Licensed to WSY Swimming           HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 3/11/2019 08:43 AM
     2019 YMCA PA Central District Swimming Champs - 3/8/2019 to 3/10/2019     
               2019 YMCA Central District Swimming Championships               
    MA Approval #   MA 1819 ap            YMCA Sanction #  CAQ - 2017 - PA1    
                                    Results                                    
 
Event 101  Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
        Meet: % 4:22.88    3/8/2013 Meghan Small, York Y                       
                4:37.29  NATS - SC National Q Time
                5:43.99  DIST - Districts Q Time
 Meet Qualifying:  5:43.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  3 Apple Burton              14 WSY-MA               4:46.93    4:47.03 DIST   
                  30.22     1:05.37 (35.15)     1:41.00 (35.63)     2:16.90 (35.90)
        2:59.43 (42.53)     3:42.93 (43.50)     4:15.38 (32.45)     4:47.03 (31.65)
  9 Faith Evans               13 WSY-MA               5:23.36    5:30.42 DIST   
                  32.67     1:14.16 (41.49)     1:58.30 (44.14)     2:40.72 (42.42)
        3:27.78 (47.06)     4:14.45 (46.67)     4:53.46 (39.01)     5:30.42 (36.96)
 
Event 102  Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
        Meet: % 4:16.68    3/7/2014 Jarod Anderson, WSY  -MA                   
                4:14.99  NATS - SC National Q Time
                5:36.99  DIST - Districts Q Time
 Meet Qualifying:  5:36.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  2 Ryan Lee                  14 WSY-MA               4:33.22    4:28.10 DIST   
                  28.76     1:02.21 (33.45)     1:37.03 (34.82)     2:11.97 (34.94)
        2:50.22 (38.25)     3:28.19 (37.97)     3:58.45 (30.26)     4:28.10 (29.65)
 
Event 104  Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet: % 4:47.67   3/10/2017 Robert Quan, York Y                        
                4:44.49  NATS - SC National Q Time
                5:51.99  DIST - Districts Q Time
 Meet Qualifying:  5:51.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  2 Alex Seman                14 WSY-MA               4:59.55    5:01.78 DIST   
                  26.41       55.60 (29.19)     1:25.91 (30.31)     1:56.63 (30.72)
        2:27.53 (30.90)     2:59.01 (31.48)     3:29.70 (30.69)     4:00.44 (30.74)
        4:31.76 (31.32)     5:01.78 (30.02)                                        
 
Event 105  Girls 15 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
        Meet: % 4:23.95   3/11/2016 Leah Braswell, York Y                      
                4:37.29  NATS - SC National Q Time
                5:33.99  DIST - Districts Q Time
 Meet Qualifying:  5:33.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  5 Katelyn Boyce             17 WSY-MA               4:44.65    4:42.46 DIST   
                  29.49     1:03.18 (33.69)     1:39.15 (35.97)     2:14.54 (35.39)
        2:56.12 (41.58)     3:37.94 (41.82)     4:10.03 (32.09)     4:42.46 (32.43)
 16 Kristy Richards           16 WSY-MA               5:19.45    5:24.48 DIST   
                  31.42     1:09.49 (38.07)     1:51.19 (41.70)     2:30.90 (39.71)
        3:16.94 (46.04)     4:04.43 (47.49)     4:44.89 (40.46)     5:24.48 (39.59)
 
Event 106  Boys 15 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
        Meet: % 4:00.92    3/6/2015 Zach Snyder, York Y                        
                4:14.99  NATS - SC National Q Time
                5:14.99  DIST - Districts Q Time
 Meet Qualifying:  5:14.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  8 Tommy Chase               16 WSY-MA               4:32.35    4:29.38 DIST   
                  26.98       59.53 (32.55)     1:35.15 (35.62)     2:09.81 (34.66)
        2:46.76 (36.95)     3:25.01 (38.25)     3:57.82 (32.81)     4:29.38 (31.56)
 
Event 108  Boys 15 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet: % 4:45.86    3/6/2015 Zack Wolbert, POCONO PIRANHAS              
                4:44.49  NATS - SC National Q Time
                5:34.99  DIST - Districts Q Time
 Meet Qualifying:  5:34.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  2 Wade Turlington           17 WSY-MA               5:09.27    4:44.58%DIST   
                  25.41       53.46 (28.05)     1:22.08 (28.62)     1:51.07 (28.99)
        2:20.15 (29.08)     2:49.20 (29.05)     3:17.71 (28.51)     3:46.54 (28.83)
        4:15.71 (29.17)     4:44.58 (28.87)                                        
  8 Harrison Ziegler          16 WSY-MA               5:04.73    5:04.01 DIST   
                  27.24       57.05 (29.81)     1:27.78 (30.73)     1:59.04 (31.26)
        2:29.96 (30.92)     3:00.81 (30.85)     3:32.12 (31.31)   4:34.62 (1:02.50)
        5:04.18 (29.56)         5:04.01 ( )                                        
 14 Ryan Boyce                15 WSY-MA               5:11.89    5:17.84 DIST   
                  27.69       58.37 (30.68)     1:29.91 (31.54)     2:01.79 (31.88)
        2:34.15 (32.36)     3:06.73 (32.58)     3:39.44 (32.71)     4:12.81 (33.37)
        4:45.59 (32.78)     5:17.84 (32.25)                                        
 
Event 201  Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
        Meet: % 1:51.14   3/10/2018 York YMCA Swimming, York Y                 
                         C Leydig, M Harnish, S Ulmer, C Foltz             
                1:50.99  NATS - SC National Q Time
                2:20.99  DIST - Districts Q Time
 Meet Qualifying:  2:20.99
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  4 Wsy Swimming-MA  'A'                              1:59.76    1:57.16 DIST   
     1) Apple Burton 14                 2) Kamryn Barone 13               
     3) Tyya Peiffer 13                 4) Lauren Chang 14                
                  30.77     1:02.50 (31.73)     1:31.85 (29.35)     1:57.16 (25.31)
 
Event 202  Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
        Meet: % 1:45.00   3/11/2017 Bloomsburg Area YMCA, BAY                  
                         L Stine, C Bennett, B LaCroix, K Hause            
                1:39.99  NATS - SC National Q Time
                2:19.99  DIST - Districts Q Time
 Meet Qualifying:  2:19.99
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wsy Swimming-MA  'A'                              1:52.34    1:44.15%DIST   
     1) Gavin Guckavan 14               2) Logan Smith 14                 
     3) Alex Seman 14                   4) Ryan Lee 14                    
                  27.90       54.21 (26.31)     1:20.04 (25.83)     1:44.15 (24.11)
 
Event 203  Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet: % 1:51.73    3/7/2015 Leah Braswell, York Y                      
                1:55.99  NATS - SC National Q Time
                2:14.99  DIST - Districts Q Time
 Meet Qualifying:  2:14.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  4 Lauren Chang              14 WSY-MA               1:58.20    1:58.93 DIST   
                  27.96       57.72 (29.76)     1:28.40 (30.68)     1:58.93 (30.53)
  7 Apple Burton              14 WSY-MA               2:01.21    2:03.40 DIST   
                  28.24       59.16 (30.92)     1:31.41 (32.25)     2:03.40 (31.99)
  8 Rebecca Freedman          14 WSY-MA               2:01.79    2:04.18 DIST   
                  27.82       59.62 (31.80)     1:32.13 (32.51)     2:04.18 (32.05)
 
Event 204  Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet: % 1:46.26   3/11/2017 CJ Pong, CC   -MA                          
                1:45.39  NATS - SC National Q Time
                2:12.99  DIST - Districts Q Time
 Meet Qualifying:  2:12.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alex Seman                14 WSY-MA               1:49.14    1:49.87 DIST   
                  25.74       53.11 (27.37)     1:21.28 (28.17)     1:49.87 (28.59)
  6 Jonathan Chang            13 WSY-MA               1:58.14    1:57.94 DIST   
                  26.49       56.19 (29.70)     1:26.95 (30.76)     1:57.94 (30.99)
 12 Brandon Geray             14 WSY-MA               2:02.94    2:01.92 DIST   
                  28.06       58.88 (30.82)     1:30.65 (31.77)     2:01.92 (31.27)
 
Event 205  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet: % 24.48    3/8/2014 Courtney Harnish, York Y                     
                24.59  NATS - SC National Q Time
                28.49  DIST - Districts Q Time
 Meet Qualifying:  28.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  7 Rebecca Freedman          14 WSY-MA                 25.75      26.02 DIST   
  9 Lauren Chang              14 WSY-MA                 25.78      26.20 DIST   
 14 Araceli Skiles            13 WSY-MA                 26.88      26.99 DIST   
 33 Sadie Ludwick             13 WSY-MA                 28.09      27.90 DIST   
 
Event 206  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet: % 21.87    3/7/2015 Robert Negron, STARS                         
                22.09  NATS - SC National Q Time
                27.49  DIST - Districts Q Time
 Meet Qualifying:  27.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 12 Jake Keyes                13 WSY-MA                 26.09      25.53 DIST   
 
Event 207  Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        Meet: % 57.08    3/9/2013 Meghan Small, York Y                         
                58.99  NATS - SC National Q Time
              1:11.49  DIST - Districts Q Time
 Meet Qualifying:  1:11.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  6 Tyya Peiffer              13 WSY-MA               1:05.11    1:04.68 DIST   
                  32.50     1:04.68 (32.18)                                        
 
Event 208  Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        Meet: % 53.55   3/11/2017 Justin Heimes, UPY  -MA                      
                54.19  NATS - SC National Q Time
              1:11.99  DIST - Districts Q Time
 Meet Qualifying:  1:11.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  4 Nick Shelly               14 WSY-MA                 58.28      57.35 DIST   
                  27.56       57.35 (29.79)                                        
  6 Gavin Guckavan            14 WSY-MA                 58.01      58.82 DIST   
                  28.67       58.82 (30.15)                                        
 18 Brandon Geray             14 WSY-MA               1:04.76    1:04.96 DIST   
                  32.14     1:04.96 (32.82)                                        
 20 Brian Cunningham          14 WSY-MA               1:10.26    1:06.41 DIST   
                  32.23     1:06.41 (34.18)                                        
 
Event 209  Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        Meet: % 1:07.23   3/11/2017 Gabrielle Doss, SUNY -MA                   
                1:08.19  NATS - SC National Q Time
                1:21.49  DIST - Districts Q Time
 Meet Qualifying:  1:21.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  3 Kamryn Barone             13 WSY-MA               1:07.90    1:07.97 NATS   
                  32.31     1:07.97 (35.66)                                        
  7 Araceli Skiles            13 WSY-MA               1:10.49    1:11.91 DIST   
                  33.94     1:11.91 (37.97)                                        
 14 Sadie Ludwick             13 WSY-MA               1:17.05    1:16.11 DIST   
                  36.23     1:16.11 (39.88)                                        
 
Event 210  Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        Meet: % 1:00.49   3/10/2018 Logan Smith, FSC-LEBY                      
                1:01.09  NATS - SC National Q Time
                1:18.49  DIST - Districts Q Time
 Meet Qualifying:  1:18.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Logan Smith               14 WSY-MA                 57.34      57.62%NATS   
                  27.15       57.81 (30.66)     1:18.64 (20.83)           57.62 ( )
  2 Ryan Lee                  14 WSY-MA               1:05.72    1:05.81 DIST   
                  31.51     1:05.77 (34.26)     1:23.96 (18.19)         1:05.81 ( )
  3 Gavin Guckavan            14 WSY-MA               1:06.35    1:06.18 DIST   
                  31.82     1:06.14 (34.32)      1:06.18 (0.04)                    
  7 Jake Keyes                13 WSY-MA               1:11.77    1:08.39 DIST   
                  33.03     1:08.54 (35.51)         1:08.39 ( )                    
 
Event 211  Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        Meet: % 2:09.78    3/7/2015 Leah Braswell, York Y                      
                2:11.49  NATS - SC National Q Time
                2:42.99  DIST - Districts Q Time
 Meet Qualifying:  2:42.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  8 Faith Evans               13 WSY-MA               2:38.30    2:44.25        
                  32.29     1:11.69 (39.40)     1:58.44 (46.75)     2:44.25 (45.81)
 
Event 213  Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet: % 53.27    3/7/2015 Hanna Everhart, BAY                          
                53.49  NATS - SC National Q Time
              1:00.99  DIST - Districts Q Time
 Meet Qualifying:  1:00.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  2 Lauren Chang              14 WSY-MA                 54.44      55.20 DIST   
                  26.88       55.20 (28.32)                                        
  5 Rebecca Freedman          14 WSY-MA                 54.90      56.58 DIST   
                  27.11       56.58 (29.47)                                        
  6 Kamryn Barone             13 WSY-MA                 57.15      57.24 DIST   
                  27.91       57.24 (29.33)                                        
 
Event 214  Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet: % 49.23    3/7/2015 Robert Negron, STARS                         
                48.19  NATS - SC National Q Time
                59.99  DIST - Districts Q Time
 Meet Qualifying:  59.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  8 Jonathan Chang            13 WSY-MA                 53.74      53.37 DIST   
                  25.88       53.37 (27.49)                                        
 17 Jake Keyes                13 WSY-MA                 56.96      56.65 DIST   
                  27.66       56.65 (28.99)                                        
 
Event 215  Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        Meet: % 2:03.35    3/9/2013 Courtney Harnish, York Y                   
                2:07.99  NATS - SC National Q Time
                2:34.49  DIST - Districts Q Time
 Meet Qualifying:  2:34.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  4 Apple Burton              14 WSY-MA               2:15.19    2:14.37 DIST   
                  31.67     1:05.78 (34.11)     1:40.40 (34.62)     2:14.37 (33.97)
 14 Tyya Peiffer              13 WSY-MA               2:18.36    2:25.64 DIST   
                  36.53     1:12.61 (36.08)     1:49.05 (36.44)     2:25.64 (36.59)
 
Event 216  Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        Meet: % 1:55.61    3/9/2013 Coleman Stewart, York Y                    
                1:56.99  NATS - SC National Q Time
                2:28.99  DIST - Districts Q Time
 Meet Qualifying:  2:28.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  2 Alex Seman                14 WSY-MA               2:03.71    2:01.65 DIST   
                  29.28     1:00.03 (30.75)     1:31.51 (31.48)     2:01.65 (30.14)
  5 Gavin Guckavan            14 WSY-MA               2:04.89    2:05.81 DIST   
                  29.58     1:01.16 (31.58)     1:32.93 (31.77)     2:05.81 (32.88)
  7 Nick Shelly               14 WSY-MA               2:09.80    2:07.58 DIST   
                  28.99     1:01.05 (32.06)     1:34.07 (33.02)     2:07.58 (33.51)
 
Event 217  Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        Meet: % 2:24.77   3/10/2018 Gabrielle Doss, GSVY -MA                   
                2:27.99  NATS - SC National Q Time
                2:54.99  DIST - Districts Q Time
 Meet Qualifying:  2:54.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  7 Kamryn Barone             13 WSY-MA               2:33.17    2:33.36 DIST   
                  34.05     1:13.45 (39.40)     1:54.26 (40.81)     2:33.36 (39.10)
  8 Araceli Skiles            13 WSY-MA               2:35.09    2:37.27 DIST   
                  35.72     1:16.42 (40.70)     1:56.76 (40.34)     2:37.27 (40.51)
 
Event 218  Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        Meet: % 2:12.41   3/10/2018 Logan Smith, FSC-LEBY                      
                2:13.39  NATS - SC National Q Time
                2:47.99  DIST - Districts Q Time
 Meet Qualifying:  2:47.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ryan Lee                  14 WSY-MA               2:17.76    2:20.08 DIST   
                  31.77     1:06.82 (35.05)     1:43.41 (36.59)     2:20.08 (36.67)
 
Event 219  Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        Meet: % 55.43    3/8/2014 Courtney Harnish, York Y                     
                58.99  NATS - SC National Q Time
              1:12.99  DIST - Districts Q Time
 Meet Qualifying:  1:12.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  5 Tyya Peiffer              13 WSY-MA               1:02.75    1:02.87 DIST   
                  29.69     1:02.87 (33.18)                                        
 11 Sadie Ludwick             13 WSY-MA               1:10.36    1:08.68 DIST   
                  30.91     1:08.68 (37.77)                                        
 12 Faith Evans               13 WSY-MA               1:08.02    1:10.22 DIST   
                  31.74     1:10.22 (38.48)                                        
 
Event 220  Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        Meet: % 53.26   3/11/2017 Owen Miller, UPY  -MA                        
                53.19  NATS - SC National Q Time
              1:12.99  DIST - Districts Q Time
 Meet Qualifying:  1:12.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  9 Jonathan Chang            13 WSY-MA                 59.72    1:00.65 DIST   
                  28.66     1:00.65 (31.99)                                        
 13 Brandon Geray             14 WSY-MA               1:03.37    1:03.26 DIST   
                  29.46     1:03.26 (33.80)                                        
 15 Brian Cunningham          14 WSY-MA               1:04.97    1:05.48 DIST   
                  30.20     1:05.48 (35.28)                                        
 
Event 222  Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
        Meet: % 2:00.08    3/7/2015 Alex Sun, York Y                           
                1:58.89  NATS - SC National Q Time
                2:39.99  DIST - Districts Q Time
 Meet Qualifying:  2:39.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Logan Smith               14 WSY-MA               1:59.58    1:59.66%DIST   
                  26.14       57.66 (31.52)     1:30.82 (33.16)     1:59.66 (28.84)
  5 Nick Shelly               14 WSY-MA               2:11.25    2:12.42 DIST   
                  27.53     1:00.37 (32.84)     1:41.09 (40.72)     2:12.42 (31.33)
 14 Brian Cunningham          14 WSY-MA               2:30.59    2:28.80 DIST   
                  30.92     1:07.96 (37.04)     1:53.12 (45.16)     2:28.80 (35.68)
 
Event 223  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
        Meet: % 1:41.74    3/7/2015 York YMCA Swimming, York Y                 
                         K Luft, K Martin, C Paff, L Braswell              
                1:39.69  NATS - SC National Q Time
                2:06.49  DIST - Districts Q Time
 Meet Qualifying:  2:06.49
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  7 Wsy Swimming-MA  'A'                              1:49.99    1:50.06 DIST   
     1) Araceli Skiles 13               2) Sadie Ludwick 13               
     3) Faith Evans 13                  4) Rebecca Freedman 14            
                  27.30       55.24 (27.94)     1:23.76 (28.52)     1:50.06 (26.30)
 
Event 224  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
        Meet: % 1:35.33    3/9/2013 Sunbury Branch YMCA                        
                         N Monroig, B Walker, K Shutt, J Malafronte        
                1:29.49  NATS - SC National Q Time
                2:02.99  DIST - Districts Q Time
 Meet Qualifying:  2:02.99
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  3 Wsy Swimming-MA  'A'                              1:39.85    1:38.15 DIST   
     1) Jonathan Chang 13               2) Brandon Geray 14               
     3) Nick Shelly 14                  4) Logan Smith 14                 
                  24.89       51.19 (26.30)     1:15.94 (24.75)     1:38.15 (22.21)
 
Event 301  Girls 15 & Over 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
        Meet: % 1:46.76    3/9/2013 Sunbury Branch YMCA                        
                         C Foley, K Saloky, E Grazio, A Grabski            
                1:50.99  NATS - SC National Q Time
                2:18.49  DIST - Districts Q Time
 Meet Qualifying:  2:18.49
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  9 Wsy Swimming-MA  'A'                              1:58.75    1:57.26 DIST   
     1) Alexis Majka 18                 2) Ilana Jacobson 16              
     3) Lila DiCarlo 15                 4) Carolyn Bolden 17              
                  29.85     1:03.81 (33.96)     1:31.91 (28.10)     1:57.26 (25.35)
 
Event 302  Boys 15 & Over 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
        Meet: % 1:36.59   3/11/2017 Wsy Swimming, WSY  -MA                     
                         J Lauver, J Anderson, J Deckman, B Webber         
                1:39.99  NATS - SC National Q Time
                2:15.49  DIST - Districts Q Time
 Meet Qualifying:  2:15.49
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  3 Wsy Swimming-MA  'A'                              1:40.97    1:35.32%NATS   
     1) Josiah Lauver 18                2) David Oren 16                  
     3) Logan Skiles 17                 4) Gabe Deiderick 17              
                  24.14       51.61 (27.47)     1:14.00 (22.39)     1:35.32 (21.32)
 
Event 303  Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet: % 1:50.80    3/7/2015 Meghan Small, York Y                       
                1:55.99  NATS - SC National Q Time
                2:10.49  DIST - Districts Q Time
 Meet Qualifying:  2:10.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 15 Alexis Majka              18 WSY-MA               2:00.60    2:02.41 DIST   
                  27.73       57.91 (30.18)     1:29.61 (31.70)     2:02.41 (32.80)
 26 Lynsey Geray              16 WSY-MA               2:10.03    2:11.22        
                  29.69     1:02.70 (33.01)     1:37.27 (34.57)     2:11.22 (33.95)
 
Event 304  Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet: % 1:44.85   3/12/2016 Zack Wolbert, POCONO PIRANHAS              
                1:45.39  NATS - SC National Q Time
                1:59.99  DIST - Districts Q Time
 Meet Qualifying:  1:59.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  5 Kyle Farrow               16 WSY-MA               1:54.18    1:48.23 DIST   
                  24.34       51.48 (27.14)     1:20.29 (28.81)     1:48.23 (27.94)
  9 Gabe Deiderick            17 WSY-MA               1:50.73    1:49.36 DIST   
                  24.75       51.91 (27.16)     1:21.31 (29.40)     1:49.36 (28.05)
 12 Scott Majka               16 WSY-MA               1:53.40    1:49.72 DIST   
                  25.24       52.85 (27.61)     1:21.18 (28.33)     1:49.72 (28.54)
 17 Harrison Ziegler          16 WSY-MA               1:53.47    1:54.75 DIST   
                  26.64       55.73 (29.09)     1:25.72 (29.99)     1:54.75 (29.03)
 
Event 305  Girls 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet: % 23.92    3/9/2013 Adriana Grabski, SUNY                        
                24.59  NATS - SC National Q Time
                27.99  DIST - Districts Q Time
 Meet Qualifying:  27.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 10 Chae Stier                16 WSY-MA                 24.91      25.23 DIST   
 11 Carolyn Bolden            17 WSY-MA                 25.26      25.26 DIST   
 22 Alexis Majka              18 WSY-MA                 26.13      25.91 DIST   
 33 Katie McAninch            16 WSY-MA                 26.01      26.43 DIST   
 42 Nicole Lee                17 WSY-MA                 26.78      27.03 DIST   
 
Event 306  Boys 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet: % 20.95   3/10/2018 Robert Negron, STARS                         
                22.09  NATS - SC National Q Time
                24.99  DIST - Districts Q Time
 Meet Qualifying:  24.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 20 Tyler Distenfeld          16 WSY-MA                 22.96      22.91 DIST   
 23 Zach Miller               17 WSY-MA                 22.89      22.96 DIST   
 39 Nolan Chenot              15 WSY-MA                 22.62      23.80 DIST   
 50 Hunter Keyes              17 WSY-MA                 24.65      24.57 DIST   
 53 Harrison Ziegler          16 WSY-MA                 24.89      24.85 DIST   
 -- Josiah Lauver             18 WSY-MA                 22.11         DQ        
 
Event 307  Girls 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        Meet: % 56.84   3/12/2016 Marget Shelly, CC   -MA                      
                58.99  NATS - SC National Q Time
              1:08.99  DIST - Districts Q Time
 Meet Qualifying:  1:08.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 10 Lila DiCarlo              15 WSY-MA               1:00.74    1:01.41 DIST   
                  29.69     1:01.41 (31.72)                                        
 21 Carolyn Bolden            17 WSY-MA               1:08.28    1:03.73 DIST   
                  31.08     1:03.73 (32.65)                                        
 27 Nicole Lee                17 WSY-MA               1:04.94    1:05.83 DIST   
                  32.13     1:05.83 (33.70)                                        
 37 Abigail Brown             17 WSY-MA               1:07.45    1:11.36        
                  34.52     1:11.36 (36.84)                                        
 
Event 308  Boys 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        Meet: % 52.07   3/10/2018 Justin Heimes, UPY  -MA                      
                54.19  NATS - SC National Q Time
              1:04.99  DIST - Districts Q Time
 Meet Qualifying:  1:04.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  5 Tyler Distenfeld          16 WSY-MA                 55.76      55.39 DIST   
                  27.31       55.39 (28.08)                                        
 
Event 309  Girls 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        Meet: % 1:04.58   3/10/2018 Margaret Walting, WBY                      
                1:08.19  NATS - SC National Q Time
                1:19.49  DIST - Districts Q Time
 Meet Qualifying:  1:19.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 17 Ilana Jacobson            16 WSY-MA               1:13.19    1:15.07 DIST   
                  34.94     1:15.07 (40.13)                                        
 24 Abigail Brown             17 WSY-MA               1:14.48    1:17.29 DIST   
                  36.57     1:17.29 (40.72)                                        
 
Event 310  Boys 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        Meet: % 59.43    3/9/2013 Eric Usbeck, GSY                             
              1:01.09  NATS - SC National Q Time
              1:11.49  DIST - Districts Q Time
 Meet Qualifying:  1:11.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  3 David Oren                16 WSY-MA                 59.69    1:00.49 NATS   
                  28.78     1:00.49 (31.71)                                        
  4 Logan Skiles              17 WSY-MA               1:00.34    1:00.63 NATS   
                  28.65     1:00.63 (31.98)                                        
 
Event 312  Boys 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        Meet: % 1:51.44    3/7/2015 Zach Snyder, York Y                        
                1:58.99  NATS - SC National Q Time
                2:24.99  DIST - Districts Q Time
 Meet Qualifying:  2:24.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 11 Scott Majka               16 WSY-MA               2:04.96    2:05.87 DIST   
                  27.46       59.02 (31.56)     1:31.99 (32.97)     2:05.87 (33.88)
 16 Tommy Chase               16 WSY-MA               2:16.66    2:07.43 DIST   
                  27.57       59.66 (32.09)     1:33.35 (33.69)     2:07.43 (34.08)
 
Event 313  Girls 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet: % 52.21   3/12/2016 Meghan Small, York Y                         
                53.49  NATS - SC National Q Time
                59.99  DIST - Districts Q Time
 Meet Qualifying:  59.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  9 Chae Stier                16 WSY-MA                 53.96      54.78 DIST   
                  26.16       54.78 (28.62)                                        
 18 Alexis Majka              18 WSY-MA                 54.87      55.96 DIST   
                  26.83       55.96 (29.13)                                        
 27 Lila DiCarlo              15 WSY-MA                 55.52      57.30 DIST   
                  27.10       57.30 (30.20)                                        
 36 Katie McAninch            16 WSY-MA                 57.35      58.88 DIST   
                  28.17       58.88 (30.71)                                        
 38 Nicole Lee                17 WSY-MA                 57.58      59.33 DIST   
                  28.13       59.33 (31.20)                                        
 44 Lynsey Geray              16 WSY-MA                 59.76    1:00.45        
                  28.89     1:00.45 (31.56)                                        
 
Event 314  Boys 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet: % 47.25   3/11/2017 Robert Negron, STARS                         
                48.19  NATS - SC National Q Time
                53.99  DIST - Districts Q Time
 Meet Qualifying:  53.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 12 Kyle Farrow               16 WSY-MA                 50.59      49.70 DIST   
                  24.02       49.70 (25.68)                                        
 27 Nolan Chenot              15 WSY-MA                 50.08      53.09 DIST   
                  25.06       53.09 (28.03)                                        
 
Event 317  Girls 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        Meet: % 2:24.16    3/9/2013 Niki Price, York Y                         
                2:27.99  NATS - SC National Q Time
                2:54.49  DIST - Districts Q Time
 Meet Qualifying:  2:54.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  7 Katelyn Boyce             17 WSY-MA               2:34.68    2:32.39 DIST   
                  34.95     1:13.65 (38.70)     1:52.71 (39.06)     2:32.39 (39.68)
 21 Ilana Jacobson            16 WSY-MA               2:42.65    2:49.16 DIST   
                  37.15     1:18.89 (41.74)     2:03.67 (44.78)     2:49.16 (45.49)
 
Event 318  Boys 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        Meet: % 2:10.89    3/7/2015 Joshua Williams, POCONO PIRANHAS           
                2:13.39  NATS - SC National Q Time
                2:37.99  DIST - Districts Q Time
 Meet Qualifying:  2:37.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  2 David Oren                16 WSY-MA               2:10.11    2:12.36 NATS   
                  29.12     1:02.04 (32.92)     1:36.64 (34.60)     2:12.36 (35.72)
  7 Tommy Chase               16 WSY-MA               2:20.28    2:19.79 DIST   
                  31.10     1:06.48 (35.38)     1:42.55 (36.07)     2:19.79 (37.24)
 
Event 319  Girls 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        Meet: % 55.97    3/7/2015 Meghan Small, York Y                         
                58.99  NATS - SC National Q Time
              1:07.99  DIST - Districts Q Time
 Meet Qualifying:  1:07.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 18 Lila DiCarlo              15 WSY-MA               1:03.17    1:05.30 DIST   
                  30.32     1:05.30 (34.98)         1:05.30 ( )                    
 21 Abby Alexander            16 WSY-MA               1:04.49    1:06.47 DIST   
                  30.20     1:06.47 (36.27)         1:06.47 ( )                    
 24 Elise Shore               16 WSY-MA               1:05.61    1:08.12        
                  31.36     1:08.12 (36.76)         1:08.12 ( )                    
 
Event 320  Boys 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        Meet: % 51.20   3/12/2016 Kyle Usbeck, GSY                             
                53.19  NATS - SC National Q Time
              1:01.99  DIST - Districts Q Time
 Meet Qualifying:  1:01.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  7 Wade Turlington           17 WSY-MA                 56.86      54.58 DIST   
                  25.43       54.58 (29.15)                                        
 20 Gabe Deiderick            17 WSY-MA                 57.85      57.24 DIST   
                  26.59       57.24 (30.65)                                        
 25 John Zak                  18 WSY-MA                 59.82      58.05 DIST   
                  27.82       58.05 (30.23)                                        
 29 Nolan Chenot              15 WSY-MA                 55.03      59.00 DIST   
                  27.91       59.00 (31.09)                                        
 31 Ryan Boyce                15 WSY-MA                 59.37    1:00.63 DIST   
                  28.26     1:00.63 (32.37)                                        
 
Event 321  Girls 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
        Meet: % 2:06.08   3/10/2018 Marget Shelly, York Y                      
                2:10.59  NATS - SC National Q Time
                2:31.99  DIST - Districts Q Time
 Meet Qualifying:  2:31.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  4 Katelyn Boyce             17 WSY-MA               2:13.96    2:14.80 DIST   
                  28.96     1:02.61 (33.65)     1:43.62 (41.01)     2:14.80 (31.18)
 20 Katie McAninch            16 WSY-MA               2:26.12    2:26.38 DIST   
                  31.49     1:08.24 (36.75)     1:53.52 (45.28)     2:26.38 (32.86)
 25 Lynsey Geray              16 WSY-MA               2:29.40    2:29.45 DIST   
                  34.55     1:11.68 (37.13)     1:55.63 (43.95)     2:29.45 (33.82)
 26 Elise Shore               16 WSY-MA               2:29.14    2:30.02 DIST   
                  31.48     1:09.24 (37.76)     1:55.54 (46.30)     2:30.02 (34.48)
 28 Kristy Richards           16 WSY-MA               2:30.97    2:31.50 DIST   
                  30.50   2:31.50 (2:01.00)                                        
 
Event 322  Boys 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
        Meet: % 1:52.00    3/7/2015 Zach Snyder, York Y                        
                1:58.89  NATS - SC National Q Time
                2:18.99  DIST - Districts Q Time
 Meet Qualifying:  2:18.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  9 David Oren                16 WSY-MA               2:01.80    2:04.61 DIST   
                  28.62     1:01.91 (33.29)     1:35.46 (33.55)     2:04.61 (29.15)
 11 Scott Majka               16 WSY-MA               2:02.57    2:05.53 DIST   
                  26.88     1:01.02 (34.14)     1:36.56 (35.54)     2:05.53 (28.97)
 19 Ryan Boyce                15 WSY-MA               2:15.62    2:15.17 DIST   
                  28.21     1:03.75 (35.54)     1:44.75 (41.00)     2:15.17 (30.42)
 
Event 323  Girls 15 & Over 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
        Meet: % 1:39.30    3/7/2015 Pocono Family YMCA, POCONO PIRANHAS        
                         M Cerbone, P Kupsky, E Wolbert, K Eastman         
                4:19.99  DIST - Districts Q Time
 Meet Qualifying:  4:19.99
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  7 Wsy Swimming-MA  'A'                              3:40.93    3:48.42 DIST   
     1) Katelyn Boyce 17                2) Nicole Lee 17                  
     3) Katie McAninch 16               4) Chae Stier 16                  
                  27.33       56.69 (56.69)     1:24.12 (27.43)     1:54.97 (58.28)
        2:23.39 (28.42)     2:54.36 (59.39)     3:20.16 (25.80)     3:48.42 (54.06)
 
Event 324  Boys 15 & Over 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
        Meet: % 1:28.28   3/11/2017 Sunbury Branch YMCA, SUNY -MA              
                         J Malafronte, D Wolfe, C Hummel, B Walker         
                3:59.99  DIST - Districts Q Time
 Meet Qualifying:  3:59.99
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wsy Swimming-MA  'A'                              3:10.80    3:13.21 DIST   
     1) Gabe Deiderick 17               2) Tyler Distenfeld 16            
     3) Wade Turlington 17              4) Logan Skiles 17                
                  23.16       48.30 (48.30)     1:11.82 (23.52)     1:37.44 (49.14)
        2:01.00 (23.56)     2:26.67 (49.23)     2:48.42 (21.75)     3:13.21 (46.54)
 
Event 401  Girls 10 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
        Meet: % 2:11.99    3/8/2015 York YMCA Swimming, York Y                 
                         M Harnish, C Kapp, S Ulmer, K Elder               
                2:44.99  DIST - Districts Q Time
 Meet Qualifying:  2:44.99
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  5 Wsy Swimming-MA  'A'                              2:33.86    2:31.59 DIST   
     1) Summer Evans 8                  2) Allison Tinsley 10             
     3) Chloe Ludwick 10                4) Ava Buhrman 7                  
                  43.91     1:20.37 (36.46)     1:57.48 (37.11)     2:31.59 (34.11)
 
Event 405  Girls 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet: % 27.63   3/11/2018 Eve Phillips, WAY  -MA                       
                34.99  DIST - Districts Q Time
 Meet Qualifying:  34.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 11 Allison Tinsley           10 WSY-MA                 32.40      32.52 DIST   
 19 Chloe Ludwick             10 WSY-MA                 34.26      33.36 DIST   
 33 Ava Buhrman                7 WSY-MA                 34.02      34.28 DIST   
 34 Summer Evans               8 WSY-MA                 34.75      34.38 DIST   
 
Event 406  Boys 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet: % 27.63    3/8/2015 Alex Hain, FSC-LEBY                          
                35.99  DIST - Districts Q Time
 Meet Qualifying:  35.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  3 Mitch Hearn               10 WSY-MA                 29.31      29.49 DIST   
 
Event 408  Boys 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
        Meet: % 32.33    3/8/2015 Brady Madden, BAY                            
                43.49  DIST - Districts Q Time
 Meet Qualifying:  43.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  6 Drew Koslowski            10 WSY-MA                 36.33      36.51 DIST   
 25 Cohen Murray              10 WSY-MA                 42.09      41.07 DIST   
 41 Jacob Kertes               9 WSY-MA                 42.91      44.22        
 
Event 409  Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
        Meet: % 35.98    3/9/2014 Gabrielle Doss, SUNY                         
                45.99  DIST - Districts Q Time
 Meet Qualifying:  45.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  2 Allison Tinsley           10 WSY-MA                 39.03      39.50 DIST   
 
Event 410  Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
        Meet: % 34.21    3/9/2014 Francesco D'Avella, NAZY -MA                 
                48.49  DIST - Districts Q Time
 Meet Qualifying:  48.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  8 Grant Keefer               9 WSY-MA                 42.22      41.58 DIST   
 
Event 412  Boys 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        Meet: % 1:07.46   3/13/2016 Nathan Welker, York Y                      
                1:34.99  DIST - Districts Q Time
 Meet Qualifying:  1:34.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  5 Drew Koslowski            10 WSY-MA               1:19.68    1:20.56 DIST   
                  36.89     1:20.56 (43.67)                                        
 
Event 413  Girls 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet: % 1:01.47    3/8/2015 Sydney Ulmer, York Y                       
                1:18.99  DIST - Districts Q Time
 Meet Qualifying:  1:18.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  9 Chloe Ludwick             10 WSY-MA               1:18.44    1:12.63 DIST   
                  34.27     1:12.63 (38.36)                                        
 
Event 414  Boys 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet: % 1:00.32    3/8/2015 Nick Shelly, CC-MA                         
                1:21.49  DIST - Districts Q Time
 Meet Qualifying:  1:21.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  5 Mitch Hearn               10 WSY-MA               1:06.17    1:06.96 DIST   
                  32.37     1:06.96 (34.59)                                        
 
Event 416  Boys 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        Meet: % 1:05.32   3/13/2016 Woobie Kupsky, POCONO PIRANHAS             
                1:29.99  DIST - Districts Q Time
 Meet Qualifying:  1:29.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 11 Drew Koslowski            10 WSY-MA               1:19.16    1:21.35 DIST   
                  39.23     1:21.35 (42.12)                                        
 
Event 418  Boys 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        Meet: % 1:17.70   3/10/2013 Matthew Hardt, WSY  -MA                    
                1:39.99  DIST - Districts Q Time
 Meet Qualifying:  1:39.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  8 Grant Keefer               9 WSY-MA               1:35.23    1:34.83 DIST   
                  44.38     1:34.83 (50.45)                                        
 
Event 419  Girls 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
        Meet: % 29.63   3/11/2018 Eve Phillips, WAY  -MA                       
                40.49  DIST - Districts Q Time
 Meet Qualifying:  40.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  4 Chloe Ludwick             10 WSY-MA                 36.79      36.48 DIST   
 
Event 421  Girls 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
        Meet: % 1:11.05   3/10/2013 Kara Campbell, GSY                         
                1:27.99  DIST - Districts Q Time
 Meet Qualifying:  1:27.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  7 Allison Tinsley           10 WSY-MA               1:22.92    1:22.58 DIST   
                  39.05     1:22.58 (43.53)                                        
 
Event 422  Boys 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
        Meet: % 1:07.68   3/13/2016 Woobie Kupsky, POCONO PIRANHAS             
                1:29.99  DIST - Districts Q Time
 Meet Qualifying:  1:29.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  3 Mitch Hearn               10 WSY-MA               1:20.80    1:19.45 DIST   
                  36.15     1:19.45 (43.30)                                        
  7 Grant Keefer               9 WSY-MA               1:22.67    1:23.75 DIST   
                  39.12     1:23.75 (44.63)                                        
 
Event 424  Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
        Meet: % 1:59.99   3/10/2013 Chambersburg Chargers                      
                         A Pong, N Shelly, C Gayman, R Shelly              
                2:28.99  DIST - Districts Q Time
 Meet Qualifying:  2:28.99
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  6 Wsy Swimming-MA  'A'                              2:10.40    2:13.39 DIST   
     1) Grant Keefer 9                  2) Drew Koslowski 10              
     3) Cohen Murray 10                 4) Mitch Hearn 10                 
                  33.42     1:07.21 (33.79)     1:43.93 (36.72)     2:13.39 (29.46)
 
Event 502  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
        Meet: % 1:58.90   3/11/2018 Nazareth Easton YMCA Blue Fins, NEYS       
                         N Ritter, K Angelinas, J Drake, R Ellis           
                2:31.99  DIST - Districts Q Time
 Meet Qualifying:  2:31.99
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  6 Wsy Swimming-MA  'A'                              2:18.98    2:13.08 DIST   
     1) Ryan Shoen 12                   2) James Gaudion 12               
     3) Peter Gaudion 12                4) Jonathan Brettschneider 11     
                  34.56     1:10.49 (35.93)     1:42.94 (32.45)     2:13.08 (30.14)
 
Event 503  Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet: % 1:56.17   3/10/2013 Marget Shelly, CC-MA                       
                2:25.49  DIST - Districts Q Time
 Meet Qualifying:  2:25.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 10 Samantha Linsey           12 WSY-MA               2:14.93    2:14.55 DIST   
                  30.97     1:05.01 (34.04)     1:39.99 (34.98)     2:14.55 (34.56)
 
Event 504  Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet: % 1:54.24    3/9/2014 Ryan Schreffler, SKY                       
                2:32.49  DIST - Districts Q Time
 Meet Qualifying:  2:32.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  5 Peter Gaudion             12 WSY-MA               2:12.53    2:12.67 DIST   
                  30.27     1:04.23 (33.96)     1:39.56 (35.33)     2:12.67 (33.11)
 
Event 506  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet: % 23.56    3/9/2014 Logan Skiles, WSY  -MA                       
                31.99  DIST - Districts Q Time
 Meet Qualifying:  31.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 16 Ryan Shoen                12 WSY-MA                 30.67      30.23 DIST   
 26 Jonathan Brettschneider   11 WSY-MA                 31.16      31.59 DIST   
 
Event 508  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
        Meet: % 28.03    3/9/2014 Alex Sun, York Y                             
                38.49  DIST - Districts Q Time
 Meet Qualifying:  38.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 James Gaudion             12 WSY-MA                 30.27      30.92 DIST   
 16 Ryan Shoen                12 WSY-MA                 35.40      34.83 DIST   
 40 Jonathan Brettschneider   11 WSY-MA                 37.88      38.67        
 
Event 509  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
        Meet: % 31.53   3/11/2018 Kari Powell, CC   -MA                        
                39.99  DIST - Districts Q Time
 Meet Qualifying:  39.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  5 Katie Chang               11 WSY-MA                 36.08      34.95 DIST   
 13 Morgan Keefer             11 WSY-MA                 38.82      37.73 DIST   
 15 Rylee Maggio              11 WSY-MA                 37.79      37.90 DIST   
 
Event 513  Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet: % 53.30   3/10/2013 Marget Shelly, CC-MA                         
              1:07.49  DIST - Districts Q Time
 Meet Qualifying:  1:07.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  8 Katie Chang               11 WSY-MA               1:01.00    1:00.69 DIST   
                  28.72     1:00.69 (31.97)                                        
 10 Samantha Linsey           12 WSY-MA               1:02.17    1:01.20 DIST   
                  29.61     1:01.20 (31.59)                                        
 29 Morgan Keefer             11 WSY-MA               1:05.08    1:05.93 DIST   
                  31.47     1:05.93 (34.46)                                        
 
Event 514  Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        Meet: % 51.31    3/9/2014 Ryan Schreffler, SKY                         
              1:10.49  DIST - Districts Q Time
 Meet Qualifying:  1:10.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  6 James Gaudion             12 WSY-MA                 57.40      59.13 DIST   
                  27.96       59.13 (31.17)                                        
 20 Jonathan Brettschneider   11 WSY-MA               1:08.87    1:08.69 DIST   
                  32.61     1:08.69 (36.08)                                        
 
Event 516  Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        Meet: % 1:01.71    3/9/2014 Kyle Farrow, WSY  -MA                      
                1:17.99  DIST - Districts Q Time
 Meet Qualifying:  1:17.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  3 Peter Gaudion             12 WSY-MA               1:07.92    1:08.80 DIST   
 
Event 517  Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        Meet: % 1:09.69   3/11/2018 Kari Powell, CC   -MA                      
                1:24.99  DIST - Districts Q Time
 Meet Qualifying:  1:24.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  3 Katie Chang               11 WSY-MA               1:19.28    1:18.54 DIST   
                  36.70     1:18.54 (41.84)                                        
  4 Morgan Keefer             11 WSY-MA               1:20.03    1:18.74 DIST   
                  37.26     1:18.74 (41.48)                                        
 13 Rylee Maggio              11 WSY-MA               1:23.47    1:25.80        
                  39.42     1:25.80 (46.38)                                        
 
Event 520  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
        Meet: % 26.93   3/12/2017 Travis Stanitis, UN-MA                       
                37.99  DIST - Districts Q Time
 Meet Qualifying:  37.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 James Gaudion             12 WSY-MA                 29.03      29.46 DIST   
  4 Peter Gaudion             12 WSY-MA                 30.01      30.61 DIST   
 20 Ryan Shoen                12 WSY-MA                 35.34      34.93 DIST   
 
Event 521  Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
        Meet: % 2:15.65   3/12/2017 Meaghan Harnish, York Y                    
                2:42.99  DIST - Districts Q Time
 Meet Qualifying:  2:42.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  7 Samantha Linsey           12 WSY-MA               2:32.16    2:32.71 DIST   
                  31.93     1:11.05 (39.12)     1:56.89 (45.84)     2:32.71 (35.82)
 
Event 523  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
        Meet: % 1:47.42   3/11/2018 Chambersburg Chargers, CC   -MA            
                         K Powell, M Wicks, L Rydbom, J Strine             
                2:10.49  DIST - Districts Q Time
 Meet Qualifying:  2:10.49
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  9 Wsy Swimming-MA  'A'                              1:57.32    1:56.23 DIST   
     1) Samantha Linsey 12              2) Morgan Keefer 11               
     3) Rylee Maggio 11                 4) Katie Chang 11                 
                  28.37       57.82 (29.45)     1:28.61 (30.79)     1:56.23 (27.62)