Licensed to WSY Swimming           HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 6/23/2019 02:52 PM
                  WSY Summer 2019 "One Day Meet" - 6/23/2019                   
                  WSY Summer One Day Meet (7 lane 50 Meters]                   
                 at the Hampden Township Park and Pool 6/23/19                 
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jones, Lizzy A            17 HAC-MA               2:26.35    2:36.97        
                1:17.34   2:36.97 (1:19.63)                                        
  2 Ploskonka, Alexa L        16 KAY-MA               2:35.24    2:37.58        
  3 Burton, Apple M           15 WSY-MA               2:33.08    2:40.44        
                1:19.34   2:40.44 (1:21.10)                                        
  4 Peiffer, Tyya J           14 WSY-MA               2:39.92    2:45.40        
                1:22.69   2:45.40 (1:22.71)                                        
  5 DiCarlo, Lila M           16 WSY-MA               2:36.88    2:47.68        
  6 Mahler, Emily N           16 UN-MA                2:38.09    2:47.83        
                1:20.83   2:47.83 (1:27.00)                                        
  7 McCracken, Sydney         16 KAY-MA               2:42.05    2:48.31        
                1:20.84   2:48.31 (1:27.47)                                        
  8 Murphy, Jillian E         14 KAY-MA               2:36.23    2:48.64        
  9 Ciesielka, Julia B        17 WSY-MA               2:44.74    2:51.79        
                1:24.53   2:51.79 (1:27.26)                                        
 10 Bolden, Carolyn N         18 WSY-MA               2:47.31    2:53.42        
                1:24.74   2:53.42 (1:28.68)                                        
 11 Stasz, Sydney R           14 HAC-MA               2:46.69    2:54.54        
 12 Rauhauser, Ashley R       13 HAY-MA               2:49.99    2:57.64        
                1:26.38   2:57.64 (1:31.26)                                        
 13 Wylam, Emma L             17 WSY-MA               2:58.92    3:05.82        
                1:30.52   3:05.82 (1:35.30)                                        
 14 Binkley, Alexis M         13 LEBY-MA              3:11.05    3:07.50        
                1:31.25   3:07.50 (1:36.25)                                        
 15 Evans, Faith A            14 WSY-MA               3:07.09    3:09.42        
                1:32.39   3:09.42 (1:37.03)                                        
 16 Rasmussen, Charlotte B    11 FWAC-MA                   NT    3:24.10        
                1:38.12   3:24.10 (1:45.98)                                        
 17 Marvel, Natalie G         13 FWAC-MA                   NT    3:26.68        
                1:37.98   3:26.68 (1:48.70)                                        
 18 Zubeck, Sophia M          13 HAC-MA                    NT    4:19.05        
 -- Fickett, Makennah J       14 HAC-MA               2:32.27         DQ        
      Delay initiating turn
                1:17.41        DQ (1:19.04)                                        
 -- Chang, Lauren M           15 WSY-MA               2:49.43         DQ        
      Delay initiating turn
                1:25.52        DQ (1:29.51)                                        
 -- Albans, Emily             15 KAY-MA               2:34.24         DQ        
      Delay initiating turn
                1:14.03        DQ (1:29.15)                                        
 -- Yates, Julia C            14 HAY-MA               2:45.51         DQ        
      Delay initiating turn
                1:26.92        DQ (1:31.78)                                        
 
Event 2  Boys 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Distenfeld, Tyler J       16 WSY-MA               2:17.21    2:30.73        
                1:12.84   2:30.73 (1:17.89)                                        
  2 Croghan, Nick A           13 HAY-MA               2:27.60    2:32.76        
                1:15.67   2:32.76 (1:17.09)                                        
  3 Mahler, Adam P            18 UN-MA                2:29.48    2:33.86        
                1:13.38   2:33.86 (1:20.48)                                        
  4 Chase, Tommy              17 WSY-MA               2:41.33    2:40.06        
                1:17.02   2:40.06 (1:23.04)                                        
  5 Perrin, Liam J            15 KAY-MA               2:38.06    2:40.33        
                1:17.40   2:40.33 (1:22.93)                                        
  6 Lehan, Sean C             13 HAC-MA               2:46.82    2:47.72        
  7 Barone, Eleano            13 HAC-MA               3:07.45    2:55.25        
                1:25.85   2:55.25 (1:29.40)                                        
  8 Gaudion, Peter N          13 WSY-MA                    NT    3:00.37        
                1:26.70   3:00.37 (1:33.67)                                        
  9 Cunningham, Brian R       14 WSY-MA               3:06.91    3:09.33        
                1:31.35   3:09.33 (1:37.98)                                        
 10 Raub, James G             13 HAY-MA                    NT    3:16.06        
                1:35.21   3:16.06 (1:40.85)                                        
 11 Raub, Sam P               13 HAY-MA                    NT    3:28.95        
 -- Martin, Nick J            15 HAC-MA               2:55.73         DQ        
      Delay initiating turn
 -- Gaudion, James C          13 WSY-MA                    NT         DQ        
      Delay initiating turn
 
Event 3  Girls 12 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Perrin, Lily A            12 KAY-MA               1:20.70    1:20.51        
  2 Chang, Katie N            11 WSY-MA               1:17.68    1:22.23        
  3 Burk, Kaitlyn M           12 KAY-MA               1:22.07    1:23.56        
  4 Fickett, Emma R           12 HAC-MA               1:22.72    1:25.58        
  5 Leonard, Allie J          12 HAC-MA               1:26.48    1:28.32        
  6 Keefer, Morgan E          12 WSY-MA               1:27.02    1:33.08        
  7 Blum, Raegan M            11 UN-MA                1:36.64    1:37.79        
  8 Colman, Emily K            9 HAC-MA               1:44.16    1:39.78        
  9 Kaloz, Sam M              10 LPAC-MA                   NT    1:42.74        
 10 Evans, Grace L            12 WSY-MA               1:45.05    1:44.64        
 11 Hancock, Caroline R       11 CVAC-MA              1:39.82    1:45.57        
 12 Wang, Anna X              11 HAC-MA                    NT    1:48.24        
 13 Lindsay, Grace E          11 HAC-MA               1:47.00    1:50.44        
 14 Mahler, Madeline J         9 HAC-MA               1:43.64    1:52.93        
 15 Foley, Lily E              9 HAC-MA               1:53.11    1:53.82        
 16 Virabyan, Angelika J       9 HAC-MA                    NT    1:57.78        
 
Event 4  Boys 12 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wingert, Markus J         12 HAC-MA               1:27.33    1:24.58        
  2 Tinsley, Caleb M          11 HAC-MA               1:40.61    1:27.96        
  3 Kurmakov, Grant A         11 LPAC-MA                   NT    1:30.04        
  4 Hearn, Mitch A            11 WSY-MA               1:27.93    1:32.82        
  5 Koslowski, Drew J         11 WSY-MA               1:30.70    1:34.99        
  6 Satheesh, Jaden           11 CVAC-MA                   NT    1:36.57        
  7 Soltanov, Yaric A          9 HAC-MA               1:33.96    1:37.45        
  8 Coghlan, Hunter H         12 FWAC-MA                   NT    1:39.53        
  9 Prince, Cole M             9 UN-MA                     NT    1:39.85        
 10 Douglass, Brody G         12 WSY-MA                    NT    1:39.89        
 11 Lehan, Colin S            10 HAC-MA               1:48.49    1:45.65        
 12 Pesavento, Will A         11 CVAC-MA                   NT    1:47.21        
 13 Wingert, Erik S            9 HAC-MA               1:47.85    1:48.34        
 14 Kurmakov, Max A            8 LPAC-MA                   NT    1:54.50        
 15 Yanchevskiy, Edvard E      9 HAC-MA               2:05.39    2:02.79        
 -- Brace, Colton             10 HAC-MA                    NT         DQ        
      Multiple strokes
 
Event 5  Girls 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Craig, Grace M            16 HAC-MA               2:59.63    3:05.07        
                1:26.32   3:05.07 (1:38.75)                                        
  2 Lyesnykova, Alina V       15 CVAC-MA              2:58.38    3:06.06        
                1:27.83   3:06.06 (1:38.23)                                        
  3 Ryland, Claire N          16 HAC-MA               3:17.86    3:14.83        
  4 Zeminski, Caroline        15 FWAC-MA                   NT    3:16.12        
  5 Ludwick, Sadie L          13 WSY-MA               3:24.20    3:17.73        
                1:35.94   3:17.73 (1:41.79)                                        
  6 Myers, Kenzi M            13 UN-MA                3:17.90    3:18.75        
                1:37.11   3:18.75 (1:41.64)                                        
  7 Bolden, Jennifer L        15 CVAC-MA                   NT    3:23.67        
                1:37.84   3:23.67 (1:45.83)                                        
  8 Tryon, Eva G              16 KAY-MA                    NT    3:25.83        
                1:38.38   3:25.83 (1:47.45)                                        
  9 Epoca, Kelsey L           14 HAC-MA               3:13.79    3:26.16        
                1:38.21   3:26.16 (1:47.95)                                        
 10 Jacobson, Ilana R         16 WSY-MA               3:11.40    3:26.60        
                1:38.33   3:26.60 (1:48.27)                                        
 11 Bialousz, Lily G          15 CVAC-MA              3:20.66    3:28.30        
                1:36.64   3:28.30 (1:51.66)                                        
 12 McMullen, Lydia K         13 HAC-MA               3:41.73    3:42.61        
                1:45.08   3:42.61 (1:57.53)                                        
 13 Binkley, Alexis M         13 LEBY-MA                   NT    3:50.21        
 14 Butterfield, Becky A      14 WSY-MA               3:50.81    3:50.27        
                1:50.72   3:50.27 (1:59.55)                                        
 15 Wylam, Emma L             17 WSY-MA               3:51.70    3:56.06        
                1:54.22   3:56.06 (2:01.84)                                        
 16 Marvel, Aimee L           13 FWAC-MA                   NT    4:10.02        
                2:02.27   4:10.02 (2:07.75)                                        
 
Event 6  Boys 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Oren, David A             16 WSY-MA               2:30.00    2:40.81        
                1:17.22   2:40.81 (1:23.59)                                        
  2 Durand, Connor            15 HAC-MA               2:45.77    2:47.25        
                1:19.10   2:47.25 (1:28.15)                                        
  3 Drexler, Noah             15 HAC-MA               2:40.90    2:47.31        
                1:20.98   2:47.31 (1:26.33)                                        
  4 Brace, Shane L            15 HAC-MA               2:53.48    2:53.74        
                1:23.51   2:53.74 (1:30.23)                                        
  5 Seman, Alex N             15 WSY-MA               3:03.95    2:56.67        
                1:24.77   2:56.67 (1:31.90)                                        
  6 Croghan, Nick A           13 HAY-MA               2:49.16    2:58.73        
                1:25.52   2:58.73 (1:33.21)                                        
  7 Distenfeld, Tyler J       16 WSY-MA               2:50.70    3:00.03        
                1:27.00   3:00.03 (1:33.03)                                        
  8 Turlington, Wade W        17 WSY-MA               3:06.18    3:06.33        
                1:27.63   3:06.33 (1:38.70)                                        
  9 Chang, Jonathan H         13 WSY-MA               2:59.28    3:07.67        
                1:31.94   3:07.67 (1:35.73)                                        
 10 Wingert, Stephen A        14 HAC-MA               3:09.24    3:09.45        
                1:30.83   3:09.45 (1:38.62)                                        
 11 Raub, Peter E             14 HAY-MA               3:12.59    3:17.83        
                1:35.52   3:17.83 (1:42.31)                                        
 12 Lehan, Sean C             13 HAC-MA               3:17.24    3:22.99        
                1:38.28   3:22.99 (1:44.71)                                        
 13 Tatlas, Alan R            16 UN-MA                3:29.20    3:26.07        
                1:36.23   3:26.07 (1:49.84)                                        
 14 Martin, Nick J            15 HAC-MA               3:24.20    3:34.85        
 15 Bluethmann, Aidan J       14 HAC-MA                    NT    3:35.18        
                1:43.16   3:35.18 (1:52.02)                                        
 16 Raub, Jack C              16 HAY-MA                    NT    3:36.90        
                1:42.59   3:36.90 (1:54.31)                                        
 17 Raub, Sam P               13 HAY-MA               3:40.02    3:43.30        
                1:49.44   3:43.30 (1:53.86)                                        
 18 Raub, James G             13 HAY-MA                    NT    3:48.58        
                1:50.82   3:48.58 (1:57.76)                                        
 
Event 7  Girls 12 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Keefer, Morgan E          12 WSY-MA               1:29.67    1:31.98        
  2 Chang, Katie N            11 WSY-MA               1:30.23    1:34.31        
  3 Leonard, Allie J          12 HAC-MA               1:49.89    1:39.70        
  3 Rasmussen, Charlotte B    11 FWAC-MA              1:55.99    1:39.70        
  5 Shelly, Peyton J          12 UN-MA                     NT    1:45.21        
  6 Yates, Esme Y             11 HAY-MA               1:44.02    1:50.47        
  7 Schaeberle, Claire E      11 UN-MA                1:46.75    1:51.47        
  8 Wang, Anna X              11 HAC-MA                    NT    1:52.50        
  9 Evans, Grace L            12 WSY-MA               1:55.99    1:54.88        
 10 Kaloz, Sam M              10 LPAC-MA                   NT    1:59.18        
 11 Foley, Elizabeth A        10 HAC-MA               2:00.54    1:59.43        
 12 Roeting, Bella P          11 HAC-MA               2:07.20    2:13.64        
 13 Foley, Lily E              9 HAC-MA               2:27.26    2:29.99        
 
Event 8  Boys 12 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tran, Gavin H             11 HAC-MA               1:18.59    1:19.32        
  2 Zagaceta, Magill M        12 HAC-MA               1:18.32    1:20.34        
  3 Tinsley, Caleb M          11 HAC-MA               1:35.71    1:34.21        
  4 Newton, Christian J       12 LEBY-MA              1:43.71    1:35.93        
  5 Wingert, Markus J         12 HAC-MA               1:43.59    1:36.91        
  6 Vicknair, Felix S         12 LPAC-MA              1:39.22    1:37.27        
  7 Hidalgo, Jomar C          10 LEBY-MA                   NT    1:41.72        
  8 Weaver, Colton S           9 UN-MA                1:47.12    1:41.74        
  9 Satheesh, Jaden           11 CVAC-MA                   NT    1:42.38        
 10 Keefer, Grant E            9 WSY-MA               1:50.80    1:43.86        
 11 Shives, Connor B          10 HAY-MA               2:04.23    1:56.27        
 12 Epoca, Jacob C            10 HAC-MA               2:03.84    2:01.07        
 13 Luo, Maxwell L            11 HAC-MA                    NT    2:05.18        
 14 Brace, Colton             10 HAC-MA               2:04.35    2:08.41        
 
Event 9  Girls 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jones, Lizzy A            17 HAC-MA               1:00.43    1:04.28        
  2 Fickett, Makennah J       14 HAC-MA               1:01.29    1:04.95        
  3 Bolden, Carolyn N         18 WSY-MA               1:04.53    1:05.12        
  4 Bolden, Jennifer L        15 CVAC-MA              1:08.01    1:05.76        
  5 Ploskonka, Alexa L        16 KAY-MA               1:07.12    1:07.20        
  6 DiCarlo, Lila M           16 WSY-MA               1:04.96    1:07.26        
  7 Chang, Lauren M           15 WSY-MA               1:07.90    1:07.38        
  8 Ciesielka, Julia B        17 WSY-MA               1:05.93    1:07.95        
  9 Samuels, Maddy C          17 KAY-MA               1:05.97    1:08.39        
 10 Albans, Emily             15 KAY-MA               1:07.38    1:08.49        
 11 Pesavento, Mia R          14 CVAC-MA              1:10.41    1:08.83        
 12 Zimmerman, Aaliyah D      13 UN-MA                1:06.98    1:09.15        
 13 Mahler, Emily N           16 UN-MA                1:08.53    1:09.30        
 14 Murphy, Jillian E         14 KAY-MA                    NT    1:09.35        
 15 Tryon, Eva G              16 KAY-MA               1:06.88    1:10.12        
 16 Miskin, Hannah M          14 WSY-MA               1:13.71    1:11.06        
 17 Myers, Kenzi M            13 UN-MA                1:09.01    1:11.09        
 18 Stasz, Sydney R           14 HAC-MA               1:08.93    1:11.24        
 19 McAninch, Katie E         17 WSY-MA               1:08.08    1:11.47        
 20 Yates, Julia C            14 HAY-MA               1:09.57    1:12.24        
 21 Rauhauser, Ashley R       13 HAY-MA               1:10.29    1:12.50        
 22 Jacobson, Ilana R         16 WSY-MA               1:11.24    1:12.60        
 23 Zagaceta, Morgan M        16 HAC-MA               1:10.96    1:13.57        
 24 Lyesnykova, Alina V       15 CVAC-MA              1:09.28    1:13.66        
 25 Colina, Rondreizele       13 CVAC-MA                   NT    1:13.80        
 26 Marvel, Kate E            15 WSY-MA               1:10.01    1:14.35        
 27 Zeminski, Caroline        15 FWAC-MA                   NT    1:14.46        
 28 Ludwick, Sadie L          13 WSY-MA                    NT    1:14.70        
 29 Evans, Faith A            14 WSY-MA               1:13.64    1:14.76        
 30 Bialousz, Lily G          15 CVAC-MA              1:14.35    1:17.99        
 31 Binkley, Alexis M         13 LEBY-MA              1:21.66    1:21.87        
 32 Salunkhe, Padmana         13 CVAC-MA                   NT    1:24.33        
 33 Marvel, Aimee L           13 FWAC-MA                   NT    1:34.01        
 34 Zubeck, Sophia M          13 HAC-MA                    NT    1:39.24        
 
Event 10  Boys 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lauver, Josiah D          18 WSY-MA                 56.09      57.60        
  2 Durantine, Elijah S       17 HAC-MA                 56.80      58.71        
  3 Miller, Zach Q            17 WSY-MA                    NT      58.81        
  4 Hidalgo, Carlos M         14 LEBY-MA              1:01.85      59.45        
  4 Farrow, Kyle T            17 WSY-MA                 55.34      59.45        
  6 Seman, Alex N             15 WSY-MA                 58.86      59.84        
  7 Majka, Scott R            16 WSY-MA                 58.15    1:00.82        
  8 Sbaiti, Naeem             17 WSY-MA               1:00.62    1:01.71        
  9 Turlington, Wade W        17 WSY-MA                 57.01    1:01.84        
 10 Durand, Connor            15 HAC-MA               1:00.66    1:02.02        
 11 Perrin, Liam J            15 KAY-MA               1:03.96    1:02.03        
 12 Blacker, Alex L           16 HAC-MA                 59.91    1:02.35        
 13 Chenot, Nolan E           16 WSY-MA               1:00.88    1:04.38        
 14 Chang, Jonathan H         13 WSY-MA               1:02.77    1:04.57        
 15 Chase, Tommy              17 WSY-MA               1:02.41    1:04.59        
 16 Raub, Peter E             14 HAY-MA               1:03.23    1:05.16        
 17 Toth, Cam W               14 HAY-MA               1:03.36    1:05.71        
 18 Ziegler, Harrison M       16 WSY-MA               1:02.89    1:05.91        
 19 Toth, Spencer P           16 HAY-MA               1:02.77    1:06.67        
 20 Barone, Eleano            13 HAC-MA               1:14.84    1:07.09        
 21 Verma, Aayush             14 HAC-MA                    NT    1:08.64        
 22 Tatlas, Alan R            16 UN-MA                1:09.00    1:09.67        
 23 Gaudion, James C          13 WSY-MA               1:13.33    1:10.25        
 24 Wingert, Stephen A        14 HAC-MA               1:11.29    1:10.69        
 25 Gaudion, Peter N          13 WSY-MA                    NT    1:11.79        
 26 Martin, Nick J            15 HAC-MA               1:08.23    1:13.11        
 27 Barone, Ryan A            12 WSY-MA               1:23.66    1:21.52        
 
Event 11  Girls 12 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Burk, Kaitlyn M           12 KAY-MA               1:09.33    1:09.44        
  2 Perrin, Lily A            12 KAY-MA               1:10.43    1:10.22        
  3 Fickett, Emma R           12 HAC-MA               1:13.16    1:12.73        
  4 Keefer, Morgan E          12 WSY-MA               1:11.15    1:13.22        
  5 Hidalgo, Carla J          12 LEBY-MA              1:13.40    1:14.21        
  6 Evans, Grace L            12 WSY-MA               1:23.94    1:21.17        
  7 Foley, Elizabeth A        10 HAC-MA               1:24.30    1:21.50        
  8 Blum, Raegan M            11 UN-MA                     NT    1:21.90        
  9 Yates, Esme Y             11 HAY-MA               1:20.05    1:22.58        
 10 Schaeberle, Claire E      11 UN-MA                1:22.57    1:23.70        
 11 Yard, Laney K             10 HAY-MA               1:27.54    1:29.64        
 12 Hancock, Caroline R       11 CVAC-MA              1:28.17    1:32.08        
 13 Wang, Anna X              11 HAC-MA                    NT    1:35.04        
 14 Colman, Emily K            9 HAC-MA                    NT    1:35.45        
 15 Mahler, Madeline J         9 HAC-MA               1:41.10    1:38.29        
 16 Foley, Lily E              9 HAC-MA               1:40.79    1:43.52        
 17 Lindsay, Grace E          11 HAC-MA               1:41.28    1:44.13        
 18 Roeting, Bella P          11 HAC-MA               1:45.71    1:46.72        
 19 Virabyan, Angelika J       9 HAC-MA                    NT    1:52.65        
 
Event 12  Boys 12 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hidalgo, Jomar C          10 LEBY-MA              1:19.72    1:10.25        
  2 Tran, Gavin H             11 HAC-MA               1:10.78    1:10.78        
  3 Welsh, Grady A            11 UN-MA                1:13.09    1:13.16        
  4 Kurmakov, Grant A         11 LPAC-MA                   NT    1:13.31        
  5 Tinsley, Luke A           11 HAC-MA               1:13.20    1:13.81        
  6 Hearn, Mitch A            11 WSY-MA               1:15.17    1:15.58        
  7 Newton, Christian J       12 LEBY-MA              1:22.52    1:16.06        
  8 Soltanov, Yaric A          9 HAC-MA               1:16.62    1:18.07        
  9 Keefer, Grant E            9 WSY-MA               1:21.06    1:18.26        
 10 Vicknair, Hayden S        10 LPAC-MA              1:19.13    1:18.28        
 11 Shives, Connor B          10 HAY-MA               1:16.31    1:19.38        
 12 Pesavento, Will A         11 CVAC-MA                   NT    1:19.96        
 13 Weaver, Colton S           9 UN-MA                1:25.31    1:21.50        
 14 Coghlan, Hunter H         12 FWAC-MA              1:28.47    1:27.53        
 15 Douglass, Brody G         12 WSY-MA                    NT    1:29.68        
 16 Lehan, Colin S            10 HAC-MA               1:28.95    1:32.41        
 17 Kurmakov, Max A            8 LPAC-MA                   NT    1:32.68        
 18 Luo, Maxwell L            11 HAC-MA               1:40.81    1:32.78        
 19 Prince, Cole M             9 UN-MA                1:34.77    1:34.71        
 20 Wingert, Erik S            9 HAC-MA               1:42.55    1:37.63        
 21 Yanchevskiy, Edvard E      9 HAC-MA               1:45.97    1:45.84        
 22 Brace, Colton             10 HAC-MA               1:49.86    1:52.20        
 
Event 13  Girls 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jones, Lizzy A            17 HAC-MA               2:23.63    2:32.77        
                1:13.36   2:32.77 (1:19.41)                                        
  2 Peiffer, Tyya J           14 WSY-MA               2:57.07    2:54.16        
                1:21.96   2:54.16 (1:32.20)                                        
  3 Ryland, Claire N          16 HAC-MA               3:01.48    2:56.74        
                1:21.70   2:56.74 (1:35.04)                                        
  4 McMullen, Lydia K         13 HAC-MA                    NT    3:08.67        
                1:26.57   3:08.67 (1:42.10)                                        
  5 Evans, Faith A            14 WSY-MA               3:07.12    3:14.58        
                1:26.45   3:14.58 (1:48.13)                                        
 
Event 14  Boys 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mahler, Adam P            18 UN-MA                2:04.71    2:17.67        
                1:05.42   2:17.67 (1:12.25)                                        
  2 Brace, Shane L            15 HAC-MA               2:24.12    2:24.29        
                1:10.06   2:24.29 (1:14.23)                                        
  3 Durantine, Elijah S       17 HAC-MA                    NT    2:34.17        
                1:13.95   2:34.17 (1:20.22)                                        
  4 Oren, David A             16 WSY-MA                    NT    2:37.42        
                1:12.57   2:37.42 (1:24.85)                                        
  5 Drexler, Noah             15 HAC-MA               2:44.53    2:38.70        
                1:16.13   2:38.70 (1:22.57)                                        
  6 Blacker, Alex L           16 HAC-MA                    NT    2:49.18        
                1:14.75   2:49.18 (1:34.43)                                        
 
Event 15  Girls 12 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hidalgo, Carla J          12 LEBY-MA              1:17.16    1:16.76        
  2 Fickett, Emma R           12 HAC-MA               1:39.12    1:28.81        
  3 Leonard, Allie J          12 HAC-MA               1:23.56    1:29.63        
  4 Mahler, Olivia A          10 HAC-MA                    NT    1:31.75        
  5 Virabyan, Angelika J       9 HAC-MA                    NT    2:28.66        
 
Event 16  Boys 12 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zagaceta, Magill M        12 HAC-MA               1:07.21    1:07.87        
  2 Vicknair, Felix S         12 LPAC-MA                   NT    1:21.54        
  3 Vicknair, Hayden S        10 LPAC-MA              1:31.79    1:27.29        
  4 Tinsley, Luke A           11 HAC-MA               1:23.23    1:27.45        
  5 Koslowski, Drew J         11 WSY-MA               1:32.18    1:31.32        
 
Event 17  Girls 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fickett, Makennah J       14 HAC-MA               2:39.67    2:37.16        
                1:17.11   2:37.16 (1:20.05)                                        
  2 McCracken, Sydney         16 KAY-MA               2:36.90    2:40.61        
                1:18.72   2:40.61 (1:21.89)                                        
  3 DiCarlo, Lila M           16 WSY-MA               2:40.11    2:49.81        
                1:21.03   2:49.81 (1:28.78)                                        
  4 Craig, Grace M            16 HAC-MA               2:47.96    2:51.09        
                1:26.79   2:51.09 (1:24.30)                                        
  5 Bolden, Jennifer L        15 CVAC-MA              3:04.11    2:53.35        
  6 Tryon, Eva G              16 KAY-MA               2:59.70    2:55.62        
                1:23.23   2:55.62 (1:32.39)                                        
  7 Lyesnykova, Alina V       15 CVAC-MA              2:50.87    2:55.64        
                1:25.13   2:55.64 (1:30.51)                                        
  8 Zimmerman, Aaliyah D      13 UN-MA                2:53.76    2:58.30        
                1:26.37   2:58.30 (1:31.93)                                        
  9 McAninch, Katie E         17 WSY-MA               2:52.62    2:58.76        
                1:24.70   2:58.76 (1:34.06)                                        
 10 Zagaceta, Morgan M        16 HAC-MA               2:47.47    2:59.36        
                1:27.97   2:59.36 (1:31.39)                                        
 11 Jacobson, Ilana R         16 WSY-MA               2:51.01    3:02.99        
 12 Mattingly, Mia E          17 CVAC-MA                   NT    3:03.00        
                1:26.06   3:03.00 (1:36.94)                                        
 13 Rauhauser, Ashley R       13 HAY-MA               2:58.50    3:05.05        
                1:24.07   3:05.05 (1:40.98)                                        
 14 Wylam, Emma L             17 WSY-MA               3:03.42    3:09.18        
                1:24.79   3:09.18 (1:44.39)                                        
 15 Miskin, Hannah M          14 WSY-MA               3:09.34    3:11.39        
                1:29.39   3:11.39 (1:42.00)                                        
 16 Bialousz, Lily G          15 CVAC-MA              3:12.06    3:11.77        
                1:38.71   3:11.77 (1:33.06)                                        
 17 Marvel, Natalie G         13 FWAC-MA                   NT    3:28.35        
                1:39.90   3:28.35 (1:48.45)                                        
 18 Marvel, Aimee L           13 FWAC-MA                   NT    3:57.97        
                1:59.50   3:57.97 (1:58.47)                                        
 
Event 18  Boys 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Oren, David A             16 WSY-MA               2:23.45    2:24.95        
                1:12.95   2:24.95 (1:12.00)                                        
  2 Seman, Alex N             15 WSY-MA               2:26.42    2:27.28        
                1:08.35   2:27.28 (1:18.93)                                        
  3 Distenfeld, Tyler J       16 WSY-MA               2:19.16    2:28.72        
                1:10.04   2:28.72 (1:18.68)                                        
  4 Durantine, Elijah S       17 HAC-MA                    NT    2:30.13        
                1:10.65   2:30.13 (1:19.48)                                        
  5 Majka, Scott R            16 WSY-MA               2:23.56    2:30.18        
                1:13.79   2:30.18 (1:16.39)                                        
  6 Farrow, Kyle T            17 WSY-MA               2:15.02    2:33.23        
                1:10.48   2:33.23 (1:22.75)                                        
  7 Hidalgo, Carlos M         14 LEBY-MA              2:42.63    2:34.16        
                1:11.09   2:34.16 (1:23.07)                                        
  8 Croghan, Nick A           13 HAY-MA               2:29.28    2:35.41        
                1:15.56   2:35.41 (1:19.85)                                        
  9 Durand, Connor            15 HAC-MA               2:29.92    2:35.68        
                1:14.34   2:35.68 (1:21.34)                                        
 10 Sbaiti, Naeem             17 WSY-MA               2:33.91    2:38.41        
                1:15.12   2:38.41 (1:23.29)                                        
 11 Chang, Jonathan H         13 WSY-MA               2:35.91    2:40.86        
                1:16.50   2:40.86 (1:24.36)                                        
 12 Wingert, Stephen A        14 HAC-MA               2:48.22    2:44.90        
                1:18.03   2:44.90 (1:26.87)                                        
 13 Barone, Eleano            13 HAC-MA               3:07.15    2:50.25        
                1:22.22   2:50.25 (1:28.03)                                        
 14 Raub, Jack C              16 HAY-MA               2:48.06    2:56.32        
                1:23.11   2:56.32 (1:33.21)                                        
 15 Verma, Aayush             14 HAC-MA                    NT    2:59.34        
                1:26.37   2:59.34 (1:32.97)                                        
 16 Gaudion, James C          13 WSY-MA               3:15.25    2:59.85        
                1:21.82   2:59.85 (1:38.03)                                        
 17 Cunningham, Brian R       14 WSY-MA               3:01.59    3:00.83        
 -- Bluethmann, Aidan J       14 HAC-MA                    NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                1:42.40        DQ (1:42.30)                                        
 
Event 19  Girls 12 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chang, Katie N            11 WSY-MA               2:53.05    2:53.09        
                1:24.82   2:53.09 (1:28.27)                                        
  2 Burk, Kaitlyn M           12 KAY-MA               2:47.92    2:54.92        
                1:26.67   2:54.92 (1:28.25)                                        
  3 Hidalgo, Carla J          12 LEBY-MA              3:10.76    2:57.61        
                1:26.12   2:57.61 (1:31.49)                                        
  4 Rasmussen, Charlotte B    11 FWAC-MA              3:25.85    3:13.14        
                1:35.05   3:13.14 (1:38.09)                                        
  5 Foley, Elizabeth A        10 HAC-MA               3:31.01    3:30.08        
                1:41.75   3:30.08 (1:48.33)                                        
  6 Colman, Emily K            9 HAC-MA               3:41.30    3:35.82        
                1:43.82   3:35.82 (1:52.00)                                        
  7 Kaloz, Sam M              10 LPAC-MA                   NT    3:38.69        
                1:47.76   3:38.69 (1:50.93)                                        
  8 Mahler, Madeline J         9 HAC-MA                    NT    3:56.80        
                1:59.57   3:56.80 (1:57.23)                                        
 
Event 20  Boys 12 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zagaceta, Magill M        12 HAC-MA               2:28.54    2:31.95        
                1:13.46   2:31.95 (1:18.49)                                        
  2 Tran, Gavin H             11 HAC-MA               2:42.66    2:46.81        
                1:21.98   2:46.81 (1:24.83)                                        
  3 Wingert, Markus J         12 HAC-MA               2:55.04    2:55.67        
                1:23.91   2:55.67 (1:31.76)                                        
  4 Hidalgo, Jomar C          10 LEBY-MA                   NT    2:58.66        
                1:25.12   2:58.66 (1:33.54)                                        
  5 Welsh, Grady A            11 UN-MA                     NT    3:13.32        
                1:32.05   3:13.32 (1:41.27)                                        
  6 Hearn, Mitch A            11 WSY-MA               3:11.36    3:17.97        
                1:35.07   3:17.97 (1:42.90)                                        
  7 Keefer, Grant E            9 WSY-MA                    NT    3:20.69        
                1:41.80   3:20.69 (1:38.89)                                        
  8 Satheesh, Jaden           11 CVAC-MA                   NT    3:22.28        
                1:43.57   3:22.28 (1:38.71)                                        
  9 Coghlan, Hunter H         12 FWAC-MA                   NT    3:38.21        
                1:45.84   3:38.21 (1:52.37)                                        
 10 Wingert, Erik S            9 HAC-MA               3:51.65    3:54.10        
                1:52.76   3:54.10 (2:01.34)                                        
 11 Douglass, Brody G         12 WSY-MA                    NT    3:54.80        
 
Event 21  Girls 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Peiffer, Tyya J           14 WSY-MA               2:23.28    2:21.82        
                1:11.01   2:21.82 (1:10.81)                                        
  2 Ploskonka, Alexa L        16 KAY-MA                    NT    2:25.28        
                1:09.14   2:25.28 (1:16.14)                                        
  3 Samuels, Maddy C          17 KAY-MA               2:22.08    2:26.15        
                1:10.01   2:26.15 (1:16.14)                                        
  4 Mahler, Emily N           16 UN-MA                2:22.08    2:28.84        
                1:12.58   2:28.84 (1:16.26)                                        
  5 Chang, Lauren M           15 WSY-MA               2:25.45    2:29.27        
                1:13.31   2:29.27 (1:15.96)                                        
  6 Albans, Emily             15 KAY-MA               2:38.91    2:29.29        
                1:13.10   2:29.29 (1:16.19)                                        
  7 Craig, Grace M            16 HAC-MA               2:24.56    2:32.61        
                1:14.11   2:32.61 (1:18.50)                                        
  8 Zimmerman, Aaliyah D      13 UN-MA                     NT    2:32.88        
                1:14.19   2:32.88 (1:18.69)                                        
  9 Ciesielka, Julia B        17 WSY-MA               2:31.62    2:33.33        
                1:14.94   2:33.33 (1:18.39)                                        
 10 Pesavento, Mia R          14 CVAC-MA              2:43.01    2:36.47        
                1:18.22   2:36.47 (1:18.25)                                        
 11 Mattingly, Mia E          17 CVAC-MA                   NT    2:37.15        
                1:17.80   2:37.15 (1:19.35)                                        
 12 Marvel, Kate E            15 WSY-MA               2:35.68    2:38.35        
                1:15.79   2:38.35 (1:22.56)                                        
 13 Myers, Kenzi M            13 UN-MA                2:36.75    2:39.10        
                1:18.88   2:39.10 (1:20.22)                                        
 14 Zagaceta, Morgan M        16 HAC-MA               2:32.34    2:39.28        
 15 Epoca, Kelsey L           14 HAC-MA               2:35.37    2:39.94        
                1:18.27   2:39.94 (1:21.67)                                        
 16 Ludwick, Sadie L          13 WSY-MA               2:42.57    2:41.65        
 17 Zeminski, Caroline        15 FWAC-MA                   NT    2:41.70        
                1:18.78   2:41.70 (1:22.92)                                        
 18 McAninch, Katie E         17 WSY-MA               2:41.52    2:42.49        
                1:19.50   2:42.49 (1:22.99)                                        
 19 Colina, Rondreizele       13 CVAC-MA                   NT    2:49.05        
                1:23.56   2:49.05 (1:25.49)                                        
 20 Miskin, Hannah M          14 WSY-MA               2:42.48    2:49.43        
                1:20.11   2:49.43 (1:29.32)                                        
 21 Butterfield, Becky A      14 WSY-MA               2:57.85    2:50.53        
                1:22.47   2:50.53 (1:28.06)                                        
 22 Marvel, Natalie G         13 FWAC-MA                   NT    2:59.55        
                1:26.40   2:59.55 (1:33.15)                                        
 23 Salunkhe, Padmana         13 CVAC-MA                   NT    3:03.91        
 
Event 22  Boys 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lauver, Josiah D          18 WSY-MA               2:04.53    2:07.29        
                1:01.49   2:07.29 (1:05.80)                                        
  2 Mahler, Adam P            18 UN-MA                1:59.56    2:08.86        
                1:03.31   2:08.86 (1:05.55)                                        
  3 Miller, Zach Q            17 WSY-MA               2:10.89    2:14.21        
                1:07.39   2:14.21 (1:06.82)                                        
  4 Blacker, Alex L           16 HAC-MA               2:09.65    2:14.23        
                1:06.25   2:14.23 (1:07.98)                                        
  5 Hidalgo, Carlos M         14 LEBY-MA              2:17.09    2:14.50        
                1:05.38   2:14.50 (1:09.12)                                        
  6 Drexler, Noah             15 HAC-MA               2:10.87    2:15.12        
                1:08.61   2:15.12 (1:06.51)                                        
  7 Brace, Shane L            15 HAC-MA               2:19.75    2:16.15        
                1:07.68   2:16.15 (1:08.47)                                        
  8 Perrin, Liam J            15 KAY-MA               2:12.69    2:16.56        
  9 Farrow, Kyle T            17 WSY-MA               2:07.12    2:17.17        
                1:06.57   2:17.17 (1:10.60)                                        
 10 Sbaiti, Naeem             17 WSY-MA               2:13.29    2:18.07        
                1:06.45   2:18.07 (1:11.62)                                        
 11 Chase, Tommy              17 WSY-MA               2:14.47    2:18.27        
                1:06.59   2:18.27 (1:11.68)                                        
 12 Ziegler, Harrison M       16 WSY-MA               2:21.98    2:25.32        
                1:10.60   2:25.32 (1:14.72)                                        
 13 Lehan, Sean C             13 HAC-MA               2:21.96    2:26.28        
                1:12.71   2:26.28 (1:13.57)                                        
 14 Tatlas, Alan R            16 UN-MA                2:25.04    2:29.43        
 15 Gaudion, Peter N          13 WSY-MA               2:43.71    2:38.63        
                1:18.04   2:38.63 (1:20.59)                                        
 16 Verma, Aayush             14 HAC-MA                    NT    2:40.08        
                1:18.87   2:40.08 (1:21.21)                                        
 17 Cunningham, Brian R       14 WSY-MA               2:41.32    2:49.42        
                1:21.48   2:49.42 (1:27.94)                                        
 18 Bluethmann, Aidan J       14 HAC-MA                    NT    3:02.65        
 
Event 23  Girls 12 & Under 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Perrin, Lily A            12 KAY-MA               2:48.37    2:34.06        
                1:13.81   2:34.06 (1:20.25)                                        
  2 Mahler, Olivia A          10 HAC-MA               3:01.38    2:51.83        
                1:25.62   2:51.83 (1:26.21)                                        
  3 Shelly, Peyton J          12 UN-MA                     NT    2:51.93        
                1:22.84   2:51.93 (1:29.09)                                        
  4 Blum, Raegan M            11 UN-MA                     NT    2:53.52        
                1:23.34   2:53.52 (1:30.18)                                        
  5 Yard, Laney K             10 HAY-MA               3:04.87    3:08.94        
                1:29.26   3:08.94 (1:39.68)                                        
  6 Hancock, Caroline R       11 CVAC-MA              3:05.07    3:12.57        
                1:34.28   3:12.57 (1:38.29)                                        
  7 Lindsay, Grace E          11 HAC-MA                    NT    3:36.40        
                1:46.89   3:36.40 (1:49.51)                                        
  8 Roeting, Bella P          11 HAC-MA               3:47.52    3:58.13        
 
Event 24  Boys 12 & Under 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vicknair, Felix S         12 LPAC-MA              2:36.29    2:38.43        
                1:15.78   2:38.43 (1:22.65)                                        
  2 Newton, Christian J       12 LEBY-MA              2:59.51    2:42.31        
                1:20.38   2:42.31 (1:21.93)                                        
  3 Tinsley, Luke A           11 HAC-MA                    NT    2:42.51        
                1:17.82   2:42.51 (1:24.69)                                        
  4 Tinsley, Caleb M          11 HAC-MA                    NT    2:44.05        
                1:19.11   2:44.05 (1:24.94)                                        
  5 Soltanov, Yaric A          9 HAC-MA               2:53.29    2:45.21        
                1:20.44   2:45.21 (1:24.77)                                        
  6 Barone, Ryan A            12 WSY-MA               2:55.29    2:58.73        
                1:22.30   2:58.73 (1:36.43)                                        
  7 Koslowski, Drew J         11 WSY-MA                    NT    3:00.04        
                1:29.81   3:00.04 (1:30.23)                                        
  8 Weaver, Colton S           9 UN-MA                     NT    3:00.74        
                1:28.24   3:00.74 (1:32.50)                                        
  9 Lehan, Colin S            10 HAC-MA               3:11.18    3:15.33        
                1:35.64   3:15.33 (1:39.69)                                        
 10 Epoca, Jacob C            10 HAC-MA               3:19.49    3:15.64        
                1:34.17   3:15.64 (1:41.47)                                        
 11 Luo, Maxwell L            11 HAC-MA                    NT    3:25.05        
                1:38.82   3:25.05 (1:46.23)                                        
 12 Yanchevskiy, Edvard E      9 HAC-MA                    NT    3:59.78        
                1:54.82   3:59.78 (2:04.96)