Licensed to WSY Swimming          HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 10/29/2018 10:37 AM
                 YMCA October Spooky Splash 2018 - 10/28/2018                  
                        YMCA October Spooky Splash 2018                        
                          at Messiah College 10/28/18                          
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 9 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  4 Grace Beierschmitt        17 Wsy Swimming              NT    5:58.71        
                  29.91     1:03.54 (33.63)     1:37.89 (34.35)     2:12.94 (35.05)
        2:48.56 (35.62)     3:25.50 (36.94)     4:03.69 (38.19)     4:42.89 (39.20)
        5:21.64 (38.75)     5:58.71 (37.07)                                        
 
Event 2  Boys 9 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 David Oren                16 Wsy Swimming              NT    5:05.15        
                  27.20       57.22 (30.02)     1:28.74 (31.52)     2:00.11 (31.37)
        2:30.60 (30.49)     3:01.94 (31.34)     3:33.66 (31.72)     4:05.14 (31.48)
        4:36.06 (30.92)     5:05.15 (29.09)                                        
  2 Wade Turlington           17 Wsy Swimming              NT    5:09.27        
                  28.72       59.32 (30.60)     1:30.78 (31.46)     2:02.76 (31.98)
        2:34.69 (31.93)     3:06.30 (31.61)     3:36.72 (30.42)     4:07.67 (30.95)
        4:39.05 (31.38)     5:09.27 (30.22)                                        
  3 Alex Seman                14 Wsy Swimming         5:10.67    5:11.51        
                  26.29       55.90 (29.61)     1:27.19 (31.29)     1:58.82 (31.63)
        2:30.80 (31.98)     3:03.23 (32.43)     3:36.01 (32.78)     4:08.64 (32.63)
        4:41.26 (32.62)     5:11.51 (30.25)                                        
  4 Kyle Farrow               16 Wsy Swimming              NT   x5:24.58        
                  27.29       57.21 (29.92)     1:28.20 (30.99)     1:59.87 (31.67)
        2:32.45 (32.58)     3:05.58 (33.13)     3:39.38 (33.80)     4:14.03 (34.65)
        4:49.50 (35.47)     5:24.58 (35.08)                                        
  6 Brandon Geray             14 Wsy Swimming              NT   x5:40.45        
                  30.69     1:04.64 (33.95)     1:39.22 (34.58)     2:14.45 (35.23)
        2:49.03 (34.58)     3:23.51 (34.48)     3:58.08 (34.57)     4:32.78 (34.70)
        5:07.04 (34.26)     5:40.45 (33.41)                                        
  9 Harrison Ziegler          16 Wsy Swimming         5:12.38   x5:47.45        
                  30.08     1:03.87 (33.79)     1:39.08 (35.21)     2:14.58 (35.50)
        2:50.53 (35.95)     3:25.71 (35.18)     4:01.70 (35.99)     4:37.62 (35.92)
        5:13.72 (36.10)     5:47.45 (33.73)                                        
 11 Brian Cunningham          14 Wsy Swimming         6:20.23   x6:45.59        
                  33.78     1:12.98 (39.20)   2:36.71 (1:23.73)                    
            3:19.38 ( )     4:02.06 (42.68)     4:44.91 (42.85)                    
            6:08.76 ( )     6:45.59 (36.83)                                        
 
Event 7  Girls 9-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wsy Swimming                                      2:12.29    2:11.22        
     1) Morgan Keefer 11                2) Katie Chang 11                 
     3) Brie Smith 12                   4) Samantha Linsey 12             
                  35.91     1:11.81 (35.90)     1:42.28 (30.47)     2:11.22 (28.94)
  4 Wsy Swimming  'B'                                 2:40.72    2:38.61        
     1) Lily Malin 11                   2) Lex Coble 12                   
     3) Rylee Maggio 11                 4) Grace Evans 11                 
                  41.67     1:25.82 (44.15)     2:05.09 (39.27)     2:38.61 (33.52)
 -- Wsy Swimming  'C'                                 3:10.29         DQ        
      Early take-off swimmer #2
     1) Kennedy Beates 10               2) Chloe Einsig 11                
     3) Yassmin Houkasse 10             4) Allison Tinsley 10             
                  44.96     1:30.88 (45.92)   2:41.99 (1:11.11)          DQ (18.03)
 
Event 8  Boys 9-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  2 Wsy Swimming                                      2:25.30    2:26.24        
     1) Mitch Hearn 10                  2) Peter Gaudion 12               
     3) James Gaudion 12                4) Jonathan Brettschneider 11     
                  40.77     1:27.37 (46.60)     1:55.17 (27.80)     2:26.24 (31.07)
  4 Wsy Swimming  'B'                                 2:36.02    2:36.57        
     1) Ryan Shoen 12                   2) Grant Keefer 9                 
     3) Drew Koslowski 10               4) Brody Douglass 11              
                  40.91     1:24.19 (43.28)     2:01.15 (36.96)     2:36.57 (35.42)
 
Event 9  Girls 13 & Over 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
        1:50.99  NATS
        2:18.60  DIST
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  2 Wsy Swimming  'B'                                 2:05.53    2:01.49 DIST   
     1) Lila DiCarlo 15                 2) Araceli Skiles 13              
     3) Abigail Brown 17                4) Grace Beierschmitt 17          
                  30.70     1:04.70 (34.00)     1:35.44 (30.74)     2:01.49 (26.05)
  3 Wsy Swimming                                      1:59.42    2:04.78 DIST   
     1) Katelyn Boyce 17                2) Ilana Jacobson 16              
     3) Faith Evans 13                  4) Carolyn Bolden 17              
                  31.84     1:07.86 (36.02)     1:38.47 (30.61)     2:04.78 (26.31)
  4 Wsy Swimming  'C'                                 2:10.55   x2:11.46 DIST   
     1) Apple Burton 14                 2) Hannah Miskin 13               
     3) Brea Maggio 13                  4) Chae Stier 16                  
                  31.05     1:12.07 (41.02)     1:44.76 (32.69)     2:11.46 (26.70)
  5 Wsy Swimming  'D'                                 2:16.25   x2:13.21 DIST   
     1) Nicole Lee 17                   2) Layla Mahrady 13               
     3) Katie McAninch 16               4) Alexis Majka 17                
                  32.33     1:14.40 (42.07)     1:46.55 (32.15)     2:13.21 (26.66)
  8 Wsy Swimming  'E'                                      NT   x2:20.25        
     1) Emma Wylam 16                   2) Jena Dehoff 16                 
     3) Alicen Irwin 15                 4) Elise Shore 16                 
                  34.86     1:16.31 (41.45)     1:51.19 (34.88)     2:20.25 (29.06)
 
Event 10  Boys 13 & Over 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
        1:39.99  NATS
        2:15.50  DIST
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wsy Swimming                                      1:38.26    1:41.53 DIST   
     1) Tyler Distenfeld 16             2) David Oren 16                  
     3) Logan Skiles 17                 4) Gabe Deiderick 17              
                  26.55       55.57 (29.02)     1:18.83 (23.26)     1:41.53 (22.70)
  2 Wsy Swimming  'D'                                 1:58.94    1:49.79 DIST   
     1) Tommy Chase 16                  2) Kyle Farrow 16                 
     3) AJ Frownfelter 15               4) Nolan Chenot 15                
                  30.52       59.51 (28.99)     1:26.16 (26.65)     1:49.79 (23.63)
  3 Wsy Swimming  'B'                                 1:46.95   x1:53.04 DIST   
     1) Wade Turlington 17              2) Trevor Arms 15                 
     3) Jake Keyes 13                   4) Zach Miller 16                 
                  29.93       59.30 (29.37)     1:29.00 (29.70)     1:53.04 (24.04)
  4 Wsy Swimming  'C'                                 1:53.31   x1:54.31 DIST   
     1) Alex Seman 14                   2) Ryan Lee 14                    
     3) Brandon Geray 14                4) Logan Smith 14                 
                  28.15       59.48 (31.33)     1:30.87 (31.39)     1:54.31 (23.44)
  6 Wsy Swimming  'E'                                 2:07.44   x2:04.61 DIST   
     1) John Zak 18                     2) Ryan Boyce 15                  
     3) Scott Majka 16                  4) Caleb Houston 13               
                  31.49     1:07.27 (35.78)     1:33.84 (26.57)     2:04.61 (30.77)
 
Event 13  Girls 9-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Katie Chang               11 Wsy Swimming         2:36.84    2:38.47        
                  33.80     1:14.77 (40.97)     2:01.58 (46.81)     2:38.47 (36.89)
  3 Yassmin Houkasse          10 Wsy Swimming              NT    3:47.27        
                  55.93     1:48.73 (52.80)   3:47.27 (1:58.54)                    
 
Event 14  Boys 9-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 James Gaudion             12 Wsy Swimming         2:43.73    2:40.88        
                  34.32     1:14.42 (40.10)     2:05.17 (50.75)     2:40.88 (35.71)
  3 Mitch Hearn               10 Wsy Swimming         3:06.36    3:00.48        
                  41.07     1:26.07 (45.00)     2:23.50 (57.43)     3:00.48 (36.98)
 
Event 15  Girls 13 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
        2:10.59  NATS
        2:32.00  DIST
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Katelyn Boyce             17 Wsy Swimming         2:14.46    2:22.34 DIST   
                  30.88     1:07.21 (36.33)     1:49.29 (42.08)     2:22.34 (33.05)
  3 Carolyn Bolden            17 Wsy Swimming         2:25.63    2:25.98 DIST   
                  32.85     1:09.04 (36.19)     1:54.73 (45.69)     2:25.98 (31.25)
  4 Araceli Skiles            13 Wsy Swimming         2:31.27    2:26.91 DIST   
                  33.13     1:13.19 (40.06)     1:54.12 (40.93)     2:26.91 (32.79)
  5 Lila DiCarlo              15 Wsy Swimming         2:25.30   x2:27.69 DIST   
                  31.32     1:07.81 (36.49)     1:54.47 (46.66)     2:27.69 (33.22)
  7 Faith Evans               13 Wsy Swimming         2:32.29   x2:35.61        
                  32.29     1:12.77 (40.48)     1:59.07 (46.30)     2:35.61 (36.54)
  8 Lynsey Geray              16 Wsy Swimming              NT   x2:37.43        
                  35.32     1:14.94 (39.62)     2:01.83 (46.89)     2:37.43 (35.60)
 10 Katie McAninch            16 Wsy Swimming         2:37.56   x2:39.24        
                  35.37     1:14.41 (39.04)     2:03.24 (48.83)     2:39.24 (36.00)
 11 Emma Wylam                16 Wsy Swimming         2:38.69   x2:39.98        
                  33.97     1:12.95 (38.98)     2:03.82 (50.87)     2:39.98 (36.16)
 12 Kristy Richards           16 Wsy Swimming         2:34.85   x2:42.81        
                  34.49     1:15.42 (40.93)     2:03.97 (48.55)     2:42.81 (38.84)
 14 Brea Maggio               13 Wsy Swimming         2:50.93   x2:47.74        
                  35.03     1:18.66 (43.63)     2:09.58 (50.92)     2:47.74 (38.16)
 
Event 16  Boys 13 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
        1:58.89  NATS
        2:19.00  DIST
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 David Oren                16 Wsy Swimming         2:03.66    2:04.32 DIST   
                  27.61     1:00.80 (33.19)     1:35.63 (34.83)     2:04.32 (28.69)
  2 Tyler Distenfeld          16 Wsy Swimming         2:04.54    2:05.63 DIST   
                  28.29       59.08 (30.79)     1:37.13 (38.05)     2:05.63 (28.50)
  3 Scott Majka               16 Wsy Swimming         2:02.37    2:08.81 DIST   
                  28.14     1:02.50 (34.36)     1:39.37 (36.87)     2:08.81 (29.44)
  4 Logan Smith               14 Wsy Swimming         2:08.22   x2:10.17 DIST   
                  27.92     1:02.97 (35.05)     1:39.07 (36.10)     2:10.17 (31.10)
  5 AJ Frownfelter            15 Wsy Swimming         2:11.73   x2:12.27 DIST   
                  29.09     1:01.44 (32.35)     1:41.57 (40.13)     2:12.27 (30.70)
  6 Trevor Arms               15 Wsy Swimming              NT   x2:13.91 DIST   
                  27.42     1:03.66 (36.24)     1:41.58 (37.92)     2:13.91 (32.33)
  8 Gabe Deiderick            17 Wsy Swimming         2:22.85   x2:19.14        
                  28.57     1:06.67 (38.10)     1:47.89 (41.22)     2:19.14 (31.25)
 10 Gavin Stuckey             15 Wsy Swimming         2:14.03   x2:22.00        
                  29.03     1:04.16 (35.13)     1:49.15 (44.99)     2:22.00 (32.85)
 11 Ryan Boyce                15 Wsy Swimming         2:15.87   x2:23.66        
                  29.70     1:05.82 (36.12)     1:50.48 (44.66)     2:23.66 (33.18)
 13 Brian Cunningham          14 Wsy Swimming         2:36.75   x2:45.84        
                  32.71     1:14.04 (41.33)     2:04.96 (50.92)     2:45.84 (40.88)
 14 Caleb Houston             13 Wsy Swimming         2:59.47   x3:06.34        
                  37.82     1:27.84 (50.02)   3:06.34 (1:38.50)                    
 
Event 21  Girls 9-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brie Smith                12 Wsy Swimming         1:05.56    1:02.18        
                  29.63     1:02.18 (32.55)                                        
  2 Samantha Linsey           12 Wsy Swimming         1:03.18    1:02.84        
                  30.58     1:02.84 (32.26)                                        
  7 Morgan Keefer             11 Wsy Swimming         1:09.37    1:08.40        
                  32.59     1:08.40 (35.81)                                        
 11 Rylee Maggio              11 Wsy Swimming         1:09.34   x1:10.00        
                  32.66     1:10.00 (37.34)                                        
 14 Lex Coble                 12 Wsy Swimming         1:13.97   x1:13.33        
 18 Grace Evans               11 Wsy Swimming         1:17.53   x1:21.41        
                  38.11     1:21.41 (43.30)                                        
 19 Lily Malin                11 Wsy Swimming         1:21.51   x1:21.52        
                  37.56     1:21.52 (43.96)                                        
 22 Summer Evans               8 Wsy Swimming         1:43.46   x1:25.45        
                  40.88     1:25.45 (44.57)                                        
 23 Yassmin Houkasse          10 Wsy Swimming         1:31.31   x1:26.20        
                  41.06     1:26.20 (45.14)                                        
 25 Larkin Minnich            11 Wsy Swimming         1:27.26   x1:27.35        
 27 Maura Pandya              11 Wsy Swimming         1:33.65   x1:29.42        
                  43.13     1:29.42 (46.29)                                        
 29 Hailey Unger              10 Wsy Swimming              NT   x1:34.71        
                  43.71     1:34.71 (51.00)                                        
 
Event 22  Boys 9-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  2 Peter Gaudion             12 Wsy Swimming         1:05.61    1:06.00        
                  31.92     1:06.00 (34.08)                                        
  4 Jonathan Brettschneider   11 Wsy Swimming         1:12.59    1:08.87        
                  33.19     1:08.87 (35.68)                                        
 10 Grant Keefer               9 Wsy Swimming              NT    1:13.17        
                  34.64     1:13.17 (38.53)                                        
 14 Drew Koslowski            10 Wsy Swimming         1:18.60   x1:16.67        
 15 Ryan Shoen                12 Wsy Swimming         1:12.33   x1:17.34        
                  35.51     1:17.34 (41.83)                                        
 16 Brody Douglass            11 Wsy Swimming         1:14.10   x1:17.72        
                  37.13     1:17.72 (40.59)                                        
 21 Jacob Kertes               9 Wsy Swimming         1:26.18   x1:24.91        
                  39.28     1:24.91 (45.63)                                        
 24 Cohen Murray              10 Wsy Swimming         1:37.11   x1:30.14        
                  43.53     1:30.14 (46.61)                                        
 
Event 23  Girls 13 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          53.59  NATS
        1:00.20  DIST
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carolyn Bolden            17 Wsy Swimming           52.77      55.23 DIST   
                  26.93       55.23 (28.30)                                        
  3 Grace Beierschmitt        17 Wsy Swimming           55.23      57.49 DIST   
                  27.24       57.49 (30.25)                                        
  6 Chae Stier                16 Wsy Swimming           56.70      59.18 DIST   
                  28.32       59.18 (30.86)                                        
  7 Alexis Majka              17 Wsy Swimming           55.12     x59.22 DIST   
                  27.94       59.22 (31.28)                                        
 10 Lynsey Geray              16 Wsy Swimming         1:01.63   x1:01.92        
                  29.88     1:01.92 (32.04)                                        
 11 Nicole Lee                17 Wsy Swimming           59.73   x1:01.95        
                  29.18     1:01.95 (32.77)                                        
 12 Brenna Tinsley            13 Wsy Swimming         1:04.70   x1:01.96        
                  29.30     1:01.96 (32.66)                                        
 13 Abigail Brown             17 Wsy Swimming         1:01.77   x1:04.13        
 16 Jena Dehoff               16 Wsy Swimming         1:02.10   x1:04.34        
                  30.98     1:04.34 (33.36)                                        
 17 Hannah Miskin             13 Wsy Swimming         1:03.42   x1:04.67        
                  31.11     1:04.67 (33.56)                                        
 18 Katie McAninch            16 Wsy Swimming         1:03.38   x1:04.74        
                  31.70     1:04.74 (33.04)                                        
 20 Brea Maggio               13 Wsy Swimming         1:06.46   x1:06.30        
                  31.43     1:06.30 (34.87)                                        
 22 Alicen Irwin              15 Wsy Swimming         1:12.58   x1:07.88        
                  32.69     1:07.88 (35.19)                                        
 25 Valentina Haro            15 Wsy Swimming         1:08.74   x1:10.24        
                  33.50     1:10.24 (36.74)                                        
 26 Kristy Richards           16 Wsy Swimming         1:06.37   x1:11.11        
                  33.15     1:11.11 (37.96)                                        
 27 Layla Mahrady             13 Wsy Swimming         1:11.09   x1:11.16        
                  32.15     1:11.16 (39.01)                                        
 28 Becky Butterfield         14 Wsy Swimming         1:07.89   x1:12.09        
                  34.38     1:12.09 (37.71)                                        
 30 Lauren Fisher             13 Wsy Swimming         1:25.28   x1:20.12        
                  38.37     1:20.12 (41.75)                                        
 
Event 24  Boys 13 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          48.19  NATS
          54.00  DIST
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  3 Zach Miller               16 Wsy Swimming           49.98      51.61 DIST   
                  24.94       51.61 (26.67)                                        
  6 Nolan Chenot              15 Wsy Swimming           54.33      54.22        
                  25.92       54.22 (28.30)                                        
  7 AJ Frownfelter            15 Wsy Swimming           54.41      54.80        
                  26.95       54.80 (27.85)                                        
  8 Ryan Lee                  14 Wsy Swimming           56.21     x55.30        
                  26.89       55.30 (28.41)                                        
  9 Tommy Chase               16 Wsy Swimming           53.90     x56.95        
                  26.81       56.95 (30.14)                                        
 11 John Zak                  18 Wsy Swimming           56.57     x57.60        
                  27.62       57.60 (29.98)                                        
 13 Jake Keyes                13 Wsy Swimming           58.55     x58.20        
                  27.88       58.20 (30.32)                                        
 15 Harrison Ziegler          16 Wsy Swimming           56.26     x58.83        
                  28.56       58.83 (30.27)                                        
 19 Caleb Houston             13 Wsy Swimming         1:07.41   x1:10.45        
                  33.06     1:10.45 (37.39)                                        
 20 Breydon Maggio            13 Wsy Swimming         1:09.34   x1:10.69        
                  33.50     1:10.69 (37.19)                                        
 
Event 31  Girls 9-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  2 Katie Chang               11 Wsy Swimming           35.34      33.72        
  8 Lex Coble                 12 Wsy Swimming           40.98      41.61        
 11 Allison Tinsley           10 Wsy Swimming           45.72      42.54        
 12 Grace Evans               11 Wsy Swimming           43.92     x44.19        
 13 Yassmin Houkasse          10 Wsy Swimming           44.83     x44.61        
 16 Maura Pandya              11 Wsy Swimming           47.91     x45.89        
 17 Evelyn Hambright          11 Wsy Swimming           49.36     x47.03        
 23 Summer Evans               8 Wsy Swimming              NT     x48.82        
 29 Eva DeBold                 9 Wsy Swimming           56.83     x55.18        
 -- Chloe Einsig              11 Wsy Swimming           45.61         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Event 32  Boys 9-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 James Gaudion             12 Wsy Swimming           34.36      34.51        
  2 Peter Gaudion             12 Wsy Swimming           35.11      35.05        
  4 Jonathan Brettschneider   11 Wsy Swimming           39.24      37.88        
  9 Drew Koslowski            10 Wsy Swimming           38.56     x39.85        
 11 Mitch Hearn               10 Wsy Swimming           38.11     x40.54        
 12 Grant Keefer               9 Wsy Swimming           44.02     x40.61        
 13 Ryan Shoen                12 Wsy Swimming           38.28     x40.67        
 15 Chase Orban               11 Wsy Swimming              NT     x42.70        
 17 Cohen Murray              10 Wsy Swimming           41.77     x43.36        
 20 Jacob Kertes               9 Wsy Swimming           45.33     x45.21        
 
Event 33  Girls 11 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
          59.49  NATS
        1:09.00  DIST
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  3 Apple Burton              14 Wsy Swimming         1:02.94    1:05.83 DIST   
                  31.90     1:05.83 (33.93)                                        
  4 Lila DiCarlo              15 Wsy Swimming         1:06.04    1:06.79 DIST   
                  32.12     1:06.79 (34.67)                                        
  6 Jacqueline Brettschneide  15 Wsy Swimming         1:05.74    1:08.39 DIST   
                  33.18     1:08.39 (35.21)                                        
  8 Carolyn Bolden            17 Wsy Swimming         1:04.25   x1:08.65 DIST   
                  33.99     1:08.65 (34.66)                                        
  9 Nicole Lee                17 Wsy Swimming         1:10.71   x1:08.74 DIST   
                  33.16     1:08.74 (35.58)                                        
 12 Ilana Jacobson            16 Wsy Swimming         1:11.82   x1:10.88        
                  34.28     1:10.88 (36.60)                                        
 13 Lynsey Geray              16 Wsy Swimming         1:09.97   x1:11.34        
                  34.92     1:11.34 (36.42)                                        
 15 Emma Wylam                16 Wsy Swimming         1:11.14   x1:12.46        
                  35.56     1:12.46 (36.90)                                        
 16 Abigail Brown             17 Wsy Swimming         1:10.72   x1:12.98        
                  35.84     1:12.98 (37.14)                                        
 17 Katie McAninch            16 Wsy Swimming         1:10.09   x1:13.65        
                  36.28     1:13.65 (37.37)                                        
 18 Elise Shore               16 Wsy Swimming         1:13.18   x1:13.70        
                  35.32     1:13.70 (38.38)                                        
 21 Brenna Tinsley            13 Wsy Swimming              NT   x1:16.38        
                  37.01     1:16.38 (39.37)                                        
 23 Morgan Keefer             11 Wsy Swimming         1:27.64   x1:17.13        
                  38.29     1:17.13 (38.84)                                        
 24 Brea Maggio               13 Wsy Swimming         1:18.12   x1:17.25        
                  37.91     1:17.25 (39.34)                                        
 25 Kristy Richards           16 Wsy Swimming         1:15.53   x1:18.90        
                  38.31     1:18.90 (40.59)                                        
 27 Layla Mahrady             13 Wsy Swimming         1:19.08   x1:19.69        
                  37.58     1:19.69 (42.11)                                        
 28 Valentina Haro            15 Wsy Swimming         1:20.38   x1:20.40        
                  38.98     1:20.40 (41.42)                                        
 
Event 34  Boys 11 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
          54.29  NATS
        1:05.00  DIST
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  2 Tyler Distenfeld          16 Wsy Swimming           56.34      57.53 DIST   
                  28.16       57.53 (29.37)                                        
  3 Alex Seman                14 Wsy Swimming           58.19    1:00.14 DIST   
                  29.36     1:00.14 (30.78)                                        
  5 Zach Miller               16 Wsy Swimming         1:02.32    1:03.28 DIST   
                  30.53     1:03.28 (32.75)                                        
  6 Trevor Arms               15 Wsy Swimming         1:03.57   x1:03.30 DIST   
                  30.96     1:03.30 (32.34)                                        
  7 Gabe Deiderick            17 Wsy Swimming         1:08.89   x1:03.36 DIST   
                  30.26     1:03.36 (33.10)                                        
  8 Gavin Stuckey             15 Wsy Swimming           59.22   x1:03.99 DIST   
                  30.83     1:03.99 (33.16)                                        
  9 Tommy Chase               16 Wsy Swimming         1:03.62   x1:05.30        
                  31.37     1:05.30 (33.93)                                        
 11 Jake Keyes                13 Wsy Swimming         1:10.83   x1:08.16        
                  32.86     1:08.16 (35.30)                                        
 12 Nolan Chenot              15 Wsy Swimming              NT   x1:08.30        
                  32.61     1:08.30 (35.69)                                        
 13 John Zak                  18 Wsy Swimming         1:08.24   x1:11.01        
                  34.13     1:11.01 (36.88)                                        
 15 Breydon Maggio            13 Wsy Swimming         1:28.04   x1:23.07        
                  40.45     1:23.07 (42.62)                                        
 16 Brody Douglass            11 Wsy Swimming         1:23.55   x1:24.12        
                  41.57     1:24.12 (42.55)                                        
 17 Caleb Houston             13 Wsy Swimming         1:25.29   x1:31.21        
 
Event 41  Girls 9-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Katie Chang               11 Wsy Swimming           36.55      37.45        
  3 Samantha Linsey           12 Wsy Swimming           39.25      39.99        
  4 Rylee Maggio              11 Wsy Swimming           40.33      40.18        
  8 Allison Tinsley           10 Wsy Swimming           49.65     x45.17        
 10 Lex Coble                 12 Wsy Swimming           43.85     x45.35        
 13 Chloe Einsig              11 Wsy Swimming           50.43     x48.37        
 14 Grace Evans               11 Wsy Swimming           49.71     x49.19        
 18 Larkin Minnich            11 Wsy Swimming           54.98     x51.05        
 19 Lily Malin                11 Wsy Swimming           52.63     x51.60        
 22 Evelyn Hambright          11 Wsy Swimming           55.86     x53.41        
 24 Yassmin Houkasse          10 Wsy Swimming           56.40     x57.53        
 26 Hailey Unger              10 Wsy Swimming           59.02   x1:00.27        
 28 Eva DeBold                 9 Wsy Swimming         1:05.65   x1:03.85        
 
Event 42  Boys 9-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  2 James Gaudion             12 Wsy Swimming           45.68      42.41        
  4 Peter Gaudion             12 Wsy Swimming           43.11      43.77        
  8 Grant Keefer               9 Wsy Swimming           46.57      47.53        
 10 Brody Douglass            11 Wsy Swimming           49.82     x48.68        
 11 Mitch Hearn               10 Wsy Swimming           48.64     x48.99        
 17 Ryan Shoen                12 Wsy Swimming           49.07     x54.10        
 20 Drew Koslowski            10 Wsy Swimming           53.15     x56.37        
 21 Jacob Kertes               9 Wsy Swimming           56.07     x57.60        
 23 Cohen Murray              10 Wsy Swimming           58.08     x59.57        
 
Event 43  Girls 11 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:08.19  NATS
        1:19.50  DIST
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  3 Araceli Skiles            13 Wsy Swimming         1:13.93    1:13.56 DIST   
                  34.99     1:13.56 (38.57)                                        
  5 Katelyn Boyce             17 Wsy Swimming         1:17.74    1:17.59 DIST   
                  37.49     1:17.59 (40.10)                                        
  6 Ilana Jacobson            16 Wsy Swimming         1:16.10    1:17.94 DIST   
                  36.88     1:17.94 (41.06)                                        
 10 Jacqueline Brettschneide  15 Wsy Swimming              NT   x1:22.67        
                  39.11     1:22.67 (43.56)                                        
 11 Faith Evans               13 Wsy Swimming         1:20.60   x1:23.10        
                  39.62     1:23.10 (43.48)                                        
 15 Morgan Keefer             11 Wsy Swimming         1:29.66   x1:28.52        
                  42.88     1:28.52 (45.64)                                        
 17 Kristy Richards           16 Wsy Swimming         1:26.22   x1:30.55        
                  43.97     1:30.55 (46.58)                                        
 20 Valentina Haro            15 Wsy Swimming         1:31.98   x1:34.13        
                  44.63     1:34.13 (49.50)                                        
 21 Lauren Fisher             13 Wsy Swimming              NT   x1:34.38        
                  44.98     1:34.38 (49.40)                                        
 23 Layla Mahrady             13 Wsy Swimming         1:37.19   x1:35.60        
                  46.12     1:35.60 (49.48)                                        
 24 Becky Butterfield         14 Wsy Swimming         1:35.58   x1:38.45        
                  45.32     1:38.45 (53.13)                                        
 
Event 44  Boys 11 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:01.09  NATS
        1:11.50  DIST
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Logan Skiles              17 Wsy Swimming           59.98    1:00.34 NATS   
                  28.34     1:00.34 (32.00)                                        
  2 David Oren                16 Wsy Swimming         1:00.66    1:01.54 DIST   
                  29.05     1:01.54 (32.49)                                        
  3 Logan Smith               14 Wsy Swimming         1:01.81    1:02.63 DIST   
                  29.54     1:02.63 (33.09)                                        
  4 Trevor Arms               15 Wsy Swimming         1:05.42   x1:05.75 DIST   
                  31.01     1:05.75 (34.74)                                        
  5 Ryan Lee                  14 Wsy Swimming         1:08.48   x1:08.88 DIST   
                  32.71     1:08.88 (36.17)                                        
  6 Tommy Chase               16 Wsy Swimming         1:06.72   x1:09.18 DIST   
                  33.03     1:09.18 (36.15)                                        
  7 Zach Miller               16 Wsy Swimming         1:03.22   x1:09.73 DIST   
                  32.43     1:09.73 (37.30)                                        
  8 Alex Seman                14 Wsy Swimming         1:10.13   x1:13.77        
                  34.55     1:13.77 (39.22)                                        
 11 Jake Keyes                13 Wsy Swimming         1:15.05   x1:15.66        
                  36.75     1:15.66 (38.91)                                        
 12 Breydon Maggio            13 Wsy Swimming         1:22.48   x1:28.47        
                  41.53     1:28.47 (46.94)                                        
 
Event 45  Girls 9 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  2 Apple Burton              14 Wsy Swimming         2:01.07    2:04.80        
                  28.72     1:00.31 (31.59)     1:33.44 (33.13)     2:04.80 (31.36)
  3 Alexis Majka              17 Wsy Swimming         1:59.05    2:08.79        
                  30.27     1:03.03 (32.76)     1:36.24 (33.21)     2:08.79 (32.55)
  4 Chae Stier                16 Wsy Swimming         2:11.43    2:10.34        
                  29.51     1:02.18 (32.67)     1:36.00 (33.82)     2:10.34 (34.34)
  6 Lynsey Geray              16 Wsy Swimming         2:14.01   x2:14.22        
                  31.17     1:05.24 (34.07)     1:40.61 (35.37)     2:14.22 (33.61)
  9 Elise Shore               16 Wsy Swimming         2:16.62   x2:19.38        
                  32.74     1:08.39 (35.65)     1:44.02 (35.63)     2:19.38 (35.36)
 10 Ilana Jacobson            16 Wsy Swimming         2:17.30   x2:19.40        
                  32.92     1:08.75 (35.83)     1:44.92 (36.17)     2:19.40 (34.48)
 11 Jena Dehoff               16 Wsy Swimming         2:13.56   x2:21.66        
                  32.54     1:07.78 (35.24)     1:45.07 (37.29)     2:21.66 (36.59)
 12 Abigail Brown             17 Wsy Swimming              NT   x2:22.42        
                  32.55     1:09.10 (36.55)     1:45.67 (36.57)     2:22.42 (36.75)
 14 Hannah Miskin             13 Wsy Swimming         2:25.97   x2:25.10        
                  32.28     1:08.93 (36.65)     1:47.32 (38.39)     2:25.10 (37.78)
 16 Alicen Irwin              15 Wsy Swimming              NT   x2:28.42        
                  33.93     1:11.03 (37.10)     1:50.29 (39.26)     2:28.42 (38.13)
 19 Becky Butterfield         14 Wsy Swimming         2:37.92   x2:50.02        
                  38.93     1:22.32 (43.39)     2:06.27 (43.95)     2:50.02 (43.75)
 20 Lily Malin                11 Wsy Swimming         3:00.18   x2:51.79        
                  38.64     1:22.81 (44.17)     2:08.04 (45.23)     2:51.79 (43.75)
 
Event 46  Boys 9 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tyler Distenfeld          16 Wsy Swimming         1:49.43    1:51.78        
                  26.24       55.01 (28.77)     1:23.86 (28.85)     1:51.78 (27.92)
  2 Scott Majka               16 Wsy Swimming         1:52.45    1:54.33        
                  26.69       55.26 (28.57)     1:24.31 (29.05)     1:54.33 (30.02)
  4 Gabe Deiderick            17 Wsy Swimming         2:02.09    1:56.46        
                  25.91       55.65 (29.74)     1:26.12 (30.47)     1:56.46 (30.34)
  5 AJ Frownfelter            15 Wsy Swimming         2:01.60   x1:58.65        
                  27.67       57.65 (29.98)     1:27.64 (29.99)     1:58.65 (31.01)
  6 Ryan Lee                  14 Wsy Swimming         1:59.80   x1:59.75        
                  26.99       56.90 (29.91)     1:29.16 (32.26)     1:59.75 (30.59)
  7 Nolan Chenot              15 Wsy Swimming         2:02.82   x2:03.65        
                  27.04       58.37 (31.33)     1:31.11 (32.74)     2:03.65 (32.54)
 10 Harrison Ziegler          16 Wsy Swimming         1:57.81   x2:07.75        
                  29.63     1:01.83 (32.20)     1:35.19 (33.36)     2:07.75 (32.56)
 11 Peter Gaudion             12 Wsy Swimming         2:19.56   x2:24.24        
                  32.59     1:09.03 (36.44)   2:24.24 (1:15.21)                    
 13 Brody Douglass            11 Wsy Swimming         2:41.70   x2:50.65        
                  37.91     1:22.40 (44.49)     2:07.62 (45.22)     2:50.65 (43.03)
 
Event 49  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          34.70  DIST
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  2 Katie Chang               11 Wsy Swimming           33.99      32.14 DIST   
  3 Samantha Linsey           12 Wsy Swimming           31.75      33.64 DIST   
  7 Larkin Minnich            11 Wsy Swimming              NT      41.45        
  9 Rylee Maggio              11 Wsy Swimming           38.05     x42.01        
 12 Grace Evans               11 Wsy Swimming           48.61     x46.10        
 
Event 50  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          37.80  DIST
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  2 James Gaudion             12 Wsy Swimming           31.91      32.76 DIST   
  8 Chase Orban               11 Wsy Swimming              NT      47.94        
  9 Ryan Shoen                12 Wsy Swimming           39.15      48.01        
 
Event 51  Girls 9 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lila DiCarlo              15 Wsy Swimming         1:00.70    1:07.12        
                  30.90     1:07.12 (36.22)                                        
  6 Faith Evans               13 Wsy Swimming         1:08.36    1:10.76        
                  33.07     1:10.76 (37.69)                                        
  7 Jacqueline Brettschneide  15 Wsy Swimming              NT    1:11.80        
                  33.02     1:11.80 (38.78)                                        
  8 Brie Smith                12 Wsy Swimming         1:13.67   x1:12.55        
                  33.69     1:12.55 (38.86)                                        
 11 Carolyn Bolden            17 Wsy Swimming         1:06.58   x1:13.16        
                  33.74     1:13.16 (39.42)                                        
 13 Emma Wylam                16 Wsy Swimming         1:10.91   x1:17.26        
                  35.02     1:17.26 (42.24)                                        
 15 Alicen Irwin              15 Wsy Swimming              NT   x1:19.71        
                  37.60     1:19.71 (42.11)                                        
 18 Hannah Miskin             13 Wsy Swimming         1:23.36   x1:23.37        
                  38.71     1:23.37 (44.66)                                        
 
Event 52  Boys 9 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Logan Skiles              17 Wsy Swimming           49.95      54.31        
                  25.81       54.31 (28.50)                                        
  3 Josiah Lauver             18 Wsy Swimming           51.09      56.98        
                  26.28       56.98 (30.70)                                        
  7 Alex Seman                14 Wsy Swimming         1:02.70    1:00.76        
                  29.21     1:00.76 (31.55)                                        
  8 David Oren                16 Wsy Swimming         1:00.32   x1:01.85        
                  28.57     1:01.85 (33.28)                                        
  9 Scott Majka               16 Wsy Swimming           58.43   x1:02.34        
                  29.26     1:02.34 (33.08)                                        
 10 Tommy Chase               16 Wsy Swimming           59.63   x1:03.05        
                  28.62     1:03.05 (34.43)                                        
 12 Ryan Boyce                15 Wsy Swimming         1:04.27   x1:04.04        
                  29.86     1:04.04 (34.18)                                        
 13 Ryan Lee                  14 Wsy Swimming         1:06.63   x1:05.77        
                  30.12     1:05.77 (35.65)                                        
 14 John Zak                  18 Wsy Swimming         1:07.79   x1:06.70        
                  30.67     1:06.70 (36.03)                                        
 15 Brandon Geray             14 Wsy Swimming         1:08.51   x1:09.59        
                  32.57     1:09.59 (37.02)                                        
 16 Brian Cunningham          14 Wsy Swimming         1:13.36   x1:11.77        
                  31.96     1:11.77 (39.81)                                        
 
Event 61  Girls 9-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brie Smith                12 Wsy Swimming           28.63      28.14        
  5 Samantha Linsey           12 Wsy Swimming           27.97      29.80        
  9 Rylee Maggio              11 Wsy Swimming           32.14      32.47        
 11 Lex Coble                 12 Wsy Swimming           32.44     x33.17        
 17 Allison Tinsley           10 Wsy Swimming           37.06     x36.48        
 22 Larkin Minnich            11 Wsy Swimming           38.15     x40.10        
 23 Maura Pandya              11 Wsy Swimming           42.71     x40.30        
 24 Chloe Einsig              11 Wsy Swimming           42.14     x40.35        
 26 Evelyn Hambright          11 Wsy Swimming           43.25     x41.78        
 30 Hailey Unger              10 Wsy Swimming           42.99     x43.43        
 34 Eva DeBold                 9 Wsy Swimming           49.14     x50.19        
 
Event 62  Boys 9-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  4 Jonathan Brettschneider   11 Wsy Swimming           32.17      31.77        
  7 Mitch Hearn               10 Wsy Swimming           32.12      32.38        
 13 Drew Koslowski            10 Wsy Swimming           33.98      35.15        
 14 Grant Keefer               9 Wsy Swimming           34.75     x35.16        
 22 Jacob Kertes               9 Wsy Swimming           37.66     x38.68        
 24 Chase Orban               11 Wsy Swimming           39.25     x39.81        
 25 Cohen Murray              10 Wsy Swimming           42.16     x40.50        
 
Event 63  Girls 13 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          24.69  NATS
          27.80  DIST
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grace Beierschmitt        17 Wsy Swimming           24.76      25.90 DIST   
  5 Chae Stier                16 Wsy Swimming           25.66      27.28 DIST   
  6 Alexis Majka              17 Wsy Swimming           25.97      27.32 DIST   
  8 Lila DiCarlo              15 Wsy Swimming           25.84     x27.69 DIST   
  9 Apple Burton              14 Wsy Swimming           27.20     x27.74 DIST   
 11 Brenna Tinsley            13 Wsy Swimming           28.92     x27.97        
 13 Araceli Skiles            13 Wsy Swimming           27.15     x28.88        
 15 Ilana Jacobson            16 Wsy Swimming           28.50     x29.30        
 17 Brea Maggio               13 Wsy Swimming           30.29     x29.74        
 18 Elise Shore               16 Wsy Swimming           28.02     x29.76        
 19 Katie McAninch            16 Wsy Swimming           28.52     x29.86        
 20 Hannah Miskin             13 Wsy Swimming           28.61     x30.02        
 24 Emma Wylam                16 Wsy Swimming           30.24     x31.32        
 26 Valentina Haro            15 Wsy Swimming           31.21     x32.06        
 28 Lauren Fisher             13 Wsy Swimming           38.33     x36.99        
 
Event 64  Boys 13 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          22.09  NATS
          24.50  DIST
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Josiah Lauver             18 Wsy Swimming           21.13      22.81 DIST   
  2 Gabe Deiderick            17 Wsy Swimming              NT      23.07 DIST   
  4 Nolan Chenot              15 Wsy Swimming           23.72      23.97 DIST   
  5 Tyler Distenfeld          16 Wsy Swimming           23.32     x24.08 DIST   
  6 Zach Miller               16 Wsy Swimming           23.17     x24.17 DIST   
  9 Logan Smith               14 Wsy Swimming           23.67     x24.55        
 10 AJ Frownfelter            15 Wsy Swimming           25.23     x25.20        
 11 Gavin Stuckey             15 Wsy Swimming           22.71     x25.58        
 12 John Zak                  18 Wsy Swimming           25.63     x25.92        
 14 Jake Keyes                13 Wsy Swimming           26.79     x26.95        
 16 Harrison Ziegler          16 Wsy Swimming           26.23     x27.84        
 17 Brian Cunningham          14 Wsy Swimming           27.83     x28.38        
 18 Brandon Geray             14 Wsy Swimming           27.76     x28.81        
 19 Breydon Maggio            13 Wsy Swimming           30.77     x32.65        
 
Event 69  Girls 9-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wsy Swimming                                      1:57.26    1:58.87        
     1) Brie Smith 12                   2) Katie Chang 11                 
     3) Morgan Keefer 11                4) Samantha Linsey 12             
                  29.42       58.33 (28.91)     1:29.23 (30.90)     1:58.87 (29.64)
  3 Wsy Swimming  'B'                                 2:17.21    2:16.75        
     1) Lex Coble 12                    2) Grace Evans 11                 
     3) Allison Tinsley 10              4) Rylee Maggio 11                
                  34.21     1:09.25 (35.04)     1:43.03 (33.78)     2:16.75 (33.72)
  7 Wsy Swimming  'C'                                 2:37.30   x2:45.06        
     1) Lily Malin 11                   2) Yassmin Houkasse 10            
     3) Kennedy Beates 10               4) Larkin Minnich 11              
                  36.13     1:14.44 (38.31)     2:05.58 (51.14)     2:45.06 (39.48)
  8 Wsy Swimming  'D'                                 2:51.09   x2:47.46        
     1) Maura Pandya 11                 2) Hailey Unger 10                
     3) Evelyn Hambright 11             4) Chloe Einsig 11                
                  40.39     1:24.57 (44.18)     2:09.25 (44.68)     2:47.46 (38.21)
 
Event 70  Boys 9-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  3 Wsy Swimming  'B'                                 2:15.67    2:21.25        
     1) Drew Koslowski 10               2) Brody Douglass 11              
     3) Grant Keefer 9                  4) Ryan Shoen 12                  
                  36.81     1:11.34 (34.53)     1:47.48 (36.14)     2:21.25 (33.77)
  4 Wsy Swimming                                      2:02.65    2:25.85        
     1) Peter Gaudion 12                2) Mitch Hearn 10                 
     3) Jonathan Brettschneider 11      4) James Gaudion 12               
                  42.14     1:14.71 (32.57)     1:46.97 (32.26)     2:25.85 (38.88)
 
Event 71  Girls 13 & Over 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
        1:39.69  NATS
        2:01.80  DIST
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  2 Wsy Swimming                                      1:51.45    1:53.54 DIST   
     1) Katelyn Boyce 17                2) Elise Shore 16                 
     3) Lynsey Geray 16                 4) Nicole Lee 17                  
                  27.76       57.27 (29.51)     1:25.50 (28.23)     1:53.54 (28.04)
  3 Wsy Swimming  'B'                                 1:54.20    1:59.18 DIST   
     1) Katie McAninch 16               2) Abigail Brown 17               
     3) Hannah Miskin 13                4) Ilana Jacobson 16              
                  30.16       59.76 (29.60)     1:30.12 (30.36)     1:59.18 (29.06)
  4 Wsy Swimming  'C'                                 1:57.68   x1:59.39 DIST   
     1) Faith Evans 13                  2) Jena Dehoff 16                 
     3) Kristy Richards 16              4) Brenna Tinsley 13              
                  29.99       59.84 (29.85)     1:31.43 (31.59)     1:59.39 (27.96)
  7 Wsy Swimming  'E'                                 2:21.27   x2:07.59        
     1) Becky Butterfield 14            2) Sara Taghi 13                  
     3) Lauren Fisher 13                4) Alicen Irwin 15                
                  35.16     1:00.83 (25.67)     1:36.00 (35.17)     2:07.59 (31.59)
  8 Wsy Swimming  'D'                                 2:02.11   x2:07.67        
     1) Brea Maggio 13                  2) Layla Mahrady 13               
     3) Valentina Haro 15               4) Emma Wylam 16                  
                  29.35     1:00.77 (31.42)     1:33.06 (32.29)     2:07.67 (34.61)
 
Event 72  Boys 13 & Over 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
        1:29.49  NATS
        2:01.80  DIST
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wsy Swimming  'C'                                      NT    1:36.63 DIST   
     1) Gabe Deiderick 17               2) AJ Frownfelter 15              
     3) Gavin Guckavan 14               4) Nolan Chenot 15                
                  23.34       48.39 (25.05)     1:12.38 (23.99)     1:36.63 (24.25)
  3 Wsy Swimming  'D'                                      NT    1:45.81 DIST   
     1) Breydon Maggio 13               2) David Oren 16                  
     3) Alex Seman 14                   4) Gavin Stuckey 15               
                  31.79       56.23 (24.44)     1:20.56 (24.33)     1:45.81 (25.25)
  4 Wsy Swimming                                      1:44.54   x1:46.90 DIST   
     1) Ryan Lee 14                     2) Harrison Ziegler 16            
     3) Jake Keyes 13                   4) John Zak 18                    
                  26.08       53.27 (27.19)     1:20.69 (27.42)     1:46.90 (26.21)