Licensed to WSY Swimming           HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 10/8/2018 10:59 AM
                     WSY Fall Invitational Swim Meet 2018                      
                               at CV High School                               
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls Senior 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:01.99  AAAA
        2:07.79  AAA
        2:13.59  AA
        2:19.39  A
        2:42.59  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
B - Division  
  2 DiCarlo, Lila M           15 WSY-MA               2:25.04    2:23.59 B      
                  32.40     1:08.45 (36.05)     1:46.18 (37.73)     2:23.59 (37.41)
 10 Alexander, Abby M         16 WSY-MA               2:33.04    2:33.31 B      
                  37.38     1:15.85 (38.47)     1:55.25 (39.40)     2:33.31 (38.06)
 12 Jacobson, Ilana R         16 WSY-MA               2:31.44    2:35.10 B      
                  36.26     1:15.57 (39.31)     1:56.05 (40.48)     2:35.10 (39.05)
 15 Dehoff, Jena L            16 WSY-MA               2:29.93    2:37.87 B      
                  38.10     1:18.19 (40.09)     1:58.52 (40.33)     2:37.87 (39.35)
C - Division  
  2 Beierschmitt, Grace A     17 WSY-MA                    NT    2:30.91 B      
                  35.61     1:13.74 (38.13)     1:52.53 (38.79)     2:30.91 (38.38)
  3 Geray, Lynsey K           16 WSY-MA                    NT    2:32.37 B      
                  36.11     1:14.61 (38.50)     1:54.03 (39.42)     2:32.37 (38.34)
 
Event 2  Boys Senior 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:50.59  AAAA
        1:55.79  AAA
        2:01.09  AA
        2:06.29  A
        2:27.39  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  3 Skiles, Logan G           17 WSY-MA               1:59.23    2:01.98 A      
                  28.63       59.91 (31.28)     1:31.34 (31.43)     2:01.98 (30.64)
  6 Distenfeld, Tyler J       16 WSY-MA               1:59.76    2:03.06 A      
                  28.62       59.06 (30.44)     1:31.15 (32.09)     2:03.06 (31.91)
B - Division  
  6 Seman, Alex N             14 WSY-MA               2:07.95    2:09.07 B      
                  29.40     1:01.32 (31.92)     1:34.86 (33.54)     2:09.07 (34.21)
 15 Chase, Tommy              16 WSY-MA               2:16.60    2:18.80 B      
                  32.30     1:08.05 (35.75)     1:44.12 (36.07)     2:18.80 (34.68)
 18 Zak, John E               18 WSY-MA               2:21.96    2:30.71 C      
                  34.64     1:12.05 (37.41)     1:51.19 (39.14)     2:30.71 (39.52)
C - Division  
  1 Oren, David A             16 WSY-MA                    NT    2:08.73 B      
                  30.61     1:03.11 (32.50)     1:36.91 (33.80)     2:08.73 (31.82)
 
Event 3  Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:06.29  AAAA
        2:12.29  AAA
        2:18.29  AA
        2:24.29  A
        2:48.39  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
B - Division  
 11 Freedman, Rebecca J       14 WSY-MA               2:40.47    2:35.96 B      
                  36.12     1:15.03 (38.91)     1:55.98 (40.95)     2:35.96 (39.98)
C - Division  
  1 Peiffer, Tyya J           13 WSY-MA               2:48.88    2:27.97 B      
                  36.83     1:14.76 (37.93)     1:51.30 (36.54)     2:27.97 (36.67)
  6 Maggio, Brea B            13 WSY-MA                    NT    2:49.56 C      
                  38.87     1:22.64 (43.77)     2:06.26 (43.62)     2:49.56 (43.30)
  7 Miskin, Hannah M          13 WSY-MA                    NT    2:51.44 C      
                  39.42     1:22.11 (42.69)     2:07.63 (45.52)     2:51.44 (43.81)
 
Event 4  Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:58.79  AAAA
        2:04.49  AAA
        2:10.09  AA
        2:15.79  A
        2:38.39  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
B - Division  
  1 Lee, Ryan                 14 WSY-MA               2:21.05    2:17.70 B      
                  32.15     1:07.41 (35.26)     1:43.06 (35.65)     2:17.70 (34.64)
C - Division  
  1 Shelly, Nick V            14 WSY-MA                    NT    2:11.84 A      
                  31.06     1:04.46 (33.40)     1:38.39 (33.93)     2:11.84 (33.45)
  2 Smith, Logan W            14 WSY-MA                    NT    2:12.16 A      
                  30.61     1:04.07 (33.46)     1:38.51 (34.44)     2:12.16 (33.65)
  4 Geray, Brandon S          13 WSY-MA                    NT    2:29.99 B      
                  34.76     1:13.46 (38.70)     1:52.76 (39.30)     2:29.99 (37.23)
  5 Cunningham, Brian R       14 WSY-MA               2:54.26    2:35.38 B      
                  37.14     1:16.68 (39.54)     1:57.25 (40.57)     2:35.38 (38.13)
 10 Maggio, Breydon A         13 WSY-MA                    NT    3:02.56 C      
                  43.23     1:28.42 (45.19)     2:15.64 (47.22)     3:02.56 (46.92)
 12 Houston, Caleb G          13 WSY-MA                    NT    3:15.12 C      
 
Event 5  Girls Senior 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:04.39  AAAA
        1:07.49  AAA
        1:10.59  AA
        1:13.59  A
        1:25.89  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
B - Division  
  6 Jacobson, Ilana R         16 WSY-MA               1:16.10    1:16.55 B      
                  36.55     1:16.55 (40.00)                                        
  8 Stier, Chae R             16 WSY-MA               1:19.48    1:17.76 B      
                  37.36     1:17.76 (40.40)                                        
 17 DiCarlo, Lila M           15 WSY-MA               1:21.06    1:23.63 B      
                  39.84     1:23.63 (43.79)                                        
C - Division  
  2 Beierschmitt, Grace A     17 WSY-MA                    NT    1:19.37 B      
                  37.61     1:19.37 (41.76)                                        
  4 Geray, Lynsey K           16 WSY-MA                    NT    1:25.23 B      
                  40.31     1:25.23 (44.92)                                        
  6 Richards, Kristy R        16 WSY-MA               1:26.28    1:26.22 C      
                  41.01     1:26.22 (45.21)                                        
 
Event 6  Boys Senior 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
          57.99  AAAA
        1:00.79  AAA
        1:03.59  AA
        1:06.29  A
        1:17.39  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  2 Oren, David A             16 WSY-MA               1:01.10    1:00.66 AAA    
                  28.67     1:00.66 (31.99)                                        
  6 Farrow, Kyle T            16 WSY-MA                 58.38    1:04.11 A      
                  30.16     1:04.11 (33.95)                                        
  9 Miller, Zach Q            16 WSY-MA               1:03.22    1:05.60 A      
                  30.58     1:05.60 (35.02)                                        
 11 Chase, Tommy              16 WSY-MA               1:06.19    1:08.80 B      
                  32.51     1:08.80 (36.29)                                        
B - Division  
  2 Turlington, Wade W        17 WSY-MA               1:11.59    1:08.45 B      
                  32.69     1:08.45 (35.76)                                        
  3 Distenfeld, Tyler J       16 WSY-MA               1:08.65    1:08.53 B      
                  32.98     1:08.53 (35.55)                                        
  9 Seman, Alex N             14 WSY-MA               1:10.13    1:10.22 B      
                  33.10     1:10.22 (37.12)                                        
C - Division  
  3 Frownfelter, AJ B         15 WSY-MA               1:27.84    1:13.49 B      
                  35.04     1:13.49 (38.45)                                        
 
Event 7  Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:07.09  AAAA
        1:10.29  AAA
        1:13.49  AA
        1:16.59  A
        1:29.39  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  9 Skiles, Araceli G         13 WSY-MA               1:13.93    1:16.90 B      
                  35.82     1:16.90 (41.08)                                        
B - Division  
 11 Freedman, Rebecca J       14 WSY-MA               1:20.41    1:21.41 B      
                  38.24     1:21.41 (43.17)                                        
 18 Evans, Faith A            13 WSY-MA               1:20.60    1:25.30 B      
                  40.08     1:25.30 (45.22)                                        
 23 Miskin, Hannah M          13 WSY-MA               1:25.93    1:30.67 C      
                  41.64     1:30.67 (49.03)                                        
C - Division  
  4 Peiffer, Tyya J           13 WSY-MA               1:33.04    1:30.22 C      
                  42.44     1:30.22 (47.78)                                        
  6 Maggio, Brea B            13 WSY-MA                    NT    1:31.51 C      
                  42.81     1:31.51 (48.70)                                        
 
Event 8  Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:01.99  AAAA
        1:04.89  AAA
        1:07.89  AA
        1:10.79  A
        1:22.59  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Smith, Logan W            14 WSY-MA               1:02.44    1:01.81 AAAA   
                  29.20     1:01.81 (32.61)                                        
  4 Lee, Ryan                 14 WSY-MA               1:08.48    1:09.12 A      
                  33.25     1:09.12 (35.87)                                        
B - Division  
 10 Geray, Brandon S          13 WSY-MA               1:22.08    1:20.52 B      
                  38.02     1:20.52 (42.50)                                        
 11 Maggio, Breydon A         13 WSY-MA               1:22.48    1:25.98 C      
                  40.65     1:25.98 (45.33)                                        
C - Division  
  1 Shelly, Nick V            14 WSY-MA                    NT    1:13.12 B      
                  34.59     1:13.12 (38.53)                                        
 12 Houston, Caleb G          13 WSY-MA               1:34.43    1:34.61 C      
                  44.83     1:34.61 (49.78)                                        
 
Event 13  Girls Senior 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          52.09  AAAA
          54.49  AAA
          56.99  AA
          59.49  A
        1:09.39  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  7 DiCarlo, Lila M           15 WSY-MA                 55.47      58.06 A      
                  27.72       58.06 (30.34)                                        
  8 Beierschmitt, Grace A     17 WSY-MA                 55.23      58.09 A      
                  27.49       58.09 (30.60)                                        
 14 Stier, Chae R             16 WSY-MA                 56.70      59.25 A      
                  28.29       59.25 (30.96)                                        
 24 Alexander, Abby M         16 WSY-MA                 57.77    1:01.86 B      
                  29.19     1:01.86 (32.67)                                        
B - Division  
  2 Jacobson, Ilana R         16 WSY-MA               1:02.34    1:01.49 B      
                  29.99     1:01.49 (31.50)                                        
  3 Geray, Lynsey K           16 WSY-MA               1:01.76    1:01.63 B      
                  29.95     1:01.63 (31.68)                                        
  9 Dehoff, Jena L            16 WSY-MA               1:02.10    1:03.76 B      
                  30.82     1:03.76 (32.94)                                        
 19 Richards, Kristy R        16 WSY-MA               1:03.31    1:06.37 B      
                  31.23     1:06.37 (35.14)                                        
 
Event 14  Boys Senior 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          46.59  AAAA
          48.79  AAA
          50.99  AA
          53.19  A
        1:02.29  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Skiles, Logan G           17 WSY-MA                 46.41      48.17 AAA    
                  23.13       48.17 (25.04)                                        
  6 Miller, Zach Q            16 WSY-MA                 50.42      49.98 AA     
                  24.45       49.98 (25.53)                                        
  8 Turlington, Wade W        17 WSY-MA                 48.13      50.73 AA     
                  24.43       50.73 (26.30)                                        
 10 Distenfeld, Tyler J       16 WSY-MA                 50.50      51.04 A      
                  24.55       51.04 (26.49)                                        
 16 Seman, Alex N             14 WSY-MA                 51.83      52.34 A      
                  25.22       52.34 (27.12)                                        
B - Division  
  2 Oren, David A             16 WSY-MA                 53.29      52.51 A      
                  25.34       52.51 (27.17)                                        
  7 Chase, Tommy              16 WSY-MA                 53.90      56.53 B      
                  26.80       56.53 (29.73)                                        
 11 Ziegler, Harrison M       16 WSY-MA                 56.26      58.06 B      
                  28.12       58.06 (29.94)                                        
 12 Zak, John E               18 WSY-MA                 56.57      58.39 B      
                  27.64       58.39 (30.75)                                        
 
Event 15  Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          53.59  AAAA
          56.09  AAA
          58.69  AA
        1:01.19  A
        1:11.39  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  4 Freedman, Rebecca J       14 WSY-MA               1:00.29      58.73 A      
                  28.18       58.73 (30.55)                                        
B - Division  
  2 Peiffer, Tyya J           13 WSY-MA               1:04.27    1:01.64 B      
                  29.13     1:01.64 (32.51)                                        
  3 Skiles, Araceli G         13 WSY-MA               1:01.24    1:01.88 B      
                  29.71     1:01.88 (32.17)                                        
 14 Evans, Faith A            13 WSY-MA               1:04.67    1:05.62 B      
                  31.08     1:05.62 (34.54)                                        
 16 Miskin, Hannah M          13 WSY-MA               1:03.42    1:06.21 B      
                  31.19     1:06.21 (35.02)                                        
 22 Maggio, Brea B            13 WSY-MA               1:06.46    1:07.12 B      
                  31.95     1:07.12 (35.17)                                        
 
Event 16  Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          49.79  AAAA
          52.09  AAA
          54.49  AA
          56.89  A
        1:06.29  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  2 Smith, Logan W            14 WSY-MA                 54.05      51.52 AAA    
                  24.94       51.52 (26.58)                                        
  6 Shelly, Nick V            14 WSY-MA                 56.45      55.74 A      
                  26.53       55.74 (29.21)                                        
  7 Lee, Ryan                 14 WSY-MA                 56.51      56.21 A      
                  26.82       56.21 (29.39)                                        
B - Division  
 12 Geray, Brandon S          13 WSY-MA               1:00.91    1:00.91 B      
                  28.83     1:00.91 (32.08)                                        
 13 Cunningham, Brian R       14 WSY-MA               1:04.36    1:01.68 B      
                  28.85     1:01.68 (32.83)                                        
C - Division  
  5 Houston, Caleb G          13 WSY-MA               1:07.41    1:09.02 C      
                  33.33     1:09.02 (35.69)                                        
  6 Maggio, Breydon A         13 WSY-MA               1:09.34    1:10.71 C      
                  33.38     1:10.71 (37.33)                                        
 
Event 17  Girls Senior 200 Yard IM
===============================================================================
        2:05.49  AAAA
        2:11.49  AAA
        2:17.39  AA
        2:23.39  A
        2:47.29  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
B - Division  
  2 DiCarlo, Lila M           15 WSY-MA               2:25.30    2:25.60 B      
                  31.41     1:08.93 (37.52)     1:53.97 (45.04)     2:25.60 (31.63)
  4 Jacobson, Ilana R         16 WSY-MA               2:28.48    2:26.92 B      
                  33.59     1:12.41 (38.82)     1:53.81 (41.40)     2:26.92 (33.11)
 13 Dehoff, Jena L            16 WSY-MA               2:33.24    2:34.80 B      
                  32.70     1:12.04 (39.34)     1:59.73 (47.69)     2:34.80 (35.07)
 15 Alexander, Abby M         16 WSY-MA               2:35.65    2:36.33 B      
                  33.06     1:13.51 (40.45)     2:00.98 (47.47)     2:36.33 (35.35)
 21 Richards, Kristy R        16 WSY-MA               2:33.56    2:39.97 B      
                  34.24     1:13.63 (39.39)     2:01.83 (48.20)     2:39.97 (38.14)
C - Division  
  2 Beierschmitt, Grace A     17 WSY-MA                    NT    2:29.23 B      
                  31.36     1:10.55 (39.19)     1:55.61 (45.06)     2:29.23 (33.62)
 
Event 18  Boys Senior 200 Yard IM
===============================================================================
        1:52.89  AAAA
        1:58.29  AAA
        2:03.69  AA
        2:09.09  A
        2:30.59  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  2 Oren, David A             16 WSY-MA               2:06.52    2:03.66 AA     
                  27.56     1:00.98 (33.42)     1:34.22 (33.24)     2:03.66 (29.44)
  4 Skiles, Logan G           17 WSY-MA               2:00.68    2:05.01 A      
                  26.33     1:01.04 (34.71)     1:37.28 (36.24)     2:05.01 (27.73)
  6 Distenfeld, Tyler J       16 WSY-MA               2:04.54    2:06.06 A      
                  28.16       57.96 (29.80)     1:36.76 (38.80)     2:06.06 (29.30)
  7 Farrow, Kyle T            16 WSY-MA               1:54.28    2:06.41 A      
                  26.43       57.80 (31.37)     1:35.97 (38.17)     2:06.41 (30.44)
  8 Miller, Zach Q            16 WSY-MA               2:08.21    2:06.74 A      
                  26.52       58.77 (32.25)     1:36.02 (37.25)     2:06.74 (30.72)
 16 Chase, Tommy              16 WSY-MA               2:05.58    2:13.71 B      
                  28.57     1:03.82 (35.25)     1:41.62 (37.80)     2:13.71 (32.09)
B - Division  
  2 Frownfelter, AJ B         15 WSY-MA               2:26.88    2:11.73 B      
                  27.57     1:00.73 (33.16)     1:41.15 (40.42)     2:11.73 (30.58)
  5 Seman, Alex N             14 WSY-MA               2:10.12    2:16.43 B      
                  28.96     1:03.02 (34.06)     1:45.29 (42.27)     2:16.43 (31.14)
 13 Zak, John E               18 WSY-MA               2:21.26    2:24.95 B      
                  30.15     1:06.42 (36.27)     1:50.82 (44.40)     2:24.95 (34.13)
 
Event 19  Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
        2:09.89  AAAA
        2:16.09  AAA
        2:22.29  AA
        2:28.49  A
        2:53.19  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  4 Skiles, Araceli G         13 WSY-MA               2:31.40    2:31.27 B      
                  35.27     1:17.13 (41.86)     1:58.25 (41.12)     2:31.27 (33.02)
  5 Freedman, Rebecca J       14 WSY-MA               2:34.94    2:34.16 B      
                  33.71     1:13.60 (39.89)     1:59.55 (45.95)     2:34.16 (34.61)
 11 Peiffer, Tyya J           13 WSY-MA               2:39.02    2:35.65 B      
                  32.92     1:11.74 (38.82)     2:01.93 (50.19)     2:35.65 (33.72)
 15 Evans, Faith A            13 WSY-MA               2:32.29    2:38.04 B      
                  33.80     1:15.24 (41.44)     2:01.90 (46.66)     2:38.04 (36.14)
 27 Miskin, Hannah M          13 WSY-MA               2:42.56    2:52.62 B      
                  38.07     1:22.70 (44.63)     2:15.70 (53.00)     2:52.62 (36.92)
C - Division  
  3 Maggio, Brea B            13 WSY-MA               2:55.82    2:50.93 B      
                  36.82     1:20.93 (44.11)     2:13.63 (52.70)     2:50.93 (37.30)
 
Event 20  Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
        2:01.39  AAAA
        2:07.19  AAA
        2:12.99  AA
        2:18.79  A
        2:41.89  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Smith, Logan W            14 WSY-MA               2:09.14    2:08.22 AA     
                  27.29     1:00.82 (33.53)     1:36.64 (35.82)     2:08.22 (31.58)
  3 Lee, Ryan                 14 WSY-MA               2:18.23    2:13.69 A      
                  30.27     1:04.43 (34.16)     1:43.90 (39.47)     2:13.69 (29.79)
B - Division  
  8 Geray, Brandon S          13 WSY-MA               2:31.91    2:27.91 B      
                  32.40     1:10.98 (38.58)     1:55.08 (44.10)     2:27.91 (32.83)
 11 Cunningham, Brian R       14 WSY-MA               2:36.75    2:41.19 B      
                  32.63     1:13.86 (41.23)     2:03.95 (50.09)     2:41.19 (37.24)
C - Division  
  5 Maggio, Breydon A         13 WSY-MA               2:50.33    2:58.87 C      
                  41.51     1:29.87 (48.36)     2:18.34 (48.47)     2:58.87 (40.53)
  7 Houston, Caleb G          13 WSY-MA               2:59.47    3:05.76 C      
                                1:28.62 ( )     2:26.91 (58.29)     3:05.76 (38.85)
 
Event 23  Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:02.09  AAAA
        1:05.59  AAA
        1:08.99  AA
        1:12.49  A
        1:26.29  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
B - Division  
  1 Chang, Katie N            11 WSY-MA               1:14.79    1:13.38 B      
                  34.08     1:13.38 (39.30)                                        
C - Division  
  1 Smith, Brie S             12 WSY-MA                    NT    1:13.67 B      
                  33.97     1:13.67 (39.70)                                        
  2 Ludwick, Sadie L          12 WSY-MA                    NT    1:23.33 B      
                  36.15     1:23.33 (47.18)                                        
 
Event 24  Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:00.19  AAAA
        1:03.69  AAA
        1:07.09  AA
        1:10.59  A
        1:24.49  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  2 Chang, Jonathan H         12 WSY-MA               1:06.21    1:03.31 AAA    
                  29.78     1:03.31 (33.53)                                        
 
Event 26  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          32.39  AAAA
          34.19  AAA
          35.99  AA
          37.79  A
          48.59  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
B - Division  
  4 Koslowski, Drew J         10 WSY-MA                 38.94      38.56 B      
  6 Hearn, Mitch A            10 WSY-MA                 38.11      39.10 B      
 
Event 27  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          29.09  AAAA
          30.49  AAA
          31.89  AA
          33.29  A
          38.79  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  3 Barone, Kamryn R          12 WSY-MA                 32.31      31.52 AA     
C - Division  
 13 Maggio, Rylee R           11 WSY-MA                 40.36      39.20 C      
 
Event 28  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          28.59  AAAA
          30.09  AAA
          31.59  AA
          33.09  A
          38.99  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  3 Chang, Jonathan H         12 WSY-MA                 30.44      30.49 AA     
B - Division  
 11 Shoen, Ryan T             12 WSY-MA                 38.55      38.28 B      
 
Event 30  Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:01.09  AAAA
        1:04.09  AAA
        1:07.19  AA
        1:10.19  A
        1:28.49  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  4 Hearn, Mitch A            10 WSY-MA               1:13.58    1:14.42 B      
 11 Koslowski, Drew J         10 WSY-MA               1:24.19    1:18.60 B      
                  36.55     1:18.60 (42.05)                                        
 
Event 31  Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          55.19  AAAA
          57.79  AAA
        1:00.49  AA
        1:03.09  A
        1:13.59  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  2 Barone, Kamryn R          12 WSY-MA                 58.97      58.63 AA     
                  28.39       58.63 (30.24)                                        
  9 Chang, Katie N            11 WSY-MA               1:02.62    1:03.60 B      
                  29.75     1:03.60 (33.85)                                        
B - Division  
 12 Ludwick, Sadie L          12 WSY-MA               1:06.85    1:09.02 B      
                  32.22     1:09.02 (36.80)                                        
 22 Maggio, Rylee R           11 WSY-MA               1:09.34    1:13.64 C      
                  33.85     1:13.64 (39.79)                                        
 
Event 32  Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          54.19  AAAA
          56.69  AAA
          59.29  AA
        1:01.89  A
        1:12.19  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
C - Division  
  6 Shoen, Ryan T             12 WSY-MA               1:15.37    1:12.33 C      
                  34.68     1:12.33 (37.65)                                        
 
Event 34  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          36.19  AAAA
          38.09  AAA
          39.99  AA
          41.89  A
          53.19  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
B - Division  
 11 Hearn, Mitch A            10 WSY-MA                 50.36      48.64 B      
 13 Koslowski, Drew J         10 WSY-MA                 53.15      57.47 C      
 
Event 35  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          32.79  AAAA
          34.29  AAA
          35.89  AA
          37.49  A
          43.69  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  3 Barone, Kamryn R          12 WSY-MA                 33.71      33.65 AAA    
  8 Chang, Katie N            11 WSY-MA                 37.04      36.55 A      
  9 Ludwick, Sadie L          12 WSY-MA                 36.31      37.59 B      
B - Division  
 17 Maggio, Rylee R           11 WSY-MA                 40.33      41.72 B      
C - Division  
  2 Smith, Brie S             12 WSY-MA                    NT      38.14 B      
 
Event 36  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          31.69  AAAA
          33.39  AAA
          35.19  AA
          36.89  A
          43.79  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
B - Division  
  1 Chang, Jonathan H         12 WSY-MA                 38.46      35.92 A      
C - Division  
 13 Shoen, Ryan T             12 WSY-MA                 49.07      50.82 C      
 
Event 38  Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
        1:10.29  AAAA
        1:13.69  AAA
        1:16.99  AA
        1:20.39  A
             --  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  5 Hearn, Mitch A            10 WSY-MA               1:28.25    1:27.61 B      
                  43.44     1:27.61 (44.17)                                        
  9 Koslowski, Drew J         10 WSY-MA               1:38.59    1:31.52 B      
                  38.81     1:31.52 (52.71)                                        
 
Event 39  Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
        2:16.89  AAAA
        2:23.39  AAA
        2:29.89  AA
        2:36.39  A
        3:02.49  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  2 Barone, Kamryn R          12 WSY-MA               2:23.32    2:21.36 AAA    
                  32.35     1:08.77 (36.42)     1:49.12 (40.35)     2:21.36 (32.24)
B - Division  
  3 Chang, Katie N            11 WSY-MA               2:36.84    2:38.53 B      
                  34.96     1:14.56 (39.60)     2:02.59 (48.03)     2:38.53 (35.94)
 15 Maggio, Rylee R           11 WSY-MA               2:59.14    3:05.24 C      
                  43.61     1:31.46 (47.85)     2:24.67 (53.21)     3:05.24 (40.57)
 -- Smith, Brie S             12 WSY-MA               2:38.55         DQ        
      Arms not in same horizontal plane - breast
                  33.27     1:16.16 (42.89)     2:02.47 (46.31)          DQ (36.07)
 
Event 40  Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
        2:13.39  AAAA
        2:20.19  AAA
        2:26.99  AA
        2:33.79  A
        3:00.99  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Chang, Jonathan H         12 WSY-MA               2:22.50    2:17.21 AAA    
                  30.49     1:05.45 (34.96)     1:47.11 (41.66)     2:17.21 (30.10)
 
Event 41  Girls Senior 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:51.89  AAAA
        1:57.19  AAA
        2:02.49  AA
        2:07.89  A
        2:29.19  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  5 Burton, Apple M           14 WSY-MA               2:00.62    2:03.71 A      
                  28.68     1:00.36 (31.68)     1:32.25 (31.89)     2:03.71 (31.46)
 12 Majka, Alexis N           17 WSY-MA               1:59.05    2:06.90 A      
                  28.47       59.49 (31.02)     1:32.73 (33.24)     2:06.90 (34.17)
B - Division  
  2 DiCarlo, Lila M           15 WSY-MA               2:08.04    2:10.90 B      
                  29.95     1:03.55 (33.60)     1:37.60 (34.05)     2:10.90 (33.30)
  3 Stier, Chae R             16 WSY-MA               2:13.54    2:11.43 B      
                  29.53     1:03.07 (33.54)     1:37.64 (34.57)     2:11.43 (33.79)
  5 Geray, Lynsey K           16 WSY-MA               2:16.69    2:14.01 B      
                  30.68     1:04.71 (34.03)     1:39.67 (34.96)     2:14.01 (34.34)
  7 Shore, Elise P            16 WSY-MA               2:16.85    2:16.62 B      
                  31.94     1:07.41 (35.47)     1:42.47 (35.06)     2:16.62 (34.15)
 12 Wylam, Emma L             16 WSY-MA               2:19.67    2:22.56 B      
                  32.67     1:08.16 (35.49)     1:45.87 (37.71)     2:22.56 (36.69)
 
Event 42  Boys Senior 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:41.99  AAAA
        1:46.89  AAA
        1:51.69  AA
        1:56.59  A
        2:15.99  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  2 Skiles, Logan G           17 WSY-MA               1:47.13    1:48.55 AA     
                  25.59       53.59 (28.00)     1:21.86 (28.27)     1:48.55 (26.69)
  6 Turlington, Wade W        17 WSY-MA               1:45.46    1:50.11 AA     
                  25.66       53.31 (27.65)     1:21.66 (28.35)     1:50.11 (28.45)
  7 Distenfeld, Tyler J       16 WSY-MA               1:49.43    1:51.72 A      
                  26.04       54.49 (28.45)     1:22.87 (28.38)     1:51.72 (28.85)
 11 Farrow, Kyle T            16 WSY-MA               1:49.06    1:54.34 A      
                  25.94       54.60 (28.66)     1:24.40 (29.80)     1:54.34 (29.94)
 13 Majka, Scott R            16 WSY-MA               1:52.45    1:54.76 A      
                  26.14       54.84 (28.70)     1:24.78 (29.94)     1:54.76 (29.98)
 15 Seman, Alex N             14 WSY-MA               1:52.11    1:56.05 A      
                  26.55       55.98 (29.43)     1:26.01 (30.03)     1:56.05 (30.04)
B - Division  
  2 Miller, Zach Q            16 WSY-MA               1:56.84    1:55.78 A      
                  27.41       57.42 (30.01)     1:27.68 (30.26)     1:55.78 (28.10)
  6 Frownfelter, AJ B         15 WSY-MA               2:09.72    2:01.60 B      
                  28.36       59.21 (30.85)     1:30.95 (31.74)     2:01.60 (30.65)
  9 Chenot, Nolan E           15 WSY-MA               1:57.00    2:02.94 B      
                  27.95       59.97 (32.02)     1:33.03 (33.06)     2:02.94 (29.91)
 10 Chase, Tommy              16 WSY-MA               1:57.25    2:03.29 B      
                  27.82       59.66 (31.84)     1:31.81 (32.15)     2:03.29 (31.48)
 14 Ziegler, Harrison M       16 WSY-MA               1:57.81    2:08.83 B      
                  29.58     1:02.42 (32.84)     1:36.31 (33.89)     2:08.83 (32.52)
 16 Zak, John E               18 WSY-MA               2:05.14    2:11.64 B      
                  28.79     1:01.38 (32.59)     1:36.37 (34.99)     2:11.64 (35.27)
 17 Edupuganti, Sid S         17 WSY-MA               2:12.35    2:15.41 B      
                  29.07     1:03.84 (34.77)     1:40.80 (36.96)     2:15.41 (34.61)
 
Event 43  Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:55.49  AAAA
        2:00.99  AAA
        2:06.49  AA
        2:11.99  A
        2:33.89  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  8 Freedman, Rebecca J       14 WSY-MA               2:09.86    2:10.29 A      
                  29.92     1:03.63 (33.71)     1:37.30 (33.67)     2:10.29 (32.99)
B - Division  
  4 Peiffer, Tyya J           13 WSY-MA               2:16.85    2:12.63 B      
                  31.11     1:04.94 (33.83)     1:38.55 (33.61)     2:12.63 (34.08)
  6 Skiles, Araceli G         13 WSY-MA               2:21.15    2:15.79 B      
                  31.12     1:06.11 (34.99)     1:41.76 (35.65)     2:15.79 (34.03)
 10 Evans, Faith A            13 WSY-MA               2:29.11    2:20.26 B      
                  31.87     1:07.58 (35.71)     1:44.67 (37.09)     2:20.26 (35.59)
 
Event 44  Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:48.39  AAAA
        1:53.59  AAA
        1:58.69  AA
        2:03.89  A
        2:24.49  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Smith, Logan W            14 WSY-MA               2:00.80    1:53.08 AAA    
                  26.28       54.83 (28.55)     1:24.44 (29.61)     1:53.08 (28.64)
  5 Lee, Ryan                 14 WSY-MA               1:59.80    2:01.62 A      
                  27.05       57.40 (30.35)     1:29.99 (32.59)     2:01.62 (31.63)
B - Division  
  3 Shelly, Nick V            14 WSY-MA               2:09.38    2:02.01 A      
                  28.20       59.26 (31.06)     1:30.18 (30.92)     2:02.01 (31.83)
 12 Engle, Pete J             14 WSY-MA               2:13.55    2:19.19 B      
                  30.54     1:04.97 (34.43)     1:41.67 (36.70)     2:19.19 (37.52)
C - Division  
  1 Geray, Brandon S          13 WSY-MA                    NT    2:08.42 B      
                  28.94     1:01.81 (32.87)     1:35.71 (33.90)     2:08.42 (32.71)
  3 Cunningham, Brian R       14 WSY-MA               2:28.56    2:19.09 B      
                  30.06     1:04.80 (34.74)     1:41.74 (36.94)     2:19.09 (37.35)
  6 Houston, Caleb G          13 WSY-MA               2:31.10    2:32.73 C      
                  33.27     1:12.81 (39.54)     1:53.86 (41.05)     2:32.73 (38.87)
 
Event 45  Girls Senior 100 Yard Butterfly
===============================================================================
          56.19  AAAA
          58.89  AAA
        1:01.59  AA
        1:04.29  A
        1:14.99  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  8 DiCarlo, Lila M           15 WSY-MA               1:00.70    1:07.44 B      
                  31.00     1:07.44 (36.44)                                        
 10 Alexander, Abby M         16 WSY-MA               1:03.90    1:08.98 B      
                  30.99     1:08.98 (37.99)                                        
B - Division  
  2 Burton, Apple M           14 WSY-MA               1:05.97    1:08.11 B      
                  32.99     1:08.11 (35.12)                                        
  3 Bolden, Carolyn N         17 WSY-MA               1:06.58    1:09.02 B      
                  32.54     1:09.02 (36.48)                                        
  6 Shore, Elise P            16 WSY-MA               1:06.67    1:10.66 B      
                  32.23     1:10.66 (38.43)                                        
  7 Jacobson, Ilana R         16 WSY-MA               1:11.74    1:12.65 B      
                  34.36     1:12.65 (38.29)                                        
  8 Wylam, Emma L             16 WSY-MA               1:10.91    1:14.10 B      
                  33.90     1:14.10 (40.20)                                        
 10 Richards, Kristy R        16 WSY-MA               1:13.37    1:15.51 C      
                  35.70     1:15.51 (39.81)                                        
C - Division  
  3 Geray, Lynsey K           16 WSY-MA                    NT    1:15.10 C      
 
Event 46  Boys Senior 100 Yard Butterfly
===============================================================================
          50.49  AAAA
          52.89  AAA
          55.29  AA
          57.69  A
        1:07.29  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  7 Miller, Zach Q            16 WSY-MA                 53.87      56.40 A      
                  26.57       56.40 (29.83)                                        
B - Division  
  5 Distenfeld, Tyler J       16 WSY-MA                 58.72      58.57 B      
                  27.98       58.57 (30.59)                                        
  8 Oren, David A             16 WSY-MA               1:00.98    1:00.32 B      
                  27.92     1:00.32 (32.40)                                        
 11 Chase, Tommy              16 WSY-MA                 59.63    1:01.22 B      
                  28.09     1:01.22 (33.13)                                        
 12 Chenot, Nolan E           15 WSY-MA                 58.10    1:02.95 B      
                  29.00     1:02.95 (33.95)                                        
 
Event 47  Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
          58.29  AAAA
        1:01.09  AAA
        1:03.89  AA
        1:06.59  A
        1:17.69  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 11 Evans, Faith A            13 WSY-MA               1:08.36    1:10.99 B      
                  33.94     1:10.99 (37.05)                                        
 12 Freedman, Rebecca J       14 WSY-MA               1:08.01    1:11.12 B      
                  32.70     1:11.12 (38.42)                                        
 16 Peiffer, Tyya J           13 WSY-MA               1:12.88    1:12.36 B      
                  33.83     1:12.36 (38.53)                                        
 21 Skiles, Araceli G         13 WSY-MA               1:16.38    1:18.49 C      
                  35.49     1:18.49 (43.00)                                        
 
Event 48  Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
          54.19  AAAA
          56.79  AAA
          59.29  AA
        1:01.89  A
        1:12.19  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
C - Division  
  1 Smith, Logan W            14 WSY-MA                    NT      59.16 AA     
                  27.60       59.16 (31.56)                                        
  2 Shelly, Nick V            14 WSY-MA                    NT    1:04.43 B      
                  30.29     1:04.43 (34.14)                                        
  3 Geray, Brandon S          13 WSY-MA                    NT    1:08.51 B      
                  32.38     1:08.51 (36.13)                                        
 -- Houston, Caleb G          13 WSY-MA               1:25.87         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Event 49  Girls Senior 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          23.99  AAAA
          25.19  AAA
          26.29  AA
          27.49  A
          31.99  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  2 Bolden, Carolyn N         17 WSY-MA                 24.56      25.26 AA     
  8 Majka, Alexis N           17 WSY-MA                 25.97      26.20 AA     
 12 Stier, Chae R             16 WSY-MA                 25.66      26.71 A      
 14 DiCarlo, Lila M           15 WSY-MA                 25.84      26.87 A      
 25 Alexander, Abby M         16 WSY-MA                 26.80      28.76 B      
B - Division  
  2 Geray, Lynsey K           16 WSY-MA                 28.69      28.30 B      
  5 Shore, Elise P            16 WSY-MA                 28.02      29.11 B      
 10 Richards, Kristy R        16 WSY-MA                 29.54      30.02 B      
 11 Wylam, Emma L             16 WSY-MA                 29.50      30.24 B      
 
Event 50  Boys Senior 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          21.29  AAAA
          22.29  AAA
          23.29  AA
          24.29  A
          28.29  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Skiles, Logan G           17 WSY-MA                 21.22      21.71 AAA    
  8 Miller, Zach Q            16 WSY-MA                 23.17      23.34 A      
 10 Farrow, Kyle T            16 WSY-MA                 22.29      23.54 A      
 12 Chenot, Nolan E           15 WSY-MA                 23.20      23.72 A      
 13 Distenfeld, Tyler J       16 WSY-MA                 22.45      23.76 A      
 15 Turlington, Wade W        17 WSY-MA                 23.13      23.91 A      
 19 Majka, Scott R            16 WSY-MA                 24.26      24.14 A      
 21 Seman, Alex N             14 WSY-MA                 23.73      24.28 A      
B - Division  
 10 Frownfelter, AJ B         15 WSY-MA                 25.23      25.55 B      
 12 Zak, John E               18 WSY-MA                 25.63      25.88 B      
 16 Ziegler, Harrison M       16 WSY-MA                 26.23      27.03 B      
 -- Edupuganti, Sid S         17 WSY-MA                 25.27         DQ        
      False start
C - Division  
  2 Oren, David A             16 WSY-MA                    NT      24.48 B      
 
Event 51  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          24.69  AAAA
          25.79  AAA
          26.99  AA
          28.19  A
          32.89  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
 15 Freedman, Rebecca J       14 WSY-MA                 27.37      27.69 A      
 19 Skiles, Araceli G         13 WSY-MA                 27.15      27.79 A      
 26 Peiffer, Tyya J           13 WSY-MA                 27.82      28.15 A      
B - Division  
 13 Evans, Faith A            13 WSY-MA                 29.33      30.10 B      
C - Division  
  4 Butterfield, Becky A      14 WSY-MA                 33.74      32.56 B      
 
Event 52  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          22.79  AAAA
          23.89  AAA
          24.89  AA
          25.99  A
          30.39  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
B - Division  
  3 Lee, Ryan                 14 WSY-MA                 26.18      25.89 A      
 12 Engle, Pete J             14 WSY-MA                 28.32      27.56 B      
 13 Cunningham, Brian R       14 WSY-MA                 28.14      27.83 B      
 20 Houston, Caleb G          13 WSY-MA                 29.15      31.38 C      
C - Division  
  1 Smith, Logan W            14 WSY-MA                    NT      23.67 AAA    
  2 Shelly, Nick V            14 WSY-MA                    NT      25.38 A      
  3 Geray, Brandon S          13 WSY-MA                    NT      27.76 B      
 
Event 53  Girls Senior 100 Yard Backstroke
===============================================================================
          56.49  AAAA
          59.19  AAA
        1:01.89  AA
        1:04.59  A
        1:15.29  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  9 Burton, Apple M           14 WSY-MA               1:02.73    1:06.73 B      
                  32.35     1:06.73 (34.38)                                        
 12 Majka, Alexis N           17 WSY-MA               1:02.95    1:08.13 B      
                  33.28     1:08.13 (34.85)                                        
 13 Bolden, Carolyn N         17 WSY-MA               1:04.25    1:08.28 B      
                  33.56     1:08.28 (34.72)                                        
B - Division  
  3 DiCarlo, Lila M           15 WSY-MA               1:06.04    1:07.61 B      
                  32.94     1:07.61 (34.67)                                        
  8 Geray, Lynsey K           16 WSY-MA               1:12.91    1:09.97 B      
                  34.61     1:09.97 (35.36)                                        
 11 Stier, Chae R             16 WSY-MA               1:09.68    1:11.16 B      
                  34.57     1:11.16 (36.59)                                        
 13 Wylam, Emma L             16 WSY-MA               1:11.14    1:11.35 B      
                  34.93     1:11.35 (36.42)                                        
 14 Jacobson, Ilana R         16 WSY-MA               1:08.74    1:11.96 B      
                  34.91     1:11.96 (37.05)                                        
 16 Shore, Elise P            16 WSY-MA               1:12.87    1:14.53 B      
                  36.01     1:14.53 (38.52)                                        
 19 Richards, Kristy R        16 WSY-MA               1:13.23    1:15.53 C      
                  37.24     1:15.53 (38.29)                                        
 
Event 54  Boys Senior 100 Yard Backstroke
===============================================================================
          50.79  AAAA
          53.19  AAA
          55.69  AA
          58.09  A
        1:07.69  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  3 Farrow, Kyle T            16 WSY-MA                 52.17      56.38 A      
                  27.77       56.38 (28.61)                                        
  5 Distenfeld, Tyler J       16 WSY-MA                 56.34      56.95 A      
                  28.37       56.95 (28.58)                                        
B - Division  
  3 Seman, Alex N             14 WSY-MA                 58.92      58.19 B      
                  28.79       58.19 (29.40)                                        
  8 Frownfelter, AJ B         15 WSY-MA                 59.89      59.15 B      
                  29.21       59.15 (29.94)                                        
 11 Oren, David A             16 WSY-MA               1:01.18    1:00.48 B      
                  29.88     1:00.48 (30.60)                                        
 12 Turlington, Wade W        17 WSY-MA               1:03.45    1:00.50 B      
                  29.67     1:00.50 (30.83)                                        
 16 Chase, Tommy              16 WSY-MA               1:03.62    1:03.63 B      
                  30.70     1:03.63 (32.93)                                        
C - Division  
  1 Miller, Zach Q            16 WSY-MA                    NT    1:02.32 B      
                  30.06     1:02.32 (32.26)                                        
  3 Zak, John E               18 WSY-MA               1:08.24    1:08.61 C      
                  33.50     1:08.61 (35.11)                                        
  7 Edupuganti, Sid S         17 WSY-MA               1:10.18    1:10.67 C      
                  34.40     1:10.67 (36.27)                                        
  9 Ziegler, Harrison M       16 WSY-MA               1:13.36    1:17.34 C      
                  38.13     1:17.34 (39.21)                                        
 
Event 55  Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
          58.69  AAAA
        1:01.49  AAA
        1:04.29  AA
        1:07.09  A
        1:18.29  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
B - Division  
  4 Peiffer, Tyya J           13 WSY-MA               1:07.59    1:09.12 B      
                  34.20     1:09.12 (34.92)                                        
 13 Freedman, Rebecca J       14 WSY-MA               1:13.24    1:11.90 B      
                  35.56     1:11.90 (36.34)                                        
 15 Evans, Faith A            13 WSY-MA               1:15.79    1:13.36 B      
                  35.36     1:13.36 (38.00)                                        
C - Division  
  8 Butterfield, Becky A      14 WSY-MA               1:24.31    1:31.72 C      
                  44.87     1:31.72 (46.85)                                        
 
Event 56  Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
          55.19  AAAA
          57.79  AAA
        1:00.39  AA
        1:03.09  A
        1:13.59  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
B - Division  
  1 Shelly, Nick V            14 WSY-MA               1:03.57    1:02.14 A      
                  30.45     1:02.14 (31.69)                                        
  3 Lee, Ryan                 14 WSY-MA               1:06.04    1:04.28 B      
                  31.28     1:04.28 (33.00)                                        
  5 Geray, Brandon S          13 WSY-MA               1:09.62    1:07.71 B      
                  33.23     1:07.71 (34.48)                                        
 10 Cunningham, Brian R       14 WSY-MA               1:13.10    1:14.41 C      
                  37.19     1:14.41 (37.22)                                        
C - Division  
  6 Engle, Pete J             14 WSY-MA               1:15.96    1:15.47 C      
                  36.69     1:15.47 (38.78)                                        
 11 Houston, Caleb G          13 WSY-MA               1:25.29    1:28.60 C      
 
Event 57  Girls Senior 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:20.19  AAAA
        2:26.79  AAA
        2:33.49  AA
        2:40.19  A
        3:06.89  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
B - Division  
  2 Jacobson, Ilana R         16 WSY-MA               2:44.61    2:47.79 B      
                  38.05     1:20.29 (42.24)     2:04.53 (44.24)     2:47.79 (43.26)
 
Event 58  Boys Senior 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:05.39  AAAA
        2:11.29  AAA
        2:17.29  AA
        2:23.29  A
        2:47.09  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Oren, David A             16 WSY-MA               2:16.58    2:13.93 AA     
                  29.99     1:04.01 (34.02)     1:39.18 (35.17)     2:13.93 (34.75)
  5 Chase, Tommy              16 WSY-MA               2:20.28    2:23.88 B      
                  32.38     1:08.96 (36.58)     1:45.97 (37.01)     2:23.88 (37.91)
  7 Majka, Scott R            16 WSY-MA               2:21.22    2:28.28 B      
                  33.64     1:11.15 (37.51)     1:49.49 (38.34)     2:28.28 (38.79)
B - Division  
  2 Seman, Alex N             14 WSY-MA               2:33.27    2:40.57 B      
                  35.09     1:16.18 (41.09)     1:58.94 (42.76)     2:40.57 (41.63)
C - Division  
  1 Skiles, Logan G           17 WSY-MA                    NT    2:20.06 A      
                  30.63     1:07.08 (36.45)     1:43.85 (36.77)     2:20.06 (36.21)
 
Event 59  Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:25.49  AAAA
        2:32.39  AAA
        2:39.39  AA
        2:46.29  A
        3:13.99  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  6 Skiles, Araceli G         13 WSY-MA               2:43.53    2:46.56 B      
                  37.71     1:20.62 (42.91)     2:03.48 (42.86)     2:46.56 (43.08)
C - Division  
  1 Butterfield, Becky A      14 WSY-MA               3:24.83    3:28.97 C      
                  49.49     1:42.28 (52.79)     2:35.99 (53.71)     3:28.97 (52.98)
 
Event 60  Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:15.39  AAAA
        2:21.79  AAA
        2:28.29  AA
        2:34.69  A
        3:00.49  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Lee, Ryan                 14 WSY-MA               2:27.94    2:25.60 AA     
                  33.20     1:10.10 (36.90)     1:47.88 (37.78)     2:25.60 (37.72)
C - Division  
  1 Smith, Logan W            14 WSY-MA                    NT    2:18.43 AAA    
                  30.47     1:05.26 (34.79)     1:41.80 (36.54)     2:18.43 (36.63)
  7 Cunningham, Brian R       14 WSY-MA                    NT    3:11.41 C      
                  41.28     1:29.75 (48.47)     2:21.12 (51.37)     3:11.41 (50.29)
 
Event 61  Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
        1:03.99  AAAA
        1:06.99  AAA
        1:10.09  AA
        1:13.09  A
        1:25.29  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  3 Smith, Brie S             12 WSY-MA                    NT    1:14.12 B      
                  34.78     1:14.12 (39.34)                                        
 22 Evans, Grace L            11 WSY-MA               1:33.65    1:33.91 C      
                  45.90     1:33.91 (48.01)                                        
 
Event 62  Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
        1:01.99  AAAA
        1:05.09  AAA
        1:08.09  AA
        1:11.09  A
        1:23.19  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
B - Division  
  5 Gaudion, James C          12 WSY-MA               1:17.44    1:13.48 B      
                  33.22     1:13.48 (40.26)                                        
C - Division  
  2 Gaudion, Peter N          12 WSY-MA               1:23.80    1:16.51 B      
                  34.62     1:16.51 (41.89)                                        
 11 Shoen, Ryan T             12 WSY-MA               1:30.51    1:33.67 C      
                  42.16     1:33.67 (51.51)                                        
 
Event 64  Boys 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:12.39  AAAA
        2:18.69  AAA
        2:24.99  AA
        2:31.29  A
        3:09.09  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
B - Division  
  1 Hearn, Mitch A            10 WSY-MA               2:43.17    2:39.97 B      
                  35.40                             2:40.12 ( )         2:39.97 ( )
 
Event 65  Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:00.89  AAAA
        2:06.69  AAA
        2:12.39  AA
        2:18.19  A
        2:41.19  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Linsey, Samantha C        12 WSY-MA               2:18.53    2:20.14 B      
                  32.14     1:08.85 (36.71)     1:46.10 (37.25)     2:20.14 (34.04)
 
Event 68  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          30.89  AAAA
          32.69  AAA
          34.39  AA
          36.19  A
          46.69  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  4 Koslowski, Drew J         10 WSY-MA                 39.28      36.72 B      
  7 Hearn, Mitch A            10 WSY-MA                 41.97      40.95 B      
 
Event 69  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          27.99  AAAA
          29.29  AAA
          30.59  AA
          31.89  A
          37.29  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  4 Linsey, Samantha C        12 WSY-MA                 31.75      33.60 B      
B - Division  
  4 Smith, Brie S             12 WSY-MA                 33.69      31.87 A      
 
Event 70  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          27.19  AAAA
          28.69  AAA
          30.19  AA
          31.69  A
          37.69  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  4 Gaudion, James C          12 WSY-MA                 31.91      32.56 B      
  9 Gaudion, Peter N          12 WSY-MA                 35.15      35.55 B      
C - Division  
 10 Shoen, Ryan T             12 WSY-MA                 39.15      40.05 C      
 
Event 72  Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:09.49  AAAA
        1:13.09  AAA
        1:16.59  AA
        1:20.09  A
        1:41.39  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
B - Division  
  1 Koslowski, Drew J         10 WSY-MA               1:33.72    1:25.72 B      
                  40.46     1:25.72 (45.26)                                        
 
Event 73  Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:02.49  AAAA
        1:05.89  AAA
        1:09.29  AA
        1:12.69  A
        1:26.29  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  6 Linsey, Samantha C        12 WSY-MA               1:16.01    1:17.43 B      
C - Division  
  8 Evans, Grace L            11 WSY-MA                    NT    1:35.16 C      
 
Event 74  Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:00.89  AAAA
        1:04.19  AAA
        1:07.49  AA
        1:10.79  A
        1:24.09  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
B - Division  
  3 Gaudion, James C          12 WSY-MA               1:11.27    1:15.00 B      
                  36.19     1:15.00 (38.81)                                        
  4 Gaudion, Peter N          12 WSY-MA               1:13.44    1:17.84 B      
C - Division  
  7 Shoen, Ryan T             12 WSY-MA               1:25.41    1:27.26 C      
 
Event 76  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          27.79  AAAA
          28.99  AAA
          30.19  AA
          31.39  A
          38.49  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
B - Division  
  1 Hearn, Mitch A            10 WSY-MA                 32.12      32.23 B      
  7 Koslowski, Drew J         10 WSY-MA                 35.88      33.98 B      
 
Event 77  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          25.79  AAAA
          26.99  AAA
          28.19  AA
          29.39  A
          34.09  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
 10 Linsey, Samantha C        12 WSY-MA                 27.97      29.51 B      
B - Division  
  2 Smith, Brie S             12 WSY-MA                 30.39      28.63 A      
C - Division  
  8 Evans, Grace L            11 WSY-MA                 35.57      35.96 C      
 
Event 78  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          24.79  AAAA
          25.99  AAA
          27.19  AA
          28.39  A
          33.09  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
B - Division  
  3 Gaudion, James C          12 WSY-MA                 28.97      28.55 B      
  6 Gaudion, Peter N          12 WSY-MA                 29.81      30.21 B      
 15 Shoen, Ryan T             12 WSY-MA                 32.49      35.76 C      
 
Event 81  Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:10.99  AAAA
        1:14.59  AAA
        1:18.09  AA
        1:21.69  A
        1:35.79  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
C - Division  
  6 Evans, Grace L            11 WSY-MA               1:51.60    1:47.25 C      
                  51.82     1:47.25 (55.43)                                        
 
Event 84  Boys 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
        2:31.09  AAAA
        2:38.69  AAA
        2:46.19  AA
        2:53.69  A
        3:38.89  B
             --  C C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
B - Division  
  2 Hearn, Mitch A            10 WSY-MA               3:26.89    3:06.36 B      
                  43.24     1:29.97 (46.73)     2:29.05 (59.08)     3:06.36 (37.31)
 -- Koslowski, Drew J         10 WSY-MA               3:34.85         DQ        
      One hand touch - breast
                                1:26.28 ( )   2:33.43 (1:07.15)          DQ (41.62)