Licensed to WSY Swimming          HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 11/20/2018 12:35 PM
                          Aquafest 2018 - 11/18/2018                           
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cohen, Joanna             10 EPH-LL                    NT    2:51.35  
                  38.75     1:23.24 (44.49)     2:10.39 (47.15)     2:51.35 (40.96)
  2 Ludwick, Chloe M          10 WSY-MA               3:08.57    2:58.46  
                  41.17     1:27.35 (46.18)     2:14.14 (46.79)     2:58.46 (44.32)
  3 Cohen, Sophie              8 EPH-LL                    NT    3:41.59  
                  48.00     1:47.12 (59.12)   2:47.40 (1:00.28)     3:41.59 (54.19)
 
Event 1  Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Araiza, Berenice L        12 CVAC-MA              2:28.76    2:25.70  
                  33.29     1:10.11 (36.82)     1:48.76 (38.65)     2:25.70 (36.94)
  2 Keefer, Morgan E          11 WSY-MA               2:32.98    2:28.89  
                  34.13     1:13.50 (39.37)     1:52.71 (39.21)     2:28.89 (36.18)
  3 Cramer, Aubrey G          11 CVAC-MA              2:34.63    2:29.88  
                  33.96     1:12.24 (38.28)     1:52.36 (40.12)     2:29.88 (37.52)
  4 Wilkinson, Isabella J     11 DSC-ZZ                    NT    2:32.42  
                  35.53     1:14.90 (39.37)     1:55.19 (40.29)     2:32.42 (37.23)
  5 Maggio, Rylee R           11 WSY-MA               2:39.83    2:37.84  
                  32.88     1:13.56 (40.68)     1:56.40 (42.84)     2:37.84 (41.44)
  6 Himmelwright, Grace K     12 HAGY-MD                   NT    2:48.58  
                  35.41   2:48.58 (2:13.17)                                        
  7 Lasloudji, Delina         11 CVAC-MA                   NT    2:51.28  
                  37.45     1:21.67 (44.22)     2:08.25 (46.58)     2:51.28 (43.03)
  8 Fiore, Autumn M           11 MUHL-MA              2:55.08    2:52.09  
                  37.34     1:20.94 (43.60)     2:08.31 (47.37)     2:52.09 (43.78)
  9 White, Emily              11 EPH-LL                    NT    3:53.07  
                  48.24     1:48.16 (59.92)   2:51.92 (1:03.76)   3:53.07 (1:01.15)
 
Event 1  Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Evans, Faith A            13 WSY-MA               2:20.26    2:20.95  
                  31.54     1:07.63 (36.09)     1:45.34 (37.71)     2:20.95 (35.61)
  2 Mentzer, Cami             14 EPH-LL               2:35.73    2:25.66  
                  30.61     1:07.67 (37.06)     1:47.18 (39.51)     2:25.66 (38.48)
  3 Peterson, Rhia S          14 HAGY-MD              2:18.47    2:27.11  
                  33.30     1:10.51 (37.21)     1:49.91 (39.40)     2:27.11 (37.20)
  4 Kretschman, Brenna        13 MSC                       NT    2:30.33  
                  33.10     1:12.10 (39.00)     1:51.64 (39.54)     2:30.33 (38.69)
  5 Revington, Brooklyn M     13 CVAC-MA                   NT    2:43.35  
                  37.21     1:19.16 (41.95)     2:02.34 (43.18)     2:43.35 (41.01)
  6 King, Hannah              14 EPH-LL                    NT    2:45.66  
                  36.46     1:19.58 (43.12)     2:03.91 (44.33)     2:45.66 (41.75)
 
Event 1  Women 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McAninch, Katie E         16 WSY-MA               2:18.52    2:18.78  
                  31.40     1:06.86 (35.46)     1:43.08 (36.22)     2:18.78 (35.70)
  2 Snyder, Molly             16 MSC                  2:37.47    2:26.21  
                  33.20     1:10.18 (36.98)     1:49.61 (39.43)     2:26.21 (36.60)
  3 Gesell, Makayla           15 MSC                  2:31.23    2:33.38  
                  35.34     1:14.96 (39.62)     1:55.82 (40.86)     2:33.38 (37.56)
 
Event 2  Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Santos, Marco D           10 CVAC-MA              2:25.24    2:24.49  
                  34.14     1:11.64 (37.50)     1:48.94 (37.30)     2:24.49 (35.55)
  2 Boland, Wyatt F           10 CVAC-MA              2:26.16    2:27.33  
                  36.02     1:15.58 (39.56)     1:54.03 (38.45)     2:27.33 (33.30)
  3 Simes, Cooper              9 EPH-LL                    NT    2:54.64  
                  37.29                             2:12.10 ( )     2:54.64 (42.54)
  4 Kertes, Jacob M            9 WSY-MA               3:09.47    3:11.59  
                  42.63                             2:22.17 ( )     3:11.59 (49.42)
  5 Miller, Soren              9 EPH-LL                    NT    3:20.53  
                  42.81     1:34.48 (51.67)   3:20.53 (1:46.05)                    
 
Event 2  Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Manduri, Manoj            12 CVAC-MA              2:39.88    2:45.00  
                  35.26     1:16.90 (41.64)     2:01.47 (44.57)     2:45.00 (43.53)
  2 Douglass, Brody G         11 WSY-MA               2:41.70    2:46.28  
                  36.66     1:19.09 (42.43)     2:03.53 (44.44)     2:46.28 (42.75)
 
Event 2  Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Santos, Kevin D           13 CVAC-MA              2:11.09    2:11.35  
                  29.90     1:03.03 (33.13)     1:37.75 (34.72)     2:11.35 (33.60)
  2 Kahsay, Daniel I          14 HAGY-MD              2:22.78    2:17.63  
                  32.48     1:07.74 (35.26)     1:43.35 (35.61)     2:17.63 (34.28)
  3 Maggio, Breydon A         13 WSY-MA               2:36.90    2:30.66  
                  33.99     1:11.94 (37.95)     1:51.75 (39.81)     2:30.66 (38.91)
  4 Tran, Andrew              13 CVAC-MA              2:51.30    2:35.89  
                  34.75     1:15.63 (40.88)     1:58.78 (43.15)     2:35.89 (37.11)
 
Event 2  Men 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kahsay, Seth J            16 HAGY-MD              1:48.26    1:50.43  
                  25.12       52.65 (27.53)     1:21.51 (28.86)     1:50.43 (28.92)
 
Event 3  Women 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brown, Grace S             7 DSC-ZZ                 17.37      16.32  
  2 Buhrman, Ava L             7 WSY-MA                 16.89      17.20  
  3 LaForme, Amelia            8 CVAC-MA                18.64      18.41  
  4 Bender, Isabella R         8 CVAC-MA                20.17      19.55  
  5 Luft-Hoover, Chloe         8 MSC                    20.25      19.71  
  6 Bitner, Cameron            8 EPH-LL                 21.11      20.07  
  7 Griest, Stella             7 EPH-LL                    NT      20.21  
  8 Koratich, Kazi M           6 DSC-ZZ                 23.80      20.75  
  9 Buhrman, Nora L            6 WSY-MA                 21.29      21.26  
 10 Musser, Evie               7 EPH-LL                 23.65      21.29  
 11 Laws, Nadine               8 CVAC-MA                   NT      21.31  
 12 Luckenbaugh, Kyla          8 WSY-MA                    NT      22.55  
 13 Graeser, Marley            6 MSC                    29.66      22.56  
 14 Shamash, Laighton M        8 CVAC-MA                   NT      22.82  
 15 Shin, Eileen               8 CVAC-MA                24.86      23.49  
 16 Blouch, Natalie R          7 WSY-MA                 29.48      23.56  
 17 Harringer, Evyn            7 CVAC-MA                34.50      25.71  
 18 Roman, Rachel L            6 WSY-MA                 28.80      25.75  
 19 Srivastava, Anisha         8 CVAC-MA                29.36      25.87  
 20 Butterfield, Nichole E     8 WSY-MA                 27.89      28.07  
 21 Bender, Addy               6 CVAC-MA                   NT      28.57  
 22 Lorei, Ava J               7 CVAC-MA                   NT      28.60  
 23 Panchura, Marleigh E       6 WSY-MA                 28.36      30.19  
 24 Harned, Vivian I           5 WSY-MA                 29.47      33.70  
 25 James, Olivia              7 MSC                       NT      42.30  
 
Event 4  Men 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Coons, Nate R              8 WSY-MA                 17.24      17.93  
  2 Groh, Eli                  8 CVAC-MA                19.30      18.62  
  3 Mendenhall, William        7 EPH-LL                 19.56      19.71  
  4 Nicolodi, Aeneas           7 EPH-LL                    NT      20.07  
  5 Hancock, Sammy             7 CVAC-MA                   NT      20.16  
  6 Culleiton, Theo J          8 WSY-MA                 21.43      20.34  
  7 Getz, Ryder                7 CVAC-MA                21.91      21.92  
  8 Tolstoy, Eugene            8 EPH-LL                 24.79      22.03  
  9 Kortze, Lincoln            7 MSC                    22.72      22.68  
 10 Talasila, Sathvik          8 CVAC-MA                   NT      23.72  
 11 Witalec, Harper R          8 CVAC-MA                   NT      26.28  
 12 Soparkar, Sahil A          7 HAGY-MD                   NT      28.77  
 13 Clemmer, Aidan             8 WSY-MA                    NT      32.17  
 14 Harned, Reeden D           5 WSY-MA                 32.39      33.29  
 
Event 5  Women 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hanft, Faith M            10 HAGY-MD                32.29      31.89  
  2 Tinsley, Allison R        10 WSY-MA                 36.48      33.71  
  3 Fiore, Mariella S          9 MUHL-MA                33.13      34.63  
  4 Witalec, Reagan           10 CVAC-MA                30.38      34.71  
  5 O'Connor, Gabby           10 EPH-LL                 39.64      35.35  
  6 Ghosh, Kaya               10 CVAC-MA                37.92      36.09  
  7 Houkasse, Yassmin         10 WSY-MA                 39.07      36.88  
  8 Ludwick, Chloe M          10 WSY-MA                 35.37      37.14  
  9 Erhard, Holden             9 CVAC-MA                   NT      38.03  
 10 Graeser, Irie              9 MSC                    44.41      38.46  
 11 Nguyen, Sofie L            9 CVAC-MA                39.83      39.12  
 12 Dennison, Leah             9 CVAC-MA                43.93      39.46  
 13 Anderson, Peyton R         9 WSY-MA                 44.12      39.64  
 14 Mendenhall, Carly          9 EPH-LL                 42.21      40.25  
 15 Doyne, Camryn              9 MUHL-MA                   NT      40.50  
 16 Pepple, Katelyn E         10 HAGY-MD                   NT      40.62  
 17 Tran, Leana               10 CVAC-MA                42.36      40.76  
 18 Shin, Scarlet             10 CVAC-MA                45.43      41.34  
 19 Stabach, London M          9 WSY-MA                 40.21      42.26  
 20 Unger, Hailey C           10 WSY-MA                 42.17      42.85  
 21 Moser, Katie S             9 HAGY-MD                45.84      45.87  
 22 Conway, Presley            9 CVAC-MA                42.62      47.03  
 23 Gavireddy, Hasini          9 WSY-MA                    NT      49.92  
 24 Schweikert, Elizabeth      9 CVAC-MA                   NT      52.58  
 25 Boyce, Hannah R           10 WSY-MA                 56.58      58.05  
 -- Walls, Abigail E           9 WSY-MA                    NT         DQ  
      No touch on turn
 
Event 6  Men 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Boland, Wyatt F           10 CVAC-MA                32.16      31.03  
  2 Hearn, Mitch A            10 WSY-MA                 31.02      31.30  
  3 Falduts, Geno              9 EPH-LL                 38.12      32.80  
  4 Lorei, Cameron             9 CVAC-MA                33.05      33.05  
  5 Simes, Cooper              9 EPH-LL                 35.50      33.73  
  6 Keefer, Grant E            9 WSY-MA                 33.85      33.81  
  7 Mentzer, Dominic           9 EPH-LL                 35.06      35.03  
  8 Gesell, Cameron            9 MSC                    37.23      35.20  
  9 Pesavento, Will A         10 CVAC-MA                35.23      35.79  
 10 Rupp, Randyn K             9 WSY-MA                 37.26      36.32  
 11 Harringer, Avi             9 CVAC-MA                35.08      36.35  
 12 Klemunes, Jack             9 CVAC-MA                37.87      36.36  
 13 Shamash, Ethan P          10 CVAC-MA                39.24      37.07  
 14 LaForme, Graham H         10 CVAC-MA                37.13      37.45  
 15 Murray, Cohen F           10 WSY-MA                 35.34      38.04  
 16 Gali, Abhinav K           10 WSY-MA                 42.74      38.68  
 17 Lee, Junhee                9 CVAC-MA                41.09      39.20  
 18 Lasloudji, Daril           9 CVAC-MA                40.28      41.95  
 19 Johnson, Caden D           9 CVAC-MA                   NT      42.70  
 20 Rao, Arnav                10 CVAC-MA                45.04      44.81  
 21 Espinosa, Brendan A        9 HAGY-MD                48.70      44.94  
 22 Schnell, Austin B         10 CVAC-MA                   NT      45.06  
 23 Minnich, Tyler T           9 WSY-MA                    NT      51.50  
 24 Srivastava, Eshan         10 CVAC-MA                47.75      52.11  
 25 Sobota, Jacek              9 MSC                  1:03.92      54.27  
 26 Khattar, Mehul             9 CVAC-MA              1:04.89    1:06.09  
 
Event 7  Women 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chang, Katie N            11 WSY-MA                 27.63      28.09  
  2 Griest, Isabella          11 EPH-LL                 29.44      29.68  
  3 Musser, Addie             11 EPH-LL                 32.12      29.83  
  4 Wilkinson, Isabella J     11 DSC-ZZ                 32.40      31.04  
  5 Kreider, Abbie            11 EPH-LL                 33.53      31.20  
  6 Macariola, Kiera          11 EPH-LL                 32.77      31.37  
  7 Lorei, Leila S            11 CVAC-MA                31.97      31.85  
  8 Ghosh, Amaya K            12 CVAC-MA                33.23      32.44  
  9 Hancock, Caroline R       11 CVAC-MA                33.62      32.74  
 10 Fiore, Autumn M           11 MUHL-MA                34.32      33.73  
 11 Staley, Jocelyn           11 EPH-LL                 35.28      33.90  
 12 Mentzer, Ava              11 EPH-LL                 37.48      34.20  
 13 Lasloudji, Delina         11 CVAC-MA                35.76      34.63  
 14 Evans, Grace L            11 WSY-MA                 33.45      34.64  
 15 Hoover, Hannah            12 CVAC-MA                   NT      35.73  
 16 Egner, Emma E             11 WSY-MA                 40.76      37.79  
 17 Johnston, Lily            12 CVAC-MA                41.96      38.16  
 18 Will, Callie              12 CVAC-MA                   NT      39.36  
 19 Nailor, Joleigh M         11 CVAC-MA                40.26      39.72  
 20 Einsig, Chloe A           11 WSY-MA                 40.35      40.08  
 21 Hoover, Elena M           11 CVAC-MA                   NT      49.70  
 22 Smith, Miyah              12 EPH-LL                    NT    1:00.28  
 -- Sobota, Janalee           11 MSC                    41.89         DQ  
      No touch on turn
 
Event 8  Men 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Simes, Camryn             11 EPH-LL                 29.48      29.11  
  2 Kahsay, Gabriel C         12 HAGY-MD                30.21      30.21  
  3 Carcia, Kameron           12 EPH-LL                 30.87      31.18  
  4 Schweikert, Alex K        11 CVAC-MA                35.76      33.18  
  5 Orban, Chase J            11 WSY-MA                 39.25      38.38  
  6 Socks, David M            11 CVAC-MA                42.55      38.57  
  7 Reading, Dalton           11 EPH-LL                    NT      41.24  
  8 Bohrer, Logan A           11 HAGY-MD                51.55      46.60  
  9 Bhavsar, Param P          11 CVAC-MA                46.96      49.62  
 10 Soparkar, Sameer A        11 HAGY-MD                55.65      53.46  
 
Event 9  Women 13-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kahsay, Victoria V        15 HAGY-MD                27.31      27.00  
  2 Lyesnykova, Alina V       15 CVAC-MA                27.21      27.36  
  3 Lester, Aubrey            15 EPH-LL                    NT      27.41  
  4 Pesavento, Mia R          14 CVAC-MA                27.55      27.58  
  5 Ford, Sam R               14 HAGY-MD                28.68      28.48  
  6 Smith, Brie S             13 WSY-MA                 28.14      28.62  
  7 McAninch, Katie E         16 WSY-MA                 27.99      28.75  
  8 Miskin, Hannah M          13 WSY-MA                 28.61      29.59  
  9 Ludwick, Sadie L          13 WSY-MA                 29.79      30.03  
 10 Kanelos, Alexa            15 MSC                    30.37      30.12  
 11 Shelly, Loghan            14 EPH-LL                    NT      31.44  
 12 Salunkhe, Padmana         13 CVAC-MA                33.88      32.27  
 13 Kanelos, Elana            14 MSC                    33.23      32.79  
 14 Beard, Olivia             13 EPH-LL                 31.84      33.09  
 15 Johnson, Gisselle K       13 HAGY-MD                34.38      33.11  
 16 Snyder, Leah              14 MSC                    35.16      33.40  
 17 Fisher, Lauren G          13 WSY-MA                 35.71      35.28  
 18 Martin, Danielle          13 MSC                    40.39      37.74  
 
Event 10  Men 13-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wetherhold, Andrew        14 MSC                    24.62      23.98  
  2 Simes, Colby              14 EPH-LL                 26.04      24.76  
  3 Way, Andrew C             16 CVAC-MA                25.18      24.88  
  4 Wetherhold, James         16 MSC                    25.31      25.96  
  5 Kupres, Wyatt             14 EPH-LL                    NT      26.40  
  6 Fedeles Muller, Gabriel   15 HAGY-MD                26.30      26.79  
  7 Pion, Avery J             13 CVAC-MA                28.12      28.67  
  8 Tran, Andrew              13 CVAC-MA                29.25      29.31  
  9 Santos, Kevin D           13 CVAC-MA                29.39      29.43  
 10 Chedraoui, Troy           13 EPH-LL                 30.84      29.46  
 11 Morales, Brandon          13 EPH-LL                 33.28      30.68  
 12 Thangavel, Gunan          13 CVAC-MA                37.79      32.23  
 13 Rivera, Luke              14 HAGY-MD                37.66      33.67  
 
Event 11  Women 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Boland, Brooke M           8 CVAC-MA                24.18      23.17  
  2 Brown, Grace S             7 DSC-ZZ                 26.00      25.65  
  3 Staley, Sophia             8 EPH-LL                 27.33      25.68  
  4 Buhrman, Ava L             7 WSY-MA                 24.21      26.13  
  5 Bitner, Cameron            8 EPH-LL                 30.30      27.97  
  6 Cohen, Sophie              8 EPH-LL                 27.81      28.72  
  7 Musser, Evie               7 EPH-LL                 32.39      29.16  
  8 Bender, Isabella R         8 CVAC-MA                30.00      29.72  
  9 Laws, Nadine               8 CVAC-MA                   NT      29.81  
 10 Koratich, Kazi M           6 DSC-ZZ                 33.97      33.60  
 11 Buhrman, Nora L            6 WSY-MA                 34.07      33.74  
 12 Shamash, Laighton M        8 CVAC-MA                   NT      36.49  
 13 Srivastava, Anisha         8 CVAC-MA                   NT      41.34  
 14 Butterfield, Nichole E     8 WSY-MA                    NT      47.67  
 -- Panchura, Marleigh E       6 WSY-MA                 43.88         DQ  
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Blouch, Natalie R          7 WSY-MA                    NT         DQ  
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Shin, Eileen               8 CVAC-MA                43.16         DQ  
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 
Event 12  Men 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mendenhall, William        7 EPH-LL                 23.29      23.03  
  2 Groh, Eli                  8 CVAC-MA                25.58      24.29  
  3 Tolstoy, Eugene            8 EPH-LL                 28.34      25.87  
  4 Culleiton, Theo J          8 WSY-MA                 28.30      32.08  
  5 Freed, Shawn P             8 WSY-MA                    NT      33.18  
 -- Talasila, Sathvik          8 CVAC-MA                   NT         DQ  
      Scissors kick
 -- Getz, Ryder                7 CVAC-MA                   NT         DQ  
      Downward butterfly kick
 -- Soparkar, Sahil A          7 HAGY-MD                   NT         DQ  
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Nicolodi, Aeneas           7 EPH-LL                    NT         DQ  
      Scissors kick
 
Event 13  Women 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ghosh, Kaya               10 CVAC-MA                42.20      42.31  
  2 Tinsley, Allison R        10 WSY-MA                 45.17      42.68  
  3 O'Connor, Gabby           10 EPH-LL                 47.52      43.40  
  4 Nguyen, Sofie L            9 CVAC-MA                   NT      50.29  
  5 Shin, Scarlet             10 CVAC-MA              1:01.36      50.52  
  6 Tran, Leana               10 CVAC-MA                55.16      51.71  
  7 Ludwick, Chloe M          10 WSY-MA                 52.35      52.51  
  8 Conway, Presley            9 CVAC-MA                54.59      53.38  
  9 Fiore, Mariella S          9 MUHL-MA                50.54      54.79  
 10 Yeh, Leah                 10 CVAC-MA                52.45      55.74  
 11 Dennison, Leah             9 CVAC-MA                   NT      56.23  
 12 Anderson, Peyton R         9 WSY-MA                 58.67      56.45  
 13 Mendenhall, Carly          9 EPH-LL                 57.51      56.59  
 14 Unger, Hailey C           10 WSY-MA                 59.02      57.29  
 15 Doyne, Camryn              9 MUHL-MA                   NT      57.67  
 16 Schweikert, Elizabeth      9 CVAC-MA                   NT      58.70  
 17 Pepple, Katelyn E         10 HAGY-MD                   NT    1:03.59  
 18 Boyce, Hannah R           10 WSY-MA               1:12.80    1:12.79  
 -- Gavireddy, Hasini          9 WSY-MA                    NT         DQ  
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 
Event 14  Men 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Falduts, Geno              9 EPH-LL                 44.52      40.85  
  2 Keefer, Grant E            9 WSY-MA                 44.55      44.59  
  3 Lorei, Cameron             9 CVAC-MA                45.01      46.93  
  4 Mentzer, Dominic           9 EPH-LL                    NT      49.01  
  5 LaForme, Graham H         10 CVAC-MA                50.50      51.94  
  6 Lee, Junhee                9 CVAC-MA                53.60      52.85  
  7 Kertes, Jacob M            9 WSY-MA                 56.07      53.70  
  8 Rao, Arnav                10 CVAC-MA                58.84      55.32  
  9 Shamash, Ethan P          10 CVAC-MA              1:02.16      56.12  
 10 Murray, Cohen F           10 WSY-MA                 56.82      57.52  
 11 Espinosa, Brendan A        9 HAGY-MD              1:03.03      59.96  
 12 Gali, Abhinav K           10 WSY-MA                 55.95    1:00.16  
 13 Miller, Soren              9 EPH-LL                    NT    1:04.93  
 -- Minnich, Tyler T           9 WSY-MA                    NT         DQ  
      Scissors kick
 -- Srivastava, Eshan         10 CVAC-MA                   NT         DQ  
      One hand touch
 -- Lasloudji, Daril           9 CVAC-MA              1:03.60         DQ  
      One hand touch
 -- Schnell, Austin B         10 CVAC-MA                   NT         DQ  
      One hand touch
 
Event 15  Women 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Araiza, Berenice L        12 CVAC-MA                36.66      37.61  
  2 Griest, Isabella          11 EPH-LL                 39.81      39.10  
  3 Macariola, Kiera          11 EPH-LL                 39.89      39.37  
  4 Musser, Addie             11 EPH-LL                 43.23      40.00  
  5 Van Zant, Melia           11 EPH-LL                 44.24      40.27  
  6 Keefer, Morgan E          11 WSY-MA                 40.10      40.62  
  7 Wilkinson, Isabella J     11 DSC-ZZ                 48.20      43.83  
  8 Kreider, Abbie            11 EPH-LL                 55.86      44.31  
  9 Lorei, Leila S            11 CVAC-MA                44.81      44.42  
 10 Dennison, Rhyan           11 CVAC-MA                50.17      44.79  
 11 Mentzer, Ava              11 EPH-LL                 48.72      45.04  
 12 Lasloudji, Delina         11 CVAC-MA                49.69      45.80  
 13 Johnston, Lily            12 CVAC-MA                52.67      47.19  
 14 Staley, Jocelyn           11 EPH-LL                 51.38      49.58  
 15 Egner, Emma E             11 WSY-MA                 53.92      49.88  
 16 Evans, Grace L            11 WSY-MA                 49.19      50.18  
 17 Einsig, Chloe A           11 WSY-MA                 48.37      51.49  
 18 Hoover, Elena M           11 CVAC-MA                   NT      52.70  
 19 Nailor, Joleigh M         11 CVAC-MA                55.24      55.94  
 20 Will, Callie              12 CVAC-MA                   NT    1:00.56  
 21 White, Emily              11 EPH-LL               1:05.15    1:05.89  
 
Event 16  Men 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kothari, Ryan H           11 HAGY-MD                39.54      39.33  
  2 Douglass, Brody G         11 WSY-MA                 48.40      46.62  
  3 Gadiparthi, Karthikeya    12 CVAC-MA                48.58      46.96  
  4 Shoen, Ryan T             12 WSY-MA                 49.07      49.11  
  5 Tolstoy, Leo              11 EPH-LL                 56.25      49.54  
  6 Tolstoy, Aleks            11 EPH-LL                 48.50      49.69  
  7 Orban, Chase J            11 WSY-MA                 56.43      55.69  
  8 Socks, David M            11 CVAC-MA              1:01.81      57.41  
  9 Bohrer, Logan A           11 HAGY-MD              1:01.88      58.46  
 10 Bhavsar, Param P          11 CVAC-MA                57.97      58.78  
 11 Soparkar, Sameer A        11 HAGY-MD              1:03.97    1:00.36  
 -- King, Noah                11 EPH-LL               1:00.28         DQ  
      Non-simultaneous arms
 
Event 17  Women 13-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lyesnykova, Alina V       15 CVAC-MA              1:09.38    1:13.69  
                  35.74     1:13.69 (37.95)                                        
  2 Lester, Aubrey            15 EPH-LL                    NT    1:20.27  
                  36.83     1:20.27 (43.44)                                        
  3 Ludwick, Sadie L          13 WSY-MA               1:18.98    1:20.44  
                  38.05     1:20.44 (42.39)                                        
  4 Ford, Sam R               14 HAGY-MD              1:22.88    1:22.00  
                  39.03     1:22.00 (42.97)                                        
  5 Peterson, Rhia S          14 HAGY-MD              1:18.54    1:22.70  
                  38.90     1:22.70 (43.80)                                        
  6 Mentzer, Cami             14 EPH-LL               1:26.44    1:24.29  
                  38.60     1:24.29 (45.69)                                        
  7 Evans, Faith A            13 WSY-MA               1:20.60    1:25.05  
                  40.40     1:25.05 (44.65)                                        
  8 Kanelos, Alexa            15 MSC                  1:24.91    1:26.66  
                  40.55     1:26.66 (46.11)                                        
  9 McAninch, Katie E         16 WSY-MA               1:23.72    1:28.28  
                  41.70     1:28.28 (46.58)                                        
 10 Miskin, Hannah M          13 WSY-MA               1:25.93    1:30.06  
                  42.48     1:30.06 (47.58)                                        
 11 Shelly, Loghan            14 EPH-LL                    NT    1:31.47  
                  42.70     1:31.47 (48.77)                                        
 12 Kanelos, Elana            14 MSC                  1:32.99    1:32.41  
                  42.14     1:32.41 (50.27)                                        
 13 Gesell, Makayla           15 MSC                  1:31.93    1:33.47  
                  44.71     1:33.47 (48.76)                                        
 14 Fisher, Lauren G          13 WSY-MA               1:34.38    1:35.37  
                  45.02     1:35.37 (50.35)                                        
 15 Harris, Lydia M           15 CVAC-MA              1:34.80    1:38.69  
                  45.19     1:38.69 (53.50)                                        
 16 Martin, Danielle          13 MSC                       NT    1:43.81  
                  49.46     1:43.81 (54.35)                                        
 17 Johnson, Gisselle K       13 HAGY-MD              1:46.06    1:45.51  
                  49.47     1:45.51 (56.04)                                        
 18 King, Hannah              14 EPH-LL                    NT    1:46.18  
                  51.82     1:46.18 (54.36)                                        
 
Event 18  Men 13-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kahsay, Seth J            16 HAGY-MD              1:17.78    1:08.55  
                  32.08     1:08.55 (36.47)                                        
  2 Wetherhold, Andrew        14 MSC                  1:10.04    1:09.07  
                  32.44     1:09.07 (36.63)                                        
  3 Wetherhold, James         16 MSC                  1:17.33    1:17.52  
                  36.91     1:17.52 (40.61)                                        
  4 Fedeles Muller, Gabriel   15 HAGY-MD              1:21.79    1:19.31  
                  36.83     1:19.31 (42.48)                                        
  5 Kupres, Wyatt             14 EPH-LL                    NT    1:19.70  
                  37.23     1:19.70 (42.47)                                        
  6 Maggio, Breydon A         13 WSY-MA               1:22.48    1:24.94  
                  39.09     1:24.94 (45.85)                                        
  7 Tran, Andrew              13 CVAC-MA              1:26.30    1:27.55  
                  41.87     1:27.55 (45.68)                                        
  8 Schmidt, Gavin            13 MSC                       NT    1:34.14  
                  43.02     1:34.14 (51.12)                                        
  9 Thangavel, Gunan          13 CVAC-MA                   NT    1:35.95  
                  44.54     1:35.95 (51.41)                                        
 -- Morales, Brandon          13 EPH-LL                    NT         DQ  
      Scissors kick
                  43.18          DQ (51.47)                                        
 
Event 19  Girls 10 & Under 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hanft, Faith M            10 HAGY-MD                   NT    3:19.67  
                  46.13     1:36.01 (49.88)     2:27.46 (51.45)     3:19.67 (52.21)
  2 Houkasse, Yassmin         10 WSY-MA                    NT    4:09.94  
                  56.94   2:02.20 (1:05.26)   3:06.78 (1:04.58)   4:09.94 (1:03.16)
  3 Conway, Presley            9 CVAC-MA                   NT    4:11.20  
                  55.88   2:04.70 (1:08.82)   3:11.28 (1:06.58)     4:11.20 (59.92)
 
Event 19  Girls 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chang, Katie N            11 WSY-MA               3:11.32    2:52.40  
                  38.14     1:22.79 (44.65)     2:08.87 (46.08)     2:52.40 (43.53)
  2 Maggio, Rylee R           11 WSY-MA               3:17.33    3:18.31  
                  42.38     1:34.52 (52.14)     2:27.66 (53.14)     3:18.31 (50.65)
 
Event 19  Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Peterson, Rhia S          14 HAGY-MD              2:48.16    3:00.72  
                  40.20     1:26.66 (46.46)     2:14.72 (48.06)     3:00.72 (46.00)
 
Event 19  Women 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lyesnykova, Alina V       15 CVAC-MA                   NT    2:38.31  
                  36.41     1:16.83 (40.42)     1:57.74 (40.91)     2:38.31 (40.57)
  2 Snyder, Molly             16 MSC                       NT    3:01.11  
                  40.30     1:25.94 (45.64)     2:13.76 (47.82)     3:01.11 (47.35)
  3 Harris, Lydia M           15 CVAC-MA              3:24.96    3:34.76  
                  46.18     1:41.11 (54.93)     2:38.18 (57.07)     3:34.76 (56.58)
 
Event 20  Boys 10 & Under 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Falduts, Geno              9 EPH-LL                    NT    3:14.54  
                  45.60     1:35.11 (49.51)     2:26.98 (51.87)     3:14.54 (47.56)
 
Event 20  Boys 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Simes, Camryn             11 EPH-LL               3:17.72    3:05.92  
                  41.93     1:29.99 (48.06)     2:18.80 (48.81)     3:05.92 (47.12)
  2 Kothari, Ryan H           11 HAGY-MD              3:23.99    3:14.11  
                  42.03     1:32.62 (50.59)     2:23.89 (51.27)     3:14.11 (50.22)
  3 Gadiparthi, Karthikeya    12 CVAC-MA              4:34.04    3:48.83  
                  47.74     1:46.73 (58.99)   2:47.71 (1:00.98)   3:48.83 (1:01.12)
  4 Orban, Chase J            11 WSY-MA                    NT    4:16.22  
                  59.22   2:05.28 (1:06.06)   3:12.64 (1:07.36)   4:16.22 (1:03.58)
  5 Soparkar, Sameer A        11 HAGY-MD                   NT    4:43.71  
                1:04.08   2:17.08 (1:13.00)   3:31.21 (1:14.13)   4:43.71 (1:12.50)
 
Event 21  Women 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Boland, Brooke M           8 CVAC-MA                20.02      19.82  
  2 Evans, Summer L            8 WSY-MA                 22.69      21.20  
  3 Buhrman, Ava L             7 WSY-MA                 21.86      21.35  
  4 Luft-Hoover, Chloe         8 MSC                    24.02      22.40  
  5 Staley, Sophia             8 EPH-LL                 23.19      22.82  
  6 Howell, Libby              8 WSY-MA                 22.36      24.03  
  7 Bender, Isabella R         8 CVAC-MA                25.71      25.07  
  8 Buhrman, Nora L            6 WSY-MA                 23.32      25.09  
  9 Laws, Nadine               8 CVAC-MA                   NT      25.37  
 10 Bitner, Cameron            8 EPH-LL                 26.89      26.08  
                  46.09           26.08 ( )                                        
 11 Musser, Evie               7 EPH-LL                 27.40      27.10  
 12 Roman, Rachel L            6 WSY-MA                 30.30      27.22  
 13 Koratich, Kazi M           6 DSC-ZZ                 30.36      27.84  
 14 Shin, Eileen               8 CVAC-MA                29.20      28.16  
 15 Blouch, Natalie R          7 WSY-MA                 42.05      28.64  
 16 Graeser, Marley            6 MSC                    33.32      28.66  
 17 Lorei, Ava J               7 CVAC-MA                   NT      30.25  
 18 Panchura, Marleigh E       6 WSY-MA                 30.78      31.13  
 19 Harned, Vivian I           5 WSY-MA                 27.44      31.47  
 20 Harringer, Evyn            7 CVAC-MA                34.10      33.54  
 21 Butterfield, Nichole E     8 WSY-MA                 26.79      34.61  
 22 Srivastava, Anisha         8 CVAC-MA                32.45      35.09  
 23 Bender, Addy               6 CVAC-MA                   NT      35.40  
 24 Mendenhall, Norah          5 EPH-LL                    NT      47.98  
 25 James, Olivia              7 MSC                       NT      58.65  
 
Event 22  Men 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Coons, Nate R              8 WSY-MA                 21.06      22.59  
  2 Culleiton, Theo J          8 WSY-MA                 23.78      24.89  
  3 Kortze, Lincoln            7 MSC                    26.82      25.36  
  4 Hancock, Sammy             7 CVAC-MA                   NT      25.74  
  5 Clemmer, Aidan             8 WSY-MA                    NT      25.78  
  6 Mendenhall, William        7 EPH-LL                 25.27      25.98  
  7 Nicolodi, Aeneas           7 EPH-LL                    NT      26.28  
  8 Tolstoy, Eugene            8 EPH-LL                 27.77      26.64  
  9 Getz, Ryder                7 CVAC-MA                27.46      28.69  
 10 Harned, Reeden D           5 WSY-MA                 33.50      39.30  
 11 Witalec, Harper R          8 CVAC-MA                   NT      39.56  
 -- Soparkar, Sahil A          7 HAGY-MD                   NT         DQ  
      Not on back off wall
 
Event 23  Women 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hanft, Faith M            10 HAGY-MD                37.44      37.94  
  2 Fiore, Mariella S          9 MUHL-MA                38.10      40.74  
  3 Witalec, Reagan           10 CVAC-MA                42.13      41.29  
  4 Cohen, Joanna             10 EPH-LL                 44.60      42.96  
  5 O'Connor, Gabby           10 EPH-LL                 47.47      43.19  
  6 Houkasse, Yassmin         10 WSY-MA                 44.61      43.54  
  7 Ludwick, Chloe M          10 WSY-MA                 44.66      47.57  
  8 Tran, Leana               10 CVAC-MA                46.14      47.86  
  9 Dennison, Leah             9 CVAC-MA                   NT      48.96  
 10 Stabach, London M          9 WSY-MA                 52.02      49.67  
 11 Mendenhall, Carly          9 EPH-LL                 50.82      50.12  
 12 Moser, Katie S             9 HAGY-MD                51.85      51.51  
 13 Conway, Presley            9 CVAC-MA                53.45      53.13  
 14 Doyne, Camryn              9 MUHL-MA                   NT      53.16  
 15 Anderson, Peyton R         9 WSY-MA                 53.40      56.89  
 16 Walls, Abigail E           9 WSY-MA                    NT      59.52  
 17 Gavireddy, Hasini          9 WSY-MA               1:00.67    1:02.60  
 18 Boyce, Hannah R           10 WSY-MA                 59.65    1:05.82  
 -- Shin, Scarlet             10 CVAC-MA              1:03.74         DQ  
      Not on back off wall
 
Event 24  Men 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Boland, Wyatt F           10 CVAC-MA                34.81      34.95  
  2 Santos, Marco D           10 CVAC-MA                36.74      36.05  
  3 Hearn, Mitch A            10 WSY-MA                 38.11      38.94  
  4 Keefer, Grant E            9 WSY-MA                 40.61      40.42  
  5 Simes, Cooper              9 EPH-LL                    NT      40.61  
  6 Falduts, Geno              9 EPH-LL                    NT      40.80  
  7 Pesavento, Will A         10 CVAC-MA                43.78      42.58  
  8 Harringer, Avi             9 CVAC-MA                43.91      44.09  
  9 Murray, Cohen F           10 WSY-MA                 39.28      44.10  
 10 Rupp, Randyn K             9 WSY-MA                 52.12      44.59  
 11 Kertes, Jacob M            9 WSY-MA                 44.19      45.16  
 12 Klemunes, Jack             9 CVAC-MA                   NT      46.76  
 13 Johnson, Caden D           9 CVAC-MA                   NT      47.54  
 14 Gali, Abhinav K           10 WSY-MA                 53.39      50.48  
 15 Lasloudji, Daril           9 CVAC-MA                49.82      50.56  
 16 Espinosa, Brendan A        9 HAGY-MD                57.00      52.45  
 17 Rao, Arnav                10 CVAC-MA                56.98      54.41  
 18 Minnich, Tyler T           9 WSY-MA                    NT      55.66  
 19 Sobota, Jacek              9 MSC                  1:15.20      56.92  
 20 Schnell, Austin B         10 CVAC-MA                   NT    1:07.57  
 21 Khattar, Mehul             9 CVAC-MA              1:06.95    1:08.75  
 -- Steach, Bryce             10 EPH-LL                    NT         DQ  
      Shoulders past vertical toward breast
 
Event 25  Women 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Musser, Addie             11 EPH-LL                 37.26      34.84  
  2 Araiza, Berenice L        12 CVAC-MA                35.75      35.03  
  3 Keefer, Morgan E          11 WSY-MA                 35.90      36.26  
  4 Koratich, Kylee S         11 DSC-ZZ                 39.97      36.58  
  5 Lorei, Leila S            11 CVAC-MA                37.11      37.07  
  6 Cramer, Aubrey G          11 CVAC-MA                37.68      37.35  
  7 Ghosh, Amaya K            12 CVAC-MA                38.91      37.70  
  8 Staley, Jocelyn           11 EPH-LL                 40.93      38.60  
  9 Dennison, Rhyan           11 CVAC-MA                43.16      38.78  
 10 Kreider, Abbie            11 EPH-LL                 44.35      38.88  
 11 Macariola, Kiera          11 EPH-LL                 43.00      39.20  
 12 Hancock, Caroline R       11 CVAC-MA                39.08      39.94  
 13 Fiore, Autumn M           11 MUHL-MA                40.95      41.84  
 14 Lasloudji, Delina         11 CVAC-MA                44.47      42.81  
 15 Evans, Grace L            11 WSY-MA                 42.28      42.86  
 16 Einsig, Chloe A           11 WSY-MA                 45.61      45.67  
 17 Nailor, Joleigh M         11 CVAC-MA                46.24      46.25  
 18 Hoover, Hannah            12 CVAC-MA                   NT      47.40  
 19 Johnston, Lily            12 CVAC-MA                51.45      48.42  
 20 Egner, Emma E             11 WSY-MA                 48.97      48.70  
 21 Will, Callie              12 CVAC-MA                   NT      50.65  
 22 White, Emily              11 EPH-LL                 49.82      54.07  
 23 Sobota, Janalee           11 MSC                  1:09.41      56.38  
 -- Smith, Miyah              12 EPH-LL                    NT         DQ  
      Shoulders past vertical toward breast
 
Event 26  Men 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Manduri, Manoj            12 CVAC-MA                40.82      37.31  
  2 Brewer, Alex W            12 CVAC-MA                40.30      37.63  
  3 Douglass, Brody G         11 WSY-MA                 38.52      38.27  
  4 Kothari, Ryan H           11 HAGY-MD                38.99      38.50  
  5 Carcia, Kameron           12 EPH-LL                 41.38      40.17  
  6 Reading, Dalton           11 EPH-LL                    NT      48.17  
  7 Bhavsar, Param P          11 CVAC-MA                52.97      54.01  
  8 Bohrer, Logan A           11 HAGY-MD                58.81      59.72  
  9 Soparkar, Sameer A        11 HAGY-MD              1:02.00    1:05.59  
 
Event 27  Women 13-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pesavento, Mia R          14 CVAC-MA              1:10.74    1:09.80  
                  34.41     1:09.80 (35.39)                                        
  2 Lester, Aubrey            15 EPH-LL                    NT    1:12.30  
                  34.16     1:12.30 (38.14)                                        
  3 Nguyen, Andrea            13 CVAC-MA              1:23.33    1:12.78  
                  34.13     1:12.78 (38.65)                                        
  4 Mentzer, Cami             14 EPH-LL               1:14.29    1:13.85  
                  34.93     1:13.85 (38.92)                                        
  5 Peterson, Rhia S          14 HAGY-MD              1:11.96    1:15.13  
                  36.37     1:15.13 (38.76)                                        
  6 Evans, Faith A            13 WSY-MA               1:13.36    1:16.29  
                  37.61     1:16.29 (38.68)                                        
  7 Ludwick, Sadie L          13 WSY-MA               1:21.33    1:18.34  
                  38.01     1:18.34 (40.33)                                        
  8 Kretschman, Brenna        13 MSC                       NT    1:21.80  
  9 Harris, Lydia M           15 CVAC-MA              1:22.05    1:22.49  
                  40.98     1:22.49 (41.51)                                        
 10 Shelly, Loghan            14 EPH-LL                    NT    1:29.55  
 11 Revington, Brooklyn M     13 CVAC-MA                   NT    1:30.67  
                  44.55     1:30.67 (46.12)                                        
 12 Snyder, Leah              14 MSC                       NT    1:31.49  
 13 Johnson, Gisselle K       13 HAGY-MD              1:36.58    1:35.00  
 14 Fisher, Lauren G          13 WSY-MA               1:38.60    1:36.68  
                  47.33     1:36.68 (49.35)                                        
 
Event 28  Men 13-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Way, Andrew C             16 CVAC-MA              1:04.31    1:05.35  
                  30.93     1:05.35 (34.42)                                        
  2 Santos, Kevin D           13 CVAC-MA              1:09.02    1:08.96  
                  33.83     1:08.96 (35.13)                                        
  3 Chedraoui, Troy           13 EPH-LL                    NT    1:14.42  
                  36.38     1:14.42 (38.04)                                        
  4 Pion, Avery J             13 CVAC-MA              1:14.55    1:14.57  
                  36.76     1:14.57 (37.81)                                        
  5 Schmidt, Gavin            13 MSC                       NT    1:24.46  
                  40.88     1:24.46 (43.58)                                        
  6 Rivera, Luke              14 HAGY-MD                   NT    1:36.93  
 
Event 29  Girls 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chang, Katie N            11 WSY-MA                    NT    2:36.25  
                  36.51     1:16.62 (40.11)     1:58.11 (41.49)     2:36.25 (38.14)
  2 Himmelwright, Grace K     12 HAGY-MD                   NT    3:16.84  
                                1:37.62 ( )     2:29.52 (51.90)     3:16.84 (47.32)
  3 Fiore, Autumn M           11 MUHL-MA                   NT    3:17.23  
                  44.42   3:17.23 (2:32.81)                                        
 
Event 29  Women 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Donnell, Reily M        15 CVAC-MA              2:46.09    2:47.13  
                  38.39     1:21.18 (42.79)   2:47.13 (1:25.95)                    
 
Event 30  Boys 10 & Under 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lasloudji, Daril           9 CVAC-MA                   NT    4:03.61  
                  58.18   4:03.61 (3:05.43)                                        
 
Event 30  Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kahsay, Daniel I          14 HAGY-MD              2:28.60    2:26.62  
                  34.07     1:10.71 (36.64)     1:49.09 (38.38)     2:26.62 (37.53)
 
Event 31  Women 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Buhrman, Ava L             7 WSY-MA                 19.54      18.57  
  2 Brown, Grace S             7 DSC-ZZ                 23.49      18.65  
  3 Boland, Brooke M           8 CVAC-MA                19.96      20.38  
  4 Evans, Summer L            8 WSY-MA                 19.94      20.71  
  5 Bender, Isabella R         8 CVAC-MA                23.04      23.91  
  6 LaForme, Amelia            8 CVAC-MA                   NT      24.00  
  7 Howell, Libby              8 WSY-MA                 24.18      24.53  
  8 Cohen, Sophie              8 EPH-LL                 15.16      24.67  
  9 Staley, Sophia             8 EPH-LL                 26.58      25.84  
 10 Musser, Evie               7 EPH-LL                 27.80      26.11  
 11 Bitner, Cameron            8 EPH-LL                 26.54      26.59  
 12 Griest, Stella             7 EPH-LL                    NT      30.11  
 13 Luckenbaugh, Kyla          8 WSY-MA                    NT      32.91  
 14 Blouch, Natalie R          7 WSY-MA                    NT      33.89  
 15 Srivastava, Anisha         8 CVAC-MA                   NT      42.16  
 16 Butterfield, Nichole E     8 WSY-MA                 47.99      42.80  
 
Event 32  Men 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Coons, Nate R              8 WSY-MA                 19.37      20.09  
  2 Nicolodi, Aeneas           7 EPH-LL                    NT      21.71  
  3 Groh, Eli                  8 CVAC-MA                23.68      26.15  
  4 Hancock, Sammy             7 CVAC-MA                   NT      26.71  
  5 Kortze, Lincoln            7 MSC                    40.93      47.18  
 -- Freed, Shawn P             8 WSY-MA                 32.87         DQ  
      Scissors kick
 
Event 33  Women 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ghosh, Kaya               10 CVAC-MA                38.78      38.57  
  2 Hanft, Faith M            10 HAGY-MD                39.88      42.72  
  3 Erhard, Holden             9 CVAC-MA                   NT      43.73  
  4 O'Connor, Gabby           10 EPH-LL                 52.04      45.85  
  5 Nguyen, Sofie L            9 CVAC-MA                45.82      46.20  
  6 Cohen, Joanna             10 EPH-LL                 49.16      48.84  
  7 Graeser, Irie              9 MSC                       NT      49.12  
  8 Yeh, Leah                 10 CVAC-MA                50.69      51.29  
  9 Houkasse, Yassmin         10 WSY-MA                 57.42      52.46  
 10 Moser, Katie S             9 HAGY-MD                   NT      56.71  
 
Event 34  Men 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lorei, Cameron             9 CVAC-MA                35.10      34.88  
  2 Santos, Marco D           10 CVAC-MA                36.00      35.56  
  3 Steach, Bryce             10 EPH-LL                    NT      36.34  
  4 Hearn, Mitch A            10 WSY-MA                 39.95      37.87  
  5 Gesell, Cameron            9 MSC                    43.01      39.67  
  6 Harringer, Avi             9 CVAC-MA                45.03      39.89  
  7 Klemunes, Jack             9 CVAC-MA                   NT      43.95  
  8 Mentzer, Dominic           9 EPH-LL                    NT      44.14  
  9 Pesavento, Will A         10 CVAC-MA                43.61      45.40  
 10 Shamash, Ethan P          10 CVAC-MA                   NT      48.43  
 11 Rupp, Randyn K             9 WSY-MA                 54.03      49.79  
 12 Gali, Abhinav K           10 WSY-MA                 56.80      52.72  
 13 Lee, Junhee                9 CVAC-MA                50.46      53.01  
 14 Miller, Soren              9 EPH-LL                    NT      55.52  
 15 Srivastava, Eshan         10 CVAC-MA                   NT    1:06.36  
 16 Lasloudji, Daril           9 CVAC-MA                   NT    1:12.95  
 -- Murray, Cohen F           10 WSY-MA                 51.14         DQ  
      Non-simultaneous arms
 
Event 35  Women 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cramer, Aubrey G          11 CVAC-MA                35.70      32.50  
  2 Araiza, Berenice L        12 CVAC-MA                32.05      32.62  
  3 Griest, Isabella          11 EPH-LL                 35.47      37.35  
  4 Musser, Addie             11 EPH-LL                 41.59      37.51  
  5 Maggio, Rylee R           11 WSY-MA                 38.05      38.71  
  6 Ghosh, Amaya K            12 CVAC-MA                41.08      38.74  
  7 Keefer, Morgan E          11 WSY-MA                    NT      42.27  
  8 Hancock, Caroline R       11 CVAC-MA                46.04      42.49  
  9 Lasloudji, Delina         11 CVAC-MA              1:01.43      43.98  
 10 Van Zant, Melia           11 EPH-LL                 45.69      44.03  
 11 Evans, Grace L            11 WSY-MA                 46.10      44.68  
 12 Staley, Jocelyn           11 EPH-LL                 47.39      47.76  
 13 Nailor, Joleigh M         11 CVAC-MA                54.35      51.40  
 14 White, Emily              11 EPH-LL                 53.35    1:00.63  
 
Event 36  Men 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carcia, Kameron           12 EPH-LL                 33.04      33.23  
  2 Simes, Camryn             11 EPH-LL                 35.83      33.72  
  3 Kahsay, Gabriel C         12 HAGY-MD                33.93      34.11  
  4 Manduri, Manoj            12 CVAC-MA                38.45      37.63  
  5 Schweikert, Alex K        11 CVAC-MA                44.88      40.40  
  6 Shoen, Ryan T             12 WSY-MA                 37.65      41.23  
  7 Tolstoy, Aleks            11 EPH-LL                    NT      48.50  
  8 Orban, Chase J            11 WSY-MA                 47.94      50.09  
  9 Socks, David M            11 CVAC-MA                57.09      50.24  
 10 Tolstoy, Leo              11 EPH-LL                    NT      55.56  
 11 King, Noah                11 EPH-LL               1:08.99      57.08  
 
Event 37  Women 13-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pesavento, Mia R          14 CVAC-MA              1:05.08    1:07.06  
                  31.11     1:07.06 (35.95)                                        
  2 Kahsay, Victoria V        15 HAGY-MD              1:15.73    1:11.20  
                  32.30     1:11.20 (38.90)                                        
  3 Smith, Brie S             13 WSY-MA               1:11.97    1:15.57  
                  34.71     1:15.57 (40.86)                                        
  4 Nguyen, Andrea            13 CVAC-MA                   NT    1:15.88  
                  35.08     1:15.88 (40.80)                                        
  5 Ludwick, Sadie L          13 WSY-MA               1:22.10    1:25.08  
                  37.98     1:25.08 (47.10)                                        
  6 Harris, Lydia M           15 CVAC-MA              1:21.86    1:31.44  
                  40.13     1:31.44 (51.31)                                        
  7 Beard, Olivia             13 EPH-LL               1:41.36    1:33.20  
                  42.26     1:33.20 (50.94)                                        
  8 King, Hannah              14 EPH-LL               1:31.07    1:33.59  
                  41.67     1:33.59 (51.92)                                        
  9 Revington, Brooklyn M     13 CVAC-MA                   NT    1:35.26  
                  44.81     1:35.26 (50.45)                                        
 -- McAninch, Katie E         16 WSY-MA               1:10.69         DQ  
      Shoulders not at or past vertical towards breast off the wall
                  34.65          DQ (44.37)                                        
 
Event 38  Men 13-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wetherhold, Andrew        14 MSC                       NT    1:02.21  
                  29.55     1:02.21 (32.66)                                        
  2 Simes, Colby              14 EPH-LL               1:09.04    1:07.33  
                  31.49     1:07.33 (35.84)                                        
  3 Way, Andrew C             16 CVAC-MA              1:05.36    1:07.45  
                  30.59     1:07.45 (36.86)                                        
  4 Chedraoui, Troy           13 EPH-LL                    NT    1:13.82  
                  34.25     1:13.82 (39.57)                                        
  5 Maggio, Breydon A         13 WSY-MA               1:35.41    1:24.23  
                  39.09     1:24.23 (45.14)                                        
 -- Schmidt, Gavin            13 MSC                       NT         DQ  
      Alternating Kick
                  42.34          DQ (53.98)                                        
 
Event 39  Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Evans, Faith A            13 WSY-MA               2:46.05    2:38.30  
                  34.52     1:13.87 (39.35)     1:55.92 (42.05)     2:38.30 (42.38)
  2 Ford, Sam R               14 HAGY-MD                   NT    2:41.79  
                  34.35     1:16.20 (41.85)     2:02.12 (45.92)     2:41.79 (39.67)
 
Event 41  Women 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Evans, Summer L            8 WSY-MA                 39.71      37.51  
  2 Buhrman, Ava L             7 WSY-MA                 38.07      38.52  
  3 Boland, Brooke M           8 CVAC-MA                49.15      39.13  
  4 Staley, Sophia             8 EPH-LL                 53.67      44.23  
  5 Howell, Libby              8 WSY-MA                    NT      47.18  
  6 LaForme, Amelia            8 CVAC-MA                50.20      47.65  
  7 Bitner, Cameron            8 EPH-LL                 50.99      49.56  
  8 Griest, Stella             7 EPH-LL                    NT      50.68  
  9 Musser, Evie               7 EPH-LL               1:01.91      51.18  
 10 Harned, Vivian I           5 WSY-MA               1:13.59    1:19.82  
 
Event 42  Men 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Groh, Eli                  8 CVAC-MA                48.63      38.59  
  2 Coons, Nate R              8 WSY-MA                 40.58      40.56  
  3 Mendenhall, William        7 EPH-LL                 45.53      43.39  
  4 Getz, Ryder                7 CVAC-MA                57.48      47.09  
  5 Nicolodi, Aeneas           7 EPH-LL                    NT      48.59  
  6 Kortze, Lincoln            7 MSC                  1:06.89      51.62  
  7 Soparkar, Sahil A          7 HAGY-MD                   NT    1:04.39  
 
Event 43  Women 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fiore, Mariella S          9 MUHL-MA              1:14.43    1:17.22  
                  37.37     1:17.22 (39.85)                                        
  2 Erhard, Holden             9 CVAC-MA                   NT    1:27.88  
                  40.01     1:27.88 (47.87)                                        
  3 Houkasse, Yassmin         10 WSY-MA               1:26.20    1:28.15  
                  41.02     1:28.15 (47.13)                                        
  4 Yeh, Leah                 10 CVAC-MA                   NT    1:35.92  
                  45.37     1:35.92 (50.55)                                        
  5 Tran, Leana               10 CVAC-MA              1:44.33    1:38.56  
                  44.24     1:38.56 (54.32)                                        
  6 Doyne, Camryn              9 MUHL-MA                   NT    1:39.09  
                  47.00     1:39.09 (52.09)                                        
  7 Gavireddy, Hasini          9 WSY-MA                    NT    1:59.96  
                  54.71   1:59.96 (1:05.25)                                        
 
Event 44  Men 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Boland, Wyatt F           10 CVAC-MA              1:04.67    1:06.89  
                  34.59     1:06.89 (32.30)                                        
  2 Santos, Marco D           10 CVAC-MA              1:08.90    1:07.15  
                  34.26     1:07.15 (32.89)                                        
  3 Keefer, Grant E            9 WSY-MA               1:13.17    1:15.96  
                  36.15     1:15.96 (39.81)                                        
  4 Hearn, Mitch A            10 WSY-MA               1:10.86    1:16.16  
                  35.92     1:16.16 (40.24)                                        
  5 Simes, Cooper              9 EPH-LL                    NT    1:20.65  
                  39.58     1:20.65 (41.07)                                        
  6 Mentzer, Dominic           9 EPH-LL                    NT    1:21.29  
                  38.36     1:21.29 (42.93)                                        
  7 Pesavento, Will A         10 CVAC-MA              1:24.06    1:24.15  
                  39.19     1:24.15 (44.96)                                        
  8 Kertes, Jacob M            9 WSY-MA               1:24.91    1:26.51  
                  41.05     1:26.51 (45.46)                                        
  9 Murray, Cohen F           10 WSY-MA               1:24.83    1:33.33  
                  43.30     1:33.33 (50.03)                                        
 10 Miller, Soren              9 EPH-LL               1:40.91    1:33.71  
                  42.01     1:33.71 (51.70)                                        
 11 Shamash, Ethan P          10 CVAC-MA              1:35.93    1:36.55  
                  45.58     1:36.55 (50.97)                                        
 12 Johnson, Caden D           9 CVAC-MA                   NT    1:43.35  
                  46.96     1:43.35 (56.39)                                        
 13 Gali, Abhinav K           10 WSY-MA                    NT    1:46.74  
 14 Srivastava, Eshan         10 CVAC-MA              1:54.89    2:01.20  
                  55.58   2:01.20 (1:05.62)                                        
 
Event 45  Women 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chang, Katie N            11 WSY-MA               1:02.06    1:03.95  
                  29.84     1:03.95 (34.11)                                        
  2 Cramer, Aubrey G          11 CVAC-MA              1:07.87    1:08.80  
                  33.89     1:08.80 (34.91)                                        
  3 Koratich, Kylee S         11 DSC-ZZ               1:13.74    1:09.00  
                  33.76     1:09.00 (35.24)                                        
  4 Musser, Addie             11 EPH-LL               1:09.98    1:09.45  
                  33.90     1:09.45 (35.55)                                        
  5 Griest, Isabella          11 EPH-LL               1:09.48    1:10.64  
                  33.93     1:10.64 (36.71)                                        
  6 Dennison, Rhyan           11 CVAC-MA              1:22.74    1:11.74  
                  33.99     1:11.74 (37.75)                                        
  7 Maggio, Rylee R           11 WSY-MA               1:09.34    1:12.66  
                  34.05     1:12.66 (38.61)                                        
  8 Fiore, Autumn M           11 MUHL-MA              1:20.40    1:15.73  
                  36.09     1:15.73 (39.64)                                        
  9 Ghosh, Amaya K            12 CVAC-MA              1:23.56    1:17.21  
                  36.77     1:17.21 (40.44)                                        
 10 Hancock, Caroline R       11 CVAC-MA              1:17.01    1:18.17  
                  36.66     1:18.17 (41.51)                                        
 11 Evans, Grace L            11 WSY-MA               1:17.53    1:19.10  
                  37.19     1:19.10 (41.91)                                        
 12 Van Zant, Melia           11 EPH-LL               1:26.63    1:21.12  
                  37.72     1:21.12 (43.40)                                        
 13 Staley, Jocelyn           11 EPH-LL               1:27.67    1:22.86  
                  40.10     1:22.86 (42.76)                                        
 14 Hoover, Hannah            12 CVAC-MA                   NT    1:24.40  
                  39.83     1:24.40 (44.57)                                        
 15 Johnston, Lily            12 CVAC-MA                   NT    1:27.72  
                  39.99     1:27.72 (47.73)                                        
 16 Egner, Emma E             11 WSY-MA               1:28.52    1:29.48  
                  41.51     1:29.48 (47.97)                                        
 17 Sobota, Janalee           11 MSC                  2:09.39    2:02.98  
                  56.14   2:02.98 (1:06.84)                                        
 
Event 46  Men 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Simes, Camryn             11 EPH-LL               1:03.44    1:05.72  
                  31.38     1:05.72 (34.34)                                        
  2 Kahsay, Gabriel C         12 HAGY-MD              1:07.77    1:07.52  
                  32.33     1:07.52 (35.19)                                        
  3 Brewer, Alex W            12 CVAC-MA              1:13.26    1:10.47  
                  33.37     1:10.47 (37.10)                                        
  4 Carcia, Kameron           12 EPH-LL               1:10.78    1:11.68  
                  33.45     1:11.68 (38.23)                                        
  5 Kothari, Ryan H           11 HAGY-MD              1:13.23    1:11.81  
                  33.54     1:11.81 (38.27)                                        
  6 Douglass, Brody G         11 WSY-MA               1:14.10    1:15.99  
                  36.28     1:15.99 (39.71)                                        
  7 Shoen, Ryan T             12 WSY-MA               1:12.33    1:16.29  
                  35.14     1:16.29 (41.15)                                        
  8 King, Noah                11 EPH-LL               1:29.31    1:31.87  
                  44.03     1:31.87 (47.84)                                        
  9 Orban, Chase J            11 WSY-MA                    NT    1:32.12  
                  45.06     1:32.12 (47.06)                                        
 10 Tolstoy, Leo              11 EPH-LL               1:35.91    1:41.35  
                  45.88     1:41.35 (55.47)                                        
 11 Reading, Dalton           11 EPH-LL                    NT    1:41.59  
                  46.02     1:41.59 (55.57)                                        
 12 Tolstoy, Aleks            11 EPH-LL                    NT    1:42.77  
                  47.26     1:42.77 (55.51)                                        
 -- Soparkar, Sameer A        11 HAGY-MD                   NT         DQ  
      No touch on turn
                  57.43        DQ (1:13.10)                                        
 
Event 47  Women 13-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lyesnykova, Alina V       15 CVAC-MA                58.78    1:00.89  
                  28.70     1:00.89 (32.19)                                        
  2 Pesavento, Mia R          14 CVAC-MA              1:01.57    1:01.29  
                  29.95     1:01.29 (31.34)                                        
  3 Lester, Aubrey            15 EPH-LL                    NT    1:02.04  
                  28.82     1:02.04 (33.22)                                        
  4 Miskin, Hannah M          13 WSY-MA               1:02.72    1:03.59  
                  30.87     1:03.59 (32.72)                                        
  5 Kahsay, Victoria V        15 HAGY-MD              1:03.55    1:03.66  
  6 Smith, Brie S             13 WSY-MA               1:02.18    1:05.48  
                  31.06     1:05.48 (34.42)                                        
  7 Nguyen, Andrea            13 CVAC-MA              1:06.86    1:06.31  
                  31.26     1:06.31 (35.05)                                        
  8 Peterson, Rhia S          14 HAGY-MD              1:03.49    1:08.58  
                  32.33     1:08.58 (36.25)                                        
  9 Kanelos, Alexa            15 MSC                  1:08.30    1:08.59  
                  32.36     1:08.59 (36.23)                                        
 10 Kanelos, Elana            14 MSC                  1:15.61    1:15.20  
                  34.59     1:15.20 (40.61)                                        
 11 Salunkhe, Padmana         13 CVAC-MA              1:15.98    1:15.51  
                  36.43     1:15.51 (39.08)                                        
 12 Beard, Olivia             13 EPH-LL               1:16.24    1:16.08  
                  36.24     1:16.08 (39.84)                                        
 13 Johnson, Gisselle K       13 HAGY-MD              1:18.47    1:18.98  
                  37.08     1:18.98 (41.90)                                        
 14 Fisher, Lauren G          13 WSY-MA               1:20.12    1:20.13  
                  38.26     1:20.13 (41.87)                                        
 
Event 48  Men 13-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kahsay, Seth J            16 HAGY-MD                51.01      50.54  
                  24.47       50.54 (26.07)                                        
  2 Simes, Colby              14 EPH-LL                 58.25      56.01  
                  26.20       56.01 (29.81)                                        
  3 Wetherhold, James         16 MSC                    54.87      57.12  
                  27.37       57.12 (29.75)                                        
  4 Way, Andrew C             16 CVAC-MA                55.00      57.32  
                  27.02       57.32 (30.30)                                        
  5 Fedeles Muller, Gabriel   15 HAGY-MD                58.50    1:00.42  
                  29.01     1:00.42 (31.41)                                        
  6 Santos, Kevin D           13 CVAC-MA              1:04.78    1:02.00  
                  30.04     1:02.00 (31.96)                                        
  7 Kahsay, Daniel I          14 HAGY-MD              1:02.86    1:04.47  
                  31.15     1:04.47 (33.32)                                        
  8 Pion, Avery J             13 CVAC-MA              1:05.83    1:06.08  
                  31.75     1:06.08 (34.33)                                        
  9 Tran, Andrew              13 CVAC-MA              1:07.85    1:07.98  
                  33.06     1:07.98 (34.92)                                        
 10 Maggio, Breydon A         13 WSY-MA               1:07.23    1:08.66  
                  32.86     1:08.66 (35.80)                                        
 11 Schmidt, Gavin            13 MSC                  1:16.10    1:15.86  
                  36.80     1:15.86 (39.06)                                        
 12 Rivera, Luke              14 HAGY-MD              1:29.62    1:19.57  
                  36.77     1:19.57 (42.80)                                        
 
Event 51  Women 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Boland, Brooke M           8 CVAC-MA              1:41.01    1:40.38  
                  48.45     1:40.38 (51.93)                                        
  2 Evans, Summer L            8 WSY-MA               1:49.74    1:43.90  
                  50.51     1:43.90 (53.39)                                        
  3 Bender, Isabella R         8 CVAC-MA              2:02.32    1:50.31  
                  51.28     1:50.31 (59.03)                                        
  4 Brown, Grace S             7 DSC-ZZ                    NT    1:57.16  
                  50.75   1:57.16 (1:06.41)                                        
  5 Staley, Sophia             8 EPH-LL                    NT    1:58.54  
                  56.12   1:58.54 (1:02.42)                                        
  6 Cohen, Sophie              8 EPH-LL               2:04.03    2:05.18  
                1:00.38   2:05.18 (1:04.80)                                        
 -- Luft-Hoover, Chloe         8 MSC                       NT         DQ  
      Alternating Kick - fly
                1:07.63        DQ (1:15.40)                                        
 
Event 52  Men 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Groh, Eli                  8 CVAC-MA              1:58.76    1:47.64  
                  53.30     1:47.64 (54.34)                                        
 -- Culleiton, Theo J          8 WSY-MA                    NT         DQ  
      One hand touch - fly
                  57.93        DQ (1:04.44)                                        
 
Event 53  Women 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hanft, Faith M            10 HAGY-MD              1:19.97    1:24.04  
                  39.75     1:24.04 (44.29)                                        
  2 Ghosh, Kaya               10 CVAC-MA              1:32.27    1:27.15  
                  41.88     1:27.15 (45.27)                                        
  3 Tinsley, Allison R        10 WSY-MA                    NT    1:30.47  
                  43.44     1:30.47 (47.03)                                        
  4 Witalec, Reagan           10 CVAC-MA              1:37.97    1:35.79  
                  44.13     1:35.79 (51.66)                                        
  5 Fiore, Mariella S          9 MUHL-MA              1:31.42    1:37.33  
                  42.62     1:37.33 (54.71)                                        
  6 Nguyen, Sofie L            9 CVAC-MA              1:37.97    1:37.79  
                  47.10     1:37.79 (50.69)                                        
  7 Erhard, Holden             9 CVAC-MA                   NT    1:43.07  
                  48.34     1:43.07 (54.73)                                        
  8 Mendenhall, Carly          9 EPH-LL               1:42.45    1:45.76  
                  51.54     1:45.76 (54.22)                                        
  9 Cohen, Joanna             10 EPH-LL               1:43.63    1:46.84  
 10 Graeser, Irie              9 MSC                       NT    1:51.43  
                  48.64   1:51.43 (1:02.79)                                        
 11 Pepple, Katelyn E         10 HAGY-MD                   NT    1:53.99  
                  51.62   1:53.99 (1:02.37)                                        
 12 Conway, Presley            9 CVAC-MA              1:53.10    2:00.13  
                  56.91   2:00.13 (1:03.22)                                        
 13 Moser, Katie S             9 HAGY-MD              2:00.03    2:05.94  
                  55.60   2:05.94 (1:10.34)                                        
 -- Tran, Leana               10 CVAC-MA                   NT         DQ  
      Not on back off wall - back
                  45.98          DQ (57.65)                                        
 
Event 54  Men 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Santos, Marco D           10 CVAC-MA              1:20.02    1:19.44  
                  38.44     1:19.44 (41.00)                                        
  2 Boland, Wyatt F           10 CVAC-MA              1:26.42    1:21.46  
                  38.60     1:21.46 (42.86)                                        
  3 Falduts, Geno              9 EPH-LL               1:26.89    1:24.40  
                  41.92     1:24.40 (42.48)                                        
  4 Hearn, Mitch A            10 WSY-MA               1:23.18    1:25.32  
                  39.45     1:25.32 (45.87)                                        
  5 Keefer, Grant E            9 WSY-MA               1:25.55    1:27.03  
                  42.23     1:27.03 (44.80)                                        
  6 Steach, Bryce             10 EPH-LL                    NT    1:30.90  
                  39.31     1:30.90 (51.59)                                        
  7 Gesell, Cameron            9 MSC                  1:32.99    1:31.41  
                  42.94     1:31.41 (48.47)                                        
  8 Harringer, Avi             9 CVAC-MA              1:44.58    1:36.22  
                  41.91     1:36.22 (54.31)                                        
  9 Klemunes, Jack             9 CVAC-MA              1:37.92    1:40.11  
                  46.49     1:40.11 (53.62)                                        
 10 Kertes, Jacob M            9 WSY-MA               1:39.47    1:42.10  
                  47.20     1:42.10 (54.90)                                        
 11 Srivastava, Eshan         10 CVAC-MA                   NT    2:09.57  
                1:02.47   2:09.57 (1:07.10)                                        
 -- Rupp, Randyn K             9 WSY-MA               1:58.09         DQ  
      One hand touch - breast
                  47.84          DQ (59.49)                                        
 
Event 55  Women 11-18 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ford, Sam R               14 HAGY-MD              1:10.97    1:09.68  
                  30.73     1:09.68 (38.95)                                        
  2 Lester, Aubrey            15 EPH-LL                    NT    1:11.86  
                  33.69     1:11.86 (38.17)                                        
  3 Araiza, Berenice L        12 CVAC-MA              1:12.81    1:12.57  
                  33.90     1:12.57 (38.67)                                        
  4 Evans, Faith A            13 WSY-MA               1:12.52    1:13.20  
                  33.98     1:13.20 (39.22)                                        
  5 Smith, Brie S             13 WSY-MA               1:14.12    1:14.24  
                  35.61     1:14.24 (38.63)                                        
  6 Ludwick, Sadie L          13 WSY-MA               1:15.60    1:15.32  
                  35.22     1:15.32 (40.10)                                        
  7 Kanelos, Alexa            15 MSC                  1:18.32    1:19.31  
                  37.48     1:19.31 (41.83)                                        
  8 Keefer, Morgan E          11 WSY-MA               1:19.75    1:20.74  
                  40.02     1:20.74 (40.72)                                        
  9 Macariola, Kiera          11 EPH-LL               1:22.69    1:21.85  
                  38.94     1:21.85 (42.91)                                        
 10 Gesell, Makayla           15 MSC                  1:19.08    1:22.37  
                  38.88     1:22.37 (43.49)                                        
 11 Kretschman, Brenna        13 MSC                  1:28.17    1:22.74  
                  37.55     1:22.74 (45.19)                                        
 12 Kahsay, Victoria V        15 HAGY-MD                   NT    1:23.19  
                  33.88     1:23.19 (49.31)                                        
 13 Griest, Isabella          11 EPH-LL               1:20.68    1:23.36  
                  39.08     1:23.36 (44.28)                                        
 14 Wilkinson, Isabella J     11 DSC-ZZ               1:34.06    1:23.97  
                  38.44     1:23.97 (45.53)                                        
 15 Kanelos, Elana            14 MSC                  1:22.61    1:24.85  
                  40.44     1:24.85 (44.41)                                        
 16 Harris, Lydia M           15 CVAC-MA              1:30.30    1:25.43  
                  38.36     1:25.43 (47.07)                                        
 17 Kreider, Abbie            11 EPH-LL               1:36.78    1:28.79  
                  39.77     1:28.79 (49.02)                                        
 18 Revington, Brooklyn M     13 CVAC-MA                   NT    1:30.40  
                  41.97     1:30.40 (48.43)                                        
 19 Fisher, Lauren G          13 WSY-MA                    NT    1:32.17  
                  45.21     1:32.17 (46.96)                                        
 20 Johnson, Gisselle K       13 HAGY-MD              1:38.70    1:32.68  
                  40.76     1:32.68 (51.92)                                        
 21 Hancock, Caroline R       11 CVAC-MA              1:33.49    1:35.83  
                  44.51     1:35.83 (51.32)                                        
 22 White, Emily              11 EPH-LL               1:59.10    2:06.85  
                1:02.35   2:06.85 (1:04.50)                                        
 -- King, Hannah              14 EPH-LL               1:36.73         DQ  
      One hand touch - fly
                  42.47          DQ (48.60)                                        
 
Event 56  Men 11-18 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kahsay, Seth J            16 HAGY-MD                   NT      59.06  
                  26.86       59.06 (32.20)                                        
  2 Simes, Colby              14 EPH-LL               1:08.05    1:08.88  
                  31.30     1:08.88 (37.58)                                        
  3 Kupres, Wyatt             14 EPH-LL                    NT    1:12.32  
                  32.91     1:12.32 (39.41)                                        
  4 Pion, Avery J             13 CVAC-MA              1:26.46    1:13.97  
                  33.52     1:13.97 (40.45)                                        
  5 Tran, Andrew              13 CVAC-MA              1:15.19    1:18.73  
                  36.56     1:18.73 (42.17)                                        
  6 Simes, Camryn             11 EPH-LL               1:14.33    1:19.18  
                  36.60     1:19.18 (42.58)                                        
  7 Brewer, Alex W            12 CVAC-MA              1:22.16    1:20.80  
                  37.54     1:20.80 (43.26)                                        
  8 Kothari, Ryan H           11 HAGY-MD              1:21.75    1:26.72  
                  40.08     1:26.72 (46.64)                                        
  9 Schweikert, Alex K        11 CVAC-MA              1:39.69    1:30.16  
                  42.76     1:30.16 (47.40)                                        
 10 Shoen, Ryan T             12 WSY-MA               1:30.51    1:40.18  
                  44.71     1:40.18 (55.47)                                        
 11 Socks, David M            11 CVAC-MA              1:53.11    1:45.36  
                  49.59     1:45.36 (55.77)                                        
 -- Morales, Brandon          13 EPH-LL                    NT         DQ  
      Scissors kick - breast
                  34.67          DQ (45.66)                                        
 
Event 57  Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Koratich, Kylee S         11 DSC-ZZ                    NT    3:00.89  
                  40.73     1:25.66 (44.93)     2:21.22 (55.56)     3:00.89 (39.67)
  2 Himmelwright, Grace K     12 HAGY-MD              3:16.12    3:09.26  
                  41.10     1:28.12 (47.02)     2:26.02 (57.90)     3:09.26 (43.24)
 
Event 57  Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nguyen, Andrea            13 CVAC-MA              2:41.40    2:42.60  
                  33.66     1:13.41 (39.75)     2:03.91 (50.50)     2:42.60 (38.69)
  2 Miskin, Hannah M          13 WSY-MA               2:42.56    2:45.22  
                  36.67     1:19.09 (42.42)     2:09.15 (50.06)     2:45.22 (36.07)
  3 Beard, Olivia             13 EPH-LL                    NT    3:20.50  
                  45.67     1:33.36 (47.69)   2:36.42 (1:03.06)     3:20.50 (44.08)
 
Event 57  Women 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lyesnykova, Alina V       15 CVAC-MA              2:24.44    2:30.66  
                  32.12     1:11.99 (39.87)     1:53.83 (41.84)     2:30.66 (36.83)
  2 O'Donnell, Reily M        15 CVAC-MA              2:48.70    2:50.64  
                  38.90     1:22.35 (43.45)     2:10.43 (48.08)     2:50.64 (40.21)
 
Event 58  Boys 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miller, Soren              9 EPH-LL                    NT    4:01.89  
                  57.33   1:59.22 (1:01.89)   3:13.85 (1:14.63)     4:01.89 (48.04)
 
Event 58  Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kahsay, Gabriel C         12 HAGY-MD              2:50.40    2:54.95  
                  36.63     1:22.87 (46.24)     2:17.75 (54.88)     2:54.95 (37.20)
  2 Gadiparthi, Karthikeya    12 CVAC-MA                   NT    3:56.44  
                  53.62   1:55.74 (1:02.12)   2:57.36 (1:01.62)     3:56.44 (59.08)
 
Event 58  Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Santos, Kevin D           13 CVAC-MA              2:37.70    2:28.38  
                  33.03     1:11.08 (38.05)     1:55.50 (44.42)     2:28.38 (32.88)
  2 Kahsay, Daniel I          14 HAGY-MD              2:34.36    2:37.75  
                  36.37     1:14.10 (37.73)     2:04.27 (50.17)     2:37.75 (33.48)
 -- Morales, Brandon          13 EPH-LL                    NT         DQ  
      Downward butterfly kick - breast
                                1:26.45 ( )   2:29.64 (1:03.19)          DQ (45.75)
 
Event 58  Men 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Way, Andrew C             16 CVAC-MA              2:25.14    2:26.00  
                  32.18     1:07.36 (35.18)     1:52.98 (45.62)     2:26.00 (33.02)