST   
     1) Abby Alexander 17               2) Sadie Ludwick 13               
     3) Faith Evans 13                  4) Chae Stier 16                  
                  33.48     1:09.81 (36.33)     1:41.11 (31.30)     2:06.92 (25.81)
  5 Wsy Swimming  'D'                                 2:09.79   x2:09.44 DIST   
     1) Emma Wylam 16                   2) Brie Smith 13                  
     3) Samantha Linsey 13              4) Elise Shore 16                 
                  34.04     1:09.62 (35.58)     1:40.61 (30.99)     2:09.44 (28.83)
  6 Wsy Swimming  'E'                                 2:15.84   x2:12.41 DIST   
     1) Ilana Jacobson 16               2) Katie McAninch 16              
     3) Brea Maggio 13                  4) Lynsey Geray 16                
                  32.23     1:11.47 (39.24)     1:43.83 (32.36)     2:12.41 (28.58)
  7 Wsy Swimming  'F'                                 2:22.18   x2:21.71        
     1) Kristy Richards 16              2) Greta Savo 13                  
     3) Hannah Miskin 13                4) Becky Butterfield 14           
                  35.24     1:15.68 (40.44)     1:49.43 (33.75)     2:21.71 (32.28)
 
Event 6  Boys 13 & Over 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
              1:39.99  NATS
              2:15.50  DIST
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wsy Swimming                                      1:42.63    1:46.34 DIST   
     1) Josiah Lauver 18                2) Kyle Farrow 16                 
     3) Tyler Distenfeld 16             4) Nolan Chenot 15                
                  26.65       55.44 (28.79)     1:22.19 (26.75)     1:46.34 (24.15)
  2 Wsy Swimming  'B'                                 1:53.57    1:51.64 DIST   
     1) Alex Seman 15                   2) Ryan Lee 14                    
     3) Jonathan Chang 13               4) Zach Miller 17                 
                  27.20       59.84 (32.64)     1:28.21 (28.37)     1:51.64 (23.43)
  3 Wsy Swimming  'C'                                 1:56.86   x1:52.99 DIST   
     1) Nick Shelly 15                  2) Scott Majka 16                 
     3) Jake Keyes 13                   4) Hunter Keyes 17                
                  28.55       58.97 (30.42)     1:28.23 (29.26)     1:52.99 (24.76)
  4 Wsy Swimming  'D'                                 2:04.34   x1:59.23 DIST   
     1) Tommy Chase 17                  2) David Oren 16                  
     3) Brandon Geray 14                4) Breydon Maggio 13              
                  29.95       58.99 (29.04)     1:29.10 (30.11)     1:59.23 (30.13)
  5 Wsy Swimming  'E'                                 2:06.96   x2:08.24 DIST   
     1) Caleb Houston 13                2) Pete Engle 14                  
     3) Brian Cunningham 14             4) Gavin Guckavan 14              
                  41.58     1:12.99 (31.41)     1:43.02 (30.03)     2:08.24 (25.22)
 
Event 7  Girls 9-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Katie Chang               11 WSY                  2:32.83    2:37.08        
                  34.84     1:14.20 (39.36)     2:02.06 (47.86)     2:37.08 (35.02)
  2 Laurel Boyer              10 GSVY                 2:59.86    2:57.81        
                  41.57     1:29.03 (47.46)     2:21.48 (52.45)     2:57.81 (36.33)
  3 Kirra Roe                 12 NDCY                 2:54.47    2:58.60        
                  38.02     1:23.63 (45.61)     2:18.66 (55.03)     2:58.60 (39.94)
 
Event 8  Boys 9-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 James Gaudion             12 WSY                  2:40.88    2:31.34        
                  31.72     1:08.97 (37.25)     1:55.69 (46.72)     2:31.34 (35.65)
  2 Carson Dibiaso            11 LEBY                      NT    2:47.85        
                  35.91     1:18.80 (42.89)     2:09.99 (51.19)     2:47.85 (37.86)
  3 Mitch Hearn               10 WSY                  2:56.66    2:56.48        
                  40.90     1:25.70 (44.80)     2:19.73 (54.03)     2:56.48 (36.75)
 
Event 9  Girls 13 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
              2:10.59  NATS
              2:32.00  DIST
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carolyn Bolden            17 WSY                  2:25.63    2:22.25 DIST   
                  31.24     1:07.48 (36.24)     1:50.61 (43.13)     2:22.25 (31.64)
  2 Rebecca Freedman          14 WSY                  2:27.07    2:27.47 DIST   
                  32.37     1:10.81 (38.44)     1:54.31 (43.50)     2:27.47 (33.16)
  3 Paige Heck                15 NDCY                 2:30.94    2:29.84 DIST   
                  35.19     1:14.08 (38.89)     1:57.58 (43.50)     2:29.84 (32.26)
  4 Tyya Peiffer              13 WSY                  2:35.65    2:32.33        
                  32.72     1:10.71 (37.99)     1:59.42 (48.71)     2:32.33 (32.91)
  5 Faith Evans               13 WSY                  2:32.29   x2:33.66        
                  33.03     1:14.22 (41.19)     1:58.16 (43.94)     2:33.66 (35.50)
  6 Samantha Linsey           13 WSY                  2:32.16   x2:36.42        
                  33.57     1:15.29 (41.72)     2:00.66 (45.37)     2:36.42 (35.76)
  7 Kristy Richards           16 WSY                  2:33.32   x2:37.00        
                  33.00     1:12.89 (39.89)     1:59.64 (46.75)     2:37.00 (37.36)
  8 Valeria Riley             13 GSVY                 2:42.77    2:39.23        
                  32.18     1:12.55 (40.37)     2:01.27 (48.72)     2:39.23 (37.96)
  9 Emma Wylam                16 WSY                  2:38.44   x2:39.95        
                  33.17     1:12.48 (39.31)     2:03.42 (50.94)     2:39.95 (36.53)
 10 Valentina Haro            15 WSY                  2:53.97   x2:52.10        
                  39.48     1:23.21 (43.73)     2:14.29 (51.08)     2:52.10 (37.81)
 11 Aubrey Zoellner           13 NDCY                 2:55.01    2:56.46        
                  34.76     1:19.49 (44.73)     2:09.44 (49.95)     2:56.46 (47.02)
 
Event 10  Boys 13 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
              1:58.89  NATS
              2:19.00  DIST
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 David Oren                16 WSY                  2:01.80    2:03.53 DIST   
                  28.43     1:01.43 (33.00)     1:35.04 (33.61)     2:03.53 (28.49)
  2 Tyler Distenfeld          16 WSY                  2:00.30    2:03.66 DIST   
                  27.94       58.02 (30.08)     1:36.27 (38.25)     2:03.66 (27.39)
  3 Scott Majka               16 WSY                  2:02.37    2:07.54 DIST   
                  27.79     1:02.44 (34.65)     1:38.58 (36.14)     2:07.54 (28.96)
  4 Hunter Keyes              17 WSY                  2:03.70   x2:14.60 DIST   
                  28.65     1:03.40 (34.75)     1:41.34 (37.94)     2:14.60 (33.26)
  5 Nolan Chenot              15 WSY                       NT   x2:25.16        
                  29.86     1:08.58 (38.72)     1:50.79 (42.21)     2:25.16 (34.37)
  6 Brian Cunningham          14 WSY                  2:30.59   x2:34.94        
                  32.26     1:13.18 (40.92)     1:58.79 (45.61)     2:34.94 (36.15)
 
Event 11  Girls 9-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ashley Kieffer            12 NDCY                 1:00.70    1:01.43        
                  28.94     1:01.43 (32.49)                                        
  2 Lea McCormick             12 GSVY                 1:02.30    1:02.64        
                  30.08     1:02.64 (32.56)                                        
  3 Emma Gerlinski            12 GSVY                 1:03.60    1:02.80        
                  28.97     1:02.80 (33.83)                                        
  4 Delaney Updegrave         11 NDCY                 1:03.34    1:05.71        
                  31.63     1:05.71 (34.08)                                        
  5 Morgan Keefer             11 WSY                  1:06.79    1:06.62        
                  32.06     1:06.62 (34.56)                                        
  6 Alexis Binkley            12 LEBY                 1:08.92    1:06.94        
                  32.49     1:06.94 (34.45)                                        
  7 Emma Hopkinson            10 GSVY                 1:08.46    1:08.65        
                  34.00     1:08.65 (34.65)                                        
  8 Hannah Thrush             12 NDCY                 1:05.95    1:09.48        
                  33.07     1:09.48 (36.41)                                        
  9 Rylee Maggio              11 WSY                  1:09.34    1:10.66        
                  33.58     1:10.66 (37.08)                                        
 10 KatyAnne Light            11 LEBY                 1:11.84    1:10.98        
                  33.97     1:10.98 (37.01)                                        
 11 Grace Evans               11 WSY                  1:11.65    1:13.39        
                  34.65     1:13.39 (38.74)                                        
 12 Jordin Mortorf            11 NDCY                 1:17.99   x1:20.03        
                  37.84     1:20.03 (42.19)                                        
 13 Summer Evans               8 WSY                  1:25.45   x1:20.81        
                  37.39     1:20.81 (43.42)                                        
 14 Hailey Popp               11 NDCY                 1:36.66   x1:22.96        
                  39.52     1:22.96 (43.44)                                        
 15 Larkin Minnich            11 WSY                  1:27.26   x1:25.32        
                  40.90     1:25.32 (44.42)                                        
 16 Paige Hosterman           10 GSVY                 1:32.50   x1:29.48        
 17 Lydia Engle               10 NDCY                      NT   x1:30.99        
                  42.77     1:30.99 (48.22)                                        
 18 Jasmine Zheng              9 WSY                  1:40.77   x1:35.53        
 19 Mariah Kipp               10 LEBY                 1:36.35    1:36.07        
 -- Chloe Ludwick             10 WSY                  1:21.74        DFS        
      Declared false start
 
Event 12  Boys 9-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Trevor Reichner           12 GSVY                   58.37      57.90        
                  28.48       57.90 (29.42)                                        
  2 Mason Ordonez             12 GSVY                   57.29      58.01        
                  28.45       58.01 (29.56)                                        
  3 Peter Gaudion             12 WSY                  1:01.14    1:01.60        
                  29.51     1:01.60 (32.09)                                        
  4 Grant Keefer               9 WSY                  1:09.40    1:10.16        
                  33.36     1:10.16 (36.80)                                        
  5 Ryan Shoen                12 WSY                  1:12.11    1:10.61        
                  34.16     1:10.61 (36.45)                                        
  6 Ethan Roe                 10 NDCY                 1:10.57    1:12.41        
                  34.13     1:12.41 (38.28)                                        
  7 Drew Koslowski            11 WSY                  1:15.71   x1:15.31        
                  35.64     1:15.31 (39.67)                                        
  8 Ian Gamber                11 WSY                  1:13.78   x1:16.62        
                  36.06     1:16.62 (40.56)                                        
  9 Clay Brininger             9 GSVY                 1:20.51    1:17.34        
 10 Collier Book              11 NDCY                 1:22.34    1:19.98        
                  37.72     1:19.98 (42.26)                                        
 11 Henry Gaudion              8 WSY                       NT   x1:24.59        
                  39.50     1:24.59 (45.09)                                        
 12 Les McCormick             11 GSVY                 1:21.72   x1:26.69        
                  40.18     1:26.69 (46.51)                                        
 13 Jacob Kertes               9 WSY                  1:24.91   x1:29.58        
                  42.23     1:29.58 (47.35)                                        
 14 Nate Coons                 8 WSY                       NT   x1:31.19        
 15 Cameron Book               9 NDCY                 1:37.85    1:31.62        
                  43.13     1:31.62 (48.49)                                        
 16 Lucas Popp                 9 NDCY                      NT   x1:34.22        
                  41.94     1:34.22 (52.28)                                        
 17 Shawn Muraira             10 LEBY                 1:45.31    1:43.20        
 
Event 13  Girls 13 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                53.59  NATS
              1:00.20  DIST
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lauren Chang              15 WSY                    56.51      56.51 DIST   
                  27.47       56.51 (29.04)                                        
  2 Chae Stier                16 WSY                    56.70      56.83 DIST   
                  27.74       56.83 (29.09)                                        
  3 Lila DiCarlo              15 WSY                    55.47      58.67 DIST   
                  28.19       58.67 (30.48)                                        
  4 Sydney Updegrave          15 NDCY                   57.40      58.84 DIST   
                  28.21       58.84 (30.63)                                        
  5 Rebecca Freedman          14 WSY                    57.21     x58.91 DIST   
                  28.46       58.91 (30.45)                                        
  6 Apple Burton              15 WSY                    56.04     x59.74 DIST   
                  28.46       59.74 (31.28)                                        
  7 Lynsey Geray              16 WSY                  1:01.63   x1:00.56        
                  29.25     1:00.56 (31.31)                                        
  8 Joella Moyer              15 LEBY                 1:01.94    1:01.34        
                  29.49     1:01.34 (31.85)                                        
  9 Katie McAninch            16 WSY                  1:02.16   x1:01.70        
                  29.81     1:01.70 (31.89)                                        
 10 Ilana Jacobson            16 WSY                    58.47   x1:01.89        
                  29.53     1:01.89 (32.36)                                        
 11 Abby Alexander            17 WSY                    57.77   x1:02.48        
                  29.97     1:02.48 (32.51)                                        
 12 Samantha Linsey           13 WSY                  1:02.84   x1:03.36        
                  31.03     1:03.36 (32.33)                                        
 13 Sadie Ludwick             13 WSY                  1:03.49   x1:03.81        
                  30.42     1:03.81 (33.39)                                        
 14 Abigail Brown             17 WSY                  1:00.85   x1:04.15        
                  30.29     1:04.15 (33.86)                                        
 15 Valeria Riley             13 GSVY                 1:03.75    1:04.25        
                  30.38     1:04.25 (33.87)                                        
 16 Hannah Miskin             13 WSY                  1:02.01   x1:04.52        
                  30.94     1:04.52 (33.58)                                        
 17 Brea Maggio               13 WSY                  1:03.68   x1:04.58        
                  30.67     1:04.58 (33.91)                                        
 18 Teah Sponsler             15 NDCY                 1:02.42    1:04.72        
                  31.68     1:04.72 (33.04)                                        
 19 Emma Wylam                16 WSY                  1:04.50   x1:05.58        
                  31.56     1:05.58 (34.02)                                        
 20 Tatum Rothermel           13 NDCY                 1:05.61    1:06.01        
                  32.18     1:06.01 (33.83)                                        
 21 Faith Evans               13 WSY                  1:03.23   x1:07.02        
                  31.87     1:07.02 (35.15)                                        
 22 Valentina Haro            15 WSY                  1:06.16   x1:09.57        
                  32.78     1:09.57 (36.79)                                        
 23 Becky Butterfield         14 WSY                  1:07.89   x1:13.16        
                  35.60     1:13.16 (37.56)                                        
 24 Greta Savo                13 WSY                  1:16.23   x1:13.75        
                  32.63     1:13.75 (41.12)                                        
 25 Lauren Fisher             13 WSY                  1:20.12   x1:19.74        
                  37.41     1:19.74 (42.33)                                        
 26 Karlie Martin             13 NDCY                 1:26.93   x1:20.15        
                  38.36     1:20.15 (41.79)                                        
 
Event 14  Boys 13 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                48.19  NATS
                54.00  DIST
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kyle Farrow               16 WSY                    47.68      50.59 DIST   
                  24.54       50.59 (26.05)                                        
  2 Alex Seman                15 WSY                    51.83      51.59 DIST   
                  25.28       51.59 (26.31)                                        
  3 David Oren                16 WSY                    52.51      53.01 DIST   
                  25.77       53.01 (27.24)                                        
  4 Gavin Guckavan            14 WSY                    53.92     x54.72        
                  26.71       54.72 (28.01)                                        
  5 Ryan Lee                  14 WSY                    53.69     x55.41        
                  26.64       55.41 (28.77)                                        
  6 Nick Shelly               15 WSY                    54.55     x55.50        
                  26.74       55.50 (28.76)                                        
  7 Tommy Chase               17 WSY                    53.90     x56.45        
                  26.80       56.45 (29.65)                                        
  8 Jake Keyes                13 WSY                    56.96     x57.88        
                  28.08       57.88 (29.80)                                        
  9 Pete Engle                14 WSY                    58.60     x58.93        
                  27.62       58.93 (31.31)                                        
 10 Breydon Maggio            13 WSY                  1:07.10   x1:10.02        
                  32.89     1:10.02 (37.13)                                        
 11 Caleb Houston             13 WSY                  1:07.41   x1:11.17        
                  33.41     1:11.17 (37.76)                                        
 12 Evan Pachucki             13 GSVY                 1:17.55    1:16.31        
 13 Bryson Minnich            13 NDCY                 1:10.59    1:16.48        
 
Event 15  Girls 9-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Katie Chang               11 WSY                    33.29      33.87        
  2 Delaney Updegrave         11 NDCY                   37.48      34.86        
  3 Lea McCormick             12 GSVY                   33.72      35.48        
  4 Alexis Binkley            12 LEBY                   36.01      35.49        
  5 Kirra Roe                 12 NDCY                   35.95      37.01        
  6 Sierra Rogers              9 NDCY                   39.27      39.89        
  7 Rylee Maggio              11 WSY                    39.20      40.34        
  8 Roslyn Snyder             10 GSVY                   40.31      40.65        
  9 Lex Coble                 12 WSY                    40.98      41.43        
 10 Anna Pachucki             10 GSVY                   43.48      43.21        
 11 Hailey Popp               11 NDCY                   44.55     x43.62        
 12 Summer Evans               8 WSY                    48.82     x44.02        
 13 Evelyn Hambright          11 WSY                    46.56     x44.79        
 14 Mena Clark                 9 NDCY                   50.14     x45.19        
 15 Larkin Minnich            11 WSY                    47.35     x45.25        
 16 Lydia Engle               10 NDCY                   54.36     x48.91        
 17 Mariah Kipp               10 LEBY                   49.60      49.14        
 18 Jasmine Zheng              9 WSY                    51.35     x49.31        
 19 Annaliese Combs            9 WSY                       NT     x52.09        
 20 Paige Hosterman           10 GSVY                   50.78     x52.87        
 21 Lilly Hale                11 NDCY                   59.12   x1:01.69        
 
Event 16  Boys 9-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 James Gaudion             12 WSY                    31.00      32.97        
  2 Peter Gaudion             12 WSY                    32.79      33.62        
  3 Dayton Dibiaso            12 LEBY                   37.57      36.67        
  4 Drew Koslowski            11 WSY                    37.32      36.85        
  5 Grant Keefer               9 WSY                    38.29     x38.78        
  6 Ryan Shoen                12 WSY                    36.78     x39.21        
  7 Brayden McLenegan         11 NDCY                   43.04      44.90        
  8 Cameron Book               9 NDCY                   54.93      45.06        
  9 Abhinav Gali              10 WSY                    44.03     x45.28        
 10 Jacob Kertes               9 WSY                    42.91     x45.71        
 11 Randyn Rupp                9 WSY                    44.59     x45.79        
 12 Clay Brininger             9 GSVY                   46.71      45.95        
 13 Henry Gaudion              8 WSY                       NT     x46.43        
 14 Les McCormick             11 GSVY                   45.67      46.82        
 15 Nate Coons                 8 WSY                    55.00     x48.89        
 16 Maximus Smith              9 NDCY                   51.41      50.86        
 17 Shawn Muraira             10 LEBY                   53.92      55.62        
 
Event 17  Girls 10 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lila DiCarlo              15 WSY                  1:02.54    1:04.68        
                  31.16     1:04.68 (33.52)                                        
  2 Tyya Peiffer              13 WSY                  1:05.88    1:05.28        
                  33.56     1:05.28 (31.72)                                        
  3 Apple Burton              15 WSY                  1:02.73    1:06.99        
                  32.75     1:06.99 (34.24)                                        
  4 Sydney Updegrave          15 NDCY                 1:06.66    1:07.11        
                  33.25     1:07.11 (33.86)                                        
  5 Nicole Lee                17 WSY                  1:05.60   x1:08.08        
                  33.02     1:08.08 (35.06)                                        
  6 Chae Stier                16 WSY                  1:09.68   x1:08.55        
                  33.90     1:08.55 (34.65)                                        
  7 Brie Smith                13 WSY                  1:11.47   x1:10.18        
                  33.45     1:10.18 (36.73)                                        
  8 Lynsey Geray              16 WSY                  1:09.97   x1:11.53        
                  35.51     1:11.53 (36.02)                                        
  9 Emma Wylam                16 WSY                  1:10.80   x1:11.58        
                  35.34     1:11.58 (36.24)                                        
 10 Katie McAninch            16 WSY                  1:10.09   x1:11.92        
                  35.40     1:11.92 (36.52)                                        
 10 MaKenna Thrush            15 NDCY                 1:10.67    1:11.92        
                  34.72     1:11.92 (37.20)                                        
 12 Elise Shore               16 WSY                  1:12.87   x1:11.94        
                  34.64     1:11.94 (37.30)                                        
 13 Joella Moyer              15 LEBY                 1:11.90    1:12.90        
                  35.50     1:12.90 (37.40)                                        
 14 Abigail Brown             17 WSY                  1:07.66   x1:13.63        
 15 Kristy Richards           16 WSY                  1:13.21   x1:14.54        
                  36.68     1:14.54 (37.86)                                        
 16 Brea Maggio               13 WSY                  1:15.24   x1:15.68        
                  36.75     1:15.68 (38.93)                                        
 17 Morgan Keefer             11 WSY                  1:17.13   x1:17.22        
                  37.61     1:17.22 (39.61)                                        
 18 Hannah Thrush             12 NDCY                 1:14.22    1:19.03        
                  37.38     1:19.03 (41.65)                                        
 19 KatyAnne Light            11 LEBY                      NT    1:20.12        
                  38.86     1:20.12 (41.26)                                        
 20 Valentina Haro            15 WSY                  1:20.36   x1:22.13        
                1:22.73         1:22.13 ( )                                        
 21 Becky Butterfield         14 WSY                  1:24.31   x1:26.16        
                  43.52     1:26.16 (42.64)                                        
 22 Olivia Fetterman          10 GSVY                 1:33.83    1:28.13        
                  44.81     1:28.13 (43.32)                                        
 23 Lauren Fisher             13 WSY                  1:29.86   x1:29.65        
 
Event 18  Boys 10 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Josiah Lauver             18 WSY                    49.70      58.18        
                  28.30       58.18 (29.88)                                        
  2 Alex Seman                15 WSY                    57.28      58.87        
                  29.23       58.87 (29.64)                                        
  3 Zach Miller               17 WSY                  1:02.32    1:00.28        
                  28.99     1:00.28 (31.29)                                        
  3 Kyle Farrow               16 WSY                    52.17   x1:00.28        
                  29.45     1:00.28 (30.83)                                        
  5 Jonathan Chang            13 WSY                  1:02.47   x1:02.14        
                  30.78     1:02.14 (31.36)                                        
  6 Gavin Guckavan            14 WSY                  1:00.10   x1:02.57        
                  30.65     1:02.57 (31.92)                                        
  7 Brandon Geray             14 WSY                  1:06.76   x1:06.58        
                  32.66     1:06.58 (33.92)                                        
  8 Pete Engle                14 WSY                  1:12.44   x1:13.27        
                  35.07     1:13.27 (38.20)                                        
  9 Brian Cunningham          14 WSY                  1:10.34   x1:16.26        
                  36.31     1:16.26 (39.95)                                        
 10 Mitch Hearn               10 WSY                  1:18.55   x1:22.13        
                  39.68     1:22.13 (42.45)                                        
 11 Bryson Minnich            13 NDCY                 1:28.66    1:23.37        
                  39.90     1:23.37 (43.47)                                        
 12 Caleb Houston             13 WSY                  1:25.29   x1:28.36        
                1:28.54         1:28.36 ( )                                        
 13 Evan Pachucki             13 GSVY                 1:38.57    1:38.82        
                  48.55     1:38.82 (50.27)                                        
 
Event 19  Girls 9-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ashley Kieffer            12 NDCY                   36.47      36.69        
  2 Emma Gerlinski            12 GSVY                   40.86      39.36        
  3 Alexis Binkley            12 LEBY                   43.09      42.58        
  4 Lex Coble                 12 WSY                    43.85      44.22        
  5 Sierra Rogers              9 NDCY                   44.77      46.84        
  6 Anna Pachucki             10 GSVY                   45.79      47.39        
  7 Roslyn Snyder             10 GSVY                   45.91      47.47        
  8 Jordin Mortorf            11 NDCY                   46.43      47.55        
  9 Grace Evans               11 WSY                    47.62      48.87        
 10 Evelyn Hambright          11 WSY                    50.90      49.91        
 11 Larkin Minnich            11 WSY                    51.05     x50.94        
 12 Briana Weber              11 WSY                       NT     x51.39        
 13 Hailey Unger              10 WSY                    57.29     x54.39        
 14 Lydia Engle               10 NDCY                 1:12.24   x1:03.08        
 15 Lilly Hale                11 NDCY                 1:07.11   x1:08.71        
 
Event 20  Boys 9-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Trevor Reichner           12 GSVY                   36.74      37.64        
  2 Carson Dibiaso            11 LEBY                   42.57      40.93        
  3 Ethan Roe                 10 NDCY                   41.37      42.24        
  4 Grant Keefer               9 WSY                    42.30      43.05        
  5 Benjamin Rogovin          11 GSVY                   43.62      45.03        
  6 Miles Fassero             12 GSVY                   46.74      45.49        
  7 Ian Gamber                11 WSY                    41.71      45.74        
  8 Collier Book              11 NDCY                   46.42      48.44        
  9 Ryan Shoen                12 WSY                    49.07      49.78        
 10 Brayden McLenegan         11 NDCY                   53.66      50.30        
 11 Abhinav Gali              10 WSY                    53.46     x50.64        
 12 Clay Brininger             9 GSVY                   53.48     x52.36        
 13 Henry Gaudion              8 WSY                       NT     x54.51        
 14 Les McCormick             11 GSVY                   53.62     x55.19        
 15 Jacob Kertes               9 WSY                    53.70     x58.31        
 16 Lucas Popp                 9 NDCY                 1:02.15   x1:02.95        
 17 Maximus Smith              9 NDCY                 1:09.86   x1:05.44        
 18 Shawn Muraira             10 LEBY                 1:09.97    1:05.88        
 
Event 21  Girls 10 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tatum Rothermel           13 NDCY                 1:13.84    1:15.37        
                  36.05     1:15.37 (39.32)                                        
  2 Ilana Jacobson            16 WSY                  1:15.73    1:15.50        
                  35.99     1:15.50 (39.51)                                        
  3 Lauren Chang              15 WSY                  1:18.39    1:17.35        
                  36.98     1:17.35 (40.37)                                        
  4 Sadie Ludwick             13 WSY                  1:17.40    1:19.68        
                  37.04     1:19.68 (42.64)                                        
  5 Katie Chang               11 WSY                  1:20.01   x1:20.92        
                  38.63     1:20.92 (42.29)                                        
  6 Nicole Lee                17 WSY                  1:20.34   x1:21.52        
                  38.33     1:21.52 (43.19)                                        
  7 Elise Shore               16 WSY                  1:24.41   x1:22.12        
                  39.11     1:22.12 (43.01)                                        
  8 Aubrey Zoellner           13 NDCY                 1:22.94    1:22.25        
                  38.25     1:22.25 (44.00)                                        
  9 Joella Moyer              15 LEBY                      NT    1:23.08        
                  39.36     1:23.08 (43.72)                                        
 10 Faith Evans               13 WSY                  1:20.60   x1:23.47        
                  39.51     1:23.47 (43.96)                                        
 11 Morgan Keefer             11 WSY                  1:25.22   x1:24.64        
                  40.56     1:24.64 (44.08)                                        
 12 Samantha Linsey           13 WSY                  1:21.69   x1:25.28        
                  40.33     1:25.28 (44.95)                                        
 13 Hannah Miskin             13 WSY                  1:25.93   x1:28.39        
                  42.18     1:28.39 (46.21)                                        
 14 Rylee Maggio              11 WSY                  1:29.48   x1:30.18        
                  42.95     1:30.18 (47.23)                                        
 15 Greta Savo                13 WSY                       NT   x1:30.43        
                  42.93     1:30.43 (47.50)                                        
 16 Becky Butterfield         14 WSY                  1:35.58   x1:31.28        
                  43.64     1:31.28 (47.64)                                        
 17 Emma Hopkinson            10 GSVY                 1:30.38    1:33.27        
                  44.21     1:33.27 (49.06)                                        
 18 Lauren Fisher             13 WSY                  1:31.52   x1:33.66        
                  43.88     1:33.66 (49.78)                                        
 19 Laurel Boyer              10 GSVY                 1:38.12    1:36.27        
                  46.63     1:36.27 (49.64)                                        
 20 Mariah Kipp               10 LEBY                      NT    1:40.56        
                  48.71     1:40.56 (51.85)                                        
 21 Evelyn Hambright          11 WSY                       NT   x1:46.36        
                  51.78     1:46.36 (54.58)                                        
 22 Karlie Martin             13 NDCY                 2:09.78    2:05.51        
                  58.88   2:05.51 (1:06.63)                                        
 
Event 22  Boys 10 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 David Oren                16 WSY                  1:00.65    1:02.27        
                  29.66     1:02.27 (32.61)                                        
  2 Hunter Keyes              17 WSY                  1:00.47    1:04.23        
                  30.65     1:04.23 (33.58)                                        
  3 Scott Majka               16 WSY                  1:04.89    1:06.50        
                  31.32     1:06.50 (35.18)                                        
  4 Tyler Distenfeld          16 WSY                  1:08.53   x1:09.63        
                  32.99     1:09.63 (36.64)                                        
  5 Josiah Lauver             18 WSY                  1:01.05   x1:09.75        
                  32.55     1:09.75 (37.20)                                        
  6 Gavin Guckavan            14 WSY                  1:07.61   x1:10.28        
                  33.37     1:10.28 (36.91)                                        
  7 Nolan Chenot              15 WSY                  1:10.35   x1:11.66        
                  33.76     1:11.66 (37.90)                                        
  8 Jake Keyes                13 WSY                  1:11.77   x1:13.86        
                  35.16     1:13.86 (38.70)                                        
  9 Nick Shelly               15 WSY                  1:11.39   x1:14.84        
                  35.16     1:14.84 (39.68)                                        
 10 Brandon Geray             14 WSY                  1:20.15   x1:18.61        
                  37.29     1:18.61 (41.32)                                        
 11 Pete Engle                14 WSY                  1:20.21   x1:21.57        
                  38.22     1:21.57 (43.35)                                        
 12 Christian Newton          11 LEBY                 1:24.24    1:23.30        
                  39.72     1:23.30 (43.58)                                        
 13 Breydon Maggio            13 WSY                  1:22.48   x1:24.98        
                  40.75     1:24.98 (44.23)                                        
 14 Benjamin Rogovin          11 GSVY                 1:31.68    1:34.93        
                  44.74     1:34.93 (50.19)                                        
 15 Caleb Houston             13 WSY                  1:34.43   x1:37.92        
                  46.47     1:37.92 (51.45)                                        
 16 Miles Fassero             12 GSVY                 1:43.24    1:39.02        
                  47.57     1:39.02 (51.45)                                        
 17 Mitch Hearn               10 WSY                  1:40.36   x1:39.73        
                  47.32     1:39.73 (52.41)                                        
 18 Ian Gamber                11 WSY                  1:33.36   x1:44.79        
                  48.33     1:44.79 (56.46)                                        
 19 Bryson Minnich            13 NDCY                      NT    1:45.01        
                  49.33     1:45.01 (55.68)                                        
 20 Drew Koslowski            11 WSY                       NT   x1:46.90        
                  51.23     1:46.90 (55.67)                                        
 
Event 23  Girls 9-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alexis Binkley            12 LEBY                 2:30.00    2:26.76        
                  33.42     1:11.44 (38.02)     1:50.09 (38.65)     2:26.76 (36.67)
  2 KatyAnne Light            11 LEBY                      NT    2:40.90        
                  34.92     1:15.77 (40.85)     1:59.58 (43.81)     2:40.90 (41.32)
  3 Olivia Fetterman          10 GSVY                 2:48.37    2:42.07        
                  37.56     1:19.36 (41.80)     2:01.65 (42.29)     2:42.07 (40.42)
 
Event 24  Boys 9-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mason Ordonez             12 GSVY                 2:04.96    2:09.16        
                  29.52     1:03.38 (33.86)     1:36.98 (33.60)     2:09.16 (32.18)
  2 Jacob Kertes               9 WSY                  3:09.47    3:05.98        
                  42.89     1:31.75 (48.86)     2:21.23 (49.48)     3:05.98 (44.75)
 
Event 25  Girls 13 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Apple Burton              15 WSY                  2:00.62    2:09.07        
                  29.84     1:02.70 (32.86)     1:35.85 (33.15)     2:09.07 (33.22)
  2 Paige Heck                15 NDCY                 2:10.08    2:10.77        
                  30.40     1:03.30 (32.90)     1:37.47 (34.17)     2:10.77 (33.30)
  3 Tyya Peiffer              13 WSY                  2:12.63    2:15.11        
                  31.52     1:06.03 (34.51)     1:41.30 (35.27)     2:15.11 (33.81)
  4 Brie Smith                13 WSY                  2:16.70    2:18.26        
                  31.63     1:06.89 (35.26)     1:43.81 (36.92)     2:18.26 (34.45)
  5 Sadie Ludwick             13 WSY                  2:25.11   x2:19.76        
                  32.00     1:07.02 (35.02)     1:44.00 (36.98)     2:19.76 (35.76)
 
Event 26  Boys 13 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 David Oren                16 WSY                  1:52.77    1:54.22        
                  26.84       56.11 (29.27)     1:25.76 (29.65)     1:54.22 (28.46)
  2 Alex Seman                15 WSY                  1:51.37    1:54.28        
                  27.06       56.27 (29.21)     1:25.84 (29.57)     1:54.28 (28.44)
  3 Zach Miller               17 WSY                  1:55.78    1:56.59        
                  26.87       56.69 (29.82)     1:26.93 (30.24)     1:56.59 (29.66)
  4 Scott Majka               16 WSY                  1:52.45   x1:56.63        
                  27.17       57.00 (29.83)     1:27.12 (30.12)     1:56.63 (29.51)
  5 Jonathan Chang            13 WSY                  1:58.14   x1:59.55        
                  27.97       58.32 (30.35)     1:29.24 (30.92)     1:59.55 (30.31)
  6 Tommy Chase               17 WSY                  1:57.25   x2:01.68        
                  27.44       58.33 (30.89)     1:30.07 (31.74)     2:01.68 (31.61)
 
Event 27  Girls 9-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ashley Kieffer            12 NDCY                   30.22      29.87        
  2 Lea McCormick             12 GSVY                   32.66      33.26        
  3 Delaney Updegrave         11 NDCY                   36.83      37.14        
  4 Kirra Roe                 12 NDCY                   37.03      37.61        
  5 Sierra Rogers              9 NDCY                   37.75     x40.68        
  6 Olivia Fetterman          10 GSVY                   40.87      41.10        
  7 Larkin Minnich            11 WSY                    41.45      43.32        
  8 Grace Evans               11 WSY                    44.68      43.62        
  9 Mena Clark                 9 NDCY                      NT     x47.52        
 10 Anna Pachucki             10 GSVY                   47.83      47.80        
 11 Paige Hosterman           10 GSVY                   51.76     x53.54        
 12 Jasmine Zheng              9 WSY                       NT      54.11        
 
Event 28  Boys 9-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mason Ordonez             12 GSVY                   30.46      30.85        
  2 Peter Gaudion             12 WSY                    30.01      30.98        
  2 James Gaudion             12 WSY                    30.05      30.98        
  4 Dayton Dibiaso            12 LEBY                   34.28      33.54        
  5 Benjamin Rogovin          11 GSVY                   32.90      34.57        
  6 Christian Newton          11 LEBY                   35.51      35.45        
  7 Ethan Roe                 10 NDCY                   36.73      38.97        
  8 Ryan Shoen                12 WSY                    35.34      39.13        
  9 Miles Fassero             12 GSVY                   41.70      42.42        
 10 Grant Keefer               9 WSY                    43.09     x42.88        
 11 Collier Book              11 NDCY                   59.15      46.59        
 12 Randyn Rupp                9 WSY                    48.27     x48.44        
 13 Abhinav Gali              10 WSY                    47.56     x52.92        
 14 Cameron Book               9 NDCY                      NT      53.83        
 
Event 29  Girls 10 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tyya Peiffer              13 WSY                  1:06.94    1:05.82        
                  33.16     1:05.82 (32.66)                                        
  2 Lila DiCarlo              15 WSY                  1:00.70    1:06.18        
                  31.11     1:06.18 (35.07)                                        
  3 Apple Burton              15 WSY                  1:02.84    1:07.88        
                  31.79     1:07.88 (36.09)                                        
  4 Rebecca Freedman          14 WSY                  1:07.77   x1:09.57        
                  31.90     1:09.57 (37.67)                                        
  5 Teah Sponsler             15 NDCY                 1:06.93    1:09.66        
                  31.91     1:09.66 (37.75)                                        
  6 Brie Smith                13 WSY                  1:09.62   x1:10.92        
                  33.56     1:10.92 (37.36)                                        
  7 Faith Evans               13 WSY                  1:08.02   x1:11.52        
                  34.22     1:11.52 (37.30)                                        
  8 MaKenna Thrush            15 NDCY                 1:12.54    1:12.49        
                  33.50     1:12.49 (38.99)                                        
  9 Kristy Richards           16 WSY                  1:09.45   x1:12.97        
 10 Valeria Riley             13 GSVY                 1:15.02    1:13.38        
                  33.56     1:13.38 (39.82)                                        
 11 Brea Maggio               13 WSY                       NT   x1:17.15        
                  35.18     1:17.15 (41.97)                                        
 12 Hannah Miskin             13 WSY                  1:17.67   x1:17.56        
                  36.38     1:17.56 (41.18)                                        
 13 Emma Hopkinson            10 GSVY                 1:17.29    1:18.79        
                  36.20     1:18.79 (42.59)                                        
 
Event 30  Boys 10 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alex Seman                15 WSY                    58.82    1:00.97        
                  29.11     1:00.97 (31.86)                                        
  2 Tommy Chase               17 WSY                    59.63    1:00.99        
                  28.21     1:00.99 (32.78)                                        
  3 Ryan Lee                  14 WSY                  1:03.80    1:02.34        
                  28.93     1:02.34 (33.41)                                        
  4 Gavin Guckavan            14 WSY                       NT   x1:02.62        
                  29.36     1:02.62 (33.26)                                        
  5 Jake Keyes                13 WSY                  1:04.71   x1:08.16        
                  32.51     1:08.16 (35.65)                                        
  6 Brian Cunningham          14 WSY                  1:07.20   x1:13.10        
                  33.89     1:13.10 (39.21)                                        
  7 Drew Koslowski            11 WSY                  1:23.85   x1:22.05        
                  37.72     1:22.05 (44.33)                                        
 
Event 31  Girls 9-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ashley Kieffer            12 NDCY                   27.43      27.16        
  2 Emma Gerlinski            12 GSVY                   27.94      28.52        
  3 Delaney Updegrave         11 NDCY                   29.52      28.78        
  4 Katie Chang               11 WSY                    28.09      29.17        
  5 Lea McCormick             12 GSVY                   28.90      29.41        
  6 Emma Hopkinson            10 GSVY                   31.22      30.17        
  7 Hannah Thrush             12 NDCY                   29.53      30.60        
  8 Morgan Keefer             11 WSY                    30.57      31.10        
  9 Kirra Roe                 12 NDCY                   31.58     x31.35        
 10 Laurel Boyer              10 GSVY                   31.40     x31.61        
 11 Lex Coble                 12 WSY                    31.73      32.08        
 12 KatyAnne Light            11 LEBY                   33.75      32.78        
 13 Rylee Maggio              11 WSY                    31.12     x32.83        
 14 Grace Evans               11 WSY                    33.45     x34.12        
 15 Sierra Rogers              9 NDCY                   33.56     x34.33        
 16 Roslyn Snyder             10 GSVY                   33.10     x34.62        
 17 Anna Pachucki             10 GSVY                   34.65     x34.67        
 18 Summer Evans               8 WSY                    34.75     x36.25        
 18 Jordin Mortorf            11 NDCY                   36.80     x36.25        
 20 Evelyn Hambright          11 WSY                    41.24     x38.41        
 21 Paige Hosterman           10 GSVY                   38.50     x38.56        
 22 Briana Weber              11 WSY                    40.31     x38.80        
 23 Hailey Unger              10 WSY                    39.20     x40.15        
 24 Lydia Engle               10 NDCY                   44.18     x40.97        
 25 Mena Clark                 9 NDCY                   38.28     x42.15        
 26 Mariah Kipp               10 LEBY                   41.63      43.35        
 27 Lilly Hale                11 NDCY                   54.96     x55.02        
 28 Annaliese Combs            9 WSY                       NT     x58.95        
 
Event 32  Boys 9-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Trevor Reichner           12 GSVY                   26.30      26.39        
  2 James Gaudion             12 WSY                    26.71      26.99        
  3 Mason Ordonez             12 GSVY                   26.62      27.08        
  4 Peter Gaudion             12 WSY                    27.93      28.33        
  5 Christian Newton          11 LEBY                   30.30      30.40        
  6 Benjamin Rogovin          11 GSVY                   30.88      31.23        
  7 Dayton Dibiaso            12 LEBY                   31.69      31.43        
  8 Mitch Hearn               10 WSY                    30.84      31.47        
  9 Carson Dibiaso            11 LEBY                   32.38      32.27        
 10 Ethan Roe                 10 NDCY                   32.87      32.94        
 11 Brayden McLenegan         11 NDCY                   34.85      34.91        
 12 Miles Fassero             12 GSVY                   34.43     x34.93        
 13 Clay Brininger             9 GSVY                   36.36     x35.68        
 14 Collier Book              11 NDCY                   36.21      36.00        
 15 Randyn Rupp                9 WSY                    36.04     x36.19        
 16 Les McCormick             11 GSVY                   35.93     x36.37        
 17 Cameron Book               9 NDCY                   39.52     x38.90        
 18 Abhinav Gali              10 WSY                    38.68     x39.31        
 19 Nate Coons                 8 WSY                    39.47     x39.73        
 20 Lucas Popp                 9 NDCY                   41.92     x40.94        
 21 Maximus Smith              9 NDCY                   44.62     x41.93        
 
Event 33  Girls 13 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                24.69  NATS
                27.80  DIST
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sydney Updegrave          15 NDCY                   26.18      26.64 DIST   
  2 Lauren Chang              15 WSY                    26.24      26.74 DIST   
  3 Lila DiCarlo              15 WSY                    25.84      27.01 DIST   
  4 Rebecca Freedman          14 WSY                    26.66      27.16 DIST   
  5 Katie McAninch            16 WSY                    27.99     x27.99        
  6 Abby Alexander            17 WSY                    26.80     x28.65        
  6 Joella Moyer              15 LEBY                   28.41      28.65        
  8 Samantha Linsey           13 WSY                    27.97     x28.78        
  9 Brie Smith                13 WSY                    28.03     x28.79        
 10 Ilana Jacobson            16 WSY                    26.61     x28.85        
 11 Brea Maggio               13 WSY                    28.86     x29.04        
 12 Teah Sponsler             15 NDCY                   26.52      29.09        
 13 Valeria Riley             13 GSVY                   28.63      29.12        
 14 Elise Shore               16 WSY                    28.02     x29.14        
 15 Aubrey Zoellner           13 NDCY                   30.28      29.95        
 16 Hannah Miskin             13 WSY                    28.53     x29.98        
 17 Tatum Rothermel           13 NDCY                   28.86     x30.03        
 18 Emma Wylam                16 WSY                    29.50     x30.09        
 19 Valentina Haro            15 WSY                    29.85     x30.68        
 20 Greta Savo                13 WSY                    32.37     x31.65        
 21 Becky Butterfield         14 WSY                    32.29     x31.79        
 22 Lauren Fisher             13 WSY                    34.49     x35.84        
 23 Karlie Martin             13 NDCY                   36.76     x36.19        
 24 Hailey Popp               11 NDCY                   38.47     x36.67        
 
Event 34  Boys 13 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                22.09  NATS
                24.50  DIST
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nolan Chenot              15 WSY                    23.31      24.20 DIST   
  2 Hunter Keyes              17 WSY                    24.54      24.89        
  3 Jonathan Chang            13 WSY                    25.24      25.47        
  4 Ryan Lee                  14 WSY                    25.89     x25.62        
  5 Nick Shelly               15 WSY                    25.38     x25.80        
  6 Brandon Geray             14 WSY                    27.76     x26.94        
  7 Jake Keyes                13 WSY                    26.09     x27.22        
  8 Pete Engle                14 WSY                    26.70     x27.87        
  9 Brian Cunningham          14 WSY                    27.67     x29.49        
 10 Breydon Maggio            13 WSY                    30.07     x30.06        
 11 Bryson Minnich            13 NDCY                   29.60      30.23        
 12 Caleb Houston             13 WSY                    29.15     x31.44        
 13 Evan Pachucki             13 GSVY                   35.28      34.11