Licensed to WSY Swimming          HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 12/14/2015 11:36 AM
                 Jeremy Naylor Invitational 2015 - 12/13/2015                  
                   Jeremy Naylor Memorial Invitational 2015                    
                    hosted by West Shore YMCA  [6L/25Yard]                     
                                    Results                                    
 
Event 1  Mixed 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wsy Swimming-MA  'A'                        1:30.20    1:27.15         14  
     1) Douglass, Brody G M8            2) Gamber, Ian J M8               
     3) Dennison, Rhyan E W8            4) Brettschneider, Jonathan G M8  
                  49.82     1:27.15 (37.33)                                        
  2 Tri-Valley YMCA-MA  'A'                     1:31.10    1:29.07         10  
     1) Petre, Jarad M8                 2) Schermerhorn, Merissa W8       
     3) Hipp, Emma W8                   4) Scaffidi, Archer M8            
                  46.88     1:29.07 (42.19)                                        
  3 Collegiate Aquatics-MA  'A'                 1:27.55    1:33.11          8  
     1) Updegrave, Delaney M W8         2) Sandhaus, Skylar J W8          
     3) Groh, Bode I M8                 4) Slover, Jude A M8              
                  54.12     1:33.11 (38.99)                                        
  4 Ephrata Rec Center Tidal Waves-LL  'A'           NT    1:49.50          6  
     1) Burkholder, Cali W6             2) Burkholder, Bria W8            
     3) Schneider, Ian M8               4) Eby, Hayden W7                 
                1:03.51     1:49.50 (45.99)                                        
 -- Wsy Swimming-MA  'B'                        2:07.42         DQ        
      Stroke Infraction swimmer #2: Alternating Kick - fly
     1) Eckert, Maddie L W8             2) Egner, Emma E W8               
     3) Gunawardana, Manoj R M7         4) Kielty, Helen M W7             
                1:05.68          DQ (57.42)                                        
 
Event 2  Mixed 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tri-Valley YMCA-MA  'A'                     2:41.40    2:35.24         14  
     1) Sirignano, Catherine W10        2) Reinhard, Hailey W10           
     3) Kissinger, Alex M9              4) Shriver, Logan M9              
                  37.40     1:17.17 (39.77)     1:58.43 (41.26)     2:35.24 (36.81)
  2 Collegiate Aquatics-MA  'A'                 2:56.37    2:56.95         10  
     1) Megonnell, Alexis R W9          2) Sandhaus, Eliza M W10          
     3) Kieffer, Ashley E W9            4) Zoellner, Aubrey L W10         
                  54.45     1:11.32 (16.87)     1:44.44 (33.12)   2:56.95 (1:12.51)
  3 Wsy Swimming-MA  'A'                        3:09.90    3:17.87          8  
     1) Naley, Kamin D W10              2) Hoover, Jacob L M10            
     3) Kielty, Alice M W9              4) McHugh, Liam C M9              
                  48.65     1:04.33 (15.68)     1:38.99 (34.66)   3:17.87 (1:38.88)
  4 Shippensburg Aquatic Club-MA  'A'           3:30.10    3:21.40          6  
     1) Kalp, Victoria L W9             2) Frontino, Ava W9               
     3) Ulmer, Haven C W9               4) Buchheister, Erica S W10       
                  50.59     1:12.71 (22.12)     1:45.79 (33.08)   3:21.40 (1:35.61)
 
Event 3  Mixed 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tri-Valley YMCA-MA  'A'                     2:22.10    2:09.19         14  
     1) Rautzhan, Luke M12              2) Fisher, Sarah W12              
     3) Schermerhorn, Maren W11         4) Shriver, Connor M12            
                  34.40     1:11.89 (37.49)     1:42.60 (30.71)     2:09.19 (26.59)
  2 Ephrata Rec Center Tidal Waves-LL  'A'      2:23.48    2:10.01         10  
     1) Moyer, Joella W12               2) McGillan, Thomas M12           
     3) Campbell, Owen M12              4) Pauley, Jessica W11            
                  36.23     1:11.71 (35.48)     1:38.22 (26.51)     2:10.01 (31.79)
  3 Collegiate Aquatics-MA  'A'                 2:21.25    2:18.27          8  
     1) Haskins, John A M11             2) Kothe, Ryan G M12              
     3) Lavigne, Renee R W12            4) Updegrave, Sydney L W12        
                  38.76     1:17.59 (38.83)     1:48.27 (30.68)     2:18.27 (30.00)
  4 Wsy Swimming-MA  'A'                        2:21.89    2:18.28          6  
     1) Stuckey, Gavin C M12            2) Collins, Abigail B W11         
     3) Boyce, Ryan A M12               4) Brettschneider, Jacqueline C W1
                  34.02     1:15.80 (41.78)     1:49.52 (33.72)     2:18.28 (28.76)
  5 Wsy Swimming-MA  'B'                        2:57.07    3:01.46          4  
     1) Sai, Ria W12                    2) Thatcher, Madison G W12        
     3) Frownfelter, AJ B M12           4) Lasloudji, Ryan M12            
                  42.12     1:30.04 (47.92)     2:23.44 (53.40)     3:01.46 (38.02)
  6 Wsy Swimming-MA  'C'                        3:53.98    3:48.89          2  
     1) Cunningham, Brian R M11         2) Subramaniyan, Vishnu J M11     
     3) Geesaman, Jenna N W11           4) Millar, Mary E W11             
                  59.34   2:05.10 (1:05.76)     2:54.47 (49.37)     3:48.89 (54.42)
 
Event 4  Mixed 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tri-Valley YMCA-MA  'A'                     2:20.05    2:07.68         14  
     1) Tanis, Lauren W14               2) Teel, Jonah M13                
     3) Hersh, Michaela W14             4) Petre, Paul M13                
                  31.93     1:08.65 (36.72)     1:40.98 (32.33)     2:07.68 (26.70)
  2 Ephrata Rec Center Tidal Waves-LL  'A'      2:23.58    2:07.88         10  
     1) Marston, Sarah W13              2) Fedorshak, Alyssa W12          
     3) Zimmerman, Andrew M13           4) Miller, Payton M13             
                  32.92     1:09.73 (36.81)     1:40.72 (30.99)     2:07.88 (27.16)
 
Event 6  Men 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Brettschneider, Jo   8 WSY-MA                 16.38      16.37          7  
  2 Groh, Bode I         8 Collegiate-MA          17.04      17.53          5  
  3 Petre, Jarad         8 TRVY-MA                16.42      18.03          4  
  4 Gamber, Ian J        8 WSY-MA                 19.62      18.22          3  
  5 Slover, Jude A       8 Collegiate-MA          17.50      18.34          2  
  6 Shank, Mikal R       6 Collegiate-MA          19.24      18.62          1  
  7 Conway, Logan        7 EAC-MA                 19.63      19.34        
  8 Douglass, Brody G    8 WSY-MA                 19.12      19.77        
  9 Scaffidi, Archer     8 TRVY-MA                20.01      19.91        
 10 Hughes, Murphy J     8 Collegiate-MA          21.18      20.53        
 11 Adamski, Finneas     7 TRVY-MA                23.26      21.07        
 12 Roeder, Nick J       7 WSY-MA                 23.08      22.61        
 13 McHugh, Tate K       7 WSY-MA                 23.16      23.16        
 14 Sirigano, Matthew    7 TRVY-MA                24.31      23.92        
 15 Schneider, Ian       8 EPH-LL                 24.17      24.86        
 16 Clouse, Blake A      6 BSAC-MA                27.81      26.37        
 16 Eckenrode, Ethan M   6 BSAC-MA                29.91      26.37        
 18 Kissinger, Ryan      6 TRVY-MA                27.04      26.43        
 19 Legaspi, Kaleb       6 EPH-LL                 32.20      26.58        
 20 Baker, Zackari       8 MSC                    26.39      27.89        
 21 Jones, Anderson G    8 WSY-MA                 26.47      28.02        
 22 Wiest, Jacob A       7 SHIP-MA                37.47      34.68        
 23 Newsome, Barrett     6 EAC-MA                 33.70      37.44        
 
Event 7  Women 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Schermerhorn, Meri   8 TRVY-MA                16.83      16.50          7  
  2 Updegrave, Delaney   8 Collegiate-MA          18.15      17.12          5  
  3 Hipp, Emma           8 TRVY-MA                17.29      17.43          4  
  4 Eckenrode, Elizabe   8 BSAC-MA                18.89      18.02          3  
  5 Artell, Eliza C      8 Collegiate-MA          18.98      18.04          2  
  6 Fickett, Emma        8 MSC                    18.31      18.09          1  
  7 Rhine, Elizabeth A   7 Collegiate-MA          18.91      18.88        
  8 Dougherty, Hailey    8 EAC-MA                 18.86      18.93        
  9 Cherricks, Courtne   8 BSAC-MA                18.34      19.31        
 10 Dennison, Rhyan E    8 WSY-MA                 20.39      19.42        
 11 Sandhaus, Skylar J   8 Collegiate-MA          21.51      19.44        
 12 Eckert, Maddie L     8 WSY-MA                 25.63      19.46        
 13 Shank, Jasmyne N     8 Collegiate-MA          20.49      19.83        
 14 Burkholder, Cali     6 EPH-LL                 19.82      19.95        
 15 Torres, Maria L      8 SHIP-MA                21.53      20.48        
 16 Tucker, Hannah G     8 WSY-MA                 24.43      21.41        
 17 Slover, Eleanor C    6 Collegiate-MA          22.51      22.09        
 18 Eby, Hayden          7 EPH-LL                    NT      22.37        
 19 Ward, Kimberly A     8 BSAC-MA                21.09      22.57        
 19 Clark, Maura         6 EPH-LL                 31.25      22.57        
 21 Rudy, Madison        8 MSC                    20.84      22.74        
 22 Kielty, Helen M      7 WSY-MA                 23.61      23.46        
 23 Millar, Kathryn D    7 WSY-MA                 27.31      23.72        
 24 Brechbiel, Ella M    7 WSY-MA                 22.94      25.15        
 25 O'Connor, Gabriell   8 EPH-LL                    NT      25.67        
 26 McCrea, Isabella K   8 BSAC-MA                21.07      26.01        
 27 Weber, Briana J      8 WSY-MA                    NT      28.22        
 28 Roeting, Isabella    8 Collegiate-MA          26.84      31.17        
 28 Wolf, Hanna M        8 WSY-MA                 23.27      31.17        
 30 Cherricks, Cassand   6 BSAC-MA                31.03      32.84        
 30 Egner, Emma E        8 WSY-MA                 23.75      32.84        
 32 Heberlig, Shelby D   8 SHIP-MA                23.63      32.92        
 32 Dougherty, Sarah     6 EAC-MA                 28.90      32.92        
 
Event 8  Men 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rudy, Gavin         10 MSC                    32.20      32.50          7  
  2 Reppert, Jack       10 TRVY-MA                33.03      32.95          5  
  3 Croghan, Nick       10 HAY-MA                 36.90      33.96          4  
  4 Garber, Bryce        9 EAC-MA                 40.08      34.79          3  
  5 Kimbel, Landis      10 EPH-LL                 38.68      35.38          2  
  6 Kissinger, Alex      9 TRVY-MA                37.56      36.71          1  
  7 Newsome, Braden     10 EAC-MA                 37.31      36.93        
  8 Gutshall, Ray R      9 BSAC-MA                38.84      37.18        
  9 Shriver, Logan       9 TRVY-MA                36.58      37.58        
 10 Messenlehner, Grif   9 TRVY-MA                43.69      38.69        
 11 Hoover, Jacob L     10 WSY-MA                 37.43      40.29        
 12 Tran, Andrew T      10 WSY-MA                 41.89      41.43        
 13 Smink, Nicholas R    9 BSAC-MA                   NT      42.21        
 14 Easteadt, Nate       9 EAC-MA                 47.62      42.26        
 15 Mentzer, Ethan      10 EPH-LL                 45.56      43.66        
 16 Bobb, Tyler K       10 WSY-MA                 48.29      52.41        
 17 Ernst, Dillon        9 EAC-MA                    NT      57.12        
 18 Easton, Mason G      9 WSY-MA                 58.86    1:00.74        
 19 Dohner, Logan F      9 WSY-MA                    NT    1:09.94        
 
Event 9  Women 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sirignano, Catheri  10 TRVY-MA                31.25      29.97          7  
  2 Reinhard, Hailey    10 TRVY-MA                31.44      30.91          5  
  3 Newton, Emma         9 TRVY-MA                37.95      34.27          4  
  4 Sandhaus, Eliza M   10 Collegiate-MA          33.13      34.47          3  
  5 Kieffer, Ashley E    9 Collegiate-MA          33.87      34.48          2  
  6 Messenlehner, Cass   9 TRVY-MA                40.58      36.27          1  
  7 Rudy, Bella         10 MSC                    36.93      36.97        
  8 Steffie, Caitlin    10 EAC-MA                 36.63      37.39        
  9 Hoover, Annabelle    9 MSC                    36.71      37.43        
 10 Zoellner, Aubrey L  10 Collegiate-MA          38.96      37.72        
 11 Eckert, Charli E    10 WSY-MA                 42.88      37.90        
 12 Myers, Emma         10 EAC-MA                 41.51      38.19        
 13 Mahrady, Layla      10 WSY-MA                 43.28      39.36        
 14 Collins, Anna        9 WSY-MA                 42.28      39.86        
 15 Rudy, Morgan         9 EAC-MA                 40.81      40.51        
 16 Mooney, Cathleen     9 EAC-MA                 46.11      40.57        
 17 Kingston, Emma       9 EPH-LL                 43.68      42.24        
 18 Kielty, Alice M      9 WSY-MA                 41.56      43.04        
 19 Chittester, Taylor   9 MSC                    43.45      44.00        
 20 Mulroy, Montana N    9 WSY-MA                 56.01      44.49        
 21 Taghi, Sara         10 WSY-MA                 47.74      44.85        
 22 Frontino, Ava        9 SHIP-MA                44.33      45.23        
 23 Megonnell, Alexis    9 Collegiate-MA          48.36      47.69        
 24 Roth, Claire         9 TRVY-MA                49.55      48.14        
 25 Buchheister, Erica  10 SHIP-MA                49.47      48.88        
 26 Kalp, Victoria L     9 SHIP-MA                50.24      50.74        
 27 Millar, Natalie R    9 WSY-MA                 52.87      52.11        
 
Event 10  Men 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Campbell, Owen      12 EPH-LL                 24.85      24.51          7  
  2 Shriver, Connor     12 TRVY-MA                27.34      26.93          5  
  3 McGillan, Thomas    12 EPH-LL                 27.58      27.03          4  
  4 Rautzhan, Luke      12 TRVY-MA                27.94      27.51          3  
  5 Kimmel, Nathan      12 EPH-LL                 28.93      28.48          2  
  6 Paton, Carson       12 MSC                    30.04      30.27          1  
  7 Kothe, Ryan G       12 Collegiate-MA          31.28      30.34        
  8 Wetherhold, Andrew  11 MSC                    30.03      30.45        
  9 Strella, Dylan      12 TRVY-MA                30.77      31.23        
 10 Haskins, John A     11 Collegiate-MA          30.92      31.33        
 11 Adamski, Aiden      11 TRVY-MA                30.34      31.73        
 12 Roth, Owen          12 TRVY-MA                32.61      33.07        
 13 Delong, Noah        11 TRVY-MA                33.79      34.25        
 14 Frownfelter, AJ B   12 WSY-MA                 34.63      35.86        
 15 Easteadt, Drew      12 EAC-MA                 39.44      36.27        
 16 Ulmer, Ashton A     12 SHIP-MA                38.59      37.32        
 17 Schnoor, Luke       11 EAC-MA                 35.68      37.36        
 18 Clouser, Joshua     12 EAC-MA                 41.18      39.26        
 19 King, Nathan        12 EPH-LL                 49.86      48.21        
 20 Cunningham, Brian   11 WSY-MA                 57.45      49.37        
 21 Subramaniyan, Vish  11 WSY-MA                 49.06      52.78        
 22 Gunawardana, Viran  11 WSY-MA               1:03.73    1:00.49        
 
Event 11  Women 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rautzhan, Peyton    12 TRVY-MA                28.42      27.15          7  
  2 Fisher, Sarah       12 TRVY-MA                27.78      27.71          5  
  3 Lavigne, Renee R    12 Collegiate-MA          27.49      27.92          4  
  4 Fedorshak, Alyssa   12 EPH-LL                 28.01      28.02          3  
  5 Brettschneider, Ja  12 WSY-MA                 29.59      29.18          2  
  6 Heck, Paige E       12 Collegiate-MA          32.90      30.28          1  
  7 Reinhard, Kera      12 TRVY-MA                31.75      30.39        
  8 Updegrave, Sydney   12 Collegiate-MA          30.47      30.73        
  9 Paules, Lauren      12 TRVY-MA                30.43      31.44        
 10 Rodgers, Danielle   11 MSC                    32.11      32.19        
 11 Kapesos, Sierra     12 EAC-MA                 34.36      32.27        
 12 Eby, Kendall        11 EPH-LL                 33.28      32.33        
 13 Collins, Abigail B  11 WSY-MA                 35.05      32.59        
 14 Mileshosky, Maegan  12 TRVY-MA                36.89      33.48        
 15 Thatcher, Madison   12 WSY-MA                 33.33      34.82        
 16 Rumsey-Hebe, Jocel  12 BSAC-MA                34.54      35.28        
 17 Earley, Jillian     12 MSC                    38.38      37.34        
 18 Sai, Ria            12 WSY-MA                 38.26      37.61        
 19 Geesaman, Jenna N   11 WSY-MA                 46.78      42.41        
 20 Rhine, Faith D      11 Collegiate-MA          48.02      44.77        
 21 Nissley, Alexandri  11 MSC                    42.35      45.10        
 22 Millar, Mary E      11 WSY-MA                 50.07      46.02        
 23 Walter, Erin K      11 Collegiate-MA          45.69      46.66        
 24 King, Hannah        11 EPH-LL                 42.77      47.36        
 
Event 12  Men 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tucker, Jonathan P  14 WSY-MA                 26.88      26.32          7  
  2 Jumper, Jonathan A  14 Collegiate-MA          27.07      27.61          5  
  3 Petre, Paul         13 TRVY-MA                28.17      27.97          4  
  4 Wetherhold, James   13 MSC                    29.59      30.53          3  
  5 Ward, Ian D         14 BSAC-MA                32.21      31.35          2  
  6 Zimmerman, Andrew   13 EPH-LL                 30.15      31.43          1  
  7 Steffie, Colin      14 EAC-MA               1:02.89    1:01.62        
 
Event 13  Women 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Feiertag, Greta     13 TRVY-MA                28.61      27.51          7  
  2 Alexander, Abby M   13 WSY-MA                 27.30      27.65          5  
  3 Stier, Chae R       13 WSY-MA                 28.97      28.77          4  
  4 Heck, Taylor A      14 Collegiate-MA          29.45      29.36          3  
  5 Shifflet, Erin S    14 EAC-MA                 29.35      29.39          2  
  6 Fry, Hailey         14 EAC-MA                 29.52      29.82          1  
  7 Koontz, Ana R       13 HAY-MA                 29.41      30.10        
  8 Frey, Mackenzie     13 TRVY-MA                31.18      31.21        
  9 Bobb, Sara C        13 WSY-MA                 43.69      43.19        
 
Event 14  Men 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Young, Noah         15 EPH-LL                 26.34      26.92          7  
  2 Catalano, Nicholas  15 WSY-MA                 28.80      27.78          5  
 
Event 15  Women 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zimmerman, Ashley   15 EPH-LL                 27.23      26.90          7  
  2 Hudak, Kaitlin M    16 Collegiate-MA          27.79      28.37          5  
  3 Hipp, Nicole        15 TRVY-MA                28.00      28.90          4  
  4 Heck, Ashley N      15 Collegiate-MA          30.01      29.31          3  
 
Event 16  Men 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Groh, Bode I         8 Collegiate-MA          23.21      23.21          7  
  2 Shank, Mikal R       6 Collegiate-MA          29.69      24.28          5  
  3 Gamber, Ian J        8 WSY-MA                 27.72      24.69          4  
  4 Scaffidi, Archer     8 TRVY-MA                28.31      25.42          3  
  5 Conway, Logan        7 EAC-MA                 26.68      26.66          2  
  6 Douglass, Brody G    8 WSY-MA                 33.27      30.94          1  
  7 Legaspi, Kaleb       6 EPH-LL                 44.12      37.42        
  8 Roeder, Nick J       7 WSY-MA                    NT      37.65        
 -- Hughes, Murphy J     8 Collegiate-MA          29.23         DQ        
      Butterfly kick
 -- Jones, Anderson G    8 WSY-MA                    NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Kissinger, Ryan      6 TRVY-MA                48.00         DQ        
      Scissors kick
 -- McHugh, Tate K       7 WSY-MA                 38.60         DQ        
      Arms past hipline
 
Event 17  Women 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Schermerhorn, Meri   8 TRVY-MA                21.46      22.62          7  
  2 Updegrave, Delaney   8 Collegiate-MA          24.14      23.21          5  
  3 Rhine, Elizabeth A   7 Collegiate-MA          27.06      26.14          4  
  4 Eby, Hayden          7 EPH-LL                 28.51      27.42          3  
  5 Fickett, Emma        8 MSC                    29.17      27.67          2  
  6 Wolf, Hanna M        8 WSY-MA                 29.84      27.70          1  
  7 Sandhaus, Skylar J   8 Collegiate-MA          26.54      29.50        
  8 Tucker, Hannah G     8 WSY-MA                 30.62      30.26        
  9 Torres, Maria L      8 SHIP-MA                33.92      30.48        
 10 Dennison, Rhyan E    8 WSY-MA                    NT      30.89        
 11 Artell, Eliza C      8 Collegiate-MA             NT      31.64        
 12 Cherricks, Courtne   8 BSAC-MA                47.83      34.87        
 13 Egner, Emma E        8 WSY-MA                 32.72      34.93        
 14 Shank, Jasmyne N     8 Collegiate-MA          40.15      36.56        
 -- Eckert, Maddie L     8 WSY-MA                 33.29         DQ        
      Scissors kick
 -- O'Connor, Gabriell   8 EPH-LL                    NT         DQ        
      Scissors kick
 -- Roeting, Isabella    8 Collegiate-MA             NT         DQ        
      One hand touch
 -- Weber, Briana J      8 WSY-MA                    NT         DQ        
      Arms past hipline
 -- Malin, Lily M        8 WSY-MA                 28.47         DQ        
      Butterfly kick
 -- Ward, Kimberly A     8 BSAC-MA                32.67         DQ        
      Scissors kick
 
Event 18  Men 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hoover, Jacob L     10 WSY-MA                 49.69      52.66          7  
  2 Shriver, Logan       9 TRVY-MA                56.48      53.13          5  
  3 Gutshall, Ray R      9 BSAC-MA                   NT      54.53          4  
  4 Kissinger, Alex      9 TRVY-MA                50.96      54.62          3  
  5 Garber, Bryce        9 EAC-MA                    NT      56.02          2  
  6 Tran, Andrew T      10 WSY-MA               1:03.64    1:00.56          1  
  7 Easteadt, Nate       9 EAC-MA                    NT    1:03.09        
  8 Dougherty, Billy    10 EAC-MA               1:06.86    1:04.96        
  9 Ernst, Dillon        9 EAC-MA                    NT    1:12.31        
 -- Kimbel, Landis      10 EPH-LL               1:21.71         DQ        
      Scissors kick
 -- Bobb, Tyler K       10 WSY-MA                    NT         DQ        
      Alternating Kick
 
Event 19  Women 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Reinhard, Hailey    10 TRVY-MA                39.70      38.68          7  
  2 Tanis, Kathryn      10 TRVY-MA                42.94      41.84          5  
  3 Sandhaus, Eliza M   10 Collegiate-MA          44.91      46.84          4  
  4 Loss, Joslyn L      10 HAY-MA                 47.03      47.39          3  
  5 Myers, Emma         10 EAC-MA                 49.41      48.72          2  
  6 Mooney, Cathleen     9 EAC-MA                    NT      49.15          1  
  7 Steffie, Caitlin    10 EAC-MA                    NT      49.93        
  8 Zoellner, Aubrey L  10 Collegiate-MA          52.40      51.10        
  9 Eckert, Charli E    10 WSY-MA                 54.50      51.43        
 10 Kieffer, Ashley E    9 Collegiate-MA          53.74      51.96        
 11 Messenlehner, Cass   9 TRVY-MA                57.78      52.18        
 12 Mahrady, Layla      10 WSY-MA                 55.17      54.07        
 13 Frontino, Ava        9 SHIP-MA                56.36      54.28        
 14 Simpson, Grace      10 MSC                    54.11      54.33        
 15 Collins, Anna        9 WSY-MA                 58.30      55.61        
 16 Rudy, Morgan         9 EAC-MA                 56.72      57.87        
 17 Kingston, Emma       9 EPH-LL                 59.48      59.47        
 18 Rudy, Bella         10 MSC                  1:00.77    1:00.56        
 19 Roth, Claire         9 TRVY-MA                58.35    1:01.09        
 20 Faylor, Hannah G     9 BSAC-MA              1:05.50    1:01.12        
 -- Taghi, Sara         10 WSY-MA               1:22.38         DQ        
      Butterfly kick
 -- Kielty, Alice M      9 WSY-MA                    NT         DQ        
      One hand touch
 -- Chittester, Taylor   9 MSC                       NT         DQ        
      One hand touch
 
Event 20  Men 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McGillan, Thomas    12 EPH-LL                 38.40      36.45          7  
  2 Fry, Logan          12 EAC-MA                 37.04      37.21          5  
  3 Wetherhold, Andrew  11 MSC                    37.94      38.08          4  
  4 Kothe, Ryan G       12 Collegiate-MA          40.09      38.74          3  
  5 Rautzhan, Luke      12 TRVY-MA                43.28      41.09          2  
  6 Haskins, John A     11 Collegiate-MA          42.98      44.38          1  
  7 Stuckey, Gavin C    12 WSY-MA                 52.84      44.75        
  8 Strella, Dylan      12 TRVY-MA                46.48      45.45        
  9 Ulmer, Ashton A     12 SHIP-MA                46.78      47.20        
 10 Schnoor, Luke       11 EAC-MA                 49.16      47.56        
 11 Hoover, Nathan      12 MSC                    50.73      48.70        
 12 Delong, Noah        11 TRVY-MA                48.36      50.88        
 13 King, Nathan        12 EPH-LL                 56.09      52.95        
 14 Easteadt, Drew      12 EAC-MA               1:01.03      54.49        
 15 Clouser, Joshua     12 EAC-MA                 59.66      55.19        
 16 Cunningham, Brian   11 WSY-MA                    NT    1:15.36        
 -- Gunawardana, Viran  11 WSY-MA               1:47.95         DQ        
      Arms past hipline
 -- Lasloudji, Ryan     12 WSY-MA                    NT         DQ        
      Delay of meet
 -- Subramaniyan, Vish  11 WSY-MA               1:05.09         DQ        
      Alternating Kick
 
Event 21  Women 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fisher, Sarah       12 TRVY-MA                37.62      37.20          7  
  2 Paules, Lauren      12 TRVY-MA                39.48      38.50          5  
  3 Reinhard, Kera      12 TRVY-MA                44.12      39.80          4  
  4 Brettschneider, Ja  12 WSY-MA                 42.77      41.53          3  
  5 Heck, Paige E       12 Collegiate-MA          40.98      41.85          2  
  6 Collins, Abigail B  11 WSY-MA                 42.57      42.50          1  
  7 Updegrave, Sydney   12 Collegiate-MA          43.11      42.95        
  8 Kapesos, Sierra     12 EAC-MA                 44.71      43.14        
  9 Crone, Ava          11 MSC                    43.49      44.32        
 10 Rodgers, Danielle   11 MSC                    42.68      45.08        
 11 Eby, Kendall        11 EPH-LL                 47.76      46.99        
 12 Thatcher, Madison   12 WSY-MA                 47.76      48.79        
 13 Walter, Erin K      11 Collegiate-MA          49.24      49.32        
 14 Sai, Ria            12 WSY-MA                 55.72      54.07        
 15 Geesaman, Jenna N   11 WSY-MA               1:03.56      56.36        
 
Event 22  Men 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Jumper, Jonathan A  14 Collegiate-MA        1:17.86    1:20.66          7  
                  38.15     1:20.66 (42.51)                                        
  2 Petre, Paul         13 TRVY-MA              1:23.20    1:24.30          5  
                  39.50     1:24.30 (44.80)                                        
  3 Boyce, Ryan A       12 WSY-MA               1:30.94    1:30.50          4  
                  43.97     1:30.50 (46.53)                                        
  4 Wetherhold, James   13 MSC                  1:36.22    1:35.71          3  
                  45.63     1:35.71 (50.08)                                        
 
Event 23  Women 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Boyce, Katelyn M    14 WSY-MA               1:17.65    1:16.96          7  
                  36.64     1:16.96 (40.32)                                        
  2 Marston, Sarah      13 EPH-LL                    NT    1:22.50          5  
                  40.10     1:22.50 (42.40)                                        
  3 Shifflet, Erin S    14 EAC-MA               1:21.47    1:22.51          4  
                  38.59     1:22.51 (43.92)                                        
  4 Fry, Hailey         14 EAC-MA               1:24.56    1:23.19          3  
                  38.77     1:23.19 (44.42)                                        
  5 Stier, Chae R       13 WSY-MA               1:25.04    1:24.74          2  
                  39.02     1:24.74 (45.72)                                        
  6 Koontz, Ana R       13 HAY-MA               1:28.13    1:25.69          1  
                  40.27     1:25.69 (45.42)                                        
  7 Tanis, Lauren       14 TRVY-MA              1:34.05    1:26.18        
                  40.50     1:26.18 (45.68)                                        
  8 Rhine, Larae A      14 Collegiate-MA             NT    1:29.17        
                  42.40     1:29.17 (46.77)                                        
  9 Snyder, Molly       13 MSC                  1:31.01    1:31.14        
                  41.10     1:31.14 (50.04)                                        
 
Event 25  Women 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hudak, Kaitlin M    16 Collegiate-MA        1:16.43    1:21.45          7  
                  38.76     1:21.45 (42.69)                                        
  2 Heck, Ashley N      15 Collegiate-MA             NT    1:23.45          5  
                  39.45     1:23.45 (44.00)                                        
  3 Hipp, Nicole        15 TRVY-MA              1:20.13    1:27.83          4  
                  39.83     1:27.83 (48.00)                                        
 
Event 26  Men 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Petre, Jarad         8 TRVY-MA                24.07      23.36          7  
  2 Douglass, Brody G    8 WSY-MA                 22.26      23.54          5  
  3 Hughes, Murphy J     8 Collegiate-MA          28.11      23.89          3.5
  3 Adamski, Finneas     7 TRVY-MA                24.73      23.89          3.5
  5 Shank, Mikal R       6 Collegiate-MA          23.52      24.31          2  
  6 Scaffidi, Archer     8 TRVY-MA                25.94      26.29          0.5
  6 Brettschneider, Jo   8 WSY-MA                 20.56      26.29          0.5
  8 Baker, Zackari       8 MSC                    27.60      28.29        
  9 Slover, Jude A       8 Collegiate-MA          24.48      28.43        
  9 Sirigano, Matthew    7 TRVY-MA                28.44      28.43        
 11 Kissinger, Ryan      6 TRVY-MA                32.91      28.93        
 12 Eckenrode, Ethan M   6 BSAC-MA                33.28      29.84        
 13 Wiest, Jacob A       7 SHIP-MA                36.93      32.74        
 14 Newsome, Barrett     6 EAC-MA                 39.61      33.10        
 15 Schneider, Ian       8 EPH-LL                    NT      34.70        
 16 Clouse, Blake A      6 BSAC-MA                31.33      35.18        
 17 Legaspi, Kaleb       6 EPH-LL                 40.01      38.30        
 -- Roeder, Nick J       7 WSY-MA                 30.10         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Event 27  Women 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Burkholder, Bria     8 EPH-LL                 21.44      20.15          7  
  2 Fickett, Emma        8 MSC                    21.52      20.78          5  
  3 Dougherty, Hailey    8 EAC-MA                 20.96      20.88          4  
  4 Brechbiel, Ella M    7 WSY-MA                 24.21      22.21          3  
  5 Artell, Eliza C      8 Collegiate-MA          23.23      22.87          2  
  6 Cherricks, Courtne   8 BSAC-MA                23.09      23.21          1  
  7 Malin, Lily M        8 WSY-MA                 24.00      23.77        
  8 Rudy, Madison        8 MSC                    26.13      24.09        
  9 Heberlig, Shelby D   8 SHIP-MA                23.97      24.43        
 10 Rhine, Elizabeth A   7 Collegiate-MA          24.60      24.53        
 11 Tucker, Hannah G     8 WSY-MA                 26.82      24.77        
 12 Wolf, Hanna M        8 WSY-MA                 24.90      24.78        
 13 Eckert, Maddie L     8 WSY-MA                 26.70      25.02        
 14 Burkholder, Cali     6 EPH-LL                 24.21      25.13        
 15 Millar, Kathryn D    7 WSY-MA                 26.90      25.64        
 16 Clark, Maura         6 EPH-LL                 32.09      25.78        
 17 Kielty, Helen M      7 WSY-MA                 28.62      26.86        
 18 Shank, Jasmyne N     8 Collegiate-MA          27.55      27.39        
 18 Sandhaus, Skylar J   8 Collegiate-MA          24.88      27.39        
 20 Eby, Hayden          7 EPH-LL                 27.75      27.54        
 21 O'Connor, Gabriell   8 EPH-LL                    NT      27.77        
 22 Slover, Eleanor C    6 Collegiate-MA          31.74      28.20        
 23 Torres, Maria L      8 SHIP-MA                28.56      28.29        
 24 Egner, Emma E        8 WSY-MA                 29.44      31.36        
 25 Dougherty, Sarah     6 EAC-MA                 31.30      33.45        
 26 Weber, Briana J      8 WSY-MA                    NT      34.21        
 27 Cherricks, Cassand   6 BSAC-MA                32.67      35.30        
 
Event 28  Men 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rudy, Gavin         10 MSC                    38.19      38.57          7  
  2 Croghan, Nick       10 HAY-MA                 40.65      40.00          5  
  3 Messenlehner, Grif   9 TRVY-MA                42.37      41.91          4  
  4 Reppert, Jack       10 TRVY-MA                43.70      42.45          3  
  5 Kimbel, Landis      10 EPH-LL                 43.50      42.75          2  
  6 Shriver, Logan       9 TRVY-MA                42.47      45.02          1  
  7 Hoover, Jacob L     10 WSY-MA                 49.20      47.58        
  8 Garber, Bryce        9 EAC-MA                    NT      48.58        
  9 Tran, Andrew T      10 WSY-MA                 51.05      49.48        
 10 Easteadt, Nate       9 EAC-MA                    NT      49.91        
 11 Bobb, Tyler K       10 WSY-MA               1:00.56      54.60        
 12 Smink, Nicholas R    9 BSAC-MA                   NT      57.11        
 13 Easton, Mason G      9 WSY-MA               1:05.24    1:01.50        
 14 Mentzer, Ethan      10 EPH-LL               1:10.98    1:01.87        
 15 Ernst, Dillon        9 EAC-MA                    NT    1:06.48        
 16 Dohner, Logan F      9 WSY-MA                    NT    1:10.69        
 
Event 29  Women 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sirignano, Catheri  10 TRVY-MA                36.38      36.47          7  
  2 Tanis, Kathryn      10 TRVY-MA                44.92      40.07          5  
  3 Newton, Emma         9 TRVY-MA                47.38      41.47          4  
  4 Ulmer, Haven C       9 SHIP-MA                43.41      42.30          3  
  5 Loss, Joslyn L      10 HAY-MA                 43.18      42.51          2  
  6 Sandhaus, Eliza M   10 Collegiate-MA          39.46      42.90          1  
  7 Messenlehner, Cass   9 TRVY-MA                46.65      45.74        
  8 Kalp, Victoria L     9 SHIP-MA                52.32      47.51        
  9 Collins, Anna        9 WSY-MA                 50.36      47.60        
 10 Mulroy, Montana N    9 WSY-MA               1:02.82      49.46        
 11 Faylor, Hannah G     9 BSAC-MA                50.15      50.51        
 12 Mahrady, Layla      10 WSY-MA                    NT      51.09        
 13 Mooney, Cathleen     9 EAC-MA                    NT      51.31        
 14 Rudy, Morgan         9 EAC-MA                 49.10      51.50        
 15 Eckert, Charli E    10 WSY-MA                 50.98      51.87        
 16 Kielty, Alice M      9 WSY-MA                 47.65      51.96        
 17 Buchheister, Erica  10 SHIP-MA                54.06      53.30        
 18 Simpson, Grace      10 MSC                    52.48      54.12        
 19 Frontino, Ava        9 SHIP-MA                54.74      54.81        
 20 Megonnell, Alexis    9 Collegiate-MA          51.78      55.78        
 21 Roth, Claire         9 TRVY-MA              1:00.74      58.18        
 22 Millar, Natalie R    9 WSY-MA               1:08.15      59.05        
 -- Zoellner, Aubrey L  10 Collegiate-MA          45.05         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Event 30  Men 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Campbell, Owen      12 EPH-LL                 31.69      30.96          7  
  2 Kimmel, Nathan      12 EPH-LL                 36.50      33.80          5  
  3 Fry, Logan          12 EAC-MA                 35.74      35.06          4  
  4 Adamski, Aiden      11 TRVY-MA                42.05      37.89          3  
  5 Kothe, Ryan G       12 Collegiate-MA          46.05      37.97          2  
  6 Haskins, John A     11 Collegiate-MA          37.76      39.58          1  
  7 Roth, Owen          12 TRVY-MA                40.60      40.72        
  8 Strella, Dylan      12 TRVY-MA                40.48      41.59        
  9 Clouser, Joshua     12 EAC-MA                 48.25      48.70        
 10 Gunawardana, Viran  11 WSY-MA               1:09.48    1:03.50        
 -- Lasloudji, Ryan     12 WSY-MA                    NT         DQ        
      Not on back off wall
 
Event 31  Women 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lavigne, Renee R    12 Collegiate-MA          33.98      32.18          7  
  2 Rautzhan, Peyton    12 TRVY-MA                34.09      33.53          5  
  3 Schermerhorn, Mare  11 TRVY-MA                35.58      33.96          4  
  4 Moyer, Joella       12 EPH-LL                 39.48      36.58          3  
  5 Eby, Kendall        11 EPH-LL                 40.79      37.73          2  
  6 Paules, Lauren      12 TRVY-MA                38.03      38.22          1  
  7 Pauley, Jessica     11 EPH-LL                 44.70      39.22        
  8 Mileshosky, Maegan  12 TRVY-MA                41.08      39.91        
  9 Thatcher, Madison   12 WSY-MA                 42.38      41.59        
 10 Crone, Ava          11 MSC                    43.51      42.61        
 11 Sai, Ria            12 WSY-MA                 40.33      42.84        
 12 Earley, Jillian     12 MSC                    44.17      43.34        
 13 Nissley, Alexandri  11 MSC                    52.05      50.99        
 14 Rhine, Faith D      11 Collegiate-MA          57.19      54.15        
 15 Walter, Erin K      11 Collegiate-MA             NT      54.82        
 16 Millar, Mary E      11 WSY-MA               1:05.09    1:04.19        
 -- Fickett, Makennah   11 MSC                    35.79         DQ        
      Delay initiating turn
 
Event 32  Men 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tucker, Jonathan P  14 WSY-MA               1:06.90    1:06.12          7  
                  32.21     1:06.12 (33.91)                                        
  2 Teel, Jonah         13 TRVY-MA                   NT    1:09.57          5  
                  33.78     1:09.57 (35.79)                                        
  3 Shriver, Connor     12 TRVY-MA                   NT    1:13.11          4  
                  35.72     1:13.11 (37.39)                                        
  4 Crone, Connor       14 MSC                  1:20.35    1:18.42          3  
                  38.37     1:18.42 (40.05)                                        
  5 Wetherhold, James   13 MSC                  1:25.65    1:29.16          2  
                  42.70     1:29.16 (46.46)                                        
 -- Ward, Ian D         14 BSAC-MA                   NT         DQ        
      Not on back off wall
                  43.62          DQ (49.41)                                        
 
Event 33  Women 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Alexander, Abby M   13 WSY-MA               1:06.46    1:09.22          7  
                  33.89     1:09.22 (35.33)                                        
  2 Feiertag, Greta     13 TRVY-MA              1:08.24    1:09.84          5  
                  33.32     1:09.84 (36.52)                                        
  3 Boyce, Katelyn M    14 WSY-MA               1:12.23    1:11.02          4  
                  34.56     1:11.02 (36.46)                                        
  4 Reinhard, Kera      12 TRVY-MA              1:15.55    1:13.52          3  
                  35.26     1:13.52 (38.26)                                        
  5 Wylam, Emma L       13 WSY-MA               1:13.99    1:15.04          2  
                  36.41     1:15.04 (38.63)                                        
  6 Shifflet, Erin S    14 EAC-MA               1:13.43    1:17.29          1  
                  37.12     1:17.29 (40.17)                                        
  7 Frey, Mackenzie     13 TRVY-MA              1:19.29    1:18.71        
                  38.01     1:18.71 (40.70)                                        
  8 Snyder, Molly       13 MSC                  1:32.57    1:28.35        
                  42.39     1:28.35 (45.96)                                        
 -- Rhine, Larae A      14 Collegiate-MA        1:23.92         DQ        
      Delay initiating turn
                  40.92          DQ (41.96)                                        
 
Event 34  Men 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wisor, Joshua D     16 Collegiate-MA          59.70    1:02.94          7  
                  30.59     1:02.94 (32.35)                                        
  2 Bessey, Shawn       15 TRVY-MA              1:04.92    1:04.56          5  
                  30.83     1:04.56 (33.73)                                        
  3 Catalano, Nicholas  15 WSY-MA               1:13.49    1:12.61          4  
                  35.59     1:12.61 (37.02)                                        
  4 Young, Noah         15 EPH-LL               1:24.54    1:21.32          3  
                  38.93     1:21.32 (42.39)                                        
 
Event 35  Women 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zimmerman, Ashley   15 EPH-LL               1:07.99    1:07.54          7  
                  32.21     1:07.54 (35.33)                                        
  2 Taylor, Alexa M     17 Collegiate-MA        1:18.31    1:17.84          5  
                  37.47     1:17.84 (40.37)                                        
  3 Hudak, Kaitlin M    16 Collegiate-MA        1:13.76    1:18.83          4  
                  37.87     1:18.83 (40.96)                                        
 
Event 36  Mixed 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wsy Swimming-MA  'A'                        1:15.51    1:17.74         14  
     1) Douglass, Brody G M8            2) Gamber, Ian J M8               
     3) Dennison, Rhyan E W8            4) Brettschneider, Jonathan G M8  
                  44.36     1:17.74 (33.38)                                        
  2 Collegiate Aquatics-MA  'A'                 1:21.58    1:24.28         10  
     1) Hughes, Murphy J M8             2) Slover, Eleanor C W6           
     3) Artell, Eliza C W8              4) Rhine, Elizabeth A W7          
                  48.10     1:24.28 (36.18)                                        
  3 Wsy Swimming-MA  'B'                        1:31.05    1:32.75          8  
     1) Brechbiel, Ella M W7            2) McHugh, Tate K M7              
     3) Kielty, Helen M W7              4) Malin, Lily M W8               
                  48.90     1:32.75 (43.85)                                        
  4 Wsy Swimming-MA  'C'                        1:40.28    1:39.89          6  
     1) Tucker, Hannah G W8             2) Eckert, Maddie L W8            
     3) Jones, Anderson G M8            4) Egner, Emma E W8               
                  51.38     1:39.89 (48.51)                                        
  5 Elizabethtown Aquatic Club-MA  'A'               NT    1:56.38          4  
     1) Conway, Logan M7                2) Dougherty, Sarah W6            
     3) Newsome, Barrett M6             4) Dougherty, Hailey W8           
                  58.47     1:56.38 (57.91)                                        
 
Event 37  Mixed 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tri-Valley YMCA-MA  'A'                     2:18.80    2:16.55         14  
     1) Tanis, Kathryn W10              2) Kissinger, Alex M9             
     3) Reppert, Jack M10               4) Reinhard, Hailey W10           
                  31.22     1:10.71 (39.49)     1:46.01 (35.30)     2:16.55 (30.54)
  2 Elizabethtown Aquatic Club-MA  'A'               NT    2:41.44         10  
     1) Mooney, Cathleen W9             2) Dougherty, Billy M10           
     3) Myers, Emma W10                 4) Newsome, Braden M10            
                  40.82     1:25.38 (44.56)     2:03.81 (38.43)     2:41.44 (37.63)
  3 Ephrata Rec Center Tidal Waves-LL  'A'           NT    2:47.58          8  
     1) Kingston, Emma W9               2) Mentzer, Ethan M10             
     3) Rios, Gabriella W10             4) Kimbel, Landis M10             
                  43.35     1:34.62 (51.27)     2:13.05 (38.43)     2:47.58 (34.53)
  4 Elizabethtown Aquatic Club-MA  'B'               NT    2:47.62          6  
     1) Easteadt, Nate M9               2) Rudy, Morgan W9                
     3) Garber, Bryce M9                4) Steffie, Caitlin W10           
                  51.46                             2:11.45 ( )     2:47.62 (36.17)
  5 Wsy Swimming-MA  'B'                        2:56.73    2:58.24          4  
     1) Eckert, Charli E W10            2) Mahrady, Layla W10             
     3) Bobb, Tyler K M10               4) Collins, Anna W9               
                  44.63     1:37.16 (52.53)     2:21.86 (44.70)     2:58.24 (36.38)
  6 Wsy Swimming-MA  'C'                        3:25.59    2:58.77          2  
     1) Taghi, Sara W10                 2) Millar, Natalie R W9           
     3) Elmezayen, Adham H M10          4) Naley, Kamin D W10             
                  49.50     1:46.90 (57.40)   2:58.77 (1:11.87)                    
  7 Shippensburg Aquatic Club-MA  'A'           3:02.78    3:05.48        
     1) Ulmer, Haven C W9               2) Buchheister, Erica S W10       
     3) Kalp, Victoria L W9             4) Frontino, Ava W9               
                  38.40     1:25.62 (47.22)     2:24.02 (58.40)     3:05.48 (41.46)
  8 Wsy Swimming-MA  'A'                        2:41.79    3:07.68        
     1) McHugh, Liam C M9               2) Kielty, Alice M W9             
     3) Tran, Andrew T M10              4) Hoover, Jacob L M10            
                  55.72     1:52.07 (56.35)   3:07.68 (1:15.61)                    
 
Event 38  Mixed 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tri-Valley YMCA-MA  'A'                     2:07.15    2:02.32         14  
     1) Paules, Lauren W12              2) Adamski, Aiden M11             
     3) Strella, Dylan M12              4) Rautzhan, Peyton W12           
                  30.83     1:03.15 (32.32)     1:34.92 (31.77)     2:02.32 (27.40)
  2 Ephrata Rec Center Tidal Waves-LL  'A'      2:07.92    2:02.55         10  
     1) Kimmel, Nathan M12              2) Eby, Kendall W11               
     3) Pauley, Jessica W11             4) McGillan, Thomas M12           
                  29.21     1:02.93 (33.72)     1:35.62 (32.69)     2:02.55 (26.93)
  3 Wsy Swimming-MA  'A'                        2:04.66    2:03.26          8  
     1) Stuckey, Gavin C M12            2) Boyce, Ryan A M12              
     3) Thatcher, Madison G W12         4) Brettschneider, Jacqueline C W1
                  32.55     1:00.52 (27.97)     1:35.26 (34.74)     2:03.26 (28.00)
  4 Wsy Swimming-MA  'B'                        2:32.82    2:06.51          6  
     1) Collins, Abigail B W11          2) Sai, Ria W12                   
     3) Lasloudji, Ryan M12             4) Frownfelter, AJ B M12          
                  36.20     1:15.59 (39.39)     2:06.51 (50.92)                    
  5 Elizabethtown Aquatic Club-MA  'A'               NT    2:18.70          4  
     1) Schnoor, Luke M11               2) Kapesos, Sierra W12            
     3) Easteadt, Drew M12              4) Fry, Logan M12                 
                  37.67     1:12.08 (34.41)     1:49.56 (37.48)     2:18.70 (29.14)
  6 Wsy Swimming-MA  'C'                        3:23.36    3:10.62          2  
     1) Subramaniyan, Vishnu J M11      2) Millar, Mary E W11             
     3) Cunningham, Brian R M11         4) Geesaman, Jenna N W11          
                  54.44     1:37.03 (42.59)     2:27.04 (50.01)     3:10.62 (43.58)
 -- Collegiate Aquatics-MA  'A'                 2:38.03         DQ        
      Early take-off swimmer #4
     1) Heck, Paige E W12               2) Walter, Erin K W11             
     3) Rhine, Faith D W11              4) Updegrave, Sydney L W12        
                  30.89     1:18.82 (47.93)     2:03.67 (44.85)          DQ (31.36)
 
Event 39  Mixed 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wsy Swimming-MA  'A'                        1:51.22    2:03.26         14  
     1) Alexander, Abby M W13           2) Boyce, Katelyn M W14           
     3) Stier, Chae R W13               4) Tucker, Jonathan P M14         
                  32.55     1:00.52 (27.97)     1:35.26 (34.74)     2:03.26 (28.00)
 
Event 41  Men 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Groh, Bode I         8 Collegiate-MA          20.32      20.38          7  
  2 Brettschneider, Jo   8 WSY-MA                 21.00      21.79          5  
  3 Petre, Jarad         8 TRVY-MA                24.08      22.49          4  
  4 Slover, Jude A       8 Collegiate-MA             NT      25.30          3  
  5 Conway, Logan        7 EAC-MA                 26.94      28.33          2  
  6 Shank, Mikal R       6 Collegiate-MA          24.83      30.44          1  
  7 Kissinger, Ryan      6 TRVY-MA                48.20      31.16        
  8 Clouse, Blake A      6 BSAC-MA                38.82      34.89        
 -- Hughes, Murphy J     8 Collegiate-MA             NT         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Sirigano, Matthew    7 TRVY-MA                   NT         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Jones, Anderson G    8 WSY-MA                    NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Adamski, Finneas     7 TRVY-MA                32.30         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Schneider, Ian       8 EPH-LL                 31.30         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- McHugh, Tate K       7 WSY-MA                    NT         DQ        
      Alternating Kick
 
Event 42  Women 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Updegrave, Delaney   8 Collegiate-MA          19.45      18.85          7  
  2 Schermerhorn, Meri   8 TRVY-MA                19.85      20.67          5  
  3 Eckenrode, Elizabe   8 BSAC-MA                21.01      21.49          4  
  4 Dennison, Rhyan E    8 WSY-MA                 23.84      22.41          3  
  5 Burkholder, Bria     8 EPH-LL                 21.97      22.74          2  
  6 Burkholder, Cali     6 EPH-LL                 25.25      24.94          1  
  7 Clark, Maura         6 EPH-LL                    NT      25.86        
  8 Dougherty, Hailey    8 EAC-MA                 23.00      26.57        
  9 Shank, Jasmyne N     8 Collegiate-MA          27.86      27.33        
 10 Malin, Lily M        8 WSY-MA                 25.84      28.61        
 11 Ward, Kimberly A     8 BSAC-MA                26.67      28.73        
 12 Kielty, Helen M      7 WSY-MA                    NT      29.21        
 13 Brechbiel, Ella M    7 WSY-MA                    NT      31.74        
 14 Dougherty, Sarah     6 EAC-MA                 45.94      38.98        
 -- Artell, Eliza C      8 Collegiate-MA             NT     X23.90        
 -- Hipp, Emma           8 TRVY-MA                20.33         DQ        
 
Event 43  Men 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Reppert, Jack       10 TRVY-MA                43.35      41.80          7  
  2 Messenlehner, Grif   9 TRVY-MA                46.25      45.44          5  
  3 Tran, Andrew T      10 WSY-MA                    NT    1:04.63          4  
  4 Dougherty, Billy    10 EAC-MA               1:10.98    1:15.27          3  
 
Event 44  Women 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sirignano, Catheri  10 TRVY-MA                38.05      36.31          7  
  2 Kieffer, Ashley E    9 Collegiate-MA          40.72      39.23          5  
  3 Clouse, Alexis      10 BSAC-MA                44.84      42.11          4  
  4 Newton, Emma         9 TRVY-MA                46.36      42.87          3  
  5 Mulroy, Montana N    9 WSY-MA                    NT    1:01.84          2  
 -- Kingston, Emma       9 EPH-LL                    NT         DQ        
      Alternating Kick
 
Event 45  Men 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Campbell, Owen      12 EPH-LL                 27.35      27.01          7  
  2 Kimmel, Nathan      12 EPH-LL                 32.62      32.11          5  
  3 Paton, Carson       12 MSC                    33.81      34.03          4  
  4 Stuckey, Gavin C    12 WSY-MA                 37.42      35.94          3  
  5 Wetherhold, Andrew  11 MSC                    39.16      38.23          2  
  6 Roth, Owen          12 TRVY-MA                38.28      39.27          1  
  7 Adamski, Aiden      11 TRVY-MA                40.20      39.63        
 
Event 46  Women 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lavigne, Renee R    12 Collegiate-MA          32.12      30.82          7  
  2 Fisher, Sarah       12 TRVY-MA                31.86      31.39          5  
  3 Schermerhorn, Mare  11 TRVY-MA                31.71      31.50          4  
  4 Brettschneider, Ja  12 WSY-MA                 34.61      34.38          3  
  5 Updegrave, Sydney   12 Collegiate-MA          37.71      35.94          2  
  6 Moyer, Joella       12 EPH-LL                 39.18      36.26          1  
  7 King, Hannah        11 EPH-LL               1:01.31      54.84        
 
Event 47  Men 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Teel, Jonah         13 TRVY-MA                   NT    1:06.23          7  
                  31.00     1:06.23 (35.23)                                        
  2 Shriver, Connor     12 TRVY-MA                   NT    1:11.17          5  
                  32.33     1:11.17 (38.84)                                        
  3 Zimmerman, Andrew   13 EPH-LL               1:13.09    1:13.90          4  
                  34.06     1:13.90 (39.84)                                        
  4 Boyce, Ryan A       12 WSY-MA               1:17.09    1:17.37          3  
                  35.89     1:17.37 (41.48)                                        
  5 Kissinger, Alex      9 TRVY-MA                   NT    1:34.13          2  
                  44.05     1:34.13 (50.08)                                        
 
Event 48  Women 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Boyce, Katelyn M    14 WSY-MA               1:18.49    1:11.63          7  
                  34.17     1:11.63 (37.46)                                        
  2 Stier, Chae R       13 WSY-MA                    NT    1:13.66          5  
                  33.25     1:13.66 (40.41)                                        
  3 Tanis, Lauren       14 TRVY-MA              1:15.53    1:14.10          4  
                  33.19     1:14.10 (40.91)                                        
  4 Feiertag, Greta     13 TRVY-MA                   NT    1:14.21          3  
                  33.39     1:14.21 (40.82)                                        
  5 Heck, Taylor A      14 Collegiate-MA        1:22.45    1:22.62          2  
                  38.51     1:22.62 (44.11)                                        
  6 Frey, Mackenzie     13 TRVY-MA              1:33.12    1:29.56          1  
                  38.64     1:29.56 (50.92)                                        
 
Event 49  Men 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wisor, Joshua D     16 Collegiate-MA        1:00.15    1:01.43          7  
                  28.68     1:01.43 (32.75)                                        
 -- Young, Noah         15 EPH-LL               1:20.27         DQ        
      Not toward the breast off wall
 
Event 50  Women 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zimmerman, Ashley   15 EPH-LL               1:16.12    1:05.88          7  
                  30.06     1:05.88 (35.82)                                        
  2 Taylor, Alexa M     17 Collegiate-MA        1:22.33    1:20.97          5  
                  36.61     1:20.97 (44.36)                                        
 
Event 51  Men 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Groh, Bode I         8 Collegiate-MA        1:37.92    1:40.23          7  
                  47.35     1:40.23 (52.88)                                        
  2 Brettschneider, Jo   8 WSY-MA               1:47.10    1:44.62          5  
                  48.68     1:44.62 (55.94)                                        
  3 Conway, Logan        7 EAC-MA                    NT    2:06.66          4  
                  59.71   2:06.66 (1:06.95)                                        
  4 Petre, Jarad         8 TRVY-MA                   NT    2:06.89          3  
                  54.87   2:06.89 (1:12.02)                                        
 -- Gamber, Ian J        8 WSY-MA                    NT         DQ        
      Not towards breast off wall - breast
                  56.36          DQ (55.66)                                        
 
Event 52  Women 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Schermerhorn, Meri   8 TRVY-MA                   NT    1:37.29          7  
                  47.63     1:37.29 (49.66)                                        
  2 Dougherty, Hailey    8 EAC-MA               1:50.35    1:46.03          4.5
                  52.33     1:46.03 (53.70)                                        
  2 Hipp, Emma           8 TRVY-MA                   NT    1:46.03          4.5
                  46.82     1:46.03 (59.21)                                        
  4 Eckenrode, Elizabe   8 BSAC-MA              2:21.17    1:46.36          3  
                  48.58     1:46.36 (57.78)                                        
  5 Updegrave, Delaney   8 Collegiate-MA        1:45.53    1:49.03          2  
                  52.69     1:49.03 (56.34)                                        
  6 Burkholder, Bria     8 EPH-LL               1:51.12    1:50.39          1  
                  47.85   1:50.39 (1:02.54)                                        
  7 Eby, Hayden          7 EPH-LL                    NT    2:02.58        
                  58.89   2:02.58 (1:03.69)                                        
  8 Dennison, Rhyan E    8 WSY-MA                    NT    2:02.77        
                  54.81   2:02.77 (1:07.96)                                        
  9 Malin, Lily M        8 WSY-MA               2:04.33    2:12.40        
                  55.79   2:12.40 (1:16.61)                                        
 10 Heberlig, Shelby D   8 SHIP-MA              2:12.51    2:21.03        
                  57.58   2:21.03 (1:23.45)                                        
 -- Rudy, Madison        8 MSC                       NT         DQ        
      Other - breast
 -- Wolf, Hanna M        8 WSY-MA               2:15.99         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
                1:08.61        DQ (1:12.78)                                        
 -- Cherricks, Courtne   8 BSAC-MA                   NT         DQ        
      Not toward the breast off wall - fly
                  53.84        DQ (1:10.21)                                        
 -- Ward, Kimberly A     8 BSAC-MA                   NT         DQ        
      Alternating Kick - breast
                1:06.25        DQ (1:09.17)                                        
 
Event 53  Men 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Croghan, Nick       10 HAY-MA               1:59.30    1:33.69          7  
                  42.42     1:33.69 (51.27)                                        
  2 Reppert, Jack       10 TRVY-MA              1:32.77    1:34.18          5  
                  42.64     1:34.18 (51.54)                                        
  3 Messenlehner, Grif   9 TRVY-MA                   NT    1:40.21          4  
                  42.99     1:40.21 (57.22)                                        
  4 Newsome, Braden     10 EAC-MA               1:53.14    1:42.55          3  
                  46.83     1:42.55 (55.72)                                        
  5 Dougherty, Billy    10 EAC-MA               2:13.01    2:16.85          2  
                1:09.01   2:16.85 (1:07.84)                                        
 
Event 54  Women 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Reinhard, Hailey    10 TRVY-MA              1:17.33    1:16.27          7  
                  35.71     1:16.27 (40.56)                                        
  2 Sirignano, Catheri  10 TRVY-MA              1:23.40    1:17.60          5  
                  35.39     1:17.60 (42.21)                                        
  3 Tanis, Kathryn      10 TRVY-MA              1:27.23    1:24.98          4  
                  40.07     1:24.98 (44.91)                                        
  4 Hoover, Annabelle    9 MSC                  1:32.88    1:32.00          3  
                  45.50     1:32.00 (46.50)                                        
  5 Loss, Joslyn L      10 HAY-MA               1:35.39    1:37.11          2  
                  46.84     1:37.11 (50.27)                                        
  6 Myers, Emma         10 EAC-MA                    NT    1:38.93          1  
                  47.39     1:38.93 (51.54)                                        
  7 Clouse, Alexis      10 BSAC-MA              1:37.73    1:41.98        
                  47.89     1:41.98 (54.09)                                        
  8 Ulmer, Haven C       9 SHIP-MA              1:45.07    1:42.14        
                  44.25     1:42.14 (57.89)                                        
  9 Mooney, Cathleen     9 EAC-MA               1:50.46    1:44.65        
                  51.27     1:44.65 (53.38)                                        
 10 Roth, Claire         9 TRVY-MA                   NT    1:58.45        
                  54.78   1:58.45 (1:03.67)                                        
 11 Megonnell, Alexis    9 Collegiate-MA        2:01.17    1:59.34        
                  54.84   1:59.34 (1:04.50)                                        
 -- Zoellner, Aubrey L  10 Collegiate-MA        1:49.53         DQ        
      False start - Misc
                  45.44          DQ (53.09)                                        
 
Event 55  Men 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kothe, Ryan G       12 Collegiate-MA        1:19.73    1:16.23          7  
                  36.29     1:16.23 (39.94)                                        
  2 Stuckey, Gavin C    12 WSY-MA               1:21.40    1:16.53          5  
                  34.53     1:16.53 (42.00)                                        
  3 Roth, Owen          12 TRVY-MA                   NT    1:28.61          4  
                  40.51     1:28.61 (48.10)                                        
  4 Delong, Noah        11 TRVY-MA              1:36.70    1:31.76          3  
                  46.29     1:31.76 (45.47)                                        
  5 Frownfelter, AJ B   12 WSY-MA                    NT    1:32.16          2  
                  42.43     1:32.16 (49.73)                                        
  6 Ulmer, Ashton A     12 SHIP-MA              1:37.58    1:39.66          1  
                  46.03     1:39.66 (53.63)                                        
  7 Hoover, Nathan      12 MSC                  1:40.46    1:42.71        
                  49.03     1:42.71 (53.68)                                        
 -- Cunningham, Brian   11 WSY-MA                    NT         DQ        
      Arms underwater recovery - fly
                1:01.94        DQ (1:14.29)                                        
 
Event 56  Women 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Schermerhorn, Mare  11 TRVY-MA                   NT    1:12.96          7  
                  34.01     1:12.96 (38.95)                                        
  2 Fedorshak, Alyssa   12 EPH-LL               1:14.46    1:13.23          5  
                  32.82     1:13.23 (40.41)                                        
  3 Fickett, Makennah   11 MSC                  1:15.82    1:16.16          4  
                  35.56     1:16.16 (40.60)                                        
  4 Brettschneider, Ja  12 WSY-MA                    NT    1:18.22          3  
                  37.37     1:18.22 (40.85)                                        
  5 Updegrave, Sydney   12 Collegiate-MA        1:18.48    1:18.29          2  
                  35.68     1:18.29 (42.61)                                        
  6 Heck, Paige E       12 Collegiate-MA        1:19.51    1:21.16          1  
                  38.09     1:21.16 (43.07)                                        
  7 Moyer, Joella       12 EPH-LL               1:25.62    1:21.18        
                  38.50     1:21.18 (42.68)                                        
  8 Eby, Kendall        11 EPH-LL               1:33.36    1:25.14        
                  38.53     1:25.14 (46.61)                                        
  9 Rodgers, Danielle   11 MSC                  1:26.37    1:27.16        
                  41.59     1:27.16 (45.57)                                        
 10 Crone, Ava          11 MSC                  1:28.34    1:29.35        
                  42.10     1:29.35 (47.25)                                        
 11 Pauley, Jessica     11 EPH-LL               1:29.78    1:29.37        
                  41.34     1:29.37 (48.03)                                        
 12 Rumsey-Hebe, Jocel  12 BSAC-MA              1:28.84    1:29.75        
                  43.27     1:29.75 (46.48)                                        
 13 Kapesos, Sierra     12 EAC-MA               1:32.72    1:30.07        
                  44.03     1:30.07 (46.04)                                        
 14 Mileshosky, Maegan  12 TRVY-MA                   NT    1:36.93        
                  45.62     1:36.93 (51.31)                                        
 15 Geesaman, Jenna N   11 WSY-MA               2:03.22    1:47.49        
                  49.43     1:47.49 (58.06)                                        
 
Event 57  Men 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tucker, Jonathan P  14 WSY-MA               2:38.58    2:30.88          7  
                  31.42     1:08.55 (37.13)     1:55.55 (47.00)     2:30.88 (35.33)
  2 Teel, Jonah         13 TRVY-MA                   NT    2:31.89          5  
                  31.43     1:09.86 (38.43)     1:57.35 (47.49)     2:31.89 (34.54)
  3 Jumper, Jonathan A  14 Collegiate-MA        2:30.17    2:33.99          4  
                  33.77     1:14.57 (40.80)     2:00.31 (45.74)     2:33.99 (33.68)
  4 Petre, Paul         13 TRVY-MA              2:39.86    2:38.16          3  
                  35.51     1:15.28 (39.77)     2:02.26 (46.98)     2:38.16 (35.90)
  5 Boyce, Ryan A       12 WSY-MA               2:42.26    2:43.64          2  
                  36.34     1:17.22 (40.88)     2:08.05 (50.83)     2:43.64 (35.59)
 
Event 58  Women 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Boyce, Katelyn M    14 WSY-MA               2:26.28    2:24.67          7  
                  32.90     1:08.70 (35.80)     1:51.05 (42.35)     2:24.67 (33.62)
  2 Feiertag, Greta     13 TRVY-MA                   NT    2:34.43          5  
                  34.39     1:13.10 (38.71)     1:58.26 (45.16)     2:34.43 (36.17)
  3 Marston, Sarah      13 EPH-LL               2:45.27    2:34.65          4  
                  33.71     1:15.35 (41.64)     2:03.41 (48.06)     2:34.65 (31.24)
  4 Tanis, Lauren       14 TRVY-MA              2:37.94    2:41.76          3  
                  33.92     1:16.27 (42.35)     2:05.18 (48.91)     2:41.76 (36.58)
  5 Reinhard, Kera      12 TRVY-MA              2:42.80    2:43.16          2  
                  38.07     1:17.60 (39.53)     2:06.74 (49.14)     2:43.16 (36.42)
  6 Shifflet, Erin S    14 EAC-MA               2:39.01    2:45.98          1  
                  37.30     1:19.83 (42.53)     2:08.75 (48.92)     2:45.98 (37.23)
 
Event 59  Men 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wisor, Joshua D     16 Collegiate-MA        2:12.68    2:21.08          7  
                  29.65     1:06.39 (36.74)     1:50.23 (43.84)     2:21.08 (30.85)
  2 Bessey, Shawn       15 TRVY-MA                   NT    2:26.22          5  
                  31.60     1:08.02 (36.42)     1:53.21 (45.19)     2:26.22 (33.01)
 
Event 60  Women 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hudak, Kaitlin M    16 Collegiate-MA        2:34.22    2:21.08          7  
                  29.65     1:06.39 (36.74)     1:50.23 (43.84)     2:21.08 (30.85)
  2 Taylor, Alexa M     17 Collegiate-MA        2:50.03    2:26.22          5  
                  31.60     1:08.02 (36.42)     1:53.21 (45.19)     2:26.22 (33.01)
 
Event 61  Men 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Easton, Mason G      9 WSY-MA               2:15.40    1:01.34          7  
  2 Rudy, Gavin         10 MSC                  1:10.39    1:14.31          5  
                  34.59     1:14.31 (39.72)                                        
  3 Shriver, Logan       9 TRVY-MA              1:23.95    1:22.86          4  
                  38.53     1:22.86 (44.33)                                        
  4 Croghan, Nick       10 HAY-MA               1:25.98    1:23.27          3  
                  38.07     1:23.27 (45.20)                                        
  5 Newsome, Braden     10 EAC-MA               1:27.76    1:23.98          2  
                  17.15   1:23.98 (1:06.83)                                        
  6 Kissinger, Alex      9 TRVY-MA              1:29.84    1:25.24          1  
                  38.70     1:25.24 (46.54)                                        
  7 Gutshall, Ray R      9 BSAC-MA                   NT    1:29.56        
                  41.60     1:29.56 (47.96)                                        
  8 Hoover, Jacob L     10 WSY-MA               1:30.45    1:32.51        
                  41.82     1:32.51 (50.69)                                        
  9 Easteadt, Nate       9 EAC-MA               1:49.79    1:40.15        
                  46.30     1:40.15 (53.85)                                        
 10 Dougherty, Billy    10 EAC-MA               1:46.99    1:52.84        
                  52.98     1:52.84 (59.86)                                        
 
Event 62  Women 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kalp, Victoria L     9 SHIP-MA              2:10.00      55.00          7  
  2 Reinhard, Hailey    10 TRVY-MA              1:09.91    1:08.16          5  
                  32.53     1:08.16 (35.63)                                        
  3 Tanis, Kathryn      10 TRVY-MA              1:12.36    1:10.49          4  
                  33.86     1:10.49 (36.63)                                        
  4 Steffie, Caitlin    10 EAC-MA               1:40.42    1:20.16          3  
                  38.23     1:20.16 (41.93)                                        
  5 Clouse, Alexis      10 BSAC-MA              1:18.88    1:20.29          2  
                  37.29     1:20.29 (43.00)                                        
  6 Hoover, Annabelle    9 MSC                  1:26.18    1:20.61          1  
                  40.26     1:20.61 (40.35)                                        
  7 Kieffer, Ashley E    9 Collegiate-MA        1:18.82    1:24.49        
                  38.34     1:24.49 (46.15)                                        
  8 Messenlehner, Cass   9 TRVY-MA              1:25.44    1:25.09        
                  39.14     1:25.09 (45.95)                                        
  9 Rudy, Bella         10 MSC                  1:28.20    1:27.71        
                  39.74     1:27.71 (47.97)                                        
 10 Ulmer, Haven C       9 SHIP-MA              1:28.53    1:27.73        
                  40.60     1:27.73 (47.13)                                        
 11 Newton, Emma         9 TRVY-MA              1:25.24    1:27.91        
                  39.75     1:27.91 (48.16)                                        
 12 Simpson, Grace      10 MSC                  1:43.98    1:39.27        
                  45.19     1:39.27 (54.08)                                        
 13 Buchheister, Erica  10 SHIP-MA              2:02.15    1:55.04        
                  53.52   1:55.04 (1:01.52)                                        
 
Event 63  Men 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lasloudji, Ryan     12 WSY-MA               2:26.03      49.00          7  
  2 Campbell, Owen      12 EPH-LL                 57.72      55.14          5  
                  25.93       55.14 (29.21)                                        
  3 McGillan, Thomas    12 EPH-LL                 58.82      58.17          4  
                  27.89       58.17 (30.28)                                        
  4 Rautzhan, Luke      12 TRVY-MA              1:02.27    1:00.05          3  
                  28.41     1:00.05 (31.64)                                        
  5 Shriver, Connor     12 TRVY-MA              1:03.07    1:02.77          2  
                  29.75     1:02.77 (33.02)                                        
  6 Kimmel, Nathan      12 EPH-LL               1:06.83    1:04.68          1  
                  30.81     1:04.68 (33.87)                                        
  7 Fry, Logan          12 EAC-MA               1:04.15    1:05.35        
                  31.03     1:05.35 (34.32)                                        
  8 Boyce, Ryan A       12 WSY-MA               1:06.97    1:06.22        
                  32.22     1:06.22 (34.00)                                        
  9 Adamski, Aiden      11 TRVY-MA              1:09.07    1:08.25        
                  32.41     1:08.25 (35.84)                                        
 10 Paton, Carson       12 MSC                  1:09.71    1:08.48        
                  32.72     1:08.48 (35.76)                                        
 11 Strella, Dylan      12 TRVY-MA              1:12.84    1:09.26        
                  32.89     1:09.26 (36.37)                                        
 12 Schnoor, Luke       11 EAC-MA                    NT    1:19.61        
                  37.53     1:19.61 (42.08)                                        
 13 Delong, Noah        11 TRVY-MA              1:19.24    1:20.81        
                  38.34     1:20.81 (42.47)                                        
 14 Easteadt, Drew      12 EAC-MA               1:30.37    1:21.43        
                  39.53     1:21.43 (41.90)                                        
 15 Frownfelter, AJ B   12 WSY-MA               1:19.15    1:21.87        
                  39.01     1:21.87 (42.86)                                        
 16 Hoover, Nathan      12 MSC                  1:28.44    1:23.80        
                  39.11     1:23.80 (44.69)                                        
 
Event 64  Women 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fisher, Sarah       12 TRVY-MA              1:02.06    1:00.44          7  
                  28.58     1:00.44 (31.86)                                        
  2 Fedorshak, Alyssa   12 EPH-LL               1:01.54    1:00.68          5  
                  29.09     1:00.68 (31.59)                                        
  3 Rautzhan, Peyton    12 TRVY-MA              1:02.04    1:01.81          4  
                  29.65     1:01.81 (32.16)                                        
  4 Schermerhorn, Mare  11 TRVY-MA              1:02.38    1:03.68          3  
                  30.27     1:03.68 (33.41)                                        
  5 Fickett, Makennah   11 MSC                  1:05.34    1:07.67          2  
                  32.76     1:07.67 (34.91)                                        
  6 Paules, Lauren      12 TRVY-MA              1:09.64    1:07.70          1  
                  32.21     1:07.70 (35.49)                                        
  7 Pauley, Jessica     11 EPH-LL               1:21.56    1:18.73        
                  36.87     1:18.73 (41.86)                                        
  8 Mileshosky, Maegan  12 TRVY-MA              1:25.92    1:21.94        
                  38.86     1:21.94 (43.08)                                        
  9 Earley, Jillian     12 MSC                  1:31.05    1:25.49        
                  40.07     1:25.49 (45.42)                                        
 10 Rhine, Faith D      11 Collegiate-MA        1:47.52    1:44.50        
                  49.55     1:44.50 (54.95)                                        
 11 Walter, Erin K      11 Collegiate-MA             NT    1:46.84        
                  51.28     1:46.84 (55.56)                                        
 12 King, Hannah        11 EPH-LL                    NT    1:53.49        
                  54.50     1:53.49 (58.99)                                        
 
Event 65  Men 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Teel, Jonah         13 TRVY-MA              1:02.70    1:00.53          7  
                  29.33     1:00.53 (31.20)                                        
  2 Petre, Paul         13 TRVY-MA              1:04.03    1:03.13          5  
                  31.02     1:03.13 (32.11)                                        
  3 Jumper, Jonathan A  14 Collegiate-MA        1:01.33    1:03.57          4  
                  30.50     1:03.57 (33.07)                                        
  4 Steffie, Colin      14 EAC-MA               2:21.00    1:03.85          3  
  5 Zimmerman, Andrew   13 EPH-LL               1:07.62    1:07.08          2  
                  31.88     1:07.08 (35.20)                                        
  6 Ward, Ian D         14 BSAC-MA              1:13.03    1:12.18          1  
                  34.33     1:12.18 (37.85)                                        
 
Event 66  Women 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Marston, Sarah      13 EPH-LL                 58.15      59.89          7  
                  29.37       59.89 (30.52)                                        
  2 Alexander, Abby M   13 WSY-MA                 59.48    1:00.18          5  
                  28.86     1:00.18 (31.32)                                        
  3 Tanis, Lauren       14 TRVY-MA                59.80    1:02.33          4  
                  29.86     1:02.33 (32.47)                                        
  4 Fry, Hailey         14 EAC-MA               1:07.10    1:05.94          3  
                  31.30     1:05.94 (34.64)                                        
  5 Rhine, Larae A      14 Collegiate-MA        1:08.94    1:07.02          2  
                  32.98     1:07.02 (34.04)                                        
  6 Heck, Taylor A      14 Collegiate-MA        1:07.41    1:08.68          1  
                  32.68     1:08.68 (36.00)                                        
  7 Frey, Mackenzie     13 TRVY-MA              1:12.78    1:11.64        
                  34.17     1:11.64 (37.47)                                        
  8 Bobb, Sara C        13 WSY-MA               1:38.31    1:32.71        
                  43.11     1:32.71 (49.60)                                        
 
Event 67  Men 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wisor, Joshua D     16 Collegiate-MA          54.91      56.85          7  
                  27.82       56.85 (29.03)                                        
  2 Bessey, Shawn       15 TRVY-MA                57.63      56.95          5  
                  27.97       56.95 (28.98)                                        
  3 Catalano, Nicholas  15 WSY-MA               1:04.64    1:03.12          4  
                  30.16     1:03.12 (32.96)                                        
  4 Young, Noah         15 EPH-LL               1:00.24    1:07.55          3  
                  32.07     1:07.55 (35.48)                                        
 
Event 68  Women 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Heck, Ashley N      15 Collegiate-MA        1:06.25    1:03.74          7  
                  30.88     1:03.74 (32.86)                                        
  2 Hipp, Nicole        15 TRVY-MA              1:01.68    1:04.16          5  
                  30.93     1:04.16 (33.23)