Licensed to WSY Swimming           HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 2/15/2016 02:04 PM
                   Alyson Chick Valentine 10 and Under Meet                    
                 Swim Meet at the Cumberland Valley Natatorium                 
                                    Results                                    
 
Event 1  Boys 7 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tinsley, Caleb M           7 HAC-MA               1:55.75    1:45.01        
                  51.54     1:45.01 (53.47)                                        
  2 Cheslock, Collin           7 OTTERS               1:53.44    1:49.87        
                  52.71     1:49.87 (57.16)                                        
 -- Tasker, Amir               7 CC-MA                     NT         DQ        
      Double pull / kicks - breast
                1:01.26          DQ (48.92)                                        
 -- Tinsley, Luke A            7 HAC-MA                    NT         DQ        
      One hand touch - breast
 
Event 2  Girls 7 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mellinger, Ashley          7 EAC-MA               1:35.43    1:40.42        
  2 Mahler, Olivia A           7 HAC-MA               1:46.18    1:42.40        
                  49.90     1:42.40 (52.50)                                        
  3 Blough, Madelyn G          7 ACWS SWIMMING-MA     1:42.60    1:47.41        
                  52.77     1:47.41 (54.64)                                        
  4 Turner, Hannah M           7 EPAC-MA              1:46.04    1:47.46        
                  51.80     1:47.46 (55.66)                                        
  5 Kaloz, Samantha            7 LPAC-MA                   NT    1:56.22        
                  57.43     1:56.22 (58.79)                                        
  6 Pegher, Mia                7 OTTERS               1:56.11    2:00.69        
                  54.83   2:00.69 (1:05.86)                                        
 
Event 3  Boys 8 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tran, Gavin H              8 HAC-MA               1:28.78    1:30.91        
                  42.00     1:30.91 (48.91)                                        
  2 Weaver, Madden             8 JVYMCA               1:31.90    1:31.71        
                  43.15     1:31.71 (48.56)                                        
  3 Detwiler, Sean             8 CC-MA                1:38.54    1:35.99        
                  43.54     1:35.99 (52.45)                                        
  4 Cohen, Eli C               8 HAC-MA               1:46.79    1:36.93        
                  45.46     1:36.93 (51.47)                                        
  5 Groh, Bode I               8 COLLEGIATE-MA        1:37.92    1:41.17        
                  46.13     1:41.17 (55.04)                                        
  6 Dempsey, Bobby             8 LPAC-MA              1:43.63    1:41.20        
                  44.54     1:41.20 (56.66)                                        
  7 Todd, Brayden              8 CC-MA                1:46.47    1:46.28        
                  49.76     1:46.28 (56.52)                                        
  8 Gamber, Ian J              8 WSY SWIMMING-MA      1:51.21    1:47.38        
                  51.50     1:47.38 (55.88)                                        
 -- Schweikert, Alex K         8 CVAC-MA                   NT         DQ        
      Scissors kick - breast
                  58.47        DQ (1:17.53)                                        
 -- Ritter, Cash               8 LPAC-MA              1:52.25         DQ        
      One hand touch - breast
                2:01.15          DQ (30.87)                                        
 -- Chetlen, Noah              8 HAC-MA               2:08.98         DQ        
      One hand touch - breast
                  59.65        DQ (1:03.78)                                        
 -- Arutyunov, Alex            8 ACWS SWIMMING-MA     1:39.99         DQ        
      Non-simultaneous touch - breast
                  45.41          DQ (54.08)                                        
 -- Rennix, Colin              8 EPH-LL                    NT         DQ        
      Scissors kick - breast
                1:00.72        DQ (1:23.29)                                        
 
Event 4  Girls 8 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hasis, Nicole              8 CC-MA                1:36.86    1:36.43        
  2 Chang, Katie N             8 WSY SWIMMING-MA      1:34.78    1:37.44        
                  43.85     1:37.44 (53.59)                                        
  3 Eckenrode, Elizabeth M     8 BSAC-MA              1:44.00    1:40.16        
                  44.53     1:40.16 (55.63)                                        
  4 Burkholder, Bria           8 EPH-LL               1:43.35    1:41.01        
                  43.22     1:41.01 (57.79)                                        
  5 Maggio, Rylee R            8 WSY SWIMMING-MA      1:50.94    1:42.24        
                  48.12     1:42.24 (54.12)                                        
  6 Reynolds, Katie J          8 LPAC-MA              1:44.24    1:43.22        
                  48.92     1:43.22 (54.30)                                        
  7 Updegrave, Delaney M       8 COLLEGIATE-MA        1:44.43    1:43.75        
  8 Woronko, Julia M           8 HAC-MA               1:40.17    1:43.82        
                  46.44     1:43.82 (57.38)                                        
  9 Gibbons, Mara              8 LPAC-MA              1:48.04    1:44.52        
                  49.58     1:44.52 (54.94)                                        
 10 Hoang, Rachel              8 HAGY-MD              1:40.45    1:44.73        
                  48.31     1:44.73 (56.42)                                        
 11 Sandhaus, Skylar J         8 COLLEGIATE-MA        1:50.83    1:48.31        
                  50.73     1:48.31 (57.58)                                        
 12 Mullins, Meghan            8 HAGY-MD              1:45.77    1:50.43        
 13 Shirk, Brianna             8 HAGY-MD                   NT    1:51.25        
                  52.43     1:51.25 (58.82)                                        
 14 Post, Auraya               8 JCCHBG-MA            1:51.30    1:51.36        
 15 Eby, Hayden                8 EPH-LL               2:02.58    1:52.34        
                  55.56     1:52.34 (56.78)                                        
 16 Welker, Harper             8 CC-MA                1:52.46    1:53.01        
                  53.40     1:53.01 (59.61)                                        
 17 Dougherty, Hailey          8 EAC-MA               1:46.03    1:53.24        
                  51.87   1:53.24 (1:01.37)                                        
 18 Lutz, Lily                 8 EPH-LL               1:48.83    1:54.18        
                  54.06   1:54.18 (1:00.12)                                        
 19 Heckman, Abbie R           8 EPAC-MA              1:53.51    1:54.37        
                  52.55   1:54.37 (1:01.82)                                        
 20 Little, Isabella H         8 CVAC-MA              1:57.70    1:55.03        
                  51.78   1:55.03 (1:03.25)                                        
 21 Heberlig, Shelby D         8 SHIP-MA              2:02.77    1:56.20        
                  51.30   1:56.20 (1:04.90)                                        
 22 Cherricks, Courtney E      8 BSAC-MA                   NT    1:56.52        
                  48.75   1:56.52 (1:07.77)                                        
 23 Klopp, Alexis C            8 FSC-LEBY-MA               NT    1:58.69        
                  55.40   1:58.69 (1:03.29)                                        
 24 Kelly, Robin               8 HAGY-MD              2:02.68    1:59.67        
                  58.64   1:59.67 (1:01.03)                                        
 25 Evans, Grace L             8 WSY SWIMMING-MA           NT    2:05.06        
                1:01.87   2:05.06 (1:03.19)                                        
 26 Nailor, Joleigh            8 CVAC-MA                   NT    2:12.67        
 27 Haugh, Ella A              8 FSC-LEBY-MA               NT    2:24.67        
 28 Rheam, Claudia             8 JVYMCA               2:46.03    2:32.43        
                1:12.45   2:32.43 (1:19.98)                                        
 -- Thielemann, Myranda        8 OTTERS                    NT         DQ        
      One hand touch - breast
                  49.94          DQ (57.64)                                        
 -- Ward, Kimberly A           8 BSAC-MA                   NT         DQ        
      Scissors kick - fly
                  57.27          DQ (57.61)                                        
 -- Reichelderfer, Brooke      8 CC-MA                1:58.61         DQ        
      Arms underwater recovery - fly
                  53.38        DQ (1:06.09)                                        
 -- Artell, Eliza C            8 COLLEGIATE-MA             NT         DQ        
      Hands not separated - breast
                  56.67        DQ (1:08.42)                                        
 
Event 5  Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 M'Ikanatha, Isaac         10 HAC-MA               1:13.02    1:11.55        
                  33.23     1:11.55 (38.32)                                        
  2 Zagaceta, Magill M         9 HAC-MA               1:13.82    1:12.53        
                  33.19     1:12.53 (39.34)                                        
  3 Woren, Joshua L            9 CVAC-MA              1:16.16    1:18.71        
                  36.14     1:18.71 (42.57)                                        
  4 Yoon, Sondo               10 WSY SWIMMING-MA      1:15.44    1:19.01        
                  37.00     1:19.01 (42.01)                                        
  5 Hoang, Jackson M          10 HAGY-MD              1:17.59    1:19.38        
                  37.55     1:19.38 (41.83)                                        
  6 Hain, Braden              10 OTTERS               1:16.24    1:19.42        
                  34.95     1:19.42 (44.47)                                        
  7 Connelly, Cameron          9 OTTERS               1:22.84    1:21.39        
                  38.81     1:21.39 (42.58)                                        
  8 Cheslock, Carter          10 OTTERS               1:21.32    1:23.40        
                  38.15     1:23.40 (45.25)                                        
  9 McMillin, Liam M          10 CVAC-MA              1:28.43    1:24.13        
                  41.00     1:24.13 (43.13)                                        
 10 Dotts, Benjamin            9 OTTERS               1:23.14    1:25.23        
                  36.93     1:25.23 (48.30)                                        
 11 Meade, Aiden              10 OTTERS               1:39.59    1:27.66        
                  38.60     1:27.66 (49.06)                                        
 12 Lehan, Sean C             10 HAC-MA               1:29.15    1:28.30        
                  42.65     1:28.30 (45.65)                                        
 13 Perez, Elias M            10 OTTERS               1:27.86    1:28.88        
                  39.52     1:28.88 (49.36)                                        
 14 Maggio, Breydon A         10 WSY SWIMMING-MA      1:30.49    1:30.75        
                  43.22     1:30.75 (47.53)                                        
 15 Bu, Jason J                9 HAC-MA               1:34.53    1:34.34        
                  45.17     1:34.34 (49.17)                                        
 16 Dempsey, Luke             10 LPAC-MA              1:44.41    1:35.62        
                  44.09     1:35.62 (51.53)                                        
 17 Conrad, Landon T          10 HAGY-MD              1:33.39    1:35.65        
                  44.86     1:35.65 (50.79)                                        
 18 Verma, Ricky               9 PACS-MA              1:34.26    1:35.71        
                  44.42     1:35.71 (51.29)                                        
 19 Desclous, Mio              9 HAGY-MD              1:34.40    1:36.70        
                  45.95     1:36.70 (50.75)                                        
 20 Nguyen, Kyle A             9 HAC-MA               1:39.38    1:38.26        
                  44.11     1:38.26 (54.15)                                        
 21 Serfass, Caleb P           9 HAC-MA               1:40.29    1:39.15        
                  45.88     1:39.15 (53.27)                                        
 22 Zlogar, Luke M            10 EPAC-MA              1:36.66    1:39.57        
                  43.91     1:39.57 (55.66)                                        
 23 Fastrich, Owen S           9 HAC-MA               1:44.06    1:41.03        
                  45.16     1:41.03 (55.87)                                        
 24 Garber, Bryce              9 EAC-MA               1:44.67    1:51.78        
                  50.35   1:51.78 (1:01.43)                                        
 25 Wright, Kaden              9 HAGY-MD                   NT    1:55.31        
                  52.88   1:55.31 (1:02.43)                                        
 26 Dougherty, Billy          10 EAC-MA               2:08.49    2:17.69        
                1:06.97   2:17.69 (1:10.72)                                        
 27 Slusser, Daanen M         10 PACS-MA                   NT    2:26.20        
                1:02.49   2:26.20 (1:23.71)                                        
 -- Kimbel, Landis            10 EPH-LL               1:39.92         DQ        
      Scissors kick - breast
                  43.78          DQ (54.15)                                        
 
Event 6  Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 So, Alicia G              10 ACWS SWIMMING-MA     1:20.53    1:16.56        
                  34.32     1:16.56 (42.24)                                        
  2 Skiles, Araceli G         10 WSY SWIMMING-MA      1:21.24    1:18.64        
                  38.75     1:18.64 (39.89)                                        
  3 Thomas, Mackenzie         10 OTTERS               1:18.29    1:20.80        
                  37.22     1:20.80 (43.58)                                        
  4 Evans, Faith A            10 WSY SWIMMING-MA      1:17.53    1:21.00        
                  37.34     1:21.00 (43.66)                                        
  5 Woren, Sarah M             9 CVAC-MA              1:27.47    1:23.21        
                  39.59     1:23.21 (43.62)                                        
  6 Anthony, Elizabeth J      10 ACWS SWIMMING-MA     1:26.56    1:23.89        
                  38.02     1:23.89 (45.87)                                        
  7 Lantz, Morgan A            9 PACS-MA              1:24.34    1:25.74        
  8 Wicks, McKenzie            9 CC-MA                1:26.50    1:26.09        
                  40.89     1:26.09 (45.20)                                        
  9 Buehler, Katie H           9 CVAC-MA              1:33.38    1:27.54        
                  41.62     1:27.54 (45.92)                                        
 10 Sandhaus, Eliza M         10 COLLEGIATE-MA        1:25.01    1:28.09        
                  40.41     1:28.09 (47.68)                                        
 11 Edwards, Kendra A         10 LPAC-MA              1:31.19    1:28.92        
                  43.59     1:28.92 (45.33)                                        
 12 Ludwick, Sadie L          10 WSY SWIMMING-MA      1:28.68    1:29.37        
                  42.67     1:29.37 (46.70)                                        
 13 Secord, Ann K             10 ACWS SWIMMING-MA     1:28.66    1:29.47        
                  38.65     1:29.47 (50.82)                                        
 14 Maggio, Brea B            10 WSY SWIMMING-MA      1:28.81    1:29.53        
                  40.68     1:29.53 (48.85)                                        
 15 Miskin, Hannah M          10 WSY SWIMMING-MA      1:31.15    1:30.02        
                  43.14     1:30.02 (46.88)                                        
 16 Natalie, Mutschler        10 EPAC-MA                   NT    1:30.16        
                  42.73     1:30.16 (47.43)                                        
 17 Serfass, Madeline G        9 HAC-MA               1:29.76    1:30.69        
                  42.11     1:30.69 (48.58)                                        
 18 Kieffer, Ashley E          9 COLLEGIATE-MA        1:30.96    1:32.38        
                  40.74     1:32.38 (51.64)                                        
 19 Lyn-Sue, Rachel E         10 HAC-MA               1:39.92    1:33.16        
                  45.91     1:33.16 (47.25)                                        
 20 Buck, Ava S                9 HAC-MA               1:34.14    1:33.20        
                  45.05     1:33.20 (48.15)                                        
 21 Hadley, Taylor E           9 EPAC-MA              1:41.98    1:34.36        
                  42.98     1:34.36 (51.38)                                        
 22 Yohe, Ava E               10 ACWS SWIMMING-MA          NT    1:34.95        
                  44.03     1:34.95 (50.92)                                        
 23 Navarro, Isabella          9 WSC-MA               1:33.32    1:35.88        
                  43.56     1:35.88 (52.32)                                        
 24 Zoellner, Aubrey G        10 COLLEGIATE-MA        1:36.16    1:36.05        
                  43.71     1:36.05 (52.34)                                        
 25 Hudson, Laurel M          10 HAGY-MD              1:36.06    1:36.45        
                  42.52     1:36.45 (53.93)                                        
 26 Sholly, Addisan E         10 PACS-MA              1:34.65    1:37.37        
                  45.86     1:37.37 (51.51)                                        
 27 Burkholder, Olivia G       9 ACWS SWIMMING-MA     1:41.35    1:37.94        
                  45.23     1:37.94 (52.71)                                        
 28 Clouse, Alexis            10 BSAC-MA              1:35.18    1:38.44        
                  49.19     1:38.44 (49.25)                                        
 29 Black, Skylar N           10 HAC-MA               1:36.09    1:39.25        
                  45.06     1:39.25 (54.19)                                        
 30 Beard, Olivia             10 EPH-LL               1:45.42    1:41.46        
                  47.60     1:41.46 (53.86)                                        
 31 Haley, Mary                9 OTTERS               1:34.91    1:41.70        
 32 Kelly, Airiana            10 HAGY-MD              1:46.80    1:41.86        
 33 Smith, Tatum              10 LPAC-MA              1:45.52    1:41.98        
                  47.03     1:41.98 (54.95)                                        
 34 Morgan, Carleigh          10 CVAC-MA              1:51.82    1:42.45        
                  46.56     1:42.45 (55.89)                                        
 35 Mooney, Cathleen           9 EAC-MA               1:40.55    1:42.59        
                  50.05     1:42.59 (52.54)                                        
 36 Sekhar, Maya A            10 EPAC-MA              1:37.23    1:42.60        
 37 Bogdan, Sarah             10 LPAC-MA              1:39.99    1:43.48        
                  51.06     1:43.48 (52.42)                                        
 38 Sweeney, Coryn             9 LPAC-MA              1:42.53    1:43.61        
                  45.99     1:43.61 (57.62)                                        
 39 Faylor, Hannah G           9 BSAC-MA                   NT    1:45.70        
                  48.22     1:45.70 (57.48)                                        
 40 Leonard, Allie J           9 HAC-MA               1:38.63    1:47.16        
                  48.69     1:47.16 (58.47)                                        
 41 Rennix, Ella R            10 EPH-LL                    NT    1:48.26        
                  48.22   1:48.26 (1:00.04)                                        
 42 Frontino, Ava              9 SHIP-MA                   NT    1:52.77        
                  51.94   1:52.77 (1:00.83)                                        
 43 Williams, Maya G          10 EPAC-MA              1:47.25    1:56.68        
                  49.39   1:56.68 (1:07.29)                                        
 -- Rodenbaugh, Maggie         9 JVYMCA               2:05.20         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                1:00.44        DQ (1:05.19)                                        
 -- Wilhelm, Leah Rose R       9 HAC-MA               1:54.75         DQ        
      One hand touch - breast
                  49.29          DQ (56.25)                                        
 -- Tucker, Hannah G           9 WSY SWIMMING-MA           NT         DQ        
      Not on back off wall - back
                1:16.83        DQ (1:11.48)                                        
 -- Shively, Madison E         9 SHIP-MA              1:58.70         DQ        
      One hand touch - breast
                  54.54        DQ (1:02.62)                                        
 -- Rivera, Makayla L          9 ACWS SWIMMING-MA          NT         DQ        
      Alternating Kick - breast
                2:12.41          DQ (15.74)                                        
 -- Megonnell, Alexis R        9 COLLEGIATE-MA        1:57.29         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
                  56.14        DQ (1:08.75)                                        
 
Event 7  Boys 5 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Turk-Geller, Jonah         5 JCCHBG-MA              23.71      26.39        
  2 Buehler, Grant             5 CVAC-MA                   NT      29.11        
  3 Trate, Colin               5 OTTERS                 39.67      42.22        
  4 Demchak, Chase             5 OTTERS                 38.81      42.94        
  5 Demchak, Ethan             5 OTTERS                 37.68      47.27        
 
Event 8  Girls 5 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Evans, Summer L            5 WSY SWIMMING-MA        32.52      26.91        
  2 Mahler, Madeline J         5 HAC-MA                 25.55      26.96        
  3 Lantz, Ava R               5 PACS-MA                26.94      31.01        
  4 Bratton, Shannon L         5 FSC-LEBY-MA            32.39      33.26        
  5 Bitner, Cameron            5 EPH-LL                 39.76      40.87        
 
Event 9  Boys 6 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Soltanov, Yaroslav         6 FSC-LEBY-MA            25.07      18.33        
  2 Shank, Mikal R             6 COLLEGIATE-MA          18.62      20.17        
  3 Kertes, Jacob M            6 ACWS SWIMMING-MA       23.00      21.76        
  4 Eckenrode, Ethan M         6 BSAC-MA                29.91      22.30        
  5 Detwiler, Logan            6 CC-MA                  25.52      23.41        
  6 Lehan, Colin S             6 HAC-MA                 24.29      23.77        
  7 Sholly, Ryan A             6 PACS-MA                23.58      27.02        
  8 Legaspi, Kaleb             6 EPH-LL                 20.21      27.56        
  9 Newsome, Barrett           6 EAC-MA                 30.06      30.30        
 10 Chetlen, Nathaniel L       6 HAC-MA                 31.16      31.58        
 11 Leiferman, Meyer           6 JCCHBG-MA              34.31      34.11        
 12 Rodenbaugh, Hoyt           6 JVYMCA                 41.74      44.04        
 13 Aurentz, Aydin             6 OTTERS                 44.24      50.07        
 
Event 10  Girls 6 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Burkholder, Cali           6 EPH-LL                 19.23      20.23        
  2 Clark, Maura               6 EPH-LL                 21.01      21.27        
  3 MacDonald, Maeve           6 LPAC-MA                23.17      22.02        
  4 Navarro, Leah              6 WSC-MA                 23.95      25.46        
  5 McCracken, Brynleigh       6 CC-MA                  24.86      26.16        
  6 Verma, Anushka             6 PACS-MA                25.98      27.30        
  7 Rosenberg, Annika          6 OTTERS                 26.65      27.56        
  8 Dougherty, Sarah           6 EAC-MA                 24.46      27.89        
  9 Dennison, Leah N           6 WSY SWIMMING-MA           NT      28.21        
 10 Toniatti, Alexa            6 CVAC-MA                   NT      29.21        
 11 Zlogar, Emma E             6 EPAC-MA                27.69      31.62        
 12 Yardley-Gontz, Mollie      6 CC-MA                  34.14      32.25        
 
Event 11  Boys 7 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tasker, Amir               7 CC-MA                  17.41      19.02        
  2 Cheslock, Collin           7 OTTERS                 18.95      19.15        
  3 Trate, Danny               7 OTTERS                 20.61      19.72        
  4 Houck, Colton              7 EAC-MA                 18.82      20.88        
  5 Fastrich, Austin R         7 HAC-MA                 21.14      20.93        
  6 Teplitz, Adam              7 JCCHBG-MA              27.78      21.78        
  7 Clouse, Blake A            7 BSAC-MA                22.31      22.09        
  8 Edwards, Seth              7 LPAC-MA                20.79      22.34        
  9 Bontempo-Tyree, Mayson A   7 HAC-MA                 23.48      24.06        
 10 Epoca, Jacob C             7 HAC-MA                 22.79      24.10        
 11 Katora, Daniel J           7 BSAC-MA                23.02      24.15        
 12 Camp, Alex J               7 HAC-MA                 24.66      26.40        
 13 Papenfuse, Chance          7 JCCHBG-MA              28.09      28.63        
 14 Madorsky, Dylan M          7 BSAC-MA                26.75      28.89        
 15 Alleman, Jonas A           7 EPAC-MA                29.42      31.73        
 16 Wiest, Jacob A             7 SHIP-MA                34.68      38.56        
 17 Woren, Zachary             7 JCCHBG-MA              42.39      50.79        
 
Event 12  Girls 7 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pegher, Mia                7 OTTERS                 18.70      19.31        
  2 Thurmond, Alishya M        7 HAGY-MD                19.13      20.20        
  3 Whalen, Ella L             7 FSC-LEBY-MA            20.95      21.32        
  4 Ludwick, Chloe M           7 WSY SWIMMING-MA        25.85      21.39        
  5 Rutt, Ainsley F            7 CVAC-MA                24.09      21.45        
  6 Witalec, Reagan            7 CVAC-MA                   NT      21.78        
  7 Gross, Emma                7 JCCHBG-MA              23.52      21.81        
  8 Kuntz, Audra N             7 FSC-LEBY-MA            27.70      21.99        
  9 Kielty, Helen M            7 WSY SWIMMING-MA        23.46      22.52        
 10 Gee, Kameryn               7 CC-MA                  26.10      24.32        
 11 Mendenhall, Carly          7 EPH-LL                 22.52      24.81        
 12 Millar, Kathryn D          7 WSY SWIMMING-MA        23.72      25.27        
 13 Yaninek, Tatiana           7 LPAC-MA                25.31      25.73        
 14 Keller, Zoe                7 EPH-LL                 21.99      25.94        
 15 Shelly, Natalie            7 CC-MA                  23.04      26.32        
 16 McMillin, Bryn             7 CVAC-MA                   NT      28.25        
 17 Sanders, Gabby S           7 EPAC-MA                31.84      32.05        
 18 Purdy, Raya B              7 HAC-MA                 30.82      32.73        
 19 Martz, Kylie A             7 EPAC-MA                   NT      32.83        
 20 Moser, Katie               7 HAGY-MD                32.46      32.97        
 21 Bryant, Sophie A           7 SHIP-MA                33.22      33.42        
 22 Cherricks, Cassandra B     7 BSAC-MA                31.03      40.83        
 
Event 13  Boys 8 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seitz, Joshua L            8 ACWS SWIMMING-MA       15.53      17.16        
  2 Reid, Yaakov               8 JCCHBG-MA              18.85      18.40        
  3 Dempsey, Bobby             8 LPAC-MA                18.20      18.47        
  4 Gamber, Ian J              8 WSY SWIMMING-MA        18.22      19.23        
  5 Burke, James R             8 HAC-MA                 22.03      19.48        
  6 Derr, Greyden T            8 CVAC-MA                20.77      19.58        
  7 Carpenter, Grant E         8 COLLEGIATE-MA          19.77      19.86        
  8 Schneider, Ian             8 EPH-LL                 19.89      19.99        
  9 Moodie, Conner F           8 HAC-MA                 19.91      20.36        
 10 Chetlen, Noah              8 HAC-MA                 21.55      20.99        
 11 Schweikert, Alex K         8 CVAC-MA                   NT      21.15        
 12 Dowling, Christian         8 CUY-MD                 19.94      22.59        
 13 Rennix, Colin              8 EPH-LL                 19.36      22.78        
 14 Roeder, Nick J             8 WSY SWIMMING-MA        19.26      22.96        
 15 Oyerly, Gray B             8 HAC-MA                 23.16      24.55        
 16 Castillo, Alec E           8 EPAC-MA                22.61      24.87        
 17 Patel, Siddh H             8 CVAC-MA                   NT      28.93        
 18 Knauss, Hunter             8 LPAC-MA                30.96      30.77        
 19 Shumway, Simmons H         8 SHIP-MA                31.20      31.58        
 
Event 14  Girls 8 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Harris, Elise M            8 EPAC-MA                16.29      16.31        
  2 Chang, Katie N             8 WSY SWIMMING-MA        17.23      16.70        
  3 Williams, Kayden N         8 EPAC-MA                16.80      16.98        
  4 Updegrave, Delaney M       8 COLLEGIATE-MA          16.22      17.12        
  5 Mullins, Meghan            8 HAGY-MD                17.09      17.50        
  6 Cramer, Aubrey G           8 CVAC-MA                18.19      18.13        
  7 Hawkins, Della K           8 SHIP-MA                17.22      18.23        
  8 Shatzer, Madison           8 HAGY-MD                17.99      18.37        
  9 Cherricks, Courtney E      8 BSAC-MA                17.59      18.79        
 10 Dougherty, Hailey          8 EAC-MA                 18.29      19.11        
 11 Kelly, Robin               8 HAGY-MD                19.05      19.25        
 12 Gillette, Juliana          8 EAC-MA                 20.14      19.97        
 13 Musser, Addison            8 EPH-LL                 19.86      20.10        
 14 Artell, Eliza C            8 COLLEGIATE-MA          18.04      20.22        
 15 Klopp, Alexis C            8 FSC-LEBY-MA               NT      20.39        
 16 Dunsworth, Kenadie         8 OTTERS                 19.78      20.49        
 17 Tian, Claire S             8 HAC-MA                 19.39      20.64        
 18 Eby, Hayden                8 EPH-LL                 20.06      20.70        
 19 Shank, Jasmyne N           8 COLLEGIATE-MA          19.83      20.75        
 20 Perry, Chay J              8 CVAC-MA                24.54      20.90        
 21 Nee, Mia                   8 LPAC-MA                22.94      22.24        
 22 Haugh, Ella A              8 FSC-LEBY-MA            27.84      23.84        
 23 Roeting, Isabella P        8 COLLEGIATE-MA          23.99      24.48        
 24 Rheam, Claudia             8 JVYMCA                 28.09      29.18        
 25 Foster, Sarah              8 CC-MA                  28.71      30.58        
 
Event 15  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 M'Ikanatha, Isaac         10 HAC-MA                 28.35      28.43        
  2 Zagaceta, Magill M         9 HAC-MA                 28.84      29.75        
  3 Keyes, Jake               10 WSY SWIMMING-MA        29.82      30.29        
  4 Yoon, Sondo               10 WSY SWIMMING-MA        30.57      30.31        
  5 Hain, Braden              10 OTTERS                 30.23      31.21        
  6 Woren, Joshua L            9 CVAC-MA                30.72      31.57        
  7 Cheslock, Carter          10 OTTERS                 31.23      32.96        
  8 Lowen, Brian              10 OTTERS                    NT      33.55        
  9 Meade, Aiden              10 OTTERS                 33.52      33.98        
 10 Lehan, Sean C             10 HAC-MA                 33.47      34.11        
 11 Dotts, Benjamin            9 OTTERS                 32.45      34.83        
 12 Zlogar, Luke M            10 EPAC-MA                34.84      35.51        
 13 Gibbons, Nathaniel        10 LPAC-MA                36.66      35.58        
 14 Kimbel, Landis            10 EPH-LL                 35.38      35.78        
 15 Newsome, Braden           10 EAC-MA                 36.50      36.12        
 16 Maggio, Breydon A         10 WSY SWIMMING-MA        35.00      36.13        
 17 Van De Louw, Mathias       9 HAC-MA                 38.55      37.03        
 18 Koennecke, Kyle G         10 PACS-MA                36.71      37.29        
 19 Verma, Ricky               9 PACS-MA                38.88      37.90        
 20 Garber, Bryce              9 EAC-MA                 34.79      38.24        
 21 Meyer, Seth M             10 FSC-LEBY-MA            45.02      38.25        
 22 Easteadt, Nate             9 EAC-MA                 39.80      38.27        
 23 Shoen, Ryan T              9 EPAC-MA                42.37      38.50        
 24 Teplitz, Ben              10 JCCHBG-MA              40.30      38.90        
 25 Nguyen, Kyle A             9 HAC-MA                 39.02      39.44        
 26 Conrad, Landon T          10 HAGY-MD                36.25      39.51        
 27 Detwiler, Guy              9 CC-MA                  45.18      39.58        
 28 Beam, Zack Q               9 HAGY-MD                39.36      40.54        
 29 Fastrich, Owen S           9 HAC-MA                 43.03      41.58        
 30 Houck, Nicholas            9 EAC-MA                    NT      41.95        
 31 Slusser, Daanen M         10 PACS-MA                44.61      43.73        
 32 Jones, Caleb M            10 CVAC-MA                50.59      44.85        
 33 Johnson-Null, Colyn        9 EPH-LL                 48.29      46.71        
 34 Barrow-Somers, Brendan    10 CVAC-MA                   NT      47.86        
 35 MacDonald, Marshall        9 LPAC-MA                46.01      47.99        
 36 Norton, Aidan M            9 HAC-MA                 56.11      49.97        
 37 Dougherty, Billy          10 EAC-MA                 44.79      50.45        
 38 Bontempo-Tyree, Miles A    9 HAC-MA                    NT      51.33        
 39 Wright, Kaden              9 HAGY-MD                48.90      51.47        
 40 Patel, VraJ               10 WSY SWIMMING-MA        51.00      52.73        
 41 Rogalski, Evan            10 LPAC-MA                55.10      56.20        
 42 Leppla, Nathan M          10 COLLEGIATE-MA        1:04.13    1:01.79        
 -- Tucker, David A           10 ACWS SWIMMING-MA       44.01         DQ        
      No touch on turn
 
Event 16  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Oyerly, Cali M            10 HAC-MA                 29.83      29.41        
  2 So, Alicia G              10 ACWS SWIMMING-MA       31.90      29.72        
  3 McMullen, Lydia K         10 HAC-MA                 31.86      30.27        
  4 Thomas, Mackenzie         10 OTTERS                 30.09      30.43        
  5 Skiles, Araceli G         10 WSY SWIMMING-MA        30.51      30.61        
  6 Peiffer, Tyya J           10 WSY SWIMMING-MA        31.54      32.30        
  7 Lantz, Morgan A            9 PACS-MA                31.36      32.46        
  8 Kieffer, Ashley E          9 COLLEGIATE-MA          32.83      33.31        
  9 Kulasinsky, Adrienne J     9 HAC-MA                 34.66      33.65        
 10 Secord, Ann K             10 ACWS SWIMMING-MA       34.20      34.16        
 11 Seo, Sarah                10 CVAC-MA                38.53      34.74        
 12 Miskin, Hannah M          10 WSY SWIMMING-MA        34.88      34.92        
 13 Wicks, McKenzie            9 CC-MA                  35.36      34.94        
 14 Natalie, Mutschler        10 EPAC-MA                   NT      35.15        
 15 Maggio, Brea B            10 WSY SWIMMING-MA        34.41      35.28        
 16 Clouse, Alexis            10 BSAC-MA                36.47      35.39        
 17 Buehler, Katie H           9 CVAC-MA                36.50      35.41        
 18 Lyn-Sue, Rachel E         10 HAC-MA                 37.91      35.52        
 19 Hudson, Laurel M          10 HAGY-MD                34.63      35.58        
 20 Ludwick, Sadie L          10 WSY SWIMMING-MA        35.00      35.94        
 21 Patterson, Gabby B        10 WSY SWIMMING-MA        39.01      36.52        
 22 Sekhar, Maya A            10 EPAC-MA                36.74      36.62        
 23 Yohe, Ava E               10 ACWS SWIMMING-MA       35.12      36.69        
 24 Black, Skylar N           10 HAC-MA                 37.42      37.29        
 25 Hadley, Taylor E           9 EPAC-MA                37.21      37.79        
 26 Brown, Colbey              9 OTTERS                 37.11      37.85        
 27 Kielty, Alice M            9 WSY SWIMMING-MA        41.56      37.99        
 28 Caltrider, Abby            9 CC-MA                  44.27      38.04        
 29 Greenwood, Brynn           9 CC-MA                  41.87      38.23        
 30 Sholly, Addisan E         10 PACS-MA                38.41      38.37        
 31 Mooney, Cathleen           9 EAC-MA                 38.16      39.10        
 32 Hidalgo, Carla J           9 FSC-LEBY-MA            41.61      39.47        
 33 Bogdan, Sarah             10 LPAC-MA                40.18      39.71        
 34 Binkley, Alexis M          9 FSC-LEBY-MA            45.76      40.03        
 35 Burkholder, Olivia G       9 ACWS SWIMMING-MA       38.46      40.10        
 36 Morgan, Carleigh          10 CVAC-MA                40.06      40.25        
 36 Kelly, Airiana            10 HAGY-MD                37.80      40.25        
 38 Gaisior, Elizabeth         9 JVYMCA                 42.90      40.28        
 39 Nye, Laura K               9 PACS-MA                40.41      40.41        
 40 Smith, Tatum              10 LPAC-MA                39.12      40.63        
 41 Swartz, Cassidy           10 LPAC-MA                41.67      40.70        
 42 Houck, Addison             9 EAC-MA                 39.64      40.89        
 42 Sanders, Natalie C        10 EPAC-MA                39.97      40.89        
 44 Wilhelm, Leah Rose R       9 HAC-MA                 40.85      41.24        
 45 Haley, Mary                9 OTTERS                 38.20      41.55        
 46 Sweeney, Coryn             9 LPAC-MA                37.36      41.74        
 47 Rogers, Ashley             9 EPH-LL                 42.80      41.83        
 48 Leonard, Allie J           9 HAC-MA                 38.04      42.68        
 49 Faylor, Hannah G           9 BSAC-MA                41.18      42.74        
 50 Lowe, Hayleigh A          10 EPAC-MA                43.12      42.90        
 51 Markle, Lauren             9 CC-MA                  43.45      42.99        
 52 Mulroy, Montana N          9 WSY SWIMMING-MA        44.49      43.87        
 53 Frontino, Ava              9 SHIP-MA                44.33      44.74        
 54 Rennix, Ella R            10 EPH-LL                 42.49      45.10        
 55 Leiferman, Orit            9 JCCHBG-MA              44.03      45.17        
 56 Love, Ava K               10 EPAC-MA                47.83      45.27        
 57 Shively, Madison E         9 SHIP-MA                46.91      46.11        
 58 Rivera, Makayla L          9 ACWS SWIMMING-MA       44.01      46.23        
 59 Kreiser, Payton           10 FSC-LEBY-MA               NT      47.30        
 60 Tucker, Hannah G           9 WSY SWIMMING-MA        56.34      47.63        
 61 Millar, Natalie R          9 WSY SWIMMING-MA        52.11      48.45        
 62 Wolf, Hanna M              9 WSY SWIMMING-MA        45.63      48.75        
 63 Mellinger, Kaitlin         9 EAC-MA                 48.73      49.32        
 64 Popp, Ryann                9 JCCHBG-MA              55.20      51.58        
 65 Walk, Erica                9 COLLEGIATE-MA             NT      52.93        
 66 Egner, Emma E              9 WSY SWIMMING-MA        54.83      55.95        
 67 Wadlinger, Abigail A       9 EPAC-MA              1:01.76      56.72        
 68 Grover, Saumya            10 WSY SWIMMING-MA      1:15.92      58.56        
 
Event 17  Boys 5 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Buehler, Grant             5 CVAC-MA                   NT      32.48        
  2 Turk-Geller, Jonah         5 JCCHBG-MA              34.59      35.65        
  3 Demchak, Chase             5 OTTERS                 30.53      35.66        
  4 Trate, Colin               5 OTTERS                 43.51      43.78        
  5 Demchak, Ethan             5 OTTERS                 40.92      49.85        
 
Event 18  Girls 5 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mahler, Madeline J         5 HAC-MA                 27.58      29.70        
  2 Bratton, Shannon L         5 FSC-LEBY-MA            31.98      36.35        
  3 Lantz, Ava R               5 PACS-MA                34.08      46.72        
 -- Evans, Summer L            5 WSY SWIMMING-MA        31.93         DQ        
      Other
 -- Bitner, Cameron            5 EPH-LL                 42.88         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Event 19  Boys 6 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Soltanov, Yaroslav         6 FSC-LEBY-MA            23.38      23.73        
  2 Kertes, Jacob M            6 ACWS SWIMMING-MA       28.32      26.05        
  3 Detwiler, Logan            6 CC-MA                  24.25      26.52        
  4 Shank, Mikal R             6 COLLEGIATE-MA          23.52      26.58        
  5 Lehan, Colin S             6 HAC-MA                 26.65      26.80        
  6 Eckenrode, Ethan M         6 BSAC-MA                31.00      28.35        
  7 Newsome, Barrett           6 EAC-MA                 31.42      31.59        
  8 Chetlen, Nathaniel L       6 HAC-MA                 27.42      34.66        
  9 Legaspi, Kaleb             6 EPH-LL                 30.75      35.34        
 10 Leiferman, Meyer           6 JCCHBG-MA              34.29      39.73        
 11 Aurentz, Aydin             6 OTTERS                 38.12      56.75        
 12 Rodenbaugh, Hoyt           6 JVYMCA                 43.27      57.29        
 
Event 20  Girls 6 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MacDonald, Maeve           6 LPAC-MA                28.74      25.01        
  2 Burkholder, Cali           6 EPH-LL                 24.21      25.26        
  3 Clark, Maura               6 EPH-LL                 24.63      25.89        
  4 McCracken, Brynleigh       6 CC-MA                  28.18      27.80        
  5 Navarro, Leah              6 WSC-MA                 28.20      27.92        
  6 Verma, Anushka             6 PACS-MA                28.07      28.30        
  7 Toniatti, Alexa            6 CVAC-MA                   NT      31.54        
  8 Dougherty, Sarah           6 EAC-MA                 27.54      31.67        
  9 Zlogar, Emma E             6 EPAC-MA                28.64      32.48        
 10 Dennison, Leah N           6 WSY SWIMMING-MA           NT      35.02        
 11 Rosenberg, Annika          6 OTTERS                 30.79      36.44        
 12 Yardley-Gontz, Mollie      6 CC-MA                  28.96      37.04        
 
Event 21  Boys 7 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fastrich, Austin R         7 HAC-MA                 23.02      22.02        
  2 Tinsley, Luke A            7 HAC-MA                 24.17      22.95        
  3 Houck, Colton              7 EAC-MA                 22.41      23.09        
  4 Tinsley, Caleb M           7 HAC-MA                 22.16      23.26        
  5 White, Ethan               7 CC-MA                  22.71      24.58        
  6 Katora, Daniel J           7 BSAC-MA                27.17      25.84        
  7 Trate, Danny               7 OTTERS                 24.80      26.15        
  8 Papenfuse, Chance          7 JCCHBG-MA              29.19      26.74        
  9 Edwards, Seth              7 LPAC-MA                27.49      27.37        
 10 Bontempo-Tyree, Mayson A   7 HAC-MA                 26.99      27.98        
 11 Clouse, Blake A            7 BSAC-MA                27.95      28.95        
 12 Epoca, Jacob C             7 HAC-MA                 31.24      31.67        
 13 Teplitz, Adam              7 JCCHBG-MA              33.21      31.84        
 14 Alleman, Jonas A           7 EPAC-MA                   NT      32.37        
 15 Camp, Alex J               7 HAC-MA                 28.22      35.62        
 16 Wiest, Jacob A             7 SHIP-MA                32.74      38.85        
 17 Madorsky, Dylan M          7 BSAC-MA                33.14      39.52        
 18 Woren, Zachary             7 JCCHBG-MA              55.54      58.20        
 
Event 22  Girls 7 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Blough, Madelyn G          7 ACWS SWIMMING-MA       21.00      22.02        
  2 Zimmerman, Adelyn          7 EPH-LL                 24.85      22.82        
  3 Mahler, Olivia A           7 HAC-MA                 21.31      23.17        
  4 Pegher, Mia                7 OTTERS                 23.07      23.32        
  5 Brechbiel, Ella M          7 WSY SWIMMING-MA        22.21      24.80        
  6 Kaloz, Samantha            7 LPAC-MA                24.41      24.87        
  7 Thurmond, Alishya M        7 HAGY-MD                23.59      25.31        
  8 Gross, Emma                7 JCCHBG-MA              25.62      26.37        
  8 Millar, Kathryn D          7 WSY SWIMMING-MA        24.02      26.37        
 10 Witalec, Reagan            7 CVAC-MA                   NT      26.64        
 11 Keller, Zoe                7 EPH-LL                 26.42      26.84        
 12 Mendenhall, Carly          7 EPH-LL                 28.56      27.06        
 13 Kielty, Helen M            7 WSY SWIMMING-MA        26.86      27.69        
 14 Kuntz, Audra N             7 FSC-LEBY-MA            25.20      28.80        
 15 Shelly, Natalie            7 CC-MA                  26.02      29.11        
 16 Rutt, Ainsley F            7 CVAC-MA                30.90      29.35        
 17 Whalen, Ella L             7 FSC-LEBY-MA            29.62      30.53        
 18 Sanders, Gabby S           7 EPAC-MA                33.08      32.24        
 19 Bryant, Sophie A           7 SHIP-MA                30.91      33.19        
 20 Gee, Kameryn               7 CC-MA                  27.56      33.94        
 21 Yaninek, Tatiana           7 LPAC-MA                30.10      34.39        
 22 Cherricks, Cassandra B     7 BSAC-MA                32.36      34.86        
 23 McMillin, Bryn             7 CVAC-MA                   NT      35.03        
 24 Moser, Katie               7 HAGY-MD                32.11      36.93        
 25 Martz, Kylie A             7 EPAC-MA                   NT      37.65        
 -- Purdy, Raya B              7 HAC-MA                 32.34         DQ        
      Other
 
Event 23  Boys 8 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Turk-Geller, Brady         8 EPAC-MA                20.13      20.29        
  2 Darowish, Evan M           8 HAC-MA                 22.90      21.83        
  3 Cohen, Eli C               8 HAC-MA                 21.09      21.92        
  4 Derr, Greyden T            8 CVAC-MA                23.77      22.48        
  5 Burke, James R             8 HAC-MA                 22.10      22.50        
  6 Moodie, Conner F           8 HAC-MA                 23.16      22.64        
  7 Oyerly, Gray B             8 HAC-MA                 22.41      23.04        
  8 Castillo, Alec E           8 EPAC-MA                23.46      23.78        
  9 Dempsey, Bobby             8 LPAC-MA                22.92      24.15        
 10 Reid, Yaakov               8 JCCHBG-MA              21.95      25.45        
 11 Hughes, Murphy J           8 COLLEGIATE-MA          23.79      25.96        
 12 Chetlen, Noah              8 HAC-MA                 25.31      26.11        
 13 Carpenter, Grant E         8 COLLEGIATE-MA          27.28      26.25        
 14 Roeder, Nick J             8 WSY SWIMMING-MA        26.53      26.37        
 15 Rennix, Colin              8 EPH-LL                 26.45      27.38        
 16 Patel, Siddh H             8 CVAC-MA                   NT      29.71        
 17 Knauss, Hunter             8 LPAC-MA                33.93      31.16        
 18 Shumway, Simmons H         8 SHIP-MA                33.59      35.39        
 
Event 24  Girls 8 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Burkholder, Bria           8 EPH-LL                 19.83      19.80        
  2 Shatzer, Madison           8 HAGY-MD                21.26      21.33        
  3 Williams, Kayden N         8 EPAC-MA                21.51      21.41        
  4 Thielemann, Myranda        8 OTTERS                 20.84      22.04        
  5 Maggio, Rylee R            8 WSY SWIMMING-MA        21.75      22.09        
  6 Harris, Elise M            8 EPAC-MA                20.83      22.19        
  7 Cherricks, Courtney E      8 BSAC-MA                23.09      22.24        
  8 Dougherty, Hailey          8 EAC-MA                 20.88      22.29        
  9 Cramer, Aubrey G           8 CVAC-MA                21.77      22.77        
 10 Hawkins, Della K           8 SHIP-MA                25.60      23.28        
 11 Kelly, Robin               8 HAGY-MD                23.00      23.94        
 12 Heberlig, Shelby D         8 SHIP-MA                23.97      24.25        
 13 Mullins, Meghan            8 HAGY-MD                22.58      24.30        
 14 Perry, Chay J              8 CVAC-MA                24.12      24.50        
 15 Musser, Addison            8 EPH-LL                 21.79      24.53        
 16 Dennison, Rhyan E          8 WSY SWIMMING-MA        23.03      24.79        
 17 Klopp, Alexis C            8 FSC-LEBY-MA            23.43      24.96        
 18 Post, Auraya               8 JCCHBG-MA              23.53      25.00        
 19 Artell, Eliza C            8 COLLEGIATE-MA          21.56      25.57        
 20 Evans, Grace L             8 WSY SWIMMING-MA        25.26      25.59        
 21 Gillette, Juliana          8 EAC-MA                 23.73      25.79        
 22 Eby, Hayden                8 EPH-LL                 27.54      26.88        
 23 Foster, Sarah              8 CC-MA                  27.33      27.34        
 24 Nee, Mia                   8 LPAC-MA                26.43      28.38        
 25 Shank, Jasmyne N           8 COLLEGIATE-MA          27.39      28.82        
 26 Haugh, Ella A              8 FSC-LEBY-MA            28.92      29.77        
 27 Roeting, Isabella P        8 COLLEGIATE-MA          33.11      33.28        
 
Event 25  Boys 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hain, Braden              10 OTTERS                 32.64      32.76        
  2 M'Ikanatha, Isaac         10 HAC-MA                 33.06      33.68        
  3 Keyes, Jake               10 WSY SWIMMING-MA        36.89      36.56        
  4 Connelly, Cameron          9 OTTERS                 38.31      36.96        
  5 Perez, Elias M            10 OTTERS                 38.87      38.56        
  6 Meade, Aiden              10 OTTERS                 38.02      38.63        
  7 Hoang, Jackson M          10 HAGY-MD                39.53      39.13        
  8 Dotts, Benjamin            9 OTTERS                 38.85      39.70        
  9 Gibbons, Nathaniel        10 LPAC-MA                43.84      41.19        
 10 Kimbel, Landis            10 EPH-LL                 41.92      41.75        
 11 Weaver, Madden             8 JVYMCA                 41.72      42.46        
 12 Van De Louw, Mathias       9 HAC-MA                 41.28      42.50        
 13 Detwiler, Guy              9 CC-MA                  42.98      43.69        
 14 Conrad, Landon T          10 HAGY-MD                44.54      46.00        
 15 Desclous, Mio              9 HAGY-MD                46.43      46.06        
 16 Nguyen, Kyle A             9 HAC-MA                 47.25      46.69        
 17 Todd, Brayden              8 CC-MA                  48.73      46.87        
 18 Verma, Ricky               9 PACS-MA                   NT      47.11        
 19 Fastrich, Owen S           9 HAC-MA                 47.09      47.27        
 20 Easteadt, Nate             9 EAC-MA                 48.60      48.12        
 21 Detwiler, Sean             8 CC-MA                  46.65      48.18        
 22 Tucker, David A           10 ACWS SWIMMING-MA       47.77      49.28        
 23 Shoen, Ryan T              9 EPAC-MA                48.93      49.32        
 24 Meyer, Seth M             10 FSC-LEBY-MA            49.36      50.28        
 25 Wright, Kaden              9 HAGY-MD                50.19      51.57        
 26 Beam, Zack Q               9 HAGY-MD                53.46      53.12        
 27 MacDonald, Marshall        9 LPAC-MA                56.58      55.23        
 28 Barrow-Somers, Brendan    10 CVAC-MA                   NT      56.52        
 29 Jones, Caleb M            10 CVAC-MA              1:01.08      56.98        
 30 Bontempo-Tyree, Miles A    9 HAC-MA               1:06.06      57.45        
 31 Norton, Aidan M            9 HAC-MA                 58.87      58.07        
 32 Patel, VraJ               10 WSY SWIMMING-MA           NT      58.65        
 33 Koennecke, Kyle G         10 PACS-MA                58.40      59.78        
 34 Johnson-Null, Colyn        9 EPH-LL                 59.83    1:00.19        
 35 Slusser, Daanen M         10 PACS-MA                57.72    1:03.29        
 36 Camp, Alex J               7 HAC-MA               1:06.54    1:09.68        
 37 Leppla, Nathan M          10 COLLEGIATE-MA        1:13.75    1:11.77        
 38 Chetlen, Nathaniel L       6 HAC-MA               1:15.24    1:19.86        
 39 Arutyunov, Alex            8 ACWS SWIMMING-MA          NT    1:53.88        
                1:01.26     1:53.88 (52.62)                                        
 40 Lowen, Brian              10 OTTERS                    NT    2:00.72        
 -- Serfass, Caleb P           9 HAC-MA                 43.92         DQ        
      Delay initiating turn
 -- Zlogar, Luke M            10 EPAC-MA                42.83         DQ        
      Delay initiating turn
 -- Houck, Nicholas            9 EAC-MA                    NT         DQ        
      Delay initiating turn
                  52.71          DQ (57.16)                                        
 -- Schneider, Ian             8 EPH-LL                    NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                  51.54          DQ (53.47)                                        
 
Event 26  Girls 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Oyerly, Cali M            10 HAC-MA                 33.33      33.16        
  2 McMullen, Lydia K         10 HAC-MA                 32.80      34.43        
  3 Peiffer, Tyya J           10 WSY SWIMMING-MA        36.53      36.42        
  4 Woren, Sarah M             9 CVAC-MA                39.08      38.28        
  5 Anthony, Elizabeth J      10 ACWS SWIMMING-MA       39.02      38.87        
  6 Kulasinsky, Adrienne J     9 HAC-MA                 39.67      39.08        
  7 Wicks, McKenzie            9 CC-MA                  41.10      39.53        
  8 Kieffer, Ashley E          9 COLLEGIATE-MA          39.04      39.84        
  9 Maggio, Brea B            10 WSY SWIMMING-MA        39.54      40.02        
 10 Sandhaus, Eliza M         10 COLLEGIATE-MA          39.30      40.25        
 11 Lantz, Morgan A            9 PACS-MA                40.09      40.35        
 12 Seo, Sarah                10 CVAC-MA                44.22      41.13        
 13 Edwards, Kendra A         10 LPAC-MA                41.01      41.21        
 14 Secord, Ann K             10 ACWS SWIMMING-MA       39.91      41.23        
 15 Buehler, Katie H           9 CVAC-MA                44.54      41.25        
 16 Lyn-Sue, Rachel E         10 HAC-MA                 42.51      41.77        
 17 Buck, Ava S                9 HAC-MA                 43.63      42.63        
 18 Kelly, Airiana            10 HAGY-MD                41.99      42.95        
 19 Hudson, Laurel M          10 HAGY-MD                42.58      43.22        
 20 Hasis, Nicole              8 CC-MA                  44.21      43.23        
 21 Zoellner, Aubrey G        10 COLLEGIATE-MA          42.60      43.53        
 22 Patterson, Gabby B        10 WSY SWIMMING-MA        47.12      44.00        
 23 Mellinger, Ashley          7 EAC-MA                    NT      44.61        
 24 Natalie, Mutschler        10 EPAC-MA                   NT      45.28        
 25 Leonard, Allie J           9 HAC-MA                 43.93      45.52        
 26 Padha, Saumya              9 HAGY-MD                43.22      45.58        
 27 Burkholder, Olivia G       9 ACWS SWIMMING-MA       46.61      45.67        
 28 Sekhar, Maya A            10 EPAC-MA                44.65      46.00        
 29 Hidalgo, Carla J           9 FSC-LEBY-MA            56.41      46.29        
 30 Caltrider, Abby            9 CC-MA                  48.57      46.45        
 31 Woronko, Julia M           8 HAC-MA                 47.15      47.21        
 32 Faylor, Hannah G           9 BSAC-MA                44.76      47.28        
 33 Houck, Addison             9 EAC-MA                 48.30      47.70        
 34 Mooney, Cathleen           9 EAC-MA                 49.54      48.24        
 35 Markle, Lauren             9 CC-MA                  52.23      48.67        
 36 Rogers, Ashley             9 EPH-LL                 51.05      48.90        
 37 Greenwood, Brynn           9 CC-MA                  48.82      49.11        
 38 Nye, Laura K               9 PACS-MA                48.72      49.12        
 39 Heberlig, Shelby D         8 SHIP-MA                57.45      49.15        
 40 Kielty, Alice M            9 WSY SWIMMING-MA        47.65      49.22        
 41 Binkley, Alexis M          9 FSC-LEBY-MA            48.19      49.52        
 42 Mulroy, Montana N          9 WSY SWIMMING-MA        49.21      49.53        
 43 Little, Isabella H         8 CVAC-MA                   NT      49.93        
 44 Leiferman, Orit            9 JCCHBG-MA              47.06      49.94        
 45 Haley, Mary                9 OTTERS                 42.92      50.10        
 46 Sanders, Natalie C        10 EPAC-MA                47.95      50.47        
 47 Swartz, Cassidy           10 LPAC-MA                53.47      52.34        
 48 Mellinger, Kaitlin         9 EAC-MA                 56.88      53.09        
 49 Wolf, Hanna M              9 WSY SWIMMING-MA        53.18      53.54        
 50 Hoang, Rachel              8 HAGY-MD                50.74      53.76        
 51 Gaisior, Elizabeth         9 JVYMCA                 55.31      53.78        
 52 Williams, Maya G          10 EPAC-MA                49.20      53.79        
 53 Megonnell, Alexis R        9 COLLEGIATE-MA          51.78      54.22        
 54 Walk, Erica                9 COLLEGIATE-MA             NT      54.84        
 55 Lowe, Hayleigh A          10 EPAC-MA                53.14      54.99        
 56 Kreiser, Payton           10 FSC-LEBY-MA               NT      55.33        
 57 Brechbiel, Ella M          7 WSY SWIMMING-MA           NT      56.23        
 58 Love, Ava K               10 EPAC-MA                57.01      57.10        
 59 Rodenbaugh, Maggie         9 JVYMCA                 54.98      57.37        
 60 Popp, Ryann                9 JCCHBG-MA              57.18      57.58        
 61 Rivera, Makayla L          9 ACWS SWIMMING-MA       57.72      57.95        
 62 Wadlinger, Abigail A       9 EPAC-MA                   NT    1:01.42        
 63 Egner, Emma E              9 WSY SWIMMING-MA           NT    1:01.56        
 64 Tucker, Hannah G           9 WSY SWIMMING-MA           NT    1:01.90        
 65 Millar, Natalie R          9 WSY SWIMMING-MA        59.05    1:08.02        
 66 Moser, Katie               7 HAGY-MD              1:12.96    1:14.17        
 67 Grover, Saumya            10 WSY SWIMMING-MA      1:11.96    1:14.32        
 -- Brown, Colbey              9 OTTERS                 45.57         DQ        
      Delay initiating arm pull
 -- Navarro, Isabella          9 WSC-MA                 42.51         DQ        
      Delay initiating turn
 -- Shirk, Brianna             8 HAGY-MD                   NT         DQ        
      No touch at turn
 -- Frontino, Ava              9 SHIP-MA                53.25         DQ        
      Delay initiating turn
 
Event 27  Boys 6 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Soltanov, Yaroslav         6 FSC-LEBY-MA            30.85      27.71        
  2 Shank, Mikal R             6 COLLEGIATE-MA          24.28      28.66        
  3 Kertes, Jacob M            6 ACWS SWIMMING-MA          NT      31.01        
  4 Legaspi, Kaleb             6 EPH-LL                 37.42      40.08        
  5 Lehan, Colin S             6 HAC-MA                 46.19      45.59        
 -- Chetlen, Nathaniel L       6 HAC-MA                    NT         DQ        
      Scissors kick
 
Event 28  Girls 6 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clark, Maura               6 EPH-LL                 35.84      39.01        
  2 Verma, Anushka             6 PACS-MA                44.00      41.58        
  3 Rosenberg, Annika          6 OTTERS                 48.19      44.77        
  4 Dougherty, Sarah           6 EAC-MA                    NT      52.11        
 -- Dennison, Leah N           6 WSY SWIMMING-MA           NT         DQ        
      Butterfly kick
 -- Navarro, Leah              6 WSC-MA                 32.24         DQ        
      Butterfly kick
 
Event 29  Boys 7 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tinsley, Caleb M           7 HAC-MA                 23.91      25.15        
  2 Cheslock, Collin           7 OTTERS                 25.71      25.63        
  3 Tinsley, Luke A            7 HAC-MA                 31.63      27.43        
  4 Fastrich, Austin R         7 HAC-MA                 29.31      28.65        
  5 White, Ethan               7 CC-MA                  28.72      30.38        
 -- Trate, Danny               7 OTTERS                 34.84         DQ        
      Scissors kick
 -- Houck, Colton              7 EAC-MA                 36.60         DQ        
      Alternating Kick
 -- Alleman, Jonas A           7 EPAC-MA                   NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Hidalgo, Jomar C           7 FSC-LEBY-MA               NT        XDQ        
      Butterfly kick
 -- Bontempo-Tyree, Mayson A   7 HAC-MA                    NT         DQ        
      Scissors kick
 
Event 30  Girls 7 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Turner, Hannah M           7 EPAC-MA                24.45      25.06        
  2 Whalen, Ella L             7 FSC-LEBY-MA            29.48      26.16        
  3 Kaloz, Samantha            7 LPAC-MA                25.32      26.53        
  4 Pegher, Mia                7 OTTERS                 25.78      27.10        
  5 Thurmond, Alishya M        7 HAGY-MD                23.88      27.42        
  6 Gross, Emma                7 JCCHBG-MA              27.88      28.16        
  7 Zimmerman, Adelyn          7 EPH-LL                 28.18      29.49        
  8 Kielty, Helen M            7 WSY SWIMMING-MA           NT      30.34        
  9 Keller, Zoe                7 EPH-LL                 29.39      31.63        
 10 Rutt, Ainsley F            7 CVAC-MA                32.80      31.94        
 11 Yaninek, Tatiana           7 LPAC-MA                33.39      33.08        
 12 Shelly, Natalie            7 CC-MA                  33.56      34.48        
 13 Mendenhall, Carly          7 EPH-LL                    NT      40.38        
 -- Witalec, Reagan            7 CVAC-MA                   NT         DQ        
      Scissors kick
 
Event 31  Boys 8 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tran, Gavin H              8 HAC-MA                 20.76      21.68        
  2 Turk-Geller, Brady         8 EPAC-MA                22.43      23.09        
  3 Dowling, Christian         8 CUY-MD                 23.49      23.51        
  4 Cohen, Eli C               8 HAC-MA                 23.23      23.81        
  5 Groh, Bode I               8 COLLEGIATE-MA          23.21      24.61        
  6 Gamber, Ian J              8 WSY SWIMMING-MA        24.69      24.65        
  7 Darowish, Evan M           8 HAC-MA                 25.33      24.89        
  8 Ritter, Cash               8 LPAC-MA                24.96      25.13        
  9 Reid, Yaakov               8 JCCHBG-MA              27.06      25.79        
 10 Burke, James R             8 HAC-MA                 30.40      28.83        
 11 Carpenter, Grant E         8 COLLEGIATE-MA          32.72      30.41        
 12 Hughes, Murphy J           8 COLLEGIATE-MA          28.26      30.90        
 13 Derr, Greyden T            8 CVAC-MA                   NT      31.43        
 14 Moodie, Conner F           8 HAC-MA                 30.57      32.37        
 15 Chetlen, Noah              8 HAC-MA                 32.56      34.58        
 16 Oyerly, Gray B             8 HAC-MA                 42.15      40.67        
 -- Roeder, Nick J             8 WSY SWIMMING-MA        33.93         DQ        
      Scissors kick
 -- Rennix, Colin              8 EPH-LL                 35.88         DQ        
      Scissors kick
 -- Knauss, Hunter             8 LPAC-MA                   NT         DQ        
      Butterfly kick
 
Event 32  Girls 8 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chang, Katie N             8 WSY SWIMMING-MA        23.47      24.03        
  2 Williams, Kayden N         8 EPAC-MA                23.30      24.23        
  3 Maggio, Rylee R            8 WSY SWIMMING-MA        24.56      24.29        
  4 Updegrave, Delaney M       8 COLLEGIATE-MA          23.21      24.50        
  5 Eckenrode, Elizabeth M     8 BSAC-MA                24.17      25.59        
  6 Musser, Addison            8 EPH-LL                 27.38      25.69        
  7 Gibbons, Mara              8 LPAC-MA                25.92      26.00        
  8 Reynolds, Katie J          8 LPAC-MA                25.63      26.27        
  9 Eby, Hayden                8 EPH-LL                 25.41      26.34        
 10 Thielemann, Myranda        8 OTTERS                 24.30      26.54        
 11 Kelly, Robin               8 HAGY-MD                25.59      26.85        
 12 Sandhaus, Skylar J         8 COLLEGIATE-MA          25.85      27.19        
 13 Little, Isabella H         8 CVAC-MA                28.95      27.45        
 14 Hawkins, Della K           8 SHIP-MA                23.76      27.56        
 15 Post, Auraya               8 JCCHBG-MA              28.25      27.98        
 16 Welker, Harper             8 CC-MA                  27.46      28.11        
 17 Heckman, Abbie R           8 EPAC-MA                29.02      29.41        
 18 Ward, Kimberly A           8 BSAC-MA                32.67      29.48        
 19 Lutz, Lily                 8 EPH-LL                 28.44      30.23        
 20 Evans, Grace L             8 WSY SWIMMING-MA        30.60      30.69        
 21 Reichelderfer, Brooke      8 CC-MA                  31.15      30.86        
 22 Shirk, Brianna             8 HAGY-MD                28.92      31.93        
 23 Dunsworth, Kenadie         8 OTTERS                 28.90      31.95        
 24 Nee, Mia                   8 LPAC-MA                   NT      33.94        
 25 Haugh, Ella A              8 FSC-LEBY-MA            36.43      34.94        
 26 Roeting, Isabella P        8 COLLEGIATE-MA          33.03      35.38        
 27 Rheam, Claudia             8 JVYMCA                 38.01      36.02        
 28 Nailor, Joleigh            8 CVAC-MA                   NT      40.10        
 -- Shank, Jasmyne N           8 COLLEGIATE-MA          36.56         DQ        
      Two strokes under water
 -- Tian, Claire S             8 HAC-MA                 35.37         DQ        
      One hand touch
 -- Gillette, Juliana          8 EAC-MA                 31.13         DQ        
      Scissors kick
 
Event 33  Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zagaceta, Magill M         9 HAC-MA                 37.23      38.72        
  2 Keyes, Jake               10 WSY SWIMMING-MA        39.40      39.34        
  3 Connelly, Cameron          9 OTTERS                 41.64      42.62        
  4 Lowen, Brian              10 OTTERS                    NT      42.65        
  5 McMillin, Liam M          10 CVAC-MA                45.94      44.37        
  6 Maggio, Breydon A         10 WSY SWIMMING-MA        45.25      45.40        
  7 Cheslock, Carter          10 OTTERS                 45.00      46.57        
  8 Perez, Elias M            10 OTTERS                 45.70      47.19        
  9 Bu, Jason J                9 HAC-MA                 46.84      48.20        
 10 Lehan, Sean C             10 HAC-MA                 47.01      48.50        
 11 Gibbons, Nathaniel        10 LPAC-MA                50.34      50.01        
 12 Meade, Aiden              10 OTTERS                 52.81      50.02        
 13 Desclous, Mio              9 HAGY-MD                50.91      50.09        
 14 Verma, Ricky               9 PACS-MA                   NT      50.27        
 15 Dowling, Christian         8 CUY-MD                 54.99      50.85        
 16 Weaver, Madden             8 JVYMCA                 49.88      51.23        
 17 Van De Louw, Mathias       9 HAC-MA                 52.04      52.48        
 18 Serfass, Caleb P           9 HAC-MA                 53.47      52.66        
 19 Garber, Bryce              9 EAC-MA                 53.79      53.89        
 20 Nguyen, Kyle A             9 HAC-MA                 53.87      55.20        
 21 Fastrich, Owen S           9 HAC-MA               1:00.87      57.64        
 22 Teplitz, Ben              10 JCCHBG-MA            1:00.70      57.75        
 23 Johnson-Null, Colyn        9 EPH-LL               1:06.21      59.27        
 24 Easteadt, Nate             9 EAC-MA               1:03.09    1:00.25        
 25 Meyer, Seth M             10 FSC-LEBY-MA          1:01.50    1:03.05        
 26 Rogalski, Evan            10 LPAC-MA              1:03.37    1:05.03        
 27 MacDonald, Marshall        9 LPAC-MA              1:14.25    1:09.37        
 28 Jones, Caleb M            10 CVAC-MA                   NT    1:10.46        
 29 Dougherty, Billy          10 EAC-MA               1:04.96    1:12.09        
 30 Patel, VraJ               10 WSY SWIMMING-MA           NT    1:12.72        
 31 Beam, Zack Q               9 HAGY-MD                   NT    1:13.88        
 -- Barrow-Somers, Brendan    10 CVAC-MA                   NT         DQ        
      Scissors kick
 -- Leppla, Nathan M          10 COLLEGIATE-MA        1:12.00         DQ        
      Alternating Kick
 -- Shoen, Ryan T              9 EPAC-MA                   NT         DQ        
      Butterfly kick
 -- Dempsey, Luke             10 LPAC-MA                   NT         DQ        
      Double pull / kicks
 -- Slusser, Daanen M         10 PACS-MA              1:29.41         DQ        
      Other
 -- Bontempo-Tyree, Miles A    9 HAC-MA                    NT         DQ        
      One hand touch
 
Event 34  Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Skiles, Araceli G         10 WSY SWIMMING-MA        36.67      38.47        
  2 Evans, Faith A            10 WSY SWIMMING-MA        41.51      41.28        
  3 Woren, Sarah M             9 CVAC-MA                42.69      42.93        
  4 Edwards, Kendra A         10 LPAC-MA                42.68      43.06        
  5 Ludwick, Sadie L          10 WSY SWIMMING-MA        46.65      44.73        
  6 Patterson, Gabby B        10 WSY SWIMMING-MA        45.22      45.32        
  7 Anthony, Elizabeth J      10 ACWS SWIMMING-MA       45.87      45.53        
  8 Miskin, Hannah M          10 WSY SWIMMING-MA        43.93      46.50        
  9 Serfass, Madeline G        9 HAC-MA                 49.39      47.60        
 10 Sekhar, Maya A            10 EPAC-MA                45.61      48.27        
 11 Buck, Ava S                9 HAC-MA                 49.43      48.62        
 12 Seo, Sarah                10 CVAC-MA                50.49      49.09        
 13 Sholly, Addisan E         10 PACS-MA                48.25      49.57        
 14 Burkholder, Olivia G       9 ACWS SWIMMING-MA       50.22      49.58        
 15 Kulasinsky, Adrienne J     9 HAC-MA                 51.19      49.85        
 16 Mooney, Cathleen           9 EAC-MA                 48.31      49.88        
 17 Zoellner, Aubrey G        10 COLLEGIATE-MA          51.03      50.29        
 18 Bogdan, Sarah             10 LPAC-MA                47.77      50.54        
 19 Smith, Tatum              10 LPAC-MA                51.05      51.05        
 20 Yohe, Ava E               10 ACWS SWIMMING-MA       45.45      51.24        
 21 Williams, Maya G          10 EPAC-MA                48.79      52.33        
 22 Beard, Olivia             10 EPH-LL                 53.35      52.64        
 23 Black, Skylar N           10 HAC-MA                 51.45      52.82        
 24 Frontino, Ava              9 SHIP-MA                54.28      53.03        
 25 Hadley, Taylor E           9 EPAC-MA                54.74      53.55        
 26 Houck, Addison             9 EAC-MA                 52.35      53.90        
 27 Rogers, Ashley             9 EPH-LL                 59.23      54.06        
 28 Kelly, Airiana            10 HAGY-MD                55.73      55.09        
 29 Rennix, Ella R            10 EPH-LL                 58.40      55.34        
 30 Woronko, Julia M           8 HAC-MA                 53.13      55.44        
 31 Markle, Lauren             9 CC-MA                     NT      55.60        
 32 Mellinger, Kaitlin         9 EAC-MA                 56.72      55.72        
 33 Hoang, Rachel              8 HAGY-MD                53.16      56.98        
 34 Wilhelm, Leah Rose R       9 HAC-MA                 56.55      57.17        
 35 Kielty, Alice M            9 WSY SWIMMING-MA           NT      57.29        
 36 Binkley, Alexis M          9 FSC-LEBY-MA            59.70      57.43        
 37 Faylor, Hannah G           9 BSAC-MA              1:05.50      58.47        
 38 Hidalgo, Carla J           9 FSC-LEBY-MA          1:04.36      58.60        
 39 Wolf, Hanna M              9 WSY SWIMMING-MA           NT      58.74        
 40 Leonard, Allie J           9 HAC-MA                 52.61      59.05        
 41 Thurmond, Alishya M        7 HAGY-MD                   NT      59.12        
 42 Nye, Laura K               9 PACS-MA              1:02.68      59.19        
 43 Caltrider, Abby            9 CC-MA                     NT      59.60        
 44 Padha, Saumya              9 HAGY-MD              1:07.10      59.74        
 45 Shively, Madison E         9 SHIP-MA              1:06.59    1:00.00        
 46 Brown, Colbey              9 OTTERS                 59.10    1:02.81        
 47 Lowe, Hayleigh A          10 EPAC-MA                   NT    1:04.21        
 48 Greenwood, Brynn           9 CC-MA                1:02.76    1:04.59        
 49 Tucker, Hannah G           9 WSY SWIMMING-MA           NT    1:04.77        
 50 Rodenbaugh, Maggie         9 JVYMCA               1:05.73    1:04.82        
 50 Kreiser, Payton           10 FSC-LEBY-MA               NT    1:04.82        
 52 Megonnell, Alexis R        9 COLLEGIATE-MA        1:02.04    1:05.01        
 53 Leiferman, Orit            9 JCCHBG-MA              59.62    1:12.14        
 54 Egner, Emma E              9 WSY SWIMMING-MA      1:27.16    1:14.38        
 55 Ludwick, Chloe M           7 WSY SWIMMING-MA           NT    1:14.59        
 -- Morgan, Carleigh          10 CVAC-MA                57.34         DQ        
      Butterfly kick
 -- Grover, Saumya            10 WSY SWIMMING-MA           NT         DQ        
      Scissors kick
 
Event 35  Boys 6 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shank, Mikal R             6 COLLEGIATE-MA          24.83      26.84        
  2 Eckenrode, Ethan M         6 BSAC-MA                35.69      33.35        
  3 Detwiler, Logan            6 CC-MA                  42.73      34.82        
 -- Legaspi, Kaleb             6 EPH-LL                    NT         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Demchak, Chase             5 OTTERS                    NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Rodenbaugh, Hoyt           6 JVYMCA                    NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Demchak, Ethan             5 OTTERS                    NT         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Event 36  Girls 6 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Burkholder, Cali           6 EPH-LL                 23.14      23.44        
  2 Navarro, Leah              6 WSC-MA                 28.69      29.18        
  3 Mahler, Madeline J         5 HAC-MA                 34.19      39.45        
  4 Dennison, Leah N           6 WSY SWIMMING-MA           NT      39.56        
  5 Rosenberg, Annika          6 OTTERS                    NT      44.96        
  6 Bratton, Shannon L         5 FSC-LEBY-MA            38.67      47.58        
  7 McCracken, Brynleigh       6 CC-MA                     NT      49.11        
 -- Evans, Summer L            5 WSY SWIMMING-MA        42.04         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Clark, Maura               6 EPH-LL                 25.86         DQ        
      Alternating Kick
 -- Dougherty, Sarah           6 EAC-MA                 36.70         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Event 37  Boys 7 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fastrich, Austin R         7 HAC-MA                 23.34      23.80        
  2 Hidalgo, Jomar C           7 FSC-LEBY-MA               NT      23.93        
  3 Tasker, Amir               7 CC-MA                  21.64      23.98        
  4 Cheslock, Collin           7 OTTERS                 23.67      25.99        
  5 Bontempo-Tyree, Mayson A   7 HAC-MA                    NT      33.82        
  6 White, Ethan               7 CC-MA                     NT      33.98        
  7 Clouse, Blake A            7 BSAC-MA                34.87      39.38        
  8 Torres-Salinas, Olek       7 FSC-LEBY-MA               NT      40.37        
  9 Wiest, Jacob A             7 SHIP-MA                   NT      48.69        
 -- Epoca, Jacob C             7 HAC-MA                    NT         DQ        
      Alternating Kick
 
Event 38  Girls 7 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Turner, Hannah M           7 EPAC-MA                22.15      22.02        
  2 Blough, Madelyn G          7 ACWS SWIMMING-MA       19.21      22.34        
  3 Mahler, Olivia A           7 HAC-MA                 21.47      24.12        
  4 Ludwick, Chloe M           7 WSY SWIMMING-MA        32.76      25.32        
  5 Kaloz, Samantha            7 LPAC-MA                25.98      28.94        
  6 Brechbiel, Ella M          7 WSY SWIMMING-MA        28.72      29.29        
  7 Keller, Zoe                7 EPH-LL                 28.46      30.35        
  8 Shelly, Natalie            7 CC-MA                  27.01      31.26        
  9 Mendenhall, Carly          7 EPH-LL                    NT      37.65        
 10 Yaninek, Tatiana           7 LPAC-MA                33.78      40.46        
 -- Gee, Kameryn               7 CC-MA                     NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Purdy, Raya B              7 HAC-MA                    NT         DQ        
      Other
 -- Kuntz, Audra N             7 FSC-LEBY-MA               NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Event 39  Boys 8 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Groh, Bode I               8 COLLEGIATE-MA          18.30      18.26        
  2 Tran, Gavin H              8 HAC-MA                 18.70      18.97        
  3 Turk-Geller, Brady         8 EPAC-MA                19.17      20.35        
  4 Seitz, Joshua L            8 ACWS SWIMMING-MA       19.71      20.70        
  5 Todd, Brayden              8 CC-MA                  19.79      21.13        
  6 Darowish, Evan M           8 HAC-MA                 22.97      21.26        
  7 Reid, Yaakov               8 JCCHBG-MA              26.73      21.83        
  8 Dempsey, Bobby             8 LPAC-MA                20.40      22.24        
  9 Schweikert, Alex K         8 CVAC-MA                   NT      23.19        
 10 Castillo, Alec E           8 EPAC-MA                   NT      24.73        
 11 Ritter, Cash               8 LPAC-MA                22.42      26.88        
 12 Hughes, Murphy J           8 COLLEGIATE-MA          26.76      29.61        
 13 Carpenter, Grant E         8 COLLEGIATE-MA          35.47      30.51        
 -- Knauss, Hunter             8 LPAC-MA                   NT         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Event 40  Girls 8 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cramer, Aubrey G           8 CVAC-MA                21.63      19.84        
  2 Eckenrode, Elizabeth M     8 BSAC-MA                19.88      20.03        
  3 Reynolds, Katie J          8 LPAC-MA                20.47      20.31        
  4 Harris, Elise M            8 EPAC-MA                20.49      20.43        
  5 Burkholder, Bria           8 EPH-LL                 19.68      20.46        
  6 Hasis, Nicole              8 CC-MA                  18.77      20.99        
  7 Dougherty, Hailey          8 EAC-MA                 22.10      21.03        
  8 Sandhaus, Skylar J         8 COLLEGIATE-MA          19.02      21.13        
  9 Dennison, Rhyan E          8 WSY SWIMMING-MA        22.41      22.15        
 10 Mullins, Meghan            8 HAGY-MD                20.72      22.23        
 11 Heberlig, Shelby D         8 SHIP-MA                21.13      22.77        
 12 Hawkins, Della K           8 SHIP-MA                22.20      22.99        
 13 Gibbons, Mara              8 LPAC-MA                23.87      23.87        
 14 Williams, Kayden N         8 EPAC-MA                21.81      23.96        
 15 Shatzer, Madison           8 HAGY-MD                22.46      24.66        
 16 Reichelderfer, Brooke      8 CC-MA                  26.22      24.86        
 17 Heckman, Abbie R           8 EPAC-MA                22.26      24.95        
 18 Musser, Addison            8 EPH-LL                    NT      25.07        
 19 Lutz, Lily                 8 EPH-LL                 23.10      25.47        
 20 Post, Auraya               8 JCCHBG-MA              24.09      25.67        
 21 Dunsworth, Kenadie         8 OTTERS                 23.85      25.78        
 22 Artell, Eliza C            8 COLLEGIATE-MA          23.18      26.47        
 23 Ward, Kimberly A           8 BSAC-MA                26.67      26.51        
 24 Shank, Jasmyne N           8 COLLEGIATE-MA          25.96      27.20        
 25 Tian, Claire S             8 HAC-MA                 25.40      27.59        
 26 Nee, Mia                   8 LPAC-MA                29.17      28.28        
 27 Welker, Harper             8 CC-MA                  23.72      28.42        
 28 Gillette, Juliana          8 EAC-MA                 26.37      28.63        
 29 Nailor, Joleigh            8 CVAC-MA                   NT      29.62        
 
Event 41  Boys 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Woren, Joshua L            9 CVAC-MA                32.09      33.24        
  2 Yoon, Sondo               10 WSY SWIMMING-MA        34.02      33.78        
  3 Hoang, Jackson M          10 HAGY-MD                34.30      34.36        
  4 Keyes, Jake               10 WSY SWIMMING-MA        34.32      34.49        
  5 Cheslock, Carter          10 OTTERS                 36.26      36.27        
  6 Dotts, Benjamin            9 OTTERS                 36.49      37.31        
  7 McMillin, Liam M          10 CVAC-MA                52.86      40.63        
  8 Perez, Elias M            10 OTTERS                 37.81      40.75        
  9 Bu, Jason J                9 HAC-MA                 43.49      42.92        
 10 Detwiler, Sean             8 CC-MA                  45.90      43.37        
 11 Arutyunov, Alex            8 ACWS SWIMMING-MA          NT      47.91        
 12 Dempsey, Luke             10 LPAC-MA                43.86      48.00        
 13 Newsome, Braden           10 EAC-MA                    NT      49.99        
 14 Detwiler, Guy              9 CC-MA                1:01.87      54.10        
 15 Barrow-Somers, Brendan    10 CVAC-MA                   NT    1:10.50        
 16 Patel, VraJ               10 WSY SWIMMING-MA           NT    1:13.89        
 17 Houck, Nicholas            9 EAC-MA                    NT    1:18.76        
 -- Kimbel, Landis            10 EPH-LL                 48.29         DQ        
      Alternating Kick
 -- Jones, Caleb M            10 CVAC-MA                   NT         DQ        
      One hand touch
 
Event 42  Girls 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Oyerly, Cali M            10 HAC-MA                 33.07      33.33        
  2 Evans, Faith A            10 WSY SWIMMING-MA        33.83      34.91        
  3 McMullen, Lydia K         10 HAC-MA                 36.18      36.48        
  4 Peiffer, Tyya J           10 WSY SWIMMING-MA        36.92      36.82        
  5 Lantz, Morgan A            9 PACS-MA                36.42      38.01        
  6 Sandhaus, Eliza M         10 COLLEGIATE-MA          37.52      38.40        
  7 Kieffer, Ashley E          9 COLLEGIATE-MA          36.82      39.39        
  8 Serfass, Madeline G        9 HAC-MA                 40.05      40.27        
  9 Navarro, Isabella          9 WSC-MA                 42.14      40.64        
 10 Anthony, Elizabeth J      10 ACWS SWIMMING-MA       42.13      41.20        
 11 Hidalgo, Carla J           9 FSC-LEBY-MA            48.58      42.92        
 12 Ludwick, Sadie L          10 WSY SWIMMING-MA        46.34      42.96        
 13 Kulasinsky, Adrienne J     9 HAC-MA                 44.05      42.98        
 14 Hudson, Laurel M          10 HAGY-MD                40.53      44.12        
 15 Smith, Tatum              10 LPAC-MA                43.98      44.49        
 16 Padha, Saumya              9 HAGY-MD                45.30      46.04        
 17 Mellinger, Ashley          7 EAC-MA                    NT      46.28        
 18 Clouse, Alexis            10 BSAC-MA                44.84      47.05        
 19 Beard, Olivia             10 EPH-LL                 45.86      47.45        
 20 Brown, Colbey              9 OTTERS                 42.79      48.92        
 21 Morgan, Carleigh          10 CVAC-MA                48.68      49.18        
 22 Swartz, Cassidy           10 LPAC-MA                51.00      49.29        
 23 Wilhelm, Leah Rose R       9 HAC-MA                 49.78      49.57        
 24 Buck, Ava S                9 HAC-MA                 47.59      50.16        
 25 Binkley, Alexis M          9 FSC-LEBY-MA            49.58      50.81        
 26 Rennix, Ella R            10 EPH-LL                 44.32      52.38        
 27 Shively, Madison E         9 SHIP-MA                57.39      58.31        
 28 Rivera, Makayla L          9 ACWS SWIMMING-MA          NT    1:01.22        
 29 Megonnell, Alexis R        9 COLLEGIATE-MA             NT    1:01.74        
 -- Sweeney, Coryn             9 LPAC-MA                   NT         DQ        
      One hand touch
 
Event 43  Boys 5 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Turk-Geller, Jonah         5 JCCHBG-MA              55.42      57.63        
 
Event 43  Boys 6 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Soltanov, Yaroslav         6 FSC-LEBY-MA            45.86      42.27        
  2 Kertes, Jacob M            6 ACWS SWIMMING-MA       54.80      48.35        
  3 Lehan, Colin S             6 HAC-MA                 57.49      56.10        
  4 Detwiler, Logan            6 CC-MA                  57.24      56.41        
 
Event 43  Boys 7 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hidalgo, Jomar C           7 FSC-LEBY-MA            44.54      42.75        
  2 White, Ethan               7 CC-MA                  46.52      43.74        
  3 Tasker, Amir               7 CC-MA                  38.80      43.92        
  4 Tinsley, Caleb M           7 HAC-MA                 43.13      44.32        
  5 Trate, Danny               7 OTTERS                    NT      45.54        
  6 Edwards, Seth              7 LPAC-MA                45.11      49.31        
  7 Houck, Colton              7 EAC-MA                 53.27      49.50        
  8 Clouse, Blake A            7 BSAC-MA              1:02.33      49.76        
  9 Tinsley, Luke A            7 HAC-MA                 48.79      51.34        
 10 Katora, Daniel J           7 BSAC-MA                52.95      52.07        
 11 Epoca, Jacob C             7 HAC-MA                 53.46      55.58        
 12 Madorsky, Dylan M          7 BSAC-MA                   NT      59.70        
 13 Papenfuse, Chance          7 JCCHBG-MA                 NT    1:00.28        
 14 Camp, Alex J               7 HAC-MA                 56.82    1:02.11        
 15 Teplitz, Adam              7 JCCHBG-MA            1:01.56    1:02.58        
 16 Alleman, Jonas A           7 EPAC-MA              1:13.25    1:09.29        
 17 Wiest, Jacob A             7 SHIP-MA              1:19.58    1:31.11        
 
Event 44  Girls 5 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mahler, Madeline J         5 HAC-MA               1:00.48      58.56        
  2 Evans, Summer L            5 WSY SWIMMING-MA      1:13.83    1:07.45        
  3 Bitner, Cameron            5 EPH-LL                    NT    1:27.09        
 
Event 44  Girls 6 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MacDonald, Maeve           6 LPAC-MA                52.07      49.48        
  2 Toniatti, Alexa            6 CVAC-MA                   NT    1:02.36        
  3 McCracken, Brynleigh       6 CC-MA                  56.00    1:04.04        
  4 Yardley-Gontz, Mollie      6 CC-MA                1:21.85    1:10.08        
 
Event 44  Girls 7 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Blough, Madelyn G          7 ACWS SWIMMING-MA       39.07      42.14        
  2 Zimmerman, Adelyn          7 EPH-LL                 50.77      43.80        
  3 Rutt, Ainsley F            7 CVAC-MA                55.26      48.67        
  4 Whalen, Ella L             7 FSC-LEBY-MA            45.98      48.69        
  5 Ludwick, Chloe M           7 WSY SWIMMING-MA        51.88      49.11        
  6 Brechbiel, Ella M          7 WSY SWIMMING-MA        46.49      49.13        
  7 Witalec, Reagan            7 CVAC-MA                   NT      54.51        
  8 Gee, Kameryn               7 CC-MA                  54.14      55.42        
  9 McMillin, Bryn             7 CVAC-MA                   NT    1:02.00        
 10 Moser, Katie               7 HAGY-MD              1:10.99    1:11.30        
 11 Bryant, Sophie A           7 SHIP-MA              1:18.73    1:11.37        
 12 Purdy, Raya B              7 HAC-MA               1:21.19    1:18.98        
 
Event 45  Boys 8 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Turk-Geller, Brady         8 EPAC-MA                39.01      37.42        
  2 Tran, Gavin H              8 HAC-MA                 37.14      37.52        
  3 Todd, Brayden              8 CC-MA                  38.89      37.90        
  4 Groh, Bode I               8 COLLEGIATE-MA          40.01      39.64        
  5 Seitz, Joshua L            8 ACWS SWIMMING-MA       39.44      40.13        
  6 Gamber, Ian J              8 WSY SWIMMING-MA        40.98      40.23        
  7 Moodie, Conner F           8 HAC-MA                 47.77      43.46        
  8 Derr, Greyden T            8 CVAC-MA                48.57      43.84        
  9 Hughes, Murphy J           8 COLLEGIATE-MA          47.77      46.03        
 10 Ritter, Cash               8 LPAC-MA                42.37      47.26        
 11 Schneider, Ian             8 EPH-LL                 45.26      47.66        
 12 Dowling, Christian         8 CUY-MD                 47.75      47.70        
 13 Schweikert, Alex K         8 CVAC-MA                   NT      49.54        
 14 Roeder, Nick J             8 WSY SWIMMING-MA        48.79      52.54        
 15 Castillo, Alec E           8 EPAC-MA                54.56      56.37        
 16 Oyerly, Gray B             8 HAC-MA                 50.82      56.86        
 17 Shumway, Simmons H         8 SHIP-MA              1:15.08    1:11.60        
 
Event 46  Girls 8 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gibbons, Mara              8 LPAC-MA                39.30      37.77        
  2 Chang, Katie N             8 WSY SWIMMING-MA        37.43      38.24        
  3 Harris, Elise M            8 EPAC-MA                40.34      38.60        
  4 Updegrave, Delaney M       8 COLLEGIATE-MA          38.53      40.23        
  5 Hasis, Nicole              8 CC-MA                  41.09      40.35        
  6 Reynolds, Katie J          8 LPAC-MA                38.60      40.47        
  7 Burkholder, Bria           8 EPH-LL                 47.54      41.10        
  8 Maggio, Rylee R            8 WSY SWIMMING-MA        39.84      41.31        
  9 Eckenrode, Elizabeth M     8 BSAC-MA                42.39      41.71        
 10 Shatzer, Madison           8 HAGY-MD                41.68      41.95        
 11 Hoang, Rachel              8 HAGY-MD                39.88      42.27        
 12 Sandhaus, Skylar J         8 COLLEGIATE-MA          41.96      42.56        
 13 Woronko, Julia M           8 HAC-MA                 40.54      42.65        
 14 Lutz, Lily                 8 EPH-LL                 40.30      43.41        
 15 Cherricks, Courtney E      8 BSAC-MA                42.12      44.57        
 16 Reichelderfer, Brooke      8 CC-MA                  45.69      44.85        
 17 Shirk, Brianna             8 HAGY-MD                42.92      45.45        
 18 Klopp, Alexis C            8 FSC-LEBY-MA               NT      46.23        
 19 Ward, Kimberly A           8 BSAC-MA                47.67      46.75        
 20 Dunsworth, Kenadie         8 OTTERS                 43.56      47.43        
 21 Tian, Claire S             8 HAC-MA                 44.33      50.30        
 22 Welker, Harper             8 CC-MA                  46.44      51.63        
 23 Rheam, Claudia             8 JVYMCA               1:07.16    1:01.87        
 24 Foster, Sarah              8 CC-MA                1:00.14    1:04.27        
 
Event 47  Boys 8 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Detwiler, Sean             8 CC-MA                1:30.24    1:26.47        
                  40.86     1:26.47 (45.61)                                        
  2 Weaver, Madden             8 JVYMCA               1:25.18    1:30.43        
                  40.30     1:30.43 (50.13)                                        
  3 Arutyunov, Alex            8 ACWS SWIMMING-MA          NT    1:32.46        
                  42.41     1:32.46 (50.05)                                        
  4 Darowish, Evan M           8 HAC-MA               2:02.41    1:40.85        
                  47.66     1:40.85 (53.19)                                        
  5 Schneider, Ian             8 EPH-LL                    NT    1:46.35        
  6 Burke, James R             8 HAC-MA               1:50.61    1:50.10        
                  52.04     1:50.10 (58.06)                                        
 
Event 47  Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 M'Ikanatha, Isaac         10 HAC-MA               1:03.78    1:02.45        
                  30.72     1:02.45 (31.73)                                        
  2 Zagaceta, Magill M         9 HAC-MA               1:02.87    1:02.93        
                  30.83     1:02.93 (32.10)                                        
  3 Hoang, Jackson M          10 HAGY-MD              1:06.80    1:08.20        
                  33.09     1:08.20 (35.11)                                        
  4 Woren, Joshua L            9 CVAC-MA              1:06.36    1:08.61        
                  33.20     1:08.61 (35.41)                                        
  5 Yoon, Sondo               10 WSY SWIMMING-MA      1:08.35    1:09.14        
                  33.11     1:09.14 (36.03)                                        
  6 Hain, Braden              10 OTTERS               1:08.35    1:09.32        
                  32.55     1:09.32 (36.77)                                        
  7 Connelly, Cameron          9 OTTERS               1:12.03    1:10.85        
                  33.66     1:10.85 (37.19)                                        
  8 McMillin, Liam M          10 CVAC-MA              1:16.29    1:13.83        
                  36.96     1:13.83 (36.87)                                        
  9 Lehan, Sean C             10 HAC-MA               1:12.09    1:18.22        
                  36.56     1:18.22 (41.66)                                        
 10 Maggio, Breydon A         10 WSY SWIMMING-MA      1:19.73    1:19.68        
                  37.33     1:19.68 (42.35)                                        
 11 Newsome, Braden           10 EAC-MA               1:23.98    1:22.72        
                  40.05     1:22.72 (42.67)                                        
 12 Conrad, Landon T          10 HAGY-MD              1:21.52    1:24.37        
                  40.88     1:24.37 (43.49)                                        
 13 Gibbons, Nathaniel        10 LPAC-MA              1:21.12    1:24.75        
                  40.12     1:24.75 (44.63)                                        
 14 Dempsey, Luke             10 LPAC-MA              1:24.62    1:25.06        
                  40.42     1:25.06 (44.64)                                        
 15 Bu, Jason J                9 HAC-MA               1:27.34    1:25.69        
                  41.06     1:25.69 (44.63)                                        
 16 Van De Louw, Mathias       9 HAC-MA               1:27.98    1:26.63        
                  40.92     1:26.63 (45.71)                                        
 17 Desclous, Mio              9 HAGY-MD              1:30.25    1:29.96        
                  41.82     1:29.96 (48.14)                                        
 18 Teplitz, Ben              10 JCCHBG-MA            1:35.50    1:30.31        
                  43.08     1:30.31 (47.23)                                        
 19 Detwiler, Guy              9 CC-MA                1:50.49    1:30.92        
                  43.99     1:30.92 (46.93)                                        
 20 Easteadt, Nate             9 EAC-MA               1:34.25    1:32.61        
                  42.85     1:32.61 (49.76)                                        
 21 Meyer, Seth M             10 FSC-LEBY-MA          1:38.40    1:33.47        
                  40.98     1:33.47 (52.49)                                        
 22 Beam, Zack Q               9 HAGY-MD              1:34.74    1:36.66        
                  45.56     1:36.66 (51.10)                                        
 23 Tucker, David A           10 ACWS SWIMMING-MA     1:32.18    1:37.01        
 24 Houck, Nicholas            9 EAC-MA                    NT    1:41.95        
                  46.66     1:41.95 (55.29)                                        
 25 Shoen, Ryan T              9 EPAC-MA              1:42.13    1:42.77        
 26 Wright, Kaden              9 HAGY-MD              1:40.02    1:46.98        
                  49.61     1:46.98 (57.37)                                        
 27 MacDonald, Marshall        9 LPAC-MA              2:08.48    1:53.56        
                  51.18   1:53.56 (1:02.38)                                        
 28 Serfass, Caleb P           9 HAC-MA               1:31.43    1:54.36        
                  53.84   1:54.36 (1:00.52)                                        
 29 Bontempo-Tyree, Miles A    9 HAC-MA               2:15.81    2:03.99        
                  56.65   2:03.99 (1:07.34)                                        
 30 Dougherty, Billy          10 EAC-MA               1:50.11    2:04.18        
                  58.46   2:04.18 (1:05.72)                                        
 31 Rogalski, Evan            10 LPAC-MA              2:10.82    2:21.72        
                1:05.68   2:21.72 (1:16.04)                                        
 32 Leppla, Nathan M          10 COLLEGIATE-MA        2:24.70    2:31.73        
                1:08.45   2:31.73 (1:23.28)                                        
 
Event 48  Girls 6 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MacDonald, Maeve           6 LPAC-MA                   NT    1:51.00        
                  51.47     1:51.00 (59.53)                                        
 
Event 48  Girls 7 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mellinger, Ashley          7 EAC-MA                    NT    1:25.65        
                  41.93     1:25.65 (43.72)                                        
  2 Turner, Hannah M           7 EPAC-MA              1:35.22    1:33.91        
                  43.23     1:33.91 (50.68)                                        
  3 Mahler, Olivia A           7 HAC-MA                    NT    2:38.61        
                1:43.55     2:38.61 (55.06)                                        
 
Event 48  Girls 8 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cramer, Aubrey G           8 CVAC-MA                   NT    1:26.05        
                  41.59     1:26.05 (44.46)                                        
  2 Dennison, Rhyan E          8 WSY SWIMMING-MA           NT    1:38.23        
                1:51.88         1:38.23 ( )                                        
  3 Evans, Grace L             8 WSY SWIMMING-MA      1:46.35    1:38.89        
                  49.16     1:38.89 (49.73)                                        
  4 Little, Isabella H         8 CVAC-MA                   NT    1:41.98        
                  46.51     1:41.98 (55.47)                                        
  5 Heckman, Abbie R           8 EPAC-MA                   NT    1:44.37        
                  50.09     1:44.37 (54.28)                                        
  6 Roeting, Isabella P        8 COLLEGIATE-MA             NT    2:14.50        
                1:01.04   2:14.50 (1:13.46)                                        
 
Event 48  Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Oyerly, Cali M            10 HAC-MA               1:06.71    1:06.84        
                  31.33     1:06.84 (35.51)                                        
  2 Evans, Faith A            10 WSY SWIMMING-MA      1:11.93    1:10.55        
                  34.22     1:10.55 (36.33)                                        
  3 McMullen, Lydia K         10 HAC-MA               1:07.95    1:11.25        
                  33.40     1:11.25 (37.85)                                        
  4 Skiles, Araceli G         10 WSY SWIMMING-MA      1:10.18    1:11.92        
                  34.67     1:11.92 (37.25)                                        
  5 Peiffer, Tyya J           10 WSY SWIMMING-MA      1:07.66    1:13.01        
                  34.14     1:13.01 (38.87)                                        
  6 Woren, Sarah M             9 CVAC-MA              1:14.20    1:13.10        
                  35.53     1:13.10 (37.57)                                        
  7 Sandhaus, Eliza M         10 COLLEGIATE-MA        1:14.39    1:14.25        
                  36.12     1:14.25 (38.13)                                        
  8 Wicks, McKenzie            9 CC-MA                1:13.47    1:14.80        
                  35.65     1:14.80 (39.15)                                        
  9 Clouse, Alexis            10 BSAC-MA              1:18.88    1:15.68        
                  36.19     1:15.68 (39.49)                                        
 10 Miskin, Hannah M          10 WSY SWIMMING-MA      1:11.99    1:15.95        
                  36.39     1:15.95 (39.56)                                        
 11 Secord, Ann K             10 ACWS SWIMMING-MA     1:16.38    1:17.08        
                  36.36     1:17.08 (40.72)                                        
 12 Edwards, Kendra A         10 LPAC-MA              1:22.10    1:17.57        
                  36.60     1:17.57 (40.97)                                        
 13 Seo, Sarah                10 CVAC-MA              1:23.38    1:18.06        
                  36.72     1:18.06 (41.34)                                        
 14 Lyn-Sue, Rachel E         10 HAC-MA               1:20.98    1:19.39        
                  37.76     1:19.39 (41.63)                                        
 15 Maggio, Brea B            10 WSY SWIMMING-MA      1:17.93    1:20.00        
 16 Natalie, Mutschler        10 EPAC-MA                   NT    1:20.03        
                  38.58     1:20.03 (41.45)                                        
 17 Serfass, Madeline G        9 HAC-MA               1:20.17    1:21.75        
                  38.54     1:21.75 (43.21)                                        
 18 Hadley, Taylor E           9 EPAC-MA              1:30.28    1:25.35        
                1:25.32      1:25.35 (0.03)                                        
 19 Black, Skylar N           10 HAC-MA               1:24.18    1:25.90        
                  40.04     1:25.90 (45.86)                                        
 20 Navarro, Isabella          9 WSC-MA               1:23.77    1:25.94        
                  39.09     1:25.94 (46.85)                                        
 21 Beard, Olivia             10 EPH-LL               1:27.08    1:26.17        
                  40.50     1:26.17 (45.67)                                        
 22 Haley, Mary                9 OTTERS                    NT    1:26.79        
                  40.79     1:26.79 (46.00)                                        
 23 Yohe, Ava E               10 ACWS SWIMMING-MA     1:27.88    1:28.17        
                  41.15     1:28.17 (47.02)                                        
 24 Zoellner, Aubrey G        10 COLLEGIATE-MA        1:31.59    1:29.94        
                  42.48     1:29.94 (47.46)                                        
 25 Caltrider, Abby            9 CC-MA                1:36.58    1:32.12        
                  43.79     1:32.12 (48.33)                                        
 26 Bogdan, Sarah             10 LPAC-MA              1:29.97    1:32.56        
                  44.18     1:32.56 (48.38)                                        
 27 Sweeney, Coryn             9 LPAC-MA                   NT    1:33.06        
                  44.15     1:33.06 (48.91)                                        
 27 Greenwood, Brynn           9 CC-MA                1:26.21    1:33.06        
                  43.55     1:33.06 (49.51)                                        
 29 Nye, Laura K               9 PACS-MA              1:32.01    1:35.96        
                  45.42     1:35.96 (50.54)                                        
 30 Swartz, Cassidy           10 LPAC-MA                   NT    1:37.04        
                  46.33     1:37.04 (50.71)                                        
 31 Gaisior, Elizabeth         9 JVYMCA               1:40.01    1:38.56        
                  45.35     1:38.56 (53.21)                                        
 32 Sanders, Natalie C        10 EPAC-MA              1:37.24    1:41.67        
                  48.79     1:41.67 (52.88)                                        
 33 Markle, Lauren             9 CC-MA                1:46.24    1:41.86        
                  48.55     1:41.86 (53.31)                                        
 34 Lowe, Hayleigh A          10 EPAC-MA              1:47.63    1:44.41        
                  47.12     1:44.41 (57.29)                                        
 35 Love, Ava K               10 EPAC-MA              1:51.24    1:51.55        
                  51.91     1:51.55 (59.64)                                        
 36 Wolf, Hanna M              9 WSY SWIMMING-MA           NT    1:55.04        
 37 Rodenbaugh, Maggie         9 JVYMCA               1:48.47    1:56.63        
                  53.91   1:56.63 (1:02.72)                                        
 38 Mellinger, Kaitlin         9 EAC-MA               2:21.90    1:57.66        
                  54.82   1:57.66 (1:02.84)